اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

پیش بینی مهاجرپذیری کانادا در ماه‌های آتی

6 18,288

کانادا از تنوع فرهنگی زیادی برخوردار است. این کشور پس از پذیرش سیاست چند فرهنگی به‌صورت رسمی در سال ۱۹۷۰ میلادی پذیرای فرهنگ‌های مختلف بوده است. به همین جهت مهاجران زیادی در کانادا به زندگی، کار و فعالیت می‌پردازند. این کشور به دلیل وجود امنیت بالا، امکانات آموزشی، بهداشتی، رفاهی و… همواره مورد توجه مهاجرین زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است. پیش بینی مهاجرپذیری کانادا در‌ماه‌های آتی حاکی از آن است؛ که این‌کشورهمانند گذشته پذیرای مهاجران در ماه‌های آتی نیز خواهد‌بود.

۲۷ اکتبر ۲۰۲۰

کرونا مانعی برای پذیرش مهاجر در کانادا نیست!

اداره‌ی مهاجرت کانادا همچنان سعی دارد. در سال ۲۰۲۱ از مهاجران بیشتری استقبال کند. وزیر مهاجرت کانادا؛ مارکو مندچینو در طی سخنرانی اخیر خود اعلام کرد؛ کانادا تحت هیچ شرایطی در طی سه سال آینده پذیرش تعداد مهاجران خود را کاهش نمی‌دهد.

۲۷ اکتبر ۲۰۲۰
۲۲ اکتبر ۲۰۲۰

صدور ۲۰۶ توصیه نامه یا LAA جدید منیتوبا برای متقاضیان جدید!

منیتوبا در جدیدترین پذیرش خود که در ۲۲ اکتبر برگزار شد. برای ۲۰۶ متقاضی جدید توصیه نامه یا LAA صادر کرد. استان منیتوبا از ابتدای سال جاری تا کنون برای ۴۰۶۸ نفر توصیه نامه یا LAA صادر کرده است.

۲۲ اکتبر ۲۰۲۰
۱۲ اکتبر ۲۰۲۰

استقبال کانادا از یازده هزار مهاجر در آگوست امسال

کانادا در طی آگوست سال جاری از یازده هزار و سیصد و پانزده مهاجر استقبال کرده است. هرچند این رقم در مقایسه با سال قبل به دلیل کرونا روندی کاهشی داشته است. اما موقت خواهد بود. با کاهش محدودیت های مهاجرتی ناشی از کرونا این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

۱۲ اکتبر ۲۰۲۰
۸ اکتبر ۲۰۲۰

پذیرش جدید PNP منیتوبا برگزار شد.

استان منیتوبای کانادا صدمین پذیرش استانی خود را برگزار کرد. منیتوبا در این پذیرش برای ۱۹۱ نفر از متقاضیان توصیه نامه یا LAA صادر کرد. این استان کانادا از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا کنون برای ۳۸۶۲ متقاضی مهاجرت
توصیه نامه یا LAA صادر کرده است.

۸ اکتبر ۲۰۲۰
۱ اکتبر ۲۰۲۰

کانادا درهای خود را به‌روی دانشجویان خارجی و خانواده‌های آنها گشود!

وزرای مهاجرت، سلامت و امنیت عمومی کانادا در طی همایش مطبوعاتی اعلام کردند: ورود افرادی را که به دلایل عاطفی و پیوند خانوادگی قصد مهاجرت به کانادا را دارند؛ آزاد می‌کند. این امر شامل دانشجویان و خانواده‌های آنها نیز می‌شود. مارکو مندچینو وزیر مهاجرت کانادا اظهار کرد: بستگان نزدیک افرادی که مقیم دائم کانادا هستند؛ از ۸ اکتبر می‌توانن؛د وارد خاک کانادا شوند. همچنین دانشجویان خارجی که در یکی از موسسات آموزش عالی کانادا ثبت نام کرده‌اند؛ می توانند از ۲۰ اکتبر وارد کانادا شوند. هرچند که باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

۱ اکتبر ۲۰۲۰
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰

نیوبرانزویک کانادا؛ بیشتر مهاجر می‌پذیریم!

دولت استانی نیوبرانزویک کانادا در طی سیاست‌های مهاجرپذیری خود اعلام کرده است؛ که در طی سه سال آینده از مهاجران بیشتری استقبال خواهد کرد. این دولت قصد دارد؛ تا سال ۲۰۲۴ از ۷۵۰۰ مهاجر جدید استقبال کند و از منافع وجود مهاجران بهره‌مند شود.

۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰
۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰

بریتیش کلمبیا برای ۷۴ متقاضی جدید دعوتنامه صادر کرد.


برتیش کلمبیا در تازه ترین tech draw برگذار شده از میان گروه های مهاجرتی اکسپرس انتری، (Skilles Immigration (SI و International Graduate برای ۷۴ نفر دعوتنامه صادر کرد. حداقل امتیاز هر یک از این مهاجران ۸۰ بوده است. اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یکی از را‌ه‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود؛ که تا کنون برای بیش از هفتاد و چهار هزار متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است.

۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰
۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰

جزیره‌ی پرنس ادوارد ۳۴۵ دعتونامه‌ صادر کرد!

جزیره ی پرنس ادوارد کانادا اقدام به پذیرش ۳۴۵ مهاجر اقتصادی و کاری کرد. این جزیره در قرعه کشی ۱۷ سپتامبر که بزرگترین قرعه کشی سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب میشد؛ اقدام به پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا کرد. جزیره پرنس ادوارد از زمان آغاز بحران ویروس کرونا تا کنون برای اولین بار است؛ که درهای خود را به روی متقاضیان مهاجرت باز می‌کند.

۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰

روند صعودی مهاجرت به کانادا

دولت کانادا در ۲۱ آگوست ۲۰۱۹ مقدار مهاجرت در کشور خود را موردبررسی قرارداد. درنتیجه‌ی این بررسی‌ها روند صعودی مهاجرت به این کشور را پیش بینی کرد. طبق بررسی‌های انجام‌گرفته از سال ۲۰۱۹ میلادی الی ۲۰۲۱ میلادی بیش از یک میلیون تازه‌وارد به این کشور مهاجرت خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد مهاجرت به کانادا و روش های مختلف آن به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

روند مهاجرپذیری کانادا از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱

طبق پیش بینی‌های ادولت فدرال کانادا این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی سالانه پذیرای سیصد‌و‌پنجاه‌هزار (۳۵۰۰۰۰) مهاجر خواهد بود. همچنین در طی سه سال آینده پیش بینی می‌شود. این ارقام پیوسته در حال رشد باشد. روند افزایش تعداد مهاجران در دو سال گذشته به این صورت بوده است.  

 • در سال ۲۰۱۹ میلادی سیصد و سی هزار و هشت‌صد (۳۳۰،۸۰۰) نفر
 • در سال ۲۰۲۰ میلادی سیصد و چهل و یک هزار (۳۴۱،۰۰۰) نفر
 • بنابراین پیش بینی می‌شود؛ که در سال ۲۰۲۱ میلادی این رقم به سیصد وپنجاه هزار (۳۵۰،۰۰۰) نفر برسد.

طبق آخرین آمار اعلام‌شده در چهارشنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی دولت فدرال کانادا قصد دارد. میزان پذیرش مهاجر سالانه را به سیصد و پنجاه هزار(۳۵۰،۰۰۰) نفر در سال ۲۰۲۱ میلادی برساند. هدف بلندمدت این برنامه پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر در طی سه سال آتی است. چنانچه اینطرح برای کانادا عملی شود؛ جمعیت مهاجر این‌کشور نزدیک به یک درصد از جمعیت کل اینکشور خواهد شد.

چرا نباید پناهندگی بگیریم؟!

پیش‌بینی مهاجرپذیری کانادا در دسته‌های مختلف از بیشترین به کمترین

کانادا هرسال مهاجرین خود را بر اساس سیاست های خاص اقتصادی و سیاسی پذیریش می‌کند. به عبارتی مهاجرین در این کشور هرکدام طبق دسته‌بندی خاص خود که توسط دولت کانادا مشخص می‌شود، موردپذیرش قرار می‌گیرند. این‌دسته‌ها عبارت‌اند از: مهاجرین اقتصادی، خانواده‌ها، پناهندگان سیاسی، آوارگان جنگی و دسته‌ی آخر به‌عنوان مهاجرین تحت حمایت‌های انسان دوستانه شناخته‌می‌شوند.

سازمان مهاجرت کانادا؛ هزینه بررسی پرونده‌های مهاجرتی را افزایش داد.

دسته‌ی اول مورد استقبال کانادا؛ مهاجران اقتصادی

مهاجران اقتصادی پایه اصلی برنامه سطح مهاجرت کانادا هستند. به عبارتی اولین گروه مهاجرانی که دولت فدرال کانادا آنها را پذیرش می‌کند این دسته از مهاجرین هستند. مهاجران اقتصادی شامل؛ مهاجران تجاری، مهاجرانPNP  و مهاجرانی است؛ که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به مهاجرت کرده‌اند، می‌شوند.

جالب است بدانید؛ دولت کانادا در سال ۲۰۱۹ میلادی پذیرای صد و نود یک هزار و شش‌صد (۱۹۱،۶۰۰) نفر و در سال ۲۰۲۰ میلادی پذیرای صد و نود و پنج هزار و هشت‌صد (۱۹۵،۸۰۰) نفر مهاجر اقتصادی بوده است. بنابراین کانادا انتظار دارد در سال ۲۰۲۱ میلادی از دویست و دو هزار و سیصد (۲۰۲،۳۰۰) نفر مهاجر اقتصادی استقبال کند.

دسته‌ی دوم مورد استقبال کانادا؛ خانواده‌ها

بعد از مهاجران اقتصادی، دومین گروه بزرگ مهاجران کانادا، خانواده‌ها هستند. برنامه‌ی حمایت کانادا از مهاجرینی که در قالب خانواده به این کشور مهاجرت می‌کنند. شامل؛ همسر، شریک زندگی، فرزندان، والدین،  مادربزرگ و پدربزرگ می‌شود. درحالی‌که استقبال از این گروه نیز در طی سه سال آینده افزایش می‌یابد اما تعداد آنها به‌اندازه مهاجران اقتصادی نخواهد بود. 

دولت کانادا در سال ۲۰۱۹ میلادی از هشتاد و هشت هزار و پانصد (۸۸،۵۰۰) نفر و در سال ۲۰۲۰ میلادی از نود و یک هزار (۹۱،۰۰۰) نفر مهاجر در قالب خانواده استقبال می‌کند.

دسته‌ی سوم مورد استقبال کانادا؛ آوره‌گان جنگی

هرساله افرادی زیادی تحت عنوان پناهنده‌ی سیاسی و یا آواره جنگی به کانادا مهاجرت می‌کنند و در این کشور اسکان داده می‌شوند. با توجه به شرایط بحرانی جنگ‌زدگان و آواره ها دولت فدرال کانادا در مقابل این اشخاص بی‌تفاوت نبوده است و همواره به بحران‌های بین‌المللی و حمایت از آوارگان عکس‌العمل نشان داده است. به‌عنوان نمونه این کشور تعداد زیادی از سوری‌ها و یزیدی‌های عراق را در سال های اخیر موردحمایت قرار داده و به آنها پناهندگی داده است. همچنین حمایت از جنگ‌زدگان و پناهندگان در سال‌های آتی نیز در برنامه‌ی مهاجرپذیری دولت کانادا همچون سال‌های گذشته قرار خواهد گرفت. به همین جهت مانند سایر دسته‌های مهاجرین به کانادا پیش بینی می‌شود؛ تعداد پناهندگان نیز طی سه سال آینده افزایش یابد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی چهل و شش هزار و چهارصد و پنجاه (۴۶،۴۵۰) نفر و در سال ۲۰۲۰ میلادی چهل‌ونه هزار و هفت‌صد (۴۹،۷۰۰) نفر به‌عنوان پناهنده در کانادا پذیرفته‌شده‌اند. همچنین طبق برنامه‌ریزی دولت کانادا این رقم در سال ۲۰۲۱ میلادی به پنجاه‌ویک هزار و هفت‌صد (۵۱،۷۰۰) نفر افزایش خواهد یافت.

دسته‌ی چهارم مورد استقبال کانادا؛ سایرین

هرساله تعداد زیادی مهاجر به کانادا می‌روند؛ که در هیچ‌یک از دسته‌های فوق قرار نمی‌گیرند. این افراد با صلاح‌دید دولت فدرال کانادا مورد استقبال قرار می‌گیرند و در کانادا مقیم می‌شوند.

این تعداد از مهاجرین در سال ۲۰۱۸ میلادی سه هزار و پانصد (۳۵۰۰) نفر، در سال ۲۰۱۹ میلادی چهار هزار و دویست و پنجاه (۴۲۵۰) نفر و در سال ۲۰۲۰ میلادی تا کنون حدود چهار هزار و پانصد (۴۵۰۰) نفر بوده‌اند.

ورودی‌های بعدی کانادا

گروه بعدی مهاجرانی که اقامت کشور کانادا به آنها تعلق می‌گیرد؛ افرادی هستند؛ که قبلاً در کانادا اقامت موقت داشته‌اند یا مهاجران خارجی هستند؛ که مجوز اقامت آنها قبل از ۱۸ مارس سال ۲۰۲۰ صادر شده‌است.

دولت فدرال کانادا در ژوئن سال جاری اقامت کانادا را فقط به افرادی اعطا کرد؛ که اجازه اقامت دائم خود را قبل از ۱۸ مارس ۲۰۲۰ میلادی گرفته بودند.

آمار مهاجرپذیری کانادا که مربوط به شش ماهه اول سال جاری است؛ نشان می دهد؛ که کانادا در زمینه‌ی مهاجرپذیری خوب عمل کرده است. این کشور با وجود شیوع کرونا و محدودیت های مهاجرتی توانسته است؛ بیش از سیصد و چهل و یک هزار(۳۴۱،۰۰۰ ) مهاجر جدید را در سال ۲۰۲۰ میلادی پذیرش کند.

روند افزایشی مهاجرپذیری کانادا

طبق سیاست‌های مهاجرپذیری کانادا، این کشور در طی سال‌های آینده بیش از سال‌های گذشته از مهاجران استقبال خواهد کرد. این در حالی است که کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای مهاجرت محسوب می‌شود؛ و متقاضیان زیادی در سراسر دنیا قصد مهاجرت به این کشور رادارند. نظر شما راجع به آینده‌ی مهاجرپذیری کانادا چیست؟ آیا همان‌گونه که وزیر مهاجرت این کشور اذعان نموده است. کانادا پذیرای مهاجرین بیشتری نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود؟

منابع:

immigration.ca

immigration

wikipedia

بیشتر بخوانید:

سنت کیتس و نویس؛ سرزمین مفسدان اقتصادی

همسر خارجی؛ شرایط زندگی و مهاجرت ایرانی ها

شغل های مورد نیاز در آلمان برای مهاجران

مهاجرت به ۳ کشوری که پسا کرونا اقتصاد برتر دنیا می شوند.

سلامت و بهداشت روان در مهاجرت

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
6 نظرات
 1. Miad.os می گوید

  عالی ممنون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ممنونم که مطالب رو میخونید و نظرتون رو برای ما مینویسید.

   1. Miad.os می گوید

    واقعاً مقاله شما نظر من رو درباره کشور کانادا تغییر داد و کانادا یه کشور مهاجر پذیر است جالبه ممنون از مقاله تون

 2. دوریم می گوید

  ممنونم از درج اطلاعات مفید و سایت خوبتون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام سپاسگزاریم از ثبت نظراتتون.

  2. آرینا صادقی می گوید

   سلام ممنون از ثبت نظراتتون

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021