اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

سازمان مهاجرت کانادا؛ هزینه بررسی پرونده‌های مهاجرتی را افزایش داد

0 2,044

اداره مهاجرت به‌طورکلی برای بررسی تقاضای مهاجرت به کانادا مبالغی را دریافت می‌کند. این مبالغ را هزینه بررسی پرونده گویند. معمولاً مبلغ بررسی پرونده را باید همان موقع که مدارک اولیه را برای اداره مهاجرت ارسال می‌کنید پرداخت کرد. این مبلغ بسته به تعداد متقاضیان (تعداد افراد خانواده متقاضی) و همین‌طور شیوه‌ی مهاجرت متفاوت است.  درروش مهاجرت استانی ممکن است نیاز باشد علاوه بر هزینه بررسی پرونده دولت فدرال کانادا، به اداره مهاجرت استان نیز مبالغی جهت بررسی پرونده پرداخت کنید. این مبالغ در استان های مختلف متفاوت است. در صورت افزایش هزینه بررسی پرونده از قبل، سازمان مهاجرت کانادا میزان مبلغ را تعیین می‌کند.

برخی از هزینه‌های مهاجرت به کانادا

طبق اعلام سازمان مهاجرت کانادا، از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۰، هزینه‌های برخی از اپلیکیشن ها تغییر خواهد کرد و متقاضیان ‌باید طبق هزینه‌های جدید اقدام نمایند. 

طبق اعلام سازمان مهاجرت کانادا، از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۰، هزینه‌های برخی از اپلیکیشن ها تغییر خواهد کرد و متقاضیان ‌باید طبق هزینه‌های جدید اقدام نمایند.  افزایش هزینه‌ها از این تاریخ به بعد به شکل زیر اعمال می‌شود:

  • هزینه پرونده‌های برنامه‌های بیزینسی، شامل خوداشتغالی و استارت آپ فدرال، سرمایه‌گذاری کبک، کارآفرینی کبک و خوداشتغالی کبک از ۱۰۵۰ به ۱۵۷۵ تغییر کرده
  • هزینه متقاضی اصلی پرونده‌های اقتصادی غیر بیزینسی مانند Skilled Worker از ۵۵۰ به ۸۲۵ دلار
  • هزینه همسر برای تمام برنامه‌های اقتصادی از ۵۵۰ به ۸۲۵ دلار
  • هزینه فرزندان از ۵۵۰ به ۲۲۵
  • هزینه RPRF تمام برنامه‌ها از ۴۹۰ به ۵۰۰ دلار

برگزاری کلاس‌های آنلاین مخصوص دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا

برگزاری کلاس‌های آنلاین مخصوص دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا

همچنین دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل (در داخل و یا خارج از خاک کانادا) که در طی هفته‌های آینده دوره‌های آن‌ها به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد، مشمول قانونی که به دانشجویان آنلاین اجازه نمی‌داد که پس از تحصیل بتوانند برای اجازه کار (PGWP) درخواست کنند، نخواهند شد. درحالی‌که پیش‌ازاین در دوره‌های آنلاین، دانشجو را واجد شرایط برای درخواست اجازه کار نمی‌دانست. در شرایط عادی دانشجویان بین‌المللی در صورتی می‌توانند اجازه کار دریافت کنند که در دوره‌ی تمام‌وقت مشغول به تحصیل بوده و مدت‌زمان دوره‌ی آن‌ها کمتر از هشت ماه نباشد.

بنابراین افرادی که خارج از کانادا هستند و دارای ویزای تحصیلی یا study permit هستند می‌توانند به‌صورت online تحصیل کنند.  همچنین افرادی هم که داخل کانادا حضور دارند تحصیل به‌صورت آنلاین خواهند داشت و بدون نگرانی بعد از اتمام تحصیل اجازه کار خواهند داشت.

پیش بینی هزینه مهاجرت­

  به نظر می‌رسد وقتی کسی به فکر مهاجرت به خارج از کشور است، یکی از گزینه‌های مناسب کانادا است. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌خواهند بدانند که هزینه مهاجرت به این کشور چقدر است؟ لازم به ذکر است در صورت داشتن ویزای دائمی، مزایای خاصی مانند آموزش رایگان و مراقبت‌های بهداشتی را نیز به دست می‌آورید. اگر به کانادا مهاجرت می‌کنید، باید از قبل مقادیری برای درخواست ویزا، معاینه پزشکی، آزمون آیلتس و …هزینه کرده باشید. بسته به تعداد افرادی که شما را همراهی می‌کنند، محل اقامت شما و سایر موارد، هزینه‌های دیگر نیز ممکن است متغیر باشد. دومین کشور بزرگ جهان، کانادا نیز بسیار متفاوت است. ونکوور در فضای باز با آب‌وهوای ساحلی و کوه‌های مجاور آن قرار دارد. منطقه تجاری شلوغ تورنتو از مهاجران زیادی استقبال می‌کند. میدان‌های نفتی و گازی و زمستان‌های برفی آلبرتا و ساسکاچوان بخشی از هویت کانادا را تشکیل می‌دهند. بین پایان سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۰، کانادا حدود یک‌میلیون اقامت دائم جدید را پذیرفته است. اکثریت این مهاجران برای داشتن تجربه کاری، سطح تحصیلات، سن، مهارت‌های زبانی به همراه شرکا و خانواده اقامت گرفته اند.

بخش مهاجرت به کانادا دارای سه دسته اصلی برنامه است که باید در نظر بگیرید:

اقامت دائم: نیازمند برنامه‌های لازم جهت مهاجرت طولانی‌مدت است.

مجوز کار: برنامه‌هایی که به شما امکان می‌دهند برای مدت محدودی در کانادا کار کنید.

 مجوزهای تحصیلی: اجازه تحصیل در مؤسسات تأییدشده، با امکان کار در طول و بعد از تحصیل و گزینه‌های انتقال به اقامت دائم.

از بین این برنامه‌ها کدام گزینه برای انتقال به کانادا در دسترس شما و خانواده تان است؟ اگر بیش از یکی از موقعیت‌های ذکرشده در بالا در مورد شما صدق می‌کند باید در این زمینه تحقیق گسترده‌ای انجام شود و هزینه‌هایی احتمالی را برای هرکدام در نظر بگیرید. اگر هیچ‌یک از موقعیت‌های ذکرشده برای شما صدق نمی‌کند، نگران نباشید. ممکن است هنوز واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید. هرکدام از این گزینه‌ها شامل طیف‌های گسترده‌ای است که حتماً یکی از آن‌ها متناسب با شرایط شما خواهد بود. بهتر است با بررسی روش های مهاجرتی بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

انواع ویزای کانادا در دو دسته‌بندی کلی قرار می‌گیرند:


ویزای موقت کانادا: دارنده‌ی این ویزا مجاز است برای زمانی محدود باهدف گردشگری، دیدار با خانواده، مطالعه یا کار، در کانادا بماند.
ویزای دائمی کانادا: دارنده‌ی این ویزا می‌تواند به‌طور دائم برای کار به کانادا برود و برای گرفتن شهروندی کانادا اقدام کند.

پیشنهاد می کنیم مطلب کامل ویزای کانادا را مطالعه نمایید.

اخذ اقامت توسط کارکنان ماهر

این روزها افراد زیادی به‌عنوان نیروی کار متخصص، خوداشتغالی، استارت اپ، سرمایه‌گذاری و یا کارآفرینی اقدام به مهاجرت می‌کنند. مهاجرت یک نیروی محرکه برای رفع نیازهای جمعیتی و بازار کار کانادا است. برای حفظ شتاب مهاجرت، دولت‌های فدرال و استانی کانادا برنامه‌های بسیاری را برای دسته‌های مختلف از مهاجران طراحی کرده‌اند. اخیراً، دولت کانادا ابتکار تهاجمی‌تری را باهدف استقبال از ساکنان دائمی‌تر به کانادا طی سه سال آینده و همچنین بهبود روند مهاجرت با کاهش زمان پردازش برنامه‌ها و ارائه تجربه بهتر ارائه کرده است.

در حال حاضر بیش از ۵۰ برنامه مهاجرت مختلف در کانادا وجود دارد. با داشتن تعداد زیادی برنامه در دسترس، ارزیابی گزینه‌های شما بسیار دشوار خواهد بود زیرا معیارهای صلاحیت، انتخاب برنامه و نیازهای خانوادگی می‌تواند تأثیرگذار باشد؛ بنابراین، اولین قدم درروند مهاجرت شما این است که تعیین کنید کدام برنامه برای شما مناسب است. گزینه مهاجرت برای کارکنان ماهر با تخصص کاری شاید یکی از موفق‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا است. همچنین فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی باید اثبات کند که توانمندی راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا را داشته و می‌تواند برای خود موقعیت شغلی ایجاد کند. اثبات این موضوع از طرق مختلفی ممکن است. در هر نوع مهاجرتی باید در نظر داشت که هزینه یک فرد مجرد به‌وضوح بسیار کمتر است.

 اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

 اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

کانادا دارای یکی از کشورهای اقتصادی با بیشترین پذیرش کسب‌وکار در جهان است. برای اجرای ایده‌های جدید کسب‌وکار این‌یک کشور بسیار فعال است. اگر به‌عنوان یک کارآفرین به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، دولت کانادا و همچنین برخی استان‌های خاص مانند کبک، گزینه‌های جذابی هستند. در مهاجرت به کانادا به‌عنوان کارآفرین، پس از ورود به کانادا ملزم به راه‌اندازی کسب‌وکار خواهید بود. برنامه‌ی ویزای استارت آپ، کارآفرینان مهاجر را ترغیب می‌کند تا شرکت‌های خود را در کانادا گسترش دهند. ویزای استارت آپ، کانادا برای کارآفرینانی است که پتانسیل ایجاد کسب‌وکار نوآورانه‌ای رادارند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد نمایند. دولت کانادا و همچنین دولت استانی کبک، برنامه‌های مهاجرتی را برای افرادی که قصد خوداشتغالی در صنایع، ورزش و کشاورزی و هنر رادارند، ارائه می‌نماید. فرد خوداشتغالی نیروی کار خارجی است که  باید سابقه کار مرتبط و تمایل به خود اشتغال ماندن در کانادا را داشته باشد. هم‌چنین تصمیم به امرارمعاش از مسیر خوداشتغالی که در آن تسلط دارید، کلید موفقیت در اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتعالی است.

دیگر مقالات مرتبط در این زمینه

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021