سنت کیتس و نویس ؛پناهگاه مفسدان اقتصادی ایران!

6 1,076

سنت کیتس ونویس کجاست؟

فرسخ‌ها دورتر از ایران مکانی به نام سنت کیتس و نویس وجود دارد. سنت کیتس ونویس جزیره‌ای دوگانه واقع در دریای کارائیب آمریکای مرکزی است. جزیره‌ای نسبتاً کوچک که مساحتی حدود دویست و شصت‌ویک (۲۶۱) هزار کیلومترمربع دارد. جمعیت این جزیره حدود پنجاه و دو هزار (۵۲۰۰۰) هزار نفر است. این کشور شامل دو جزیره‌ی کوچک توریستی به نام‌های سنت کیتس (جزیره‌ی بزرگ‌تر) و نویس (جزیره‌ی کوچک‌تر) است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است. سنت کیتس ونویس محل مناسبی برای زندگی سرمایه‌گذاران و افراد ثروتمند محسوب می شود.

ویدئو

بیشتر مفسدان اقتصادی ایران کشور سنت کیتس ونویس را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. کشوری که نه تنها زیبا و توریستی است بلکه منافع بی‌شماری برای آنها در پی خواهد داشت.

کدام مفسدان اقتصادی سنت کیتس و نویس را انتخاب کرده اند؟

شاید نام این کشور تاکنون زیاد شنیده نشده است. نخستین بار در دادگاهی مفسدان اقتصادی بود که نام این کشور به گوش مردم رسید و زبانزد خاص و عام شد. اکبر طبری مدیرکل امور مالی دستگاه قضایی در دوره‌ی ریاست آیت‌الله شاهرودی و هاشمی بود. پس از روی کار آمدن آیت‌الله رئیسی در قوه‌ی قضایی و افشاگری‌های علیرضا زاکانی پرده از اختلاس‌های اکبر طبری برداشته شد. اما نکته‌ی جالب این امر است که در جلسات دادگاهی وی معلوم شد که او نیز همچون سایر متهمان اقتصادی قصد مهاجرت به سنت کیتس و نویس را داشته است. اما چرا این کشور؟

دلایل انتخاب سنت کیتس و نویس برای مفسدان اقتصادی

دلایل انتخاب سنت کیتس و نویس برای مفسدان اقتصادی

۱. سنت کیتس و نویس؛ مشترک‌المنافع انگلیس

1. سنت کیتس و نویس؛ مشترک‌المنافع انگلیس

این کشور جزو مستعمره‌های بریتانیا بود که در سال ۱۹۸۳ میلادی از بریتانیا مستقل شد. پس‌ازآن سنت کیتس ونویس به عضویت اتحادیه‌ی کشورهای مشترک‌المنافع درآمد. به همین جهت اکنون این کشور یکی از ۵۳ کشوری است که تحت حمایت و فرمان ملکه الیزابت بریتانیا است. اداره و ریاست کشورهای مشترک‌المنافع به عهده‌ی فرماندار کل است. فرماندار کل معمولاً به پیشنهاد نخست‌وزیر و تأیید نهایی ملکه‌ی الیزابت انتخاب می‌شود. سپس کار ریاست کشور را بر عهده می‌گیرد. به همین جهت عملاً کشورهای مشترک‌المنافع مثل؛ سنت کیتس ونویس تحت حمایت و سلطه‌ی انگلیس هستند.

سنت کیتس ونویس یکی از کشورهای مشترک‌المنافع انگلیس است. این کشور روابط سیاسی خوبی با همه‌ی کشورهای جهان دارد. همچنین هیچ‌گونه تنش بین المللی با سایر کشورها ندارد. بنابراین پناهگاهی امن برای مهاجران محسوب می‌شود. شاید این امر یکی از دلایلی باشد که مفسدان اقتصادی ایران سنت کیتس ونویس را به کانادا و آمریکا ترجیح می‌دهند.

۲. پاسپورت سنت کیتس ونویس مجوز سفر به همه ی اروپا

2. پاسپورت سنت کیتس ونویس مجوز سفر به همه ی اروپا

همان‌طور که میدانید، سنت کیتس ونویس جزو کشورهای مشترک‌المنافع است. به همین جهت افراد با در دست داشتن پاسپورت آن آزادانه می‌توانند به هر نقطه از اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

۳. سنت کیتس و نویس جذب کننده ی سرمایه‌گذار خارجی

3. سنت کیتس و نویس جذب کننده ی سرمایه‌گذار خارجی

اقتصاد این کشور وابسته به صنعت توریسم و جذب سرمایه‌گذار خارجی است. به همین جهت گرفتن شهروندی آن برای اشخاص ثروتمند و یا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری  در سنت کیتس و نویس را دارند به‌سادگی آب خوردن است! برعکس کانادا و یا آمریکا که اخذ شهروندی آنها پروسه‌ای زمان‌بر است.

افراد با سرمایه‌گذاری در سنت کیتس ونویس برعکس سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی خواهند توانست ظرف کوتاه‌ترین زمان شهروندی و اقامت این کشور توریستی را بگیرند.

۴. اخذ شهروندی سنت کیتس ونویس با حفظ تابعیت قبلی

دولت سنت کیتس ونویس این امکان را به مهاجران خود فراهم کرده است که با گرفتن تابعیت سنت کیتس و نویس تابعیت کشور مبدأ آنها لغو نشود. این امر به این معنی است که مهاجران در صورت لزوم خواهند توانست با حفظ تابعیت کشور مبدأ خود تابعیت سنت کیتس ونویس را نیز بگیرند.

۵. قابلیت انتقال اقامت به نسل بعدی

5. قابلیت انتقال اقامت به نسل بعدی

دولت سنت کیتس ونویس این امکان را برای مهاجران ایجاد کرده است که امتیاز اقامت دائم و حق زندگی مادام‌العمر خود را به فرزندان و یا نسل بعدی خود انتقال دهند. این امر به این معنی است که افراد با گرفتن اقامت این کشور خواهند توانست برای نسل‌های بعدی خود نیز بدون صرف هزینه‌ی اضافی اقامت بگیرند.

۶. معافیت مالیاتی مقیمان سنت کیتس ونویس

در شرایطی که مهاجر بخواهد به‌طور دائم در کشور سنت کیتس ونویس به زندگی و کار بپردازد از پرداخت مالیات معاف خواهد شد. چراکه در این کشور مالیاتی به‌طور مستقیم برای اقامت وضع نشده است. بنابراین گرفتن اقامت این کشور فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل است.

۷. مزیت قابل توجه اخذ پاسپورت دوم از سنت کیتس و نویس

 7. مزیت قابل توجه اخذ پاسپورت دوم از سنت کیتس و نویس

افراد با گرفتن پاسپورت دوم از سنت کیتس ونویس می‌توانند آزادانه بدون نیاز به اخذ ویزا به صد و چهل (۱۴۰) کشور دنیا سفر کنند. این کشورها شامل کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و سایر کشورها می‌شود. بنابراین اشخاص با گرفتن اقامت این کشور خواهند توانست به بیشتر کشورهای دنیا دسترسی داشته باشند و آزادانه به رفت‌وآمد بپردازند.

۸. معافیت مالیاتی شرکت های برون مرزی در این کشور

مهاجران در کشور سنت کیتس ونویس می‌توانند با خیال آسوده به ثبت شرکت برون مرزی بپردازند و از منافع آن بهره‌مند شوند. این در حالی است که آنها از پرداخت مالیات به دولت سنت کیتس ونویس کاملاً معاف هستند. این امر می‌تواند یک فرصت بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و ثروتمندان باشد. ثبت شرکت برون‌مرزی می‌تواند مزایای زیادی برای صاحبان آن داشته باشند به‌عنوان نمونه:

 • استفاده از امکانات متفاوت و منابع انسانی دیگر کشورها
 • گرفتن اقامت کشوری که در آن سرمایه‌گذاری انجام‌گرفته است.
 • امکان دسترسی به بازار بین‌المللی
 • امکان توسعه‌ی کسب و کار
 • امکان داشتن حساب بانکی بین‌المللی و…

۹. عدم اجبار به زندگی دائم تابعین در این کشور

9. عدم اجبار به زندگی دائم تابعین در این کشور

سنت کیتس ونویس در سال ۱۹۸۴ میلادی قانون تابعیت به شرط سرمایه‌گذاری را به‌منظور توسعه‌ی اقتصادی کشور اعمال کرد. همچنین این کشور به سرمایه گذران خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن تابعیت خواهد داد. این در حالی است که سرمایه‌گذار مجبور نیست در این کشور زندگی کند، بلکه می‌تواند به صدو چهل (۱۴۰) کشور دنیا سفر کند و یا تابعیت دائم انگلیس را بگیرد.

سنت کیتس ونویس اولین کشوری که تابعیت به‌شرط سرمایه‌گذاری را باب کرد. مهاجران می‌توانند تابعیت این جزیره‌ی توریستی را بگیرند ولی در آنجا زندگی نکنند، بلکه یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا را برای زندگی انتخاب کند. همچنین آنها به‌راحتی می‌توانند اقامت کشور انگلیس را گرفته و در آنجا به‌کار و زندگی بپردازند.

۱۰. اخذ اقامت ساده برای وابستگان و اقوام درجه‌یک

10. اخذ اقامت ساده برای وابستگان و اقوام درجه‌یک

اقامت گرفتن وابستگان و اقوام درجه‌یک در این کشور بسیار ساده و راحت است. مهاجر سرمایه‌گذار می‌تواند با گرفتن تابعیت خود تابعیت اقوام درجه‌یک خود را با صرف زمان کوتاهی بگیرد.

سرمایه‌گذاری اصلی‌ترین روش جهت اخذ اقامت سنت کیتس ونویس است. گرفتن تابعیت این کشور به دو روش عمده انجام می‌گیرد. یک؛ خرید املاک و یا مستغلات. دو؛ مشارکت در سرمایه‌گذاری توسعه‌ی پایدار این کشور.

۱۱. گشوده شدن دروازه های جهان

11. گشوده شدن دروازه های جهان

باسترا پایتخت سنت کیتس ونویس است. این شهر در جزیره‌ی بزرگ‌تر این کشور یعنی نویس قرار دارد. شهر باسترا پانزده هزار و پانصد (۱۵۵۰۰) نفر جمعیت دارد و مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر سنت کیتس ونویس محسوب می‌شود. بیشتر مهاجران این شهر را مقصد نهایی خود قرار می‌دهند، اما نکته جالب ثبت شرکت‌ها در این کشور است. تاکنون بیش از هفتاد (۷۰۰۰۰) هزار شرکت در سنت کیتس ونویس ثبت‌شده است این در حالی است که کل جمعیت این کشور فقط پنجاه و دو (۵۲۰۰۰) هزار نفر است. این آمار حاکی از آن است که گرفتن شهروندی این کشور می‌تواند، بهترین و سریع‌ترین راه ممکن برای گشودن دروازه‌های جهان به روی مهاجران باشد.

اقامت سنت کیتس و نویس برای پولدارها

اقامت سنت کیتس و نویس برای پولدارها

اقامت سنت کیتس و نویس برای پولدار ها مثل آب خوردن است. همچنین باوجوداین همه مزایا و نکات مثبتی که این کشور دارد، هرگز جای تعجب نخواهد داشت، که چرا مفسدان اقتصادی و یا حتی سرمایه‌دارها سنت کیتس ونویس را برای تابعیت گرفتن و مهاجرت انتخاب می‌کنند. اکنون نظر شما چیست؟ آیا این مزیت‌ها موجب شده است که آنها این کشور را به کانادا و آمریکا ترجیح دهند؟ یا زیبایی مسحورکننده کشور جزیره‌ای سنت کیتس ونویس موجب ترغیب آنها شده است؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقاله های دیگر:

با کار در کویت میلیاردر شو!

مهاجرت غیر قانونی؛ قتلگاه رویاها

مهاجرت به پنج کشوری که شما را پولدار خواهد کرد

مهاجرت به سرزمین گلادیاتورها؛ ایتالیا

کلمبیا؛ بهشت گمشده ی صد سال تنهایی

منابع:

wikipedia

goldenvisas

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
6 نظرات
 1. Miad.os می گوید

  عالی عالی

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اظهار نظراتتون.

 2. سارینا می گوید

  چقدر جالب نمی دونستم 👌🏻

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نطراتتون رو مینویسید.

 3. بی‌نام می گوید

  ممنونم از سایت بسیار قوی تون
  من فکر نمیکردم سایت فارسی زبان به این کستردگی وجود داشته باشه برای همین اولین بار سایتی هست که صحتش با منابع خارجی برابری میکنه
  یکی از دلایل اقامت ثروتمندان در سنکیتس امکان ثبت حساب اف شور هست. خیلی خوشحال میشم اگر راهی برای باز کردن این حساب در یکی از کشورهای کاراییب یا سنگاپور و … داشته باشید.
  با توجه به این که ایرانی هستیم باید اول پاسپورت یک کشور دیگه رو داشته باشیم و سپس اقدام کنیم ولی چه کشوری ؟
  دومنیکا هم یه گزینه خوبی میتونه باشه
  حتی ونواتو در کنار استرالیا ولی متاسفانه در یک مقاله دیدم به ایرانی ها پاسپورت نمیفروشن :)… Vanuatu

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاسگزارم از ثبت نظرتون.برای نحوه ی اخذ ویزا و نوع مهاجرت میتونید با مشاوره های GO2TR که در زمینه ی کاری خود تخصص بالایی دارند تماس بگیرید. حتما شما رو با دقت راهنمایی خواهند کرد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021