مهاجرت به ۵ کشور دنیا؛ که شما را پولدار خواهد کرد

23 3,459

مهاجرت به کشورهای مختلف به دلایل متفاوتی صورت می گیرد. اما دلیل عمده ی مهاجرت بسیاری از افراد کسب شرایط مالی بهتر است. بنابراین ما در این محتوا پنج کشور را که شرایط بهتری برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار دارند را معرفی خواهیم کرد.

مقدمه:

مهاجرت به کشورهای مختلف می‌تواند، به دلایل متفاوتی صورت گیرد. دلایلی همچون: امنیت بیشتر، تحصیلات بهتر، مسکن مناسب‌تر، آزادی سیاسی، آزادی اجتماعی و غیره؛ اما آنچه که سهم عمده‌ی آمار مهاجران کشورهای مختلف را تشکیل ، بیشتر افرادی هستند که از وضعیت اقتصادی خود راضی نبوده و به دنبال شرایط بهتر مالی هستند. در این شرایط افراد به دو انگیزه‌ی اصلی اقدام به مهاجرت می‌کنند. یک؛ یافتن شغلی که درآمد کافی داشته باشد. دو؛ جایگزین کردن کاری مناسب‌تر و پر درآمدتر به جای شغل فعلی. همان‌طور که می‌دانید، شرایط اقتصادی مناسب می‌تواند، تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی افراد و جنبه‌های مختلف آن داشته باشد. به همین جهت بسیار طبیعی است که مهاجران به دنبال شرایط زندگی بهتر باشند. اما کدام کشورها هستند که موجب ارتقا سطح ثروت مهاجران خود می‌شوند؟ و یا حداقل شرایط ثروتمند شدن را برای مهاجران فراهم می‌کنند. چنانچه شما هم مشتاق یافتن پاسخ این سؤال هستید، تا پایان مطلب با ما همراه شوید. 

پنج کشور مهم که بستری نیرومند برای جذب مهاجر دارند

در همین رابطه:

تعدادی از کشورها مناسب‌ترین شرایط استخدام و یا راه‌اندازی کسب و کار را برای شهروندان و مهاجران خود فراهم می‌کنند. تا بر اساس این سیاست گذاری هم منابع مالی کشور افزایش یابد و هم شهروندان و مهاجران در شرایط بهتر و مناسب‌تری زندگی کنند. پس به نوعی مهاجرت به این کشورها معامله‌ی برد برد محسوب می‌شود! به این معنی که هم مهاجران به هدف خود که کسب ثروت و درآمد است دست می‌یابند و هم کشورهای مهاجرپذیر از وجود آنها سود می‌برند. ما قصد داریم پنج کشور مهم را که بستری نیرومند برای جذب مهاجر و نیروی کار دارند را معرفی کنیم. یکی از این کشورها که در صدر لیست پیشنهادی ما جهت مهاجرت قرار گرفته است. کشور شگفت انگیز نروژ است.

پیشنهاد میکنم مطلب قربانی‌های اول کرونا؛ ۵ ارز برتر دنیا را مطالعه بفرمایید.

چرا مهاجرت به نروژ؟!

نروژ درآمد سرانه‌ی بالایی دارد و یکی از کشورهای توسعه یافته‌ی چند محصولی است (اقتصاد آن به تولید یک محصول وابسته نیست). نروژ اقتصادی روبه رشد دارد. میزان تأثیرپذیری آن از نابسامانی‌های اقتصادی دنیا به دلیل سیاست گذاریهای صحیح اقتصادی که در این کشور انجام گرفته است، بسیار کم است. به‌علاوه نروژ جزو معدود کشورهای اروپایی است که از منابع عظیم نفت خام و گاز طبیعی برخوردار است. نروژ روزانه نزدیک به دو میلیون بشکه نفت به جهان عرضه می‌کند. سیاست‌گذاری نروژ بر این باور استوار است که نسل‌های آتی نیز در منابع طبیعی سهیم هستند! بنابراین درآمدهای حاصل از فروش نفت را وارد اقتصاد کشور نمی‌کنند. به همین جهت مستقیماً آن را به صندوق ارزی کشور و یا همان صندوق ذخیره‌ی ملی واریز می‌کنند و دولت نروژ حق استفاده‌ی مستقیم از این منابع را ندارد. طبق اعلام صندوق بین‌المللی پول، نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. به گونه ای که سهم هر شهروند نروژی از درآمد ناخالص کشور به اندازه‌ای است که با دریافت آن میلیونر می‌شوند! این در حالی است که جمعیت نروژ بالغ بر پنج میلیون و دویست هزار (۵۲۰۰۰۰۰) نفر است.

اقتصاد قدرتمند نروژ بر پایه‌ی نیروی کار

نروژ کسب درآمدهای مالی خود را تنها محدود به استفاده از منابع طبیعی نکرده بلکه در زمینه‌ی توسعه صنعتی، کشاورزی و صادرات بسیار قوی عمل می‌کند. اقتصاد نروژ سهم عمده‌ای از بازار جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین این کشور نفت‌خیز عظیم، با کمک منابع دریایی که در اختیار دارد توانسته است، جزو یکی از مهم‌ترین صادرکنندگان آبزیان و ماهی باشد. بنابراین منبع عظیم درآمدهای نروژ بر پایه‌ی نیروی کار و خدمات استوار است. نروژ جزو کشورهایی محسوب می‌شود، که بیشترین منافع را برای شهروندان و مهاجران دارد. به عبارتی وجود مهاجران در این کشور به منزله‌ی نیروی کار تلقی می‌شوند، که برای اقتصاد آنها ضروری است. پس هم مهاجران با زندگی و کار در نروژ سود می‌برند و هم موجب ارزآوری به کشور و پیشرفت روز افزون آن می‌شوند. شاید جالب باشد بدانید که، نرخ بیکاری در نروژ بسیار پایین است و اقتصاد نیرومندی دارد. همچنین بالغ بر بیست و یک هزار (۲۱۰۰۰) ایرانی به این کشور مهاجرت کرده و با اقامت گرفتن در آنجا اکنون تابع و یا شهروند نروژ محسوب می‌شوند. به علاوه نروژ از شفاف‌ترین قوانین مالیاتی و بالاترین رفاه اجتماعی در دنیا برخوردار است.  

آلمان کشوری که بهشت موعود متخصصان است.

آلمان یکی دیگر از کشورهایی است که با مهاجرت به آن می توانید، بهترین شرایط کاری و درآمد را در آنجا برای خود فراهم کنید. هرچند امروزه افراد بسیاری به صورت غیر قانونی به آلمان مهاجرت می کنند. و این کشور در صدد مهار مهاجران غیر قانونی است. اما باز هم مهاجرت به آلمان برای افراد حرفه ای که در صنعت و یا رشته ی خود داری مهارت و یا دانش هستند. می تواند، گزینه ی مناسبی باشد.

چرا مهاجرین در آلمان ثروتمند می‌شوند؟!

آلمان به عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای اقتصادی دنیا شناخته شده است. صنعت صادرات و تولید کالا در آلمان بسیار بزرگ بوده و همواره دولت آلمان به دنبال جذب نیروی کار ماهر و بادانش از اروپا و دیگر کشورها است؛ زیرا آلمان اقتصاد قدرتمند خود را مدیون تولیدکنندگان داخلی و صادرات است. لازم است بدانید، که جایگاه چهارمین تولید ناخالصی داخلی در دنیا از آن آلمان است. بنابراین بخش عمده‌ی اقتصاد آلمان بر پایه نیروی کار ماهر، دانشمند و کار آمد می‌چرخد. پس طبیعی است، که در این کشور از مهاجران به‌عنوان نیروی کار استقبال شود. همچنین مهاجران در این کشور اغلب حقوق‌های بالا دریافت می‌کنند و معمولاً کارهای نسبتاً راحتی را انجام می‌دهند، به ویژه اگر کارکنان دارای حرفه و یا تخصص باشند. بعلاوه دولت آلمان سیاست‌های اقتصادی تشویقی مؤثری را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالا اخذ کرده تا هرچه بیشتر موجب ارتقا تولید و صادرات شود. بنابراین کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی نیازمند نیروی کار بیشتری هستند. آلمان کشوری است که از حضور مهاجرین چه به عنوان نیروی کار ساده و چه به عنوان نیروی متخصص در میادین علم و صنعت استقبال می‌کند.ایجاد کسب و کار در آلمان

راه‌اندازی کسب‌وکار در آلمان بسیار ساده‌تر و راحت‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. دلیل این امر وجود برنامه‌ها و قوانین شفاف و منسجم تشویقی اخذ شده توسط دولت آلمان برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارهای خارجی است. به‌علاوه با راه‌اندازی کسب‌وکار در آلمان نه تنها امکان دسترسی به بازار داخلی آلمان به وجود خواهد آمد، بلکه امکان دست یافتن به بازار اروپا نیز که دارای پتانسیل قوی عرضه‌ی کالا است، فراهم خواهد شد. همچنین دولت آلمان مقدار مالیات پرداختی شرکت‌ها را کاهش داده است و از این طریق به رونق اقتصادی شرکت‌ها کمک می‌کند. از آنجایی که آلمان جزو یکی از کشورهای با ثبات اقتصادی و سیاسی است. می‌تواند مکان مناسبی برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری باشد. شاید به همین دلیل است، که بیشتر از بیست درصد جمعیت آلمان را مهاجران تشکیل می‌دهند. اما بهتر است که قبل از مهاجرت به آلمان زبان آن‌ها را یاد بگیرید. چون آلمانی‌ها به فرهنگ و به ویژه زبان خود بسیار اهمیت می‌دهند و یا می‌توان گفت نسبت به زبان مادری خود تعصب خاصی دارند.


سوئیس بالاترین دستمزد را به نیروی کار خود می‌پردازد.

 اما سومین کشور برای مهاجرت و ثروتمند شدن سوئیس است. شاید بارها در میان جامعه اسم بانک‌های سوئیس را شنیده باشید. هرکس که سرمایه‌ی هنگفتی داشته باشد، حتماً یک حساب بانکی در سوئیس دارد. اما هیچ از خودتان سؤال کرده‌اید که چرا سوئیس؟ بانک‌های سوئیسی یک سری خط مشی رازداری مخصوص به خود دارند که موجب شده است به عنوان رازدارترین بانک‌های دنیا شناخته شوند. به گونه‌ای که اطلاعات مشتری‌های خود را در اختیار هیچ نهاد و یا گروهی قرار نمی‌دهند. همین امر شرایط جذب سرمایه را از کشورهای مختلف برای سوئیسی‌ها فراهم کرده است. به علاوه از آنجایی که کشور سوئیس سومین کشور ثروتمند دنیا محسوب می‌شود و از امنیت بالای سیاسی و اقتصادی برخوردار است، کاملاً مورد اعتماد مهاجران و سرمایه گداران است. چرا که این ثروت عظیم می‌تواند، تضمینی قوی برای مهاجرت و سرمایه گذاری در آنجا باشد. همچنین سوئیس علاوه بر صنعت گردشگری در زمینه‌ی تولید و صادرات ماشین‌آلات، ساعت، شکلات و غیره جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد. صنایع گردشگری و تولیدی سوئیس همگی توسط نیروی کار اداره می‌شوند. سویس کشوری است که نیروی کار آن  بالاترین میزان دستمزد را در میان کشورهای اروپایی دریافت می‌کند. به همین جهت متقاضیان زیادی در سراسر دنیا خواهان مهاجرت به سوئیس و اقامت در آنجا هستند. هرچند که شروع کسب و کار در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مشکل‌تر خواهد بود؛ زیرا قوانین حمایتی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

سنگاپور با قوانین مالیاتی شفاف

چهارمین کشور مناسب مهاجرت برای کسب ثروت سنگاپور است. هرچند سنگاپور از منابع نفتی و گازی بی‌نصیب است و مساحت کمی دارد؛ اما جزو یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. سنگاپور رشد اقتصادی مناسبی دارد. بخش بزرگی از اقتصاد این کشور بر پایه‌ی تجارت دریایی است. همچنین  این کشور به خاطر شرایط جغرافیایی مطلوبی که دارد، توانسته است منابع مالی زیادی را جذب کند. علاوه بر این قوانین مالیاتی در این کشور نه تنها بسیار شفاف است، بلکه بسیار کم و به سود مهاجران و سرمایه گذارها است. به همین جهت بیشتر از هفت هزار (۷۰۰۰) از شرکت‌های بزرگ چند ملیتی در سنگاپور مشغول به کار هستند. تعداد زیادی از شرکت‌های چینی و هندی در این کشور فعالیت تجاری و تولیدی دارند. این در حالی است که  بیش از چهل و چهار درصد از نیروی کار این کشور صنعتی و اقتصادی را غیر سنگاپوری‌ها تشکیل می‌دهند. پس سنگاپور نیز می‌تواند، بستر مناسبی برای کسب ثروت توسط مهاجران باشد.  

جایگاه ترکیه در رده اقتصاد جهانی

پنجمین و آخرین کشور مهاجرتی در لیست پیشنهادی کشور ترکیه است. زیرا که این کشور شرایط جغرافیایی و مکانی مناسبی دارد، به گونه‌ای که در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. این کشور می‌تواند بازار مناسب اقتصادی برای تولید کنندگان و بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی ایجاد کند. بعلاوه ترکیه در چندین سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که از ثبات اقتصادی و سیاسی مناسبی برخوردار است. همچنین در چند ساله‌ی اخیر نرخ تورم در کشور ترکیه سیر نزولی داشته است. ترکیه در میان کشورهای دنیا به عنوان یکی از کشورهای برتری شناخته شده است که شاخص توسعه‌ی انسانی بالایی دارد. ترکیه جزو بیست کشور اول دنیا به لحاظ اقتصادی به شمار می‌آید. بنابراین مهاجرت و سرمایه‌گذاری در ترکیه مطمئن و ایمن محسوب می‌شود. مهاجرت به این کشور دارای مزایای زیادی همچون: صرف هزینه‌ی کم برای اقامت و زندگی، عبور از تحریم‌ها، استفاده از بازار فروش گسترده، راحت بودن ثبت برند و جهانی کردن آن و… است.

قوانین حمایتی ترکیه از کارآفرینان

در طی سال‌های اخیر دولت ترکیه حسن نیت خود را برای جذب سرمایه و مهاجر با آسان‌تر کردن قوانین سرمایه گذاری و مهاجرپذیری ثابت کرده است. به عنوان نمونه؛ در گذشته اتباع خارجی جهت ثبت شرکت در ترکیه و راه اندازی کسب و کار خود ملزم بودند، که با یک شهروند ترکیه‌ای شریک شوند، ولی امروزه اتباع خارجی می‌توانند، شخصاً اقدام به ثبت شرکت کنند و پس از گذشت هشت سال اقامت کاری اقامت دائم خود را در این کشور ثبت کنند.  راه حل دوم این است که با پرداخت هزینه‌ی کمی اقدام به اخذ اقامت دائم ترکیه کنند. البته به این نکته نیز باید توجه کرد که هزینه‌ی گرفتن اقامت دائم ترکیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار ناچیز و کم است. همچنین مخارج زندگی و امرار معاش در ترکیه نسبت به سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. شاید به همین دلیل باشد، که امروزه میزان مهاجران ترکیه به بیش از سه میلیون نفر رسیده است. هرچند که میزان دستمزد کارگران و کارمندان در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی کمتر است. اما قوانین حمایتی کشور ترکیه از کارآفرینان می‌تواند، نقطه‌ی عطفی جهت مهاجرت به این کشور برای افراد متخصص و کارآفرین باشد. البته لازم است متذکر شویم که با گرفتن تابعیت ترکیه، تابعیت قبلی مهاجرین لغو نخواهد شد. همچنین با داشتن تابعیت ترکیه امکان مسافرت کردن به صد و چهل و هشت کشور دنیا و استفاده از بستر بازاری آنها بدون نیاز به ویزا فراهم می‌شود.

ممنونم که حوصله کردید و تا پایان مطلب همراه ما بودید. ولی آیا به نظر شما این پنج کشور مکان مناسبی برای مهاجرت و پولدار شدن هستند؟ یا شما کشورهای بهتری را می شناسید؟

مقاله های مرتبط در این زمینه:

منابع:

www.mfa.gov

www.gidemesingapore.com

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
23 نظرات
 1. dorsa می گوید

  در مورد ایتالیا هم اطلاعات بدید لطفا…??

  1. آرینا صادقی می گوید

   درود بر شما
   انشالله در نوشته های بعدی در مورد ایتالیا هم مطلب خواهم گذاشت. ممنون از توجه شما

 2. مازیار می گوید

  ممنوم از اطلاعاتتون جالب بود
  اما کسی که تحصیلات عالیه نداشته باشه ولی فنی کار باشه می تونه مهاجرت کنهج

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   قطعا افرادی که از مهارت خاصی برخوردار هستند. می تونند، باتوجه به مهارتشون اقدام به مهاجرت کنند. برای کسب آگاهی دقیق تر با مشاوره های GO2TR تماس بگیرد.

 3. Baharpr می گوید

  خیلی ممنونم از اطلاعات مفید و خوبتون .

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   سپاس گذارم دوست عزیز.

 4. پریا پروهان می گوید

  مطالب خیلی مفید و کاربردی ان واقعا
  ممنون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاس گذارم.

 5. حسین می گوید

  فنلاند از نظر درامد چطوره؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست گرامی
   فلاند هم اقتصادی پیشرفته و ترکیبی دارد. اما برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر می تونید، با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 6. محمدرضا می گوید

  با سلام،من با داشتن پروانه اشتغال از سال ۲۰۰۸ اعتبار خورده که مورد تایید مسکن و شهرسازی هستش،به نظر شما آیا من میتونم برای مهاجرت کاری سه کشور نروژ،آلمان و سوییس اقدام ،اگر ممکن هسا راهنمایم کنین.
  ممنون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   حتما امکانش هست. برای کسب اطلاعات دقیق می تونید، با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید.

 7. Nahayat می گوید

  با سلام،لطفأ در مورد روش مهاجرت توضیح بدید،البته روشهای راحت و کم هزینه!!!
  با تشکر از شما

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام و عرض ادب
   چشم، در این مورد نیز حتما مطلب خواهیم گذاشت.

 8. Hesam می گوید

  سلام،وقت بخیر
  در شرایط کنونی کشورهایی که نوشتین شرایطشون تغییر نکرده؟میشه اقدام کرد؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   با عرض سلام و ادب
   در هر شرایطی میتونید اقدام به مهاجرت کنید. البته مهاجرت با روش های مختلفی صورت می گیرد. شما می تونید. برای کسب اطلاع دقیق تر با جزئیات کامل از مشاوره های GO2TR کمک بگیرید.

 9. Parstoo می گوید

  مطلب جالبی بود

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ممنونم از توجهتون

 10. میلاد می گوید

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  من ۳۲ سالمه و تجربه کار بازاریابی و سرپرستی تیم فروش دارم،خواستم ببینم که امکان مهاجرت برای من هست یا نه؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام جناب
   حتما هست، شما میتونید با مشاوره های GO2TR تماس بگیرید. مشاوره ها اطلاعات کامل رو در اختیارتون خواهند گذاشت.

 11. ebi می گوید

  بسیارعالی

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   دوست عزیز ممنون از لطفتون.

  2. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنونم از لطفتون.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021