x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

کویت

کویت یکی از کشورهای خاورمیانه محسوب می شود که با ایران مرز آبی از سمت خلیج فارس دارد. در دوره های گذشته بیشترین تجارت بازرگانی کشور کویت با ایران صورت گرفته است. مساحت کویت کم است و به طور کلی 50 درصد از مردم این کشور بومی هستند. مردم کشور کویت دین اسلام را قبول دارند و اکثر مردم در این کشور مسلمان هستند ارزیابی ها نشان می دهد که شئونات اسلامی در کویت بیشتر از سایر کشورها رعایت می شود. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 2.2 درصد اعلام شده است. صنایع کشور کویت بیشتر در زمینه نفت و محصولات پتروشیمی و سیمان و کشتی سازی دیده می شود و وضعیت اقتصادی در کشور کویت رو به رشد است. قیمت دینار کشور کویت به صورت بین المللی تعیین می شود افزایش نرخ دینار کشور کویت بدون هماهنگی رویت نشده است. زبان کشور کویت نیز در سال های اخیر به زبان های بین المللی نزدیک تر شده است

نام انگلیسی: Kuwait
نام عربی: الكويت
پایتخت: کویت
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
زبان‌های رسمی: عربی
زبان‌های رایج: گویش های مختلف
واحد پول: دینار هر دینار کشور کویت 3.29 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 99
جمعیت: بیش از 4.621 میلیون در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+3) UTC+3(AST)
دامنه اینترنتی: (GMT+3) UTC+3(AST)
پیش شماره تلفن: 00965

سفر به کشور کویت

سفر به کویت، سفر به کشوری ثروتمند در خاورمیانه است که ارز رسمی آن با ارزش ترین ارز پس از دلار آمریکا شناخته شده است. کُویت کشوری عربی در غرب آسیا و جزو کشورهای خاورمیانه است. همسایگان کویت، کشورهای عراق و عربستان سعودی هستند که کویت دارای مرزهای خاکی با این کشورها است. کویت با ایران از طریق خلیج فارس دارای مرزهای آبی می­باشد. در سفر به کویت خواهید دید که نوع حکومت کویت، امیرنشین کویت می­باشد. زمان پایه گذاری کویت به سال 1110 میلادی می­رسد که بزرگ خاندان آل حمید آذوقه­ها را در قلعه ای جمع آوری می­کرد که کوت نامیده می‌شد و نام کویت از آن گرفته شده است. این خاندان امارت را به خاندان آل صباح سپردند، که تا کنون نیز بر سر قدرت هستند و طبق قانون اساسی حکومت این خاندان موروثی می­باشد.دین رسمی کویت اسلام است. زبان عربی، زبان رسمی این کشور می‌باشد. واحد ارز رسمی این کشور دینار کویتی Kuwaiti dinar  است. دینار کویت با ارزش ترین ارز جهانی بعد از دلار آمریکا است. 

سفر به کشور کویت

مهاجرت به کویت

شهر کویت مرکز سیاسی و اقتصادی کشور کویت بوده و پایتخت این کشور نیز محسوب می شود این شهر بسیار بزرگ است و رتبه جهانی در زمینه کسب و کار دارد،وضعیت حمل و نقل و همینطور تجاری در شهر کویت رشد زیادی داشته است در این شهر فرودگاه بین المللی وسیعی وجود دارد و به طور کلی دارای فضای گردشگری بسیار وسیعی است. بیشترین مهاجرت به کویت به این شهر صورت می گیرد علت آن فضای کاری بسیار ارزشمندی است که فراهم شده است. فضای گردشگری زیادی در کشور کویت دیده می شود که سبب شده است فضای گردشگری در این کشور رشد خوبی داشته باشد. در مجموع رشد گردشگری در کشور کویت بیش از 11 درصد نسبت به سال گذشته اعلام می شود. اقامت کشور کویت به طور کلی می تواند به صورت همراه نیز صورت بگیرد. جدیدترین شرایط اقامت در کشور کویت نشان می دهد دولت این کشور سخت گیری خود را کمتر کرده است.

مهاجرت به کویت

زندگی در کشور کویت

کویت کشور کوچکی است که در منطقه خاورمیانه قرار دارد و در بخش حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است. کشور کویت یک سرزمین مسطح است که توسط ماسه پوشانده شده است. در این کشور عوارض طبیعی مانند کوه و رود دیده نمی شود. مساحت کویت 17818 کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور از سمت شمال با عراق همسایه است. از سمت جنوب نیز با کشور عربستان سعودی مرز مشترک دارد. کویت از سمت مشرق با آب های خلیج فارس هم مرز است. تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد 17 درصدی داشته و این موضوع توانسته ورود به کار بانوان را به کشور کویت بیشتر نماید. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی در کویت بیش از 19 درصد دیده شده است.  سیستم واردات و صادرات بخش مهمی از امنیت اقتصادی کشور کویت را نشان می دهد به طوریکه واردات در این کشور رشد 44 درصدی و صادرات به رشد 88 درصدی رسیده است

زندگی در کشور کویت

تحصیل در کشور کویت

برای تحصیل رایگان در کشور کویت نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دارید و البته که باید دو مدرک آخری که اخذ کرده اید را ارائه دهید از یاد نبرید که وضعیت تحصیلی در کشور کویت در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. افراد باید گواهی امنیت اجتماعی دریافت شده از موسسه امنیت اجتماعی کویت داشته باشند. نیاز است که سند تطبیق و معادلسازی نیز ارائه شود که اهمیت زیادی دارد. افراد باید چند قطعه عکسی که اخیراً گرفته شده است را ارائه دهند و بسیار مهم است که نوع تحصیل رایگان نیز مشخص شده باشد. افرادی که در زمینه تخصص پزشکی در کویت تحصیل می کنند باید در ترم اول تحصیل کنند بیوشیمی را به صورت تئوری در 3 واحد درسی بگذرانند، همینطور یک واحد بیوشیمی عملی برای آنها در نظر گرفته می شود. در هر شاخه تحصیلی که قصد تخصص داشته باشید نیاز است که آناتومی اندام را به طور دقیق پشت سر بگذارید.

تحصیل در کشور کویت

کویت یکی از کشورهای خاورمیانه محسوب می شود که با ایران مرز آبی از سمت خلیج فارس دارد. در دوره های گذشته بیشترین تجارت بازرگانی کشور کویت با ایران صورت گرفته است. مساحت کویت کم است و به طور کلی 50 درصد از مردم این کشور بومی هستند. مردم کشور کویت دین اسلام را قبول دارند و اکثر مردم در این کشور مسلمان هستند ارزیابی ها نشان می دهد که شئونات اسلامی در کویت بیشتر از سایر کشورها رعایت می شود. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 2.2 درصد اعلام شده است. صنایع کشور کویت بیشتر در زمینه نفت و محصولات پتروشیمی و سیمان و کشتی سازی دیده می شود و وضعیت اقتصادی در کشور کویت رو به رشد است. کشور کویت وسعت کمی دارد اما یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده نفت در دنیا محسوب می شود. به طورکلی محصولات نفتی بیشترین درآمد در کشور کویت محسوب می شود. محصولات صادراتی در کشور کویت بیشتر شامل نفت و محصولات فرآوری شده آن است و کودهای حاصله نیز به کشورهای ژاپن و کره جنوبی صادر می شود. صادرات در این زمینه به کشور تایوان در حدود 4.10 درصد است، همینطور وضعیت صادرات به سنگاپور نیز در وضعیت 9.7 درصد دیده می شود مشخص است که روند اقتصادی و صادراتی کشور کویت در سال های اخیر به کشور هلند نیز در نظر گرفته شده است. رتبه کشور کویت در ترازنامه های بانکی به شکل روتینی دنبال می شود و تعداد بانک های قدرتمند در کشور کویت روز به روز در حال افزایش است . نرخ بهره در این کشور در حدود 7.25 درصد اعلام شده است، وضعیت برای نرخ بهره بین بانکی در کشور کویت نیز با رشد 11.95 درصد پیش می رود. وضعیت عرضه پول در کشور کویت به طور کلی رشد 11 درصدی دارد. اینطور که مشخص است نرخ بهره سپرده در کشور کویت نیز در حدود 9.21 است و نرخ بهره معکوس در این کشور نیز در حدود 5.87 درصد اعلام شده است. نرخ مالیات شرکت در کشور کویت در ابتدا 15 درصد بوده است که در بالاترین وضعیت خود به 55 درصد رسیده است. نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور کویت 0.00 درصد اعلام شده است. وضعیت برای نرخ تأمین اجتماعی در کشور کویت نیز در حدود 22 درصد اعلام شده است اینطور که شواهد نشان می دهد نرخ تأمین اجتماعی برای کارکنان در کشور کویت نیز در حدود 5 الی 10 درصد اعلام شده است شایان ذکر است که نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در ابتدا در حدود 10.50 درصد بوده است که امروزه به 11.50 درصد رسیده است که رقم قابل توجهی است. رشد کشور کویت در زمینه بهداشت و درمان بسیار زیاد است، این کشور در سال های گذشته در زمینه های بهداشت به خصوص بیمه و همینطور بیمارستان وضعیت نادرستی داشته است اما امروزه رشد کشور کویت در زمینه های بهداشتی بیش از 11 درصد دیده می شود. قیمت دینار کشور کویت به صورت بین المللی تعیین می شود افزایش نرخ دینار کشور کویت بدون هماهنگی رویت نشده است. زبان کشور کویت نیز در سال های اخیر به زبان های بین المللی نزدیک تر شده است.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کویت

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کویت

وضعیت تولید ناخالص در کشور کویت بیش از 1.130 میلیارد دلار اعلام شده است به طوریکه بیش از دو میلیون و یک صد هزار نفر در این کشور مشغول به کار هستند. اینطور که آمارها نشان می دهد در حدود 80 درصد از نیروی کار در کشور کویت غیر کویتی هستند و بیشتر از هند و پاکستان کشور کویت را برای زندگی و کار انتخاب کرده اند. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 2.2 درصد اعلام شده است. صنایع کشور کویت بیشتر در زمینه نفت و محصولات پتروشیمی و سیمان و کشتی‌سازی دیده می شود و وضعیت اقتصادی در کشور کویت رو به رشد است. کشور کویت وسعت کمی دارد اما یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده نفت در دنیا محسوب می شود. به طور کلی محصولات نفتی بیشترین درآمد در کشور کویت محسوب می شود. ذخایر نفتی در کشور کویت در حدود 70 میلیارد بشکه اعلام شده است. به طور کلی وضعیت تولید نفت کویت در سطح دو میلیون بشکه در روز اعلام شده است. اینطور که مشخص است بازسازی و راه اندازی سومین واحد تقطیر در کشور کویت آغاز شد و به نتیجه خوبی رسیده است مشخص است که روند افزایش نرخ نفت در این کشور در بازارهای بین المللی به وضعیت خوبی رسیده است. در نظر داشته باشید که استخراج و بهره برداری از منابع گاز طبیعی در کشور کویت بسیار دیده می شود مشخص است که منابع کای در این کشور می تواند ورود به بخش صادراتی قوی داشته باشد. محصولات صادراتی در کشور کویت بیشتر شامل نفت و محصولات فرآوری شده آن است و کودهای حاصله نیز به کشورهای ژاپن و کره جنوبی صادر می شود. صادرات در این زمینه به کشور تایوان در حدود 4.10 درصد است، همینطور وضعیت صادرات به سنگاپور نیز در وضعیت 9.7 درصد دیده می شود مشخص است که روند اقتصادی و صادراتی کشور کویت در سال های اخیر به کشور هلند نیز در نظر گرفته شده است. وضعیت واردات در کشور کویت بیشتر در زمینه مواد غذایی و مصالح ساختمانی است به طوریکه بیشترین واردات از کشور آمریکا و آلمان و عربستان سعودی خواهد بود. همینطور کشور کویت واردات از کشور ایتالیا را نیز در بخش منابع مالی خود قرار داده است. روند رو به رشد در کشور کویت بسیار زیاد دیده می شود و اقتصاد این کشور در سال های آینده بسیار روتین پیش خواهد رفت.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کویت

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کویت

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به صورت سالانه در کشور کویت در حدود 33.99 درصد افزایش داشته است این کشور وضعیت تولید ناخالص داخلی خود را به بیش از 174.15 میلیارد دلار در سال 2019 رسانده است. اینطور که مشخص است وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص کشور کویت نیز به میزان 10 درصد رشد داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز با سود 46 درصدی همراه است. ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور کویت در حدود 96870.10 دلار آمریکا اعلام شده است. رتبه کشور کویت در ترازنامه های بانکی به شکل روتینی دنبال می‌شود و تعداد بانک های قدرتمند در کشور کویت روز به روز در حال افزایش است . نرخ بهره در این کشور در حدود 7.25 درصد اعلام شده است، وضعیت برای نرخ بهره بین بانکی در کشور کویت نیز با رشد 11.95 درصد پیش می رود. وضعیت عرضه پول در کشور کویت به طور کلی رشد 11 درصدی دارد. اینطور که مشخص است نرخ بهره سپرده در کشور کویت نیز در حدود 9.21 است و نرخ بهره معکوس در این کشور نیز در حدود 5.87 درصد اعلام شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد میزان رشد وام در کشور کویت نیز در حدود 43.80 درصد در نظر گرفته شده است. وام به بخش های خصوصی در کشور کویت به طور کلی 38 درصد رشد داشته است. رتبه ترازنامه بانکی کشور کویت نیز در حدود 66 درصد رشد را به خود اختصاص داده است. ترازنامه بانک مرکزی در کشور کویت نیز در وضعیت 11 درصدی دیده می شود. ذخایر ارزی به طور کلی در حدود 82 درصد رشد را به همراه دارد اینطور که مشخص است وضعیت برای ارزهای فعلی در کشور کویت بیش از 16 درصد پیشرفت داشته است و نمودار و تقویم اقتصادی نیز در چندین بخش دیده می شود. موازنه تجاری کشور کویت در حدود 25 درصد بوده است که امروزه به رشد تا مرز 70 درصد رسیده است، وضعیت حساب جاری در این کشور نیز در حدود 18 درصدی اعلام شده است. اینطور که مشخص است رتبه واردات در کشور کویت در حدود 28 درصد رشد داشته است و رتبه برای صادرات نیز به میزان 88 درصد بیشتر از قبل شده است. ورود توریست در کشور کویت به طور کلی بیش از 85 درصد دیده می شود کشور کویت در زمینه ذخایر طلا نیز به رشد 80 درصدی رسیده است و وضعیت برای تولید نفت خام در کشور کویت نیز بیش از 37 درصد رشد را به خود اختصاص داشته است در کشور کویت وضعیت برای شاخص تروریسم نیز به میزان 4.45 است. کشور کویت از دسته کشورهایی است که از زمینه سرمایه گذاری و بهداشت و درمان نیز رتبه خوبی برای خود فراهم ساخته است رویکردهای اقتصادی که در کشور کویت در زمینه خرید محصولات بهداشتی دیده می شود در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است این کشور توانسته به طور کلی پیش بینی های آماری خوبی در زمینه ارزش های فعلی تجاری در نظر داشته باشد. تقویم اقتصادی در کشور کویت نیز بر اساس رویکردهای چند جانبه پیش می رود و بسیار تأثیرگذار عمل کرده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی کویت

نوع حکومت و ساختار سیاسی کویت

وضعیت سیاست در کشور کویت به صورت امیرنشین است که رئیس حکومت نیر امیر خطاب می شود و نخست وزیر رئیس دولت است و امیر کویت او را تعیین می کند. مجلس در کشور کویت دارای 50 کرسی است و به طورکلی نمایندگان آن با رأی مردم برای یک دوره 4 ساله انتخاب می‌شوند. تمام اعضای کابینه در کشور کویت از بین نمایندگان سابق مجلس انتخاب می شوند. وضعیت سیاسی کشور کویت به طور کلی بسیار به صورت آزاد ارزیابی شده است و سیستم پادشاهی در این کشور هنوز هم پا برجا اعلام شده است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ کویت

پایتخت و 9 شهر بزرگ کویت

کویت پایتخت کشور کویت است، این شهر دارای فضای دانشگاهی بسیار وسیعی است به طوریکه اغلب افراد با ویزای دانشجویی ترجیح می‌دهند که در این شهر زندگی نمایند. سیستم کار و درآمدزایی نیز در این شهر بسیار عالی دیده می شود و روال درآمدزایی به صورت دقیق پیش می رود. ثبت شرکت در این شهر به صورت مسئولیت محدود بسیار دیده می شود. بیشتر بانک های دولتی در کویت در سال های اخیر به رتبه خوبی رسیده اند و مشخص است که ساخت و ساز در بانک های این کشور رتبه مشخصی را دنبال کرده است. ارزیابی ها نشان می دهد که وضعیت بانکداری در کویت در سال های اخیر بهتر از قبل شده است. این شهر بهترین مقصد گردشگری خارجیان نیز محسوب می شود و محل برگزاری فستیوال های فصلی است.

از دیگر شهرهای مهم و بزرگ در کویت می توان به خیطان، الرقه، السره، السامیه و القرین اشاره نمود. سیستم زندگی در کویت به طور کلی در چندین بخش دیده می شود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کویت

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کویت

جمعیت ایرانی زیادی در کشور کویت مشغول به ثبت شرکت هستند و بیشترین بخش هایی که دیده می شود در زمینه مواد غذایی و بهداشتی است که به طوریکه وارد روال های تجاری و اقتصادی شده است و ایرانیان زیادی در کشور کویت مشغول به فعالیت های تجاری هستند. نرخ مالیات شرکت در کشور کویت در ابتدا 15 درصد بوده است که در بالاترین وضعیت خود به 55 درصد رسیده است. نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور کویت 0.00 درصد اعلام شده است. وضعیت برای نرخ تأمین اجتماعی در کشور کویت نیز در حدود 22 درصد اعلام شده است اینطور که شواهد نشان می دهد نرخ تأمین اجتماعی برای کارکنان در کشور کویت نیز در حدود 5 الی 10 درصد اعلام شده است شایان ذکر است که نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در ابتدا در حدود 10.50 درصد بوده است که امروزه به 11.50 درصد رسیده است که رقم قابل توجهی است . سیستم های مالیاتی در کشور کویت در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته اند و ارزش های فعلی در این کشور نیز بر اساس رویدادهای جدید دسته بندی شده اند اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد جمعیت ایرانی که وارد کشور کویت شده است 23 درصد بیشتر از ده سال گذشته هستند مشخص است که پیش بینی های مالی در زمینه نرخ ارزش های فعلی به طور جدی دنبال می شود اینطور که شواهد نشان می دهد وضعیت ثبت شرکت در کشور کویت از نظر مالیاتی به صورت کنترل شده پیش می‌رود و دولت در این کشور ثابت قدم است.

عجایب کویت

عجایب کویت

یکی از عجایب در کویت مسجد بزرگ این کشور است که به شکل بسیار مجلل طراحی و معماری شده است. این مسجد یک نمونه عالی از سبک معماری اسلامی محسوب می شود و به طور کلی بزرگترین مسجد شهر کویت نیز به شمار می آید. وسعت این مکان در حدود 46000 متر مربع اعلام شده است که رگه های معماری ایرانی در آن دیده می شود. در ماه رمضان تعداد بسیار زیادی از مسلمان وارد این مسجد می شوند. نامی که برای این مسجد در نظر گرفته شده است مروارید شهر کویت است حقیقت این است که طراحی این مسجد تکرار نشده است. برج های کویت از عجایب این کشور است که به نوعی توانسته در دل افراد فضایی بسیار شورانگیز ایجاد نماید. کشور کویت به مهد برج‌های زیبا مشهور است و در معماری و طراحی سرآمد این بخش به طور کلی سواحل نیلگون خلیج فارس نیز دیده می شود. سه برج زیبا با نماد انسان و تکنولوژی در کویت دیده می شود که توسط یک معمار مشهور دانمارکی طراحی شده است یکی از این برج ها دو گوی بر تن دارند که امروزه در این بخش یک رستوران گردان نیز ساخته و فعالیت می کند. به طور کلی دو برج در زمینه های آب و روشنایی نیز برای بازدید افراد فراهم شده است. باغ وحش کویت یک باغ وحش استثنایی با انواع و اقسام گونه های نادر حیوانی است که تعداد حیوانات در این بخش به 1606 می رسد. در این باغ وحش انواع پرنده های کمیاب و حیوانات درنده دیده می‌شود و به طور کلی یک محیط بسیار امن برای آشنایی با کودکان نیز به شمار می آید. این منطقه برای نگهداری حیوان بسیار عالی است. بخش های فرهنگی این مکان دیدنی و جذاب است. پارک آکوا یکی از معروف ترین پارک های تفریحی در دنیا است که در مجاورت برج های کویت قرار گرفته است و وسعت بیش از 60 هزار متر مربع دارد. این پارک کوچک آبی به طور کلی محل مناسبی برای تفریح خانوادگی محسوب می شود و استخرهای مناسبی نیز برای شنا در آن دیده می شود این منطقه برای کودکان بسیار جذاب و دیدنی است. در سفر به کویت سری به مرکز فرهنگی آمریکا بزنید. در این مکان زیبا مجموعه ای از آثار هنری خاص و هنرمندانه از فرهنگ های مختلف دیده می شود. مهمترین جاذبه های این مکان بیمارستان های آن است. به طور کلی این مکان در ابتدا یک بیمارستان بوده و امروزه یک ساختمان رویایی بسیار زیبا محسوب می شود که تغییر کاربری دارد و معماری زیبای آن در ذهن ها نقش می بندد. این مکان دارای فضای بازی، سالن تئاتر و کتابخانه بزرگ است. موزه طارق رجب یک کلکسیون شخصی با ارزش است که می تواند یکی از مکان های عجیب در کویت محسوب شود اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد در این کلکسیون به طور کلی نقاشی ها و عکسبرداری های زیادی صورت می گیرد و موزه به دو بخش سرامیکی و فلزی تقسیم شده است. یک بخش نیز مربوط به آلات موسیقی و لباس های سنتی است بازدید از این منطقه بسیار دلچسب خواهد بود. سیاره جادویی کویت یکی از بخش های مهم در این کشور محسوب می شود که در آن انواع اقسام تفریحات هیجان انگیز دیده می شود. سایره جادویی بهترین مکان برای اسکیت و شنا محسوب می شود. هر یک از شهرهای کشور کویت دارای دیدنی های مخصوص به خود هستند به عنوان مثال بازدید از خانه آینه یک شاهکار بی نظیر در ذهن شما تداعی می کند.

خلاصه تاریخ کویت

خلاصه تاریخ کویت

کویت یک کشور کوچک در منطقه خاورمیانه محسوب می شود که به طوردقیق در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این کشور نخستین بار منابع نفتی خود را در دهه 30 کشف کرده است. کویت تا سال 1961 تحت اشغال انگلیس بوده و پس از مدتی استقلال یافت. در سال 1991 عراق کویت را اشغال می کند و چاه های نفت این کشور را آتش می‌زند به این ترتیب جنگی آغاز می شود که آمریکا نیز به آن مداخله داشته است. این جنگ سبب شد تا مدتی صادرات نفت از کویت متوقف شود و به طور کلی طی یک روز از این جنگ 5 الی 6 میلیون بشکه نفت در آتش می سوزد. این جنگ سبب می شود که نیروهای عراقی عقب نشینی نمایند اما سبب افزایش قیمت نفت این کشور می شود که در اقتصاد نهایی آن تأثیر زیادی گذاشته است.

خلاصه ای از جغرافیای کویت

خلاصه ای از جغرافیای کویت

کویت یکی از کشورهای خاورمیانه محسوب می شود که با ایران مرز آبی از سمت خلیج فارس دارد. در دوره های گذشته بیشترین بازرگانی کویت با ایران صورت گرفته است. مساحت کویت کم است و به طور کلی 50 درصد از مردم این کشور بومی هستند. مردم کشور کویت دین اسلام را قبول دارند و اکثر مردم در این کشور مسلمان هستند ارزیابی ها نشان می دهد که شئونات اسلامی در کویت بیشتر از سایر کشورها رعایت می شود. کویت دارای دشت های بیابانی زیادی است اما بخش مدرن این کشور دارای رستوران های پر جنب و جوش و مردمان مهربان است، موزه‌های عالی و همینطور مناطق گردشگری جذاب و هیجان انگیز تنها بخش کوچکی از مزایای سفر به کویت محسوب می شود.پایتخت این کشور شهر کویت است و واحد پول رسمی در این کشور نیز دینار اعلام شده است. به طور کلی کویت گرم و خشک است. در این کشور جزایر زیادی دیده می شود. این کشور دارای 6 استان است.زمستان های کویت کوتاه است اما تابستان های بلند و گرمی دارد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کویت

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کویت

عبدالحسین عبدالرضا یکی از بازیگران مشهور در کویت محسوب می‌شود، همینطور محمود المنصور نیز در زمینه تئاتر به شهرت زیادی رسیده است. , و همچنین امل العوضی مجری و بازیگر بسیار زیبای کویتی است که به دلیل جذابیت زیاد بسیار در این کشور معروف است.

کشورها و مناطق وابسته کویت

کشورها و مناطق وابسته کویت

کویت تا سال 1961 تحت اشغال انگلیس بوده است و در این سال توانست استقلال خود را به دست آورد و به یک کشور مستقل تبدیل شود و همین طور کشور عراق در سال 1991 این کشور را اشغال کرد و به همین ترتیب آغازگر جنگ شد.

فرهنگ مردم کویت

فرهنگ مردم کویت

حجاب کشور کویت اسلامی است اما تنوع پوشش در این کشور دیده می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. مردم کشور کویت مهربان هستند و به طور کلی زندگی آرام در این کشور امتیاز زیادی دارد. مردم سعی می کنند در احوالپرسی با هم دست بدهند بسیار دیده شده است که همدیگر را در آغوش می گیرند. مشخص است که سیستم فرهنگی در کشور کویت به طور روتین پیش می رود. وضعیت فرهنگی در کشور کویت در سال های اخیر تغییرات زیادی دارد و مشخص است که فرهنگ شهرنشینی در این کشور هنوز به طور اصولی دیده نمی شود. در فرهنگ این کشور اجازه ندارید به بانوان توهین کنید و یا آنها را محدود نمایید. دولت کویت سختگیری های زیادی در این زمینه ایجاد کرده است. وضعیت آموزشی در کویت رشد خوبی داشته است.

پیشرفت در کویت

پیشرفت در کویت

کشور کویت یکی از کشورهایی است که توانسته مسیر پیشرفت خوبی در زمینه آموزش و تحصیل داشته باشد، وضعیت تحصیلی و دانشگاه های کشور کویت بسیار رشد داشته اند به طوریکه سیستم آموزش در این کشور نیز بر اساس جدیدترین رویکردهای روز دنیا پیش می رود هزینه تحصیل نیز در کشور کویت در وضعیت کنترل شده دیده می شود و خوشبختانه در این زمینه دولت نگاه درستی داشته است. رشد کشور کویت در زمینه بهداشت و درمان بسیار زیاد است، این کشور در سال های گذشته در زمینه های بهداشت به خصوص بیمه و همینطور بیمارستان وضعیت نادرستی داشته است اما امروزه رشد کشور کویت در زمینه های بهداشتی بیش از 11 درصد دیده می شود. قیمت دینار کشور کویت به صورت بین المللی تعیین می شود افزایش نرخ دینار کشور کویت بدون هماهنگی رویت نشده است. زبان کشور کویت نیز در سال های اخیر به زبان های بین المللی نزدیک تر شده است. کشور کویت یکی از کشورهایی است که وضعیت خوبی در زمینه خرید ملک نیز برای افراد فراهم ساخته است به طوریکه ساخت و ساز در کشور کویت در جدیدترین ارزیابی های موجود این مسیر به طور جدی دنبال می شود. کشور کویت در لیست کشورهای قدرتمند جهانی قرار دارد و تقویم اقتصادی در کشور کویت نیز در زمینه نرخ تأمین اجتماعی بسیار عالی عمل کرده است. اینطور که مشخص است دولت کشور کویت سعی داشته نظام سیاسی حاکم در جامعه را به طور دقیق تنظیم نماید و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. اینطور که مشخص است وضعیت خرید ملک و ساختمان های تجاری در کشور کویت در سال های اخیر توجیه اقتصادی خوبی در پیش داشته است.

قوانین عمومی در کویت

قوانین عمومی در کویت

در کشور کویت تنوع پوشش و فرهنگ زیادی دیده می شود و این موضوع به هیچ عنوان نباید مورد ارزیابی قرار بگیرد و یا سبب بروز مشکلی شود. در این کشور یک سری مسابقات شترسواری وجود دارد که به نوعی بسیار مهیج است و بهتر است که قوانین ورود به این بخش به طور دقیق رعایت شود. دینار کویت ارزشمند پول دنیا محسوب می شود و صرفه‌جویی بخشی از فرهنگ مردم کویت محسوب می شود. در این کشور هیچ گاه با دست چپ، دست ندهید این مورد یک توهین نابخشودنی در کویت محسوب می شود. دست چپ در این کشور دست تطهیر است و به طور کلی یک دستاورده محسوب می شود. روابط خانوادگی در کویت بسیار مهم است و رسومات مخصوص به خود دارد. در این کشور زنان پس از ازدواج نام شوهر را نمی گیرند و با نام خانوادگی خود به زندگی ادامه می دهند. در این کشور گاز از آب ارزانتر است. بی نظمی در کویت مورد عادی است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱