x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

کویت

کویت یکی از کشورهای خاورمیانه محسوب می شود که با ایران مرز آبی از سمت خلیج فارس دارد. در دوره های گذشته بیشترین تجارت بازرگانی کشور کویت با ایران صورت گرفته است. مساحت کویت کم است و به طور کلی 50 درصد از مردم این کشور بومی هستند. مردم کشور کویت دین اسلام را قبول دارند و اکثر مردم در این کشور مسلمان هستند ارزیابی ها نشان می دهد که شئونات اسلامی در کویت بیشتر از سایر کشورها رعایت می شود. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 2.2 درصد اعلام شده است. صنایع کشور کویت بیشتر در زمینه نفت و محصولات پتروشیمی و سیمان و کشتی سازی دیده می شود و وضعیت اقتصادی در کشور کویت رو به رشد است. قیمت دینار کشور کویت به صورت بین المللی تعیین می شود افزایش نرخ دینار کشور کویت بدون هماهنگی رویت نشده است. زبان کشور کویت نیز در سال های اخیر به زبان های بین المللی نزدیک تر شده است

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Kuwait عربی: الكويت
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار کشور کویت 3.29 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00965
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 99
 • پایتخت: کویت
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 4.621 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3) UTC+3(AST)
 • دامنه اینترنتی: .kw
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 174.16 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور کویت

سفر به کویت، سفر به کشوری ثروتمند در خاورمیانه است که ارز رسمی آن با ارزش ترین ارز پس از دلار آمریکا شناخته شده است. کُویت کشوری عربی در غرب آسیا و جزو کشورهای خاورمیانه است. همسایگان کویت، کشورهای عراق و عربستان سعودی هستند که کویت دارای مرزهای خاکی با این کشورها است. کویت با ایران از طریق خلیج فارس دارای مرزهای آبی می­باشد. در سفر به کویت خواهید دید که نوع حکومت کویت، امیرنشین کویت می­باشد. زمان پایه گذاری کویت به سال 1110 میلادی می­رسد که بزرگ خاندان آل حمید آذوقه­ها را در قلعه ای جمع آوری می­کرد که کوت نامیده می‌شد و نام کویت از آن گرفته شده است. این خاندان امارت را به خاندان آل صباح سپردند، که تا کنون نیز بر سر قدرت هستند و طبق قانون اساسی حکومت این خاندان موروثی می­باشد.دین رسمی کویت اسلام است. زبان عربی، زبان رسمی این کشور می‌باشد. واحد ارز رسمی این کشور دینار کویتی Kuwaiti dinar  است. دینار کویت با ارزش ترین ارز جهانی بعد از دلار آمریکا است. 

سفر به کشور کویت

زندگی در کشور کویت

کویت کشور کوچکی است که در منطقه خاورمیانه قرار دارد و در بخش حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است. کشور کویت یک سرزمین مسطح است که توسط ماسه پوشانده شده است. در این کشور عوارض طبیعی مانند کوه و رود دیده نمی شود. مساحت کویت 17818 کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور از سمت شمال با عراق همسایه است. از سمت جنوب نیز با کشور عربستان سعودی مرز مشترک دارد. کویت از سمت مشرق با آب های خلیج فارس هم مرز است. تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد 17 درصدی داشته و این موضوع توانسته ورود به کار بانوان را به کشور کویت بیشتر نماید. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی در کویت بیش از 19 درصد دیده شده است.  سیستم واردات و صادرات بخش مهمی از امنیت اقتصادی کشور کویت را نشان می دهد به طوریکه واردات در این کشور رشد 44 درصدی و صادرات به رشد 88 درصدی رسیده است

زندگی در کشور کویت

مهاجرت به کشور کویت

شهر کویت مرکز سیاسی و اقتصادی کشور کویت بوده و پایتخت این کشور نیز محسوب می شود این شهر بسیار بزرگ است و رتبه جهانی در زمینه کسب و کار دارد،وضعیت حمل و نقل و همینطور تجاری در شهر کویت رشد زیادی داشته است در این شهر فرودگاه بین المللی وسیعی وجود دارد و به طور کلی دارای فضای گردشگری بسیار وسیعی است. بیشترین مهاجرت به کویت به این شهر صورت می گیرد علت آن فضای کاری بسیار ارزشمندی است که فراهم شده است. فضای گردشگری زیادی در کشور کویت دیده می شود که سبب شده است فضای گردشگری در این کشور رشد خوبی داشته باشد. در مجموع رشد گردشگری در کشور کویت بیش از 11 درصد نسبت به سال گذشته اعلام می شود. اقامت کشور کویت به طور کلی می تواند به صورت همراه نیز صورت بگیرد. جدیدترین شرایط اقامت در کشور کویت نشان می دهد دولت این کشور سخت گیری خود را کمتر کرده است.

مهاجرت به کشور کویت

تحصیل در کشور کویت

برای تحصیل رایگان در کشور کویت نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دارید و البته که باید دو مدرک آخری که اخذ کرده اید را ارائه دهید از یاد نبرید که وضعیت تحصیلی در کشور کویت در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. افراد باید گواهی امنیت اجتماعی دریافت شده از موسسه امنیت اجتماعی کویت داشته باشند. نیاز است که سند تطبیق و معادلسازی نیز ارائه شود که اهمیت زیادی دارد. افراد باید چند قطعه عکسی که اخیراً گرفته شده است را ارائه دهند و بسیار مهم است که نوع تحصیل رایگان نیز مشخص شده باشد.

افرادی که در زمینه تخصص پزشکی در کویت تحصیل می کنند باید در ترم اول تحصیل کنند بیوشیمی را به صورت تئوری در 3 واحد درسی بگذرانند، همینطور یک واحد بیوشیمی عملی برای آنها در نظر گرفته می شود. در هر شاخه تحصیلی که قصد تخصص داشته باشید نیاز است که آناتومی اندام را به طور دقیق پشت سر بگذارید.

تحصیل در کشور کویت

خیلی ممنونم از مطالب عالی شما.ذوالفقاری

2020-03-22 12:57:35