x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به کشور کویت

سفر به کویت، سفر به کشوری ثروتمند در خاورمیانه است که ارز رسمی آن با ارزش ترین ارز پس از دلار آمریکا شناخته شده است. کُویت کشوری عربی در غرب آسیا و جزو کشورهای خاورمیانه است. همسایگان کویت، کشورهای عراق و عربستان سعودی هستند که کویت دارای مرزهای خاکی با این کشورها است. کویت با ایران از طریق خلیج فارس دارای مرزهای آبی می­باشد. در سفر به کویت خواهید دید که نوع حکومت کویت، امیرنشین کویت می­باشد. زمان پایه گذاری کویت به سال 1110 میلادی می­رسد که بزرگ خاندان آل حمید آذوقه­ها را در قلعه ای جمع آوری می­کرد که کوت نامیده می‌شد و نام کویت از آن گرفته شده است. این خاندان امارت را به خاندان آل صباح سپردند، که تا کنون نیز بر سر قدرت هستند و طبق قانون اساسی حکومت این خاندان موروثی می­باشد. کشور کویت دارای دومین میدان خشکی بزرگ نفت در جهان است. کویت، دارای میراث فرهنگی است که قدمت آن به دوران باستان باز می‌گردد. کویت از دیرباز مرکز مهمی برای کشتیرانی و مشاغل دریایی بوده ‌است. این کشور در حواشی خلیج پارس جزیره‌های بسیاری دارد. طبق آمار تخمینی سال 2019  كويت حدود 4.137 ميليون نفر جمعيت دارد. حدود 60 درصد این جمعیت از نژاد عرب و بقیه از نژادهای آسیایی هستند. در سفر به کویت خواهید دید که شهر کویت، پایتخت کویت، به خاطر معماری مدرن، از آسمان خراش ها گرفته تا برج های برجسته کویت، مشهور می­باشد. از آثار دیدنی کویت برج های آب­نماست که طراحی آنها یادآور گنبدهای کاشی کاری شده از یک مسجد کلاسیک است و موزه طارق رجب که مجموعه ای غنی از آثار باستانی و هنرهای اسلامی را در خود جای داده است که در سفر به کویت از آنها دیدن خواهید نمود. دین رسمی کویت اسلام است. زبان عربی، زبان رسمی این کشور می‌باشد. واحد ارز رسمی این کشور دینار کویتی Kuwaiti dinar  است. دینار کویت با ارزش ترین ارز جهانی بعد از دلار آمریکا است. در سفر به کویت می­بینید که کویت یک کشور کوچک با ثروت زیاد است و دلیل ارزش بالای نرخ ارز آن با صادرات قابل توجه نفت به بازار جهانی، توضیح داده می­شود.

مشاوره سفر به کشور کویت

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف کویت

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی شهر کویت، در سفر به کویت خواهید دید که برج‌های کویت نماد کلی شهر کویت هستند. برج‌های کویت در واقع سه برج نزدیک به هم در خیابان خلیج عربی در داسمانی هستند، این برج ها نماد تجدید حیات اقتصادی در کویت هستند و یک سال پس از استقلال کویت از کشور انگلستان ساخته شدند. طراحی برج‌ها ترکیبی از طراحی سنتی اسلامی با معماری مدرن است که اغلب با مناره های باریک مساجد سمرقند و بخارا مقایسه می¬شوند. برج اصلی دارای یک کره اصلی است که تعدادی از کافه ها، رستوران ها و سالن های سرگرمی را در خود جای داده است. در سفر به شهر کویت می¬بینید که این برج در حال چرخش، یک منظره چشمگیر از دید یک پرنده در شهر را به شما القا می¬کند. برج دوم دارای یک مخزن آب است، در حالی که برج سوم دارای تجهیزات لازم برای تأمین برق دو برج دیگر و همچنین برخی از قسمت های شهر کویت می¬باشد. دیدنی های جزایر کویت، تعداد نه جزیره در کویت وجود دارد؛ معروف‌ترین آنها فایلاکا، بوبیان و مسکن می¬باشد. در سفر به کویت خواهید دید که بوبیان، در قسمت شمال شرقی خلیج فارس واقع شده و بزرگترین جزیره کویت است و 863 کیلومتر مربع مساحت دارد. کسی در این جزیره سکونت ندارد. این جزیره مسطح و کم ارتفاع است، باتلاق های نمکی آن ساحل را در بر می‌گیرند و تعدادی از وادی های متناوب در مرکز جزیره وجود دارند. این جزیره توسط یک پل فلزی به سرزمین اصلی وصل می¬شود.

توریسم سلامت در کویت

توریسم سلامت در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگری پزشکی کویت در صدد است که به بیماران خارجی کمک -کند تا از خدمات درمانی مناسب، پزشکان باتجربه، و معالجات و جراحی¬های بین‌المللی در سفر به کویت بهره‌مند شوند. کنفرانس و نمایشگاه گردشگری پزشکی کویت بزرگترین پلت فرم برای بهترین بیمارستان‌های بین¬المللی، مراکز تخصصی پزشکی، جراحی، دندانپزشکی، درمان¬های زیبایی، مراکز سلامتی، هتل¬ها، خطوط هوایی، تسهیلات گردشگری پزشکی و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی می¬باشد. دامنه خدمات پزشکی آنها معطوف به مسافران پزشکی در سفر به کویت است. كويت سالانه ميلياردها دلار آمريكا را براي مراقبت هاي پزشكي اتباع خود در خارج از كشور صرف می¬کند و هر سال گروهی از شهروندان، براي مراقبت-هاي بهداشتي با كيفيت بالا از خاور¬ميانه خارج مي¬شوند. به منظور توسعه توریسم سلامتی پزشکی، تعدادی از بیمارستان¬های بین‌المللی و تسهیل کنندگان گردشگری پزشکی، آژانس¬های مسافرتی بین‌المللی و کارگزاران بیمه درمانی، در جستجوی گردشگری پزشکی به عنوان راه حل مطمئن برای مراقبت های بهداشتی و ورود ارز به کشور از طریق ورود مسافران بیمار در سفر به کویت هستند. این رویداد سرمایه‌گذاران جهانی، مسئولان، متخصصان بهداشت از کلیه رشته های تخصصی، مدیران بهداشت، اعضای تجارت فناوری پزشکی، تولید کنندگان مواد دارویی و تأمین دارو، تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم یک بار مصرف را هدف قرار داده است. کویت قوانین جدیدی را وضع کرده که گردشگری پزشکی برون مرزی را کاهش داده و به دنبال خصوصی سازی و بالا بردن مراقبت های بهداشتی است، تا گذشته از عدم نیاز به خروج بیماران از کشور، مسافران پزشکی را نیز در سفر به کویت جذب نماید.

توریسم مذهبی در کویت

توریسم مذهبی در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار رسمی در مورد پیروان مذاهب اسلامی در کویت وجود ندارد، اما تخمین زده می‌شود که حدود 60 تا 65 درصد از شهروندان کویتی اهل تسنن و 35 تا 40 درصد آنها اهل تشیع هستند. در سفر به کویت خواهید دید که جمعیت زیادی در کویت، مهاجرانی از کشورهای دیگر می¬باشند و حدود 36 درصد از جمعیت مهاجران، پیرو‌ ادیان مسیحیت و هندو می¬باشند. مسجد بزرگ کویت، این مسجد که در تور شهر کویت می¬بینید در قلب این شهر واقع شده است، توسط افراد محلی به عنوان المسجد‌الکبیر شناخته می‌شود. بزرگترین مسجد کویت، به دلیل معماری معمول اسلامی آن معروف است ولی از بیرون و از داخل چندان چشمگیر نیست. این مسجد دارای عناصر طراحی سازه ایرانی است که با یک گنبد مرکزی، سقف های قوسی برجسته و ستون های طاقی مشخص می¬شوند. وقتی در سفر به کویت، وارد این مسجد می¬شوید، ترکیب آبی و طلایی کاشی های طرح دار با الگوی اندلسی و خطاطی های زینتی را خواهید دید. اسماء‌الحسنه یا 99 نام خدا، همانطور که در قرآن آمده، در گنبد مسجد حک شده است. محراب نماز از سالن نمازخانه منتهی می¬شود. این مسجد، ظرفیت حدود 10000 نفر را دارد. بازدیدکنندگان لازم است با لباس مناسب و پوشیده وارد مسجد شوند و در صورت نداشتن روسری، در ورودی مسجد قابل دسترس است.

جاذبه های طبیعی در کویت

جاذبه های طبیعی در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دیدنی های شهر کویت، در سفر به کویت خواهید دید که سواحل کویت از دیدنی ترین سواحل خاورمیانه می¬باشد. شهر کویت دارای یک خط ساحلی باشکوه است که طرفداران زیادی دارد. آب‌های لاجوردی و ماسه های سفید، منظره زیبای روح بخشی دارد. گردشگران در کنار آب‌ها به استراحت، گرفتن حمام آفتاب، و قدم زدن می¬پردازند و از نسیم خنک دریا لذت می¬برند. فعالیت¬های ورزشی مختلف آبی برای مسافران وجود دارد که گردشگران علاقمند سفرهای هیجانی می¬توانند انجام می¬دهند. الکوت یکی از بهترین سواحل کویت است، هرچند که چون این نقطه از شهر مورد علاقه مردم محلی نیز هست، معمولا شلوغ است، اما در عین حال بسیار آرام بخش است. البته توجه داشته باشید که پوشیدن بیکینی در اکثر سواحل عمومی این کشور مجاز نیست. جزیره فایلاکا، جزیره فایلاکا Failaka دومین بزرگترین جزیره کویتی در خلیج فارس است. جزیره فایلاکا، جزیره ای باشکوه است که به راحتی یک ترکیب درخشان از آمیزش تاریخ باستان کویت را با مدرنیته نشان می¬دهد. این جزیره در 20 کیلومتری ساحل شهر کویت در خلیج فارس قرار دارد. گفته می¬شود که نام "فایلاکا" از یونان باستان گرفته شده است، در سفر به کویت از این جزیره زیبا دیدن نمایید.

مکان های تاریخی در کویت

مکان های تاریخی در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه طارق رجب، این موزه یک مجموعه شخصی است که توسط وزیر اول کویت، طارق سید رجب و همسر انگلیسی وی، جیان ولبورن گرد آوری شده است. در اینجا در موزه ای در مقیاس کوچک که در زیرزمین یک ویلا در جابریا قرار دارد، می¬توانید غرق در تاریخ شوید. در سفر به کویت خواهید دید این مجموعه نفیس در اینجا شامل هنرهای اسلامی، سرامیک، جواهرات طلا و نقره، کارهای فلزی و شیشه ای، لباس، سفال، مرواریدهای بحرینی، نسخه های خطی، آلات موسیقی و مواردی دیگر است. در سفر به کویت از این موزه بازدید نمایید. این موزه به منطقه A و منطقه B تقسیم شده است. این مجموعه نگارشناسی منشأ خود را در نقاط مختلف جهان از جمله ایران، افغانستان، هند، تبت، بوتان، اتیوپی و غیره تقسیم می¬کند. در سفر به کویت، پیچیدگی بافت‌ها و گلدوزی های منسوجات، نقوش جواهرات طلا و نقره و کارهای هنری ظروف سفالی، فلزی و شیشه ای را بازدید نمایید. در این موزه می-توانید 2 ساعت کامل را به بازدید از آنجا سپری کنید. کاخ سیف، کاخ سیف Seif Palace نمایش زیبایی از معماری اسلامی است که روبروی مسجد بزرگ کویت واقع شده است. در ساخت آن از مصالح محلی مانند خشت ، سنگ ، سنگ آهک ، چوب و فلزات استفاده شده است و آثار هنری آن ذهن بازدید کنندگان را مدهوش خود می-کند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در کویت

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR جشنواره هاله فوریه، جشنواره Hala رویداد سالانه¬ای است که هر سال در فصل بهار برگزار می¬شود. در سفر به کویت خواهید دید که ماه فوریه اساساً ماه بزرگداشت کویت است و مراسم جشن از اول فوریه تا 28 فوریه اجرا می¬شود. روز ملی کویت، جشن روز ملی کویت یک تعطیلی میهنی است که به شهروندان کویتی اجازه می¬دهد تا حاکمیت ملت خود را جشن بگیرند و در باره تاریخ خود به بررسی بپردازند. روز ملی کویت در 25 فوریه هر سال برگزار می¬شود. در این تاریخ به نشانه به تخت نشستن شیخ عبدالله آل سالم الصباح، در سال 1950 در کویت، جشن برپا می¬شود. در سفر به کویت، در جشن¬های ملی و مذهبی کویت شرکت نمایید. جشن کریسمس، مسیحیان در کویت کریسمس را با دعا برای ایجاد صلح جشن می-گیرند و برای آرامش و امنیت در سراسر جهان دعا می¬کنند. این تعطیلات مسیحی، در کویت همراه با جشن¬های مختلف برای ساکنین و مسافرین در سفر به کویت، سپری می¬شود. جشن سال نو اسلامی در کویت، آغاز محرم، اولین ماه از تقویم قمری اسلامی است.کویت آغاز سال 1441 قمری را در 11 سپتامبر سال 2019 میلادی را جشن می-گیرد. مسلمانان در سراسر جهان سال نو هجری اسلامی را آغاز می¬کنند. در سفر به کویت می¬بینید که در طول یک هفته جشن¬های مختلفی برگزار می¬گردد. این ایام نشانگر سالروز هجرت پیامبر مسلمان حضرت محمد از مکه به مدینه می¬باشد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در کویت

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به کویت خواهید دید که نمایشگاه بین‌المللی کویت، نمایشگاه بزرگی است که در میشریف Mishrif، کویت واقع شده است. این نمایشگاه از شش سالن بزرگ با تهویه مطبوع تشکیل شده که مساحت بزرگترین آن 7000 متر مربع است. این سالن¬ها مکان محبوبی برای نمایشگاه های مختلفی است که در کویت برپا می¬شود و سالانه بیش از 45 مورد در موضوعات مختلف برگزار می‌شود که در سفر به کویت می¬توانید در آن‌ها شرکت نمایید. نهمین کنفرانس و نمایشگاه نوآوری های فناوری (TICE) به میزبانی TEF، این نمایشگاه و کنفرانس تحت حمایت وزارت آب و برق، و با مشارکت شرکت کویت پترولیوم، انجمن مهندسان تامیل نادو (TEF) کویت، و تنها مجمع مهندسان داوطلب ISO در منطقه MENA، نهمین کنفرانس نوآوری های فنی در 4 نوامبر 2018 در هتل رادیسون بلو، کویت برگزار شد. این نمایشگاه با موضوع " فناوری‌های پر رونق را در آغوش بگیرید" برپا شده بود.

تورهای تفریحی یک روزه کویت

تورهای تفریحی یک روزه کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازدید برج آزادی، این برج سمبل آزادسازی کویت است. این برج به دلیل ائتلاف چند ملیتی که منجر به آزادسازی کشور از الحاق به عراق گردید، نامگذاری شده است. این سازه از کاشی های سرامیکی ساخته شده است. به غیر از دفتر ارتباطات، یک رستوران گردان و یک تراس برای مشاهده پانارومایی از شهر وجود دارد. حتی اگر در سفر به کویت، از تراس مشاهده نمی¬توانید صعود کنید، با توجه به اهمیت تاریخی آن ، به دیدن این سازه زیبا بروید. بازدید از موزه ملی، موزه ملی که توسط معمار فرانسوی، میشل اکوچارد طراحی شده است، نمایش واقعی میراث کویت است. این موزه در گذشته محل زندگی خانواده سلطنتی آل صباح بود. اگرچه در زمان جنگ خلیج فارس غارت شد، اما در سفر به کویت می¬بینید که بخش اعظمی از آن در طی سال‌ها احیا شده است. سه بخش اصلی در موزه وجود دارد: باستان شناسی، اموال موروثی و افلاک نما. در سفر به کویت می¬بینید که جالب ترین بخش باستان شناسی این مجموعه آثاری از جزیره فایلاکا است که قدمت آن به دوران برنز باز می¬گردد. بخش میراث به نمایش جنبه های مختلف از دوران های زندگی گذشته نزدیک و معاصر مردم کویت می¬پردازد. مرکز فرهنگی عبدالله السالم، این مرکز فرهنگی شامل همه هنرها و علوم از جمله: بدن انسان، میکروبیولوژی، فیزیک و پدیده های مختلف طبیعی است. بخشی وجود دارد که انواع گونه¬های حیوانات را به بازدیدکنندگان نشان می¬دهد و در بخشی دیگر، انواع دایناسورها و ماشین های قدیمی را به نمایش گذاشته¬اند، همچنین تعدادی کافی شاپ برای استراحت¬های کوتاه در آنجا وجود دارد و برای حدود 3 تا 4 ساعت در این مرکز سرگرم خواهید شد.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به کویت

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که مسافت بین دو شهر تهران و کویت حدود 1200 کیلومتر می¬باشد، مسافران علاقمند سفرهای هیجانی و سفر زمینی به کویت، اگر از تهران برنامه سفر به کویت خود را شروع کنند، می¬توانند این مسافت را بدون توقف و بدون ترافیک در حدود 15 ساعت رانندگی به انجام برسانند. لازم است ابتدا از تهران در جهت جنوب غربی سفر کرده و به سمت کشور همسایه، عراق بروند. پس از ورود به خاک این کشور، در جهت جنوب حرکت نموده و پس از گذر از شهر بزرگ بصره و چند شهر دیگر در مسیر خود به سوی کشور کویت پیش روند. البته به غیر از راه زمینی، از طریق راه دریایی نیز امکان سفری کوتاه‌تر برای علاقمندان سفر به کویت وجود دارد، از طریق بنادر بزرگ ایرانی از جمله بندر بوشهر و بندر ماهشهر نیز امکان سفر دریایی به کویت وجود دارد.

فصول مناسب سفر به کویت

فصول مناسب سفر به کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درجه حرارت در کویت در ماه های تابستان تا 50 درجه بالا می-رود و حتی در زمستان 20 درجه، دمای معمول است. بهترین زمان برای بازدید از کویت، در تابستان از ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر است. تابستان های کویت خشک و بسیار گرم است. همچنین بسیار غبار آلود می¬شود، بنابراین هنگام مسافرت در سفر به کویت، اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب با خود حمل کنید. در پاییز از ماه اکتبر تا نوامبر، درجه حرارت در طول پاییز تقریباً 30 درجه کاهش می¬یابد. در زمستان از دسامبر تا مارس، هوای کویت غیرقابل پیش بینی است. بهترین زمان برای سفر به کویت، در بهار (بین ماه¬های مارس تا می) یا در طول پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است. در این فصل، دما ملایم تر است و بارش کمی وجود دارد؛ البته این ماه ها، بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل کویت هستند.

هتل های کویت

هتل های کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می‌توانید شرایط اجاره خانه یا آپارتمان در شهر کویت برای سفرهای چند روزه را از طریق شرکت¬های تامین مسکن دنبال کنید. هتل گراند مجستیک، این هتل 4 ستاره، یکی از پرطرفدارترین هتل های کویت است. هتل Grand Majestic کویت با فاصله 7 دقیقه پیاده روی از برج آزادی، در شهر کویت قرار گرفته است. هتل دارای وایفای رایگان، شاتل فرودگاهی و اتاق‌های خانوادگی با تهویه مطبوع بوده و دارای پذیرش 24 ساعته است. در سفر به کویت در اینجا می¬توانید انواع غذاهای تازه و خوشمزه با منوی منحصر به فرد چند فرهنگی را همراه با مهمان نوازی عربستان تجربه کنید. هزینه یک شب اقامت در این هتل 38 دینار کویتی است. هتل سوئیت کورنیش، هتل Corniche Suites با داشتن چشم انداز پانوراما از برج های کویت و خلیج کویت، اتاق هایی با اینترنت رایگان و تلویزیون ماهواره ای ارائه می¬دهد. امکانات شامل استخر پشت بام و سونای بخار است. هتل، فضای داخلی مدرن و رنگارنگ با اتاق هایی که دارای تهویه مطبوع است، ارائه می¬دهد. در کلیه اتاق ها، مینی بار و تجهیزات چای و قهوه وجود دارد. در سفر به کویت می¬بینید که سرویس اتاق در تمام طول روز موجود است. هزینه یک شب اقامت در این هتل 30 دینار کویتی است. به طور معمول اجاره مسکن و کرایه آپارتمان در کویت گران است و امکان اجاره آپارتمان ارزان در شهر کویت به راحتی امکان پذیر نیست.

ویزای توریستی کویت

ویزای توریستی کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر سفارت کویت به مسافران ایرانی، ویزای ورود به کویت نمی¬دهد. جهت درخواست ویزای گردشگری کویت لازم است کفیلی در کویت پیدا کنید تا برای شما دعوت¬نامه ارسال کند. مراحل دریافت ویزای ملاقات خانوادگی برای گردشگرانی که اجازه ورود به کویت را دارند، بدین شرح است: متقاضیان لازم است به سفارت کویت در کشور خود مراجعه کرده و مدارک لازم را برای ویزای ملاقات خانوادگی که در زیر آمده است، ارائه نمایند. - پر کردن فرم درخواست ویزا نیز لازم است، امکان دانلود فرم ها در سایت سفارت کویت فراهم شده است. - پرداخت هزینه های لازم جهت دریافت ویزا ویزای ورودی برای بعضی از شهروندان کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده در هنگام سفر به کویت، پس از ورود در همه بنادر ورودی کویت صادر می¬شود. مدارک عمومی که متقاضیان هنگام درخواست ویزای الکترونیکی نیاز دارند، گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه قبل از تاریخ انقضا می¬باشد. ویزای توریستی برای ورود به کشور کویت پس از زمان صدور، در طی یک ماه پس از سفر به کویت و ورود به این کشور معتبر است.

پروازها از ایران به کویت

پروازها از ایران به کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت تهیه بلیط کویت از طریق دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و کویت ایرویز می¬توانید اقدام نمایید. در حال حاضر برای سفر به کویت، پرواز مستقیم از مبدا تهران به مقصد شهر کویت توسط این دو خط هوایی انجام می‌گیرد. تنها خط هوایی ایرانی که از طریق آن می¬توانید برای خرید بلیت کویت اقدام کنید، خط هوایی ایران ایر است که دو روز در هفته پروازهای خود را به انجام می¬رساند. این پروازها در حال حاضر در روزهای دوشنبه و پنجشنبه از تهران به سمت کویت در ساعت 8 صبح انجام می¬شود ولی بسته به شرایط و تعداد مسافرین ممکن است ساعت و روز پرواز تغییر کند. طول مدت پرواز حدود یک ساعت و 40 دقیقه می¬باشد. جهت تهیه بلیط ارزان کویت می¬توانید در فصولی که تعداد مسافرین کم تر است، اقدام به خرید نمایید. تهیه بلیط شهر کویت برای رفت و برگشت را از طریق آژانس¬های مسافرتی و وبسایت¬های اینترنتی می¬توانید انجام دهید.

آب و هوای کویت

آب و هوای کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تابستان، درجه حرارت متوسط روزانه بین 42 تا 48 درجه است. بالاترین درجه حرارت ثبت شده در کویت 54 درجه سانتی‌گراد در سایه و 63 درجه سانتی‌گراد در زیر نور مستقیم خورشید می¬باشد که این دما در 21 ژوئیه 2016 ثبت شده و بالاترین درجه حرارت ثبت شده در آسیا و همچنین سومین بالاترین در جهان است. در سفر به کویت خواهید دید که بارندگی در کویت بسیار کم است، تنها استثنا در ماه سپتامبر است که می¬توان انتظار 110 میلی متر باران را داشت. هوا بین ماه¬های فوریه و آگوست بسیار خشک خواهد بود و باران به ندرت می¬بارد، به خصوص در ژوئن که تنها 5 میلی متر بارش وجود دارد. جولای گرم ترین ماه در شهر کویت با میانگین دمای 37 درجه سانتی‌گراد و سردترین ماه، ژانویه با دمای 13 درجه سانتی‎گراد و بیشترین زمان آفتاب روزانه، 10.2 ساعت در ماه ژوئن است. در سفر به کویت خواهید دید که مرطوب ترین ماه دسامبر است که میزان بارش در آن 53.9 میلی متر می¬باشد. کویت هیچ سابقه بارش برفی ندارد، اگرچه در زمستان2019 در هنگام کاهش دما در زمستان، تگرگ و یخبندان را تجربه کرده است.

وسایل ضروری برای سفر به کویت

وسایل ضروری برای سفر به کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از زنان کویتی لباس سنتی خود را می¬پوشند، که شامل یک عبای سیاه و لباس تمام قد سفید آستین بلندی است که زیر آن می¬پوشند. مو و گردن نیز به طور سنتی با حجاب پوشیده شده و برخی دیگر نیز حجاب سیاه یا نقاب دارند که تمام صورت را می‌پوشاند. در مناسبت های جشن، لباس توردار یا گلدوزی می-پوشند. عموما مردان به جز ساعت مچی جواهرات دیگری نمی-‌اندازند. البته هیچ لباس رسمی برای گردشگران و مهاجران ساکن در کویت وجود ندارد. در کل، بهتر است مسافران، لباس های سبک، نخی و گشاد بپوشند و دامن و آستین آنها بلند باشد. در سفر به کویت اگر می‌خواهید شلوارک بپوشید، بهتر است با شلوارک بلند در خیابان‌ها راه بروید. جهت مقابله با گرما، لباس سبک و نخی، کلاه آفتابگیر و کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی همراه داشته باشید. لوازم پزشکی مورد نیاز در سفر به کویت عبارتند از: عینک و عینک یدکی، سرنگ به عنوان مثال برای دیابت، نامه ای از پزشک در مورد داروهای مخصوص خود، لوازم آزمایش دیابت، انسولین، اسپری استنشاقی، لوازم کمک های اولیه.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در کویت

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

واحد ارز رسمی کویت، دینار کویتی یا Kuwaiti dinar می¬باشد. در سفر به کویت خواهید دید که کد ارز کویت KWD می¬باشد که به عربی دينار‎ گفته می¬شود. نماد دینار کویت ‎د.ك یا KD می-باشد. بالاترین نرخ ارز کویت بر اساس ارزش بالای آن هنگام مبادله با INR یا روپیه هند است. جامعه مهاجران هند در کویت بسیار قوی هستند، از این رو دینار – روپیه دلیل وجود یک جفت ارز محبوب در میان مردم است. دینار کویتی مدتی است که به دلیل ثبات اقتصادی نفتی کشور و ثروتمند شدن کشور، بالاترین ارز جهانی است و در رتبه های بعدی دینار بحرین، ریال عمان، دینار اردن و پوند انگلیس قرار گرفته‌اند. کویت یک کشور گران قیمت برای بازدید است. اقامت از 100 دلار تا 450 دلار آمریکا و صرف غذا نسبتاً ارزان و در حدود 20 دلار است. هزینه سفر به کویت به صورت روزانه برای یک سفر اقتصادی با بودجه کم حدود 45 KD، شامل اتاق دو نفره در هتل ارزان حدود 30KD ؛ فست فود از جمله فلافل حدود 5 KD و ... است

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در کویت

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه بیمه مسافرتی در سفر به کویت بسته به سن مسافر و مدت زمان پوشش مورد نیاز، متفاوت است. هرچه مسافر مسن تر باشد هزینه آن بالاتر است. هرچه مدت زمان بیمه سفر مورد نیاز در کویت بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. مرکز محاسبه نرخ بیمه مسافرتی کویت، شرایط شما را با مقایسه آنها بر اساس قیمت و سود، برآورد می¬کند و بیمه مسافرتی مناسب گردشگر را ارائه می¬دهد. مسافران ایرانی بهتر است بیمه مسافرتی خود را پیش از سفر به کویت خریداری نمایند. در هنگام اقدام به خرید بیمه سفر از آژانس مسافرتی خود و یا از طریق شرکت¬های تامین کننده بیمه مسافرتی، اطلاعات لازم را کسب نمایید. جهت دریافت هزینه¬های پرداختی برای بیماری در سفر به کویت، می¬توانید با ارسال عکس اسکن شده صورتحساب بیمارستان و رسیدهای آن از طریق ایمیل به همراه فرم درخواست ادعای بیمه سفر، به شرکت مربوطه ارائه دهید. مشتری پس از دریافت صورتحساب، مبالغی را که شرکت بیمه پرداخت می-کند، دریافت می¬نماید.

اجاره اتومبیل در کویت

اجاره اتومبیل در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در طول چند سال گذشته، اجاره اتومبیل به دلیل قیمت های مناسب و آزادی که در سفر به کویت ارائه می¬دهند، بین گردشگران بسیار محبوب شده است. پیدا کردن یک خودرو با هر منظوری که داشته باشید، آسان است، چه یک ماشین لوکس برای تنوع، یا یک ماشین کاربردی که به شما کمک کند تا به جایی که می¬خواهید، بروید. در ادامه چند نکته مهم در مورد کرایه اتومبیل جمع آوری شده¬است که بهتر است آنها را بدانید. لازم است شماره تلفن شرکت کرایه اتومبیل را با خود داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که همه شکاف ها و خراش هایی که روی ماشین هست، مستند شود. بررسی کنید که آیا بیمه اتومبیل لازم است یا خیر. اگر در مورد شرایط رانندگی به سمت مقصد خود در سفر به کویت، مطمئن نیستید، از آژانس سوال کنید. بازگشت اتومبیل در یک شعبه دیگر، ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. اگر ماشین را به فرودگاه برمی¬گردانید، طوری برنامه بریزید که وقت کافی برای رسیدن به پرواز خود داشته باشید. در سفر به کویت، در برنامه ریزی به مقاصد خود، توصیه می¬شود برآورد هزینه ها را از قبل انجام دهید.

خطرات احتمالی برای گردشگران در کویت

خطرات احتمالی برای گردشگران در کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همیشه می¬توانید با خیال راحت سفر به کویت را انجام دهید، زیرا کویت مکان امنی برای مسافرت است با این حال مواردی وجود دارد که هنگام سفر به این کشور باید در نظر بگیرید. میزان جرم و جنایت نسبتاً کم است و احتمال آسیب دیدن خارجی ها به هر طریقی یا حمله به آن‌ها بسیار بعید است. گرچه کویت به دلیل دیدگاه‌های عمیقاً محافظه کارانه اسلامی شناخته شده است، اما معمولا بازدیدها از کویت بدون دردسر است. آنچه که کویت را ممکن است ناامن کند، خطرات تروریسم است. اگر در برنامه خود در سفر به کویت فعالیت¬ در فضای باز را در نظر دارید، این اقدامات را انجام دهید تا در طول سفر صحیح و سالم بمانید. در مورد تغییر شرایط آب و هوایی هوشیار باشید، لباس مناسب بپوشید و وسایل محافظتی مانند اسپری ضد حشره، پماد ضد آفتاب و بسته‌ی کمک‌های اولیه را با خود ببرید. قبل از سفر به کویت، کمک های اولیه و CPR را یاد بگیرید. بیماری های مربوط به گرما، مانند سکته در اثر گرما، می¬تواند کشنده باشد. به طور مرتب بخورید و بنوشید، لباس سبک بپوشید و فعالیت بدنی را در دماهای بالا محدود کنید.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به کویت

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به کویت | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همه مسافران لازم است واکسن های زیر را دریافت کنند، زیرا خطر این بیماری ها در کشوری که به آن مراجعه می‌کنند وجود دارد. سازمانCDC واکسن هپاتیت A را در سفر به کویت، توصیه می¬کند زیرا امکان ابتلا به این بیماری، فارغ از جایی که غذا می¬خورید یا در آن اقامت می¬گیرید، از طریق آب یا غذای آلوده در کویت وجود دارد. همچنین استعمال واکسن حصبه از طریق آب یا غذای آلوده برای بیشتر مسافران در سفر به کویت، توصیه می¬شود، به خصوص اگر قصد دارید در کنار دوستان یا اقوام خود اقامت داشته باشید، از شهرهای کوچک یا مناطق روستایی دیدن کنید، و یا اگر اهل خوردن غذا های مختلف و ماجراجویایی هستید. امکان ابتلا به هپاتیت B از طریق تماس جنسی، سوزن¬های آلوده و فرآورده های خونی وجود دارد، بنابراین CDC جهت مراقبت¬های بیشتر در سفر به کویت این واکسن و اجتناب از تجهیزات غیر استریل را توصیه می¬کند. اگرچه بیماری هاری در حیوانات و خفاش ها در کویت یافت می¬شود، اما برای بیشتر مسافران خطر عمده ای نیست. سازمان CDC این واکسن را فقط برای گروه هایی توصیه می¬کند که در سفر به کویت، در تماس نزدیک با حیوانات هستند.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:17:00 6,061