x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

قطر

آب و هوای کشور قطر بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور نیز خنک اعلام شده است، در کشور قطر توده های هوای سودانی دید می‌شود و باران در این فصل به صورت سیل آسا وجود دارد. تابستان های قطر بسیار گرم و شرجی است، به طور کلی ماه های فروردین و اردیبهشت و فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به کشور قطر محسوب می‌شود. ذخیره گازی در کشور قطر برای 200 سال آینده نیز تخمین خورده است و مشخص است که کشور قطر می‌تواند بهره وری خوبی از منطقه گازی پارس جنوبی داشته باشد. این کشور در سال های اخیر توانسته گاز طبیعی زیادی استخراج نماید و این روال به رشد سریع اقتصادی کشور قطر منجر شده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که کشور قطر در زمینه اقتصادی به رشد 20 درصدی رسیده است.مردم کشور قطر به زبان عربی صحبت می‌کنند اما در دانشگاه ها و فضای کاری زبان انگلیسی دومین زبان معروف در قطر محسوب می‌شود. واحد پول در قطر ریال اعلام شده است

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Qatar عربی: دولة قطر
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: ریال هر ریال کشور قطر 0.27 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00974
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 98
 • پایتخت: دوحه
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 2.639 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+3 (AST)
 • دامنه اینترنتی: .qa
 • رتبه تولید ناخالص: 183.807 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور قطر

سفر به قطر، سفر به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و بالطبع ثروتمندترین کشور خاورمیانه است. این کشور بالاترین شاخص توسعه انسانی و بالاترین درآمد سرانه جهان را داراست. قَطَر کشوری است که در جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته و جزو منطقه خاورمیانه قلمداد می­شود. تنها مرز زمینی قطر با عربستان سعودی است. با کشورهای ایران، عراق، کویت، بحرین، امارات متحده عربی و عربستان مرز آبی مشترک دارد. تا قبل از سلطه امپراتوری عثمانی بر این کشور، قطر تحت حکومت های مختلف ایرانی بوده است. پس از سقوط سلسله عثمانی این کشور به حاکمیت انگلستان درآمد. اگر قبل از سفر به قطر، تاریخ این کشور را مطالعه کنید، خواهید دانست که در گذشته، منبع درآمد اصلی قطر از طریق درآمد حاصل از تجارت دریایی و صید مروارید بود. پس از کشف نفت، درآمدهای زیادی از طریق صدور نفت و گاز طبیعی نصیب این کشور شد.اسلام دین رسمی کشور می­‌باشد.

سفر به کشور قطر

زندگی در کشور قطر

کشور قطر از نظر جغرافیا در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد، این کشور در منطقه خاورمیانه بوده و در شرق جزیره عربستان واقع شده است. قطر در لیست همسایگان ایران قرار دارد و به طور کلی روابط تجاری اقتصادی خوبی بین ایران و قطر دیده می‌شود. مساحت کشور قطر 11571 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی در این کشور به عنوان زبان دوم محسوب می‌شود. واحد پول قطر ریال اعلام شده است.کشور قطر دارای آب و هوای بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور خنک است.به طور کلی ساعت کاری در کشور قطر در طول هفته 40 الی 48 ساعت اعلام شده است، تایم اداری از 9 صبح آغاز شده و تا 6 بعد از ظهر ادامه دارد. ساعت کاری در همه فصول سال یکسان است اما در ماه رمضان افراد 6 ساعت در روز مشغول به کار هستند

زندگی در کشور قطر

مهاجرت به کشور قطر

کشور قطر در بخش جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای دوحه است و بیشترین مهاجرت به این بخش صورت می‌گیرد. این کشور مساحتی حدود 11571 کیلومتر مربع دارد و از یک صحرای خشک تشکیل شده است. کشور قطر با کشور عربستان سعودی از طریق مرز خاکی همسایه است. این کشور با عراق و کویت و بحرین و امارات مرز آبی دارد. شرایط اقامت در کشور قطر برای جوانان بهتر از سایر گروه است. حقیقت این است که بخش پتروشیمی در کشور قطر بسیار رشد داشته است و تنوع اقتصادی و رشد صنایع نیز سبب شده است که سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز رویکرد مشخصی داشته باشد. بخش های زیر بنایی در کشور قطر نیز از دیگر امتیازهای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. تحصیل در قطر از موضوعات بسیار مهمی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مهاجرت به کشور قطر

تحصیل در کشور قطر

اینطور که مشخص است وضعیت نظام آموزشی در کشور قطر در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و شرایط برای تحصیل در این کشور به شکل روتینی دیده می‌شود. دوره دبستان در این کشور از سن 7 سالگی آغاز شده است و تا سن 15 سالگی ادامه دارد. در این دوره مهارت های زندگی و سواد خواندن و نوشتن و دفاع شخصی به دانش‌آموز آموزش داده می‌شود و سیستم توصیفی برای ارزیابی شرایط تحصیلی دانش‌آموزان به کار گرفته می‌شود. در مقطع لیسانس رشته‌های علوم و مدیریت بازرگانی بسیار طرفدار دارند و برای مقطع فوق لیسانس در کشور قطر، رشته های هنر، مهندسی و علوم در لیست رشته های برتر قرار می‌گیرند. وضعیت تحصیل در کشور قطر در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است، به طور کلی شرایط پذیرش برای دوره های لیسانس در این کشور به صورت آنلاین و مستقیم فراهم شده است. تحصیل برای مقطع دکترا در کشور قطر بیشتر برای بخش های پژوهشی و تحقیقی دیده می‌شود و امکانات تحصیل زیادی نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

تحصیل در کشور قطر

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

نه مرسی اطلاعاتتون کامله

2019-12-31 11:47:38

سلام ، من کارشناس بیهوشیم خانم هستم و ،25سال سن دارم لطفا برای کار واقامت در قطر منو راهنمایی بفرماید

2020-03-15 22:12:32

سلام من خانم هستم لیسانس الهیات ۳۷ ساله واشنا به عربی لطفا برای اقامت وکار در قطر راهنمایی بفرمایید

2020-05-13 05:01:36