x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه باید در ابتدا مشخص شود که هدف از این مهاجرت چیست؟ قرار است کدام یک از روش‌های موجود انتخاب شود و آیا روش انتخاب شده با شرایط متقاضی سازگار است یا خیر. در این مسیر نیاز است بررسی شود که میزان سرمایه لازم قابل قبول است. افرادی که قصد دارند این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند، باید در ابتدای امر شرایط دقیق از روش‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند. میزان سواد، سطح سرمایه، نوع مهاجرت، مدت زمان اقامت، نوع اقامت و همینطور تهیه مدارک لازم از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به ترکیه، این است که افراد می‌بایست سعی کنند در زمینه‌ای که قوی‌تر هستند، قدم بردارند و قانونی بودن روش مهاجرت به ترکیه نیز از دیگر موضوعات مهم برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت به ترکیه باید دقیق بررسی شود.

قوانین و شرایط تعیین شده برای هر بخش نیاز به بررسی دقیق دارد و باید دانست که بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند. ایرانیان عموماً علاقمند به زندگی در فضای فارسی زبان هستند، بنابراین زبان نیز از دیگر موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر، از جمله ترکیه خواهد بود. مهاجرت به این کشور می‌تواند از طریق شرایط خاص صورت بگیرد و همینطور شرایطی که برای کار، ورزش، کارآفرینی و تحصیل در ترکیه وجود دارد نیز به نوبه خود بسیار مهم و ارزشمند است. اخذ ویزا و همینطور اعتبار پاسپورت، وجود دعوت نامه، وجود مدارک مالی و کاری معتبر و همینطور رزومه کاری و تحصیلی قوی، همگی می‌توانند در قوانین مهاجرت به ترکیه نقش مهمی ایفا نمایند.

بهترین روش مهاجرت

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور ترکیه

سوالات متداول

بهترین روش اخذ اقامت ترکیه چیست؟

آیا به محض خرید ملک و ثبت شرکت می توانم برای پاسپورت ترکیه ای اقدام کنم ؟

برای مهاجرت به ترکیه نیاز به وکیل مهاجرتی دارم؟

مشاوره مهاجرت به ترکیه

مهاجرپذیری ترکیه

مهاجرپذیری ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ترکیه یکی از مهاجر خیزترین کشورهای همسایه با ایران محسوب می‌شود. این کشور از نظر جغرافیا بسیار به ایران نزدیک است و به همین دلیل اگر به لیست کشورهایی که برای مهاجرت در نظر گرفته شده است، نگاه بیاندازید اینطور به نظر می‌رسد که ترکیه در اولویت قرار دارد همچنین تحصیل در ترکیه نیز در بین دانشجویان ایرانی بسیار محبوب شده است و مهاجرت تحصیلی به ترکیه نیز سالانه افزایش می یابد. این کشور، طبق آماری که به دست ما رسیده است مورد تأیید 85 درصد از ایرانیان برای مهاجرت محسوب می‌شود. از دیگر دلایل اقامت ترکیه نیز می‌توان به هزینه‌های ارزان و شرایط زندگی تاحدودی مشابه با ایران اشاره نمود. به هر حال کار در ترکیه در وضعیت خوبی قرار دارد و همینطور هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. افراد در سنین جوانی بیشتر علاقه به مهاجرت به این کشور دارند و نیاز است که شرایط مختلف به شکل دقیق و اصولی رعایت شود. رتبه این کشور نسبت به دو سال گذشته با رشد 5 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است و زندگی ایرانیان در ترکیه را آسان می‌کند. شرایط اقامت در ترکیه به طور کلی بستگی به هدف شما از سفر خواهد داشت و نیاز است که در این زمینه بررسی‌های دقیق صورت بگیرد.

آمار مهاجران به ترکیه

آمار مهاجران به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان مهاجرت به کشور ترکیه در سال های اخیر افزایش یافته است، اما در این بخش سعی می‌کنیم که با نگاهی دقیق و کاربردی یک بررسی آماری روتین و استاندارد داشته باشیم. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، میزان مهاجرت از ایران به ترکیه به میزان۴/۲۲ درصد افزایش یافته است که به نوبه خود رقم قابل توجهی است. رقمی که برای سال های اخیر در دسترس ما است به این شکل از ۳/۵۲ درصد مردان و ۷/۴۷ درصد زنان این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند، که درصد آقایان با اختلاف کم از بانوان بیشتر است. افراد بین 25 الی 29 سال 12 درصد از مهاجران را تشکیل می‌دهند و افرادی که بین 20 الی 24 سال سن دارند در حدود ۶/۱۱ درصد را به خود اختصاص داده‌اند. افراد بالای 30 سال در حدود 10 درصد از مهاجران را تشکیل داده و این طور که شواهد نشان می‌دهد افراد کمتر از 17 سال و بالای 60 سال کمتر از 5 درصد را پوشش می‌دهند.

با توجه به این که آمار مهاجران به ترکیه برای هر شهر با شهر دیگر فرق دارد، سعی کردیم که بررسی دقیق و مناسبی برای شهرهای مشهور و مهاجر خیز این کشور داشته باشیم. استانبول در دسته شهرهای بسیار مشهور ترکیه قرار دارد که در سال گذشته بیشترین میزان مهاجر را به خود اختصاص داده است و رقم 65 درصدی برای این شهر اعلام شده است. پس از آن آنکارا و آنتالیا در رتبه دوم قرار دارند و البته ازمیر نیز با درصد بالایی در این لیست قرار دارد . شهر بورسا نیز مورد تأیید ایرانیان واقع شده است و آمار 22 درصدی برای این شهر اعلام شده است. رده اول مهاجرت به این کشور عراقی‌ها هستند و البته سوری‌ها و آذربایجانی‌ها نیز در این لیست دیده می‌شوند. ایرانیان رتبه سوم را در مهاجرت به کشور ترکیه دارند.

 

میزان رضایت مهاجران به ترکیه

میزان رضایت مهاجران به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بررسی میزان رضایت مهاجران به ترکیه از دسته موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود و جا دارد بررسی دقیقی در این زمینه صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که میزان رضایت بر اساس پارامترهای مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد. وضعیت نابسامان کار در ایران، سبب شده است که افراد به فکر مهاجرت به ترکیه باشند. این در حالی است که وضعیت کار در این کشور از سال 2017 ابه بعد با رشد 17 درصدی همراه بوده است و نشان می‌دهد که از نظر کار و درآمدزایی برای جوانان میزان رضایت با سیر صعودی همراه است. به عنوان مثال ثبت شرکت در ترکیه به نسبت کشورهای دیگر آسان‌تر و کم هزینه‌تر است.

 آمارها نشان می‌دهد که مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل نیز با رضایت همراه است.با توجه به سیستم‌ آموزشی بی‌نظیری که در این کشور حاکم است افرادی زیادی علاقمند به تحصیل در ترکیه هستند، ساختار یادگیری در این کشور به صورت عملی بوده و همه چیز کاربردی به افراد آموزش داده می‌شود.

از نظر خرید ملک و همین‌طور اجاره منزل نیز می‌توان ترکیه را در لیست کشورهای ارزان قیمت در نظر داشت. این مقایسه بر اساس کشورهای اروپایی صورت گرفته است. شرایط خرید ملک و همینطور رهن آن مانند ایران است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

افرادی که از پشتوانه متوسط مالی برخوردار هستند، اغلب میزان رضایت بالایی برای زندگی در کشور ترکیه اعلام نموده‌اند. افرادی که از نظر تحصیل با مدرک و یا تخصص بالایی هستند، می‌توانند با یادگیری زبان ترکی به شغل قابل قبولی دست یابند. در نظر داشته باشید که افرادی که بدون هیچ برنامه ریزی صحیحی این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند، شاید آن‌طور که باید رضایت نداشته باشند. افرادی که پناهندگی به ترکیه را انتخاب می‌کنند در ابتدای راه، بسیار سختی خواهند کشید.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به ترکیه

راحت‌ترین روش مهاجرت به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راحت ترین روش مهاجرت به ترکیه با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است، اما ما سعی می‌کنیم نگاه کلی به این بخش داشته باشیم. در نظر داشته باشید که یکی از آسان‌ترین روش‌های ورود به این کشور، اقامت کوتاه مدت است که عموماً یک ساله خواهد بود. این اقامت برای فعالیت‌های مختلف مانند تحصیل در ترکیه و یا اهداف توریستی صورت می‌گیرد. در اینجا مثالی ساده‌تر در خصوص مهاجرت به ترکیه با اقامت کوتاه مدت می‌زنیم. اقامت به منظور تحقیقات علمی می‌تواند یکی از گزینه‌های آسان محسوب شود.

افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند نیز یکی از آسان‌ترین روش‌ها را انتخاب کرده‌اند. شایان ذکر است که در بین روش‌های اقامتی، عموماً روش‌های سرمایه گذاری در صورتی که به درستی پیش برود، می‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود. اقامت ترکیه با اجاره خانه از دیگر روش‌های آسان ورود به این کشور است. همینطور کسانی که قصد دارند در برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی شرکت نمایند و یا در برنامه‌های بین المللی حضور یابند، می‌توانند از اقامت یک ساله این کشور استفاده کنند. یکی دیگر از روش‌های ورود آسان به این کشور، یادگیری زبان ترکی است که به نوبه خود می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. از طرفی اگر شما قصد کار در این کشور را دارید، شاید مهاجرت به ترکیه برای شما آنقدر که باید آسان نباشد. افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج، اقامت این کشور را اخذ نمایند نیز آنطور که باید نمی‌توانند انتظار زمان کوتاه و مسیر آسان را داشته باشند. کاریابی در ترکیه شاید برای کسانی که به زبان ترکی تسلط ندارند کمی دشوار باشد. به طور کلی مهاجرت به ترکیه از طریق گردشگری، آسان‌ترین روش محسوب می‌شود.

روش‌ های مهاجرت به ترکیه

روش‌ های مهاجرت به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که در بخش اول این مقاله توضیح داده شد، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه دیده می‌شود که بستگی به هدف شما از سفر دارد. یکی از روش‌های موجود، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که همانطور که از اسم این بخش مشخص است نیاز به گردش مالی مشخصی دارد.

روش‌ های دیگر مهاجرت به ترکیه نیز می‌تواند از طریق ازدواج با فردی که تابعیت ترکیه را دارد باشد، در نظر داشته باشید که ازدواج باید به شکل رسمی و به دور فریب و یا ظاهرسازی باشد.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند، نیز می‌توانند از طریق ویزای دانشجویی مهاجرت به ترکیه را رقم بزنند. از طرفی مهاجرت به ترکیه از طریق کار نیز از دیگر روش های موجود محسوب می‌شود. آمارها نشان می‌دهد خرید خانه در ترکیه نیز می‌تواند از دیگر روش های مناسب برای زندگی و اقامت این کشور باشد. افراد می‌توانند از طریق تولد و یا همراه نیز این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند. از یاد نبرید که مهاجرت کاری به ترکیه یکی از روش های دشوار اما آینده‌دار محسوب می‌شود و می‌تواند برای کسانی که از نظر سابقه کاری در وضعیت بالایی هستند، بهترین گزینه باشد.

در هر صورت آنچه بسیار نیاز است، بررسی شرایط مهاجرت به ترکیه خواهد بود.

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش های مطمئن محسوب می‌شود، اما این روش خود شامل چندین بخش مختلف است که یک به یک مورد بررسی قرار می‌دهیم. در نظر داشته باشید که مهم‌ترین مدرک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، گردش مالی بالا است. واضح است که در این روش وجود مدرک تحصیلی و یا سوابق کاری آنطور که باید تأثیر ندارد. یکی از روش هایی که ما آن را زیر گروه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری قرار داده‌ایم، ثبت شرکت است. البته ثبت شرکت خود می‌تواند زیر مجموعه مهاجرت کاری نیز باشد. در نظر داشته باشید که اگر شما بخواهید با ویزای سرمایه گذاری، وارد این کشور شده و ثبت شرکت نمایید، نیاز است که سعی کنید یک سری اصول را به طور دقیق بررسی کنید. در چنین شرایط، فرد می‌تواند بخشی از سهام را خریداری نماید و یا به سراغ تأسیس شعبه‌های مختلف برود.

از دیگر روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید اوراق است که در دو وضعیت بدون بازگشت و با بازگشت وجود دارد. به این ترتیب که مبلغی از سوی دولت این کشور اعلام می‌شود و نیاز است که این مبلغ طبق زمانی که از سوی دولت اعلام شده است در گردش مالی کشور ترکیه قرار بگیرد و در نهایت در روش با بازگشت، سود پول نیز پس از مدت زمان مشخص ( مثلاً 5 سال ) به شما باز می‌گردد. اما در این دوره شما اجازه استفاده از سرمایه را ندارید و در روش بدون بازگشت شما تنها پول اصلی خود را پس خواهید گرفت. افرادی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند، مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه بهترین انتخاب برایشان خواهد بود.

مهاجرت از طریق ازدواج به ترکیه

مهاجرت از طریق ازدواج به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه، از طریق ازدواج است. در نظر داشته باشید که ترکیه نیز مانند سایر کشورها شرایط اقامت از طریق ازدواج با یک تبعه کشور ترکیه را فراهم ساخته است. یک سری پیش نیازها در این زمینه باید رعایت شود. در ابتدا اینکه هر دو شخص می‌بایست در زمان ازدواج، مجرد باشند. ( ازدواج قبلی در صورتی که منجر به فوتی و یا طلاق باشد در صورتی که مدرک لازم وجود داشته باشد بلامانع است). در نظر داشته باشید که در این روش مهم است که ازدواج به صورت واقعی صورت بگیرد و تنها با هدف اقامت این کشور نباشد. واضح است که سوالاتی که در روز مصاحبه پرسیده می‌شود، بسیار مهم بوده و نیاز است که بتوانید به سوالات پاسخ صحیح دهید.

در صورتی که با یک فرد با تبعه کشور ترکیه ازدواج نمایید، در ابتدا می‌توانید اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید. سپس بعد از گذشت 5 الی 8 سال کار و زندگی در این کشور و همینطور پرداخت مالیات و در صورتی که مرتکب هر نوع جرم نشده باشید و با همسر خود زندگی کرده باشید، می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که در این مسیر بررسی‌های مختلفی صورت می‌گیرد و در طول 5 سال مدام تحت نظر خواهید بود و بررسی می‌شود که آیا با همسر خود زندگی می‌کنید یا خیر. افرادی که قصد سودجویی و یا عدم رعایت قانون در این مسیر را دارند، ضرر خواهند کرد. مهاجرت به ترکیه سخت نیست.

مهاجرت از طریق تولد به ترکیه

مهاجرت از طریق تولد به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که در زمینه مهاجرت از طریق تولد دو سیستم خون و خاک مطرح است که نیاز است هر یک به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. در سیستم خاک، تنها تولد فرد در خاک کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و تابعیت پدر و مادر وی اهمیتی ندارد، در سیستم خون آنچه مهم است تابعیت پدر و مادر فرزند است.

 فرزندی که در خاک کشور ترکیه متولد می‌شود، تنها از طریق پدر و مادر خود که تابع این کشور هستند، می‌تواند اقامت ترکیه را اخذ نماید. بنابراین اگر فرزند در خاک این کشور به دنیا آید اما پدر و مادر وی اقامت این کشور را نداشته باشند، برای فرزند تبعه ترکیه زده نخواهد شد.

متوجه شدیم که در کشور ترکیه سیستم خون حاکم است. فرزندی که داخل و یا خارج از ترکیه متولد شود در صورتی که پدر و مادر وی ترکیه‌ای باشند، اقامت کشور ترکیه صادر می‌شود. برای اخذ اقامت دائم، فرد باید 5 سال در این کشور بیمه و مالیات پرداخت نماید. در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق تولد، یک سری تبصره‌ها نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال اگر والدین فرزند متولد شده، تابعیت نداشته باشند در صورتی که فرزند در خاک کشور ترکیه به دنیا آید، می‌بایست درخواست اقامت این کشور برای فرزند به اداره مربوطه ارسال شود و نظر نهایی نیز متغیر خواهد بود.

در صورتی که یکی از پدر و مادر تبعه ترکیه باشند نیز فرزند می‌تواند اقامت این کشور را اخذ نمایند. فرزندی که اقامت ترکیه را اخذ می‌کند، از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد بود.

 

مهاجرت پناهندگی به ترکیه

مهاجرت پناهندگی به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما می‌خواهید از طریق ترکیه وارد کشورهای اروپایی شوید و نگاه شما به این کشور یک پل رابط است، بهتر است از فکر پناهندگی خارج شوید. در نظر داشته باشید که پناهندگی عموماً در ذهن افرادی نقش می‌بندد که از نظر مالی در شرایط خوبی نیستند و در واقع گردش مالی لازم را ندارند.

از طرفی سابقه کاری مشخصی نداشته و تخصص کاری ندارند و البته در گروه کسانی که می‌خواهند در این کشور تحصیل کنند نیز قرار نمی‌گیرند. در هر صورت باید این نکته را در نظر داشته باشید که پناهندگی سخت‌ترین، خطرناک‌ترین و به نوعی تاریک‌ترین روش مهاجرتی محسوب می‌شود. کشور ترکیه به صورت مجزا پناهنده نمی‌پذیرد و تنها پناهندگان از کشورهای دیگر را تا زمانی که پرونده‌شان مشخص شود، مورد پذیرش قرار می‌دهد. در روش پناهندگی به یک کشور، تهدیدات جانی و مالی زیادی مطرح است. افراد به طور کلی باید به اسکان‌های موقت و غیر اصولی راضی باشند و در نظر داشته باشند که گرسنگی و تشنگی بخش جدا نشدنی این روش است. افرادی که به صورت خانوادگی روش پناهندگی را انتخاب می‌کنند، قطعاً دچار مشکل خواهند شد. این روش برای کودکان با خطر مرگ و بیماری‌های شدید همراه است. مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی را به دقت بررسی کنید.

 

مهاجرت تحصیلی‌ به ترکیه

مهاجرت تحصیلی‌ به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل از دیگر روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود. یکی از امتیازهای خوبی که این روش دارد به این شکل است که فرد در طول تحصیل می‌تواند مشغول به کارهای پاره وقت شود.

برای تحصیل در ترکیه بهتر است که مقاطع تحصیلی بالاتر را انتخاب نمایید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در این کشور با پتانسیل بسیار بالایی همراه است. آنچه بسیار مهم است، پذیرش شما در دانشگاه های ترکیه است. در نظر داشته باشید برخی از دانشگاه های این کشور برای پذیرش، شرایط و آزمون‌های مشخصی را برگزار می‌کنند و برخی دیگر سعی می‌کنند که ورود بدون آزمون را مد‌‌نظر قرار دهند. در صورت پذیرش از سوی دانشگاه، نامه‌ای به عنوان دعوت نامه برای شما ارسال می‌شود. داشتن این نامه یکی از مهم‌ترین ارکان صدور ویزای دانشجویی محسوب می‌شود.

از دیگر مدارک لازم برای ویزای تحصیلی این کشور، مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن، گذرنامه معتبر با اعتبار 6 ماهه و همینطور نامه گردش مالی معتبر است.

عموماً ویزای دانشجویی ترکیه به شکل چند بار ورود صادر می‌شود و با این ویزا می‌توانید چند بار از کشور خارج شده و ورود نمایید.

پس از اتمام تحصیل 6 ماه زمان دارید تا بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا نمایید و در صورتی که این اتفاق صورت گرفت، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل برای کسانی که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند، عالی است.

مهاجرت کاری ترکیه

مهاجرت کاری ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت کاری به هر کشوری می‌تواند یکی از روش های مهم و آینده‌دار باشد. همانطور که از اسم این روش مشخص است، شما می‌بایست با هدف کسب و کار وارد این کشور شوید. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت کاری کشور ترکیه، آنچه بسیار مهم است، سابقه کار شماست. حال می‌بایست شرایطی فراهم شود که بتوانید به کار مورد نظر خود دست یابید. افرادی که مشغول به تحصیل در ترکیه هستند، در این زمینه راحت‌تر از سایرین هستند. در نظر داشته باشید که سایت‌های کاریابی یکی از گزینه‌های بسیار عالی محسوب می‌شوند که می‌توانید رزومه خود را در آن آپلود نمایید. در هر صورت می‌بایست کارفرمایی وجود داشته باشد که بتواند دعوت نامه‌ای برای شما ارسال نماید. در دعوت نامه مشخص می‌شود که سمت شما چیست و میزان حقوق چقدر در نظر گرفته شده است. عموماً ویزای کاری، یک الی دو ساله صادر می شود و پس از این دوره شرایط کاری فرد به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد و مشخص می‌شود که برای کشور توجیه اقتصادی به همراه داشته است یا خیر.

مدارک کاری، کارت بازرگانی، وجود رزومه‌ای که نشان دهد از نظر سابقه و تخصص در وضعیت مطلوبی هستید، وجود گواهی عدم سوءپیشینه و همینطور نامه‌ای که نشان دهد از نظر روحی و جسمی سالم هستید، از دسته مدارک لازم محسوب می‌شود. در این روش شما باید به مدت 5 سال در این کشور، فعالیت مستمر داشته باشید تا بتوانید به اقامت دائم فکر کنید. در صورتی که اقامت دائم برای فرد ایجاد شد، می‌تواند خانواده خود را نیز با خود همراه کند. مهاجرت به ترکیه به طور کلی می‌تواند شامل بخش بندی‌های مختلفی باشد.

مهاجرت از طریق همراه به ترکیه

مهاجرت از طریق همراه به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت از طریق همراه به ترکیه کمی پیچیده است. عموماً روش‌های تحصیل در ترکیه و توریستی نمی‌تواند منجر به مهاجرت به ترکیه از طریق همراه شود، اما در روش سرمایه گذاری، فرد سرمایه گذار می‌تواند فرزند زیر 18 سال و همسر خود را همراه نماید. در این روش تا زمانی که فرد اقامت دائم کسب نکند، همسر وی نمی‌تواند وارد شغلی شود اما فرزند وی می‌تواند از حقوق تحصیلی و بهداشتی بالایی برخوردار شود. در نظر داشته باشید که مهاجرت به ترکیه از طریق همراه از روش ویزای کاری نیز صورت می‌گیرد به این ترتیب فرد می‌بایست خود در ابتدا اقامت این کشور را کسب کرده و سپس همسر و فرزندان خود را همراه نماید.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج،  یکی از روش های مهاجرت از طریق همراه محسوب می‌شود، در واقع فرد با واسطه یک تبعه ترکیه‌ای قرار است این کشور را برای زندگی انتخاب نماید. آنچه در مهاجرت به ترکیه از طریق همراه بسیار پر اهمیت است، شرایط و مدارک فرد اصلی است. در صورتی که فرد اصلی سابقه‌دار باشد، عموماً اجازه ورود همراه به وی داده نمی‌شود. اقامت در ترکیه برای ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که روش های انتخابی دقیق و مناسب باشد.

 

مهاجرت توریستی به ترکیه

مهاجرت توریستی به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی به این کشور عموماً با هدف گردشگری صورت می‌گیرد. قطعاً این نوع از مهاجرت نمی‌تواند گزینه خوبی برای تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری به شمار آید. در این روش فرد برای گشت و گذار ترکیه را انتخاب می‌کند. بدون داشتن ویزا، افراد می‌توانند اقامت سه ماهه داشته باشند. در این دوره افراد اجازه فعالیت‌های تجاری و تحصیلی ندارند.

اقامت 6 ماهه این کشور با دفترچه اقامت فراهم شده است. برای دریافت دفترچه اقامت نیاز است که یک پروسه 15 روزه در نظر گرفته شود. در این دوره نیز فرد اجازه کار، تجارت و تحصیل ندارد. افرادی که قصد دارند برای اجاره ملک اقدام نمایند نیز می‌توانند از مهاجرت توریستی استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که ورود به این کشور برای ایرانیان بلامانع است. اما اگر فرد بخواهد به فکر کار و یا تحصیل در ترکیه باشد، باید ویزای این کشور را اخذ کند. عموماً این مجوز یک بار ورود صادر می‌شود و کمتر دیده شده است که در نوع چند بار ورود باشد. افرادی که قصد دارند این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند نیز می‌توانند از طریق مهاجرت توریستی به ترکیه اقدام نمایند و اطلاعات لازم را اخذ کنند. مهاجرت به ترکیه با هدف توریستی، می‌تواند یک شروع عالی محسوب شود.

مهاجرت شرایط خاص به ترکیه

مهاجرت شرایط خاص به ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک سری شرایط دیگر برای مهاجرت به ترکیه دیده می‌شود که می‌تواند جالب به نظر برسد. افرادی که در زمینه‌های ورزشی فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند به سراغ ویزای شرایط ویژه ترکیه بروند. این ویزا کاملاً اختصاصی صادر می‌شود و واضح است که شامل حال همه افراد نخواهد بود. این نوع از ویزا نیز در لیست ویزاهای کوتاه مدت قرار دارد و طول مدت آن بر اساس شرایط فرد تعیین می‌شود. چنین ویزایی برای کسانی که در زمینه‌های هنری رقابت می‌کنند نیز وجود دارد.

یک گزینه بسیار جالب، ویزای کارآفرینی ترکیه است. این ویزا برای کسانی که از ذهن خود ایده‌های ناب دارند، بهترین محسوب می‌شود. این ویزا به صورتی است که فرد ایده ذهنی خود را فلوچارت کرده و به شکل شماتیک و کلی ارائه می‌دهد. در صورتی که ایده وی توجیه اقتصادی داشته باشد، از سوی دولت ترکیه مورد پذیرش قرار می‌گیرد. بارها دیده شده است که دولت ترکیه وام های خوبی برای به ثمر رساندنطرح‌های کارآفرینی ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که در چنین شرایطی نیاز است که از سواد و علم بالایی در زمینه ارائه‌ی ایده برخوردار باشید. بهتر است شرایطی در نظر گرفته شود تا بتوانید خودتان برای ایجاد یک طرح جدید حضور به عمل آورید. عموماً در طرح‌های کارآفرینی نیاز به تأسیس شرکت و یا تأسیس کارگاه خواهید داشت. در نظر داشته باشید که این روش به طور کلی می‌تواند برای افراد نابغه، یک پیشنهاد عالی محسوب شود. عموماً ویزایی که طبق شرایط خاص صادر می‌شود شامل چندین دسته بندی مختلف است. در نظر داشته باشید که در نهایت منجر به اقامت موقت و در پی آن اقامت دائم خواهد شد.مهاجرت به ترکیه، یک انتخاب هوشمندانه است.

شهرهای مهاجر پذیر ترکیه

شهرهای مهاجر پذیر ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استانبول مهاجرپذیرترین شهر ترکیه محسوب می‌شود، به طوری که اولین انتخاب افراد به شمار می‌آید. این شهر از نظر فرهنگی و اقتصادی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید که استانبول بهترین شرایط کار و درآمدزایی را برای ایران فراهم ساخته است. این شهر در سال 2020 در حدود 65 درصد مهاجرت را به خود اختصاص داده است. پس از استانبول شهر آنکارا گزینه مناسبی برای مهاجرت و تحصیل در ترکیه محسوب می‌شود. این شهر نیز 30 درصد از مهاجران را به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید که آنکارا و آنتالیا از نظر فضای گردشگری و تحصیلی گزینه‌های جالبی محسوب می‌شوند. شهرهای بورسا و ازمیر از سایر شهرها کمتر مهاجرخیز است. عموماً ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند که استانبول را برای زندگی و مهاجرت انتخاب نمایند، دلیل این امر نیز مشخص است. آب و هوای استانبول، شرایط کار و زندگی و همینطور فرهنگ مردم این شهر با ایرانیان سازگارتر است.

اخذ ویزای ترکیه

اخذ ویزای ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای این کشور نیاز است که چندین مورد ساده بررسی شود:

اول اینکه مشخص شود قرار است با چه هدفی وارد این کشور شوید و ویزای مربوطه نیز مشخص باشد. سپس نوبت به تنظیم مدارک لازم برای نوع ویزای تعیین شده خواهد رسید. در نظر داشته باشید که به طور کلی موضوع مهم، مدارک و زمانی است که برای ارائه ویزا مدنظر قرار می‌گیرد. برای اخذ ویزای ترکیه باید پاسپورت معتبر داشته باشید، نیاز است که دو قطعه عکس رنگی مشابه با چهره فعلی خود داشته باشید. افراد می‌بایست نامه گردش مالی ارائه دهند. نیاز است که فرد سابقه کاری و رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهد. در نهایت نیاز به وقت سفارت است و نوبت به مصاحبه می‌رسد. برای اخذ ویزای ترکیه باید بتوانید از پس سوالاتی که از سوی مأمور سفارت پرسیده می‌شود، برآیید. برای تحصیل در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به طور کلی در صورتی که فرد مدارک لازم را تنظیم کرده باشد، کمتر از یک ماه زمان نیاز است. مهاجرت به ترکیه از طریق کارآفرینی، می‌تواند یک انتخاب خوب باشد.

برای ویزای کاری عموماً بین 3 الی 7 ماه زمان در نظر گرفته شده است و ویزای سرمایه گذاری نیز در صورتی که بودجه لازم فراهم شده باشد، کمتر از 1 ماه زمان نیاز است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترکیه

 

1- پاسپورت

2- فرم تقاضا

3- دو قطعه عکس گذرنامه

4- دعوت نامه

5- اثبات بیمه درمانی

6- اثبات بلیط برگشت

7- هزینه پردازش ویزا

 

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت ترکیه باید در ابتدا توجه داشت که کدام ویزا را اخذ کرده‌اید و چقدر زمان نیاز است که وارد اقامت موقت و یا دائم شوید. در ابتدا اقامت  موقت این کشور مد نظر است و نیاز است که مدت زمان مشخصی طی شود تا بتوانید به اقامت دائم دست یابید. دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند بهتر است بدانند عموماً ویزای تحصیلی به اقامت موقت ختم می‌شود و فرد نمی‌تواند با ویزای تحصیلی، اقامت دائم کسب نماید. اما ویزای کاری این کشور به شکلی است که در نهایت منجر به اقامت دائم می‌شود. اقامت موقت کاری عموماً در طول 2 سال در نظر گرفته شده و سپس تمدید می‌شود. پس از آن شرایط اقامت دائم فراهم خواهد شد. در مسیر مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج، فرد می‌بایست به مدت حداقل 5 سال در وضعیت اقامت موقت قرار بگیرد و سپس برای اقامت دائم درخواست دهد. این در حالی است که ویزای سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت دائم این کشور محسوب  می‌شود.مهاجرت به ترکیه در صورتی که طبق قانون صورت بگیرد، بسیار سریع است.

اخذ پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت ترکیه در دنیا رتبه 52 را دارد. ( این آمار طبق لیست هنلی اعلام شده است). به طور کلی آلمان و سوئد رتبه‌های اولیه و افغانستان رتبه آخر یعنی 104 ام را دارد.

برای اخذ پاسپورت این کشور، نیاز است که در ابتدا ویزای اخذ شده و سپس دوره اقامت موقت آغاز شود. پس از آن افراد می‌بایست طبق زمان اعلام شده در این کشور زندگی و یا کار نمایند تا بتوانند اقامت دائم را کسب کنند. پس از اخذ اقامت دائم و گذشت زمان مشخص در صورتی که فرد به این کشور آسیب مالی و سیاسی وارد نکرده باشد، شرایط اخذ پاسپورت نیز فراهم می‌شود. به طور کلی اقامت موقت این کشور می‌بایست به مدت 8 سال تمدید شود تا فرد بتواند واجد شرایط دریافت اقامت دائم و دریافت پاسپورت این کشور باشد. داشتن شرکت فعال و یا خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت، می‌تواند مسیر مهاجرت به ترکیه را آسان‌تر و به طور کلی برای اقامت دائم و پاسپورت آن، یک گزینه کمک کننده محسوب شود. عموماً مهاجرت از طریق UN ترکیه برای اخذ پاسپورت این کشور کمی پیچیده و نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد. برای مهاجرت به ترکیه باید سعی کنید شرایط مختلفی را مد نظر قرار دهید.

مهاجرت به این ماه

مهاجرت به این ماه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت ، مقوله ای است که به ذهن هر شخصی خواهد رسید. انگیزه های متفاوتی می تواند در پس این فکر باشد ، مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، سرمایه گذاری یا هر چیز دیگری . آیا تا به حال شما هم به مهاجرت فکر کرده اید؟ راستی فکر می کنید پروسه مهاجرت و اقدام آن چقدر زمان بر خواهد بود؟ شاید هم برای شما مهم بوده که امور مهاجرتیتان در اسرع وقت و کمترین زمان انجام گردد.