turkey
کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-مهاجرت به کشور ترکیه-go2tr

برای مهاجرت به ترکیه باید در ابتدا مشخص شود که هدف از این مهاجرت انتخاب شود. قرار است کدام یک از روش‌های موجود انتخاب شود و آیا روش انتخاب شده با شرایط متقاضی سازگار است یا خیر. در این مسیر نیاز است بررسی شود که میزان سرمایه لازم قابل قبول است. افرادی که قصد دارند این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند، باید در ابتدای امر شرایط دقیق از روش‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند. میزان سواد، سطح سرمایه، نوع مهاجرت، مدت زمان اقامت، نوع اقامت و همینطور تهیه مدارک لازم از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به ترکیه، این است که افراد می‌بایست سعی کنند در زمینه‌ای که قوی‌تر هستند، قدم بردارند و قانونی بودن روش مهاجرت به ترکیه نیز از دیگر موضوعات مهم برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت به ترکیه باید دقیق بررسی شود.

قوانین و شرایط تعیین شده برای هر بخش نیاز به بررسی دقیق دارد و باید دانست که بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند. ایرانیان عموماً علاقمند به زندگی در فضای فارسی زبان هستند، بنابراین زبان نیز از دیگر موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر، از جمله ترکیه خواهد بود. مهاجرت به این کشور می‌تواند از طریق شرایط خاص صورت بگیرد و همینطور شرایطی که برای کار، ورزش، کارآفرینی و تحصیل در ترکیه وجود دارد نیز به نوبه خود بسیار مهم و ارزشمند است. اخذ ویزا و همینطور اعتبار پاسپورت، وجود دعوت نامه، وجود مدارک مالی و کاری معتبر و همینطور رزومه کاری و تحصیلی قوی، همگی می‌توانند در قوانین مهاجرت به ترکیه نقش مهمی ایفا نمایند.

ترکیه یکی از مهاجر خیزترین کشورهای همسایه با ایران محسوب می‌شود و هر ساله جمعیت زیادی از ایران به این کشور سفر میکنند.

میزان مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2018 افزایش یافته است. افراد بین 25 الی 29 سال 12 درصد از مهاجران را تشکیل می‌دهند و افرادی که بین 20 الی 24 سال سن دارند در حدود ۶/۱۱ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

میزان رضایت بر اساس پارامترهای مختلفی بررسی می‌شود. وضعیت نابسامان کار در ایران، سبب شده افراد به فکر مهاجرت به ترکیه باشند. افرادی که از پشتوانه مالی برخوردار هستند، رضایت بالایی برای زندگی در ترکیه دارند.

راحت ترین روش مهاجرت به ترکیه با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است، از آسان‌ترین روش‌های ورود به این کشور، اقامت کوتاه مدت است که عموماً یک ساله خواهد بود.

ترکیه یکی از مهاجر خیزترین کشورهای همسایه ایران است.و هر ساله جمعیت زیادی از ایران به این کشور سفر میکنند. مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق ازدواج تنها چند روش مهاجرت هستند. 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش های مطمئن محسوب می‌شود، از دیگر روش های سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت شرکت و خرید اوراق است.

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه، از طریق ازدواج است. در ابتدا می‌توانید اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید. سپس بعد از گذشت 5 الی 8 سال زندگی با همسر خود، می‌توانید برای اقامت دائم ترکیه اقدام نمایید.

در مهاجرت از طریق تولد دو سیستم خون و خاک مطرح است. در کشور ترکیه سیستم خون حاکم است. فرزندی که داخل و یا خارج از ترکیه متولد شود در صورتی که پدر و مادر وی ترکیه‌ای باشند، مقیم کشور ترکیه می‌شود.

اگر شما می‌خواهید از طریق ترکیه وارد کشورهای اروپایی شوید و نگاه شما به این کشور یک پل رابط است، بهتر است از فکر پناهندگی خارج شوید. پناهندگی عموماً در ذهن افرادی نقش می‌بندد که شرایط مالی خوبی ندارد.

آنچه در مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل بسیار مهم است، پذیرش شما در دانشگاه های ترکیه است. در نظر داشته باشید برخی از دانشگاه های این کشور برای پذیرش، شرایط و آزمون‌های مشخصی را برگزار می‌کنند.

مهاجرت کاری به هر کشوری می‌تواند یکی از روش های مهم و آینده‌دار باشد. همانطور که از اسم این روش مشخص است، شما می‌بایست با هدف کسب و کار وارد این کشور شوید.

مهاجرت از طریق همراه به ترکیه کمی پیچیده است. روش‌های تحصیل و توریستی نمی‌تواند منجر به مهاجرت به ترکیه از طریق همراه شود، اما در روش سرمایه گذاری، فرد سرمایه گذار می‌تواند خانواده خود را همراه نماید.

مهاجرت توریستی به این کشور عموماً با هدف گردشگری صورت می‌گیرد. در این روش فرد برای گشت و گذار ترکیه را انتخاب می‌کند. بدون داشتن ویزا، افراد می‌توانند اقامت سه ماهه داشته باشند.

یک سری شرایط دیگر برای مهاجرت به ترکیه دیده می‌شود که می‌تواند جالب باشد. افرادی که در زمینه‌های ورزشی، هنری و یا علمی فعالیت می‌کنند، می‌توانند به سراغ ویزای شرایط ویژه ترکیه بروند. 

استانبول مهاجرپذیرترین شهر ترکیه محسوب می‌شود، به طوری که اولین انتخاب افراد به شمار می‌رود. سپس آنکارا و آنتالیا قدرت جذب مهاجر را دارند.

باید مشخص شود قرار است با چه هدفی وارد ترکیه شوید.سپس نوبت به تنظیم مدارک لازم برای نوع ویزای تعیین شده خواهد رسید. برای اخذ ویزای ترکیه باید از پس سوالاتی که از سوی مأمور سفارت پرسیده می‌شود، برآیید.

برای اخذ اقامت ترکیه باید در ابتدا توجه داشت که کدام ویزا را اخذ کرده‌اید و چقدر زمان نیاز است که وارد اقامت موقت و یا دائم شوید. 

پاسپورت ترکیه در دنیا رتبه 52 را دارد. ( این آمار طبق لیست هنلی اعلام شده است). به طور کلی آلمان و سوئد رتبه‌های اولیه و افغانستان رتبه آخر یعنی 104 ام را دارد.

مهاجرت ، مقوله ای است که به ذهن هر شخصی خواهد رسید. انگیزه های متفاوتی می تواند در پس این فکر باشد ، مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، سرمایه گذاری یا هر چیز دیگری . آیا تا به حال شما هم به مهاجرت فکر کرده اید؟ راستی فکر می کنید پروسه مهاجرت و اقدام آن چقدر زمان بر خواهد بود؟ شاید هم برای شما مهم بوده که امور مهاجرتیتان در اسرع وقت و کمترین زمان انجام گردد.

مطالب مرتبط