با‌تحصیل در مدارس مجارستان اقامت بگیرید!

0 306

مجارستان جزو کشورهای درجه یک محسوب می‌شود؛ که عضو اتحادیه‌ی شینگن است. افراد با تحصیل در مدرسه های بین المللی مجارستان و در پی آن اخذ اقامت این کشور، شرایط ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای متحده المنافع اروپا را خواهند داشت. سیستم آموزشی مورد استفاده در مجارستان بسیار پیشرفته است. به عبارتی سیستم آموزشی این کشور هم‌تراز با سیستم آموزشی بسیاری از کشورهای برتر دنیا مثل کانادا، سوئیس، آلمان، انگلیس و… است. به همین جهت مجارستان برای تحصیل ایرانی‌ها بهترین مقصد خواهد بود.

اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی برای ایرانی‌ها ساده‌تر و کم هزینه‌تر است. به همین جهت می توان از مجارستان به عنوان دروازه‌ی ورود به بهترین کشورهای اروپایی استفاده کرد. هرچند که مجارستان خود، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. کشوری که از تنوع فرهنگی بی‌نظیر برخوردار است. به‌گونه‌ای که باخیال راحت می‌توان گفت: مجارستان برای تحصیل و اخذ اقامت بهترین کشور است.

پیشنهاد می‌کنیم؛ جهت کسب اطلاعات در مورد « مجارستان » به سایت GO2TR مراجعه فرمایید.

مزایت های تحصیل در مجارستان

در همین رابطه:

مزایای اقامت ترکیه

دوره پادفک در روسیه

علاوه بر موارد ذکر شده تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور مجارستان مزیت‌های بی‌شماری را برای دانش‌ آموز خارجی خواهد داشت؛ که مهمترین آنها را ذکر می‌کنیم.

به جای 15000 فقط با 7000 یورو هزینه کنید!

در تمامی نقاط دنیا دانش آموز خارجی باید در مدارس بین‌المللی ادامه تحصیل دهد. در اغلب کشورها هزینه‌ی تحصیل در مدارس بین المللی در مقایسه با مجارستان بیشتر است. به گونه‌ای که شهریه‌ی تحصیل در مدارس عالیه اکثر کشورهای اروپایی به 15 هزار یورو در سال می‌رسد. در حالی که هزینه تحصیل در مدارس مجارستان حدود 7 الی هشت هزار یورو در سال خواهد بود.

هزینه‌ی تحصیل در مدرسه های مجارستان در مقایسه با بیشتر مدرسه ‌های اروپایی ارزان‌تر خواهد بود.

تحصیل بدون نیاز به قیم در مدارس مجارستان!

جدای از مبحث هزینه در اغلب کشورهای اروپایی مشخص کردن قیم فرزند اجباری است. به این معنی که شخص زیر هجده سال به تنهایی حق مهاجرت نخواهد داشت. مگر این‌که به همراه قیم اقدام به مهاجرت کند؛ یا اقوام نزدیکی در کشور مقصد داشته باشد. این امر می‌تواند، برای برخی دردسر‌ساز و یا مستلزم صرف هزینه‌ی بیشتر باشد. به همین جهت لازم است؛ به این نکته اشاره کنیم؛ که تحصیل در مجارستان مشکل حق قیم را نخواهد داشت. چرا که در این کشور مدارس عالیه‌ای وجود دارد؛ که خود حق قیومیت دانش آموز را بر عهده می‌گیرد. بنابراین دانش‌ آموزان با خیال راحت خواهند توانست؛ در این مدارس ادامه تحصیل دهید.

مدرسه‌هایی در مجارستان وجود دارند؛ که خود حق قیم بودن دانش آموزان خارجی را برعهده می‌گیرند. به این معنی که دبیرستان در مقابل شهریه‌ای که از آنها دریافت می‌کند؛ مسئولیت تامین محل سکونت، تامین کتاب، حق بیمه و… را برعهده می‌گیرد.

با تحصیل درمجارستان مدرک بین المللی دریافت کن!

دوره‌های آموزشی دبیرستانهای مجارستان به صورت دو زبانه برگزار می‌شود؛ اما زبان اصلی آموزش انگلیسی است. به همین جهت مدارک ارائه شده‌ی این مدرسه ها در سراسر اروپا و آمریکای شمالی مثل کانادا مورد تایید است.

مدارس مجارستان مجوز ورود به بهترین دانشگاه‌های دنیا

دانش آموزانی که یک دوره‌ی تحصیلی را در مجارستان گذرانده باشند. در صورت که علاقه‌مند باشند. راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه‌های معتبر دنیا مثل؛ مثل دانشگاه‌های برتر انگلستان ‌شوند.

دیپلم بین‌المللی(international Baccalaureate)  ارائه شده توسط مدرسه های مجارستان مورد تایید اغلب کشورهای پیشرفته است.

دریافت دیپلم بین المللی با تحصیل در مجارستان

دوره‌ی دبیرستان در مجارستان چهار سال به طول می‌انجامد. در اغلب مدرسه های مجارستان در پایان دوره‌ی تحصیل چهار ساله، آزمونی نهایی از دانش آموزان به عمل خواهد آمد. در صورت موفقیت در آزمون، مدرک دیپلم بین‌المللی(IB) به آنها تعلق می‌گیرد. دروس امتحانی در این آزمون معمولا دروسی هستند؛ که در دوره‌ی چهار ساله‌ی دبیرستان تدریس شده‌اند.سال تحصیلی در کشور مجارستان معمولا شامل دو ترم است. همچنین سال تحصیلی از اوایل سپتامبر(مهر) آغاز می‌شود؛ و تا اواسط ژوئن( خرداد) ادامه دارد. به علاوه مدارس عالیه‌ی مجارستان دارای تعطیلات نسبتا طولانی در زمان کریسمس و عید پاک است.

چهار سال تحصیل در امن‌ترین شهر اروپا

در سراسر مجارستان تعداد زیادی مدرسه‌ی بین‌المللی جهت ادامه تحصیل دانش آموزان خارجی ساخته شده‌اند؛ اما اغلب مدرسه ها در پایتخت کشور مجارستان یعنی بوداپست قرار دارند.

بوداپست جزو امن‌ترین شهرهای اروپایی محسوب می‌شود؛ به همین جهت محلی مناسب جهت ادامه تحصیل و زندگی افراد خواهد بود.

بهترین مدارس بین‌المللی مجارستان

همانطور که قبلا ذکر کردیم؛ مدارس زیادی در مجارستان برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی‌ وجود دارند؛ که هرکدام از آنها مزایای منحصر به خود را دارند. نمونه هایی از بهترین آنها عبارت‌اند از:

مدرسه‌ی بین المللی آمریکایی بوداپست

این مدرسه به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند. در این مدرسه شرکت در آزمون زبانی که توسط مدرسه برگزار می‌شود برای دانش آموز الزامی است. این آزمون جهت تعیین سطح و مشخص شدن مقطع تحصیلی دانش آموز برگزار می‌شود.

مدرسه‌ی بین المللی بریتانیکا

این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس بین المللی مجارستان محسوب می‌شود؛ که در سال 1994 میلادی تاسیس شده است. به همین دلیل یکی از معتبرترین مدارس بین‌المللی مجارستان به حساب می‌آیند.

مدرسه‌ی بین‌المللی مسیحی بوداپست(CSB)

سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا جهت یادگیری مذهب مسیحیت در مدرسه‌ی مسیحی بودا پست ثبت نام می‌کنند. به عبارتی این مدرسه پرورش دهنده‌ی جهان‌بینی مسیحیت است. علاوه بر دانش‌آموزان بین المللی افراد زیادی از خود مجارستان در این مدرسه تحصیل می‌کنند. زبان اصلی آموزش در مدرسه‌ی مسیحی بوداپست انگلیسی است.

مدرسه‌ی ورزشی توماس مان

توماس مان یک مدرسه‌ی بین‌المللی آلمانی و مجارستانی می‌باشد. اغلب دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل می‌کنند نخبه هستند. همچنین توماس مان سالانه نزدیک به 500 دانش آموز خارجی و مجاری را می‌پذیرد. این مدرسه دارای 12 سالن ورزشی بزرگ است.

هزینه‌ی زندگی در مجارستان

هزینه‌های جاری زندگی در مجارستانمقدار هزینه
هزینه تاکسی2/23 دلار
هزینه رفت و آمد با وسیله‌های عمومی1/2 دلار
هزینه خرید یک لیتر بنزین1/24 دلار
قیمت اینترنت14/5 دلار
هزینه‌ی برق، آب و غیره159 دلار
هزینه اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه408 دلار
میانگین حقوق در ماه760 دلار

بیشتر بخوانیم:

شرایط حمل حیوانات خانگی با هواپیما

پناهندگی چه شرایطی دارد؟

چگونه با خودروی شخصی به خارج از کشور سفر کنیم؟

چگونه گواهینامه‌ی رانندگی بین المللی دریافت کنیم؟

چرا به ترکیه مهاجرت کنیم؟ چون ممکنه دیگه ترکیه هم نشه رفت!

منابع:

Expatfocus

education.stateuniversity

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021