x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

مجارستان

کشور مجارستان دارای مساحتی حدود 93030 کیلومتر مربع است ، این کشور در اروپای مرکزی و از محدود کشور های اروپایی که با دریای آزاد احاطه نشده است. مجارستان از بخش شمالی با اسلواکی و از بخش شمال شرقی با اوکراین هم مرز است، این کشور از سمت شرق و جنوب شرقی نیز با رومانی مرز مشترک دارد، مجارستان از بخش جنوبی با صربستان و از سمت غرب نیز با اسلوونی مرز مشترک دارد. شهر بوداپست قدیمی ترین شهر مجارستان و پایتخت این کشور محسوب می‌شود و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در لیست 14 شهر برتر دنیا است. دیدنی های این شهر کسل هیل، موزه های هنر زیبا و موزه های ملی مجارستان است. سیستم های آموزشی در کشور مجارستان یکی از مهمترین اهداف دولت بوده به طوری‌که از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه آموزش های عملی استفاده می‌شود. این کشور توانسته گام های مهمی در زمینه آموزشی ایجاد نماید که به نوبه‌ی خود بسیار ارزشمند بوده است.

نام انگلیسی: Hungary
نام عربی: المجر
پایتخت: بوداپست
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری چند حزبی
زبان‌های رسمی: مجاری
زبان‌های رایج: رومانی, آلمانی
واحد پول: فورینت مجارستان هر فورینت مجارستان 0.0035 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 163
جمعیت: بیش از 9 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1(CET)
دامنه اینترنتی: GMT+2 . UTC+1(CET)
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۶

سفر به مجارستان

 اساس آمار صندوق بین‌المللی پول بر اساس تولید ناخالص داخلی، از بین ۱۹۱ کشور، مجارستان در رتبه 58 مین قدرت اقتصادی جهان قلمداد می‌شود.آب و هوای ملایم و مردم صمیمی این کشور به همراه دیدنی های بوداپست و جاذبه های فراوان طبیعی و تاریخی این کشور، می‌تواند هر گردشگری را علاقه‌مند به سفر به مجارستان کند.

سفر به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به کشور مجارستان با توجه به شرایط مالیاتی ارزان و مناسب، هزینه زندگی متوسط، امکانات تحصیلی بی نظیر، شرایط خود تحصیلی به صورت چند بخشی و همین‌طور خرید ملک می‌تواند بسیار سودمند باشد. در کشور مجارستان دسترسی به بازارهای اروپایی به سادگی فراهم شده است و کسانی که ورود به بخش های تجاری دارند نیز می‌توانند در شرایطی کم و صحیح بهترین شرایط را برای خود فراهم سازند. شرایط مهاجرت به مجارستان برای هر شخص متفاوت است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور نیاز به مدرک آیلتس با نمره 5.5 و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک زبان شما آیلتس 6 باشد. ویزای توریستی کشور مجارستان یک ویزای کوتاه مدت است که به شما اجازه می‌دهد در طی زمان تعیین شده در این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که برای بار اول قصد دارید به مجارستان سفر نمایید نباید ویزای توریستی شما از 30 روز بگذرد. 

مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان

کشور مجارستان در شرق اروپا قرار دارد و به طور دقیق در شمال شبه جزیره بالکان واقع شده است. وسعت این کشور حدود 93033 کیلومتر مربع اعلام شده است که تنها یک درصد از مساحت اروپا را تشکیل می‌دهد. کشور مجارستان در شمال با یوگسلاوی سابق و از سمت شرق با اتریش همسایه است. هزینه اصلی زندگی در کشور مجارستان که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 46401.86 فورینت تعیین شده است.برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور مجارستان باید 94788.90 فورینت هزینه در نظر بگیرید. این کشور نرخ بیکاری جوانان نیز در بیشترین وضعیت خود 30 درصد اعلام شده بود که در حال حاضر حدود 9 درصد است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز 1 درصد است. کسانی که مکانیک هستند و یا تخصص تعمیر دارند در کشور مجارستان در زمینه درامدزایی به رشد خوبی دست می‌یابند.

زندگی در مجارستان

تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان دارای مساحتی حدود 93030 کیلومتر مربع است ، این کشور در اروپای مرکزی و از محدود کشور های اروپایی که با دریای آزاد احاطه نشده است. مجارستان از بخش شمالی با اسلواکی و از بخش شمال شرقی با اوکراین هم مرز است، این کشور از سمت شرق و جنوب شرقی نیز با رومانی مرز مشترک دارد، مجارستان از بخش جنوبی با صربستان و از سمت غرب نیز با اسلوونی مرز مشترک دارد. شهر بوداپست قدیمی ترین شهر مجارستان و پایتخت این کشور محسوب می‌شود و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در لیست 14 شهر برتر دنیا است. دیدنی های این شهر کسل هیل، موزه های هنر زیبا و موزه های ملی مجارستان است. تمرکز اصلی کشور مجارستان بر روی فعالیت های الکترونیکی چه به صورت خرده و چه در سطح کلان است که توانسته در وضعیت صادرات نیز درخشش خوبی داشته باشد. این کشور در تولید و حمایت از قطعات خودرویی نیز رشد 17 درصدی داشته است. تجهیزات جنگی در کشور مجارستان در ابتدا ضعیف عمل کرده است اما امروزه این محصولات نیز در روند اقتصادی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. سرانه تولید ناخالصی داخلی در کشور مجارستان حدود 325 میلیارد دلار در سال تعیین شده است که مشخص می‌کند این کشور از نظر اقتصادی نیز در دنیا مطرح است. از دیگر رتبه های ارزشمند کشور مجارستان در زمینه کشاورزی است، این کشور در زمینه کشاورزی حدود 4.3 درصد از تولیدات داخلی را سهیم شده است و مکانیزم های به کار رفته در بخش کشاورزی این کشور بسیار قدرتمند ظاهر شده است . در کشور مجارستان ساختار سیاسی از نوع جمهوری چند حزبی است که یک مجلس قانون‌گذاری دارد. مجلس ملی رئیس جمهور را به مدت 5 سال انتخاب کرده و البته رئیس جمهور در این کشور بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و نخست وزیر است که در راس امور قرار می‌گیرد. مواد دارویی در سال های اخیر مجوز لازم برای خارجیان را ایجاد نکرده اما در نظام جدیدی که از سوی دولت کشور مجارستان دیده می‌شود این محصولات نیز می‌توانند مورد حمایت بخش های صادراتی قرار بگیرد و نیاز به سرمایه گذاران خارجی در این زمینه دیده می‌شود که ایرانیان توانسته اند رتبه خوبی را اخذ کنند. سیستم های آموزشی در کشور مجارستان یکی از مهمترین اهداف دولت بوده به طوری‌که از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه آموزش های عملی استفاده می‌شود. این کشور توانسته گام های مهمی در زمینه آموزشی ایجاد نماید که به نوبه‌ی خود بسیار ارزشمند بوده است.

مهم ترین و جذاب ترین قسمت کشور مجارستان ، شینگن بودن آن است یعنی شما با ویزای این کشور میتوانید به 26 کشور حوزه شینگن رفت آمد کنید ، همچنین بعد از 6 ماه شرایط گرفتن اقامت موقت برای شما مهیا می‌شود ، اقامت موقت منجر به این  میشود که شما بتوانید سفارت همه ی کشور هارا در خود مجارستان بروید .

وقتی ویزای شینگن در پاسپورت شما است منجر به این می‌شود که آفیسر هیچ سفارتی نتواند شما را ریجکت کند زیرا شما با ویزای تحصیلی مجارستان میتوانید به تمامی کشور ها از جمله : آلمان ، هلند ، فرانسه ، ایتالیا ، نروژ ، دانمارک ، فنلاند و تمامی کشور های پیشرفته غرب اروپا بروید در نتیجه احتمال ریجکتی شما بسیار پایین است.

مجارستان به 4راه اروپا معروف است ، شما می‌توانید از این کشور به هر کشوری که بخواید بروید .

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مجارستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است و اقتصاد بسیار پر درآمدی را شکل داده است، این کشور توانسته در سال 1995 به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بپیوندد و به این ترتیب بازار آزاد در این کشور توسعه بسیار عالی داشته است. کشور مجارستان در سال اخیر رشد بیشتری در رده های اقتصادی نسبت به سایر کشورهای اروپایی داشته است. یکی از دلایلی که روند اقتصادی را در کشور مجارستان عالی‌تر نشان می‌دهد, شرایط مناسب جغرافیایی این کشور است. این کشور یک نوع راه ارتباطی برای کشورهای اروپایی بزرگ در دنیا محسوب می‌شود. شایان ذکر است که کشور مجارستان از سال 1990 با تغییر در سیاست های اقتصادی خود, توانست یک مسیر جدید در زمینه تولیدات داخلی ایجاد نماید و نقش دولت در این مسیر، حمایت کردن به صورت مستقیم و غیر مستقیم بود که به طور کلی توانست یک نمونه کارشایی دقیق را فراهم سازد. اقتصاد کشور مجارستان در این دوره به طور چشمگیر پیشرفت داشت.

تمرکز اصلی کشور مجارستان بر روی فعالیت های الکترونیکی چه به صورت خرده و چه در سطح کلان است که توانسته در وضعیت صادرات نیز درخشش خوبی داشته باشد. این کشور در تولید و حمایت از قطعات خودرویی نیز رشد 17 درصدی داشته است. تجهیزات جنگی در کشور مجارستان در ابتدا ضعیف عمل کرده است اما امروزه این محصولات نیز در روند اقتصادی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. کشور مجارستان توانست در سال های اخیر بهترین شرایط برای خرید و فروش تجهیزات جنگی را فراهم سازد و این روال به سود دهی بیش از 14 درصدی اقتصادی در کشور مجارستان منجر شد. بررسی ها نشان می‌دهد که مواد شیمیایی در کشور مجارستان نیز از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برگرفته شده است. روابط اقتصادی کشور مجارستان با کشور های مجاور آن مانند اسلواکی و اتریش و صربستان آغاز شد اما امروزه در کل دنیا صحبت از زیرساخت قوی اقتصادی کشور مجارستان است.

یکی دیگر از ابعاد اقتصادی قدرتمند این کشور، معماری قدیمی و تاریخ غنی آن است که سبب ایجاد موزه های دیدنی وسیعی شده است به این ترتیب اقتصادی که در بخش توریست جریان دارد نیز سهم خوبی از گردش مالی کشور را شکل می‌دهد.

این کشور سرگرمی های طبیعتی زیادی دارد که نظر توریست ها را به خود جلب می‌کند و به طور کلی یکی از کشورهای بسیار محبوب گردشگری به حساب می‌آید. این کشور از 20 سال گذشته تا به امروز توانسته بخش بزرگی از اقتصاد خود را در فضای توریست به نتیجه برساند. تورم در این کشور بسیار ناچیز و در حدود 0.07 درصد اعلام شده است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مجارستان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مجارستان

 

کشور مجارستان در دوره زمانی مشخص در لیست کشور های کم تورم دنیا قرار دارد به طوری که میزان تورم در این کشور نزدیک به صفر اعلام شده است و با ثبات ترین کشور دنیا از نظر اقتصادی است به طوری که افزایش یا کاهش قیمت اجناس یک پدیده بسیار نادر و زودگذر در کشور مجارستان محسوب می‌شود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد دولت کشور مجارستان یکی از بزرگترین افتخارات خود را کاهش نرخ تورم اعلام کرده است.

سرانه تولید ناخالص داخلی در کشور مجارستان حدود 325 میلیارد دلار در سال تعیین شده است که مشخص می‌کند این کشور از نظر اقتصادی نیز در دنیا مطرح است. از دیگر رتبه های ارزشمند کشور مجارستان در زمینه کشاورزی است، این کشور در زمینه کشاورزی در حدود 4.3 درصد از تولیدات داخلی را سهیم شده است و مکانیزم های به کار رفته در بخش کشاورزی این کشور بسیار قدرتمند ظاهر شده است .

رتبه کشور مجارستان در بخش های صنعتی شاید کم باشد اما این موضوع بیشتر جنبه کمی داشته و از نظر کیفیت رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است.

کشور مجارستان در بخش خدمات حدود 5.65 درصد از تولیدات داخلی را پوشش می‌دهد و این کشور توانسته در بخش خدمات به طور دقیق و گسترده ای ظاهر شود. شایان ذکر است که کشور مجارستان یکی از کشورهای بسیار قدرتمند در زمینه ثبت شرکت های خدماتی است و ایرانیان نیز اغلب در این بخش فعالیت می‌کنند.

میانگین درآمد ناخالص در این کشور بین 800 الی 850 دلار در سال است که البته نیاز به محاسبه پس از کسری مالیات دارد اما رقم جمعیت زیر خطر فقر کشور مجارستان هنوز 12 درصد مانده است این موضوع شاید به دلیل عدم یکسانی رشته با شغل باشد.

کشور مجارستان از نظر سهولت ایجاد کسب و کار رتبه 41 در دنیا را دارد و البته سعی زیادی دارد که این روند بهبود داشته باشد.

آینده کشور مجارستان در زمینه تولید بسیار درخشان است، این کشور به تولیدات داخلی اهمیت زیادی می‌دهد و بسیار معتقد است که هر کشوری می‌بایست به خودکفایی داخلی دست یابد و نظام جدید و ارزشمندی نیز در این زمینه به دست گرفته است.

رتبه بهداشت و درمان در کشور مجارستان بهتر از قبل است اما هنوز در وضعیت قابل قبولی دیده نمی‌شود اما مدارس و دانشگاه های این کشور خوشبختانه توانسته اند با جدیدترین سیستم روز دنیا ترکیب شده و امید دولت کشور مجارستان به سنین پایین و جوانان با هدف است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی مجارستان

نوع حکومت و ساختار سیاسی مجارستان

در کشور مجارستان ساختار سیاسی از نوع جمهوری چند حزبی است که یک مجلس قانون‌گذاری دارد. مجلس ملی رئیس جمهور را به مدت 5 سال انتخاب کرده و البته رئیس جمهور در این کشور بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و نخست وزیر است که در راس امور قرار می‌گیرد. پس از اینکه اعضای کابینه انتخاب شدند , نخست وزیر، سایر وزیران را انتخاب می‌کند، به این ترتیب رئیس جمهور می‌بایست افراد انتخاب شده را رسماً تأیید نماید. از سال 1949 در کشور مجارستان قانون اساسی انتخاب شده است ولی این بخش بار ها  تغییرات زیادی کرده است. در اوایل قرون وسطی در این کشور سکه وارد نظام اقتصادی کشور مجارستان شد و البته پرچم کشور مجارستان نیز به طور دقیق و اصولی انتخاب شد. تاریخ کشور مجارستان این موضوع را به طور دقیق تر بررسی کرده است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ مجارستان

پایتخت و 9 شهر بزرگ مجارستان

 

شهر بوداپست قدیمی ترین شهر مجارستان و پایتخت این کشور است و به طور کلی گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در لیست 14 شهر برتر دنیا است. دیدنی های این شهر: کسل هیل، موزه های هنر زیبا و موزه های ملی مجارستان است.

شهر دبرسن, شهر بزرگ مجارستان است این شهر در نزدیکی بوداپست قرار دارد و از نظر دانشگاهی بسیار قوی ظاهر شده است. این شهر از شهرهای زیبا و دیدنی است.

سگد مجارستان یک شهر جوان پسند و بسیار مدرن است، این شهر به طور کلی دارای زیبایی های طبیعی بوده و پر از پارک های زیبا است.

شهر نیرگهرا, از شهرهای مهم و تاریخی در مجارستان است. اوج شکوفایی این شهر و رونق اقتصادی در آن بسیار وسیع است. در این شهر به طور کلی فرهنگ مردم بسیار غنی است. این شهر از نظر تجاری هم قوی اعلام شده است.

میشکولتس از دیگر شهرهای بزرگ در بخش شمالی مجارستان است در این شهر پارک ملی بوک و همینطور خانه هرمان موتو دیده می‌شود. ترکیب معماری و طبیعت در این شهر در کنار هم دیده می‌شود

پچ از دیگر شهرهای باستانی مجارستان است که دارای معماری بی نظیر و ارزشمندی است. در این شهر مهمترین دانشگاه, علوم پزشکی است.

گیور از دیگر شهرهای بزرگ و پر جمعیتدر مجارستان به شمار می‌رود که از نظر تجاری بسیار قدرتمند ظاهر شده است. قلعه زانتوس جانوس و همینطور قلعه بیشاپ از دیگر دیدنی های هنری این کشور است.

کاپشوار یکی از جالب ترین و کوچکترین شهرهای مجارستان است که نسبت به سایر شهرها دارای طبیعت بکر و زیبایی است.

 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مجارستان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مجارستان

شرکت های ایرانی در کشور مجارستان در زمینه فعالیت های الکترونیکی رتبه خوبی دارند به طوری‌که هم در زمینه خدمات و هم صادرات این محصولات فعالیت دارند و رشد شرکت هایی که حیطه هدف آنها محصولات الکترونیکی است 3 درصد بیشتر از سال گذشته اعلام شده است.

در این کشور, شرکت هایی که در زمینه خودرو فعالیت دارند هنوز در وضعیت ثابتی دیده نمی‌شود اما قطعات خودرویی از دیگر محصولاتی است که ایرانیانرا در کشور مجارستان در وضعیت اقتصادی خوبی قرار داده است. اینطور که مشخص شده است این محصولات در دسته بندی های جدیدی نیز ظاهر شده اند و تنوع بالایی دارند.

مواد دارویی در سال های اخیر مجوز لازم برای خارجیان را ایجاد نکرد اما در نظام جدیدی که از سوی دولت کشور مجارستان دیده می‌شود این محصولات نیز می‌توانند مورد حمایت بخش های صادراتی قرار بگیرند و نیاز به سرمایه گذاران خارجی در این زمینه دیده می‌شود که ایرانیان توانسته اند رتبه خوبی را اخذ کنند.

به طور کلی بیشترین شرکت های ایرانی که در کشور مجارستان فعالیت می‌کنند, در زمینه خدماتی هستند. این بخش بیشتر از سایر بخش ها توانسته رتبه خوب و ایده‌آلی فراهم آورد. سرمایه گذاران خارجی در کشور مجارستان سعی می‌کنند هدف خود را با هدف دولت کشور مجارستان به طور دقیق تنظیم نمایند و در این مسیر بسیار موفق هستند.

عجایب مجارستان

عجایب مجارستان

کاخ رویال بوداپست یکی از دیدنی های مجارستان محسوب می‌شود که به قرن 13 میلادی باز می‌گردد، منظره این کاخ بی نظیر است و در طول شب جلوه خاصی دارد. در این کاخ یک موزه و یک کتابخانه بزرگ دیده می‌شود.

تپه گلرت از دیگر دیدنی‌ های مجارستان است که یک مکان مقدس بوده و در تاریخ بسیار ارزشمند است. پل زنجیره ای در مجارستان یکی از زیباترین پل ها است که بر روی رود دانوب ساخته شده و اولین پل سنگی به شمار می‌آید.

ساختمان پارلمان در کنار رود دانوب یکی از زیباترین بناهای اروپا و یکی از دیدنی های بوداپست است که بنای آن سنگی و طرح نئوگوتیک دارد.

دریاچه بالاتون یکی از بزرگترین دریاچه‌های طبیعی اروپا محسوب می‌شود .این دریاچه در نزدیکی شهر بوداپست قرار دارد و به طور کلی امکانات آب درمانی در این بخش دیده می‌شود. در این بخش قایق سواری و جت اسکی در وضعیت بسیار پیشرفته برای افراد فراهم شده است.

خلاصه تاریخ مجارستان

خلاصه تاریخ مجارستان

در اولین سده های میلادی کشور مجارستان بخشی از امپراطوری روم بوده است و اسلاوها در طی سده های هفتم و هشتم به بخش های خاصی از این کشور حاکم شدند. در اولیا سده های نهم مجارها بخش های عمده ای از کشور مجارستان را تصرف کردند؛ شرایط به صورتی پیش رفت که این افراد با قوم دیگر درآمیختند و پیشروی از سمت شرق به غرب صورت گرفت اما امپراتوری مقدس روم در این مسیر شکست می‌خورد. سده های 17 و 18 کشور مجارستان تحت سلطه دو امپراتوری عثمانی و همینطور اتریش قرار گرفت و در سال 1686 مشخص شد که بوداپست از تصرف عثمانی ها خارج شده است. در سال 1699 دولت عثمانی تصمیم گرفت که بخش بزرگی از کشور مجارستان را به اتریش واگذار نماید. ای روال در سال 1739 سبب شد که کشور مجارستان با قطعیت در سلطه اتریش قرار بگیرد. در دوره فرانسوا شاهد جنگی بین اتریش و انقلابیون مجاری بودیم که سبب شد در سال 1849 این کشور به طور کلی اعلام استقلال نماید. بررسی ها حاکی از این است که در سال 1918 شار اول امپراتور اتریش از سلطنت کنار می‌رود و به این ترتیب فردی به نام کنت کارولیی نخست وزیر این کشور می‌شود . در آن دوران کشور مجارستان از نظر ثبات اقتصادی در وضعیت نامطلوبی قرار داشت و به طور کلی قدرت در این کشور دست به دست می چرخید و جنبه خوبی نداشت.

 

خلاصه ای از جغرافیای مجارستان

خلاصه ای از جغرافیای مجارستان

شهرهای کشور مجارستان هر یک زیبایی های خاص دارد و به طور کلی این کشور در لیست کشورهای داربا در دنیا قرار دارد. یکی از بخش های زیبا و دلنشین در کشور مجارستان کلیساهای باشکوه و قلعه های مستحکمی است که نشان از تاریخ و معماری غنی این کشور است. در سرتاسر این کشور شاهد هزاران چشمه آب گرم جوشان هستیم. بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی در مجارستان قرار دارد و همینطور رودهای پر آب در این کشور از گزینه های بسیار مهم هستند. مناظر طبیعی در مجارستان بسیار بکر و زیبا است، در این کشور غذای های لذیذی دیده می‌شود. مردم مجارستان بسیار مهمان‌دوست هستند. مجارستان دارای مساحتی حدود 93030 کیلومتر مربع است ، این کشور در اروپای مرکزی و از معدود کشور های اروپایی است که توسط دریای آزاد احاطه نشده است. مجارستان از بخش شمالی با اسلواکی و از بخش شمال شرقی با اوکراین هم مرز است، این کشور از سمت شرق و جنوب شرقی نیز با رومانی مرز مشترک دارد، مجارستان از بخش جنوبی با اوکراین و از سمت غرب نیز با اسلوونی مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی سرزمین کم ارتفاعی است و بلندترین بخش آن کوه ککس است که از 1055 تجاوز نمی‌کند. زبان کشور مجارستان مجاری است و بسیار متفاوت از زبان کشورهای اطراف است و این موضوع سبب دلچسب بودن زبان این کشور شده است. واحد پول مجارستان فورینت است و قیمت فورینت کشور مجارستان بر اساس تغییرات جهانی تعیین می‌شود. نرخ فورینت کشور مجارستان به هیچ عنوان بر اساس روال سیاسی و یا درگیری های متفرقه تغییر نمی‌کند. این کشور نسبت به ایران حدود 2 ساعت و نیم عقب تر است.

در کشور مجارستان هر فصلی عالمی دارد. گرما و سرما در فصل بهار در مجارستان هیچ معنی‌ای ندارد؛ به طور کلی این فصل یکی از بهترین اوقاتی است که می‌توان برای سفر به این کشور زیبا انتخاب کرد. در فصل تابستان , مجارستان شلوغ است و به طور کلی افرادی که قصد دارند این فصل را برای سفر انتخاب کنند, باید کمی عجله نمایند. پاییز از دسته فصل های آرام در مجارستان محسوب می‌شود. قیمت هتل ها در این فصل ارزان است. زمستان های مجارستان سرد است. این کشور در کل دارای آب و هوای معتدل و متوسط است و خبری از گرما و سرمای شدید نیست.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مجارستان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مجارستان

آتیلا دارگای و فرنتس میکولاش دو تن از پویانمایان اهل مجارستان هستند که به طور کلی در این زمینه فعالیت های زیادی داشته‌اند. میهای زیچی یکی از تصویرگران اهل مجارستان است که توانسته کارهای زیادی از خود به جای بگذارد.

کشورها و مناطق وابسته مجارستان

کشورها و مناطق وابسته مجارستان

مجارستان در طول تاریخ, سال‌ها توسط اتریش اشغال شده است، اما مجارستان توانست طبق سیاست های مشخص, خود را در وضعیت استقلال قرار دهد. این کشور به طور کلی از نظر تاریخی سال‌ها توسط اسلواکی نیز اشغال شده است و در زمان های مشخص تحت سلطه امپراطوری روم نیز بوده است.

                                                                                               

فرهنگ مردم مجارستان

فرهنگ مردم مجارستان

مردم مجارستان اعتقاد خاصی به ارزش های خانوادگی دارند به طوری‌که مرکز ساختار اجتماعی در این کشور خانواده است و از نظر مالی و احساسی بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد. در این کشور مادران نقش مهمی در تربیت فرزندان خود دارند و به طور کلی مادران بسیار فداکار و وظیفه شناس هستند. در نظر داشته باشید که خانواده تابع ارزش های سنتی است.

مردم مجارستان شیرینی‌پزهای وظیفه شناسی هستند که از ارزش های سنتی تبعیت می‌کنند. اینطور که مشخص شده است این کشور در زمینه هنرهای آشپزی به رتبه خوبی رسیده است.

رسوم اجتماعی مجارستان به این صورت که افراد برای ورود به منزل یک شخص از جعبه شکلات و یا دسته گل استفاده می‌کنند و کفششان را بیرون از خانه در می‌آورند. تأخیر در مجارستان توهین آمیز است و نیاز است که به طور کلی این رسوم ارزیابی شود.

پیشرفت در مجارستان

پیشرفت در مجارستان

اقتصاد کشور مجارستان رشد بسیار خوبی داشته و وقتی صحبت از پیشرفت این کشور می‌شود به وضوح باید در ابتدا صحبت از اقتصاد آن شود. اقتصاد این کشور در وضعیت 99 درصد کنترل قرار دارد و چنین ارزیابی در سایر کشورهای بزرگ دنیا نیز به ندرت دیده می‌شود. در این کشور سرمایه گذاران خارجی هنوز هم به اقتصاد کمکی شایانی می‌کنند.

بخش درمان در کشور مجارستان رشد خوبی داشته است چیزی که در ده سال اخیر با مشکلات زیادی روبرو بود به طوری‌که افراد با بیماری های جدی تصمیم به مهاجرت از کشور مجارستان می‌گرفتند اما امروزه سرویس های زنجیره ای درمانی در بیمارستان های دولتی این کشور دیده می‌شود که توانسته رتبه خدمات درمانی این کشور را بهتر از قبل نماید.

مورد بعدی که در کشور مجارستان دیده می‌شود, وضعیت رفاهی منظمی است که بر اساس زیرساخت های قدرتمند ایجاد شده است، دولت کشور مجارستان سعی کرده فاصله طبقاتی را به حداقل برساند و این روال سبب شده است که افراد وضعیت رفاهی قابل قبولی داشته باشند به طوری‌که شکاف طبقاتی به حداقل برسد.

سیستم های آموزشی در کشور مجارستان یکی از مهمترین اهداف دولت بوده, به طوری‌که از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه آموزش های عملی استفاده می‌شود. این کشور توانسته گام های مهمی در زمینه آموزشی ایجاد نماید که به نوبه خود بسیار ارزشمند بوده است. کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که در ابتدا از فرد استعدادیابی کرده و سپس اجازه می‌دهد در مسیر استعداد خود تحصیل نماید چیزی که در کمتر کشوری دیده می‌شود

پیشرفت کشور مجارستان در زمینه تولید به کل دنیا ثابت شده است، این کشور در تولیدات محصولات مختلف از صفر تا صد گام های تولید و ابزارهای لازم را خود پوشش داده است و از این رو نیروی کار در زمینه تولید در این کشور رشد زیادی داشته است. کشور مجارستان از دسته کشورهایی است که در زمینه های مختلف توانسته روند صعودی داشته باشد و به طور کلی برگشت به عقب در این کشور بسیار کم دیده می‌شود. این کشور در زمینه معماری فضای روتینی فراهم ساخته است.

 

قوانین عمومی در مجارستان

قوانین عمومی در مجارستان

خانواده, مرکز نظامی در مجارستان محسوب می‌شود، به طوری‌که هر نوع بی احترامی به کانون خانواده در این کشور مشکل ساز است.

حجاب کشور مجارستان تا حدودی آزاد است اما افراد از لباس های پوشیده استفاده می‌کنند.

مردم کشور مجارستان در رابطه با آداب و رسوم غذا خوردن بسیار رسمی هستند.

در این کشور پیش از خانم میزبان نباید شروع به خوردن غذا نمایید.

در زمان خوردن در این کشور نباید آرنج خود را بر روی میز قرار دهید.

ارتباط چشمی در مجارستان نشانی از صداقت در کلام و رفتار شما خواهد بود.

در این کشور استفاده شلوارک غیر معمول است.

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021