hungary
کشور مجارستان

زندگی در مجارستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور مجارستان در شرق اروپا قرار دارد و به طور دقیق در شمال شبه جزیره بالکان واقع شده است. وسعت این کشور حدود 93033 کیلومتر مربع اعلام شده است که تنها یک درصد از مساحت اروپا را تشکیل می‌دهد. این کشور از نظر مقایسه ای برابر با استان سمنان است. کشور مجارستان در شمال با یوگسلاوی سابق و از سمت شرق با اتریش همسایه است. واحد پول در کشور مجارستان فورینت اعلام شده است. شما برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در کشور مجارستان نیاز به 1500.00 فورینت هزینه دارید حال اگر بخواهید دو وعده غذایی در یک رستوران متوسط را برآورد نمایید, هزینه شما به 7500.00 فورینت می‌رسد. قیمت یک وعده غذای مک در این کشور 1500.00 فورینت تعیین شده است. هزینه اصلی زندگی در کشور مجارستان که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 46401.86 فورینت تعیین شده است. پست های خالی شغلی در این کشور 87665.00 اعلام شده است. هزینه های کاری در این کشور بر اساس نقاط شاخص حدود 129.30 اعلام شده است. در این کشور نرخ بیکاری جوانان نیز در بیشترین وضعیت خود 30 درصد اعلام شده بود که در حال حاضر حدود 9 درصد است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز 1 درصد است. کسانی که مکانیک هستند و یا تخصص تعمیر دارند در کشور مجارستان در زمینه درامدزایی به رشد خوبی دست می‌یابند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد تخصص در زمینه مکانیک در این کشور توانسته در سال های اخیر یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد به طوری که اگر شما در زمینه ماشین آلات تخصص تعمیر قوی دارید, با ارائه یک رزومه متوسط نیز می‌توانید ورود به کار داشته باشید. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور مجارستان باید 94788.90 فورینت هزینه در نظر بگیرید، در نظر داشته باشید که هزینه ای که برای یک آپارتمان در بیرون از شهر بر‌آورد می‌شود, حدود 65105.23 فورینت خواهد بود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد شما برای اینکه بخواهید در این کشور به صورت خانوادگی زندگی کنید باید به سراغ آپارتمان های سه اتاقه بروید.
 

تغییر شغل در کشور مجارستان در حدود 2 درصد است و مشخص است که این کشور روال ثباتی در درآمدزایی را در پیش گرفته است.

کی از شغلی های پر درآمد در کشور مجارستان متخصص آی سی تی است که درآمد چند برابر نسبت به ایران خواهد داشت.

 برای ویزای کاری کشور مجارستان باید در ابتدا در سایت های کاریابی که شغل های مورد نیاز کشور مجارستان را اعلام می‌کنند ثبت نمایید، در این سایت ها باید فرم رزومه شما ارسال شود تا کارفرمایان متوجه شوند که از نظر درآمدی در چه وضعیتی هستید

 واحد پول در کشور مجارستان فورینت است. شما برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در کشور مجارستان نیاز به 1500.00 فورینت هزینه دارید حال اگر بخواهید دو وعده غذایی در یک رستوران متوسط را برآورد نمایید, هزینه شما به 7500.00 فورینت می‌رسد.

شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 489.91 فورینت

 اگر بخواهیم یک تقسیم بندی دقیق در زمینه اقتصادی کشور مجارستان داشته باشیم اینطور مشخص می‌شود که تمرکز اصلی این کشور بر روی فعالیت های خودرویی و تجهیزات الکترونیکی است که البته تا حد بسیاری نتیجه داده است.

 صنعت در کشور مجارستان از دیگر بخش های مهم محسوب می‌شود و مشخص است که زمینه های صنعتی در این کشور نیز می‌تواند بسیار ارزشمند ظاهر شود.

 در کشور مجارستان هنوز هم جرایم کوچک دیده می‌شوند و مشخص است که نگهداری اموال قیمتی در جای امن از دسته موارد بسیار ضروری است که باید رعایت شود.

اقامت در کشور مجارستان پس از 3 سال به نتیجه می‌رسد و باید بتوانید در طول این مدت از خود یک فرد مثبت بسازید.

در نظر داشته باشید که در این مسیر حساسیت های بالایی در زمینه مصاحبه وجود دارد به طوری که فرد برای اقامت کشور مجارستان باید در مصاحبه به طور دقیق پذیرفته شود.

شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور مجارستان باید 125.850.54 فورینت هزینه در نظر بگیرید، در نظر داشته باشید که هزینه ای که برای یک آپارتمان در بیرون از شهر برآورد می‌شود ، حدود 94.220.18 فورینت خواهد بود. 

بررسی ها نشان می‌دهد که املاک در این کشور از نظر تعرفه ای در وضعیت خوبی قرار دارند و به طور کلی ملک در این کشور بر اساس قیمت ارز تعیین می‌شود

 شرایط کلی که برای ثبت شرکت در کشور مجارستان در نظر گرفته می‌شود از این قرار است: در ابتدا باید یک قرارداد تقسیم سهام تنظیم شود، درخواست ثبت شرکت و اساسنامه شرکت به طور دقیق برآورده می‌شود، نیاز است که این قرارداد به سفارت کشور مجارستان ارائه شود.

 ویزای کاری کشور مجارستان یکی از موارد سخت اما آینده دار در کشور مجارستان محسوب می‌شود که برای افرادی که سابقه کاری خوبی دارند بهترین گزینه است، این ویزا به شما اجازه می‌دهد در یک شغل مناسب در این کشور وارد شده و سپس روال برای اقامت این کشور به طور دقیق برای شما فراهم می‌شود

هزینه آزمایشات سالیانه در کشور مجارستان که شامل ایدز و هپاتیت و عکس از قفسه سینه است نیزحدود 100 یورو است.

در نظر داشته باشید که به طور کلی روال بانکی در این کشور رشد خوبی داشته است و توانسته برای مهاجران نیز گزینه معتبری باشد.
 

بررسی ها نشان می‌دهد که کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که توانسته شرایط صدور پاسپورت را به نحو احسن فراهم سازد. 

این کشور در زمینه هنر و ریاضیات نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد، در نظر داشته باشید که مردم کشور مجارستان همانند مردم ایران شوخ طبع هستند و به علم و دانش اهمیت می‌دهند.

15 مارس در کشور مجارستان روز ملی است، در این تاریخ سعی شده است که اعتبار کشور مجارستان به طور دقیق مشخص شود. 

. مردم کشور مجارستان معتقد هستند که باید به جوامع مذهبی به طور دقیق احترام گذاشته شود و مهم نیست علت اعتقاد افراد چیست مهم این است که هرچه باشد باید یک ارزش بزرگ محسوب شود.

پارک ملی هورتباگی از دیدنی های مشهور کشور مجارستان است و به طور کلی زیستگاه حیوانی نادر نیز به شمار می‌آید.

در این کشور اتوبوس شب نیز به صورت سریع‌السیر دیده می‌شود و از نیمه شب تا 4 صبح فعالیت می‌کند. 

 شمشیربازی بخشی از فرهنگ مجارستان محسوب می‌شود به طوری که وقتی افراد دور هم جمع می‌شوند، مشغول به شمشیر بازی خواهند شد. همینطور در بین جوانان، کشتی نیز بسیار رایج بوده و یک تفریح سالم به شمار می‌رود.

 در این کشور رشته های تحصیلی هنری در شاخه های نقاشی نیز توانسته با امکانات بی نظیری همراه باشد.

در نظر داشته باشید که ورزش در کشور مجارستان به طور دقیق و دوره ای در وضعیت نرمال قرار دارد و بانوان نیز در این کشور علاقه به بسکتبال دارند.

برخی از خرافه های قدیمی یاد می‌کنند و سعی می‌کنند در شب دختران جوان را بیرون از منزل نبرند زیرا معتقدند کار در کشور مجارستان برای دختران جوان در شب سبب بسته شدن بخت آنها می‌شود.
 


 
        در مجارستان فضای زندگی و کار به صورتی است که افراد می‌توانند از پس هزینه زندگی بر‌آیند بنابراین اینکه هزینه زندگی بالا است به خودی خود درست نخواهد بود.
 

       افراد حق ندارند اخم کرده و چهره عبوسی داشته باشند.

تاریکی و گم کردن مسیر از دیگر خطراتی است که در مجارستان چشم می‌خورد‌.

در این کشور در زمان غذا خوردن کمتر صحبت می‌شود
 

اولین قدم در اخذ گواهینامه این کشور، داشتن شرایط جسمی سالم است و البته شما باید اقامت دائم مجارستان را هم کسب کرده باشید و در آزمون عملی و تئوری نیز شرکت کنید

 سفارت ایران در بوداپست قرار دارد و ساعت کاری بخش کنسولی همه روزه 9 صبح تا 12 اعلام شده است. 

 در این کشور، آقایان کلاه های سیاه به سر می‌کنند و از جلیقه بسیار زیبا و خاص استفاده می‌کنند.

مهمترین دریاچه کشور مجارستان ، بالاتون نام دارد که وسعت آن 595 کیلومتر مربع بوده و وسیع ترین دریاچه در اروپای مرکزی است.

فوزلیک یک نوع آبگوشت غلیظ با سبزیجات است که جزو معدودترین غذاهای سالم به‌ شمار می‌آید. این غذا به طور کلی با سیب زمینی و نخود سبز و لوبیا و عدس و هویج ترکیب شده است و در آن از آرد و خامه ترش نیز استفاده شده است.

مطالب مرتبط