x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در مجارستان

کشور مجارستان در شرق اروپا قرار دارد و به طور دقیق در شمال شبه جزیره بالکان واقع شده است. وسعت این کشور حدود 93033 کیلومتر مربع اعلام شده است که تنها یک درصد از مساحت اروپا را تشکیل می‌دهد. این کشور از نظر مقایسه ای برابر با استان سمنان است. کشور مجارستان در شمال با یوگسلاوی سابق و از سمت شرق با اتریش همسایه است. واحد پول در کشور مجارستان فورینت اعلام شده است. شما برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در کشور مجارستان نیاز به 1500.00 فورینت هزینه دارید حال اگر بخواهید دو وعده غذایی در یک رستوران متوسط را برآورد نمایید, هزینه شما به 7500.00 فورینت می‌رسد. قیمت یک وعده غذای مک در این کشور 1500.00 فورینت تعیین شده است. هزینه اصلی زندگی در کشور مجارستان که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 46401.86 فورینت تعیین شده است. پست های خالی شغلی در این کشور 87665.00 اعلام شده است. هزینه های کاری در این کشور بر اساس نقاط شاخص حدود 129.30 اعلام شده است. در این کشور نرخ بیکاری جوانان نیز در بیشترین وضعیت خود 30 درصد اعلام شده بود که در حال حاضر حدود 9 درصد است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز 1 درصد است. کسانی که مکانیک هستند و یا تخصص تعمیر دارند در کشور مجارستان در زمینه درامدزایی به رشد خوبی دست می‌یابند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد تخصص در زمینه مکانیک در این کشور توانسته در سال های اخیر یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد به طوری که اگر شما در زمینه ماشین آلات تخصص تعمیر قوی دارید, با ارائه یک رزومه متوسط نیز می‌توانید ورود به کار داشته باشید. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور مجارستان باید 94788.90 فورینت هزینه در نظر بگیرید، در نظر داشته باشید که هزینه ای که برای یک آپارتمان در بیرون از شهر بر‌آورد می‌شود, حدود 65105.23 فورینت خواهد بود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد شما برای اینکه بخواهید در این کشور به صورت خانوادگی زندگی کنید باید به سراغ آپارتمان های سه اتاقه بروید.
 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در مجارستان
فهرست

حداقل حقوق در مجارستان

حداقل حقوق در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 کشور مجارستان یکی از کشورهای رو به پیشرفت محسوب می‌شود که در سال های اخیر توانسته وضعیت درآمدزایی خود را به بهترین حد ممکن برساند. استخدام تمام وقت در کشور مجارستان ,حدود 4233.10 هزار نفر اعلام شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد نرخ اشتغال در کشور مجارستان بر اساس شرایط 68 درصد اعلام شده است. تغییر شغل در کشور مجارستان در حدود 2 درصد است و مشخص است که این کشور روال ثباتی در درآمدزایی را در پیش گرفته است. افراد بر اساس میزان مهارت خود دسته بندی می‌شوند به طوری که یک شخص با مهارت بالا در کشور مجارستان می‌تواند حدود 281600.00 فورینت در ماه درآمد داشته باشد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور افراد با مهارت پایین حدود 140400.00 فورینت در ماه درآمد خواهند داشت. میزان بهره وری در کشور مجارستان , حدود 119.00 نقطه شاخص را به خود اختصاص داده است. بررسی ها نشان می‌دهد که هزینه زندگی انفرادی در کشور مجارستان 144800.00 فورینت در ماه گزارش شده است. شایان ذکر است که این کشور توانسته از ساده ترین شاخص های درآمدزایی استفاده نماید تا بتواند تخصص افراد را در ردیف درستی قرار دهد. نرخ مشارکت نیروی کاری در کشور مجارستان 62 درصد است. آقایان در کشور مجارستان در سن 63 سالگی بازنشست می‌شوند و سن بازنشستگی برای بانوان نیز در حدود 63 سال اعلام شده است. حداقل دستمزد در این کشور 444.69 یورو در ماه است. پست های خالی شغلی در این کشور 87665.00 است. هزینه های کاری در این کشور بر اساس نقاط شاخص حدود 129.30 اعلام شده است. در این کشور نرخ بیکاری جوانان نیز در بیشترین وضعیت خود 30 درصد بوده که در حال حاضر حدود 9 درصد است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز 1 درصد است.  در حال حاضر در کشور مجارستان ,حدود 165147.00 نفر بیکار هستند و امید است که این کشور بتواند آینده کاری خوبی داشته باشد. کمترین میزان نرخ بیکاری در کشور مجارستان 3 درصد اعلام شده است. این کشور توانسته کنترل خوبی برای روی شغل های مختلف داشته باشد .
 
 

میانگین درآمد در مجارستان

میانگین درآمد در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 برای کار در کشور مجارستان نیاز به مجوز دارید و باید نامه مورد نظر استخدام در طول 15 روز برای شما ارسال شود. ساعت کاری در کشور مجارستان برابر با 40 ساعت در هفته اعلام شده است و افراد می‌توانند 21 روز در سال مرخصی داشته باشند. یکی از شغلی های پر درآمد در کشور مجارستان متخصص آی سی تی است که درآمد چند برابر نسبت به ایران خواهد داشت. مهندسان در کشور مجارستان می‌توانند از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی باشند چیزی که در این ایران بسیار محدود است. حقیقت این است که هرکسی نمی‌تواند در کشور مجارستان در رشته های مهندسی موفق شود و سخت‌کوشی و شرایط عجیبی در این زمینه دیده می‌شود به طوری‌که اگر شما از رشته های مهندسی به خصوص برق و کامپیوتر فارغ‌التحصیل شوید, به سادگی شرایط برای ورود به کار شما فراهم شده است. بررسی ها نشان داده است که درآمد یک مهندس برق معمولی در کشور مجارستان, بسیار  بیشتر از همان شخص در ایران خواهد بود. این نشان می‌دهد که بخش های مهندسی در این کشور در مسیر رشد خوبی هستند.
 متخصصان و همین‌طور پزشکان و پرستاران در کشور مجارستان نیز می‌توانند از نظر درآمدی, بیشتر از ایران به رشد برسند به طوری‌که در این کشور شرایط خوبی برای پزشکان فراهم شده است و همه چیز مهیا است تا افراد بتوانند به درآمد خوبی دست یابند، تایم کاری برای پزشکان در کشور مجارستان بر اساس شرایط هر بیمارستان متفاوت خواهد بود.
 کسانی که مکانیک هستند و یا تخصص تعمیر دارند , می‌توانند در کشور مجارستان در زمینه درامدزایی به رشد خوبی دست یابند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد تخصص در زمینه مکانیک در این کشور توانسته در سال های اخیر یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد به طوری که اگر شما در زمینه ماشین آلات تخصص تعمیر قوی دارید, با ارائه یک رزومه متوسط نیز می‌توانید ورود به کار داشته باشید. مهندسی آی تی در کشور مجارستان در شرایط مختلف تعیین شده است و مشخص است که این حرفه نیز به نوبه خود می‌تواند یکی از بهترین شرایط پیش روی افراد باشد. کشور مجارستان یکی از کشور هایی است که توانسته از ساده ترین ساز و کارهای مهم در زمینه درآمدزایی استفاده نماید.
 
 
 
 
 
 
 
 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مجارستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از افراد معتقد هستند کاریابی در کشور مجارستان بسیار دشوار است زیرا مردم این کشور اغلب به زبان مجاری حرف می‌زنند و ارتباط با آنها کار ساده ای نیست. یک اصل مهم را به یاد داشته باشید : به طور کلی ویزای کاری برای هر کشوری و همینطور کشور مجارستان یکی از سخت ترین روش های ممکن است اما چندین مزایا دارد. اول اینکه ویزای کاری کشور مجارستان به شما اجازه می‌دهد که پاسپورت این کشور را اخذ نمایید و سبب می‌شود که با بودجه کمی در این کشور ورود و زندگی داشته باشید. در صورتی که بخواهید از ویزای سرمایه گذاری استفاده کنید باید سرمایه بالایی داشته باشید، ویزای کاری کشور مجارستان سبب می‌شود که در تخصص خود خبره شوید و در این زمینه شرایط مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که به طور کلی در کشور مجارستان کاریابی شاید در ابتدا کمی دشوار باشد اما این روال کاری شما است که سبب می‌شود فضای کار در این کشور به طور دقیق و جدی ایجاد شود. برای ویزای کاری کشور مجارستان باید در ابتدا در سایت های کاریابی که شغل های مورد نیاز کشور مجارستان را اعلام می‌کنند ثبت نمایید، در این سایت ها باید فرم رزومه شما ارسال شود تا کارفرمایان متوجه شوند که از نظر درآمدی در چه وضعیتی هستید. نیاز است که به طور دقیق و صحیح مشخص شود که آیا شرایط برای اخذ ویزای شما فراهم است یا خیر ( اگر به کشور مجارستان ممنوع‌الورود باشید, نمی‌توانید به ویزای کاری کشور مجارستان فکر کنید). پس از اینکه قرارداد شما و کارفرما نوشته شد, ارزیابی می‌شود که آیا در دوره های قبلی خود وفادار بوده اید یا خیر . لطفا این اخطار را جدی بگیرید؛ اگر در مسیر کاری قبلی شما, پرونده های مالی سیاه دیده شود به هیچ عنوان شانس پذیرش ویزای کاری کشور مجارستان را ندارید. اگر شما بتوانید وضعیت زبان مجاری خود را متوسط قرار دهید قطعاً شانس بیشتری در پذیرش خواهید داشت و می‌توانید به سادگی به این کشور سفر کنید. یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص ویزای کاری کشور مجارستان این است که ویزای کاری یک ساله صادر می‌شود و پس از یک سال این شما هستید که با بهبود روش کاری خود باعث می‌شوید که ویزا در وضعیت تمدید و پس از آن اقامت دائم قرار بگیرد.
 
 
 
 
 
 
 
 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مجارستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مجارستان از نظر جغرافیایی در وضعیت خوبی قرار دارد و از نظر آب و هوایی نیز معتدل است اما آیا این همه آن چیزی است که شما از مهاجرت می‌خواهید؟ خیر! افرادی که به سراغ مهاجرت می‌روند نیاز به لیست ریز هزینه زندگی دارند و ما در این بخش این موضوع را ارائه داده‌ایم. طبق آماری که به دست ما رسیده است, هزینه زندگی در کشور مجارستان 9 درصد از هزینه زندگی در ایران بالاتر اعلام شده است این در حالی است که هزینه مربوط به بخش اجاره خانه در کشور مجارستان 30 درصد از ایران کمتر است. در واقع خرید ملک در کشور مجارستان یکی از بهترین روش های مهاجرتی برای کسانی است که قصدشان سرمایه گذاری است اما از نظر بودجه در وضعیت محدودی هستند.
 واحد پول در کشور مجارستان فورینت است. شما برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در کشور مجارستان نیاز به 1500.00 فورینت هزینه دارید حال اگر بخواهید دو وعده غذایی در یک رستوران متوسط را برآورد نمایید, هزینه شما به 7500.00 فورینت می‌رسد. قیمت یک وعده غذای مک در این کشور 1500.00 فورینت تعیین شده است. هزینه اصلی زندگی در کشور مجارستان که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 46401.86 فورینت تعیین شده است. شما برای پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور باید 38.44 فورینت هزینه پرداخت نمایید. اینترنت در کشور مجارستان حدود 3953.89 فورینت هزینه را در بر می‌گیرد. بررسی ها نشان می‌دهد که این هزینه ها در وضعیت تقریبی قرار دارد. افرادی که قصد دارند یک میز تنیس را برای آخر هفته اجاره کنند 3.325.77 فورینت هزینه پرداخت کنند و برای خرید یک بلیط سینما در این کشور باید 1700.00 فورینت هزینه در نظر داشته باشید. هم‌چنین برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور 18.382.47فورینت و برای خرید یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای باید 8.570.60 فورینت در نظر بگیرید. یک جفت کفش ورزشی نایک در این کشور در سایز متوسط حدود 22.089.63. فورینت هزینه در بر دارد. هزینه اجاره خانه در کشور مجارستان ارزان است به طوری که بخواهید در مرکز شهر در این کشور خانه‌ای با یک اتاق خواب اجاره نمایید, باید 125.850.54 فورینت هزینه پرداخت نمایید چنین گزینه ای در تهران حتی در حاشیه شهر نیز دیده نمی‌شود. شواهد نشان می‌دهد که کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که توانسته سیستم های درآمدزایی را به طور دقیق پیش ببرد. ارزیابی هایی که در زمینه سیستم های درآمدزایی در کشور مجارستان دیده می‌شود مشخص ساخته است که خرج زندگی کمتر از درآمد حاصل است و این موضوع سبب شده است که درصد فقر در کشور مجارستان بسیار کم باشد. این کشور در سال های اخیر توانسته رشد اقتصادی خود را به 31 درصد بیشتر از 5 سال اخیر برساند و در این زمینه بسیار موفق نیز بوده است. کشور مجارستان یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که قصد دارند آینده خوبی داشته باشند.
 
 
 
 
 

قیمت برخی کالاهای اساسی در مجارستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری): 222.18 فورینت
 
        یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم): 201.71 فورینت
 
        برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 289.82 فورینت
 
        شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 489.91 فورینت
 
        پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 1.663.68 فورینت
 
        سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 1.374.59، فورینت
 
        گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) : 2.369.10 فورینت
 
        سیب ( 1 کیلوگرم) : 307.69 فورینت
 
        موز ( 1 کیلوگرم) : 406.97 فورینت
 
        پرتقال ( 1 کیلوگرم): 358.89 فورینت
 
        گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم): 504.49 فورینت
 
        سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 203.96 فورینت
 
        پیاز ( 1 کیلوگرم) : 209.53 فورینت
 
        کاهو (1 سر) : 240.45 فورینت
 
        آب ( بطری 1.5 لیتری) : 105.55 فورینت
 
        پاکت سیگار ( مارلبورو): 1.230.00 فورینت
 
 
 
 
 
 

اقتصاد در مجارستان

اقتصاد در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مجارستان یک کشور در اروپای مرکزی است که دارای اقتصاد پر درآمدی است. این کشور توانسته یک فضای همکاری قدرتمند اقتصادی در سال های اخیر فراهم سازد که نتیجه خوبی داشته است. یکی از عواملی که اقتصاد کشور مجارستان را به رشد خوبی رسانده است, شرایط جغرافیایی مناسب آن است که سبب می‌شود یک پل ارتباطی خوب بینش کشورهای مختلف اروپایی شکل بگیرد به این ترتیب کشور مجارستان از سال 1990 در سیاست های اقتصادی خود, تغییرات زیادی شکل داده است و سبب شده که از تولیدکنندگان داخلی حمایت ویژه ای صورت بگیرد و این روال باعث شده اقتصاد این کشور در وضعیت ویژه ای ورود داشته باشند.
 اگر بخواهیم یک تقسیم بندی دقیق در زمینه اقتصادی کشور مجارستان داشته باشیم اینطور مشخص می‌شود که تمرکز اصلی این کشور بر روی فعالیت های خودرویی و تجهیزات الکترونیکی است که البته تا حد بسیاری نتیجه داده است. کشور مجارستان یکی از بهترین کشور هایی است که توانسته در زمینه دارویی از سرمایه گذاران خارجی نیز کمک بگیرد و البته رشد خوبی داشته باشد.
 کشور مجارستان در زمینه توریسم نیز بخش اقتصادی وسیعی را پوشش می‌دهدو یکی از دلایل مهم آن این است که کشور مجارستان با کشورهای اسلواکی، اسلوونی و کرواسی هم مرز است و این موضوع سبب شده است که یکی از بهترین موقعیت های گردشگری محسوب می‌شود. کشور مجارستان از نظر معماری دارای تاریخ کهنی است و دارای موزه های زیبا و متعدد و غنی است. این کشور به طور کلی در زمینه تاریخی توانسته به بهترین شکل ممکن ظاهر شود.
 این کشور دارای صدها چشمه است که بهترین شرایط توریستی را فراهم می‌سازد. کشور مجارستان از حدود 20 سال گذشته بخش بزرگی از اقتصاد خود را بر مبنای جذب توریست در نظر گرفته است و این روال سبب شده است که ورود ارز از خارج را نیز پوشش دهد.
 تورم کشور مجارستان 0.07 درصد اعلام شده است در واقع این تورم به صفر نزدیک است. یکی از بهترین روال های ثبات اقتصادی در دنیا مربوط به کشور مجارستان است. کشور مجارستان سرمایه گذاری های خارجی زیادی را پوشش داده است و این موضوع سبب شده است سهم بزرگی از اقتصاد داشته باشد. این کشور در زمینه خدمات بیشترین رشد را داشته که در حدود 5.65 درصد و پس از آن در زمینه تولیدات داخلی نیز رشد 4.3 درصدی را پوشش داده است، البته بخش صنعت کشور مجارستان نیز رتبه بسیار عالی را شامل شده است. در این کشور افراد فقیر در حدود 12 درصد هستند. یکی از بخش های اقتصادی در کشور مجارستان سیستم قوی مالیاتی است که البته در سال های اخیر توانسته رشد خوبی داشته باشد. در این کشور مالیات بر درآمد برای همه قشرها برآورد می‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در مجارستان

امنیت مالی و اقتصادی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بخش هایی که در کشور مجارستان سبب ثبات در تورم و همینطور امنیت مالی دقیق و صحیح شده است, سیستم دقیقی است که در شرکت های خدماتی دیده می‌شود. خدمات در کشور مجارستان حرف اول را می‌زند به طوری‌که این کشور در خدمت رسانی به داخل و خارج از کشور سیاست های جدیدی را لحاظ کرده است که تا حد زیادی موفق نیز بوده است. هزینه زندگی در کشور مجارستان معقولانه است.
 صنعت در کشور مجارستان از دیگر بخش های مهم محسوب می‌شود و مشخص است که زمینه های صنعتی در این کشور نیز می‌تواند بسیار ارزشمند ظاهر شود. کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که توانسته در زمینه کشاورزی نیز امنیت مالی خوبی داشته باشد اما به جرات می‌توان گفت که کشور مجارستان در زمینه گردشگری بیشترین ثبات اقتصادی را دارد به طوری که پیش بینی شده است در سال 2020 بیش از 78 درصد از سهم اقتصادی کشور مجارستان, از حیث گردشگری فراهم شود. اینطور که مشخص است این کشور اقتصاد را در وضعیت روتین ارزیابی کرده است و توانسته از ساده ترین استراتژی های روز دنیا در این زمینه برخوردار شود. کشور مجارستان یکی از بهترین کشور های رتبه دار در زمینه کسب و کار محسوب می‌شود و رشد خوبی در این زمینه نیز صورت گرفته است.
 
 
 
 

امنیت در مجارستان

امنیت در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی صحبت از کشور مجارستان می‌شود, اولین چیزی که در ذهن افراد نقش می‌بندد امنیت است. این کشور توانسته در زمینه امنیتی وضعیت نرمالی را برای خود فراهم سازد و در لیست امن ترین کشور های اروپا قرار گیرد. یکی از موارد این است که در کشور مجارستان ورود از طریق پناهندگی آنقدر دشوار است که آمار پناهندگان در این کشور را گاهاً به صفر می‌رساند. سیستم پلیس در کشور مجارستان بسیار قوی است؛ این موضوع پس از جنگ جهانی دوم و برای جلوگیری از هر نوع اتفاقی در کشور مجارستان صورت گرفته است. در نظر داشته باشید که کشور مجارستان دارای بیشترین پلیس مخفی در بین کشور های هم رده خود است.
 این کشور برای دانشجویان فضای امنیتی خوبی ایجاد می‌کند و یکی از کشورهای توریستی محسوب می‌شود ؛ این روال سبب شده است که دولت کشور مجارستان حساسیت ویژه ای بر روی دانشجویان ایجاد نماید به این ترتیب زندگی در کشور مجارستان با امنیت بالایی همراه است. 
شرایط زندگی در کشور مجارستان متوسط و نرمال است.
 در کشور مجارستان هنوز هم جرایم کوچک دیده می‌شوند و مشخص است که نگهداری اموال قیمتی در جای امن از دسته موارد بسیار ضروری است که باید رعایت شود. در کشور مجارستان شرایط امنیتی به صورت دوره ای تغییر می‌کند و از جدیدترین سیستم های امنیتی استفاده می‌شود تا این کشور وارد یک فضای امن تر شود در نظر داشته باشید که افراد برای رسیدن به امنیت کامل بهتر است که کیف خود را یک فضای مخفی نگاه دارند و بهتر است که شب ها را در داخل منزل سر کنند. در هر صورت دولت این کشور سرمایه گذاری زیادی در فضای امنیتی داشته است که خوشبختانه نتیجه خوبی گرفته است.
 
 
 
 
 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مجارستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 مراحلی که برای اخذ اقامت در کشور مجارستان دیده می‌شود دسته بندی های مخصوص به خود را دارد. اینکه شما می‌توانید بیش از یک نفر همراه با خود داشته باشید یا خیر بستگی به نوع مهاجرت شما دارد. عموماً اگر متأهل باشید و به قصد تحصیل وارد کشور مجارستان شده باشید مادامی که در این کشور مشغول به تحصیل هستید می‌توانید همسر و فرزند زیر 18 سال خود را نیز با خود همراه نمایید این روال به طور کلی نیاز به ارائه نامه تمکن مالی دارد, نامه ای که نشان دهد می‌توانید از پس هزینه زندگی در این کشور برآیید. مورد دیگر این است که بخواهید به صورت مجردی به این کشور سفر کرده و تحصیل نمایید؛ از یاد نبرید که در این شرایط پس از یک ترم می‌توانید برای پدر و مادر خود اقامت همراه بگیرید در این زمینه دیده شده است که یک شخص می‌تواند همراه شما باشد البته بستگی به نظر اداره مهاجرت و شرایط شما دارد. کار در کشور مجارستان با حقوق بالا برای رشته مکانیک فراهم است.
 مراحل برای اقامت کشور مجارستان به این صورت است که فرد می‌بایست در ابتدا مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزا را پشت بگذارد وی باید بتواند در یک مسیر صحیح قدم بگذارد تا بتواند از پس مصاحبه بر‌آید در نظر داشته باشید که کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که وضعیت اقامت را به طور دقیق برای سایر افراد فراهم ساخته است. اقامت در کشور مجارستان پس از 3 سال به نتیجه می‌رسد و باید بتوانید در طول این مدت از خود یک فرد مثبت بسازید. در نظر داشته باشید که اگر شما با هدف سرمایه گذاری به کشور مجارستان وارد شده باشید, باید بتوانید سرمایه گذاری خود را به صورت نقد صورت دهید و از حساب بانکی در این کشور استفاده کنید به این ترتیب پس از یک سال نیز شرایط برای درخواست اقامت شما فراهم می‌شود.
 
 

ازدواج خارجی ها در مجارستان

ازدواج خارجی ها در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج یک خارجی با یک فرد از تبعه کشور مجارستان این روزها کمی دشوار تر از قبل است و این موضوع به دلیل سو استفاده ای است که در امر ازدواج صورت گرفته و به طور کلی بهانه ای برای ورود به کشور مجارستان شده است. در نظر داشته باشید که شما برای اخذ اقامت در کشور مجارستان از طریق ازدواج می‌بایست شرایط لازم را در نظر داشته باشید یکی از شرایط لازم این است که افراد باید محل اقامت یا سکونت به اندازه مناسب برای زندگی دو نفر داشته باشند و البته این مورد می‌بایست ثابت شود. نیاز است که فرد از تبعه کشور مجارستان گواهی تمکن مالی ارائه دهد و شرایط نشان دهد که صلاحیت مالی برای ازدواج فراهم شده است. در صورتی که مدارک و شرایط فراهم باشد ازدواج بر اساس قوانین کشور مجارستان در شهرداری به ثبت می‌رسد و نیاز است که دو شاهد در این زمینه وجود داشته باشند. در نظر داشته باشید که در این مسیر حساسیت های بالایی در زمینه مصاحبه وجود دارد به طوری که فرد برای اقامت کشور مجارستان باید در مصاحبه به طور دقیق پذیرفته شود. بررسی ها نشان می‌دهد که کشور مجارستان یکی از کشور هایی است که توانسته یک فضای خوب برای مهاجرت فراهم سازد. شما برای اخذ اقامت این کشور باید تا حدی به زبان مجاری تسلط داشته باشید در غیر این صورت روال کاری شما بسیار دشوار می‌شود و شاید نتوانید نتیجه خوبی حاصل نمایید. نیاز است که افراد در خصوص ازدواج پیشین خود نیز مدارک درستی ارائه دهند و باید در این مسیر اطلاعات صحیحی نیز داشته باشند. شایان ذکر است که طلاق در کشور مجارستان در ابتدا بسیار دشوار بود, به طوری‌که مردم این کشور طلاق را یک امر نادرست می‎دانستند اما امروزه این روال کمی بهتر از قبل شده است. در نظر داشته باشید که طلاق باید در دادگاه و زیر نظر کارشناس مربوطه صورت بگیرد و در صورتی که پای فرزندی در میان باشد ( اعم از فرزند متولد شده و یا نشده) باید شرایط مالی و نگهداری وی به طور دقیق ارزیابی شود. اینطور که مشخص شده است کشور مجارستان از دسته کشورهایی است که توانسته سیاست های دقیقی در زمینه اثبات وضعیت عاطفی افراد فراهم سازد و باید سعی کنید در یک بستر صحیح ورود به امر ازدواج داشته باشید و از عوام فریبی دوری کنید.
 
 

اجاره خانه در مجارستان

اجاره خانه در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 شما برای اجاره خانه در کشور مجارستان باید در ابتدا بررسی نمایید در چه وضعیتی از بودجه قرار دارید و این موضوع بسیار مهم است که بتوانید از پس هزینه زندگی خود به خوبی برآیید. همان طور که در بخش ابتدای این مقاله گفته شده است، هزینه اجاره در کشور مجارستان از ایران ارزانتر است و این موضوع سبب شده است که نگرانی در زمینه مسکن به حداقل برسد. شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور مجارستان باید 125.850.54 فورینت هزینه در نظر بگیرید، در نظر داشته باشید که هزینه ای که برای یک آپارتمان در بیرون از شهر برآورد می‌شود ، حدود 94.220.18 فورینت خواهد بود. برای اینکه بخواهید در این کشور به صورت خانوادگی زندگی کنید، باید به سراغ آپارتمان های سه اتاقه بروید که هزینه ای حدود 221.534.92 فورینت را در بر می‌گیرد. اینطور که مشخص شده است شما برای اجاره آپارتمان های 3 خوابه خارج از مرکز شهر باید 156.825.45 فورینت هزینه در نظر داشته باشید؛ بررسی ها نشان می‌دهد که هزینه ای که برای اجاره اپارتمان ها برآورد شده است بر اساس امکانات و نوع معماری متوسط است و این ارزیابی نشان می‌دهد که اجاره آپارتمان در بخش های بیرونی کشور مجارستان به می‌تواند در هزینه های شما صرفه جویی نماید. در صورتی که قصد دارید باز هم هزینه خود را کاهش دهید سعی کنید چندین موضوع را در نظر داشته باشید ، در برخی از زمان ها قیمت املاک بسیار گران می‌شود و نیاز است که این موضوع به طور دقیق ارزیابی شود و زمانی برای اجاره خانه در نظر گرفته شود که تعرفه ها در یک ثبات دقیق قرار دارد. همین‌طور دقت کنید که موقعیت جغرافیایی در نرخ منزل شما بسیار مهم است. اجاره خانه در شهر بوداپست کشور مجارستان ارزان و مطمئن است.
 
 

خرید ملک در مجارستان

خرید ملک در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید ملک در کشور مجارستان باید سعی کنید چندین مورد را در نظر داشته باشید. اول اینکه قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 378539.63 فورینت تعیین شده است و البته قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر نیز 237863.79 فورینت اعلام شده است. شایان ذکر است که کشور مجارستان یکی از کشور هایی است که اجازه می‌دهد افراد بتوانند با خرید ملک به آن وارد شوند. بررسی ها نشان می‌دهد که املاک در این کشور از نظر تعرفه ای در وضعیت خوبی قرار دارند و به طور کلی ملک در این کشور بر اساس قیمت ارز تعیین می‌شود. شایان ذکر است که کشور مجارستان یکی از کشور هایی است که در هزینه خرید ملک به افراد سخت گیری های خود را کمتر کرده است؛ در سایر کشور ها فروش ملک به یک فرد خارجی بسیار دشوار بوده و از نظر کیفی نیز وضعیت ضعیفی دارد و مشخص است که این کشور زیرساخت های عمرانی خود را نیز به طور دقیق و جدی پیش برده است. بررسی ها نشان می‌دهد که این کشور از کشورهایی است که افراد می‌توانند با ویزای سرمایه گذاری به آن وارد شوند. خرید خانه در کشور مجارستان ارزان و مطمئن است.
 
 
 
 

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مالیاتی که برای ثبت شرکت در کشور مجارستان در نظر گرفته می‌شود بسیار ارزانتر از سایر کشورهای اروپایی است و این روند سبب شده است که سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور بهتر شود. مزایای ثبت شرکت در کشور مجارستان به این صورت است که اجازه اقامت دائم به شما می‌دهد، اجازه اقامت شنگن برای تمام اعضای خانواده را برای شما فراهم می سازد و به شما اجازه می‌دهد که مالکیت صد در صد شرکت بدون نیاز به شریک محلی داشته باشید. شرایط به صورتی است که شما نیاز به سرمایه کمی برای شروع دارید ، دسترسی به بازارهای اروپایی برای شما آسانتر می‌شو و شما می‌توانید از برند های اروپایی استفاده نمایید. قوانین تجاری و گمرکی آزاد برای شما اعمال می‌شود. هزینه های زندگی شما پایین آمده و راهبردی می‌شود و می‌توانید شرکت را به خوبی اداره نمایید. مبادلات بانکی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و همینطور می‌توانید از کارت های اعتباری و تسهیلات این کشور برخوردار شوید.
 در کشور مجارستان شرکت های مادر و هولدینگ قرار شده است اما اتباع خارجی که برای اولین بار قصد دارند که ثبت شرکت در کشور مجارستان داشته باشند می‌توانند شرکت از نوع مسئولیت محدود را ثبت کنند؛ در نظر داشته باشید که این شرکت ها از نظر مالیاتی بسیار بهینه هستند. شما اجازه دارید که تنها یک سهام‌دار برای شرکت خود معرفی نمایید و این سهامدار می‌تواند از هر ملیتی باشد. او می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد. تعداد سهام‌داران در این شرکت ها سقف ندارد. برای سهام‌دار و خانواده او اجازه اقامت یک ساله فراهم می‌شود. این اقامت به شکل قابل تمدید خواهد بود.
 شرایط کلی که برای ثبت شرکت در کشور مجارستان در نظر گرفته می‌شود از این قرار است: در ابتدا باید یک قرارداد تقسیم سهام تنظیم شود، درخواست ثبت شرکت و اساسنامه شرکت به طور دقیق برآورده می‌شود، نیاز است که این قرارداد به سفارت کشور مجارستان ارائه شود. افراد باید یک محل کار حقیقی در کشور مجارستان داشته باشند. همینطور نیاز است که یک مدیر برای ثبت شرکت در کشور مجارستان فراهم شود . نیاز است که نام شرکت، محل فعالیت آن ، نام همه اعضا، میزان سرمایه اولیه، موضوع اصلی فعالیت شرکت، مدت زمان اولیه فعالیت شرکت، هزینه هایی که برای نگهداری در نظر گرفته می‌شود و پرداخت ده درصد مالیات برآورد شود. مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور مجارستان به این صورت است که افراد باید مدارک شناسایی با ترجمه به زبان انگلیسی داشته باشند. افراد متأهل نیاز است که سند ازدواج داشته باشند، باید آدرس دفتر کار نیز ارائه شود.افراد باید از پاسپورت خود اسکن ارائه دهند. طرح توجیهی اقتصادی شرکت بسیار مهم است. نیاز است که یک کپی از آخرین مدرک تحصیلی بانکی ارائه شود. افراد باید 6 قطعه عکس ارائه دهند. نیاز است که گواهی عدم سوء پیشینه برای همه اعضای گروه ارائه شود. اقامت اولیه یک ساله صادر می‌شود و پس از آن نیز قابل تمدید خواهد بود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که ثبت شرکت در کشور مجارستان یک روش عالی و سودمند است.
 
 
 
 
 
 

انواع ویزا و انواع اقامت در مجارستان

انواع ویزا و انواع اقامت در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 ویزای ازدواج کشور مجارستان به کسانی ارائه می‌شود که قصد دارند با یک فرد از تبعه این کشور ازدواج نمایند، این ویزا دارای شرایط مخصوص به خود است و البته نیاز است که نامه تمکن مالی نیز به طور دقیق ارائه شود.
 ویزای سرمایه گذاری کشور مجارستان با هدف سرمایه گذاری بوده و می‌تواند برای خرید ملک باشد و یا ثبت شرکت صورت بگیرد در هر صورت نیاز به میزان اولیه سرمایه بوده و نیاز است که روال دقیق در زمینه ثبت شرکت به طور روتین ارزیابی شود.
 ویزای کاری کشور مجارستان یکی از موارد سخت اما آینده دار در کشور مجارستان محسوب می‌شود که برای افرادی که سابقه کاری خوبی دارند بهترین گزینه است، این ویزا به شما اجازه می‌دهد در یک شغل مناسب در این کشور وارد شده و سپس روال برای اقامت این کشور به طور دقیق برای شما فراهم می‌شود. در نظر داشته باشید سابقه کاری شما بسیار مهم است
 ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای کسانی است که در یکی از دانشگاه های کشور مجارستان پذیرفته شده اند، شرایط به این صورت است که فرد باید ویزای تحصیلی خود را با ارائه مدارک تحصیلی قبلی ارائه دهد. از یاد نبرید که اقامت تحصیلی در کشور مجارستان به طور کلی شامل دسته بندی های مختلف است و می‌تواند در نهایت با تبدیل به ویزای کاری منجر به اقامت دائم شود. ویزای تحصیلی کشور مجارستان یک ویزای موقت است؛ افرادی که در این کشور می‌توانند کارآفرینی داشته باشند این شرایط را دارند که از ویزای کارآفرینی برخوردار شوند که سبب می‌شود بودجه دولتی نیز برای شما فراهم شود تا ایده خود را به مرحله پیاده سازی برسانید. از یاد نبرید که این کشور به طور کلی دوره های اقامتی خوبی را در نظر داشته است.
 
 
 
 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مجارستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 بیمه درمانی برای دانشجویان در کشور مجارستان اجباری است و هزینه آن در هر ماه حدود 20 یورو تعیین می‌شود و برای هر 12 ماه نیز حدود 240 یورو به صورت یکجا است. هزینه آزمایشات سالیانه در کشور مجارستان که شامل ایدز و هپاتیت و عکس از قفسه سینه است نیزحدود 100 یورو است. هزینه های دندانپزشکی در این کشور بسیار زیاد است و شامل بیمه نیز نمی‌شود. شما برای هزینه ویزیت پزشک به صورت آزاد در این کشور حداقل 20 یورو هزینه باید در نظر داشته باشید. هزینه دارو در این کشور از ایران گرانتر است. داروهای مکملی در کشور مجارستان از نظر تعرفه در وضعیت خوبی قرار دارند. بیمه در کشور مجارستان شامل بیماری های مشخص و همینطورعمل های جراحی می‌شود که منجر به بستری شدن در بیمارستان است. در نظر داشته باشید که بیماری های سرماخوردگی و همینطور بیماری های سرپایی در این کشور شامل بیمه نمی‌شود. اداره پلیس کشور مجارستان برای تمدید ویزایی که نیاز به بیمه درمانی دارد اعتباری ندارد. شرکت های بیمه ای در کشور مجارستان با بیمارستان های دولتی این کشور قرارداد دارند و این روال سبب شده است که تمام هزینه های دارویی در این کشور بر عهده دانشجو باشد.
 
 
 
 

خدمات بانکی و مالی در مجارستان

خدمات بانکی و مالی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 یکی از مهمترین بانک های کشور مجارستان، ام کا بانک است که در شهرهای بزرگ این کشور شعبه دارد و سه شعبه این بانک برای مهاجران خارجی فعالیت می‌کند.
 بانک های ملی در کشور مجارستان در زمینه صدور وام و شرایط مورد نظر سعی کرده اند شرایط مختلفی را فراهم سازند. در نظر داشته باشید که به طور کلی روال بانکی در این کشور رشد خوبی داشته است و توانسته برای مهاجران نیز گزینه معتبری باشد.
 
 
 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مجارستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت کشور مجارستان در ردیف 5 است و با داشتن پاسپورت کشور مجارستان می‌توانید در 163 کشور معتبر در دنیا حضور داشته باشید. بررسی ها نشان می‌دهد که کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که توانسته شرایط صدور پاسپورت را به نحو احسن فراهم سازد. با داشتن پاسپورت کشور مجارستان، می‌توانید به کشورهای مهم دنیا سفر نمایید و از شرایط مهاجرتی بی نظیری برخوردار شوید و این کشور می‌تواند یک شروع عالی برای شما باشند و رفت و آمد را بسیار آسانتر نموده و سبب شود که افراد در وضعیت روتین به نتیجه درستی دست یابند.

تشابهات فرهنگی مجارستان با ایران

تشابهات فرهنگی مجارستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ کشور مجارستان بسیار متنوع و وسیع است. یکی از فرهنگ های مشترک بین مردم کشور مجارستان و ایران علاقه به موسیقی و شعر و ادب است؛ به طوری که ادبیات این کشور از سال های قبل تا به امروز رشد خوبی داشته است. این کشور در زمینه هنر و ریاضیات نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد، در نظر داشته باشید که مردم کشور مجارستان همانند مردم ایران شوخ طبع هستند و به علم و دانش اهمیت می‌دهند. شباهت فرهنگی بین مردم کشور مجارستان و ایران بسیار دیده می‌شود. در این کشور به طور کلی استعدادهای زیادی دیده می‌شود و مردم این کشور نیز سعی می‌کنند که فضای شکوفایی استعداد را برای فرزندان خود باز نمایند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مجارستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 1 ژانویه روز سال نو و یک روز مهم در کشور مجارستان است، در این روز مردم سعی می
کنند تمام روز را به جشن و خوشحالی مشغول باشند.
 15 مارس در کشور مجارستان روز ملی است، در این تاریخ سعی شده است که اعتبار کشور مجارستان به طور دقیق مشخص شود.
 1 می در این کشور روز کارگر است، این روز برای کارگران بسیار ارزشمند بوده و شرایط بسیار عالی نیز در چنین روزی فراهم شده است.
 20 اوت روز قانون اساسی در کشور مجارستان است ، در این روز مردم سعی می‌کنند اعتراض خود به برخی از قوانین موجود را به گوش دولت این کشور برسانند تا تجدید نظر صحیحی در این زمینه صورت بگیرد.
 25 دسامبر در کشور مجارستان روز کریسمس است و در چنین روزی مردم سعی می‌کنند به هم هدیه دهند ؛ در این روز، حضور در کنار خانواده بسیار ارزشمند است. 

دین در مجارستان

دین در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین در کشور مجارستان در وضعیت آزادی قرار دارد. طبق سرشماری سال 2011، حدود 54.2 درصد از مجارها اعلام کرده اند که به مسیح اعتقاد دارند، که 38.9 درصد آنها کاتولیک بوده و بقیه از پیروان کلیسای رومی و اقلیت یونانی، پروتستان، و ارتدکس بوده­اند. حدود 27.2 درصد از مجارها وابستگی مذهبی را اعلام نکرده­اند. مذاهب اقلیت در مجارستان شامل بودیسم ، اسلام و یهودیت می­باشد. در نظر داشته باشید که دین در کشور مجارستان هرچه باشد قابل احترام است و بی احترامی در این زمینه قطعاً مشکل ساز خواهد شد. مردم کشور مجارستان معتقد هستند که باید به جوامع مذهبی به طور دقیق احترام گذاشته شود و مهم نیست علت اعتقاد افراد چیست مهم این است که هرچه باشد باید یک ارزش بزرگ محسوب شود.

تفریح در مجارستان

تفریح در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 بازدید از بوداپست پایتخت کشور مجارستان، یکی از بهترین تفریحات این کشور است و علت آن نیز مشخص است؛ این شهر به نوبه خود شهرت قاره سبز در دنیا را دارد و دارای بزرگترین غار آب گرم در دنیا است. زیبایی های ساختمان های این شهر آنقدر عجیب است که شما را در فکر فرو می‌برد. در این شهر می‌توانید در جوار رود دانوب، فنجانی قهوه بنوشید و از فضای موجود لذت ببرید.
 پارک ملی هورتباگی از دیدنی های مشهور کشور مجارستان است و به طور کلی زیستگاه حیوانی نادر نیز به شمار می‌آید. در این پارک می‌توانید شاهد اسب های وحشی باشید که از دوران عصر یخبندان به جا مانده اند. این پارک بهترین موقعیت گردشگری را برای افراد فراهم ساخته است و از بهترین تفریحات در کشور مجارستان محسوب می‌شود.
 هویز، بزرگترین دریاچه آب گرم در کشور مجارستان و یکی از بهترین مناطق دیدنی در این به شمار می‌آید. اغلب توریست ها این دریاچه را گزینه خوبی می‌دانند.
 تپه گلرت یکی از بخش های دیدنی و خاص در کشور مجارستان است که توانسته به طور کلی بهترین فضای گردشگری را فراهم سازد؛ این تپه در شهر بوداپست قرار دارد و به شکل خاصی طراحی شده است.
 شما می‌توانید از پل چاین دیدن نمایید که بر روی رود دانوب قرار دارد و اولین پل سنگی بر روی این رود محسوب می‌شود. این پل، سمبل شهر بوداپست بوده و یکی از بهترین دیدنی های این شهر است.
 دریاچه بالاتون در کشور مجارستان بزرگترین دریاچه طبیعی اروپا به حساب می‌آید و در نزدیکی شهر بوداپست قرار دارد. این دریاچه دارای مکان های زیادی برای قایقرانی و جت اسکی است و می‌تواند مفرح ترین ورزش ها را برای افراد فراهم سازد. این دریاچه به طور کلی دارای یک فضای عالی برای خانواده بوده و دارای رستوران های سنتی بی نظیری است. بازدید از این دریاچه بسیار لذت بخش است و می‌تواند فضای شادی برای کودکان نیز فراهم سازد.
 
 
 
 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مجارستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در کشور مجارستان اتوبوس است. در این کشور اتوبوس بیش از 200 مسیر را شامل می‌شود و بیشتر مناطق شهر و حومه را نیز پوشش می‌دهد. برخی از مسیرها نیز از سرویس های سریع‌السیری استفاده می‌کند. اتوبوس های خاصی در طول شب هم در دسترس هستند.
 در کشور مجارستان خطوط متروی زیادی دیده می‌شود که با خط های زرد و قرمز و آبی و سبز مشخص شده است و خط زرد قدیمی ترین خط مترو بوده و جدیدترین خط، سبز است.
 از دیگر وسایل حمل و نقل در کشور مجارستان، قایق است؛ شهر بوداپست دارای سه خط حمل و نقل دریایی است اما از نظر تعرفه بالا است.
 تاکسی در کشور مجارستان هم توسط تلفن و هم توسط اپلیکیشن ها فراهم شده است و از نظر قیمتی به طور کلی دارای علامت مشخصی هستند و افراد می‌توانند با رزرو های کلی این مسیر را هموارتر نمایند.
 در این کشور اتوبوس شب نیز به صورت سریع‌السیر دیده می‌شود و از نیمه شب تا 4 صبح فعالیت می‌کند.
 ترانوای شهری از دیگر وسایل نقلیه این کشور است و نقش زیادی در حمل و نقل دارد، ترانوای شهری به صورت گسترده در شهر به چشم می‌خورد و البته دارای خطوط مختلفی است ، مهمترین خطوط نیز 47 و 49 است. سیستم های حمل و نقل در کشور مجارستان، به طور کلی دقیق و اصولی طراحی شده است و از نظر هزینه تاکسی و قایق گزینه های گران قیمت اما سریع هستند.
 
 

فرهنگ مجارستان

فرهنگ مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از فرهنگ های مهم در مجارستان، شوخ طبعی است؛ مردم این کشور در تمام تصاویر خود لبخند به لب دارند به طوری که وقتی با شما در حال و احوال‌پرسی هستند نیز لبخند می‌زنند.
 مورد بعدی این است که حساسیت در این کشور بسیار بالا اعلام شده است، مردم مجارستان حساسیت زیادی به احترام گذاشتن دارند و این موضوع را به فرزندان خود نیز یاد می‌دهند.
 شمشیربازی بخشی از فرهنگ مجارستان محسوب می‌شود به طوری که وقتی افراد دور هم جمع می‌شوند، مشغول به شمشیر بازی خواهند شد. همینطور در بین جوانان، کشتی نیز بسیار رایج بوده و یک تفریح سالم به شمار می‌رود.
 مردم مجارستان بسیار معتقد به ارزش خانواده هستند به طوری‌که در این کشور ساختار اجتماعی بر پایه خانواده استوار است. در نظر داشته باشید که در نسل های قدیمی این کشور خانواده ها با هم زندگی می‌کنند و وظیفه فرزند است که از پدر و مادر خود نگهداری نماید.
 مردم مجارستان به احساسات بسیار بها می‌دهند به طوری‌که اگر از شما سوالات خصوصی پرسیده شد نباید برایتان عجیب باشد؛ در هر صورت این شما هستید که باید انتخاب کنید پاسخ دهید یا خیر. ازدواج در مجارستان از روی احساسات صورت گرفته و سایر موارد کمتر مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

هنر مجارستان

هنر مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای قدیمی در کشور مجارستان بسیار دیده می‌شود و به طور کلی بانوان در این کشور بر روی شیشه و یا چوب کار می‌کنند.
 در این کشور رشته های تحصیلی هنری در شاخه های نقاشی نیز توانسته با امکانات بی نظیری همراه باشد.

ورزش در مجارستان

ورزش در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور مجارستان بسیار علاقه به ورزش فوتبال دارند و این‌طور که مشخص است این ورزش توانسته یک فضای خوب و ایده‌آل برای ورود به بخش های رقابتی ایجاد نماید. در نظر داشته باشید که ورزش در کشور مجارستان به طور دقیق و دوره ای در وضعیت نرمال قرار دارد و بانوان نیز در این کشور علاقه به بسکتبال دارند.

خرافات در مجارستان

خرافات در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم مجارستان از نظر خرافی دسته بندی های مشخصی دارند، برخی خرافات زبانی را بسیار قبول دارند به طوری که اگر کسی بگوید امروز روز بدی خواهد بود مدام منتظر یک اتفاق بد هستند
 
        برخی از خرافه های قدیمی یاد می‌کنند و سعی می‌کنند در شب دختران جوان را بیرون از منزل نبرند زیرا معتقدند کار در کشور مجارستان برای دختران جوان در شب سبب بسته شدن بخت آنها می‌شود.
 

شایعات در مورد مجارستان

شایعات در مورد مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 
        شایعات نژادپرستی در مجارستان را باور نکنید مردم این کشور بسیار منطقی هستند
 
        در مجارستان فضای زندگی و کار به صورتی است که افراد می‌توانند از پس هزینه زندگی بر‌آیند بنابراین اینکه هزینه زندگی بالا است به خودی خود درست نخواهد بود.
 
 
 
 

موارد ممنوعه در مجارستان

موارد ممنوعه در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور زنان و مردان روبوسی نمی‌کنند
 
        افراد حق ندارند اخم کرده و چهره عبوسی داشته باشند.
 
        در مجارستان هر نوع دزدی هر چه قدر محدود ممنوع است.
 
 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مجارستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 
        کیف قاپی در مجارستان بسیار دیده می‌شود
 
        تاریکی و گم کردن مسیر از دیگر خطراتی است که در مجارستان چشم می‌خورد‌.
 
        بهتر است شب ها از منزل خارج نشوید.
 
 
 

تشابهات قوانین مجارستان با ایران

تشابهات قوانین مجارستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور تعظیم کردن به بزرگترها یک قانون است
 
        هدیه گل یکی از بهترین هدایایی است که برای افراد می‌توان در نظر گرفت.
 
        در نظر داشته باشید که آداب و رسوم غذا خوردن در مجارستان مشابه ایران است.
 
        در این کشور در زمان غذا خوردن کمتر صحبت می‌شود
 
 
 
 

گواهینامه و خرید ماشین در مجارستان

گواهینامه و خرید ماشین در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


 برای خرید ماشین در مجارستان می‌توانید از مشاورانی که در این زمینه فعالیت دارند، استفاده نمایید. گواهینامه مجارستان برای افرادی که تخلف های سنگین رانندگی در ایران داشته اند به سختی صادر می‌شود. اولین قدم در اخذ گواهینامه این کشور، داشتن شرایط جسمی سالم است و البته شما باید اقامت دائم مجارستان را هم کسب کرده باشید و در آزمون عملی و تئوری نیز شرکت کنید. از یاد نبرید که مجارستان یکی از کشورهایی است که در زمینه رانندگی، سخت گیری های خود را کمتر کرده است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مجارستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت مجارستان در ایران، تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس ، میدان هدایت ، کوچه شاملو ، پلاک ده بوده و ساعت کاری از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 16 اعلام شده است.
 سفارت ایران در بوداپست قرار دارد و ساعت کاری بخش کنسولی همه روزه 9 صبح تا 12 اعلام شده است. 

نوع پوشش مردم مجارستان

نوع پوشش مردم مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لباس های مجاری بسیار زیبا هستند و در کل دنیا شهرت دارند، در این کشور بانوان از لباس های بلند و سفید استفاده می‌کنند، اغلب لباس هایشان طرح های سنتی دارد و آستین لباس ها به طور کلی چین دار بوده و از ترکیب رنگ های قرمز و سفید برای این نوع پوشش استفاده می‌شود. لباس مردم مجارستان اغلب بسیار زیبا و خاص طراحی شده است و افراد سعی می‌کنند در جشن ها هنوز هم از لباس های رنگی و قدیمی استفاده کنند. در این کشور، آقایان کلاه های سیاه به سر می‌کنند و از جلیقه بسیار زیبا و خاص استفاده می‌کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مجارستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مجارستان در شرق اروپا قرار دارد و به طور دقیق در شمال شبه جزیره بالکان واقع شده است. وسعت این کشور حدود 93033 کیلومتر مربع اعلام شده است که تنها یک درصد از مساحت اروپا را تشکیل می‌دهد. وسعا این کشور برابر با استان سمنان است. کشور مجارستان در شمال با یوگسلاوی سابق و از سمت شرق با اتریش همسایه است. رودهای مهم در کشور مجارستان دانوب و تیسا و دراوا است، این کشور به طور کلی توانسته در زمینه راه آبی خوب جلوه نماید. طول رودخانه در این کشور 410 کیلومتر اعلام شده است. رود دانوب از مرز اتریش به طرف مجارستان دیده می‌شود.
 مهمترین دریاچه کشور مجارستان ، بالاتون نام دارد که وسعت آن 595 کیلومتر مربع بوده و وسیع ترین دریاچه در اروپای مرکزی است. دمای این دریاچه به طور کلی بالا می‌رود.
 کشور مجارستان از نظر آب های معدنی و پرم, یکی از غنی ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. این کشور دارای آب های گرمی برای شنا بوده که برای درمان نیز گزینه خوبی هستند. آب و هوای کشور مجارستان متأثر از موقعیت جغرافیایی آن است و این کشور در منطقه معتدله شمالی قرار دارد و محل تلاقی آب و هوای آرام اقیانوسی محسوب می‌شود. حداقل دما در ماه ژانویه بین صفر تا منفی دو درجه اعلام شده است. میزان بارندگی در این کشور در طول سال بین 500 الی 800 میلی‌متر در نوسان است. این کشور به طور کلی در لیست کشور های پر باران قرار دارد.
 
 
 
 

غذاهای مجارستان

غذاهای مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گولاش یکی از مشهورترین غذاهای کشور مجارستان است. این غذا به طور کلی مشابه با سوپ و آبگوشت طراحی شده و از هویج و سیب زمینی و ادویه و پاپریکا در آن استفاده شده است.
 سوپ ماهیگیر یکی از مهم‌ترین غذاهایی است که در کشور مجارستان دیده می‌شود، این غذا در دیگ های خاصی پخته می‌شود و از ماهی های مختلف به صورت ترکیبی تهیه می‌شود. این غذا که به رنگ قرمز روشن است، همانند پاستا ضخیم بوده و مانند ماهی کارپ سرو می‌شود.
 لانگوش یک نان سرخ شده است که از سس سیر و پنیر و خامه ترش و سوسیس تهیه شده و سرو می‌شود. این غذا بسیار خوش طعم است.
 فوزلیک یک نوع آبگوشت غلیظ با سبزیجات است که جزو معدودترین غذاهای سالم به‌ شمار می‌آید. این غذا به طور کلی با سیب زمینی و نخود سبز و لوبیا و عدس و هویج ترکیب شده است و در آن از آرد و خامه ترش نیز استفاده شده است.
 شوملوئی گالوشکا یک کیک بسیار خوش طعم در کشور مجارستان است. این غذا دارای رویه های شکلاتی بوده و از مغز گردو و خامه هم زده در آن استفاده می‌شود.
 پورکولت یک نوع آبگوشت است که طعمی عالی دارد و به طور کلی از گوشت گاو و گوسفند و یا جگر مرغ تهیه می‌شود. این غذا عموماً در روز یکشنبه سرو می‌شود و طعم آن عالی است.
 دوبو تورتا یک کیک عجیب و غریب با لایه های شکلاتی است و در آن از لایه های کرم کره ای شکلاتی و همینطور روکش کاراملی استفاده شده است. این غذا به طور کلی طعمی عالی دارد.
 دلمه برگ کلم یکی از غذاهای خوش طعم است که با گوشت خرد شده و برنج و ادویه تهیه شده است. این غذا در جشن های کریسمس و همینطور عید پاک دیده می‌شود. این غذا به طور کلی یک غذای خانگی محسوب می‌شود و در بین بانوان نیز شهرت زیادی دارد.‌
 چورتوش کالا یک نوع نان شیرین است که به شکل استوانه ای طراحی شده است و روکش آن شکری است این نان بسیار خوش طعم و مشهور است.
 
 
 

آخرین ویرایش: 2019-05-01 10:50:46 3,627