حضور گسترده گردشگران خارجی در آنتالیا؛ تنها در یک روز 36 هواپیما از 9 کشور آمد

آنتالیا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

با توجه به کاهش موارد ابتلا به کرونا در ترکیه و افزایش تدابیر بهداشتی مربوط به فصل گردشگری تعداد پروازها و گردشکران خارجی در آنتالیا روند صعودی پیدا کرده است.

شهر آنتالیا به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه در راستای اجرای تدابیر و اصول بهداشتی اتخاذ شده توسط وزارت فرهنگ و گردشگری کشور در راستای مبارزه با کرونا، شاهد حضور هزاران هزار گردشگر و توریست در روزهای گذشته بوده به گونه‌ای که روز پنجم جولای، 36 هواپیما از 9 کشور در فرودگاه شهر آنتالیا به زمین نشست.

طی ماه ژوئن تنها 21 هزار و 44 گردشگر به شهر آنتالیا سفر کرده بود که این رقم در هفته نخست جولای به 27 هزار و 83 گردشگر رسید. 10 هزار و 498 نفر از این گردشگران، از کشور اوکراین بودند.

پروتکل‌‌های بهداشتی بلافاصله بعد از ورود به فرودگاه ترکیه، هنگام انتقال به هتل، در طول اقامت در هتل و استفاده از امکانات تفریحی و بهداشتی آن‌ها به طور خیلی جدی پی‌گیری و رعایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اولکای آتماجا، رئیس انجمن مدیران حرفه‌ای هتل‌های ترکیه در این زمینه گفت: پس از ماه مارس، این نخستین بار است که شمار پروازهای بین‌المللی به آنتالیا نسبت به شمار پروازهای داخلی به این شهر افزایش یافته است.

اولکای آتماجا با اشاره به ضرورت دریافت گواهینامه امنیت بهداشتی برای هتل‌ها و مسافرخانه‌هایی که دارای 50 و بالای این تعداد اتاق هستند، اظهار کرد: از یکم جولای روند افزایش گردشگران خارجی در آنتالیا ادامه دارد. نخست شاهد حضور گردشگرانی از کشورهای قزاقستان، بلاروس و اوکراین بودیم و سفر گردشگران از این کشورها نیز به طور فزاینده ادامه دارد.

رئیس انجمن مدیران حرفه‌ای هتل‌های ترکیه افزود: ترکیه از لحاظ رعایت اصول بهداشتی در تهیه مواد غذایی و سایر موارد در جایگاه خوبی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید