x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک یک منطقه زیبا با استانداردهای بالای سطح زندگی در اروپا است. جامعه کشور دانمارک بارها و بارها در جهان به عنوان شادترین مردمان شناخته شده است. دانمارک، عضو کشورهای اتحادیه اروپا است؛ به همین دلیل برای سفر به این کشور، دریافت ویزای شینگن، لازم است. گذشته از زیبایی های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری بی نظیر، کشور دانمارک یک فرصت بی‌نظیر برای ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه ها است. جرم و جنایت و نابسامانی جامعه در کشور دانمارک در حداقل میزان خود گزارش شده است. سیستم های رفاهی، آموزشی و زندگی، بهترین مکان را برای دانشجویان و دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند.

 سیستم آموزش و پرورش کشور دانمارک در هر سال در جایگاه قابل توجهی در اروپا قرار می گیرد. اگر قصد ادامه تحصیل در مدارس یا دانشگاه های کشور دانمارک را دارید به شما تبریک می گوییم. این کشور بهترین فرصت برای تجربه وضعیت متفاوت آموزشی و مهارتی را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می دهد. تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات از محبوبیت زیادی در بین دانشجویان برخوردار است. همچنین با ادامه تحصیل در کشور دانمارک قادر خواهید بود در یک محیط دوستانه و سرشار از خلاقیت، تحصیلات خود را ادامه دهید. کشور دانمارک، پذیرای بیش از هزاران دانشجوی بین المللی است و از آنها با آغوش باز استقبال می کند.

مشاوره تحصیل در دانمارک
فهرست

تحصیل رایگان در دانمارک

تحصیل رایگان در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور دانمارک را دارید، بهترین فرصت برای تحصیل رایگان برای شما فراهم است. کشور دانمارک، تعداد زیادی بورسیه های دولتی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرد و حمایت مالی را از طریق مراکز تحقیقاتی تامین می کند. امکانات بورسیه کشور دانمارک در حال حاضر یکی از مسیرهای موفقیت برای دانشجویان خارجی در جهت پیشبرد اهداف آموزش عالی انتخاب شده است. فرصت های مطالعاتی در کشور دانمارک با کیفیت عالی و همچنین در نظر گرفتن کمک هزینه مالی برای دانشجویان، منجر شده است متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور با اطمینان خاطر، یکی از رشته های تحصیلی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

 بورسیه های تحصیلی کشور دانمارک برای تحصیل رایگان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان ارائه می شوند. برخی از بورسیه های تحصیلی کشور دانمارک صرفاً برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود. برخی از بورسیه های تحصیلی ویژه یک رشته خاص است، به طور مثال تعدادی از دانشجویان بورسیه های تحصیلی رایگان برای رشته های فنی ارائه می شود. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل رایگان در کشور دانمارک هستند با دریافت بورسیه تحصیلی، بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین می کنند. هزینه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان متفاوت است.

بورسیه تحصیلی در دانمارک

بورسیه تحصیلی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه تحصیلی دانمارک عبارت است از کمک هزینه تحصیلی که دولت دانمارک و سازمان های مختلف به دانشجویان ارائه می دهند. برای دریافت بورسیه تحصیلی که هزینه آن از ۶ هزار تا ۱۶ هزار یورو متغیر است، دانشجویان باید واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی باشند. در این قسمت با برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان دانشگاه های دانمارک ارائه می شوند آشنا خواهید شد.


1-بورسیه تحصیلی دولت دانمارک مبتنی بر موافقتنامه های فرهنگی

The Danish Government Scholarships under the Cultural Agreements

یکی از بورسیه های تحصیلی دولت دانمارک، بورسیه تحصیلی دولت دانمارک است که تحت موافقت نامه های فرهنگی با هدف ارتقای سطح آموزشی دانشجویان و محققان جوان تدارک دیده شده است. این بورسیه با برنامه های مطالعاتی در حوزه زبان و فرهنگ دانمارکی از اولویت برخوردار است. این بورسیه در رشته های طراحی، معماری، مطالعات زیست محیطی و رشته های وابسته به دانشجویان ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی دولت دانمارک برای تمام مقاطع لیسانس تا دکتری برای تحصیل در موسسه های آموزش عالی در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که این بورسیه را دریافت کنند می ‌توانند در موسسه های آموزش عالی در کشورهای روسیه، چین، ژاپن و مصر به تحصیل خود ادامه دهند. اگر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی دولت دانمارک هستید، از زمان بورسیه حتماً اطلاع داشته باشید زیرا زمان خاصی را برای ثبت ‌نام متقاضیان در نظر می‌گیرند.


2-بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس

Erasmus Mundus Scholarship Programs in Denmark

یکی از بورسیه های تحصیلی به دانشجویان کشور دانمارک داده می شود، بورسیه تحصیلی اراسموس است. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان اروپایی و دانشجویان خارجی در نظر گرفته می شود. بورسیه تحصیلی اراسموس اغلب برای دانشجویان لیسانس ارائه می گردد. با این بورسیه تحصیلی دانشجویان می توانند در دانشگاه های دانمارک یا سایر دانشگاه های اروپایی مشغول به تحصیل شوند.


3-بورسیه تحصیلی دولت دانمارک برای دانشجویانکشورهای غیر اتحادیه اروپا

یکی از بورسیه های تحصیلی کشور دانمارک که محدودیت خاصی دارد برای دانشجویان ساکن کشورهای غیر اتحادیه اروپا و سوئیس است. این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دانمارک در نظر گرفته شده است. طبق این بورسیه تمام هزینه های زندگی دانشجویی دانشجو تحت پوششدولت دانمارک قرار می‌گیرد و مقدار آن بستگی به انستیتو تحقیقاتی یا دانشگاه مورد تحصیل دانشجو بستگی دارد. 

اعتبار دانشگاه های دانمارک و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های دانمارک و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک از سیستم آموزشی عالی رتبه در اروپا برخوردار است، به همین دلیل تمام مدارکی که از مدارس این کشور و همچنین مدارک دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانش‌آموزان و دانشجویان صادر می شود، در تمام جهان معتبر است. دانشجویانی که از دانشگاه های دانمارک  فارغ التحصیل می شوند، با مدرک دانشگاهی خود می توانند در سایر کشورها به کار مشغول شوند. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های کشور دانمارک در رتبه بندی جهانی جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و دانشگاه کپنهاگ نیز در جایگاه ۴۳ جهان قرار دارد.

 فارغ التحصیلان دانشگاهی از کشور دانمارک علاوه بر یافتن شغل مناسب در کشور دانمارک می‌توانند به سایر کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل و یا یافتن شغل مورد نظر سفر کنند. بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان تعلق می گیرد از اعتبار کافی برخوردار است. این بورسیه های تحصیلی، هزینه زندگی دانشجویی و شهریه دانشگاه را بنا بر بودجه مورد نظر تقبل می‌کند. اعتبارنامه مدرک دانشگاهی دانشگاه های کشور دانمارک به اندازه ای است که بسیاری از دانشجویان خارجی در هر سال، متقاضی ورود به دانشگاه‌های این کشور هستند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در دانمارک

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای پذیرفته شدن در دانشگاه های کشور دانمارک، دانشجویان باید واجد یک سری شرایط باشند. داشتن مدرک معتبر زبان تافل یا آیلتس با نمره قابل قبول، اولین شرط برای ورود به دانشگاه است. اگر چه شرایط دانشجو از تمام جوانب مورد ارزیابی قرار می گیرد و پس از آن در دانشگاه پذیرفته می شود. شرایط پذیرش دانشجویان در راستای برنامه های آموزش عالی در کشور دانمارک است. دانشجویان می توانند برای ورود به دانشگاه درخواست خود را ارسال کنند. زمان ارائه درخواست برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر در وبسایت‌های دانشگاهی در هر سال ثبت می شود؛ به همین دلیل، دانشجویانی که قصد ورود به یک دانشگاه خاص را دارند باید با مراجعه به وب‌ سایت دانشگاه اطلاعات لازم را به دست آورند. دانشجویان خارجی باید علاوه بر واجد شرایط بودن، از نظر مدرک دانشگاهی، سوابق درسی و نمرات سال قبل نیز مورد ارزیابی قرار بگیرند. نمره آزمون آیلتس برابر با 5/6 و نمره آزمون تافل حداکثر  ۶۱۰ خواهد بود. دانشجویانی که به صورت اینترنتی در آزمون تافل شرکت می کنند می توانند با نمره ۱۰۱ مجوز ورود به دانشگاه را دریافت کنند. داشتن مدرک زبان معتبر در هر یک از زبان های دانمارکی یا آلمانی یک امتیاز برای دانشجویان محسوب می شود.

معادل سازی مدارک در دانمارک

معادل سازی مدارک در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معادل سازی مدارک در کشور دانمارک به این معنا است که اگر دانشجویان بین‌المللی قصد ورود به یکی از دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند، مدرک آن ها از نظر تعداد واحدهای گذرانده شده در سال های قبل، بررسی می شود؛ به ویژه برای ورود به مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکتری این امر رعایت می شود. مدارک سال های تحصیلی قبلی دانشجو از نظر اعتبار و همچنین تعداد واحدهای گذرانده شده توسط کمیته دانشگاهی بررسی می شود؛ اگر دانشجویان از نظر واحدهای استاندارد، کمبود داشته باشند باید مدرک دانشگاهی آنها معادل سازی شود؛ به این مفهوم که تعدادی از واحدهای درسی را برای ورود به دوره بالاتر باید بگذراند. همچنین دانشجویانی که از دانشگاه‌های کشور دانمارک فارغ التحصیل می‌شوند و قصد کار در کشور خود را دارند باید مدرک دانشگاهی آنها با مدرک مورد تایید وزارت علوم کشور خودشان معادل سازی شود.

خوابگاه در دانمارک

خوابگاه در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور دانمارک می‌توانند پس از پذیرفته شدن در هر یک از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند. هزینه زندگی در یک سال در کشور دانمارک شاید برای بسیاری از دانشجویان که در ابتدای راه تحصیل هستند، اندکی زیاد باشد؛ بر همین اساس، استفاده از خوابگاه هایی که دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می دهند می تواند در بسیاری از هزینه ها صرفه‌جویی کند.

بیش از ۶۰ درصد از دانشجویانی که به دانمارک سفر می‌کنند، متقاضی سکونت در خوابگاه‌ های دانشجویی هستند. در حقیقت خوابگاه های دانشگاه های کشور دانمارک، بهترین شرایط زندگی دانشجویی را برای آنها ارائه داده است. هزینه سکونت در خوابگاه های کشور دانمارک در هر ماه حدود ۲۵۰ یورو است. اتاق های خوابگاه، مجهز به تلویزیون، تخت، اینترنت، یخچال و غیره است. همچنین فضای تفریحی، سالن مطالعه، سالن بازی، فضای سبز و بسیاری امکانات دیگر برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که تمکن مالی داشته باشند می توانند یک آپارتمان در نزدیکی محل تحصیل خود اجاره کنند؛ اما هزینه اجاره آپارتمان بسیار بیشتر از سکونت در خوابگاه خواهد بود. برای تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی، دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل، به کار دانشجویی مشغول شوند.

امتیازات کارت دانشجویی در دانمارک

امتیازات کارت دانشجویی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پس از پذیرفته شدن دانشجویان در دانشگاه های کشور دانمارک، هر دانشگاه برای دانشجویان، یک کارت دانشجویی در نظر می گیرد. کارت دانشجویی به منزله کارت شناسایی برای دانشجو محسوب می شود که از طریق آن می تواند به محوطه دانشگاه رفت و آمد کند.یک عکس شخصی از دانشجو بر روی کارت دانشجویی چاپ می‌شود. کارت دانشجویی که به دانشجویان دانمارک داده می شود معمولاً به صورت کارت های الکترونیکی است. دانشجویان باید کارت دانشجویی خود را در زمان امتحانات و یا حاضر شدن در سر کلاس ها به همراه خود داشته باشند. همراه داشتن کارت دانشجویی در کشور دانمارک در خارج از ساعت درسی این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از تخفیف های دانشجویی در کتابفروشی ها، موزه ها، تئاتر و کتابخانه استفاده کنند. دانشجویان دقت داشته باشند اگر در طول تحصیل در این کشور کارت دانشجویی خود را گم کردند، حتماً باید آن را سریعاً مسدود کنند تا فرد دیگری از آن استفاده نکند.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگرچه کار دانشجویی یک راهکار ایده‌آل برای تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی در کشور دانمارک محسوب می‌شود، اما یافتن کار مناسب برای دانشجویانی که به زبان دانمارکی مسلط نیستند کار بسیار سختی است. اکثر فرصت های شغلی برای دانشجویان به صورت نیمه وقت و پاره وقت در مکان هایی نظیر کافه ها و رستوران ها وجود دارد؛ مگر اینکه دانشجویان بتوانند فرصت های شغلی را پیدا کنند که به مهارت های زبان انگلیسی نیاز داشته باشد.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در دانمارک

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در کافه ها و رستوران ها مشغول به کار دانشجویی می شوند؛ برخی دیگر در دفتر روزنامه و یا به عنوان بازاریاب تلفنی کار می کنند؛ این مشاغل نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد. اگر دانشگاه های کشور دانمارک را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت نسبت به یادگیری زبان دانمارکی اقدام کنید، در این صورت شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب دارید. دانشجویانی که به زبان دانمارک مسلط باشند می توانند در بانک یا سازمان های اداری به صورت نیمه وقت کار کنند. برای اشتغال در کار دانشجویی متقاضیان کار باید در مصاحبه شغلی موفق شوند و رزومه قوی خود را به کارفرما ارائه دهند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در دانمارک

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور دانمارک سفر می کنند تذکر می دهیم که موسسات آموزش عالی دانمارکی، هیچ تعهدی را در قبال سرقت یا گم شدن اموال دانشجو به آنها ارائه نمی دهد. بنابراین دانشجویان باید خود، مسئول لوازم و مدارک خود باشند. به همین دلیل لازم است هنگام پذیرفته شدن در دانشگاه، هزینه بیمه دانشجویی و بیمه سالانه را پرداخت کنند. دانشجویان باید حتماً تحت پوشش بیمه، بیمه مسئولیت شخصی، بیمه حوادث، بیمه اموال، بیمه اتومبیل و ... قرار گیرند. بسیاری از شرکت های بزرگ بیمه در کشور دانمارک، دانشجویان بین المللی را از این لحاظ بیمه می‌کنند و هزینه‌های او را تحت پوشش قرار می دهند. چنانچه در صورت بروز یک حادثه نیاز به پرداخت خسارت باشد، شرکت ها بتوانند او را حمایت کنند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در دانمارک

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به تمام افرادی که برای ادامه تحصیل به کشور دانمارک سفر می کنند توصیه می کنیم یک حساب بانکی در یکی از بانک های دانمارکی افتتاح کنند. تمام دانشجویان بین المللی موظف به افتتاح حساب در یکی از بانک های معتبر هستند. برای افتتاح حساب، دانشجویان مدارک لازم را به بانک تحویل می‌دهند و یک شماره اختصاصی دریافت می‌کنند. افتتاح حساب به روش ساده امکان پذیر است و با ارائه پاسپورت، کارت شناسایی و کارت دانشجویی در چند مرحله کوتاه انجام می گیرد. افتتاح حساب برای دانشجویان در بانک موجب می‌شود تمام وجه نقد که قرار است با خود به کشور بیاورند به راحتی به حساب بانکی منتقل کنند و همچنین فرآیند خرید در مراکز خرید و یا پرداخت هرگونه وقت وجه نقد از طریق حساب بانک به راحتی امکان پذیر است. در راستای افتتاح حساب در یکی از بانک های کشور دانمارک، حساب بانکی دانشجو به حساب به سیستم پرداخت عمومی عنوانNemkonto متصل می‌شود. با اتصال به سیستم پرداخت عمومی، حساب دانشجویان با اداره مالیات دانمارک هماهنگ می شود. از این طریق، دانشجو این امکان را دارد که از تخفیف‌‌های مالیاتی یا سایر تسهیلات برخوردار شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فهرست دانشگاه های کشور دانمارک در رتبه بسیار خوب:

 • Aarhus Universitet (University of Aarhus)
 • Aalborg Universitet (Aalborg University)
 • Danmarks Tekniske Universitet (Technical University of Denmark)
 • Kobenhavns Universitet (University of Copenhagen)
 • Arkitektskolen i Åarhus (School of Architecture)
 • University of Southern Denmark


فهرست دانشگاه های کشور دانمارک در رتبه خوب:

 • Danmarks Laererhojskole (Royal Danish School of Educational Sciences)
 • Royal Veterinary and Agricultural University
 • Design School Kolding 
 • Handelshøjskolen i Åarhus (The Aarhus School of Business and social sciences)
 • Handelshojskolen i Kobenhavn (Copenhagen Business School)
 • Det Kgl. Danske Kunstakademi (The Royal Danish Academy of Fine Arts)
 • Royal School of Library and Information Science
 • Roskilde UniversitetsCenter (Roskilde University)


فهرست دانشگاه های کشور دانمارک در رتبه متوسط:


 • Copenhagen Business Academy (Cph business)
 • VIA University college 
 • IT University of Copenhagen 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در دانمارک

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق آمار سال 2018، این فهرست به صورت زیر می باشد:

 • University of Copenhagen
 • Aarhus University
 • University of Southern Denmark
 • Aalborg University

دانشگاه های برتر در دانمارک

دانشگاه های برتر در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در دانشگاههای کشور دانمارک به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی آرزوی بسیاری از دانشجویان خارجی است. کشور دانمارک یک کشور زیبا، خوش آب و هوا با شرایط رفاهی عالی برای زندگی خواهد بود. نظام آموزشی دانمارک از نظر اعتبار و قوانین آموزشی طبق استانداردهای اروپایی عمل می‌کند، بنابراین دور از انتظار نیست که بسیاری از دانشجویان اروپایی و همچنین دانشجویان سایر کشورها تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک را داشته باشند.زندگی دانشجویی در کشور دانمارک سطح بالایی دارد و دانشجویان به طور متوسط در هر سال نیاز به ۱۴ هزار یورو خواهند داشت. مجوز کار دانشجویی در دانشگاه های کشور دانمارک ۲۰ ساعت در هفته است. دانشجویان می‌توانند به صورت تمام وقت در فصل تابستان به کار مشغول شوند. کشور دانمارک به عنوان امن ترین کشورها برای زندگی دانشجویی انتخاب شده است. شرایط کار و زندگی در حد متعادل در این کشور قرار دارد. در این قسمت فهرستی از دانشگاه ها و کالج های کشور دانمارک و همچنین مراکز آموزش عالی در رشته های مختلف را مشاهده می کنید. در ادامه مطلب نیز با برترین دانشگاه‌های این کشور آشنا خواهید شد.

دانشگاه کپنهاگ

University of Copenhagen 

یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور دانمارک دانشگاه کپنهاگ نام دارد. دانشگاه کپنهاگ در رتبه بندی جهانی بالاترین رتبه را در دانشگاه میان دانشگاه ‌های دانمارک به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رتبه ۷۹ در سال ۲۰۱۹ از نظر اعتبار قرار داشته است. دانشگاه کپنهاگ دانمارک در سال 1479 در قدیمی ترین محلهدانمارک تاسیس شد. دانشگاه کپنهاگ، دومین دانشگاه قدیمی در منطقه اسکاندیناوی محسوب می شود. رتبه اول قدیمی‌ترین دانشگاه به دانشگاه اوپسالا در کشور سوئد اختصاص دارد. دانشگاه کپنهاگ دانمارک پذیرای بیش از ۳۸ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف است. از این تعداد حدود ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجوی بین المللی در چهار دانشکده مشغول به تحصیل هستند. اکثر دروس این دانشگاه به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند و تنها تعداد کمی از افراد به زبان‌های انگلیسی و آلمانی صحبت می کند.


دانشگاه فنی دانمارک

Technical University of Denmark 

یکی دیگر از دانشگاههای کشور دانمارک دانشگاه فنی دانمارک است. این دانشگاه، اولین موسسه تحقیقاتی پلی‌تکنیک در کشور دانمارک محسوب می‌شود و در سال ۱۸۰۰ توسط شیمیدان و فیزیکدان دانمارکی با عنوان هانس کریستینHans Christian Ørstedتاسیس شد. دانشگاه فنی دانمارک در رتبه بندی جهانی در سال ۲۰۱۹ در رتبه ۱۱۲ قرار دارد. در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار دانشجو در این دانشگاه در ۲۵ رشته مختلف مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه فنی دانمارک در منطقهKongens Lyngby قرار دارد. این منطقه شهری در شمال کپنهاگ قرار دارد.تیم والیبال دانشگاه فنی دانمارک و همچنین تیم راگبی این مرکز از شهرت بالایی در کشور برخوردار است.


دانشگاه آرهوس

Aarhus University 

یکی دیگر از محبوب ترین دانشگاه های دانمارک، دانشگاه آرهوس است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۴۱ قرار دارد و علی رغم اینکه دانشگاه آرهوس بسیار جدید تر از دانشگاه کپنهاگ است اما دومین دانشگاه فنی با سطح آموزشی بسیار بالا و همچنین مراکز تحقیقاتی معتبر است. دانشگاه آرهوس در سال ۱۹۲۸ تأسیس شده است. بیش از ۳۹ هزار دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه آرهوس هستند. شاهزادهمارگریت دوم یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه آرهوس در سال ۱۹۶۰ در رشته علوم سیاسی بوده است.


دانشگاه آلبورگ

Aalborg University 

دانشگاه دیگری که در کشور دانمارک برای ادامه تحصیل مورد علاقه دانشجویان خارج قرار دارد دانشگاه آلبورگ خواهد بود. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۳۴۳ قرار دارد و در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده است. بیش از ۲۰ هزار دانشجو در حال تحصیل در سه دانشکده مجزا در این دانشگاه هستند. از سال ۲۰۰۷ دانشگاه آلبورگ به چهار دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم و همچنین علوم دارویی دسته بندی مجزا شد. بیش از ۱۵ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل دادند.


دانشگاه دانمارک جنوبی

University of Southern Denmark 

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر در کشور دانمارک دانشگاه دانمارک جنوبی نام دارد. این دانشگاه در ربته بندی سال ۲۰۱۹ در جهان در جایگاه ۳۷۶ قرار گرفت. دانشگاه دانمارک جنوبی در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد. این دانشگاه از ادغام دانشگاهOdense University ، مدرسه دانمارک در حوزه مهندسی و مرکز دانشگاهیSouth Jutland University Centre به وجود آمد. در سال ۲۰۰۶ بسیاری از موسسه های تحقیقاتی و مطالعاتی دانمارک به این دانشگاه پیوستند. در حال حاضر دانشگاه دانمارک جنوبی، ۷ دانشکده مختلف دارد که بیش از ۳۲ هزار دانشجو را تحت پوشش قرار می دهد. ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی در این دانشگاه پذیرفته شده اند. 

نظام آموزشی دانمارک

نظام آموزشی دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی کشور دانمارک شامل برترین سیستم‌های آموزشی است که در مدارس دانمارک و همچنین دانشگاه‌های این کشور اجرا می شود. سیستم آموزشی در مدارس کشور دانمارک به مراحل مختلف تقسیم می شود. در کشور دانمارک، آموزش ها در مدرسه شامل آموزش در مدارس دولتی و همچنین تحصیل در مدارس خصوصی با آموزش متفاوت است. نظام آموزشی کشور دانمارک به مرحله زیر مجزا می شود:

 • دوره آموزشی ابتدایی و آموزش سطح پایه
 • دوره آموزش ثانویه یا راهنمایی
 • دوره آموزش دبیرستان با آموزش پیشرفته
 • دوره آموزش عالی


برای آموزش ابتدایی و سطح پایه در کشور دانمارک به طور کلی شامل آموزش به کودکان ۰ تا ۱۰ سال خواهد بود. همان طور که از نظام آموزشی این کشور بر می‌آید، دوره اولیه پیش از دبستان به کودکان زیر ۶ سال دارد و دوره آموزش سطح پایه مربوط به تحصیل در دوره ابتدایی و برای کودکان ۷ تا ۱۰ سال است. در نظام آموزشی کشور دانمارک تحصیلات ثانویه یا راهنمایی حدود ۲ تا ۵ سال طول می کشد و برای دانش آموزان ۱۶ تا ۱۹ سال ارائه می گردد. در دوره دوم، دانش آموزان مهارت‌های فنی کسب و کار و آموزش های تجارت را به طور ابتدایی می آموزند. برخی از مدارس کشور به دانشجویان، مهارت های خاص نظیر آموزش های فردی آموزش‌های تجاری، آموزشهای فنی و ژیمناستیک را ارائه می دهند.

پرداختن به امور کسب و کار و مهارت های حضور در بازار به ویژه کارآفرینی از نظر نظام آموزشی کشور دانمارک اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل آکادمی های کسب و کار، مخصوص آموزش‌های ویژه در این حوزه در این کشور راه اندازی شده اند. تحصیل در آکادمی های کسب و کار مطابق با سلیقه دانش آموزان است و هیچ اجباری برای این کار نیست.

دوره سوم آموزشی در نظام آموزش کشور دانمارک به تحصیل در دانشگاه و کالج اختصاص دارد. علاوه بر حالت‌های کسب و کار کالج های دیگری با موضوع آموزش‌های هنری، معماری، دریانوردی و غیره نیز در دانمارک وجود دارند. تمام سیستم های آموزشی پیشرفته برای دانش‌آموزانی ارائه خواهد شد که در کشور دانمارک متولد شده اند. همچنین دانش آموزانی که به عنوان دانش آموز بین المللی قصد ادامه تحصیل در مدارس این کشور را دارند حتماً باید ویزای تحصیلی و اقامت کوتاه مدت داشته باشند. در حقیقت ،پیشرفته بودن نظام آموزشی این کشور، دلیل محکمی بر جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به سمت دانمارک است.

لیسانس در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در دانمارک

لیسانس در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که رشته های دانشگاهی مختلف را در سطح عالی در مقطع لیسانس به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه های دولتی و خصوصی در تعامل با یکدیگر هستند، به طوریکه دانش تئوری و عملی و مهارت های لازم را در راستای یکدیگر در مقطع لیسانس به دانشجویان ارائه می دهند. متقاضی برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های این کشور بسیار زیاد است. رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور دانمارک به دانشجویان ارائه می شوند. عموماً این رشته ها شامل سازه های مهندسی، علوم پایه، رایانه، فناوری اطلاعات، نرم‌افزار، مهندسی مکانیک، پزشکی، دندانپزشکی، معماری، هنر، مدیریت، مهندسی سازه، طراحی و مد و بسیاری موارد دیگر را در بر می گیرد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور را دارند باید به زبان دانمارکی آشنا باشند. اکثر رشته‌های مقطع لیسانس به زبان دانمارکی تدریس می شود، بنابراین دانشجویان علاوه بر در دست داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، باید مدرک زبان دانمارکی را نیز ارائه دهند. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دانمارک چهار سال طول می کشد. افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در رشته های مختلف در مقطع لیسانس هستند علاوه بر مدرک زبان باید مدارکی نظیر پاسپورت، ویزای تحصیلی، گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه، بیمه مسافرتی، هزینه ثبت نام در دانشگاه، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات دقیق از محل اقامت، تکمیل فرم درخواست، مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی را در دست داشته باشند. دانشجویانی که به زبان آلمانی نیز مسلط هستند به راحتی می‌توانند در مقطع لیسانس این کشور به تحصیل مشغول شوند. همچنین دانشجویان واجد شرایط که مدرک دیپلم با نمره بالا و نیز نمرات عالی در دروس دبیرستان را کسب کرده باشند به راحتی می توانند از بورسیه های تحصیلی مقطع لیسانس استفاده کنند.

فوق لیسانس در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در دانمارک

فوق لیسانس در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک نیز طرفداران زیادی دارد. متقاضیان این مقطع تحصیلی باید مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر جهان دریافت کرده باشند. دانشجویان بین المللی باید ویزای تحصیلی در دست داشته و همچنین مدرک معتبر زبان انگلیسی و زبان دانمارکی را به دانشگاه ارائه دهد. هزینه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک چیزی حدود ۸۰ هزار دلار است. دانشجویان مقطع فوق‌لیسانس می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کرده و یا به کار دانشجویی مشغول شوند. معروف ترین دانشگاه‌های کشور دانمارک برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه فنی دانمارک و دانشگاه آرهوس است. برای ثبت نام در دوره فوق لیسانس علاوه بر مدرک تحصیلی، مدارک هویتی و هزینه شهریه دانشجو باید گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش از دانشگاه، سوابق علمی و پژوهشی در سال های قبل، معرفی نامه از اساتید، تکمیل فرم ثبت نام و همچنین ترجمه مدرک تحصیلی لیسانس را به همراه داشته باشد. دانشجویان بین‌المللی باید ویزای تحصیلی را نیز به دانشگاه ارائه دهند. ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس در رشته های مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی امکان پذیر است.

دکترا در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش دکترا در دانمارک

دکترا در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش دکترا در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگرچه هزینه زندگی در کشور دانمارک زیاد است اما ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک واقعا با ارزش است. سیستم آموزشی دانمارک، بسیار پیشرفته است و تحصیل در یکی از رشته های دانشگاهی امتیاز برجسته ای را برای دانشجویان فراهم می سازد. تحصیل در دوره دکتری در کشور دانمارک، حدود 3 تا 4 سال طول می کشد و دانشجویان باید حداکثر ۳۰ واحد درسی مطابق با رشته خود بگذرانند. برای ورود به دوره دکترای دانشگاه های کشور دانمارک، ارائه مدرک لیسانس، مدرک فوق لیسانس، ریز نمرات سال های قبل، معرفی نامه از اساتید، رزومه تحصیلی، گواهی تحقیقاتی، گواهینامه شرکت در کنفرانس یا همایش، صورت حساب بانکی، پاسپورت، ویزای تحصیلی و همچنین ارائه موضوع پایان‌نامه ضروری است. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی با نمره حداقل در آزمون های تافل و آیلتس نیز الزامی خواهد بود. مدارک دانشجویان متقاضی ورود به دوره دکتری در دانمارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. دانشجویان ورود به این دوره می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند. اغلب بورسیه های تحصیلی به دانشجویان دوره دکتری تعلق می گیرد از نوع کمک هزینه تحقیقاتی و فرصت مطالعاتی است. این بورسیه‌ها هزینه های متفاوت داشته و شرایط خاصی برای پذیرش ارائه داده اند. دانشگاه های کشور دانمارک برای ادامه تحصیل در دوره دکتری به صورت زیر معرفی می شود:

 • Aarhus University
 • Aalborg University
 • Technical University of Denmark
 • Copenhagen Business School
 • Roskilde University
 • University of Copenhagen
 • University of Southern Denmark
 • Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Architecture

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در رشته پزشکی در کشور دانمارک یکی از محبوب‌ترین رشته های دانشگاهی در میان دانشجویان بین‌المللی است. شرایط آموزشی برای رشته پزشکی در دانمارک بسیار ایده آل است. متقاضیان ورود به دوره پزشکی در کشور دانمارک پس از پایان دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم می توانند درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. مدرک معتبر زبان آیلتس و تافل برای ورود به این دوره لازم است. برای ورود به رشته پزشکی در کشور دانمارک، دانشجویان باید مدرک دیپلم، پاسپورت و ویزای تحصیلی، گواهی تمکن مالی، گواهی سلامت، نمره زبان، سوابق علمی و همچنین نامه پذیرش از دانشگاه را در دست داشته باشند. هزینه ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های کشور آلمان تا حداکثر ۱۰ هزار دلار در هر ترم است. دانشجویان علاوه بر ادامه تحصیل می توانند به کار دانشجویی نیز مشغول شوند تا بخشی از هزینه‌های خود را تامین کنند. البته بورسیه های تحصیلی نیز در این میان می تواند موثر واقع شود. هزینه تحصیل در برخی از دانشگاه‌های کشور دانمارک مانند دانشکده پزشکی دانشگاه آرگوس تا حداکثر ۱۸ هزار دلار است. البته این هزینه ها در هر سال تغییر پیدا می‌کند. تحصیل در رشته پزشکی در این کشور حدود ۶ سال طول می‌کشد. در ترم های پایانی، دانشجویان رشته پزشکی به کارآموزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول می شوند. تعداد ساعات مجاز کار دانشجویی برای دانشجویان رشته پزشکی، ۲۰ ساعت در هر هفته است.

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های کشور آلمان رشته دندانپزشکی است. آموزش های دندانپزشکی در کشور دانمارک از اعتبار بالایی در جهان برخوردار است. ادامه تحصیل در این دوره بین ۴ تا ۵ سال طول می کشد. متقاضیان ورود به دوره دندانپزشکی در کشور دانمارک باید مدرک دیپلم، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش از دانشگاه، پاسپورت و ویزای تحصیلی را به همراه داشته باشند. با ادامه تحصیل در این رشته دانشجویان بهترین فرصت را برای ورود به بازار کار در اختیار خواهند داشت. دانشجویان رشته دندانپزشکی می توانند تقاضای خود را برای بورسیه تحصیلی نیز ارائه دهند. این دانشجویان نیز مانند دانشجویان رشته پزشکی مورد نیاز به کار دانشجویی در مدت زمان ۲۰ ساعت در هر هفته هستند. هزینه تحصیل در دوره دندانپزشکی در کشور دانمارک، حدود ۱۶ هزار یورو در سال است. سکونت در خوابگاه می تواند هزینه های زندگی دانشجویی را برای دانشجویان دندانپزشکی تا حد زیادی کاهش دهد. در سال های اولیه تحصیل، دانشجویان دندانپزشکی دروس تئوری را پشت سر می گذرانند و در سال‌های پایانی به کارآموزی مشغول می شوند. هزینه ادامه تحصیل در دکترای تخصصی دندانپزشکی حدود ۳۵ هزار یورو نیز گزارش شده است.

تخصص پزشکی در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در دانمارک

تخصص پزشکی در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از مهم ترین تخصص های پزشکی در کشور دانمارک شامل بیماری های ژنتیکی، بیماری های فارماکولوژی، اقتصاد در سلامت و بهداشت، ایمونولوژی یا درمان ایمنی، تحقیقات بالینی،تحقیقات مولکولی، داروشناسی، دستگاه پزشکی، جراحی عمومی، بیماری های کودکان، زنان و زایمان، جراحی مغز و اعصاب، عصب شناسی، بیماری های گوارشیو غیره است.

تخصص دندانپزشکی در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در دانمارک

تخصص دندانپزشکی در دانمارک و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره های تخصصی که دانشجویان فارغ التحصیل در رشته دندانپزشکی می توانند در این رشته ها ادامه تحصیل دهند عبارت است از دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، جراحی دندان، سلامت دهان و دندان، تکنیک های پیشرفته در دندانپزشکی و پریودنتیکس.

رشته های غیر پزشکی در دانمارک

رشته های غیر پزشکی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ادامه تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های کشور دانمارک با بهترین کیفیت آموزشی فراهم است. متقاضیان ورود به رشته های دانشگاهی زیر را به همراه داشته باشند:

پذیرش از دانشگاه / مدرک دیپلم برای ورود به مقطع لیسانس / مدرک کارشناسی برای ورود به مقطع فوق‌لیسانس / مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی برای ورود به دوره دکتری / شناسنامه به همراه ترجمه آن / اصل پاسپورت / نامه تمکن مالی/ ارائه گواهی حمایت مالی از سوی سازمان یا فرد معتبر / دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی / ریزنمرات سال های قبل / معرفی نامه از اساتید معتبر به همراه امضا / ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی / گواهی شرکت در همایش گواهی تحقیقات و مطالعات

ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارکی در کشور رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و تجارت امکان پذیر است. به دلیل گستردگی گرایش هایی که هر یک از رشته های فوق در دانشگاه های دانمارک ارائه می شوند، تنها برخی از آنها را ذکر می‌کنیم: مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و سازه، مهندسی معماری، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک، مهندسی فناوری اطلاعات، برنامه نویسی کامپیوتر، ورزش، علوم سیاسی، هنر، داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی، علوم صنایع غذایی و غیره.

زیست شناسی در دانمارک

هزینه های زندگی برای یک نفر در کشور دانمارک ، شهر کپنهاک را می توان اینگونه تخمین زد : هزینه‌های مسکن ، بطور ماهانه 7000 کرون دانمارک ، هزینه خوراک  ماهانه 3000 کرون، کتاب و سایر لوازم 2000 برای هر ترم و حمل و نقل عمومی در هر ماه 500 کرون است. برای اوقات فراغت و سرگرمی نیز 2000 کرون را در نظر داشته باشید. شهریه های دانشگاه نیز برای دانشجویان بین المللی هر سال 10.000 تا 17.000 یورو خواهد بود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در دانمارک

خطرات احتمالی برای دانشجویان در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانمارک با سطح رفاهی بسیار عالی یک کشور امن و بدون خطر برای زندگی دانشجویی است. دانشجویانی که به ادامه تحصیل در کشور دانمارک علاقه مند هستند مطمئن باشند بهترین کشور را برای زندگی و تحصیل انتخاب کرده اند. زیبایی ها و جاذبه های دیدنی کشور دانمارک از یک سو و سطح بالای فرهنگ و آموزش دانشگاهی از سوی دیگر، مشتاقان به تحصیل در رشته ‌های دانشگاهی را به سمت این کشور جذب می کند. دانشجویان متقاضی ورود به کشور دانمارک دقت داشته باشند که در صورتی موفقیت آنها حتمی خواهد بود که پس از ورود به کشور، به زبان دانمارکی تسلط پیدا کنند؛ اگرچه تسلط به زبان انگلسی نیز برای آنها امتیاز بزرگی محسوب می‌شود، اما سرانجام پس از فارغ التحصیلی برای یافتن شغل مناسب به تسلط به زبان دانمارکی نیاز خواهند داشت.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در دانمارک

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لیست مدارس ناحیه پایتخت:

    Bagsværd Kostskole og Gymnasium
    Bornholms Erhvervsskole
    Christianshavn School
    Copenhagen International School
    Efterslægten
    Frederiksberg Gymnasium
    Helsingør Gymnasium
    Hillerød Ungdomscenter
    Ishøj Gymnasium
    Krebs School
    Krogerup Højskole
    Munkegaard School
    N. Zahle's School
    Nørre Gymnasium
    Ørestad Gymnasium
    Rygaards International School
    Rysensteen Gymnasium
    Sigerslevøster Privatskole
    Skt. Josef's, Roskilde International School
    Skt. Jørgens Gymnasium

مدارس ناحیه دانمارک مرکزی:

    Grenaa Gymnasium & HF
    Krabbesholm Højskole
    Langkær Gymnasium & HF
    Performers House
    Ringkjøbing Gymnasium
    Risskov skole
    Samsø Højskole
    Testrup Højskole
    Viborg Katedralskole

فهرست مدارس دانمارک شمالی:

    Aalborg Cathedral School
    Aalborghus Gymnasium
    EUC Nord
    Limfjordsskolen
    Tech College Aalborg
    Hjørring Gymnasium

فهرست مدارس دانمارک جنوبی:

    Brenderup Folk High School
    International School of Southern Denmark (The Cosmo)
    Kolding Gymnasium
    Nordfyns Folkehøjskole
    Nyborg Gymnasium
    Ribe Katedralskole
    Ryslinge Folk High School
    Sabro Korsvejskolen
    Sdr. Nærå Fri- og Efterskole
    Svendborg Gymnasium
    Vejle Idrætshøjskole

فهرست مدارس ناحیه زیلند:

    Herlufsholm School
    Kalundborg Gymnasium
    Roskilde Gymnasium
    Rødkilde Højskole
    Skt. Josefs, Roskilde International School
    Sorø Academy

Vallekilde Folk High School

چاپ مقالات علمی در دانمارک و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در دانمارک و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور دانمارک به خصوص در دوره های فوق لیسانس و دکتری را دارند باید دارای مقالات چاپ شده در ژورنال ها و مجلات معتبر بین‌المللی باشند. در هنگام ثبت نام در این دوره ها، گواهی شرکت در همایش ها یا کنفرانس های بین المللی و همچنین چاپ مقالات از دانشجو درخواست می شود. شرکت در همایش و کنفرانس و همچنین چاپ مقاله، این فرصت را برای ارتقای سطح آموزشی دانشجویان و راهیابی به دانشگاه های برتر کشور دانمارک فراهم می سازد. فارغ‌التحصیلانی که دارای مقالات و شرکت در همایش باشند از نظر آینده شغلی نیز در جایگاه بهتری قرار خواهند داشت. در ادامه مطلب با برخی از مهمترین کنفرانس ها و همایش های برگزار شده در کشور دانمارک آشنا خواهید شد

شرکت در آزمون های بین المللی در دانمارک

شرکت در آزمون های بین المللی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک در مقطع لیسانس در بعضی از دانشگاه ها آزمون هایی برگزار می کنند که شرکت در این آزمون ها و نوع سوال ها برای همه ی دانشجویان در هرجای دنیا یکسان است . اما در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های این کشور آزمون ورودی گرفته نمی شود.

کنفرانس های علمی در دانمارک

کنفرانس های علمی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک نیز مانند سایر کشورها، مرکز برگزاری همایش ها و کنفرانس های با موضوعات مختلف است. تقریباً تمام موضوعاتی که در حوزه علوم پایه، علوم مهندسی، جامعه شناسی، هنر و فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی باشد در کشور دانمارک برگزار می‌شود. شرکت در هر یک از گرایش های ارائه شده در همایش ها، بهترین فرصت برای دانشجویان این کشور است که مهارت و تخصص خود را به مرحله عمل نزدیک کنند. اگر دانشجویان در هر یک از این کنفرانس ها مطابق با رشته تحصیلی خود شرکت کنند، می توانند گواهی پایان دوره را دریافت کرده و به عنوان رزومه علمی در اختیار داشته باشند. • کنفرانس بین المللی کارآفرینی و کسب و کار
 • کنفرانس بین المللی مدیریت کسب و کار و فناوری اطلاعات
 • کنفرانس بین‌المللی فیزیک کاربردی و ریاضیات کاربردی
 • کنفرانس بین المللی شیمی و مهندسی شیمی
 • کنفرانس بین المللی علوم سیاسی و حقوق
 • کنفرانس بین المللی روانشناسی زبان و آموزش
 • کنفرانس بین المللی پیشرفت هایی در علم پزشکی
 • کنفرانس بین المللی مهندسی و فناوری
 • کنفرانس بین المللی مدیریت، علوم پایه
 • کنفرانس بین المللی علوم اجتماعی و اقتصاد
 • کنفرانس بین المللی کشاورزی، شیمی، زیست شناسی و علوم محیط زیست
 • کنفرانس بین المللی علوم اجتماعی، جامعه شناسی، کسب و کار و آموزش
 • کنفرانس بین المللی داروسازی، علوم پزشکی و علوم سلامت
 • کنفرانس بین المللی رباتیک، هوافضا، مکانیک و مکاترونیک
 • کنفرانس بین المللی علوم پایه، مهندسی و فناوری
 • کنفرانس بین المللی پیشرفت هایی در محیط زیست، علوم و فناوری
 • کنفرانس بین المللی مدل سازی و محاسبات
 • کنفرانس بین المللی پردازش تصویر و سیگنال
 • کنفرانس بین المللی فرایند مدیریت و دانش تخصصی در استخراج اطلاعات
 • کنفرانس بین المللی مهندسی نرم افزار
 • کنفرانسبین المللی سیستم های محاسباتی و حسگرها
 • کنفرانس بین المللی شبکه های مخابراتی و ارتباطات
 • کنفرانس های بین المللی مهندسی نرم افزار و علوم کاربردی
 • کنفرانس بین المللی سیستم مدیریت اطلاعات پایه
 • کنفرانس بین المللی فناوری و علوم کامپیوتر
 • کنفرانس بین المللی با موضوع انتقال حرارت و جریان سیال
 • کنفرانسبین المللی با موضوع پیشرفت هایی در علوم نانو، نانو تکنولوژی، علوم مواد
 • کنفرانس بین المللی کشاورزی و زیست شناسی
 • کنفرانسبین‌المللی اقتصاد و تحقیقات کسب و کار
 • کنفرانس بین المللی علوم تربیت بدنی و آموزش های فیزیکی
 • کنفرانسبین المللی زیست شناسی و داروسازی
 • کنفرانس بین المللی مهندسی هوافضا و مهندسی مکانیک
 • کنفرانس بین المللی مهندسی معماری و سازه

جشن های دانشگاه ها در دانمارک

جشن های دانشگاه ها در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دانشگاه های کشور دانمارک نیز مانند سایر دانشگاه‌های جهان جشن های مختلفی برگزار می شود. جشن‌های آغاز سال تحصیلی و جشن فارغ التحصیلی برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی، با شکوه هر چه تمام‌تر و مراسم اهدای جوایز و مدرک تحصیلی برگزار می شود. مراسم سال نو میلادی و مراسم جشن کریسمس نیز در روزهای قبل از تعطیلات سال نو در دانشگاه برگزار می شود. برخی از همایش ها و کنفرانس ها نیز از دانشگاه های معتبر در این کشور برگزار شده که در پایان همایش ها به افراد برگزیده و مقالات برتر جوایزی اهدا می شود.

آخرین ویرایش: 2019-05-12 07:55:19 5,940