x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در نیوزلند

در این مقاله راجع به تحصیل در نیوزیلند صحبت خواهیم کرد. برای اینکه بتوانید بهترین مقصد تحصیلی خود را پیدا کنید، لازم است درباره تعداد زیادی از کشورها تحقیق کنید و اطلاعات به دست آورید. اینکه کشوری که به عنوان مقصد در نظر گرفته اید، پیشرفته باشد و دارای دانشگاه‌های معتبر باشد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین شرایط زندگی در کشور مورد نظر شما باید از وضعیت مطلوبی برای یک دانشجو برخوردار باشد. در این مقاله قصد داریم شرایط زندگی و تحصیل در نیوزیلند را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات جامعی در مورد این کشور به شما ارائه دهیم.کشور نیوزیلند که با نام زلاندنو نیز شناخته می‌شود، یک کشور پیشرفته است و دارای سطح علمی بالایی است. این کشور از نظر علمی در بین 60 کشور برتر جهان قرار دارد. زبان تکلم در کشور نیوزیلند انگلیسی و ماروئی است اما برای تحصیل در نیوزیلند، تسلط به زبان انگلیسی کفایت می‌کند. کشور نیوزیلند از نظر زندگی دانشجویی نیز دارای سطح خوبی است. البته این موضوع در ادامه به صورت جزئی بررسی می‌شود. پایتخت این کشور شهر ولینگتون است. این کشور در غرب اقیانوس آرام واقع شده است و به صورت یک مجمع الجزایر است. این کشور از سایر خشکی‌های کره زمین فاصله دارد و جالب است بدانید که یکی از آخرین نقاط زمین است که بشر برای زندگی به آن وارد شده است. طبیعت نیوزیلند بسیار زیباست و حتی با نام مستعار سرزمین ابرهای سفید شناخته می‌شود. این موضوع باعث شده است که زندگی در نیوزیلند برای دانشجویان جذاب باشد و تمام وقت خود را برای درس صرف نکنند. بیایید شرایط زندگی و تحصیل در کشور توسعه یافته‌ای مانند نیوزیلند را زیر ذره بین قرار دهیم. 

بهترین روش مهاجرت

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره تحصیل در نیوزلند
فهرست

تحصیل رایگان در نیوزلند

تحصیل رایگان در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در نیوزیلند به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی ممکن است و با تأمین شرایط مورد نظر می‌توانید به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید. این امکان از سوی دولت و دانشگاه‌های نیوزیلند ارائه می‌شود و به دانشجویان بین المللی از سطح جهان تعلق می‌گیرد. البته دانشجویانی که از کشورهای درحال توسعه آفریقایی و آسیایی برای تحصیل در نیوزیلند اقدام می‌کنند، در اولویت تحصیل رایگان در نیوزیلند هستند.

بدیهی است که دانشجویانی که از خارج از نیوزیلند برای تحصیل به این کشور می‌آیند، باید هزینه بیشتری نسبت به دانشجویان داخلی آن کشور پرداخت کنند. البته باید بدانید که هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند  نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی مناسب‌تر است و این موضوع در حالی است که سطح علمی نیوزیلند با چنین کشورهایی برابری می‌کند. این هزینه نسبت به دانشگاه و رشته‌ای که در آن به تحصیل در نیوزیلند مشغول می‌شوید، تعیین می‌شود. 

البته باید توجه کنید که این امکان به صورت بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌شود و عمومیت ندارد. شما می‌توانید به وسیله بورسیه‌های تحصیل در نیوزیلند و کار دانشجویی در این کشور هزینه‌های خود را تأمین کنید. در قسمت بعدی در مورد بورسیه‌های تحصیل در نیوزیلند بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی در نیوزلند

بورسیه تحصیلی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهم‌ترین راه تحصیل در نیوزیلند استفاده از بورسیه‌های تحصیلی این کشور است. برای این که موفق به اخذ بورسیه‌های تحصیلی در این کشور شوید، لازم است نمره بالا در آزمون تافل یا آیلتس بگیرید. تحصیل در کشور نیوزیلند دارای مزایای بسیاری است، علاوه بر کیفیت بالای علمی و امکان تأمین هزینه‌ها از طریق بورسیه‌های تحصیلی امکان حضور خانواده در کنار دانشجو نیز وجود دارد. علاوه بر مدارک شناسایی و مدارک زبان برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی  پرینت سه ماهه حساب بانکی، اطلاعات تماس و آدرس و گواهی عدم سوء پیشینه مورد نیاز است.

در کشور نیوزیلند بورسیه‌های تحصیلی متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید از هرکدام از آن‌ها استفاده کنید. این بورسیه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف و به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می‌شوند. در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • بورسیه تحصیلی دکترا در نیوزیلند: برای این که بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی در این مقطع استفاده کنید، باید معدل دوره‌های قبل شما از 17 بالاتر باشد و یک یا چند مقاله در مجلات علمی معتبر چاپ کرده باشید. مدرک زبان نیز از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکتراست.
 • در مقطع فوق لیسانس نیز دانشجویان باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشند تا بتوانند از این بورسیه‌ها استفاده کنند. مدرک تحصیلی با معدل بالا، رزومه قوی و نمره بالای زبان مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که به شما در دریافت بورسیه‌های تحصیلی کمک می‌کنند.
 • بورسیه‌های دانشگاه‌های نیوزیلند نیز از سوی هر دانشگاه به دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌شود که می‌توانند از آن استفاده کنند. شرایط دریافت این بورسیه‌ها در هر دانشگاه متفاوت است و باید از خود دانشگاه سوال کنید یا به صورت اینترنتی از سایت دانشگاه چک کنید. البته اکثر شرایط دانشگاه‌ها نیز حول معدل بالا و رزومه تحصیلی قدرتمند می‌چرخد.

بورسیه‌های تحصیلی در نیوزیلند علاوه بر هزینه تحصیلی، بخشی از هزینه‌های زندگی شما را تأمین می‌کند و حتی ممکن است دوران تحصیل در نیوزیلند برای شما رایگان شود. باید به این نکته توجه کنید که دریافت بورسیه‌های تحصیلی قطعی نیست و به همین دلیل لازم است که درباره بودجه تحصیل در نیوزیلند تصمیم‌گیری کنید تا اگر موفق به دریافت بورسیه نشدید، با مشکل مواجه نشوید.

اعتبار دانشگاه های نیوزلند و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های نیوزلند و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور نیوزیلند از کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود و سطح علمی این کشور بالاست. دانشگاه‌های نیوزیلند نه تنها در آموزش، بلکه در تحقیق و پژوهش نیز دارای اعتبار خوبی در سطح بین الملل هستند. همچنین دانشگاه‌های این کشور رشته‌های مختلف را در مقاطع مختلف ارائه می‌دهند و تمام این رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. این موضوع باعث شده است که تقاضا برای تحصیل در نیوزیلند افزایش یابد. 

کشورهای پیشرفته برای ارتقای سطح علمی خود در تلاشند که با افزایش کیفیت آموزش و سطح رفاه دانشجویان، به جذب افراد با استعداد بپردازند و نیوزیلند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

همه‌ی فاکتورهایی که ذکر کردیم، باعث شده است که دانشگاه‌های نیوزیلند جزء دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان باشند و مدرک آن‌ها در سطح بین الملل و برای ادامه تحصیل و کار در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران معتبر باشد. 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در نیوزلند

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهم‌ترین آزمونی که برای تحصیل در نیوزیلند باید در آن شرکت کنید، آزمون‌های زبان است که هر چه با نمره بالاتری در آن قبول شوید از مزایای بیشتری برخوردار خواهید شد. البته اگر مدرک زبان نداشته باشید، می‌توانید پیش از ورود به دانشگاه‌های نیوزیلند در دوره‌های زبان شرکت کنید. این دوره‌ها در دانشگاه‌ها و صرفا برای دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش شده‌اند ولی مدرک زبان ندارند، ارائه شده است. البته بهتر است که مدرک زبان خود را در پیش از اقدام برای تحصیل در نیوزیلند دریافت کنید چرا که در این صورت هم مجبور به صرف وقت و هزینه اضافه نخواهید بود و هم می‌توانید از مزایای بورسیه تحصیلی و امتیازاتی که داشتن مدرک زبان برای شما به ارمغان می‌آورد، بهره‌مند شوید.

برای اینکه به تحصیل در نیوزیلند در رشته‌های مختلف بپردازید، نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارد. اکثر دانشگاه‌های این کشور با توجه به رزومه تحصیلی شما و سوابق درخشان خود می‌توانید پذیرش بگیرید. برخی از دانشگاه‌های این کشور برای رشته‌های پرتقاضا شرایط ویژه‌‌تری در نظر می‌گیرند. به همین دلیل لازم است پیش از اقدام برای تحصیل در نیوزیلند در مورد شرایط پذیرش و تحصیل رشته مورد نظر خود در دانشگاه مقصد تحقیق کنید. برای این کار می‌توانید از مشاورانی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند، کمک بگیرید.

معادل سازی مدارک در نیوزلند

معادل سازی مدارک در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معادل سازی مدارک برای تحصیل در نیوزیلند قاعده و قانون خاصی ندارد و شامل پروسه‌ای است که برای تحصیل در هر کشور خارجی باید انجام دهید. مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

اولین گام برای معادل سازی مدارک تحصیلی در نیوزیلند این است که مدارک تحصیلی  خود را تأیید نمایید. برای تأیید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی باید به اداره آموزش و پرورش محل تحصیل و نیز به مدرسه خود مراجعه کنید و با استفاده از راهنمایی‌های آن‌ها اقدامات لازم را انجام داده و تأییدیه دریافت کنید. برای اخذ مهر تأیید مدارک دانشگاهی نیز باید به قسمت اداری دانشگاه مراجعه کنید و با انجام اقداماتی مانند انجام تسویه حساب، مهر تأیید را دریافت کنید.

پس از دریافت تأییدیه‌ها نوبت به ترجمه مدارک می‌رسد. مدارک تحصیلی و شناسایی شما باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. برای این کار لازم است از طریق مترجم‌های رسمی که مورد تأیید سفارت نیوزیلند اقدام کنید. دانشجویانی که قصد تحصیل در نیوزیلند در مقاطع فوق لیسانس و دکترا دارند، باید توصیه نامه و انگیزه نامه داشته باشند که به زبان انگلیسی است. در این صورت لازم است این دو را نیز به همراه مدارک خود برای ترجمه بسپارید. همچنین اگر رزومه تحصیلی شما نیز به زبان انگلیسی نیست، می‌توانید آن را نیز در کنار مدارک خود برای ترجمه به مترجم‌ها بسپارید.

پس از ترجمه نیز باید به سفارت مراجعه کنید و سایر پروسه پذیرش و تحصیل در نیوزیلند را طی کنید. 

خوابگاه در نیوزلند

خوابگاه در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌‌های نیوزیلند برای دانشجویانی که برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته‌اند. تعداد این خوابگاه‌ها پاسخگوی نیاز هر دانشگاه است و به همین دلیل اکثر دانشجویان می‌توانند در دانشگاه یا محلی نزدیک به آن اقامت داشته باشند. البته اقامتگاه‌های دانشجویی تنها به خوابگاه‌ها محدود نمی‌شوند و شما می‌توانید در خانه‌های دانشجویی نیز زندگی کنید. 

خوابگاه‌های دانشگاه‌ها معمولا در محوطه دانشگاه و یا جایی بسیار نزدیک به آن واقع شده‌اند. اولین حسن این موضوع آن است که شما را از پرداخت هزینه رفت و آمد در این کشور معاف خواهد کرد. خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های یک نفره یا دو نفره هستند و دارای امکانات مشترک مانند آشپزخانه، خشک شویی و حمام خواهد بود. معمولا در نزدیکی خوابگاه‌ها سالن‌های ورزشی و سالن‌های مطالعه قرار دارد. در خوابگاه‌ها معمولا سلف نیز وجود دارد و دانشجویان می‌توانند با هزینه کم‌تری غذا تهیه کنند. 

شما می‌توانید به همراه یک خانواده نیوزیلندی در این کشور اقامت کنید. این کار باعث می‌شود که شما سریع‌تر با فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید. همچنین زندگی در کنار خانواده تا حدی حس زندگی در کنار خانواده خودتان را به شما منتقل می‌کند. شما در این نوع اقامت دارای یک اتاق در یک خانه خواهید بود و معمولا غذا را نیز در کنار خانواده سرو می‌کنید.

فلت‌ها از اقامتگاه‌هایی هستند که در نزدیکی خوابگاه‌ها قرار دارند و با نام هاستل نیز شناخته می‌شوند. تفاوت هاستل با خوابگاه‌ها در این است که هاستل دارای امکانات رفاهی بیشتری است. اتاق‌های فلت‌ها تک نفره هستند و برای هر چند اتاق یک نگهبان وجود دارد. در محوطه فلت‌ها امکاناتی مانند سایت کامپیوتر، کتابخانه، زمین‌های بازی و... وجود دارد. فلت‌ها نیز دارای سلف هستند و غذای شما را تأمین می‌کنند.

دانشجویان 18 سال به بالا می‌توانند در آپارتمان‌‌ها نیز اقامت کنند. زندگی در آپارتمان نسبت به موارد قبلی شامل هزینه‌های بیشتری است، اما اگر به همراه دوستان خود آپارتمان  اجاره کنید، می‌توانید هزینه‌ها را تقسیم کنید و برای همه‌ی شما مقرون به صرفه خواهد بود. زندگی در آپارتمان بیشتری آزادی را برای شما خواهد داشت، اما تهیه غذا بر عهده شما خواهد بود و ممکن است برای رفت و آمد به دانشگاه مجبور به پرداخت هزینه حمل و نقل شوید.

بهتر است دانشجویان ترم‌های اول تحصیل خود را در خوابگاه ها اقامت کنند تا دوست پیدا کنند و با زندگی و تحصیل در نیوزیلند آشنا شوند. همچنین می‌توانند پس از مدتی به همراه دوستان خود آپارتمان اجاره کنند. 

امتیازات کارت دانشجویی در نیوزلند

امتیازات کارت دانشجویی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نیوزیلند  جزء کشورهایی است که دانشجویان علاوه بر درس می‌توانند یک زندگی شاد را تجربه کنند. در کشور نیوزیلند دانشگاه‌ها با موسسات خاصی که به دانشجویان تخفیف دهد قرارداد نمی‌بندند و به طور کلی نمی‌توان مراکزی را نام برد که شما قطعا بتوانید در آن‌ها تخفیف بگیرید.

تحصیل در نیوزیلند نسبت به بسیاری از کشور‌های اروپایی کم هزینه‌تر است. شما می‌توانید با ارائه کارت دانشجویی خود در مراکز مختلف تفریحی به خصوص مراکزی که به صورت دولتی اداره می‌شوند، تخفیف‌هایی دریافت کند. همچنین بسیاری از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها برای دانشجویان تخفیف‌هایی قائل می‌شوند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. 

بنابر آنچه گفته شد توصیه می‌شود کارت دانشجویی خود را همیشه به همراه داشته باشید. ممکن است در جایی که فکرش را نمی‌کنید، موفق به دریافت تخفیف‌های دانشجویی شوید.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بعد از بورسیه تحصیلی، مشاغل دانشجویی بهترین راه برای تأمین هزینه‌های تحصیل در نیوزیلند است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به فکر کار در حین تحصیل می‌افتند.

اگر قصد دارید در شغلی مرتبط با رشته‌ تحصیلی خود کار کنید، باید بیشتر بگردید. برای این کار می‌توانید به شرکت‌هایی که کارهایی مرتبط با رشته تحصیلی شما انجام می‌دهند، مراجعه کنید و یا از اساتید و آشنایان خود درباره این دسته از مشاغل سراغ بگیرید.

اما دانشجویانی که می‌توانند در هر شغلی مشغول به کار شوند، راه‌های متنوعتری برای کاریابی دارند. توجه کنید که اگر پیش از اقدام برای تحصیل در نیوزیلند مشغول به کار بودید، حتما رزومه خود را از کارفرما دریافت کنید تا بتوانید رزومه خود را برای کاریابی ارائه دهید. توجه کنید که هر چه رزومه کاری قوی‌تری داشته باشید و به زبان انگلیسی تسلط بیشتری داشته باشید، شانس شما برای پیدا کردن کارهای خوب بیشتر خواهد بود. 

در نیوزیلند برخی از مشاغل برای دانشجویانی که قصد انجام کارهای پاره وقت را دارند مناسب هستند. این مشاغل عبارتند از: کارهای کامپیوتری، ترجمه، کار در اغذیه فروشی‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و... . همچنین برخی از دانشگاه‌ها فرصت انجام کار دانشجویی در محوطه دانشگاه را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. این فرصت‌ها شامل کار در کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های کامپیوتر و... می‌شود.

معمولا موسساتی که به شما مجوز کار ارائه می‌دهند، در پیدا کردن کار حین تحصیل در نیوزیلند نیز به شما کمک خواهند کرد.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در نیوزلند

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که دارای ویزای تحصیل در نیوزیلند هستند، اجازه کار پاره وقت دانشجویی را دارند. کار پاره وقت یعنی شما می‌توانید بیست ساعت در طول هفته کار کنید. این قانون شامل روزهای تعطیل نمی‌شود و دانشجویان می‌توانند به صورت تمام وقت در تعطیلات کار کنند. البته دانشجویانی که در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل در نیوزیلند هستند می‌توانند به صورت تمام وقت در این کشور کار کنند. این کار تمام وقت می‌تواند باعث شود که شما موفق به اخذ اقامت دائم در نیوزیلند شوید و کار کنید. 

دانشجویان در نیوزیلند اجاره ندارند که به صورت مستقل کار کنند و خودشان به کارفرما تبدیل شوند.

برای اخذ مجوز کار حین تحصیل در نیوزیلند باید دانشجوی تمام وقت در این کشور باشید. ویزای تحصیلی شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین برای اینکه بتوانید مجوز کار حین تحصیل در نیوزیلند را تمدید کنید، باید نمرات و معدل‌ ترم‌های قبل را ارائه دهید تا اثبات شود که کار کردن حین تحصیل در نیوزیلند، در روند آموزش و یادگیری شما اختلالی ایجاد نکرده است.

افراد زیر 18 سال که قصد دارند مجوز کار دریافت کنند، باید از قیم یا ولی خود رضایتنامه دریافت کنند تا بتوانند مجوز کار بگیرند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در نیوزلند

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه و خدمات درمانی یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی است که باید آن را مد نظر قرار دهید و به محض ورود برای تحصیل در نیوزلند تکلیف آن را مشخص کنید. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن برای تمام دانشجویانی که مشغول به تحصیل در نیوزیلند هستند، اجباری است. کشور نیوزیلند برای دانشجویان داخلی و خارجی شرایط بیمه درمانی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید تحت پوشش بیمه موسسه‌ای که دانشگاه به شما معرفی می‌کند، قرار بگیرید. این بیمه‌ها به میزان هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، به شما خدمات ارائه می‌دهند. بنابراین بهتر است پیش از اینکه با شرکت بیمه قرارداد ببندید، شرایط بیمه نامه‌های مختلف را مطالعه کنید و هر کدام که بیشتر با شرایط شما سازگار است را خریداری کنید.

بیمه‌های دانشجویی شامل خدماتی مانند درمان‌های اورژانسی، ویزیت پزشک‌ها، چشم پزشکی و دندانپزشکی می‌شود. این خدمات با توجه به مبلغ پرداختی از سوی شما تغییر می‌کند. بیمه‌های کشور نیوزیلند خدمات منحصر به فردی نیز دارند، در صورتی که مشکل جدی برای شما به وجود آید، یک یا چند نفر از اعضای خانواده شما می‌توانند برای مراقبت از شما به این کشور بیایند. همچنین اگر حین تحصیل در نیوزیلند دچار سانحه یا تصادف شوید، بیمه خسارت‌ها و هزینه‌های درمان شما را جبران خواهد کرد.

خدمات بیمه در نیوزیلند دارای مدت زمان‌های متفاوتی است و شما می‌توانید قرارداد‌های ماهانه، سالانه و... ببندید. بهترین کار این است که درخواست برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن را به همراه درخواست پذیرش خود ارسال کنید تا پس از ورود به نیوزیلند با مشکل مواجه نشوید. 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در نیوزلند

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افتتاح حساب و بهره‌مندی از خدمات بانکی از دیگر اولویت‌های شما پس از ورود برای تحصیل در نیوزیلند است. خدمات بانکی در نیوزیلند معمولا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و داشتن کارت بانکی بسیار واجب است.

باز کردن یک حساب بانکی در نیوزیلند برای دانشجویان کار ساده‌ای است و وقت گیر نیست. به یاد داشته باشید که ویزای تحصیل در نیوزیلند به منزله مدرک شناسایی شما محسوب می‌شود و برای افتتاح حساب حتما باید آن را به همراه داشته باشید. همچنین برای افتتاح حساب لازم است که آدرس و شماره تماس خود را ارائه  دهید، پس ابتدا باید تکلیف اقامت خود را مشخص کنید. از دیگر مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب مدرکی است که اثبات کند شما یک دانشجوی تمام وقت هستید. 

بسیاری از بانک‌های نیوزیلند پیشنهادهای ویژه‌ای برای دانشجویانی که مشغول به تحصیل در نیوزیلند هستند دارند. حساب‌های جاری دانشجویی دارای دسته چک و کارت بانکی هستند و برای انجام تراکنش‌های بانکی مناسبند. حساب‌های پس انداز نیز از دیگر حساب‌هایی است که دانشجویان می‌توانند افتتاح کنند. در این نوع حساب نسبت به حساب جاری نرخ بهره‌ی بیشتری نسبت به حساب جاری به موجودی حساب شما تعلق می‌گیرد و هر چه این موجودی بیشتر باشد، بهره بانکی برای شما بیشتر خواهد بود. کارت‌های اعتباری از دیگر موارد مناسب برای دانشجویان بین المللی هستند. البته شرایط این کارت‌ها را باید از شعب بانک‌‌ها سوال بپرسید و در بانکی که با شرایط شما متناسب است، حساب باز کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزلند

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به غیر از کشور مقصد انتخاب دانشگاه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در نیوزیلند مشغول شوند، باید در مورد دانشگاه‌های این کشور تحقیق کنند. همچنین اگر قصد دارید برای ورود به بازار کار به کشور ایران بازگردید، لازم است در دانشگاه‌هایی تحصیل کنید که مورد تأیید وزارت علوم باشند. 

اگر در دانشگاه‌هایی که توسط وزارت علوم تأیید نشده‌اند، تحصیل کنید باید پس از بازگشت هزینه‌هایی پرداخت کنید و چند ترم را در دانشگاه‌های ایران بگذرانید تا بتوانید مدرک خود را معادل سازی کنید و وارد بازار کار شوید.

وزارت علوم ایران لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در نیوزیلند ارائه داده است که در این لیست دانشگاه‌ها به سه دسته ممتاز، خوب و متوسط تقسیم بندی شده‌اند. در ادامه این لیست را به شما ارائه می‌دهیم.

دانشگاه‌های گروه ممتاز در لیست ارائه شده توسط وزارت علوم عبارتند از:

 • Massey University 
 • University of Canterbury
 • Victoria University of Wellington
 • The University of Auckland
 • University of Otago

دانشگاه‌هایی که در گروه خوب لیست قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • Auckland University of Technology
 • University of Waikato 
 • Lincoln University

و در پایان دانشگاه‌های گروه متوسط لیست وزارت علوم دسته بندی شده‌اند، عبارتند از:

 • Christchurch Polytechnic
 • Manukau Institute of Technolgy
 • Messay University-Wellington
 • Nelson Marlborough Institute of Technology
 • Northland Institute of Technology
 • Otago Polytechnic
 • Southern Institute of Technology
 • Tairawhiti Polytechnic
 • Unitec New Zealand
 • Universal College of Learning (UCOL)
 • Waiariki Institute of Technology
 • Waikato Institute of Technology
 • Wellington Institute of Technology
 • Whitireia Community Polytechnic

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در نیوزلند

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد دارند در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و رشته‌های مرتبط با طب تحصیل کنند نیز باید در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت مشغول به تحصیل شوند تا برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه نشوند. وزارت بهداشت نیز لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود ارائه داده‌ است. لیست ارائه شده توسط وزارت بهداشت، قسمت بندی ندارد و همه دانشگاه‌ها در یک دسته قرار می‌گیرند. در ادامه این لیست را نیز برای شما ضمیمه کرده‌ایم. تعداد این دانشگاه‌ها چهار عدد است و همین موضوع باعث می‌شود که دانشجویان تلاش بیشتری برای اخذ پذیرش در این کشور انجام دهند.

 • University of Otago
 • The University of Auckland
 • Massery University
 • University of Conterbury

چنانچه در سایر دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل در نیوزیلند شدید و پس از آن خواستید در ایران وارد بازار کار شوید یا ادامه تحصیل دهید، لازم است مدرک خود را معادل سازی کنید تا بتوانید از  آن استفاده نمایید. برای معادل سازی باید چند ترم در دانشگاه‌های پزشکی ایران تحصیل کنید و واحدهای لازم را بگذرانید.

دانشگاه های برتر در نیوزلند

دانشگاه های برتر در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور نیوزیلند دارای دانشگاه‌های معتبری است که در سطح جهانی معتبر هستند. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های نیوزیلند میتواند به شما در داشتن آینده‌ای روشن کمک کند. تحصیل در نیوزیلند  که یکی از کشورهای پیشرفته جهان است و در دانشگاه‌های معتبر آن باعث می‌شود که سطح علمی شما بسیار بالا باشد و به یک متخصص حرفه‌ای در رشته تحصیلی خود تبدیل شوید. در ادامه بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در نیوزیلند را به شما معرفی خواهیم کرد. ملاک‌های در نظر گرفته شده برای این لیست، فاکتورهایی نظیر سطح علمی دانشگاه، شرایط زندگی در شهر، امکانات در نظر گرفته شده برای دانشجویان و... هستند.

دانشگاه اوکلند

این دانشگاه بهترین و بزرگترین دانشگاه در نیوزیلند است. این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.  دانشگاه اوکلند دارای هشت دانشکده و شش پردیس است و رشته‌های متنوعی در آن ارائه می‌شود. این رشته‌ها در مقاطع مختلف ارائه می‌شوند. اوکلند یکی از بزرگ‌ترین شهرهای نیوزیلند است. بورسیه‌های تحصیلی در این دانشگاه از رونق خوب برخوردارند، این بورسیه به ویژه به افرادی که مشغول پژوهش هستند تعلق می‌گیرد. 

دانشگاه اوتاگو

 این دانشگاه که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های نیوزیلند است و دارای قدمت 120 سال است. این دانشگاه در شهر دنیدن قرار گرفته است که یکی از جزایر نیوزیلند است. این دانشگاه دارای بالاترین سطح زندگی دانشجویی در نیوزیلند است، چرا که دارای یک پردیس است که صرفا برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده است و دارای امکانات بسیار خوبی برای آن‌هاست. از دیگر نکات مثبت این دانشگاه می‌توان به تنوع رشته‌ها و گرایش‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی اشاره کرد.

دانشگاه کنتربری

این دانشگاه در جزیره جنوبی نیوزیلند و در شهر کرایست چرچ واقع شده است. این دانشگاه پس از دانشگاه اوتاگو قدیمی‌ترین دانشگاه نیوزیلند محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای یک پردیس است که در نزدیکی همان شهر قرار گرفته است. در دانشگاه کنتربری نیز مانند تمام دانشگاه‌های برتر نیوزیلند تنوع رشته‌های تحصیلی وجود دارد و دانشجویان می‌توانند در تمام رشته‌های مربوط به مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر و... تحصیل کنند. البته در زلزله سال 2011 این دانشگاه متحمل خسارات زیادی شد و به همین دلیل درحال حاضر ظرفیت خود برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را کاهش داده است. اما مسئولان این دانشگاه در تلاشند که امکانات لازم برای دانشجویانی که برای تحصیل در نیوزیلند اقدام می‌کنند را فراهم کنند.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا در پایتخت نیوزیلند واقع شده است. پایتخت نیوزیلند علاوه بر این که دارای تمام امکانات شهری است، از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است و این موضوع تحصیل در دانشگاه ویکتوریا در شهر ولینگتن را برای دانشجویان بین المللی جذاب کرده است. این دانشگاه دارای امکانات آموزشی بسیار خوبی نیز است. رشته‌های مرتبط با علوم انسانی و رشته معماری در این دانشگاه رونق خوبی دارند و مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار خوبی در سطح جهانی است.

دانشگاه مسی

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌هایی است که می‌توانید برای تحصیل در نیوزیلند اقدام کنید. در این دانشگاه رشته‌هایی ارائه می‌شوند که برای دانشجویانی که از ایران برای تحصیل در نیوزیلند می‌آیند، جدید است، برای مثال در این دانشگاه رشته‌های مدیریت بحران، گرایش‌های مختلف علوم هوانوردی و رشته‌های متعددی در زمینه‌ی منابع طبیعی ارائه می‌شود. این دانشگاه دارای سه پردیس در شهرهای اوکلند، ولینگتن و پالمرستون نورث واقع شده است. ساختمان پردیسی که در شهر پالمرستون نورث واقع شده است، پردیس اصلی دانشگاه مسی محسوب می‌شود. سطح علمی بالا و تنوع رشته‌های تحصیلی و ارائه رشته‌های خاص در این دانشگاه باعث شده است که دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

دانشگاه صنعتی اوکلند 

در بین دانشگاه‌های نیوزیلند، دانشگاه صنعتی اوکلند بیشترین میزان تطابق با استانداردهای آموزش جهان را دارد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه‌هایی است که در کشور نیوزیلند تأسیس شده است. در دانشگاه صنعتی اوکلند، علاوه بر رشته‌های فنی و مهندسی، رشته‌های مرتبط با ارتباطات و رشته‌های علوم انسانی نیز ارائه می‌شود. 

دانشگاه وایکاتو

این دانشگاه در شهر همیلتون واقع شده است. دانشگاه وایکاتو یکی از کوچکترین موسسات آموزشی در نیوزیلند است. با این حال تحصیل در این دانشگاه برای بسیاری از دانشجویان بین المللی جذاب است. شهر همیلتون یکی از زیباترین شهرهای نیوزیلند محسوب می‌شود و جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد. همچنین این شهر در حدود دو ساعت با شهر اوکلند فاصله دارد. 

دانشگاه لینکلن

پس از این که برای تحصیل در نیوزیلند وارد این دانشگاه شدید، فضای  بسیار بزرگ آن اولین چیزی است که توجه شما را به خود جلب می‌کند. دانشگاه لینکلن به تنهایی یک شهر محسوب می‌شود که تمام امکانات آموزشی، رفاهی و اقامتی درون محوطه دانشگاه ارائه شده است. سطح آموزش و زندگی دانشجویی در این دانشگاه بسیار بالاست و همین موضوع باعث شده است دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، علاوه بر این که به کارشناسان حرفه‌ای در زمینه رشته تحصیلی خود تبدیل می‌شوند، دوران تحصیل خاطره انگیزی داشته باشند.
 

 

نظام آموزشی نیوزلند

نظام آموزشی نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزشی نیوزیلند یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. در این سیستم آموزشی از پیشرفته‌ترین متدهای آموزشی که آزمایش شده‌اند، استفاده شده است. نظام آموزشی نیوزیلند در سال‌های گذشته دستخوش تغییرات بسیاری شده است و همچنان همگام با پیشرفت جامعه و علم به روز رسانی می‌شود. در کشور نیوزیلند تحصیل و دانش مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و همه‌ی افراد دانش و آگاهی را لازمه پیشرفت شخصی و جامعه می‌دانند. تمام این عوامل در کنار هم کشور نیوزیلند را به یکی از کشورهای توسعه یافته جهان تبدیل کرده است.دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و متوسطه تحصیل می‌کنند و پس از به پایان رساندن این دوره‌های تحصیلی پیش از دانشگاه که سیزده سال طول می‌کشد، در امتحانات شرکت می‌کنند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و وارد دانشگاه یا بازار کار شوند. مدرک گرایی در کشور نیوزیلند وجود ندارد و افراد تنها موظفند که تحصیلات ابتدایی و متوسطه را به پایان برسانند و پس از آن به انتخاب خود وارد دانشگاه یا بازار کار شوند.با وجود اینکه تعداد دانشگاه‌های کشور نیوزیلند محدود است، اما سطح علمی آن‌ها بسیار بالاست و برنامه‌‌های آموزشی و پژوهشی بسیار خوبی به دانشجویان ارائه می‌‌دهند که همین موضوع باعث شده است که سیستم آموزشی نیوزیلند در بین سیستم‌های آموزشی برتر جهان باشد و در جایگاه بین شصت تا هفتاد قرار گیرد. نکته دیگر در مورد تحصیل در کشور نیوزیلند این است که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است و همین موضوع باعث شده است که مدرک دانشگاه‌های این کشور در بسیاری از کشورهای جهان معتبر باشند و دانشجویان فارغ التحصیل بتوانند در سطح بین المللی مشغول به کار یا ادامه تحصیل شوند. 

لیسانس در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در نیوزلند

لیسانس در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه بتوانید به تحصیل در نیوزیلند در مقطع لیسانس مشغول شوید، باید دارای مدرک دیپلم دوازده ساله باشید. اگر مدرک شما چنین نیست دو راه وجود دارد، راه اول این است که ابتدا در دانشگاه‌های داخلی مدرک کاردانی خود را دریافت کنید و پس از آن برای تحصیل در نیوزیلند اقدام کنید و راه دوم آن است که دوره پیش دانشگاهی را در نیوزیلند سپری کنید. البته این دوره برای تمام رشته‌ها وجود ندارد و به خاطر وقت و هزینه انتخاب راه اول عاقلانه‌تر است.

در گذشته دانشگاه‌های کشور نیوزیلند تمام افراد را با توجه به رزومه تحصیلی ثبت نام می‌کردند، اما با افزایش تقاضای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور، دانشگاه‌ها شرایطی را برای تحصیل در نیوزیلند در مقطع لیسانس قرار دادند. این شرایط در هر دانشگاهی متفاوت است و باید به صورت انحصاری در مورد رشته و دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید.

دوره کارشناسی در نیوزیلند یک دوره سه تا چهار ساله است. از آن‌جایی که برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست، معدل و ریزنمرات و رزومه تحصیلی شما یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در مورد پذیرش یا عدم پذیرش برای تحصیل در نیوزیلند تصمیم می‌گیرد. تنها آزمونی که برای پذیرش در دوره لیسانس باید در آن شرکت کنید، آزمون زبان است که البته نمره آن نیز برای پذیرش شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. 

فوق لیسانس در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در نیوزلند

فوق لیسانس در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در نیوزیلند در مقطع فوق لیسانس نیز برای دانشجویان ممتاز کار ساده‌ای است. برای تحصیل در این مقطع نیز باید مدرک زبان ارائه دهید و هر چه نمره‌ بالاتری داشته باشید، به نفع شما خواهد بود. علاوه بر نمره مدرک زبان شما، رزومه تحصیلی و معدل و ریزنمرات لیسانس در پذیرش شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. برخی از دانشگاه‌ها شرایط ویژه‌تری برای پذیرش در نظر می‌گیرند. مصاحبه‌های حضوری یا آنلاین از جمله این شرایط هستند که وابسته به دانشگاه‌های مختلف، به صورت‌های گوناگونی برگزار می‌شوند.دوره تحصیل در نیوزیلند برای مقطع فوق لیسانس دو سال طول می‌کشد. زبان انگلیسی، سطح علمی بالا، امکان انجام فعالیت‌های پژوهشی و هزینه تحصیل مقرون به صرفه از مهم‌ترین ویژگی‌های مقطع فوق لیسانس در نیوزیلند است. همچنین اگر شما یک دانشجوی نمونه در این مقطع باشید، این شانس را خواهید داشت که در این کشور کار پیدا کنید و اقامت دائم کسب کنید یا وارد بازارهای بین المللی شوید. 

دکترا در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش دکترا در نیوزلند

دکترا در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش دکترا در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد دارید برای تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکترا اقدام کنید، باید خود را برای سپری کردن یک دوره پژوهشی آماده کنید. دوره دکترا در نیوزیلند بین سه تا پنج سال طول می‌کشد. معمولا دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می‌کنند، پس از سال اول یک رویکرد پژوهشی را طی می‌کنند و تا پایان آن را ادامه می‌دهند. دانشجویان این مقطع راحت‌ تر از سایر مقاطع می‌توانند بورسیه‌های تحصیلی دریافت کنند، چرا که دولت نیوزیلند بودجه خوبی برای انجام امور پژوهشی اختصاص می‌دهد و همچنین تعداد دانشجویان در این مقطع کم‌تر است. برخی از دانشجوهای دکترا به انجام کارهای مرتبط با رشته‌شان حین تحصیل در نیوزیلند نیز می‌پردازند و حقوق دریافت می‌‌کنند. به همین دلیل می‌توان گفت دانشجویان بین المللی در صورتی که توانایی‌های لازم را داشته باشند، این امکان را دارند که به صورت کاملا رایگان در نیوزیلند تحصیل کنند.

تحصیل پزشکی در نیوزلند

تحصیل پزشکی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از دانشجویان بین المللی صرفا به خاطر رشته‌ پزشکی برای تحصیل در نیوزیلند اقدام می‌کنند. دانشگاه‌های پزشکی اوکلند و اوتاگو جزء دانشگاه‌های پزشکی معتبر در جهان محسوب می‌شوند. دوره‌ پزشکی در نیوزیلند یک دوره 6 ساله است. می‌توان گفت تنها دانشجویانی که از سطح علمی بالایی برخوردارند و علاقه وافری به این رشته دارند، می‌توانند این شش سال را با موفقیت به پایان برسانند. در سال اول پزشکی دانشجویان درباره پیش نیازهای پزشکی و علوم بهداشتی مطالعه می‌کنند. دو سال دوم آموزش‌های غیر بالینی است و سه سال آخر تحصیلات پزشکی دانشجویان به صورت بالینی آموزش می‌بینند. دانشجویانی که پس از اخذ مدرک دیپلم دوازده ساله خود قصد تحصیل در نیوزیلند در رشته پزشکی را دارند باید مدرک زبان خود را ارائه دهند که هر چه نمره زبان بالاتری داشته باشند، شانس آ‌ن‌ها برای پذیرش افزایش خواهد یافت. دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند و قصد تحصیل در نیوزیلند در رشته پزشکی را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و تنها باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. رزومه تحصیلی برای این دانشجویان تعیین کننده است.

تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند

تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رشته دندانپزشکی در نیوزیلند خیلی مورد استقبال دانشجویان بین المللی واقع نشده است. در نیوزیلند تنها یک دانشکده دندانپزشکی وجود دارد که معمولا تنها دانشجویان بومی این منطقه در آن تحصیل می‌کنند. البته اینکه تحصیل در نیوزیلند در رشته دندانپزشکی برای افراد مناسب است یا خیر یک امر کاملا نسبی است و شاید با در نظر گرفتن سایر فاکتورها به این نتیجه برسید که تحصیل در نیوزیلند و در این رشته گزینه مناسبی برای شماست.

دانشکده دندانپزشکی اوتاگو قدمتی در حدود صد سال دارد و این موضوع باعث شده است که اساتید و کادر آموزشی این دانشکده تجربه‌های زیادی در ارائه گرایش‌های مختلف دندانپزشکی داشته باشند. دانشجویان دندانپزشکی در این کشور می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی نیز استفاده کنند و تا حدودی هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش دهند. همچنین شما به عنوان یک دانشجوی دندانپزشکی اجازه کار حین تحصیل در نیوزیلند را خواهید داشت. از طرفی هزینه‌‌های تحصیل در نیوزیلند نسبت به کشورهایی مانند انگلیس کم‌تر است و این در حالی است که نظام آموزشی نیوزیلند مبتنی بر نظام آموزشی بریتانیاست و به همین دلیل کیفیت آموزشی در دانشکده دندانپزشکی نیوزیلند با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر برابری می‌کند. 

تخصص پزشکی در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در نیوزلند

تخصص پزشکی در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان پس از اینکه دوره شش ساله پزشکی خود را به پایان رساندند، می‌توانند به تحصیل در نیوزیلند در مقطع تخصص پزشکی مشغول شوند. معمولا مدارک دوره پزشکی عمومی در ایران مورد تأیید دانشگاه‌های نیوزیلند هستند. در صورتی که مدرک شما مورد تأیید دانشگاه‌های پزشکی نیوزیلند نباشد، می‌توانید با سپری کردن دوره‌هایی که برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است، مدرک خود را معادل سازی کرده و به تحصیل را نیوزیلند مشغول شوید.دانشجویانی که قصد دارند تخصص پزشکی خود را در نیوزیلند سپری کنند، باید خود را برای شرایط رقابتی پذیرش آماده سازند. توجه داشته باشید که تنها دانشجویانی که علاقمند به پزشکی هستند و برای سختی‌های این رشته آمادگی دارند در دوره تخصص پزشکی موفق خواهند بود. رزومه تحصیلی و کاری، مدرک زبان، توصیه نامه و انگیزه نامه مهم‌ترین مدارکی هستند که در پذیرش شما تأثیرگذارند.

تخصص دندانپزشکی در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در نیوزلند

تخصص دندانپزشکی در نیوزلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشکده دندانپزشکی اوتاگو دارای سه کالج تخصصی است که تمام گرایش‌های تخصص دندانپزشکی در این دانشگاه ارائه می‌شود. در واقع دانشجویان پس از به پایان رساندن دوره دندانپزشکی عمومی یا اخذ مدرک لیسانس دندانپزشکی برای ادامه تحصیل وارد یکی از این کالج‌ها می‌شوند. دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی در نیوزیلند یک سال طول می‌کشد و دکترای دندانپزشکی سه سال طول می‌کشد. برای اینکه موفق شوید وارد دوره تخصص دندانپزشکی در نیوزیلند شوید، باید دارای مدرک زبان، معدل بالا و توصیه نامه معتبر باشید.

کالج‌های دندانپزشکی نیوزیلند عبارتند از: کالج علوم دهان و دندان، کالج شناخت دندان و جراحی دندان و کالج ترمیم و بازسازی دندان، برخی از این کالج‌ها دانشجویان را در مقطع کارشناسی نیز پذیرش می‌کنند، اما شرط پذیرش در آن قبولی در آزمون UMAT و GAMSAT است.

رشته های غیر پزشکی در نیوزلند

رشته های غیر پزشکی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، تنوع رشته‌های تحصیلی باعث شده است که تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نیوزیلند اقدام کنند. اما برخی از رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان ایرانی بسیار پرطرفدار هستند. در ادامه به شرایط تحصیل در این رشته‌ها در کشور نیوزیلند می‌پردازیم.

دانشگاه مسی دارای دانشکده علوم هوانوردی است که می‌توانید در آن به تحصیل در رشته‌هایی مانند خلبانی، علوم هوانوردی و... بپردازید. البته تعداد دانشکده‌های هوانوردی در نیوزیلند محدود است و همین موضوع باعث شده است که پذیرش در چنین رشته‌هایی کار سختی باشد.تعدادی از دانشگاه‌های نیوزیلند دارای دانشکده‌های هنر است. برخی از دانشگاه‌ها نیز دارای دانشکده‌هایی هستند که منحصر به یکی از شاخه‌های هنر است. برای مثال در تعدادی از دانشگاه‌ها، دانشکده‌های موسیقی، معماری و... وجود دارد که دانشجویان می‌توانند به تحصیل در نیوزیلند در این دانشگاه‌ها بپردازند. البته برخی از رشته‌های هنری مانند طراحی مد و لباس یا سینما نیز در دانشگاه‌های کشور نیوزیلند ارائه می‌شود اما در بین دانشجویان بین المللی پرطرفدار نیست. 

رشته داروسازی پس از پزشکی و دندانپزشکی دارای بیشترین تقاضا است. این رشته در کشور نیوزیلند با کیفیت بالایی ارائه می‌شود و برای اینکه موفق شوید در آن پذیرش بگیرید، لازم است معدل بالا و نمره زبان خوب داشته باشید.

در کشور نیوزیلند پنج دانشگاه حقوق وجود دارد که از سطح علمی خوبی برخوردارند. مدرک تمامی آن‌ها در سطح بین الملل معتبر است اما تعدادی از آن‌ها در بین دانشکده‌های قدرتمند ارائه دهنده‌ی رشته حقوق محسوب می‌شوند. دانشگاه‌های اوکلند، وایکاتو، کنتربری، صنعتی اوکلند و ولینگتون دارای دانشکده حقوق هستند.

گردشگری یکی از صنعت‌های نیوزیلند است که به دلیل وجود طبیعت زیبا در این کشور بسیار گسترش یافته است. به همین دلیل تعدادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نیوزیلند و در این رشته درخواست می‌دهند. رشته توریسم در نیوزیلند روی سه محور ارتباط با مردم، مکان‌ها و تجارت متمرکز است.رشته‌های مهندسی نیز در دانشگاه‌های نیوزیلند پر رونق هستند. از پر طرفدارترین شاخه‌های مهندسی برای تحصیل در نیوزیلند می‌توان به مهندسی کامپیوتر اشاره کرد. از آن‌جایی که کامپیوتر مهم‌ترین علم عصر حاضر است، دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این رشته هستند. 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در نیوزلند

خطرات احتمالی برای دانشجویان در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در نیوزیلند بدون شک شبیه به زندگی رویایی بسیاری از افراد است. نیوزیلند یک کشور سرسبز و خلوت است که در آن خبری از آسمان خراش‌ها نیست و بیشتر خانه‌های ویلایی با زمین‌های سرسبز به چشم می‌خورد. این کشور یکی از صلح آمیزترین مناطق جهان محسوب می‌شود و زندگی در آن بیشتر به شکل روستایی است. روستایی پر از امکانات و آرامش است. اما همه چیز به همین زیبایی نیست. شرایط اقلیمی کشور نیوزیلند مشکلاتی را نیز به همراه دارد. شهر ولینگتن به سرزمین بادها شناخته می‌شود و بادهای بسیار پر سرعتی در آن می‌وزد. تا زمانی که به این بادها عادت نکنید، برای شما وحشتناک خواهد بود. البته مردم منطقه به این بادها عادت کرده‌اند و حتی طوفان‌ها نیز برای آن‌ها امری عادی است و کم‌تر پیش می‌آید خسارتی وارد کند.

زلزله نیز یکی از مواردی است که در نیوزیلند زیاد اتفاق می‌افتد و ساکنین این کشور به این موضوع نیز عادت دارند. برخی از زلزله‌ها بسیار کوچک هستند تا حدی که تنها باعث لرزش‌های کوچک در ساختمان‌ها می‌شوند و برخی از آن‌ها نیز بزرگ هستند و خرابی به بار می‌آورند و لازم است نکات ایمنی را برای زندگی در این کشور بلد باشید. ساختمان‌های نیوزیلند از استحکام خوبی برخوردارند و تنها در زلزله‌هایی با ریشتر بالا امکان آسیب وجود دارد. اکثر نیوزیلندی‌ها دارای اپلیکیشن‌هایی هستند که زمان وقوع زلزله را به آن‌ها خبر می‌دهد تا آن‌ها خود را آماده کنند.این‌ها تنها مشکلاتی هستند که ممکن است در نیوزیلند برای شما مشکل ساز باشند. در این کشور با فسادهای اخلاقی به شدت برخورد می‌شود و میزان وقوع جرم بسیار پایین است. جو سیاسی و اقتصادی بسیار آرام است و همه چیز برای داشتن یک زندگی شاد و آرام در نیوزیلند برای شما فراهم است. 

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در نیوزلند

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارس ایرانی در نیوزیلند وجود دارند اما تعداد آن‌ها بسیار کم است. سطح آموزشی و برخورد مسئولین با دانش آموزان بین المللی آنقدر با کیفیت است که کم‌تر کسی به این فکر می‌افتد که فرزندانش لزوما در مدرسه ایرانی تحصیل کنند. در مدارس نیوزیلند از اعتقادات و حساسیت‌ها دانش آموزان و والدین آن‌ها اطلاعاتی گرفته می‌شود و در طول سال تحصیلی این موارد به دقت رعایت می‌شوند. برای مثال دانش آموزان مسلمان به راحتی می‌توانند با حجاب به تحصیل در نیوزیلند بپردازند و خبری از تمسخر یا بی احترامی به آن‌ها نیست. تفاوتی بین دانش آموزان بین المللی و دانش آموزان داخلی در نیوزیلند وجود ندارد و می‌توان گفت تمایز بین نژادهای مختلف در این کشور کاملا بی معنی است. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود که شما با خاطری آسوده فرزندان خود را در مدارس نیوزیلندی ثبت نام کنید و نیازی به مدرسه ایرانی نداشته باشید. البته اگر همچنان می‌خواهید در مدارس ایرانی تحصیل کنید، می‌توانید به صورت اینترنتی یا به کمک سفارت ایران در این کشور به دنبال مدارس ایرانی بگردید.

چاپ مقالات علمی در نیوزلند و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در نیوزلند و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشورهایی که آزمون ورودی در آن‌ها برگزار نمی‌شود، رزومه تحصیلی به خصوص برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از مواردی که به عنوان نقطه قوت رزومه تحصیلی محسوب می‌شود، ارائه مقاله است. در صورتی که در مجلات علمی مقاله چاپ کرده باشید، می‌توانید به راحتی در این کشور پذیرش بگیرید.کشور نیوزیلند به فعالیت‌های پژوهشی اهمیت زیادی می‌دهد. اگر حین تحصیل در نیوزیلند مقاله چاپ کنید نیز می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند شوید و مورد تشویق دانشگاه قرار بگیرید. چرا که ارائه مقاله نه تنها برای شما امتیازات بسیاری خواهد داشت، باعث ارتقای سطح دانشگاه و امتیاز گرفتن استاد راهنمای شما خواهد شد. 

شرکت در آزمون های بین المللی در نیوزلند

شرکت در آزمون های بین المللی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نیوزیلند نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر مهم‌ترین آزمون بین المللی که دانشجویان در آن شرکت می‌کنند، آزمون‌های زبان انگلیسی است. علیرغم اینکه شرکت در این آزمون‌ها برای دانشجویان متقاضی تحصیل در نیوزیلند اجباری است، وجود مدرک این آزمون در رزومه شما بسیار موثر است. علاوه بر آزمون‌های زبان ممکن است رقابت‌های علمی و عملی دیگری که با رشته تحصیلی شما مرتبط هستند نیز برگزار شوند و شرکت در آن‌ها علاوه بر تقویت رزومه تحصیلی، باعث افزایش تجربه و دانش شما شود. در مورد این نوع رقابت‌ها می‌توانید از اداره آموزش دانشگاه خود سوال کنید یا به صورت اینترنتی از فراخوان‌ این رقابت‌ها آگاه شوید.

کنفرانس های علمی در نیوزلند

کنفرانس های علمی در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس‌های علمی یکی از بهترین فرصت‌ها برای دانشجویانی است که سطح علمی خوبی هستند و به دنبال موقعیت برای اثبات توانایی‌ها و نشان دادن خود هستند. معمولا در هر کنفرانس افراد کارآفرین در همان حوزه یا اشخاصی که در موضوع مربوطه حرفی برای گرفتن دارند، حاضر می‌شوند. آشنایی شما با این افراد خالی از لطف نیست و می‌تواند موقعیت شغلی خوبی برای آینده شما فراهم کند. در کشور نیوزیلند همه ساله کنفرانس‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف و با موضوعات متعدد برگزار می‌شود که این امر باعث می‌شود تمام دانشجویان با علایق متفاوت و در رشته‌های مختلف تحصیلی امکان شرکت در کنفرانس‌های علمی را داشته باشند. برای اطلاع از کنفرانس های برگزار شده در دانشگاه شما یا کشور نیوزیلند می‌توانید به صورت اینترنتی جست و جو کنید. البته معمولا فراخوان های کنفرانس‌ها به اطلاع دانشجویانی که در رشته‌های مرتبط تحصیل می‌کنند، می‌رسد.

جشن های دانشگاه ها در نیوزلند

جشن های دانشگاه ها در نیوزلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور نیوزیلند جشن‌هایی وجود دارد که با بسیاری از کشورهای جهان مشترک است. مردم کشور نیوزیلند انسان‌های شادی هستند. در ادامه به معرفی برخی از مراسم موجود در این کشور می‌پردازیم. مراسم سال نو اولین مراسمی است که در هر سال در نیوزیلند برگزار می‌شود. این جشن در اواسط ماه ژوئن برگزار می‌شود و درست در زمانی که صورت فلکی‌ها و خوشه‌های ستاره در جای درست خود قرار می‌گیرند. مردم در این روز به جشن و شادمانی می‌پردازند، آتش بازی و پرواز با کایت از جذاب‌ ترین برنامه‌های این جشن محسوب می‌شود. 

جشنواره کاوایی کا یک جشنواره آشپزی در نیوزیلند است. مرکز برگزاری این جشن جزیره شمالی نیوزیلند و در شهری در نزدیکی شهر همیلتون است. در این جشن بیشتر غذاهای دریایی طبخ می‌شود و در سبدهای کتان قرار داده شده و به مردم ارائه می‌شود. 

جشنواره کاوایی کا همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. روز بزرگداشت شهر اوکلند که بزرگترین و پر جمعیت‌ ترین شهر نیوزیلند است، در این کشور جشن گرفته می‌شود. در این جشن مراسم و میراث قبیله‌ای گرامی داشته می‌شود و مردم به جشن و سرور می‌پردازند. در این روز غذاهای محلی پخته می‌شوند، مردم بازی‌های محلی انجام می‌دهند، داستان سرایی می‌کنند و به قایقرانی می‌پردازند.

جشنواره ویتانگی در پارک مرکزی شهر ولینگتون برگزار می‌شود. در این جشن فستیوال‌های موسیقی برگزار می‌شود، غذاهای محلی طبخ می‌شوند و نمایشگاه‌های صنایع دستی مردم نیوزیلند برپا می‌شود. همچنین گروه‌های نمایشی در این روز برای مردم برنامه اجرا می‌کنند. این‌ها جذاب‌ ترین جشن‌هایی بود که در کشور نیوزیلند برگزار می‌شود و می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. معمولا مراسم‌های رسمی مانند مراسم‌ سال نو در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. 

دانشگاه‌ها همچنین ممکن است به مناسبت‌های مختلف در نیوزیلند جشن‌هایی را برگزار کنند که فراخوان آن‌ها به اطلاع شما خواهد رسید و می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. برخی از این جشن‌ها نیز در سطح شهر برگزار می‌شود که شرکت در آن‌ها می‌تواند به یکی از خاطرات شما از تحصیل در نیوزیلند تبدیل شود. تحصیل در نیوزیلند می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی شما باشد.

آخرین ویرایش: 2019-03-09 12:40:43 7,602