ویزای سنگاپور

در این مقاله به بررسی روش‌های اخذ ویزای سنگاپور می‌پردازیم و همچنین با هزینه‌های دریافت ویزا، انواع ویزای سنگاپور (کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری) و مدارک لازم دریافت ویزا آشنا می‌شویم.

مقدمه

شهر سنگاپور با کلان‌شهرهای آسیایی همسایه خود بیشتر ازلحاظ تمیزی و مرتب بودن متفاوت است تا حدی که جویدن آدامس در مکان‌های عمومی جریمه دارد و از آن‌جا که سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است و همچنین قصد دارد به همین ترتیب ازجمله با قوانین سخت‌گیرانه خود بماند، مثلا یکی از این قوانین ممنوعیت آن فروش آدامس است.

فرودگاه سنگاپور یک ‌قطب بین‌المللی است و این بدان معناست که اتصالات پروازی به این قسمت از جهان بسیار عالی است. بیش از پنجاه کشتی بزرگ هرروز وارد بندر کشور سنگاپور می‌شوند. گردشگری در حال شکوفایی است و برقراری ارتباط هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا انگلیسی یک‌زبان رسمی است. این کشور برای تحصیل در خارج انتخابی بسیار عالی است؛ اما هزینه زندگی در سنگاپور گران است و به‌نسبت کشورهای آسیا هزینه بالایی دارد و به لحاظ هزینه تقریبا هم‌تراز با اروپاست.

درباره ویزای سنگاپور

برای مسافرت به سنگاپور به ویزا احتیاج دارید؟ تعداد دفعات ورود به سنگاپور به نوع گذرنامه بستگی دارد. این از تاریخ صدور ویزا شروع می‌شود. لطفاً در نظر داشته باشید که مدت‌زمان هر اقامت در سنگاپور نمی‌تواند بیش از ۳۰ روز باشد؛ یعنی هر بار که وارد کشور می‌شوید، گذرنامه شما بر این اساس مهر خواهد شد که اجازه می‌دهد برای (معمولاً) ۳۰ روز بماند.

اگر متقاضی گذرنامه SG Visa هستید، می‌توانید e-VISA یا ویزای لیبل دار را از هرجای دنیا اعمال کنید. در هر ورود به سنگاپور گذرنامه با یک ویزیت گذر (مهر) مشخص می‌شود که تاریخ پایان زمان اقامت مجاز شما در سنگاپور به مدت ۳۰ روز (بیشتر موارد) را نشان می‌دهد؛ پس‌ازآن شما باید کشور را ترک کنید. ICA (اداره مهاجرت و بازرسی‌ها) اجازه می‌دهد تا برای یک‌بار تمدید ۳۰ روزه برای بازدید کوتاه‌مدت از Pass Pass درخواست کنید.

انواع ویزای سنگاپور

انواع ویزای سنگاپور

 • همان‌طور که از نام آن پیداست فقط برای توریست‌هایی که به سنگاپور وارد می‌شوند، صادر می‌شود. ویزای توریستی سنگاپور ۳ ماه اعتبار ورود دارد یعنی تا ۳ ماه می‌توانید با این ویزا وارد شوید ولی فقط یک ماه اجازه‌ی اقامت و ماندن در سنگاپور را دارید.
 • ویزای توریستی: همان‌طور که از نام آن معلوم است متناسب برای اهداف توریستی تفریحی است. مدت‌زمان اعتبار این ویزا یک ماهه است.
 • ویزای تحصیلی: برای تحصیل در سنگاپور بهتر است از قبل درخواست پذیرش کنید و سپس اقدام به اخذ ویزا کنید.
 •  ویزای کاری: مناسب برای افرادی که قصد دارند برای کار به سنگاپور سفر کنند. نوع ویزای کار سنگاپور با توجه به میزان مهارت و تجربه‌ی افراد متغیر است. برای مثال ویزای رده‌ی P1 و P2 به افرادی که در تعلق می‌گیرد که درزمینهٔ ی کاری خود متخصص هستند.

ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور به اشخاصی تعلق می‌گیرد که با اهداف توریستی و گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند انجام می‌گیرد. ویزای توریستی سنگاپور عموماً به‌صورت ا ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه کند.

ویزای کار سنگاپور

ویزای کار سنگاپور انواع مختلفی دارد که با اجازه کار برای متقاضیانی که مهارت کمتری دارند آغاز می‌شود و به رده P1 و P2 می‌رسد که این افراد درزمینهٔ ی کاری خود بسیار حرفه‌ای هستند و ازلحاظ آموزشی و سوابق کاری دارای اعتبار هستند.

برای آشنایی با انواع مختلف ویزای کار در سنگاپور به مطالب زیر توجه کنید:

WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS – (EP)

به این ویزا با نام ویزای E یا EP شناخته می‌شود، این ویزا برای افراد حرفه‌ای بین‌المللی، کارکنان مدیریتی (مدیرعامل، مدیرکل و مدیر اجرایی) و در کل مدیران و متخصصانی که تمایل به کار در سنگاپور را دارند اعطا می‌گردد. کارجویان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ داشته باشند.

WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS – (ENTREPASS)

به این ویزا، ویزای EntrePass گفته می‌شود. این ویزا برای افرادی است که ممکن است تحصیلات و مهارت خاصی نداشته باشند؛ اما سابقه شراکت یا داشتن تجارتی موفق دارند یا این‌که دارای ایده‌های نوآورانه و خلاقانه هستند که چشم‌انداز شغلی خوبی ازلحاظ اقتصادی در آینده به همراه خواهد داشت. متقاضیان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ داشته باشند.

WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS – (PEP)

این نوع ویزا بر اساس شایستگی‌های یک فرد صادرشده و مستقل از هر کارفرمایی است. دارندگان ویزای (PEP) می‌توانند کارفرمایان خود را بدون تأثیر در وضعیتشان تغییر دهند و آن‌ها می‌تواند برای ارزیابی فرصت‌های شغلی در سنگاپور حداکثر برای ۶ ماه در آنجا بمانند. مدت این ویزا ۵ساله است و بعد از آن غیرقابل تمدید است. برای واجدالشرایط بودن حقوق فرد در ۶ ماه گذشته باید حداقل $۸.۰۰۰ در ماه باشد.

WORK PERMIT SCHEME

اجازه کار (WP) معمولاً برای کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی صادر می‌گردد. مدت‌زمان اجازه کار به‌طور کلی دو سال می‌باشد و به اعتبار گذرنامه فرد، ضمانت‌نامه بیمه یا بانکی و مدت اشتغال کارگر هرکدام کوتاه‌تر باشد بستگی دارد. این افراد فقط تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین‌شده می‌توانند کار کنند و برای واجدالشرایط بودن می‌توانند حقوق ۲۰۰۰ $ یا کمتر داشته باشند.

WORK PERMIT: S PASS

این ویزای کار برای کارگران با مهارتی در سطح متوسط در نظر گرفته‌شده است که توسط شرکت‌هایی که در سنگاپور فعالیت می‌کنند استخدام می‌شوند. پذیرفتن متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازبندی انجام می‌شود که عبارت‌اند از: درآمد، تحصیلات، مهارت‌ها، نوع شغل و میزان سوابق کاری. سهمیه تعداد دارندگان این ویزا کمتر از ۲۵ درصد کل شرکت‌هایی است که نیاز به نیروی کار دارند. متقاضیان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ داشته باشند.

WORK PERMIT: MISCELLANEOUS WORK PASS

اتباع خارجی برای کار در کشور سنگاپور در زمان کوتاه حداکثر ۶۰ روزه باید از این نوع ویزا استفاده کنند. این ویزا جایگزین ویزای Professional Visit Pass شده است.

TRAINING EMPLOYMENT PASS

دانشجویان خارجی دوره کارشناسی یا جویندگان کار برای انجام و گذراندن آموزش‌های عملی در رابطه با حرفه، تخصص، مدیریت یا مشاغل اجرایی می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. اگر متقاضی در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های مورد تائید باشد باید بخشی ضروری از دوره کارشناسی و گرفتن مدرکش باشد. درآمد ثابت و ماهیانه متقاضیان باید حداقل ۲۸۰۰ دلار باشد و مدرکی قابل‌قبول ارائه دهند.

MULTIPLE-JOURNEY BUSINESS VISA

این نوع ویزا عبور و مرور مدیران کسب و کارهای گوناگون که نیاز به تردد به کشور سنگاپور را دارند تسهیل می‌گرداند. استفاده از این ویزا به نفع تاجران و سرمایه‌گذارانی است که مکرراً به سنگاپور برای تجارت و سرمایه‌گذاری سفر می‌کنند.

WORK HOLIDAY PROGRAMME

این ویزا بیشتر موردعلاقه فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ۱۷ تا ۳۰ساله است که از دانشگاه‌های مورد تائید در استرالیا، فرانسه، آلمان، هنگ‌کنگ، ژاپن، نیوزیلند و آمریکا فارغ التحصیل شده‌اند. این ویزا به مدت ۶ ماه است و چون مدت‌زمان آن کوتاه است متقاضی در هر حرفه‌ای که بخواهد می‌تواند مشغول به کار شود

ویزای تحصیلی در سنگاپور

ویزای تحصیلی در سنگاپور

دانشگاه‌های سنگاپور به دلیل دریافت رتبه‌های بالا و معتبر در بین دانشگاه‌های جهان خصوصاً در سال‌های گذشته نظر دانشجویان ایرانی را برای تحصیل در سنگاپور و اخذ پذیرش به خود جلب کرده‌اند. از سایر ویژگی‌های این کشور رفت‌وآمد سهل به ایران است که موانعی که دانشجویان آمریکایی و کانادایی و غیره جهت رفت‌وآمد و گرفتن ویزا دارند را ندارد. همچنین بورس دانشگاه‌های سنگاپور برای هزینه‌های دانشجویان کافی است. از سوی دیگر چون‌که دانشگاه‌های سنگاپوری سطح علمی دانشجویان ایرانی را قبول دارند، پذیرش دانشجویان ایرانی با استقبال بیشتری روبه‌رو شده است و اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها آسان‌تر به نظر می‌رسد.

رتبه و نام دانشگاه

 • 25 National University of SINGAPORE – NUS
 • 47 NANYANG Technological University – NTU
خوراک روزانه (در غذاخوری‌ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار سنگاپور هزینه دارد، هزینه مسکن بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ دلار، رفت وآمد داخلی بین ۷۰ تا ۱۵۰ دلار و سایر هزینه‌های شخصی شامل لوازم التحریر، کالاهای بهداشتی، تفریح و سایر بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار می‌باشد که در کل هزینه تمامی آن‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار خواهد شد.

مدارک و اسناد موردنیاز

مدارک و اسناد موردنیاز ویزای سنگاپور به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای سنگاپور. برای سفارش‌های آنلاین، لطفاً برنامه ویزای سنگاپور را که توسط سیستم ما تحت حساب شما تهیه شده است، بارگیری، چاپ و امضا کنید.
 • کپی گذرنامه امضا شده ایران با حداقل 6 ماه اعتبار باقی مانده.
 • عکس از نوع گذرنامه. باید یک عکس جدید، منحصر به فرد با اندازه x2 اینچ باشد که قبلاً در ویزا یا گذرنامه استفاده نشده است.
 • اثبات وضعیت. کپی گرین کارت (هر دو طرف) یا اثبات دیگر وضعیت قانونی
 • برنامه سفر، کپی بلیت‌های سفر دور یا برنامه سفر دقیق برای مدت‌زمان سفر (نام متقاضی باید در برنامه سفر باشد).
 • نامه استخدام. نامه تائید اشتغال از طرف کارفرمای متقاضی در نامه الکترونیکی مشاغل، با مشخصات تماس، با بیان اینکه مرخصی غیبت، هدف و مدت‌زمان سفر اعطا شده است و شما به شغل فعلی خود باز خواهید گشت. اگر خود اشتغال هستید، یک نسخه از پروانه کسب و کار و اظهارنامه مالیاتی خود را درج کنید. برای دانش آموزان، لطفاً یک نامه رسمی از مدرسه خود ارسال کنید که نشان می‌دهد وضعیت خوبی دارید و برای ترم آینده ثبت نام کرده‌اید. اگر بازنشسته هستید، اثبات صندوق بازنشستگی خود را ارائه دهید.
 • رزرو هتل، کپی رزروهای تائید شده هتل (نام متقاضی باید در رزرو هتل باشد).
 • فرم V39A در صورت اقامت در کنار دوستان در خانواده، V39a توسط یک شهروند سنگاپور امضا شده و شماره NRIC آن‌ها را در قسمت خالی قرار دهید. اگر در سنگاپور تماسی ندارید، سفارت توصیه می‌کند با سفارت ایران در سنگاپور تماس بگیرید.
 • ویزاهای قبلی. اگر متقاضی قبلاً ویزای سنگاپور را که در همان گذرنامه نیست، به دست آورد، باید یک نسخه از ویزاهای قبلی و همچنین صفحه اطلاعات گذرنامه‌ای را که در آن صادرشده است، تهیه کند.
 • بیانیه شخصی‌نامه. از سوی شخص متقاضی باشد مبنی بر این‌كه هیچ‌گونه تماسی در سنگاپور ندارند. این شامل هدف سفر، تاریخ اقامت و محل اسکان است. نامه باید توسط متقاضی امضا و تاریخ زده شود.
لطفاً گواهی ازدواج را ارائه دهید (برای اثبات وضعیت زن و شوهر در صورت مسافرت با هم).

شرایط ویزا و ورود به سنگاپور

همه بازدیدکنندگان به سنگاپور باید شرایط ورود به شرح زیر را داشته باشند:

 • سند مسافرتی معتبر (حداقل اعتبار ۶ ماه در زمان عزیمت)
 • بلیت‌های رفت و برگشت
 • بودجه کافی برای تأمین مالی خود در طول اقامت در سنگاپور
 • ویزا برای ورود به سنگاپور
 • واکسیناسیون تب زرد

مراحل اخذ ویزای سنگاپور

مسلما برای اخذ ویزای هر کشوری باید مراحلی طی شود و هر کشور روش خاص خود را در این مسیر دارد. برای دانستن بیشتر در این مورد، در ادامه مقاله با ما باشید.

eVisa سنگاپور

eVisa سنگاپور

لطفاً توجه داشته باشید که این سرویس فقط برای شهروندان ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین و ازبکستان در دسترس است. ایرانی‌ها برای درخواست آنلاین ویزای سنگاپور نیاز به یک فرد در سنگاپور دارید که به‌عنوان حامی شما با سنگاپور آی دی ای که دارد وارد سایت ica.gov.sg شده و در سایت ثبت نام کند. eVisa سنگاپور توسط اداره مهاجرت و بازرسی‌ها (ICA) سنگاپور معرفی شد و به یک تماس محلی یا نماینده مجاز ویزا / شریک استراتژیک اجازه داد ویزا تائید شده را به‌صورت الکترونیکی چاپ کند؛ بدون این‌که متقاضی مجبور شود به‌صورت حضوری برای جمع‌آوری برچسب ویزای فیزیکی اقدام کند. سیستم eVisa روشی آنلاین برای درخواست ویزا جهت ورود از هرجای دنیا است. مسافرانی که از برنامه e-Visa استفاده می‌کنند، به سادگی اقدام می‌کنند، هزینه‌ای را به‌صورت آنلاین پرداخت می‌کنند و قبل از سفر به سنگاپور ویزای الکترونیکی خود را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند. بله خیلی راحت است!

ویزای الکترونیکی سنگاپور فقط برای اهداف گردشگری است. همچنین ویزای الکترونیکی سنگاپور پس از صدور ۶۳ روز معتبر است و به هر ورودی حداکثر ۳۰ روز اجازه می‌دهد.

پیگیری پرونده

طبق تجربه‌ی به‌دست‌آمده مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سنگاپور ۷ الی ۱۰ روز کاری است و روزهای شنبه و یکشنبه جزو روزهای کاری سفارت سنگاپور نیست. لازم به یادآوری است که در این‌یک ماهی که می‌توانید در سنگاپور اقامت داشته باشید اجازه مشغول شدن به کار را ندارید و همچنین نمی‌توانید بیشتر از ۳۰ روز در سنگاپور بمانید.

نکات لازم در مورد ویزای سنگاپور

 • ویزای سنگاپور به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود.
 • ویزای عادی بعد از 18 روز و ویزای فوری بعد از 9 روز اعطا می‌شود.
 • ویزای صادرشده، از زمان صدور فقط 2 ماه اعتبار دارد؛ یعنی بعد از صدور ویزا، تنها دو ماه فرصت دارید که به این کشور سفر کنید. بعد از ورود مسافر به سنگاپور تنها یک ماه این ویزا اعتبار دارد.
 • وقتی برای ویزای توریستی عادی درخواست می‌دهید، می‌توانید ویزا را در ایران تحویل بگیرید اما این شرایط برای ویزای توریستی فوری فرق می‌کند. ویزای توریستی فوری سنگاپور در فرودگاه مالزی تحویل داده می‌شود.
 • با توجه به اینکه سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد، در نتیجه اگر قصد دارید برای اخذ اقدام کنید باید از طریق سایر سفارت‌خانه‌های سنگاپور در سایر کشورها اقدام کنید؛ اما راه آسان‌تر این است که با موسسه مهاجرتی GO2TR مشورت کنید.

هزینه اخذ ویزای سنگاپور

هزینه ویزای توریستی ۳۰ روزه سنگاپور ۵۵ دلار آمریکا است. نتیجه‌ی درخواست ویزای سنگاپور بعد از ۳۰ روز کاری اعلام می‌شود.

مشاوره

جهت اخذ ویزای سنگاپور و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت به سنگاپور هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی
برای ارزیابی ، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو ویزا
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس