قوانین عجیب در دنیا

0 768

بهتر است قبل از مهاجرت به هر کشوری به این فکر کنیم که آیا با قوانین آن کشور می توانیم ارتباط برقرار کنیم یا نه، همه جا قوانین به خصوص خود را دارد، تمام کشورها و حتی کوچکترین قبیله ها در دنیا قواعدی دارند که به مرور زمان به قوانین اصلی آنها تبدیل شده است و در بسیاری از موارد دیده شده که آن قوانین برای آن محل به قدری مهم و حیاتی است که در صورت پیروی نکردن از آن مجبور به تحمل زندان و یا جریمه های بزرگی خواهید بود. در این بین چیزهایی به گوشمان می رسد که بسیار برایمان عجیب و حتی احمقانه به نظر می رسد . شاید برایتان جالب باشد که برخی از این قوانین را در مورد کشورهای مختلف بدانید.

قوانین عجیب در دنیا

بز گاندی

قرار بود گاندی بعد از مدت‌ها مبارزه با استعمار انگلیس، در پارلمان این کشور سخنرانی کند و باید بزش که همیشه عادت داشت تا شیر آن‌را بنوشد همراهش باشد،به همین دلیل نمایندگان پارلمان انگلیس، برای ادای احترام به میهمان خودشان یک قانون به قوانین خودشان اضافه کردند. ورود هر حیوانی به پارلمان انگلیس ممنوع است، به غیر از بز گاندی. دومین قانون ابلهانه بریتانیا، قانونی است که می‌گوید «چسباندن تمبر منقوش به چهره اعضای خانواده سلطنتی به صورت وارونه روی پاکت‌نامه، یک عمل خیانت‌‌آمیز تلقی می‌شود و با مجرم به عنوان یک خائن برخورد خواهد شد.

کمر باریک بمون

در کشور ژاپن از سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفته شد دور کمر مردان نباید بیش از ۸۶ و زنان نباید بیش از ۹۰ سانتیمتر باشد. با این روش ژاپن با چاقی و بیماری های ناشی از آن مبارزه می کند. در سال ۲۰۱۵ کسانی که از این قانون پیروی نکردند جریمه شدند

کمر باریک بمون

اسلحه ای به نام بالشت

در کشور آلمان قانونی وجود دارد که بر اساس آن اگر شما با بالشت به کسی حمله کنید به مانند این است که با چاقو به این شخص حمله کردید. در هر حال در کشور آلمان بالشت به عنوان یک سلاح غیر فعال رده بندی شده است.

آدامس نخور

در سنگاپور کسانی که نمی توانند بدون آدامس زندگی کنند جریمه می شوند. چون آدامس از سال ۱۹۹۲ در این کشور ممنوع شده است. مردم آنجا معتقدند که آدامس به سلامتی و محیط زیست آسیب می زند.

باید بدانید که اصلا به دنبال دلیل و چگونگی تصویب این قوانین نباشید به این خاطر که ما هم به دنبال علت ها گشتیم اما به نتیجه نرسیدیم اما یک مثال قدیمی وجود دارد که میگوید: قانون بد بهتر از بی قانونی است.

قوانین یک خطی احمقانه

 • ایتالیا: خندیدن در تمام حالات الزامی است، مگر در تشییع جنازه یا عیادت بیماران.
 • ژاپن: حداقل سن برای ازدواج وجود ندارد.
 • فرانسه: گذاشتن نام ناپلئون روی خوک غیرقانونی است.
 • سنگاپور: جویدن آدامس در ملأ عام ممنوع است.
 • استرالیا: فقط یک برق‌کار دارای پروانه می‌تواند لامپ‌های سوخته را عوض کند.
 • ایالت آرکانزاس: مرد قانونا می‌تواند همسرش را کتک بزند اما فقط ماهی یک‌بار.
 • ایالت اکلاهاما:   پلیس می‌تواند کسانی را که برای سگ‌ها شکلک درمی‌آورند، ‌دستگیر کند
 • ایالت ورمونت: زنان متاهل برای استفاده از دندان مصنوعی باید از شوهرشان اجازه کتبی داشته باشند
 • ایالت نبراسکا: اگر کودکی هنگام مراسم مذهبی در کلیسا آروغ بزند، پلیس می‌تواند پدر و مادر کودک را دستگیر کند
 • ایالت مونتانا: زن طبق قانون حق ندارد نامه‌های همسرش را باز کند
 • ایالت ماساچوست: گذاشتن ریش پروفسوری بدون مجوز ممنوع است ایالت لوییزیانا: گازگرفتن کسی با دندان‌های طبـیـعـی «حـمله ســاده» است ولـی گـازگرفتن با دندان مصنوعی «حمله مسلحانه» است
دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021