germany
کشور آلمان

زندگی در آلمان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

حداقل دستمزد در کشور آلمان 1532 یورو در ماه است که به میزان 8.84 یورو برای هر ساعت کار می شود. این رقم نسبت به سال 2017 تغییر خیلی زیادی نکرده است. در آمد مدیر محصولات بانکی با متوسط  180000 یورو از دیگر گزینه های پر سود در این کشور به حساب می آید. یک مدیر محصولات بانکی در واقع دارایی های مهم و اصلی بازاریابی بانکی را مورد بررسی قرار می دهد و هدف اصلی در این شغل توسعه برنامه های بازاریابی است. برای صرفه جویی در هزینه های کشور آلمان می توانید از کارت های تخفیف برای حمل و نقل استفاده نمایید. در رستوران های سنتی غذا صرف کنید و برای اجاره آپارتمان به سراغ مناطق دور از مرکز شهر بروید. در نظر داشته باشید به طور کلی درآمدزایی در کشور آلمان به صورتی است که از پس هزینه های موجود بر خواهید آمد. کشور آلمان دارای نیروی کار بسیار فوق العاده ای است به طوری که گردش مالی در این کشور در سال 2018 به میزان 30 درصد از سال های قبل بیشتر شده است و این روند به نوبه خود بسیار ارزشمند است. سطح نوآوری در کشور آلمان بسیار بالا است به طوری که شما می توانید با ایده ای که در ذهن خود دارید از ویزای کارآفرینی استفاده کرده و وارد خاک این کشور شوید. کشور آلمان به طور دقیق در بخش غرب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور از سمت شمال با دانمارک هم مرز است و از سمت غرب نیز با کشور فرانسه مرز مشترک دارد. کشور آلمان از سمت جنوب با سوئیس و اتریش هم مرز بوده و از سمت شرق نیز با لهستان هم مرز است. مساحتی که برای کشور آلمان به دست ما رسیده است 357.121 کیلومتر مربع است. اگر مجموع مساحت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان را در نظر بگیریم کشور آلمان از این دو کمی کوچکتر است!

قانون دستمزد آلمان به 95 درصد از کارگران اعمال می شود اما در این بین افرادی هستند که دارای شرایط خاص است.

در این بخش شغل های پردرآمد در کشور آلمان را بررسی می کنیم و میزان درآمد تقریب برای هر یک را اعلام می داریم. یکی از بهترین شغل هایی که در کشور آلمان دیده می شود مدیریت اجرایی سرمایه انسانی است که به میزان 189996 یورو درآمد به طور متوسط برای این حرفه در نظر گرفته شده است.

شما برای یافتن شغل مورد نظر در کشور آلمان باید تخصص خاصی داشته باشید. یکی از شغل هایی که می تواند انتخاب خوب و پردرآمدی برای شما باشد مشاوره حقوقی است برای ورود به این شغل باید سابقه کاری بالایی داشته و پرونده های دشواری را به نتیجه رسانده باشید.

برای صرفه جویی در هزینه های کشور آلمان می توانید از کارت های تخفیف برای حمل و نقل استفاده نمایید. در رستوران های سنتی غذا صرف کنید و برای اجاره آپارتمان به سراغ مناطق دور از مرکز شهر بروید. در نظر داشته باشید به طور کلی درآمدزایی در کشور آلمان به صورتی است که از پس هزینه های موجود برخواهید آمد.

قیمت برخی از کالاهای سوپرمارکت در کشور آلمان از قرار زیر است:

شیر به میزان یک لیتر 0/78 یورو

نان سفید تازه به میزان 500 گرم 1/14 یورو

برنج سفید به میزان یک کیلوگرم 1/79 یورو

کشور آلمان دارای نیروی کار بسیار حاذقی است به طوری که گردش مالی در این کشور در سال 2018 به میزان 30 درصد از سال های قبل بیشتر شده است و این روند به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

افرادی که مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند به سادگی می توانند به فضای داخلی این کشور اطمینان داشته باشند.

در سال 2018 قوانین جدید امنیتی برای کشور آلمان وضع شده است که به نسبت سال های قبل با یک سری سختگیری ها همراه است.

در خصوص شرایط تحصیلی در این کشور در صورتی که شما متأهل هستید و قصد دارید که همسر و فرزند خود را نیز همراه سازید باید یک نکته را مد نظر داشته باشید که همسر شما به عنوان یک همراه در این کشور مجاز به کار نیست و سختگیری ها در این زمینه بسیار زیاد دیده می شود.

ازدواج در کشور آلمان به دو صورت دفتری و مذهبی صورت می گیرد. در ازدواج های آلمانی خبری از مهریه و جهیزیه نبوده و به طور کلی همه چیز بر اساس سطح اقتصادی زن و مرد است.

خرید و اجاره خانه در کشور آلمان یکی از موضوعات بسیار مهم بوده و عموماً از نگرانی های مهم افراد محسوب می شود.

خرید ملک در کشور آلمان کار آسانی نیست و برای کسانی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی هستند می توانند یک پیشنهاد خوب باشد اینطور که ما متوجه شده ایم در این کشور خرید ملک برای افرادی که از نظر سرمایه در وضعیت متوسط هستند فراهم نشده است.

یکی از روش های ورود به کشور آلمان ثبت شرکت است. قانون تأسیس شرکت در کشور آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که بتوانند یک کسب و کار عالی راه اندازی نمایند.

یکی از روش های ورود به کشور آلمان از طریق ویزای کار است برای اخذ ویزای کار کشور آلمان باید مدرک لیسانس داشته باشید. سابقه کاری با بیمه تأمین اجتماعی حداقل 3 سال داشته باشید. بهتر است مدرک زبان انگلیسی داشته باشید و دعوت نامه کاری معتبر نیز مهم است.

نظام بهداشت و درمان در کشور آلمان بر پایه بیمه است بنابراین اگر شما در این کشور به عنوان یک فرد مقیم دائم باشید می توانید از نظام بیمه استفاده نمایید.

بانک های کشور آلمان در سه دسته فعالیت می‌کنند و دسته اول بانک های خصوصی هستند مثالی که برای این نوع از بانک ها می تواند زد دویچه بانک و کومرتس بانک است. دسته دوم بانک های مشارکتی هستند که سپرده دریافت کرده و یک سری تسهیلات و اقدامات خوب ارائه می دهند، ریفیشن بانک در همین لیست قرار دارد.

در صورتی که قصد دارید از طریق ویزای کشور آلمان به کشورهای دیگر سفر کنید باید ویزای شنگن را انتخاب نمایید اخذ این ویزا کمی دشوار است اما به شما اجازه می دهد که به 26 کشوری که در این لیست قرار دارد رفت و آمد داشته باشید بدون اینکه نیاز به مجوز خاصی داشته باشید.

بین کشور آلمان و ایران تشابه زیادی دیده می شود. یکی از تشابه بسیار مهم بین این دو کشور دست دادن در زمان سلام و خداحافظی است که دقیقاً مشابه دنبال می شود.

اول ژانویه روز نخست در سال جدید است که در این روز مدارس و شرکت های در کشور آلمان تعطیل اعلام می شود.

6 ژانویه روز اپیفانی به روز سه پادشاه مشهور است که در این روز جشن بزرگ مسیحی در کنار عید پاک برگزار می شود. این روز نشان دهنده پایان رسمی کریسمس بوده و در کشور آلمان روز تعطیل رسمی است.

در کشور آلمان مذهب متنوعی دیده می شود. مهمترین آنها مسیحیت، یهودیت و اسلام است. در حدود 45 درصد از مردم کشور آلمان به خدا اعتقاد دارند.

ستخرهای سنتی در کشور آلمان در وضعیت مدرن نیز طراحی شده است و سرسره های آبی این کشور فضایی هیجان انگیز بسیار عالی فراهم می سازد. فانتازیالند از بهترین مراکز تفریحی در کشور آلمان است که از وسایل مهیج است. در شهربازی دارای باغ وحش بوده و بیش از 4500 حیوان در آن دیده می شود.

در این بخش قصد داریم در خصوص سیستم حمل و نقل در کشور آلمان بیشتر صحبت کنیم و هزینه هایی که در خصوص سیستم های حمل و نقل درون شهری کشور آلمان اعلام شده است جدیدترین رقمی است که از سال 2018 به دست ما رسیده است.

مردم کشور آلمان اصلاً نژادپرست نیستند. این افراد با غریبه ها رفتار بسیار صمیمانه داشته و هیچ نوع برخورد نامناسبی صورت نمی گیرد. اگر به سر و وضع خود رسیده باشید و از نظر پوشش شیک باشید بیشتر به شما ارزش گذاشته می شود.

آکادمی هنرهای زیبا در کشور آلمان در شهرهای مختلف دیده می شود. عموماً مرکز اصلی این آکادمی در قدیمی ترین دانشگاه هنر کشور آلمان است. این آکادمی در سال های 2016 در شهر مونیخ برگزار می شود.

اسکی در کشور آلمان در فصل زمستان از دسته ورزش های بسیار عالی محسوب می‌شود به طوری که یک نوع تفریح برای جوانان نیز به شمار می‌آید.

در کشور آلمان خرافات عجیبی وجود دارد.

کسی که در این کشور گربه ای را از بین ببرد و یا به او صدمه برساند به بدشانسی دچار می شود. کشتن عنکبوت نیز در این کشور خوش یمن نیست.

مردم این کشور معتقد هستند که اگر پیش از رفتن به تخت خواب اتاق را تمیز نکنند جوانترین فرد در منزل آرامش نخواهد داشت.

نژادپرستی در کشور آلمان بسیار شایع شده است و این تصور بسیار اشتباه است در این کشور خبری از نژادپرستی نبوده و به طور کلی افراد به عقاید همدیگر احترام می گذارند.

وقتی در رستوران نشسته اید و منتظر غذا هستید در صورتی که یک فرد به شما اضافه  شود حق بلند شدن ندارید و این روند سبب می شود که نظم رستوران بهم بریزد.

افرادی که از طریق پناهندگی وارد خاک این کشور شده اند بسیار در معرض خطر هستند به طوری که از هیچ حقوقی برخوردار نشده و به مشکل بر می خورند. در نظر داشته باشید که در این کشور نباید کودکان خود را در محله های عمومی و شلوغ رها کنید.

در کشور آلمان در صورتی که به یک فردی که نیاز به کمک دارد کمک رسانی نشود یک سال زندان را در بر خواهد داشت این قانون در ایران وجود ندارد.

اگر شما از دسته افرادی هستید که تازه گواهینامه دریافت کرده اید و به دنبال خرید خودرو هستید سایت های زیادی در این زمینه وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید خودرو خریداری کنید. برای شروع خرید خودرو دست دوم می تواند یک انتخاب خوب باشد.

سفارت ایران در شهر برلین هر روزه 8:30 الی 17 به غیر از روزهای تعطیل در نظر گرفته شده است.

سبک لباس پوشیدن در کشور آلمان بسیار متنوع است به طوری که افراد در برخی مواقع از لباس های اسپرت استفاده می‌کنند و در برخی مواقع به دنبال لباس های پر زرق و برق و لاکچری هستند.

کشور آلمان به طور دقیق در بخش غرب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور از سمت شمال با دانمارک هم مرز است و از سمت غرب نیز با کشور فرانسه مرز مشترک دارد.

اشپتزله یکی از معروف ترین غذاهای کشور آلمان است . این غذا یک نوع پاستا است که از تخم مرغ و آرد و نمک و آب گازدار تهیه می‌شود خمیر به دست آمده از این غذا بسیار لطیف است. استفاده از پنیر محلی سبب می‌شود که طعم این غذا عالی شود.

مطالب مرتبط

ببخشید اگه شش سال در آلمان با ویزای تحصیلی زندگی کنیم بعد از تمام شدن ویزا باید به کشور خودمون برگردیم یا نه ؟

2019-05-26 02:58:58

سلام دوست عزیز. نه. میتونید بعدش کار مرتبط پیدا کنید و اقامت دائم بگیرید. میتوانید برای راهنمایی بیشتر با تیم متخصص ما تماس بگیرید: 02195119493/ 09981082046 قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2019-07-02 04:20:00