x
مشاوره:021 43000 021

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا، دیدار از یک کشور اروپایی با خط ساحلی طولانی مدیترانه است. ویژگی منحصر به فرد آن در فرهنگ وتاریخ و غذاهای مخصوص ایتالیایی، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. این شبه جزیره ایتالیایی دراز و چکمه‌ای شکل، در قسمت‌های جنوبی آلپ واقع شده، دارای دشت‌های وسیع و دره‌های سرسبز و برخی از جزایر از جمله سیسیل و ساردینیا است. ایتالیا یک کشور توسعه یافته دارای زیرساخت‌های گسترده صنعتی، تاریخ فرهنگی غنی و چندین محصول صادراتی مرغوب است. ایتالیا دارای بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) و در مقام هشتم در جهان با 3هزار تریلیون دلار است. پایتخت آن، رم، با آثار باشکوه باستانی و هنر ومعماری برجسته معروف می‌باشد. رم پرجمعیت ترین شهر ایتالیا و در مقام چهارم شهرهای پرجمعیت اروپاست. دیگر شهرهای بزرگ آن عبارتند از فلورانس، با شاهکارهای عصررنسانس مانند "مجسمه داوود" میکل آنژ و کلیسای مشهور فلورانس، ونیز، شهر رویایی کانالهای آبی و میلان، پایتخت مد ایتالیا که دارای صنایع بسیار است. زبان رسمی این کشور، ایتالیایی است. ایتالیا از دیرباز مهاجران زیادی را پذیرا بوده است و بنابراین زبان‌های رایجی مثل رومانیایی، عربی، آلبانیایی و اسپانیایی در آنجا وجود دارد. صحبت به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا و شهر رم رایج نمی‌باشد، ولی با این حال در سفر به ایتالیا و تور رم می‌توانید کسانی را بیابید که به زبان انگلیسی شما را راهنمایی کنند. واحد پول کشور ایتالیا یورو است، با اسکناس‌های مشابه بقیه کشورهای اتحادیه اروپا ولی سکه‌های یورو با نمادهای ایتالیایی است.

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف ایتالیا- go2tr

ایتالیا کشوری است که در فهرست علاقمندی گردشگری بسیاری از مسافران در سرتاسر جهان قرار دارد. زیرا ایتالیا همه چیزهایی که برای گردشگران جذاب است را، دارد.

توریسم سلامت در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-توریسم سلامت در ایتالیا - go2tr

بیمارستان‌های ایتالیایی در نظر دارند که از افزایش گردشگران سلامتی بیشتری در سفر به ایتالیا بهره مند شوند. هر ساله هفت میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل علل پزشکی سفر می‌کنند و گردش مالی 100 میلیارد دلاری را ایجاد می‌کنند.

توریسم مذهبی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-توریسم مذهبی در ایتالیا- go2tr

ایتالیا از دیرباز مهد تمدن مسیحیت در جهان بوده است. امروزه با وجود مقر پاپ اعظم در واتیکان رم، سالانه گردشگران مذهبی، برای دیدار از واتیکان و لذت از یک سفر معنوی، به رم می‌روند.

جاذبه های طبیعی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-جاذبه های طبیعی در ایتالیا - go2tr

 سفر به ایتالیا با قطار از فلورانس به پنج شهر می‌توانید بروید. آنجا یک سرزمین جادویی است. پنج شهر زیبا در کنار خط ساحلی دریای مدیترانه در آنجا واقع شده است. شما می‌توانید یک روز کامل بین آن‌ها پیاده روی کنید و یا از قطار برای گذر از میان این شهرها استفاده کنید.

مکان های تاریخی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-مکان های تاریخی در ایتالیا - go2tr

 کولوسیوم یاcolosseum
 بنای منحصر به فرد و علامت ملی کشور، کولوسیوم یاcolosseum واقع در رم است،ساختمان توسط امپراتوران سلسله فلاویان، پس از سلطنت نرو ساخته شد که به منظور سرگرمی برای مردم رم مورد استفاده قرار می‌گرفته است.در سفر به ایتالیا از این محل، که یک آمفی تئاتر بیضی در مرکز شهر رم، بوده بازدید کنید. این بنا از سنگ تراورتن، توف، و بتن آجری ساخته شده و در شرق مجمع روم قرار دارد.در این مکان آداب و رسوم مربوط به مراسم تشییع جنازه که در بین رومیان ثروتمند رایج بود، برگزار می­‌شد. در نهایت نبرد‌های میان گلادیاتور به عنوان یک روش برای بزرگداشت خدایان و الهه‌های رومی انجام می­‌شد و فکر می‌کردند که این بازی‌ها می­تواند رم را از فاجعه دور کند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در ایتالیا-go2tr

ماسک‌های ونیزی یک سنت قدیمی در ونیز ایتالیا است، معمولا در طول carnevale ماسک‌هایی توسط مردم استفاده می‌شود، اما در گذشته، به عنوان یک وسیله برای پنهان کردن هویت و وضعیت اجتماعی استفاده می‌شد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-نمایشگاه ها و کنفرانس ها در ایتالیا - go2tr

هر ساله نمایشگاه‌های مختلفی در تمامی زمینه‌های علوم و فن آوری، هنر، علوم پزشکی، صنایع و مهندسی، غذا و صنایع غذایی در شهر‌های مختلف ایتالیا برگزار می­‌گردد.

تورهای تفریحی یک روزه ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-تورهای تفریحی یک روزه ایتالیا - go2tr

در سفر به ایتالیا از تورهای تفریحی روزانه می‌توانید برای گشت‌های هیجان انگیز خود استفاده کنید. گشت شهری رم رم دارای اتوبوس‌های شهری ویژه گشت و گذارهای یک روزه می‌باشد که هر روزه به منظور بازدید از اماکن دیدنی رم مثل کلیسای سنت پیتر، معبد پانتنون، واتیکان، کولوسیوم و چندجای دیگر برگزار می‌شود.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به ایتالیا-go2tr

روش دیگر این است که بعد از عبور از ترکیه وارد یونان شوید، با سوار شدن به کشتی سفر دریایی خود را آغاز کنید و وارد ایتالیا شوید. در داخل کشور با خودرو شخصی و یا امکانات قطار و اتوبوس‌ها برای رفتن به مقاصد دلخواه خود اقدام کنید.

فصول مناسب سفر به ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-فصول مناسب سفر به ایتالیا- go2tr

برای بازدید از سواحل ایتالیا، بهار، تابستان و پاییز به عنوان بهترین زمان­‌ها معرفی می‌شود. با این حال، مشکل اواخر بهار و تابستان این است که جمعیت گردشگران زیاد بوده و سواحل شلوغ و پر سر و صدا هستند.

هتل های ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-هتل های ایتالیا - go2tr

در تمامی شهرهای مورد علاقه گردشگران سفر به ایتالیا هتل‌های زیاد با امکانات مختلف و هزینه‌های متفاوت وجود دارد، چند نمونه از هتل‌ها با قیمت مناسب‌تر و دسترسی آسان در زیر آمده است

ویزای توریستی ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-ویزای توریستی ایتالیا-go2tr

جهت سفر به ایتالیا و اقامت کوتاه در این کشور باید برای گرفتن ویزای توریستی شینگن اقدام کنید.

پروازها از ایران به ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-پروازها از ایران به ایتالیا-go2tr

برای سفر به ایتالیا می‌توانید از تورهای گردشگری به اروپا یا ایتالیا استفاده کنید. یا به صورت فردی اقدام به سفر به ایتالیا کنید و خودتان بلیت ایتالیا را تهیه کنید. برای خرید بلیط ایتالیا می‌توانید شهر مقصد خود را مشخص کنید. با خرید بلیط رم، از پرواز مستقیم که از تهران انجام می‌گیرد، استفاده کنید. مقصد پرواز ایرانی به فرودگاه فیومیچینو انجام می‌پذیرد.

آب و هوای ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-آب و هوای ایتالیا - go2tr

آب و هوا در ایتالیا در تمام طول سال متفاوت است. با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب، آب و هوای مدیترانه‌ای را در سفر به ایتالیا تجربه می‌کنید.

وسایل ضروری برای سفر به ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-وسایل ضروری برای سفر به ایتالیا-go2tr

کوله پشتی
 سعی کنید یک کوله پشتی بزرگ در سفر همراه داشته باشید در گردش‌های روزانه و خریدها به راحتی آن را با پشت خود حمل می­کنید و دیگر وسایل ضروری خود را که نیاز دارید می­توانید در کوله پشتی بگذارید.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در ایتالیا-go2tr

در حال حاضر روابط بانکی بین برخی از بانک‌های دو کشور ایران و ایتالیا، بدون استفاده از دلار برقرار شده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در ایتالیا-go2tr

چون هزینه‌های‌ درمانی در سفر به ایتالیا برای مسافران ایرانی زیاد است، گردشگران جهت مراقبت‌های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند.

اجاره اتومبیل در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-اجاره اتومبیل در ایتالیا - go2tr

اگر در مسافرت ایتالیا همراه همسفران و یا خانواده هستید، اجاره خودرو می­‌تواند مناسب باشد. در سفر به ایتالیا، کرایه خودرو از شرکت‌های معتبر، امکان پذیر است و از طریق آنلاین یا حضوری می­توان سفارش کرایه خودرو را انجام داد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای گردشگران در ایتالیا- go2tr

ایتالیا دارای رتبه 37 در رتبه‌بندی امن‌ترین کشورهای جهان قرار دارد.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-بیماری‌ها و واکسن‌های مورد نیاز قبل از سفر به ایتالیا- go2tr

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذی‌‌صلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند.