۱۵ دانستنی عجیب درباره چین که شما را شگفت زده خواهد کرد!

زمان مطالعه: 6 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 10 تیر 1400 توسط سارا حقگو

چین با جمعیتی بالغ بر ۱.۴ میلیارد، یکی از حیرت انگیز‌ترین کشور‌های جهان است. این کشور مدرن شرق آسیایی، با وجود در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی روز دنیا همچنان بر آداب و رسوم و سنت‌های خود پایبند است. با وجود زندگی در عصر مدرن، همچنان شاهد اتفاقاتی در این کشور هستیم که همه را به حیرت می اندازد و این سوال را در ذهن مخاطب ایجاد میکند که: این واقعیت دارد ساختگی است؟ البته هر کشوری ویژگی های عجیب و غریب دارد، اما به نظر می رسد عجایب چین از اکثر نقاط دنیا بیشتر باشد که با توجه به جمعیت موجود، چنین چیزی دور از ذهن هم نیست.

چین از آن دست کشورهایی است که هر چه بخواهید در آن پیدا می شود، از رفت‌آمد در خیابان با پیژامه، تا خوردن گربه وسگ، از نیروی کار ارزان، تا کار در مدرن‌ترین شرکت‌های جهان. در یک کلام از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می شود در چین یافت.

۳۰ میلیون از مردم چین غارنشین هستند

۳۰ میلیون از مردم چین غارنشین هستند
مناطق غار نشین چین

شاید باورتان نشود ولی در چین ۳۰ میلیون نفر همچنان در غار زندگی می‌کنند. عددی که در این کشور پیشرفته بسیار عجیب و غریب است، و با توجه به زندگی در قرن بیست و یکم این مسئله حیرت آور است. بله، حدود ۳۰ میلیون چینی در غار زندگی میکنند که البته سه درصد جمعیت کل این کشور را تشکیل می دهند.

چین محصولات آرایشی را روی حیوانات تست میکند

چین محصولات آرایشی را روی حیوانات تست میکند
تست لوازم آرایشی بر روی حیوانات

چین محصولات آرایشی خود را پیش از عرضه بر روی حیوانات تست میکند. کاری دور از انسانیت! این قانون کاملا با قوانین اروپا در تناقض است. چراکه در اروپا دیگر نیازی به تست لوازم آرایشی روی حیوانات وجود ندارد، و می توان با تست آن ها روی پوست مصنوعی، این پروسه را هم ارزان تر و هم از نظر محیط زیستی سالم تر انجام داد.

تولیدکنندگان لوازم آرایش چینی موظفند که تولیداتشان را روی حیوانات بی گناه تست کنند!

هر پنج روز یک بار، یک آسمان خراش جدید در چین ساخته می شود

هر پنج روز یک بار، یک آسمان خراش جدید در چین ساخته می شود

هیچ کشوری در جهان به سرعت چین رشد نمی کند. شهرهای چین به سرعت در حال تغییر هستند و به صورت میانگین هر ۵ روز یک بار در گوشه ای از چین یک آسمان خراش جدید ساخته می شود. این بدین معنی است که با احتساب ۳۶۵ روز سال، حداقل ۷۳ آسمان خراش جدید در چین ساخته می‌شود.

مردم در خیابان با لباس خواب رفت و آمد می‌کنند

مردم در خیابان با لباس خواب رفت و آمد می‌کنند
رفت و آمد مردم با لباس راحتی در شهر

اگر در سفر به شانگهای، در خیابان‌ها، رستوران و مراکز خرید افرادی را دیدید که به جای لباس رسمی یا اسپرت، پیژامه به تن دارند تعجب نکنید. در این شهر پوشیدن پیژامه، امری بسیار عادی است و اکثر افراد ترجیح می‌دهند برای رفتن به مکان‌های رسمی به جای تعویض لباس از لباس‌های راحتی استفاده کنند.

چین آلوده‌ترین کشور جهان است

چین آلوده‌ترین کشور جهان است

متأسفانه چین با تمام قدرت و عظمتش یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان است. اوضاع آلودگی هوای این کشور به‌قدری تأسف‌برانگیز است که نفس کشیدن در شهرهای بزرگ معادل کشیدن روزانه یک پاکت سیگار تخمین زده شده است. وحشتناک است اما آلودگی این کشور تا مایل‌ها دورتر را تحت تأثیر قرار داده تا جایی که حدود یک‌ سوم آلودگی هوای سانفرانسیسکو از چین می‌آید. این آلودگی در اقیانوس حرکت کرده و لس‌آنجلس و کالیفرنیا را هم تحت تأثیر قرار داده است.

افراد ثروتمند در چین زندانی نمی‌شوند

افراد ثروتمند در چین زندانی نمی‌شوند

ثروتمندان چینی به خاطر اعمال خلاف قانون مجازات می‌شوند اما اکثر آن‌ها به جای خودشان یک بدل استخدام کرده و برای گذراندن محکومیت خود به زندان می‌فرستند!

چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد

چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد

با توجه به بالا بودن جمعیت در چین میزان جنایت و خلافکاری نیز در آن زیاد است. این امر باعث شده میزان اعدام در این کشور، ۳ برابر بیشتر از کل اعدام های دنیا باشد. در سال ۲۰۰۸ به طور رسمی ۱۷۱۸ نفر در این کشور اعدام شدند اما پژوهشگران سیاسی می گویند این مقدار بیش از ۶ هزار نفر بوده است و این میزان تقریبا نزدیک به ۳ برابر بیشتر از تمام دنیا است.

مدفوع در خیابان برای کودکان آزاد است

مدفوع در خیابان برای کودکان آزاد است

این کشور به کودکان اجازه می‌دهند در هر لحظه و هر جای خیابان بنشینند و مدفوع کند. البته والدین وظیفه دارند که بعد از اتمام کار خیابان را تمیز کنند. البته این کار کمی چندش‌آور است اما چینی‌ها خیلی از پوشک استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل اکثر کودکان چینی شلوارهای راحت به پا کرده و در خیابان کارشان را انجام می‌دهند.

چینیان سالانه فستیوالی برای خوردن سگ‌ها راه می‌اندازند

چینیان سالانه فستیوالی برای خوردن سگ‌ها راه می‌اندازند

چین فستیوال خاصی دارد کـه بـه سگ‌ها اختصاص دارد، اما این جشنواره برای قدردانی از سگ‌ها نیست بلکه برای خوردن آن هاست! این جشنواره کـه فستیوال گوشت سگ یولین نام دارد درواقع عجیب نیست، چون چینی‌ها از زمان‌های بسیار دور، گوشت سگ می خورند. در چین اعتقاد بر این هست کـه خوردن سگ گرمای داخلی را تحریک میکند و باعث خوش بختی می‌شود.

بالاترین آمار خودکشی کارمندان، متعلق به چین است

 بالاترین آمار خودکشی کارمندان، متعلق به چین است

تور حفاظت از خودکشی کارمندان، جزو جدانشدنی آسمان خراش‌های اداری در این کشور است؛ به دلیل فشار روانی زیاد و حجم بالای کار و همچنین سختی های زندگی در چین خودکشی کارمندان هر روز بیشتر شده و دولت به دلیل بازتاب بسیار بد این موضوع در جامعه، بر روی ساختمان های اداری، تور حفاظت از خودکشی نصب کرده است.

از هر ۵ نفر در دنیا یک نفر چینی است

از هر ۵ نفر در دنیا یک نفر چینی است

یک حقیقت عجیب در مورد چین این است که از هر ۵ نفر در دنیا یک نفر چینی است! پس اگر تا به حال فکر می کردید که یاد گرفتن زبان چینی خیلی اهمیت ندارد، یک بار دیگر در این مورد فکر کنید! در واقع ۲۰٪ جمعیت جهان را مردم چین تشکیل داده اند و این آمار و ارقام عجیب ترین آمار و ارقامی است که در مورد مردم چین وجود دارد.

چینی‌ها آب تصویه نشده می‌نوشند

 چینی‌ها آب تصویه نشده می‌نوشند

۲۰ درصد از جمعیت جهان در چین زندگی می کنند اما این کشور تنها به ۷ درصد از آب های جهان دسترسی دارد. این امر باعث شده است که مشکل آب آشامیدنی در این کشور از مرز خطر عبور کند به طوری که ۹۰ درصد از آب های زیرزمینی و همچنین ۷۵ درصد از دریاچه ها و رودخانه ها آلوده هستند. نزدیک به ۷۰۰ میلیون نفر در چین روزانه از اب ها آلوده می نوشند.

طولانی ترین ترافیک جهان در چین اتفاق افتاده است

طولانی ترین ترافیک جهان در چین اتفاق افتاده است

این ابر ترافیک، در شهر شانگهای با طولی حدود ۲۴۰ کیلومتر و مدت زمان یازده روز به طول انجامید تا مسئولین و مردم توانستند راهی برای خلاص شدن از آن بیابند. در پی این اتفاق چینی‌ها به خودشان نیز رحم نکرد و مردم محلی، اجناس و خوراکی ها را به دو برابر قیمت به افراد گرفتار در ترافیک فروختند.

چینی‌ها تنها حق دارند یک فرزند داشته باشند

چینی‌ها تنها حق دارند یک فرزند داشته باشند

با توجه به فرهنگ مردسالاری و قانون تک فرزندی که در کشور چین حکمفرماست. زنان چینی تنها حق داشتن یک فرزند را دارند. همچنین چینیان به فرزند پسر علاقه بسیاری دارند، به همین دلیل سالانه، ۱ میلیون مادر جنین دخترشان را از بین می برند تا نوزاد پسر بدنیا بیاورند.

چینی‌ها تخم‌مرغ‌هایشان را با ادرار آبپز می‌کنند

چینی‌ها تخم‌مرغ‌هایشان را با ادرار آبپز می‌کنند

درست مثل مردم سایر قسمت‌های جهان، چینی‌ها هم خوردن تخم مرغ آبپز را دوست دارند، زیرا منبعی سرشار از مواد مغذی است. با این حال برخی از چینی‌ها دوست دارند تخم مرغ را به روش‌های عجیب و غریبی بپزند. به جای پختن تخم مرغ در آب، آن‌ها تخم مرغ را در ادرار پسربچه‌ها می‌پزند، چون از نظر برخی از مردم چین این روش خوشمزه‌تر است.

اگر این مقاله برایتان مفید بود، حتما نظرات خود را در کامنت با ما اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه دانش و تخصص دارید، تجربه‌ها و دانش خودتان را برای بهبود این مقاله با ما در میان بگذارید.

دیگر مقالات مرتبط در این زمینه

4 دیدگاه برای “۱۵ دانستنی عجیب درباره چین که شما را شگفت زده خواهد کرد!

 1. سرابی گفته:

  با این اوصاف نه تنها دلم نمیخواست در چین به دنیا بیام حتی دوست ندارم به چین سفر کنم

 2. ناشناس گفته:

  برای همین کاراشونه کرونا اومد دیگه
  ینی تخم مرغ رو برمیدارن بعد میشاشن روش میزارن آبپز شه؟؟

 3. بابک گفته:

  چین کشوری بسیار جالب هست و مردمی جالبتر و زحمتکش دارد. اصلاحات اونها رو از اون سطح فقر با این همه جمعیت گرسنه، تبدیل کرد به یک کشور ثروتمند و مردمی پولدار، اقتصادی پویا، حدود ۴۰ سال پیش تعداد خیلی کمی از مردم شهرهای بزرگ تلوزیون داشتند، اما امروز اکثریت مردم شهر نشین از سطح رفاه نسبتا مناسبی برخوردار هستند، واقعا مدیریت کشوری که ۲۰ درصد جمعیت جهان رو داره بسیار مشکل و شاید غیر ممکن به نظر بیاد، حق داشتند که قرنها فقیر بودند و تلاششان برای بهتر شدن، واقعا ستودنی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید