x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

سفر به استرالیا

سفر به استرالیا، سفری به کوچک‌ترین قاره و بزرگ‌ترین جزیره جهان است. استرالیا تنها کشوری است که به تنهایی یک قاره است. این کشور توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است. استرالیا یکی از کشورهای پرجمعیت جهان است؛ شهرهای اصلی آن سیدنی، بریزبن، ملبورن، پرت Perth، و آدلاید شهرهای ساحلی این کشور هستند. شهر کانبرا، پایتخت آن، تقریبا در مرکز کشور در مجاورت سیدنی و ملبورن واقع است. جمعیت کانبرا حدود چهارصد هزار نفر است، و بزرگ‌ترین شهر استرالیا محسوب می­شود. این کشور به خاطر اپرای سیدنی، صخره­های دریایی بزرگ، و بیابان وسیع غیر مسکونی در مرکز کشور، شناخته می‌شود و انواع حیوانات منحصر به فرد مانند کانگورو، کوآلا و پلاتیپوس را در خود دارد. تور استرالیا به خاطر بازدید از شگفتی‌های طبیعی و دشت­های گسترده، سواحل، بیابان‌ها، مردم بومی یا بوش‌ها،  معروف است. دین اصلی در استرالیا، مسیحیت است که حدود 52٪ جمعیت این کشور مسیحی هستند. به طور کلی در حدود 76.8 درصد از مردم  استرالیا، فقط به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، به غیر از انگلیسی، ماندارین زبان غالبی است که مردم در خانه با آن صحبت می­کنند. سایر زبان­های نسبتا رایج عبارتند از: پنجابی، فیلیپینی، تاگالوگ و عربی. پول ملی استرالیا، دلار استرالیا است و علامت اختصاری آن $ Aاست. یک دلار آمریکا برابر با 1.39 دلار استرالیا است.

فصول مناسب سفر به استرالیا

فصول مناسب سفر به استرالیا

در سفر به استرالیا، از ماه آوریل تا اوت برای سفر به شمال استرالیا بهترین زمان است، زمانی که دمای هوا پایین‌تر است و آب و هوا در امتداد نواحی صخره‌های دریایی بزرگ مناسب است. همچنین در ماه‌های گرم تابستان، ماه ژانویه و فوریه برای سفر به ایالات جنوبی استرالیا بهترین زمان است. بهترین زمان بازدید از سیدنی از ماه سپتامبر تا نوامبر و از ماه مارس تا مه است. این ماه‌ها در فصل‌های بالا و پایین یعنی‌های سیزن و لو سیزن ساحل سیدنی، برای بازدید کنندگان دارای درجه حرارت مناسب و جمعیت قابل کنترل گردشگران است. موقعیت استرالیا در نیمکره جنوبی، باعث شده که پایتخت توریستی سیدنی در فصل بین دسامبر و فوریه ( که زمستان آمریکا می‌باشد) گرمترین آب و هوا را داشته­باشد. فصل پایین که تعداد گردشگر کم است، در ماه مه آغاز می‌شود و تا ماه اوت ادامه می‌یابد.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به استرالیا

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به استرالیا

واکسن‌های زیر برای مسافران به استرالیا توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌شود.
 قبل از هر سفر بایستی واکسن‌های معمولی را استفاده کرده باشید. این واکسن­ها شامل واکسن سرخک، اوریون و سرخجه، می­باشد که MMR  نامیده­‌ می­‌شود.
 - انسفالیت ژاپنی
 - هپاتیت A، در مسافرت، از طریق استفاده از غذا یا آب آلوده، امکان ابتلا به هپاتیت A وجود دارد.
 - هپاتیت B 
 - بیماری‌هاری، سگ‌های خیابانی ممکن است در بعضی از مسافرت‌ها برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند. هاری بیماری است که از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ‌ها به انسان منتقل می‌شود. بنابراین تزریق واکسن‌ هاری توصیه می‌شود. 

- واکسن دیفتری، واکسن سه گانه یا توأم حاوی واکسن برای سه بیماری دیفتری، سیاه سرفه و کزاز می‌باشد و برای ایمن‌سازی افراد تزریق می­‌شود.
 - بیماری‌های منتقله از راه نیش حشرات
 - بیماری تب زرد که در تاریخ با عنوان طاعون زرد هم از آن یاد شده یک بیمار ویروسی است که از طریق نیش پشه ماده نوعی پشه که آلوده به ویروس تب زرد است، منتقل می‌شود. این بیماری باعث نارسایی کبدی و آسیب به کلیه سیستم ایمنی بدن می­‌گردد. برای پیشگیری از تب زرد باید واکسن آن تزریق گردد.
  - واکسن سالانه علیه بیماری آنفلوآنزا
  در سفر به استرالیا تزریق واکسن­‌های فوق، ضروری به نظر می‌رسد.

 

 

خطرات احتمالی برای گردشگران در استرالیا

خطرات احتمالی برای گردشگران در استرالیا

استرالیا یک کشور بسیار امن است. در سفر به استرالیا شاهد خواهید بود که نرخ جرائم بسیار پایین است، اگر چه تعدادی از مسافرین قربانی جرم‌های کوچک می‌شوند، ممکن است برخی از سرقت‌های کوچک و جیب بری در برخی از مناطق سیدنی و ملبورن وجود داشته باشد. در رتبه‌بندی جهانی از لحاظ امنیت ملبوردن در رده پنجم و سیدنی در رده هفتم امنیت می‌­باشد. خطرهای رایج در استرالیا خطرات حاصل از وقایع طبیعی و حیوانات خطرناک هستند. استرالیا برای وجود حیوانات خطرناک خود می­‌تواند خطر ساز باشد. مارهای مرگبار آن نسبت به هر کشور دیگری در سراسر جهان، بیشتر است. راجع به کوسه‌ها، عنکبوت‌ها و مارها اخبار بدی گزارش شده ­است، در واقع یک مجموعه عالی از انواع شکارچیان و مخلوقات سمی است که استرالیا در آن شهرت وحشتناکی را به دست آورده است. لازم است مسافران اقدامات احتیاطی لازم در این زمینه‌ها را رعایت بنمایند.

اجاره اتومبیل در استرالیا

اجاره اتومبیل در استرالیا

با رانندگی امن در استرالیا، که یک راه عالی برای دیدن استرالیا است، به تعطیلات خود هیجان بیشتری ببخشید. اما قبل از اینکه به جاده بروید چیزهایی وجود دارد که باید بدانید.
 - کرایه کردن ماشین برای گشت و گذار در استرالیا بسیار گران است.
 - کرایه ماشین در سفر به استرالیا می
­تواند از طریق آنلاین و توسط یکی از شرکت‌های کرایه خودرو و ماشین در استرالیا انجام گیرد، اجاره یک خودرو معمولی برای گردش­های روزانه در ملبورن به طور متوسط حدود 30 دلار می­‌باشد.
 - حداقل سن قانونی متقاضی خودرو 21 سال است.
 - کارت شناسایی عکس دار معتبر
 - داشتن گواهینامه  بین‌المللی
 - گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.
 - خودرو را نباید به بیشتر از محدوده­ای که آن را اجاره کرده­‌اید، ببرید.
 - خودرو را نباید شخص دیگری غیر از شخصی که آن را اجاره کرده
، رانندگی کند.
 - کارت اعتباری معتبر دارای موجودی با مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو و یا پول نقد
 - هزینه ودیعه برای هر خودرو تا 200 دلار برای است. به عنوان ضمانتی­  است اگر که هر یک از لوازم جانبی خودرو گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در استرالیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در استرالیا

تامین مالی سیستم بهداشتی استرالیا ترکیبی از بودجه دولت و بیمه بهداشت خصوصی است. بودجه دولتی از طریق طرح مدی­کر Medicare ، که یارانه درمان پزشکی خارج از بیمارستان و منابع دسترسی جهانی به درمان بیمارستانی است، کمک مالی بیماران را تامین می­‌کند. استاندارد بهداشت و درمان در استرالیا بسیار خوب است. تحت برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی ، شهروندان بریتانیایی که در انگلستان زندگی می‌کنند و یا با گذرنامه بریتانیایی به استرالیا سفر می­کنند، حق دسترسی به خدمات بهداشتی یارانه‌ای محدود از Medicare را برای درمان پزشکی دارند. دیگر گردشگران در سفر به استرالیا برای دریافت ویزا، باید حداقل شرایط بیمه و تسهیلات درمانی را مانند اکثر کشورها،  تامین کنند. این شرایط عبارتند از بیمه اجباری سفر با حداقل پوشش پزشکی 30 هزار یورو. البته شما می‌توانید در هر جای دنیا بدون بیمه مسافرت سفر کنید. ولی بدون بیمه مسافرتی اگر اتفاقی برای شما بیفتد باید از جیب خود خرج کنید. در اینصورت اگر شما نیاز به درمان پزشکی در کشورهای خارجی داشته باشید ممکن است صدها هزار یورو هزینه برای شما داشته باشد.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در استرالیا

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در استرالیا

در سفر به استرالیا مسافران به ارز استرالیا نیاز دارند، حتی اگر قصد داشته باشند از کارت اعتباری یا دبیت کارت خود برای پرداخت بیشتر موارد استفاده کنند. با این حال، اگر شما نیاز به تبدیل دلار ایالات متحده با پول نقد دارید، می‌توانید پول استرالیا را در هر بانک یا صرافی کشور، تهیه کنید. هیچ محدودیت قانونی برای مقدار پولی که شما در هر سفر به استرالیا می­توانید در اختیار داشته باشید، وجود ندارد. ولی در معاملات نقدی با ده هزار دلار یا بیشتر، باید به دولت فدرال گزارش شود، و اگر از مرز ده هزار دلار یا بیشتر عبور کنید، مجبورید آن را اعلام کنید یا خطر ریسک آن را بپذیرید

وسایل ضروری برای سفر به استرالیا

وسایل ضروری برای سفر به استرالیا

از ضروریات سفر، کیف کمری یا کیف بند دار است که برای حمل پول و مدارک مهم شناسایی و کارت­های بانکی استفاده می­‌شود. کوله پشتی نسبتا بزرگ که در طول گردش­‌های روزانه برای حمل بطری آب و وسایل ضروری خود و خریدها در پشت خود، حمل کنید، بسیار کاربردی است. وسایل دیجیتال مثل دوربین برای ثبت خاطرات زیبای سفر و موبایل جهت استفاده از امکانات ارتباطی آن با خویشاوندان و همسفران و استفاده از نقشه راه و GPS ضروری است.
 جهت آماده بودن در هر شرایط آب و هوایی بایستی لباس مناسب با خود همراه داشته باشید. در روزهای بارانی و یا گردش در طبیعت و کوهستان­‌ها لازم است که کفش و لباس و کلاه مناسب داشته باشید. بستگی به نوع فعالیت ورزشی که در سفر به
 استرالیا انتخاب می­کنید، بایستی لباس ورزشی مناسب و مایو همراه داشته­ باشید.
 
لازم است پمادهای جلوگیری از نیش زدن حشرات و پمادهای التیام بخش بعد از گزیدگی و جعبه کوچکی از لوازم کمک­‌های اولیه با خودهمراه ببرید.
 سعی کنید از پشه‌ها، دوری کنید. از پشه‌کش و یا هر گونه وسیله دورکننده پشه‌ها استفاده کنید و لباس‌های آستین بلند و شلوار بلند بپوشید. در فضا‌های باز از تورهای پشه بند استفاده کنید.

آب و هوای استرالیا

آب و هوای استرالیا

در سفر به استرالیا خواهید دید که استرالیا به علت موقعیت جغرافیایی و و سعت زیاد، دارای طیف وسیعی از اقلیم‌های گوناگون است. ایالت های شمالی معمولا در طول سال گرم هستند، در حالی که در ایالت‌های جنوبی، زمستان سردتر است. اقلیم هوایی استرالیا تقریبا نسبت به سایر نقاط جهان معکوس است، یعنی از ماه دسامبر تا فوریه تابستان است؛ از ماه مارس تا مه پاییز است؛ از ماه ژوئن تا اوت زمستان است؛ و از ماه سپتامبر تا نوامبر بهاری است.
 به یاد داشته باشید، بر خلاف آمریکای شمالی، "شروع" فصل‌های استرالیا در اولین روز ماه است مثلا تابستان استرالیا از اول ماه­ دسامبر تا اول ماه فوریه است، 

پروازها از ایران به استرالیا

پروازها از ایران به استرالیا

جهت سفر به استرالیا شما می­توانید از طریق سه شرکت هواپیمایی یعنی خط هوایی قطر، خط هوایی امارات و شرکت هواپیمایی ایر آسیا بلیت استرالیا تهیه نمایید و سفر کنید. از تهران به مقصد سه شهر پرت، سیدنی و ملبورن امکان پرواز وجود دارد. خط هوایی قطر و خط هوایی امارات در مسیر خود به سمت استرالیا، در دو شهر دوحه و دبی توقف می­کنند. پروازهای خط هوایی شرکت ایر آسیا در مسیرخود در  شهر کوالالامپور یک توقف دارد و سپس به سمت استرالیا پرواز می­کند و بلیط ارزان سیدنی و دیگر شهر‌ها را از این شرکت می­توانید تهیه کنید. پروازهای خط هواپیمایی امارات و قطر هر روز وجود دارد ولی شرکت ایر آسیا بلیط استرالیا را برای روزهای خاصی دارند و به مقصد سیدنی و پرت به پرواز در می­آیند.           
 طول زمان پرواز از تهران به سمت دوحه 2 ساعت و 05 دقیقه است و از دوحه به سمت ملبورن 13 ساعت و 35 دقیقه است. ساعات و روزهای سفر به استرالیا در برخی از ماه‌های سال ممکن است تغییر کند، لازم است برای خرید بلیط استرالیا، حتما آگاهی کامل از روزها و ساعات دقیق پرواز پیدا کنید. در فصل پایین گردشگری استرالیا که از اواسط آوریل تا اواخر ماه ژوئن است، می­توانید بلیط سیدنی با قیمت کمتر را تهیه کنید. 

هتل های استرالیا

هتل های استرالیا

در سفر به استرالیا امکان اقامت در هتل یا خانه‌های مسکونی وجود دارد.
 هتل نیوتری (ویرینا)
New Terry و گلف ریزورت،
 
 هتل سه ستاره با ویوی خلیج با صبحانه و وایفای رایگان، متوسط کرایه هر شب اتاق دوتخته حدود 50 دلار امریکا می­‌باشد.
 هتل میراث استرالیا 
The Australian Heritage ،
 
هتل دو ستاره دارای رستوران و با  وایفای رایگان، 7 دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه دو طرفه قطار- کشتی، متوسط کرایه هر شب اتاق دوتخته حدود 38 دلار امریکا می­باشد. اقامت در هتل‌های ارزان‌تر در سفر به استرالیا که امکانات مناسبی هم دارند، یکی از راه­های کاهش هزینه­‌ها است.
 هتل شانگری لا 
Shangri-La ،
 
هتل 5 ستاره پیشرفته با ارائه اتاق و یا سوئیت، دارای رستوران با کیفیت بالا و اسپا شیک.این هتل لوکس به مدت 5 دقیقه  از موزه هنر معاصر استرالیا، 7 دقیقه پیاده از ایستگاه قطار سیرکوله خلیج و حدود 1 کیلومتر از اپرای سیدنی فاصله دارد. هزینه اجاره برای یک شب از حدود 68 تا 98 دلار امریکا می­‌باشد
 از طریق وبسایت­‌های املاک می‌­توانید از اجاره خانه در سیدنی مطلع شوید. اجاره آپارتمان در سیدنی و یا ملبورن با قیمت مناسب امکان پذیر است. با اجاره آپارتمان ارزان در سیدنی و ملبورن می­توانید هزینه سفر به استرالیا را کاهش دهید.
 به طور نمونه اجاره آپارتمان یک خوابه از طریق وبسایت 
Domain واقع در قلب ملبورن یعنی خیابان کولینز ملبورن با اتصال مستقیم زیرزمینی به ایستگاه قطار مرکزی ملبورن با قیمت 520 دلار امریکا در هفته می‌باشد. جهت کاهش هزینه سفر به استرالیا می­توانید با همسفران خود به صورت مشترک آپارتمانی در مرکز شهر اجاره نمایید.
 
 

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف استرالیا

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف استرالیا

استرالیا،  سرزمین جاذبه­‌های متناقض و زیبایی‌­های دیدنی است. در سفر به استرالیا، در امتداد ساحل، می‌توانید شهر‌های چند فرهنگی پر جنب و جوش، جزایر عظیم شن و ماس‌ه­ای ، جنگل‌های باستانی و یکی از شگفت‌انگیز‌ترین طبیعت­‌های هیجان‌انگیز سیاره زمین را ببینید.  علاقمندان سفرهای ماجراجویی باید از صخره‌های دریایی The Great Barrier Reef، صحرا­های وسیع Outback، پارک‌های ملی ناهموار و زمین­های سرخ بیابانی، بازدید کنند. استرالیا با انواع جاذبه‌های برتر و گردشگری­‌های ماجراجویانه تقریبا در صدر لیست کشورهای پربازدیدکننده، قرار دارد.
 ملبورن
 بازدید از ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا و مرکز ایالت استرالیای جنوب شرقی می­‌باشد. این شهر یکی از مکان­‌های مهم در لیست برنامه‌های سفر به استرالیا به خصوص برای علاقمندان هنر است. گالری‌ها، تئاتر‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها که همه با فرهنگ و  احساسات اروپایی به هم پیچیده شده در کنار رودخانه یارا واقع است. ملبورن یک شهر سبز با پارک‌ها، باغ‌ها و فضاهای باز است که تقریبا یک سوم از کل منطقه آن را اشغال می‌کند. مکان­های برجسته و دیدنی‌های ملبورن عبارتند از: باغ گیاه شناسی سلطنتی، میدان فدراسیون، گالری ملی ویکتوریا، و زمین کریکت ملبورن، جایی که طرفداران ورزش می‌توانند کریکت را در تابستان و فوتبال استرالیا را در زمستان تماشا کنند.
 خانه اپرای سیدنی
 با گفتن نام "سیدنی، استرالیا" اکثر مردم به فکر خانه اپرای آن می­افتند. این ساختمان معروف در سیدنی، به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده و به عنوان یکی از ساختمان­‌های منحصربه فرد معماری بزرگ جهان شناخته شده است و همه علاقمندان سفر به استرالیا می­‌خواهند از آن دیدن نمایند. یک بنای خیره کننده که از سه طرف با آب احاطه شده است و از جنوب به باغ‌های گیاه شناسی سلطنتی متصل می‌­شود. این بنا یکی از جاهای دیدنی سیدنی است که به گردشگران توصیه می­‌شود.


 پارک صخره­های دریایی 
Barrier Reef
 
یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های سیاره زمین، که از فضا قابل مشاهده است، و در لیست بزرگ میراث جهانی ثبت شده ­است. صخره‌های دریایی بریر است. در سال 1975، پارک دریایی Barrier Reef برای محافظت از اکوسیستم‌های شکننده آن، که شامل بیش از 3000 صخره مرجانی، 600 جزیره قاره‌ای، از جمله گروه زیبا Whitsunday و 300 ساحل مرجانی یا شنی در این جزیره­‌ها بود، ایجاد گردید.
 
 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به استرالیا

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به استرالیا

با توجه به موقعیت جغرافیایی دو کشور ایران و استرالیا، که ایران در نیمکره شمالی در نزدیکی خط استوا قرار دارد و کشور استرالیا در قطب جنوب و در اقیانوس هند واقع شده ­است. فاصله هوایی دو کشور بدون توقف حدود 17 ساعت و 20 دقیقه می­‌باشد. تقریبا بهترین امکان سفر به استرالیا، از راه هوایی است. اگر علاقمندان سفر به این کشور از راه غیر هوایی بخواهند خود را به استرالیا برسانند تنها راه ممکن راه دریایی است و سفر زمینی به استرالیا در فواصلی امکان پذیر نمی‌­باشد و دو روش زمینی – دریایی باید استفاده گردد. بهترین زمان سفر دریایی از ماه نوامبر تا فوریه، است. علاقمندان سفر دریایی باید خود را به بندر عباس رسانده و از آنجا با کشتی­‌های تحت نظارت سازمان بنادر و دریانوردی کشور، به سمت کشور پاکستان و هندوستان و جنوب آسیا و اندونزی و سپس به سمت استرالیا سفر نمایند که حدود 26 هفته طول می­‌کشد. به طور معمول حدود ۱۰ کشتی وجود دارند که در این مدت از طریق اقیانوس و کشورهای دیگر وارد استرالیا می‌شوند. می‌توانید با کشتی به استرالیا بیایید ولی توصیه می‌­شود با هواپیما به کشور مبدا خود برگردید. در ورود به استرالیا باید مراقبت مقررات گمرکی باشید.
 
 

تورهای تفریحی یک روزه استرالیا

تورهای تفریحی یک روزه استرالیا

تور بازدید خانه اپرای سیدنی
 
در سفر به استرالیا، با این تور در یک روز کامل، می‌توانید از بازدید این مکان لذت ببرید. این بنا شامل رستوران برای صرف غذاست، و تور بازدید از ساختمان، که شامل تئاتر، استودیو، سالن کنسرت، اتاق‌های نمایشگاه و سینما است، انجام می­‌گردد. نمای کلی ساختمان از راه دور خیلی بیشتر قابل مشاهده است. یکی از بهترین سایت‌های عکاسی در خانه اپرا، کاخ خانم مک کوئری در باغ گیاه شناسی سلطنتی است. شما می‌توانید در آب‌های حاشیه این بنا، روی یک کشتی کروز یا کشتی تفریحی برای دیدن مناظر زیبا حرکت کنید.
 دره شکارچی 
The Hunter Valley،
 
حدود 250 کیلومتر از سیدنی، دره شکارچی واقع است که یک منطقه اصلی برای تولید مواد غذایی مختلف است. این دره زیبا و بارور یکی از قدیمی‌ترین مناطق استرالیا است که انواع محصولات غذایی تازه و بومی را در آنجا تولید می­کنند که مورد بازدید بسیاری گردشگران سفر به استرالیا می­‌باشد. این محصولات عبارتند از:  انواع پنیر، چاشنی خاص ایتالیایی که chutneys نامیده ­می­‌شود ، شکلات، روغن‌های معطر، زیتون و عسل طلایی خوش طعم. رستوران‌های فوق‌العاده این منطقه، غذاهای گرم و بومی و خوش طعم را در لیست منوهای خود قرار می‌دهند. پس از امتحان نمونه‌هایی از تمام غذاهای خارق‌العاده، شما می‌توانید مسیرهای پیاده‌روی طبیعت را در بیابان‌ها شروع کنید و بوی عطر درخت‌­های اکالیپتوس را استشمام کنید

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در استرالیا

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در استرالیا

هر ساله صد نمایشگاه مهم در استرالیا برگزار می­شود که انگیزه توریست­‌های بسیاری  برای سفر به استرالیا می‌­باشد.
 "نمایشگاه بین‌المللی Sourcing برای مد، خانه و لوازم جانبی"
 این نمایشگاه یک رویداد 3 روزه است که از 20 نوامبر تا 22 نوامبر 2018 در مرکز نمایشگاه­‌های ملبورن استرالیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه مدرن در استرالیا برای تامین منابع بین‌المللی در پوشاک، پارچه، کفش، و لوازم جانبی، برگزار شده و بیش از 450 شرکت در بیش از 13 کشور از جمله نمایندگی عمده از چین و هند و آسیا در آن حضور دارند.
 بزرگترین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز،
 نمایشگاه و کنفرانس نفت و گاز استرالیا که یک رویداد موفق در مورد زنجیره­‌های تأمین نفت و گاز، تکنولوژی و شبکه­‌های مربوطه را نشان می‌دهد،  از 13 تا 15 مارس برگزار می­‌گردد. بسیاری از صاحب نظران علاقمند به سفر به استرالیا از این نمایشگاه بازدید می­‌نمایند.
 نمایشگاه فرصت­‌های کسب و کار Franchising & Business Opportunities Expo،
 این نمایشگاه فرصت‌های عالی برای یادگیری بیشتر، و راه‌اندازی کسب و کار شخصی را در روزهای 25 تا 28 آگوست ارائه می­‌دهد. و شامل سمینارهای رایگان، و مشاوره تخصصی برای آخرین ایده‌های کسب و کار خواهد بود.
 کنفرانس بین المللی گردشگری، حمل و نقل و تدارکات،
 کنفرانس بین‌المللی گردشگری، حمل و نقل و تدارکات به منظور فراهم نمودن فرصت‌هایی برای تورهای گردشگری جهت تبادل ایده‌های جدید و تجربیات کاربردی­شان برگزار می‌­گردد. این شرکت­ها در سفر به استرالیا در مواجهه با یکدیگر، در ایجاد روابط تجاری یا تحقیقاتی و یافتن شرکای جهانی برای همکاری‌های آینده با هم به تبادل نظر می­‌پردازند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در استرالیا

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در استرالیا

هر ساله صد نمایشگاه مهم در استرالیا برگزار می‌­شود که انگیزه توریست­های بسیاری  برای سفر به استرالیا می­‌باشد.
 "نمایشگاه بین‌المللی Sourcing برای مد، خانه و لوازم جانبی"
 این نمایشگاه یک رویداد 3 روزه است که از 20 نوامبر تا 22 نوامبر 2018 در مرکز نمایشگاه‌­های ملبورن استرالیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه مدرن در استرالیا برای تامین منابع بین‌المللی در پوشاک، پارچه، کفش، و لوازم جانبی، برگزار شده و بیش از 450 شرکت در بیش از 13 کشور از جمله نمایندگی عمده از چین و هند و آسیا در آن حضور دارند.
 بزرگترین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز،
 نمایشگاه و کنفرانس نفت و گاز استرالیا که یک رویداد موفق در مورد زنجیر­ه‌ای تأمین نفت و گاز، تکنولوژی و شبکه‌­های مربوطه را نشان می‌دهد،  از 13 تا 15 مارس برگزار می­‌گردد. بسیاری از صاحب نظران علاقمند به سفر به استرالیا از این نمایشگاه بازدید می­‌نمایند.
 نمایشگاه فرصت­‌های کسب و کار Franchising & Business Opportunities Expo،
 این نمایشگاه فرصت‌های عالی برای یادگیری بیشتر، و راه‌اندازی کسب و کار شخصی را در روزهای 25 تا 28 آگوست ارائه می­‌دهد. و شامل سمینارهای رایگان، و مشاوره تخصصی برای آخرین ایده‌های کسب و کار خواهد بود.
 کنفرانس بین‌المللی گردشگری، حمل و نقل و تدارکات،
 کنفرانس بین‌المللی گردشگری، حمل و نقل و تدارکات به منظور فراهم نمودن فرصت‌هایی برای تورهای گردشگری جهت تبادل ایده‌های جدید و تجربیات کاربردی­شان برگزار می‌­گردد. این شرکت­ها در سفر به استرالیا در مواجهه با یکدیگر، در ایجاد روابط تجاری یا تحقیقاتی و یافتن شرکای جهانی برای همکاری‌های آینده با هم به تبادل نظر می­‌پردازند.

مکان های تاریخی در استرالیا

مکان های تاریخی در استرالیا

در مقایسه با سایر ملل، استرالیا به نظر بسیار جوان است و تنها در اواخر قرن هجدهم میلادی توسط مهاجران اروپایی کشف شده و سال‌ها به عنوان مستعمره کشورهای اروپایی بود. با این حال، بومیان استرالیا برای حداقل 65000 سال در این کشور زندگی کرده‌اند. هنرهای سنگی باستانی در Kakadu، و محل فرود کوک، برخی از مکان‌های مهم تاریخی در استرالیای ماقبل تاریخ هستند.
 پارک ملی کاکادو
 پارک ملی کاکادو که در فهرست میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شده است دارای اعتبار جهانی ارزشمند هم از نظر فرهنگی و هم از نظر طبیعی است. از این پارک در سفر به استرالیا بازدید کنید. پارک Kakadu در قلمرو شمالی استرالیا تاریخی بیش از 50000 سال دارد و دارای مجموعه گسترده‌ای از سایت‌های هنری سنگی است که قدمت بعضی از آن­‌ها به 20000 سال می‌­رسد. این نقاشی‌ها به شناخت زندگی مردم بنینگ و مونگویی کمک می‌کند.
 اورکا استاکاد Eureka Stockade در بالاراد
 موزه دموکراسی استرالیا حاوی پرچم و آثار جنگی در نبرد 3 دسامبر 1854، میان سربازان حکومتی ویکتوریا با مردم اورکا در بالاراد می­‌باشد.
 سایت تاریخی پورت آرتور Port Arthur
 پورت آرتور در تاسمانی، یکی از مهمترین مکان‌های محکومیت و خانه محکومین بزرگسال و مجرمین نوجوان استرالیا است. که در سال 1830 تاسیس شده است. مکان­‌های بازدید شامل ساختمان تاریخی، زندان، کلیسای محکوم و برج گارد است.
 نمایشگاه بین‌المللی ویکتوریا
 در سفر به ملبورن این گالری که در ملبورن، قرار دارد را خواهید دید. این نمایشگاه هنری، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه هنرهای استرالیایی در دنیا است. حاوی نقاشی­‌ها و مجسمه‌هایی از بومیان و ساکنان اولیه استرالیا می‌باشد. در سفر به استرالیا با بازدید از این گالری گنجینه­‌های از هنرهای قدیمی تا هنرهای سورآلیستی معاصر استرالیا را ببینید.

جاذبه های طبیعی در استرالیا

جاذبه های طبیعی در استرالیا

پارک ملی Uluru-kata tjuta
 پارک ملی Uluru (قبلا آیرس راک نامیده می­شد)، در قلب مرکز Red Centre استرالیا، یکی از شگفتی­‌های جاذبه­‌های طبیعی کشور استرالیا است. مونولیت قرمز، ناحیه قابل توجهی را در پارک ملی Uluru-Kata Tjuta، بوجود آورده و در حال حاضر این منطقه جزو میراث جهانی یونسکو است که به طور مشترک توسط پارک استرالیا و مالکین سنتی، مردم Aṉangu اداره می‌شود. کلمه Uluru در گویش محلی ، یعنی "محل سایه"، که با ارتفاع 348 متر از دشت­‌های اطراف بلندتر بوده و قسمت عمده آن زیر سطح زمین پنهان است.
 پل هاربر سیدنی
 پل هاربر سیدنی همراه با خانه اپرا، یکی از جاذبه‌های معروف گردشگری سفر به استرالیا است. این پل یکی از زیباترین ساخت و سازهای فلزی، و بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان است. این پل در سال 1932، یعنی 40 سال قبل از اپرای سیدنی تکمیل شد. ارتفاع آن 134 متر بالاتر از بندر، و طول پل حدود 500 متر است و ساحل شمالی سیدنی را به منطقه تجاری مرکزی متصل می‌کند. علاوه بر مسیر عابر پیاده، دو خط راه آهن بر روی پل وجود دارد و همچنین هشت خط ترافیک جاده‌ای در آن گسترش یافته ­است. جهت هر خط را می‌توان تغییر داد تا جریان رفت و آمد را برای کنترل ترافیک، عوض کنند. این پل از جاذبه‌های سفر به سیدنی است.
 پارک ملی کوه های آبی
 این کوه‌های آبی زیبا یک میراث جهانی یونسکو است، کوه‌ها در 81 کیلومتری غرب سیدنی قرار دارد و با یک تور روزانه  شهری در سفر به استرالیا قابل بازدید است. این کوه­‌های حیرت‌انگیز با بسیاری از درختان اکالیپتوس احاطه شده است، و بیش از 664000 هکتار بیابان را حفاظت می‌کند و شامل آبشارهای چشمگیر، مناظر زیبا، نقاشی‌های سنگی بومی و 140 کیلومتری مسیر پیاده‌روی می‌باشد.

توریسم مذهبی در استرالیا

توریسم مذهبی در استرالیا

سرشماری سال 2016 مشخص کرد که 1/52 درصد از استرالیایی‌ها خود را مسیحی می‌شمارند: 6/22 درصد خود را به عنوان کاتولیک و 3/13 درصد به عنوان آنجلیکان معرفی می‌کنند. 2/8% دیگر استرالیایی‌ها خود را بعنوان پیروان ادیان غیر مسیحی معرفی می‌کنند.
 در سفر به استرالیا از سایت‌های مذهبی مورد علاقه مردم و گردشگران می­توانید بازدید نمایید.
 - حرم بانوی ما در 
Yankalilla، واقع در استرالیای جنوبی، بعضی از مردم گفته­اند تصویری از مریم را در دیوار این کلیسا مشاهده کرده‌اند و به همین دلیل، این مکان توسط مردم زیارت می‌شود. حرم بانوی ما Yankalilla در داخل کلیسای فرشتگان Anglican در Yankalilla، در جنوب استرالیا واقع است.
 - کلیساها در نیو نورزی، در شهر صومعه 
New Norcia، در شمال پرت، چند کلیسا وجود دارد که کلیساهای قدیمی اروپایی را یادآوری می کنند.
 - کلیسای قلب مقدس، 
Bendigo، VIC، کلیسای جامع قلب مقدس یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای استرالیا است، که مسافران سفر به استرالیا از آن بازدید می­نمایند.

توریسم سلامت در استرالیا

توریسم سلامت در استرالیا

گردشگری پزشکی یک بازار رو به رشد در سفر به استرالیا است و محدودیت‌های بیمه درمانی و بیمه مسافرت در این رابطه اثر داشته­ است. صنعت گردشگری پزشکی استرالیا نسبتا ضعیف است در مقایسه با بازار جهانی، تنها 0.001 درصد از گردشگران پزشکی در جهان را تشکیل می‌دهد. در سال 2011، گزارش مربوط به صنعت گردشگری پزشکی در استرالیا توسط وزارت منابع، انرژی و گردشگری استرالیا تنظیم شد. یافته‌ها نشان می‌دهد که صنعت گردشگری پزشکی استرالیا با توجه به ماهیت کوچک و پراکنده آن، با چالش‌های متعددی مواجه است.
 اگر با تور سیدنی مسافرت می‌کنید و می‌خواهید یک روز پر از لذت و آرامش داشته­باشید، از یکی از سالن‌های شگفت‌انگیز اسپا با حمام آبگرم، استفاده کنید.
 اسپا و انرژی درمانی چی 
CHI، Spa در هتل Shangri-La ،
 هتل 
Shangri-La یکی از لوکس‌ترین هتل‌ها در سیدنی است، تجربه شگفت انگیز در حمام آبگرم و انرژی درمانی CHI، در سفر به استرالیا، منوی کاملی از روش‌های شفابخش طبیعی است که از شیوه‌های سنتی در میان بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی الهام گرفته است.

مشاوره سفر به استرالیا
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 7,890 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱