چگونه جاب آفر فنلاند (پیشنهاد کار) بگیریم؟

5 536

مهاجرت کاری، یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به فنلاند است. داشتن جاب آفر فنلاند از یک کارفرمای معتبر، برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند، یکی از ضروریات محسوب می‌شود. این امر در حالی رخ می دهد که اخذ جاب آفر فنلاند تضمینی برای اخذ ویزای کاری این کشور نیست اما داشتن آن برای کار در فنلاند یک اصل اجتناب ناپذیر است. جالب است بدانید که دریافت جاب آفر در برخی از مشاغل مورد نیاز فنلاند در مقایسه با سایر مشاغل موجود در این کشور راحت‌تر امکان پذیر است. با این وجود برای دریافت پیشنهاد کار باید دارای شرایط ویژه‌ای باشید و مراحل خاصی را پشت سر بگذارید که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

شرایط دریافت جاب آفر فنلاند

افراد برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود در این کشور باید به زبان سوئدی و یا فنلاندی مسلط باشند. هرچند که برخی از مشاغل در این کشور به زبان انگلیسی است اما تسلط به یکی از از دو زبان اصلی ضرورت دارد. همچنین شخصی که به دنبال دریافت پیشنهاد کار فنلاند است نباید هیچگونه سابقه‌ی کیفری داشته باشد. به عبارت ساده‌تر ارائه‌ی گواهی عدم سوء پیشینه برای دریافت پیشنهاد کار در این کشور ضروری است.

در همین رابطه:

ویژگی‌های جاب آفر معتبر فنلاند

از آنجا که فنلاند نیز جزو یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا محسوب می‌شود. کارفرما برای استخدام یک شخص خارجی که عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا فنلاند نیست، موظف است شغل مورد نظر را به مدت 6 ماه پی در پی در روزنامه های فنلاند و اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورت پیدا نشدن متقاضی برای جایگاه شغلی مورد نظر، می‌تواند برای شخص خارجی پیشنهاد کار ارسال کند. بنابراین جاب آفری معتبر است که این روند را طی کرده باشد. همچنین حداقل درآمد شغل آگهی شده باید برای‌ تامین هزینه‌های رایج زندگی شخص خارجی در کشور فنلاند کافی باشد. به علاوه شغل مورد نظر باید مورد تایید دفتر اشتغال و توسعه اقتصاد فنلاند و اداره‌ی مهاجرت فنلاند باشد تا جاب آفر ارسالی از اعتبار کافی برخوردار باشد.

نحوه‌ی جستجوی شغل در کشور فنلاند

در کشور فنلاند ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار صادر نمی‌شود. بنابراین برای دریافت مجوز اقامت کاری که به طور معمول برای یک سال صادر می‌شود، متقاضی باید از کارفرمای فنلاندی جاب آفر داشته باشد. افرادی که از دانشگاه‌های کشور فنلاند فارغ‌التحصیل می‌شوند، طبق قوانین مهاجرتی کشور فنلاند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی حداکثر یک سال در این کشور بمانند و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. سپس پیشنهاد کار دریافت کنند؛ اما افرادی که قصد مهاجرت کاری به فنلاند را دارند باید برای دریافت مجوز اقامت از اداره‌ی مهاجرت فنلاند مجوز اقامت کاری دریافت کنند. مجوز اقامت کاری فنلاند فقط به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از کارفرمای فنلاندی جاب آفر دارند. اخذ جاب آفر فنلاند از چندین روش امکان‌پذیر است. تعدادی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

دریافت پیشنهاد کار از طریق وب سایت‌های کاریابی

تعدادی از وب سایت‌های کاریابی معتبر وجود دارند که می‌توانند به افراد خارجی جهت یافتن شغل و دریافت پیشنهاد کار کمک کنند. این وب سایت‌ها، معمولا اطلاعات شخصی و کاری شما را دریافت می‌کنند و در اختیار کارفرماها قرار می‌دهند. تعدادی از این وب سایت‌ها عبارت‌اند از:

Oikotie.fi

Duunitori.fi

یافتن شغل در فنلاند به زبان انگلیسی

به طور معمول برای کار در کشور فنلاند باید به زبان فنلاندی مسلط باشید اما برخی از مشاغل در این کشور پیدا می‌شوند که امکان کار به زبان انگلیسی را برای شما فراهم می‌کنند. تعدادی از وب سایت‌ها هستند که به شما برای یافتن شغل به زبان انگلیسی کمک می‌کنند. نمونه‌ای از این وب سایت‌ها عبارت‌اند از:

Jobs in Helsinki

Jobsportal

برای اینکه سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید جاب آفر فنلاند یا همان پیشنهاد کاری دریافت کنید، لازم است که یک رزومه قدرتمند و یک سی وی(CV) داشته‌باشید تا بتوانید کارفرمای فنلاندی را برای دریافت شغل قانع کنید.

دریافت پیشنهاد کار از طریق شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از راهکارهای موجود برای یافتن شغل و دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای فنلاندی محسوب می‌شود. جهت تحقق این هدف، لازم است برای خود در شبکه‌های اجتماعی همچون؛ Facebook ،LinkedIn، Twitter و غیره صفحاتی ایجاد کنید. صفحات مذکور را در زمینه‌ی کاری مورد نظر مدام به روز نگه دارید و از آنها برای شکار فرصت‌های شغلی مناسب استفاده کنید. همچنین به این امر توجه کنید که آیا شخصی در صفحه‌ی شبکه‌ی اجتماعی شما وجود دارد که بتواند به شما در زمینه دریافت پیشنهاد کار کمک کند. اگر اینگونه بود حتما از وی کمک بگیرید.

دریافت پیشنهاد شغلی از طریق ارسال رزومه

شرکت‌‌ها و یا مراکز مربوط به حیطه‌ی کاری خود را شناسایی کنید و رزومه‌ی خود را برای آنها ایمیل کنید و در یک سی وی توضیح دهید که شما چقدر می‌توانید به پیشبرد اهداف و ارتقای موقعیت آنها کمک کنید. مطالعات نشان داده است که تنها 20 تا 30 درصد مشاغل به صورت عمومی تبلیغ می‌شوند. بنابراین می‌توانید از هفتاد یا هشتاد درصد جایگاه‌های شغلی از این طریق مطلع شوید. حتی می‌توانید شماره تماس شرکت یا مرکز مربوطه را پیدا کنید و به طور مستقیم با آنها مکالمه تلفنی داشته باشید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا زمان دریافت پیشنهاد کاری، به‌صورت مداوم رزومه‌ی کاری خود را به روز نگه دارید. همچنین همواره به دنبال کسب مهارت‌های شغلی جدید باشید. تقویت زبان فنلاندی و گذارندن دوره های عملی یا تئوری مرتبط با شغل مورد نظر، بخشی از این مهارت‌ها است

بیشتر بخوانید:

چگونه جاب آفر کانادا بگیریم؟

چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟

منابع:

WHERE TO LOOK FOR JOBS IN FINLAND

Find a job in Finland

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
5 نظرات
 1. نهایت می گوید

  ممنون خانم صادقی

 2. Miad.os می گوید

  عالی بود مطالب شما

 3. آبیک می گوید

  عالی ولی کاش از درآمدها هم میگفتین

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   چشم حتما از درآمدها هم صحبت خواهیم کرد.
   ممنون از ثبت نظراتتون.

 4. سارینا می گوید

  ممنون از مطالب مفیدتون 👌🏻

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021