x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی و به طور دقیق‌تر در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از نظر مساحت رتبه 8 در اروپا را کسب کرده است.

کشور فنلاند، قدرت اقتصادی زیادی داشته و در آن، رفاه اجتماعی بالایی دیده می‌شود. پایتخت فنلاند، هلسینکی است.

اغلب دانشگاه های کشور فنلاند، از نظر رتبه وضعیت خوبی دارند.در این کشور، حدود 2.8 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی دیده می‌شود و 25.9 درصد از اقتصاد آن نیز در بخش صنعت است اما خدمات با 71.2 درصد، بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند محسوب می‌شود (طبق آمار 2012). در کشور فنلاند، حدود 2 میلیون و 500 هزار نیروی کار وجود دارد، نرخ بیکاری در کشور فنلاند 6.7 درصد است. نرخ تورم در این کشور، 1.10 درصد اعلام شده است.احوال‌پرسی در فنلاند با دست دادن و ارتباط چشمی همراه است؛ و دست دادن اغلب کوتاه، محکم و بدون حرکات اضافی است. احوال‌پرسی با کودکان اغلب با به آغوش کشیدن آن‌ها همراه است. روبوسی در کشور فنلاند کمتر دیده می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Finland عربی: فنلندا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: سامی و زبان های خارجی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.12 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۵۸
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
 • پایتخت: هلسینکی
 • زبان های رسمی: فنلاندی سوئدی
 • جمعیت: بیش از 5 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+3 . UTC+2(EET
 • دامنه اینترنتی: .fi
 • رتبه تولید ناخالص: 277 میلیارد دلار آمریکا

سفر به فنلاند

سفر به فنلاند ، سفر به یک کشور اروپای شمالی است که با سوئد، نروژ و روسیه هم مرز است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و جزو پیمان نامه شینگن است. پس از ایسلند، این کشور شمالی‌ترین کشور جهان و هلسینکی پایتخت آن، شمالی ترین پایتخت جهان ‌است. نواحی قابل بازدید در سفر به فنلاند، شهرهای رنگارنگ، دشت‌های وسیع، پارک های ملی و استراحتگاه های اسکی است.سفر به فنلاند، سفر به کشوری زیبا با آسمانی شگفت انگیز از نورهای جادویی شمالی است. فنلاند Finland، یک کشور اروپای شمالی است که با سوئد، نروژ و روسیه هم مرز است. فنلاند تا قرن دوازدهم تحت حکومت سوئد و در قرن 19 تحت حکومت روسیه قرار گرفت و در زمان انقلاب شوروی در سال 1917 استقلال فنلاند اعلام شد. سیستم حکومت فنلاند جمهوری است و رئیس‌جمهور و پارلمان بالا‌ترین نهادهای سیاسی این کشور است. در سال 1995 فنلاند به عضویت اتحادیه اروپا در‌آمد و اکنون جزو پیمان نامه شینگن است.

سفر به فنلاند

زندگی در فنلاند

کشور فنلاند از نظر اقتصادی، بسیار موفق است و از نظر صنعتی، قدرت زیادی دارد. میزان دستمزد در این کشور بر اساس مهارت شما تعیین می‌شود. در این کشور، امکان تحصیل به‌صورت رایگان نیز فراهم شده است.

باید توجه داشته باشید که کشور فنلاند یک کشور گران قیمت است و هزینه زندگی در آن بالااست. کشور فنلاند از سمت شمال با نروژ، از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد هم مرز است. در صورتی که فرد از نظر مهارت در وضعیت پایین باشد دستمزد وی 19.80.00 یورو و در صورتی که مهارت بالا داشته باشد دستمزد وی حدودا 4250.00 یورو در ماه برآورد می‌شود. میزان بهره‌وری در کشور فنلاند بر اساس نقاط شاخص 107.80 است. طبق آمار به‌دست آمده، هزینه زندگی یک خانواده در کشور فنلاند برای هر ماه حدودا 1700.00 یورو است. پس از سه سال شرایطی فراهم می‌شود که درخواست اقامت دائم صورت بگیرد و پس از 5 سال اجازه دارید که درخواست اخذ پاسپورت این کشور را ارائه دهید.

زندگی در فنلاند

مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند اخیرا سخت‌گیری‌های خود را در زمینه‌ی صدور ویزاها بسیار کم‌تر کرده‌ است. در این کشور شما می‌توانید ثبت شرکت، تحصیل، ازدواج یا تولد را به راحتی پیش ببرید؛ زیرا دولت این کشور در پی تزریق سرمایه خارجی به کشورش است.

مهاجرت به فنلاند

تحصیل در فنلاند

سیستم آموزشی کشور فنلاند در دنیا شهرت ویژه ای دارد. در این کشور سیستم تحصیل پزشکی به صورت کاملاً عملی محور دنبال می‌شود. سیستم مشاغل دانشجویی گسترده ای در کشور فنلاند وجود دارد. فضای یادگیری در مدرسه های بین المللی این کشور بسیار پیشرفته و بی نظیر است. دانشگاه هلسینکی کشور فنلاند در لیست 110 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. دروس ارائه شده در این دانشگاه قابلیت انتقال و معادل سازی برای 96 دانشگاه برتر در کشورهای دیگر را دارد. حقیقت این است که ورود به بخش سینما در کشور فنلاند آسان نیست و نیاز به دوره های عملی 6 ماهه و همینطور آزمون های مهمی دارد. افرادی که به قصد کارآفرینی کشور فنلاند را انتخاب کرده اند در رشته های توریسم و گردشگری در کشور فنلاند به نتیجه خوبی می رسند.مقطع ابتدایی برای افراد از سن 7 سالگی آغاز می شود و همه کودکانی که در فنلاند سکونت دارند موظف به شرکت در مقطع آموزش هستند و این دوره تحصیلی  9 طول خواهد کشید.

تحصیل در فنلاند

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سلام برای پسرم که۱۲سالشه میخوام فکری برای تحصیلش بکنم چطوری میتونید کمکم کنید

2019-08-02 11:01:40

ایا ما میتونیم از یونان مهاجرت کنیم به فنلاند؟؟

2019-12-02 01:07:33

سلام ایا با مهاجرت تحصیلی اقامت دائم میشه دریافت کرد؟ برای فنلاند یا هر کشور اسکاندیناوی

2019-12-11 13:04:30

سلام برای تحصیل پسرم‌ در فنلاند باید چه کرد ۵ ساله هست

2019-12-24 06:17:14

چه جوری باید مهاجرت کنیم

2020-01-13 22:21:10

نحوه گرفتن اقامت چجوریه؟؟

2020-03-22 20:17:52

درود،جهت اقامت باخانواده

2020-05-04 13:17:53