x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی و به طور دقیق‌تر در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از نظر مساحت رتبه 8 در اروپا را کسب کرده است. کشور فنلاند، قدرت اقتصادی زیادی داشته و در آن، رفاه اجتماعی بالایی دیده می‌شود. پایتخت فنلاند، هلسینکی است. اغلب دانشگاه های کشور فنلاند، از نظر رتبه وضعیت خوبی دارند.در این کشور، حدود 2.8 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی دیده می‌شود و 25.9 درصد از اقتصاد آن نیز در بخش صنعت است اما خدمات با 71.2 درصد، بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند محسوب می‌شود (طبق آمار 2012). در کشور فنلاند، حدود 2 میلیون و 500 هزار نیروی کار وجود دارد، نرخ بیکاری در کشور فنلاند 6.7 درصد است. نرخ تورم در این کشور، 1.10 درصد اعلام شده است.احوال‌پرسی در فنلاند با دست دادن و ارتباط چشمی همراه است؛ و دست دادن اغلب کوتاه، محکم و بدون حرکات اضافی است. احوال‌پرسی با کودکان اغلب با به آغوش کشیدن آن‌ها همراه است. روبوسی در کشور فنلاند کمتر دیده می‌شود.

نام انگلیسی: Finland
نام عربی: فنلندا
پایتخت: هلسینکی
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: فنلاندی سوئدی
زبان‌های رایج: سامی و زبان های خارجی
واحد پول: یورو هر یورو 1.12 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
جمعیت: بیش از 5 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: (GMT+3 . UTC+2(EET
دامنه اینترنتی: (GMT+3 . UTC+2(EET
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۵۸

سفر به فنلاند

سفر به فنلاند ، سفر به یک کشور اروپای شمالی است که با سوئد، نروژ و روسیه هم مرز است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و جزو پیمان نامه شینگن است. پس از ایسلند، این کشور شمالی‌ترین کشور جهان و هلسینکی پایتخت آن، شمالی ترین پایتخت جهان ‌است. نواحی قابل بازدید در سفر به فنلاند، شهرهای رنگارنگ، دشت‌های وسیع، پارک های ملی و استراحتگاه های اسکی است.سفر به فنلاند، سفر به کشوری زیبا با آسمانی شگفت انگیز از نورهای جادویی شمالی است. فنلاند Finland، یک کشور اروپای شمالی است که با سوئد، نروژ و روسیه هم مرز است. فنلاند تا قرن دوازدهم تحت حکومت سوئد و در قرن 19 تحت حکومت روسیه قرار گرفت و در زمان انقلاب شوروی در سال 1917 استقلال فنلاند اعلام شد. سیستم حکومت فنلاند جمهوری است و رئیس‌جمهور و پارلمان بالا‌ترین نهادهای سیاسی این کشور است. در سال 1995 فنلاند به عضویت اتحادیه اروپا در‌آمد و اکنون جزو پیمان نامه شینگن است.

سفر به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند اخیرا سخت‌گیری‌های خود را در زمینه‌ی صدور ویزاها بسیار کم‌تر کرده‌ است و مهاجرپذیری بالایی دارد. در این کشور شما می‌توانید ثبت شرکت، تحصیل، ازدواج یا تولد را به راحتی پیش ببرید؛ زیرا دولت این کشور پی تزریق سرمایه خارجی به کشورش است و مدارک سنگین و هزینه بالایی از شما به عنوان یک دانشجو طلب نمی‌کند. مهاجرت به فنلاند اصولی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

مهاجرت به فنلاند

زندگی در فنلاند

کشور فنلاند از نظر اقتصادی، بسیار موفق است و از نظر صنعتی، قدرت زیادی دارد. میزان دستمزد در این کشور بر اساس مهارت شما تعیین می‌شود. در این کشور، امکان تحصیل به‌صورت رایگان نیز فراهم شده است. باید توجه داشته باشید که کشور فنلاند یک کشور گران قیمت است و هزینه زندگی در آن بالااست. کشور فنلاند از سمت شمال با نروژ، از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد هم مرز است. در صورتی که فرد از نظر مهارت در وضعیت پایین باشد دستمزد وی 19.80.00 یورو و در صورتی که مهارت بالا داشته باشد دستمزد وی حدودا 4250.00 یورو در ماه برآورد می‌شود. میزان بهره‌وری در کشور فنلاند بر اساس نقاط شاخص 107.80 است. طبق آمار به‌دست آمده، هزینه زندگی یک خانواده در کشور فنلاند برای هر ماه حدودا 1700.00 یورو است. پس از سه سال شرایطی فراهم می‌شود که درخواست اقامت دائم صورت بگیرد و پس از 5 سال اجازه دارید که درخواست اخذ پاسپورت این کشور را ارائه دهید.

زندگی در فنلاند

تحصیل در فنلاند

سیستم آموزشی کشور فنلاند در دنیا شهرت ویژه ای دارد. در این کشور سیستم تحصیل پزشکی به صورت کاملاً عملی محور دنبال می‌شود. سیستم مشاغل دانشجویی گسترده ای در کشور فنلاند وجود دارد. فضای یادگیری در مدرسه های بین المللی این کشور بسیار پیشرفته و بی نظیر است. دانشگاه هلسینکی کشور فنلاند در لیست 110 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. دروس ارائه شده در این دانشگاه قابلیت انتقال و معادل سازی برای 96 دانشگاه برتر در کشورهای دیگر را دارد. حقیقت این است که ورود به بخش سینما در کشور فنلاند آسان نیست و نیاز به دوره های عملی 6 ماهه و همینطور آزمون های مهمی دارد. افرادی که به قصد کارآفرینی کشور فنلاند را انتخاب کرده اند در رشته های توریسم و گردشگری در کشور فنلاند به نتیجه خوبی می رسند.مقطع ابتدایی برای افراد از سن 7 سالگی آغاز می شود و همه کودکانی که در فنلاند سکونت دارند موظف به شرکت در مقطع آموزش هستند و این دوره تحصیلی  9 طول خواهد کشید.

تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد و به طور دقیق تر در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور هلسینکی است. این کشور از نظر مساحت رتبه 8 در اروپا را کسب کرده است. فنلاند از سمت شمال با نروژ از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد همسایه است. آب و هوای کشور فنلاند معتدل است؛ این کشور در فصل تابستان دارای دمای تقریبا 13 الی 17 درجه بوده و در فصل زمستان هوای بسیار سردی دارد. در این کشور، حدود 2.8 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی دیده می‌شود و 25.9 درصد از اقتصاد آن نیز در بخش صنعت است اما خدمات با 71.2 درصد، بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند محسوب می‌شود (طبق آمار 2012). در کشور فنلاند، حدود 2 میلیون و 500 هزار نیروی کار وجود دارد، نرخ بیکاری در کشور فنلاند 6.7 درصد است. نرخ تورم در این کشور، 1.10 درصد اعلام شده است. اغلب دانشگاه های کشور فنلاند، از نظر رتبه وضعیت خوبی دارند این باعث شده است که این کشور از دسته کشورهای قدرتمند آموزشی محسوب شود. در کشور فنلاند شرکت هایی در زمینه مواد شیمیایی نیز دیده می‌شود. این کشور در بخش های خدماتی، توانسته شرکت های خدمات عمومی را پرورش دهد. در کشور فنلاند به طور کلی نیروی کار در شرکت های صنعتی بیشتر است. احوال‌پرسی در فنلاند با دست دادن و ارتباط چشمی همراه است؛ و دست دادن اغلب کوتاه، محکم و بدون حرکات اضافی است. احوال‌پرسی با کودکان اغلب با به آغوش کشیدن آن‌ها همراه است. روبوسی در کشور فنلاند کمتر دیده می‌شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی فنلاند

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی فنلاند

اقتصاد هر کشور، قلب تپنده آن کشور محسوب می‌شود. کشور فنلاند از دسته کشورهای توسعه یافته صنعتی است که اقتصاد آن مبتنی بر اقتصاد بازار است. در کشور فنلاند، از سیستم های اقتصادی مختلط استفاده می‌شود که توانسته توسط دولت تا حد زیادی به قدرت برسد. در کشور فنلاند چیزی به عنوان فقر وجود ندارد، به‌طور کلی، دولت کشور فنلاند سعی کرده است فقر را ریشه کن نماید و به‌ این ترتیب؛ مردم این کشور، در رفاه مالی کامل زندگی می‌کنند، رفاه مالی در کشور فنلاند یعنی خوب خوردن، خوب پوشیدن، سلامت جسم، تفریحات سالم و محیط آموزشی به روز و ایده‌آل! هنوز هم در این کشور افرادی هستند که از نظر درآمد در وضعیت ضعیفی هستند؛ اما این‌که در " فقر" باشند به هیچ عنوان دیده نمی‌شود. در کشور فنلاند، اقلام گران هستند و این موضوع سبب شده است که زن و مرد هر دو مشغول به کار شوند. میانگین امید به زندگی در کشور فنلاند 81 سال اعلام شده است. سیستم مالیات در کشور فنلاند بسیار سخت است به طوری‌که 30 درصد از بودجه دولت، از طریق مالیات های مستقیم تأمین می‌شود. مالیات در کشور فنلاند صرف هزینه های عمومی و رفاهی می‌شود. این کشور دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است به طوری‌که یکی از بخش های قدرتمند اقتصادی در کشور فنلاند عدم وجود مشکلات ارتباطی است.

تولید ناخالص داخلی در کشور فنلاند در سال جدید، با رشد خوبی همراه بوده است. در این کشور، حدود 2.8 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی دیده می‌شود و 25.9 درصد از اقتصاد آن نیز در بخش صنعت است اما خدمات با 71.2 درصد، بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند محسوب می‌شود (طبق آمار 2012). در کشور فنلاند حدود 2 میلیون و 500 هزار نیروی کار وجود دارد، نرخ بیکاری در کشور فنلاند 6.7 درصد است. نرخ تورم در کشور فنلاند 1.10 درصد اعلام شده است. صادرات در کشور فنلاند، شامل ماشین آلات، تجهیزات، آهن آلات، الوار و کاغذ ، خمیر کاغذ و مواد شیمیایی می‌شود. بیشتر روابط تجاری کشور فنلاند، با آلمان و سوئد و روسیه و ایالات متحده و هلند است. واردات به کشور فنلاند شامل مواد غذایی، مواد شیمیایی، منسوجات و الیاف پارچه می‌باشد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های فنلاند

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های فنلاند

رتبه کشور فنلاند در بهداشت و درمان بسیار بالا است، این کشور توانسته سرمایه خوبی در زمینه بهداشت و بیمه در نظر داشته باشد؛ به طوری که مردم کشور فنلاند، اغلب برای درمان هزینه پرداخت نمی‌کنند؛ دولت کشور فنلاند معتقد است که سرمایه یک کشور، سلامت آن است؛ اگر سلامت یک کشور به خطر بیفتد، قطعاً نمی‌توان آن کشور را ثروتمند دانست. این کشور در فضای داروخانه ای رشد زیادی داشته و سعی کرده از ساده ترین شاخص های درآمدزایی استفاده نماید تا مردم نیازی به پرداخت هزینه بالا برای خرید دارو نداشته باشند. در کشور فنلاند بیمارستان های دولتی زیادی مشغول به کار هستند که بسیار موفق واقع شده‌اند.

کشور فنلاند روابط تجاری بسیار موفقی داشته و صادرات و واردات در این کشور، رتبه بالایی دارد؛ به طور کلی کشور فنلاند یک کشور مطمئن در زمینه سرمایه گذاری های مدرن محسوب می‌شود. فنلاند کشور وسیعی است که در زمینه آموزشی نیز رشد بالایی داشته و اغلب دانشگاه های آن از نظر رتبه، وضعیت خوبی دارند. عدم فاصله زیاد طبقاتی در این کشور، یکی دیگر از امتیازهای بزرگ این کشور است؛ در این کشور فخرفروشی، کمتر دیده می‌شود و این امر سبب شده است که با یک کشور بی نظیر اقتصادی روبرو باشیم که توانسته توازن صحیحی بین اقشار مختف ملت خود ایجاد نماید.

نوع حکومت و ساختار سیاسی فنلاند

نوع حکومت و ساختار سیاسی فنلاند

نظام سیاسی در کشور فنلاند جمهوری است. رئیس جمهور در کشور فنلاند نخست وزیر را انتخاب می‌کند و نخست وزیر نیز کابینه را انتخاب و معرفی می‌کند؛ سپس نخست وزیر و کابینه‌‌اش باید بتوانند رأی اعتماد از مجلس را بگیرند.

مجلس در فنلاند 200 کرسی دارد، نمایندگان آن برای دوره های 4 ساله انتخاب می‌شوند. در این کشور رئیس جمهور مسئول هدایت سیاست های خارجی است، هر 6 سال یک بار نمایندگان مجلس فنلاند توسط انجمن های انتخاباتی ، مشخص می‌شوند. در فنلاند سن رأی دادن 18 سالگی است، در این کشور حق رأی عمومی نیز وجود دارد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ فنلاند

پایتخت و 9 شهر بزرگ فنلاند

تورکو یا هلسینکی، پایتخت فنلاند است و بزرگترین شهر آن است. این شهر دارای سواحلی بسیار زیبا و بی نظیر است. شهر تورکو در لیست شهرهای رنگارنگ در کشور فنلاند قرار گرفته و تابستان‌های بسیار گرمی دارد.

شهر لاپرنتا در کنار چهارمین دریاچه بزرگ اروپا قرار دارد، این شهر مقصد گردشگری بسیاری از توریست ها است و ساختمان‌های بلند و تاریخی بسیاری دارد؛ فصل اصلی بازدید از این شهر تابستان اعلام شده است.

ساوولینا یک شهر تاریخی و قدیمی در فنلاند است؛ این شهر بزرگترین کلیساهای چوبی در جهان و چندین دریاچه زیبا و بی‌نظیر دارد. 

شهر هانکو یک فضای بسیار زیبا و دیدنی در فنلاند است که مردم آن اغلب دو زبانه هستند زندگی آرامی دارند. در این شهر 44 درصد از مردم سوئدی هستند و به لهجه شیرین سوئدی نیز صحبت می‌کنند.

شهر مازیهام یک منطقه بسیار زیبا در فنلاند است که بسیار مدرن طراحی شده و به روز است. این شهر دارای تابستان ها و همین‌طور زمستان های بی‌نظیر است.

تامپره یکی از بزرگترین شهرهای فنلاند و مرکز صنعتی این کشور است؛ این شهر زمستان های بسیار سردی دارد. در این شهر زیبا، تضاد عجیبی بین ساختمان های صنعتی و طبیعت دیده می‌شود که سبب جذابیت شهر شده است.

روانیمی یک شهر شمالی در فنلاند است که دارای زمستان های عجیبی است و برای ورزش های زمستانی یرای جوانان یک گزینه‌ی عالی است.

شهر کمی در بخش جنوب لپ لند قرار گرفته و یکی دیگر از شهرهای برفی و زیبا در فنلاند است که در آن هیچ ساختمان تاریخی برای نمایش وجود ندارد؛ در این شهر به طور کلی قلعه های برفی و میز و صندلی های یخی دیده شده است.

رازبورگ در بخش جنوب کشور فنلاند قرار دارد، این شهر دارای جاذبه های ساختگی و طبیعی بوده و در تمام شهر خانه‌های چوبی دیده می‌شود. کلیسای نئوکلاسیک در این شهر بسیار خاص طراحی شده است.

ساریسلکا شهری است که در آن بعضا هتل‌ها با سقف های شیشه ای طراحی شده‌اند، این شهر به سبک اسکیموها ساخته شده و  بسیار عجیب است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در فنلاند

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در فنلاند

ایرانیانی که کشور فنلاند را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند، اکثرا فضای شرکتی خودی را در زمینه صنعت و خدمات در نظر گرفته‌اند؛ به طوری‌که شرکت های مختلف در زمینه ساخت و تعمیر ماشین آلات و تجهیزات دیده می‌شود، البته ایرانیان سعی کرده‌اند یک توزان خوب در زمینه مواد شیمیایی نیز به‌وجود آورند به طوری‌که کشور فنلاند  به رتبه خوبی در زمینه صادرات مواد شیمیایی رسیده است. در این کشور، آهن آلات و الوار نیز به بخش های شرکتی و صادراتی وارد شده‌اند. اخیرا ایرانیانی که به قصد تحصیل به کشور فنلاند می‌روند بیشتر از قبل دیده می‌شوند زیرا فنلاند یکی از کشور هایی است که شرایط خوبی برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است. این کشور توانسته شرکت های ایرانی وابسته به نمایندگی‌های خارجی را بیشتر نماید و البته در این زمینه بسیار موفق بوده است. در کشور فنلاند به طور کلی نیروی کار در شرکت‌های صنعتی آن، بیشتر از سایر بخش ها است؛ این در حالی است که دولت کشور فنلاند سعی داشته بخش شرکت‌های خدماتی را رشد دهد. این کشور توانسته به رشد سرمایه های شرکتی بپردازد و در این زمینه نیز بسیار موفق بوده است. کشور فنلاند یک کشور بسیار پیشرفته محسوب می‌شود و در دنیا شهرت اقتصادی بالایی دارد.

عجایب فنلاند

عجایب فنلاند

سرزمین دریاچه های فنلاند از دیدنی های عجیب در فنلاند است، در این منطقه 55 هزار دریاچه به طول حداقل 200 متر در کنار هم قرار گرفته‌اند. بزرگترین دریاچه در این منطقه سایما نام دارد، در این منطقه می‌توانید شنا و قایقرانی انجام دهید. این منطقه یکی از بهترین مکان‌ها برای سفرهای گروهی محسوب می‌شود.

مجمع‌الجزایر آلند در کشور فنلاند در میانه دریای بالتیک قرار دارد که به طور عجیبی چشم‌ها را خیره می‌کند. در این مجموعه می‍توانید کشتی سواری کنید، سری به موزه دریایی آلند بزنید و از قلعه کتاستهلم نیز دیدن کنید. این منطقه که به پن کیک های مربایی و خامه های فرم گرفته شهرت دارد؛ برای کودکان یک تفریح بی‌نظیر محسوب می‌شود. برای بازدید از این منطقه فصل بهار، مناسب ترین زمان است.

اکنون به چند مورد از دانستنی های عجیب این کشور می‌پردازیم:

در فنلاند پرتاب گوشی تلفن همراه، یک ورزش رسمی و جا افتاده است!

در این کشور تعداد سوناها، بیشتر از اتومبیل است! 

در سال 2010 کشور فنلاند اولین کشوری بوده که دسترسی به اینترنت را یک حق قانونی برای خود مطرح کرد.

خلاصه تاریخ فنلاند

خلاصه تاریخ فنلاند

فنلاند با روسیه و نروژ و سوئد همسایه است. فین ها (اهالی فنلاند)، در اواخر قرن اول و در اوایل قرن دوم میلادی مهاجرت خود را از بخش های جنوبی خلیج فنلاند به داخل این کشور آغاز می‌کنند. تا آن دوره کشور فنلاند یک کشور غیر مسکونی بود و تنها قومی که در آن به صورت متفرقه زندگی می‌کردند، لاپ‌ها نام داشتند. پس از اینکه فین ها به کشور فنلاند وارد می‌شوند، لاپ ها به سمت شمال حرکت می‌کنند. در حال حاضر بیشتر جمعیت کشور فنلاند در بخش های جنوبی زندگی این کشور می‌کنند؛ در این کشور، زبان مادری، زبان فنلاتدی یا فینی است.در قرن دوازدهم فنلاندی‌ها برای این که خود را در مقابل دشمنان روسی محافظت نمایند، از سوئد کمک می‌گیرند؛ به این ترتیب فنلاند به تصرف سوئد در می‌آید، سوئد در سال 1809 کشور فنلاند را به روسیه تسلیم می‌کند و نهایتا در سال 1920 شوروی استقلال فنلاند را به رسمیت می‌شناسد.

خلاصه ای از جغرافیای فنلاند

خلاصه ای از جغرافیای فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد و به طور دقیق تر در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور هلسینکی است. این کشور از نظر مساحت رتبه 8 در اروپا را کسب کرده است. فنلاند از سمت شمال با نروژ از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد همسایه است. آب و هوای کشور فنلاند معتدل است این کشور در فصل تابستان دارای دمای تقریبا 13 الی 17 درجه بوده و در فصل زمستان هوای بسیار سردی دارد. این کشور در فصل زمستان در مناطق شمالی خود دارای جو هوایی عجیبی است؛ به طوری که خورشید تا دو ماه طلوع نمی‌کند. این کشور از نظر زمانی یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. پوشش گیاهی متنوعی در فنلاند دیده می‌شود و این موضوع سبب جذب توریست‌های زیادی به این کشور شده است. فنلاند از دسته کشورهایی است که توانسته به رتبه خوبی از نظر گردشگری دست یابد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری فنلاند

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری فنلاند

اولف لاندستروم یکی از پویانمان مشهور در کشور فنلاند است که به شهرت زیادی در این زمینه رسیده است.

 تومی پوتانسو از موسیقی‌دان های فنلاندی است که او نیز به رتبه خوبی در رشته خود رسیده است.

کشورها و مناطق وابسته فنلاند

کشورها و مناطق وابسته فنلاند

در تاریخ کشور فنلاند دیده می‌شود که در دوره خاصی، روسیه و سوئد، این کشور را تحت سلطه خود قرار داده‌اند.

فرهنگ مردم فنلاند

فرهنگ مردم فنلاند

احوال‌پرسی در فنلاند با دست دادن و ارتباط چشمی همراه است و دست دادن اغلب کوتاه ، محکم و بدون حرکات اضافی است. احوال‌پرسی با کودکان با به آغوش کشیدن آن‌ها همراه است؛ روبوسی در کشور فنلاند کمتر دیده می‌شود.

در این کشور وعده غذایی ناهار و شام اغلب باید گرم سرو شود. در نظر داشته باشید که مردم این کشور علاقه زیادی به قهوه دارند؛ انعام دادن نیز بخشی از فرهنگ این کشور محسوب می‌شود. حجاب کشور فنلاند آزاد است.

در این کشور حریم خصوصی و آرامش بسیار مهم است؛ به طوری که مردم کشور فنلاند به هیچ عنوان در منزل از کفش استفاده نمی‌کنند. هدیه دادن از دیگر فرهنگ‌های مهم در فنلاند است؛ در این کشور اغلب افراد به هم گل یا شکلات هدیه می‌دهند. در فنلاند یک فضای بسیار صمیمی بین مردم دیده می‌شود که نشان از کیفیت بالای زندگی مردم این کشور دارد.

پیشرفت در فنلاند

پیشرفت در فنلاند

یکی از بخش های پیشرفته در کشور فنلاند، علم و دانش است. این کشور برای فضای تحصیلی خود ارزش بسیار زیادی قائل است و علاقه زیادی به داشتن دانشجویان با مهارت دارد. مهارت آموزی، بخش جدیدی از سیستم های تحصیلی در کشور فنلاند است، در مهارت آموزی کشور فنلاند، فضا برای یادگیری بخش عملی هر رشته‌ای دیده می‌شود.

مورد دیگر پیشرفت‌های کشور فنلاند، در زمینه ورزش است؛ در این کشور فضاهای ورزشی بسیار وسیعی وجود دارد که با به‌روزترین تجهیزات دنیا طراحی شده، مردم این کشور نیز ورزش را بخشی از زندگی خود می‌دانند،

در کشور فنلاند آن‌چه با رشد بسیاری همراه بوده، فضای ارتباطات شامل اینترنت و فضای ارتباط جمعی است؛ این کشور اینترنت را بخش مهم ارتباطی خود می‌داند و معتقد است که بدون وجود سیستم های ارتباطی قوی، کشور فنلاند نمی‌تواند رشد خوبی داشته باشد. در کشور فنلاند، بهترین شرایط برای ورود به شغل های اینترنتی و غیرحضوری فراهم شده است و یکی از دلایلی که برنامه نویسی در کشور فنلاند، از دسته شغل های با درآمد بالا است نیز همین موضوع می‌باشد. کشور فنلاند همجنین یک کشور قدرتمند در زمینه تکنولوژی روز دنیا است.

قوانین عمومی در فنلاند

قوانین عمومی در فنلاند

در فنلاند شما برای اینکه فرد بزرگتر از خود را صدا بزنید، نباید صدای خود را بالا ببرید حتی اگر عجله داشته باشید و یا موضوع مهمی در میان باشد، در غیر این صورت با شما برخورد می‌شود.

در کشور فنلاند خرید و فروش ماشین بسیار محدود است؛ بنابراین اگر به این موضوع به عنوان یک شغل نگاه می‌کنید از همین حالا خود را ورشکست بدانید. کشور فنلاند یک کشور وسیع با رشد اقتصادی بالا است و فخر فروشی به هیچ عنوان در رفتار مردم این کشور دیده نمی‌شود

حجاب در کشور فنلاند یک وضعیت آزاد معمولی دارد اما اگر بخواهید با بدحجابی به مذهب گروهی توهین کنید، با شما برخورد می‌شود. کشور فنلاند یکی از کشورهایی است به تحصیل بسیار اهمیت می‌دهد و در این زمینه سخت‌گیری‌های زیادی نیز اعمال می‌کند؛ به طوری که نمره گرفتن از دانشگاه های فنلاند بسیار دشوار بوده و باید حسابی عزم خود را جزم کنید.

مردم این کشور برای پرچم کشور فنلاند احترام زیادی قائل هستند و هرگز به آن بی‌احترامی نمی‌کنند.

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021