x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است و با نروژ، سوئد و روسیه همسایه است. خلیج بونتی، خلیج فنلاند و دریای بالتیک در اطراف آن دیده می‌شود. زبان این کشور، فنلاندی است و در برخی موارد، زبان های سوئدی و انگلیسی هم استفاده می‌گردد. شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند است. دولت این کشور شرایط را برای ورود مهاجران، به هر روشی که بخواهند وارد شوند، باز گذاشته است و دولت در پی تزریق سرمایه‌های خارجی به کشورش است. 

مقدمه

مقدمه

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپاست که از نظر شرایط زندگی، بسیار عالی بوده و آب و هوای مطلوب و لذت‌بخشی دارد. مهاجرت به فنلاند، کشوری زیبا با مهاجرپذیری راحت و سختگیری کم، به روش‌های سرمایه‌گذاری (خرید ملک و ثبت شرکت و ...)، تحصیلی در مقاطع و رشته‌های مختلف، کاریابی و یا کارآفرینی و انواع بسیار دیگری مثل ازدواج، تولد، شرایط خاص و ... امکان‌پذیر است.

یکی از قوانین کشور فنلاند برای مهاجرت این است که اگر افراد برای پنج‌ سال و به‌طور پیوسته در این کشور سکونت داشته باشند و به زبان سوئدی یا فنلاندی مسلط باشند می‌توانند تابعیت فنلاند را کسب کنند؛ البته عدم سوءپیشینه شما هم در این مرحله بررسی خواهد شد.

در ادامه با ما باشید تا در این باره اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید.

انواع روش‌های مهاجرت به فنلاند 

تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل است؛ در این روش شما باید بتوانید در یکی از دانشگاه های فنلاند پذیرفته شوید و البته نیاز است که مدارک لازم در این زمینه نیز تنظیم شود.

تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس نیاز به رزومه تحصیلی قوی ندارد؛ در این روش، شما می‌بایست مدرک زبان آیلتس یا تافل و همینطور ریزنمرات مقطع قبلی و دیپلمتان را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که دانشگاه تمپرو، یکی از مشهورترین دانشگاه های فنلاند محسوب می‌شود. دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور، می توانند ویزای تحصیلی دریافت کرده و پس از ۵ سال اقامت تحصیلی در این کشور و در صورتیکه سوءپیشینه نداشته باشند و صلاحیتشان گزارش شود، اقامت دائم دریافت کنند.

کار

شما برای ورود به کار در کشور فنلاند، نیاز به ارائه مجوز از سوی دولت این کشور دارید و فقط در شرایطی خاص، نیاز به مجوز نخواهد بود و آن زمانی است که متقاضی خارجی، دعوتنامه‌ای رسمی، از نهاد و یا شخصی معتبر داشته باشد و طبق یک قرارداد رسمی، برای کار سه ماهه، به این کشور مهاجرت کند. پروسه دریافت اقامت دائم افرادی که برای مدت طولانی در این کشور وارد شده اند و کار میکنند؛ از زمانی آغاز میشود که حدود 5 سال در این کشور کار کرده باشند و از سوی کارفرما محک خورده باشند و مورد قبول اجتماع به همه لحاظ واقع شده باشند و صلاحیت دریافت اقامت دائم را دارا باشند. داشتن هر سوءپیشینه و رزومه بدی در کارنامه افراد، سبب میشود که آنها نتوانند اقامت دائم کشور را بعد از این دوره 5 ساله هم دریافت نمایند. همانگونه که گفتیم، ویزای کار برای مهاجرت به فنلاند، در ابتدا، برای مدت سه ماه صادر می شود. در حالت دیگر، یک ویزای موقت شش ماهه، برای مهاجرت کاری فرد صادر می‌شود و در طول این ۶ ماه، باید در کشور فنلاند، یک شغل برای خود به دست بیاورد.

سرمایه گذاری

فنلاند، فضای خوبی برای سرمایه گذاری همراه با اشتغال ایجاد کرده است و امکان اخذ اقامت دائم این کشور، از این طریق زیاد است؛ البته بودجه شما، روی این فرآیند تاثیر خواهد داشت. اگر از تمکن مالی مورد قبولی برخوردار باشید یا بتوانید یک ملک خریداری کنید و یا یک کسب و کار راه‌اندازی نمایید؛ می توانید ویزای کسب و کار و سرمایه‌گذاری دریافت کرده و به این ترتیب به فنلاند مهاجرت کنید. جهت اخذ ویزای کسب و کار، در صورتی که فرد از نظر مالی در وضعیت خوبی نباشد؛ کمی به مشکل بر می‌خورد و بهتر است که به سراغ کارآفرینی برود و یا با یک کارفرما وارد قرارداد ‌شو‌د.

کارآفرینی

این کشور فضای خوبی برای کارآفرینی ایجاد کرده و امکان اخذ اقامت دائم این کشور، از این طریق زیاد است و برای افرادی مناسب است که طرح قوی دارند و شرایط مالی مناسبی ندارند. 

ازدواج

مهاجرت به کشور فنلاند از طریق ازدواج، با یک فرد که تبعه فنلاندی است، امکان پذیر خواهد بود.

تولد

وضعیت بیمارستان های کشور فنلاند بسیار عالی است. این کشور دارای بیمارستان های دولتی با هزینه کم است و بهترین فضای درمانی برای مردم کشور فنلاند فراهم شده است. بانوان در فضایی با بالاترین امکانات زایمان می‌کنند و سلامت جسمی فرزندان به صورت دوره ای ارزیابی می‌شود. مهاجرت تولد در این کشور این‌گونه است که پدر و مادر باید تابع این کشور باشند و یا اگر یکی از آن‌ها تابع و دیگری شهروند باشد، قابل قبول است؛ البته تابعیت مادر و شهروند بودن پدر شیوه‌ای است که بیشتر حائز اهمیت است و با استقبال بالاتری از سوی دولت مواجه می‌شود. در واقع می‌توان گفت که در فنلاند سیستم خون حاکم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در GO2TR تماس حاصل فرمایید. 

 

مشاوره مهاجرت به فنلاند

مهاجرپذیری فنلاند

مهاجرپذیری فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فنلاند، کشوری در بخش شمال اروپاست که بر روی طول جغرافیایی 22 تا 32 درجه شرقی و همین‌طور عرض جغرافیایی 60 تا 70 درجه شمالی قرار دارد. این کشور توانسته در زمینه حفظ جنگل و دریاچه بسیار عالی عمل کند. یکی از دلایلی که میزان مهاجرپذیری کشور فنلاند بیشتر شده است، وجود فضای گردشگری بسیار عالی و وضعیت توریسم ایده‌آل در این کشور است. سهم زیادی از بودجه فنلاند، از طریق توریسم در این کشور تأمین می‌شود. در کشور فنلاند سرمایه گذاری به چندین شکل مختلف دیده می‌شود و دولت این به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم، همه‌ی سرمایه گذاری های دولتی را می‌پذیرد. در کشور فنلاند، میزان مهاجرپذیری به اندازه 19 درصد رشد داشته. یک موضوع واضح این است که وقتی در یک کشورT فضای سرمایه گذاری بیشتری فراهم می‌شود، خود به خود، سیستم های تحصیلی و امکانات در این زمینه رشد میکند و شغل های جدیدی فراهم می‌شود؛ همین روال سبب شده تا مهاجرت به کشور فنلاند از طریق تحصیل و کار بیشتر باشد.

آمار مهاجران به فنلاند

آمار مهاجران به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرت به کشور فنلاند به قصد ازدواج این روز ها بالا اعلام شده است؛ در نظر داشته باشید که کشور فنلاند توانسته شرایط خوبی برای اقامت افراد به‌وجود آورد؛ یعنی در این کشور کسی برای اجاره خانه نگران نیست و نخواهد بود؛ زیرا دولت کشور فنلاند، سعی کرده برنامه ریزی خوبی در این زمینه داشته باشد. آمار مهاجرانی که به قصد سرمایه گذاری وارد کشور فنلاند شده‌اند، بیشتر شده و این موضوع چندین دلیل دارد. کشور فنلاند، در روال ثبت شرکت، توانسته ضرورت وجود شریکی از تبعه‌ی فنلاند را کمرنگ کند. بررسی های صورت گرفته در زمینه مهاجرت به کشور فنلاند، نشان می‌دهد که آمار افرادی که به قصد پژوهش به این کشور وارد شده‌اند، با رشد خوبی همراه بوده است؛ فضای مطالعاتی بسیار قدرتمندی در کشور فنلاند دیده می‌شود که می‌تواند برای افراد، امکان تحصیل باکیفیت را به وجود آورد. 

میزان رضایت مهاجران به فنلاند

میزان رضایت مهاجران به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت مهاجران از کشور فنلاند در زمینه تحصیلی بسیار زیاد دیده می‌شود. در این کشور فضای تحصیلی خوبی حاکم است و همه چیز طبق استعداد فرزند شما ارزیابی می‌شود؛ در کشور فنلاند، روند تحصیلی به این صورت است که فرد می‌تواند پس از دو سال تحصیل، وارد بخش کارآموزی شود که رضایت در این بخش بیش از 90 درصد اعلام شده است.

در کشور فنلاند، هر شخص بر اساس مهارت خود حقوق دریافت می‌کند؛ به طوری‌که اگر شما در حرفه‌ی خاصی، مهارت بالا داشته باشید، قطعا حقوق بالاتری خواهید داشت.

وضعیت بیمارستان های کشور فنلاند، بسیار عالی است. این کشور دارای بیمارستان های دولتی با هزینه کم بوده و بهترین فضای درمانی را برای مردم فراهم کرده است. بانوان در فضایی با بالاترین امکانات زایمان می‌کنند و سلامت جسمی فرزندان به صورت دوره ای ارزیابی می‌شود. 

در کشور فنلاند، فضا برای درمان بیماری های مختلف، به شکل صحیحی فراهم شده است؛ بهداشت در کشور فنلاند حرف اول را می‌زند و در مدارس و ادارات این کشور، بهداشت، به بهترین شکل ممکن رعایت می‌شود.

آب و هوا و فضای شاد شهری، در این کشور حاکم است. در حال حاضر، میزان رضایت مهاجران از کشور فنلاند، بیش از 85 درصد است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به فنلاند

راحت‌ترین روش مهاجرت به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های آسان برای اخذ اقامت کشور فنلاند، ازدواج با یک فرد از تبعه این کشور است؛ در صورتی که ازدواج شما واقعی باشد؛ این روش بسیار آسان و ارزان است و سبب می‌شود که پس از سه سال اقامت موقت دراین کشور، اقامت دائم کشور را به‌دست آورید. در همه کشورها ویزای ازدواج جزو ویزاهای دشوار محسوب می‌شود؛ اما، در کشور فنلاند، سخت‌گیری‌ها کمتر شده و افرادی که از طریق ازدواج به این کشور وارد می‌شوند، نهایتا به نتیجه مطلوب می‌رسند و می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. 

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم کشور فنلاند، کارآفرینی است؛ این کشور فضای خوبی برای کارآفرینی و سرمایه گذاری همراه با اشتغال ایجاد کرده است و امکان اخذ اقامت دائم این کشور، از این طریق زیاد است؛ البته بودجه شما هم در این روند تاثیرگذار است. 

روش‌ های مهاجرت به فنلاند

روش‌ های مهاجرت به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های مهاجرتی به کشور فنلاند، از طریق کار است. ویزای کاری کشور فنلاند، برای کسانی که می‌توانند سابقه کاری خوبی ارائه دهند، فراهم شده است. کشور فنلاند، هر ساله، لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند؛ در صورتی که شما هم واجد شرایط این لیست هستید، می‌توانید به سادگی از اقامت دائم کشور فنلاند از طریق ویزای کار برخوردار شوید.

مورد دیگر، ویزای سرمایه گذاری است؛ این کشور برای صدور ویزای سرمایه گذاری روش های مختلفی را در نظر دارد؛ اما، اصل مهم این است که شما باید از نظر سرمایه، وضعیت خوبی داشته باشید.

در صورتی که به قصد تحصیل به کشور فنلاند وارد می‌شوید، چندین نکته را در نظر بگیرید؛ شما باید مدارک تحصیلی سال های قبل خود را داشته باشید و نیاز است که در یکی از دانشگاه های کشور فنلاند، پذیرفته شده باشید. تحصیل در کشور فنلاند، موازی با کار و سرمایه‌گذاری پیش می‌رود و شما می‌توانید به‌سادگی اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ کنید.

در کشور فنلاند ویزای ازدواج فراهم شده است؛ به‌طور کلی، ازدواج در این کشور، به دو صورت مدنی و مذهبی صورت می‌گیرد؛ ارائه‌ی نامه تمکن مالی در این روش بسیار مهم است.

مهاجرت سرمایه گذاری به فنلاند

مهاجرت سرمایه گذاری به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت شرکت در کشور فنلاند، باید در ابتدا فرم مربوطه تکمیل شود. این فرم به وزارت بازرگانی ارائه می‌شود. در گام دوم نیاز است که با وزارت امور خارجه هماهنگی صورت بگیرد و سپس باید تأییدیه های لازم در این زمینه از دولت کشور فنلاند اخذ شود. در واقع شما باید بیزینس پلن خود را ارائه دهید و باید این نکته را در نظر داشته باشید که طرح اقتصادی شما می‌بایست برای کشور فنلاند سودآور باشد، در گام بعدی برای درخواست دهنده،  وقت سفارت تعیین می‌شود که فرد می‌بایست به صورت حضوری مراجعه کرده و به سوالاتی که در زمینه سرمایه گذاری در کشور فنلاند پرسیده می‌شود پاسخ دهد. در مرحله‌ی بعد شما باید مراحل ثبت شرکت در کشور فنلاند را تکمیل کنید؛ پس باید به این کشور سفر نمایید؛ این روال در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد تنها چند روز طول می‌کشد

پیش پرداخت از قسمت های مهم این روش است..

از مزایای ثبت شرکت در فنلاند، این است که شما می‌توانید 100 درصد مالکیت را به نام خود داشته باشید. شما نیاز به شریک محلی ندارید، می‌توانید به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت بروید و می‌توانید از روال تجارت و اقامت طولانی مدت نیز استفاده نمایید. پس از سه سال برای شما شرایطی فراهم می‌شود که بتوانید اقامت دائم فنلاند را نیز اخذ کنید. 5 سال پس از اقامت دائم در فنلاند، امکان درخواست پاسپورت این کشور برای شما فراهم می شود و سپس شما اجازه دارید برای خود حساب های شخصی و شرکتی مختلفی داشته باشید. همچنین می‌توانید برای خود یک برند تجاری داشته باشد. قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا، از دیگر مزایای ثبت شرکت در فنلاند محسوب می‌شود. شما برای ثبت شرکت در فنلاند می‌توانید از صندوق وام های عمومی نیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نام شرکت بسیار مهم است و برای انتخاب آن، یک سری اصول به درستی باید رعایت شود؛ به عنوان مثال، نام نباید تکراری باشد و نباید از برند شرکت های دیگر نیز انتخاب شود.

فرم ثبت نام شرکت می‌بایست به درستی تکمیل شود و نیاز است که میزان سرمایه اولیه شما نیز تعیین شود.

شما نیاز به ارائه طرح توجیه اقتصادی دارید و باید سعی کنید این طرح را به طور دقیق ارائه دهید.

مهاجرت از طریق ازدواج به فنلاند

مهاجرت از طریق ازدواج به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما پس از ازدواج با یک فرد از تبعه کشور فنلاند، می‌توانید یک نام خانوادگی را به صورت مشترک برای هر دویتان انتخاب نمایید. ( نام انتخاب شده یا باید نام خانوادگی شما و یا برای همسرتان باشد نه شخص دیگر). ازدواج در کشور فنلاند، به دو صورت مدنی و یا مذهبی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید در اداره ثبت محلی، ازدواج خود را ثبت نمایید و یا در یک جامعه مذهبی تعیین شده این کار را انجام دهید. مثال مورد دوم، می تواند کلیساها، جوامع مذهبی و ... باشد.

شما با ازدواج با یک فرد از تبعه کشور فنلاند، در ابتدا تنها یک کارت اقامت موقت دریافت می‌کنید؛ اما، پس از گذشت 3سال زندگی مشترک با همسرتان، درصورتی که مرتکب جرمی نشده باشید، می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید. در این مسیر نیاز است که تا حدی به زبان فنلاندی تسلط داشته باشید. شما برای دریافت ویزای ازدواج کشور فنلاند و همینطور اقامت این کشور، می‌بایست اداره مهاجرت کشور فنلاند را قانع کنید که ازدواج شما در وضعیتی واقعی صورت گرفته و صوری نبوده است. بنابراین باید مدارکی به این منظور ارائه دهید؛ آدرس محل اقامت شما و یا عکس‌های دوران نامزدیتان، می‌توانند مدارک خوبی باشند. ارائه‌ی نامه تمکن مالی، در این مسیر بسیار مهم است.

مهاجرت از طریق تولد به فنلاند

مهاجرت از طریق تولد به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فنلاند سیستم خون حاکم است؛ اگر فرزندی در خاک فنلاند متولد شده باشد به شرطی که تابعیت فنلاندی برای پدر و مادرش تعریف شده باشد؛ برای فرزند، تابعیت این کشور فراهم می‌شود. در صورتی که پدر نوزاد فنلاندی باشد؛ اما مادرش غیر فنلاندی باشد و نوزاد در خاک این کشور به دنیا آید؛ به او تابعیت فنلاندی تعلق می‌گیرد. در صورتی که پدر و مادر فرزند، ازدواج رسمی نکرده باشند؛ فرزند به شرطی تبعه فنلاند می‌شود که تا پیش از 18 سالگی، پدر و مادرش، ازدواج خود را رسمی کنند.

در صورتی که کودک 15 ساله باشد، در طی 4 ساله گذشته به طور مستمر در فنلاند زندگی کرده باشد و به زبان های فنلاندی و سوئدی، تسلط داشته باشد؛ تابعیت این کشور را اخذ خواهد کرد.

در صورتی که کودک 7 ساله باشد و در طی 6 سال گذشته به مدت دو سال به طور مستمر در فنلاند زندگی کرده باشد؛ می‌تواند تابعیت این کشور را به دست آورد.

در فنلاند، شما می‌توانید علاوه بر ملیت فنلاندی، ملیت کشور دیگری را هم داشته باشید. در واقع، شما می‌توانید از مزایای هر دو کشور برای تحصیل و اجازه کار و رفت و آمد، برخوردار شوید.

مهاجرت پناهندگی به فنلاند

مهاجرت پناهندگی به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شخصی بخواهد از طریق پناهندگی به کشور فنلاند مهاجرت کند، باید درخواست خود را به پلیس و کارمند مرزبان ارائه دهد. او باید علت درخواست خود را به طور دقیق توضیح دهد. در این مسیر، اهالی کشورهای جنگ زده شانس بیشتری دارند. تا وقتی که نتیجه درخواست شما مشخص نشده‌ باشد، شما باید در کمپ هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد زندگی کنید. در نظر داشته باشید که اگر شما پیش از پناهندگی به فنلاند، به کشور دیگری درخواست پناهندگی داده باشید، به درخواست شما ترتیب اثر داده نمی‌شود.

در صورتی که شما به دلایل مختلف سیاسی و مذهبی و ... در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرید، می‌توانید به مهاجرت از طریق Un کشور فنلاند امیدوار باشید. آزار و اذیت می‌تواند به صورت مجازات و یا تهدید به مرگ، صورت بگیرد. به طور کلی، هر گزینه‌ای که در لیست شکنجه های غیر انسانی قرار دارد، در لیست اولویت‌های پناهندگی به فنلاند قرار می‌گیرد.

در صورتی که کمتر از 18 سال دارید و می‌خواهید از این طریق مهاجرت به فنلاند داشته باشید؛ باید فردی به عنوان کفیل شما در نظر گرفته شود که از شما دفاع های لازم را به عمل آورد.

مهاجرت تحصیلی‌ به فنلاند

مهاجرت تحصیلی‌ به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند، از طریق تحصیل است. در این روش، شما باید بتوانید در یکی از دانشگاه های فنلاند پذیرفته شوید و البته نیاز است که مدارک لازم در این زمینه را جمع‌آوری کنید. تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس نیاز به رزومه تحصیلی قوی ندارد و در این مقطع، شما می‌بایست مدرک زبان آیلتس و دیپلم داشته باشید. در نظر داشته باشید که دانشگاه تمپرو، یکی از مشهورترین دانشگاه های فنلاند محسوب می‌شود که در رشته های فلسفه و حقوق و پزشکی، بهترین شرایط برای تحصیل را فراهم ساخته است. شما برای ورود به برخی از دانشگاه ها و یا رشته های خاص در این کشور، باید در آزمون ورودی زبان سوئدی و فنلاندی، شرکت نمایید. شما می‌توانید سه رشته را برای آزمون انتخاب نمایید. یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی کمی دشوار است؛ اما کالج هایی در این کشور وجود دارند که شما را در این راه یاری می‌کنند. شما برای مقطع لیسانس در فنلاند نیاز به پرداخت شهریه زیادی ندارید؛ اما برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، در صورتی که از تبعه فنلاند نیستید؛ باید شهریه پرداخت نمایید. همچنین، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، نیاز به شرکت در آزمونی نیست؛ اما، باید از نظر رزومه تحصیلی، وضعیت خوبی داشته باشید. معدل شما برای کارشناسی ارشد، باید بالای 13 و برای دکترا، بالای 15 باشد. زبان تحصیل، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، انگلیسی اعلام شده است و فرد باید مدرک آیلتس در ارشد با نمره 5.6 و برای دکترا با نمره 7 داشته باشد. در هر دو مقطع، شما اجازه دارید که در حین تحصیل بین 20 تا 25 ساعت در هفته کار کنید و در تعطیلات، اجازه کار تا 40 ساعت را دارید. ما لیست دانشگاه های ردیف الف فنلاند را در زیر اعلام کرده‌ایم؛ به این ترتیب، انتخاب برای شما آسان‌تر است:

  • Aalto University
  • Abo Akademi University
  • Lappeenranta University of technology
  • Tampere University of Technology
  • University of Eastern Finland
  • University of JYVASKYLA
  • University of Oulu
  • University of Tampere
  • University of Turku

مهاجرت کاری فنلاند

مهاجرت کاری فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کار در فنلاند، نیاز به ارائه مجوز از سوی دولت این کشور دارید و در شرایطی خاص، نیاز به مجوز نخواهد بود و آن در صورتی است که متقاضی خارجی، دعوتنامه ای رسمی، از نهاد و یا شخصی معتبر، داشته باشد و بخواهد طبق یک قرارداد رسمی، به مدت سه ماه، در این کشور مشغول به کار شود.

ویزای کاری فنلاند، یک ساله صادر می‌شود؛ اما هر سال قابل تمدید است. مدرک تحصیلی افراد بسیار مهم بوده و باید ورود به شغلی داشته باشند که با مدرک تحصیلی آنها همخوانی دارد.

در صورتی که فرد از نظر مالی در وضعیت خوبی نباشد؛ برای مهاجرت کاری به فنلاند کمی به مشکل بر می‌خورد. در غیر این صورت یا به سراغ کارآفرینی می‌رود و یا با یک کارفرما قرار داد بسته و همکاری می‌کند.

مهاجرت از طریق همراه به فنلاند

مهاجرت از طریق همراه به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت از طریق همراه در فنلاند، به این منظور است که فردی که در فنلاند شرکتی ثبت کرده و یا فضای سرمایه گذاری را برای خود راه اندازی کرده است؛ پس از مدتی، می‌تواند برای همسر و فرزند خود، اقامت همراه را درخواست دهد. البته، اقامت همراه فنلاند از طریق تحصیل در این کشور، بیشتر از سایر روش‌ها دیده می‌شود. لازم به ذکر است که کاریابی فرد همراه در کشور فنلاند، نیاز به اخذ مجوز دارد. 

مهاجرت توریستی به فنلاند

مهاجرت توریستی به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای توریستی فنلاند، به مراحل زیر دقت نمایید:

در ابتدا باید درخواست ویزای توریستی ارائه دهید؛ یک هفته (یا بعضی اوقات بیشتر)، زمان نیاز است که به درخواست شما ترتیب اثر داده شود. در صورتی که با درخواست اولیه موافقت شد، نیاز به تنظیم مدارک دارید.

باید گذرنامه معتبر داشته باشید و از نظر مالی و کاری، در وضعیت خوبی باشید. 

همچنین باید باید ثابت کنید که به کشور خود بازمی‌گردید. وجود بیمه مسافرتی، الزامی است. ویزای توریستی فنلاند، 3 ماهه بوده و با اخذ آن، امکان کار و تحصیل در این کشور را نخواهید داشت.

مهاجرت شرایط خاص به فنلاند

مهاجرت شرایط خاص به فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 اگر شما قصد دارید در یک مسابقه شرکت کنید و یا به قصد شرکت در نمایشگاهی به فنلاند بیایید؛ باید به سراغ ویزای موقت فنلاند بروید. مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور فنلاند را جدی نگیرید؛ زیرا این روش سختی های زیادی دارد و شما می‌توانید اقامت کشور فنلاند با اجاره خانه را جایگزین کنید و یا به خرید خانه در این کشور و گرفتن اقامت آن بپردازید

شهرهای مهاجر پذیر فنلاند

شهرهای مهاجر پذیر فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تورکو، پایتخت فنلاند و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر از نظر تفریحی بسیار عالی بوده و از نظر کسب و کار و تحصیل، مورد حمایت دولت فنلاند قرار گرفته است.

لاپرنتا، یک شهر زیبا در فنلاند محسوب میشود که دارای ساختمان های تاریخی زیادی است.

هانکو، یکی از شهرهای ساحلی در فنلاند است که مردم دو زبانه زیادی در آن ساکن هستند. در این شهر، می‌توانید انگلیسی زبان های زیادی پیدا کنید. البته توجه کنید که این شهر، کمتر برای مهاجرت انتخاب میشود.

اخذ ویزای فنلاند

اخذ ویزای فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کشور فنلاند، مدارک مورد نیاز و زمان درخواست اولیه، بسیار مهم است.

در این کشور، صدور ویزا برای جوانان، کمی راحت تر صورت می‌گیرد.

اخذ اقامت فنلاند

اخذ اقامت فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت کشور فنلاند به دو نوع موقت و دائم ارائه می‌شود که نوع اول به این معنی است که شما پس از دوره مشخصی، باید به کشور خود باز گردید و نوع دوم به این معنی است که نیازی به بازگشت به کشور خود ندارید. شرایط اقامت در فنلاند، بر اساس بررسی های جدید، به نفع رده های سنی 18 تا 39 سال است.

اخذ پاسپورت فنلاند

اخذ پاسپورت فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت فنلاند زمانی صادر می‌شود که فرد یک تبعه کشور فنلاند محسوب ‌شود. 10 سال در این کشور اقامت دائم داشته باشد و مرتکب جرمی نشده باشد. برای اخذ پاسپورت کشور فنلاند، شرایط مالی شما نیز تاثیرگذار است؛ ویزای کاری کشور فنلاند، شما را سریع‌تر به پاسپورت این کشور می‌رساند.

آخرین ویرایش: 2020-07-01 12:14:03 11,021

نظرات

اطلاعات راجب مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی

2019-07-19 23:33:33

سلام دوست عزیز. کشور و رشته ی مورد نظرتون رو ذکر نکردید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره های :02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-20 13:32:56

با سلام بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشتههایعلوم پزشکی مثل تغذیه چه قدر احتمال یافتن کار در این زمینه وجود دارد و چند سالبعد از گرفتن ویزای کار و کارکردن در کشور فنلاند اقامت دائم یا پاسپورت داده می شود؟

2019-10-06 10:20:07

سلام دوست عزیز.پیدا کردن کار و احتمال آن کاملا به فرد و توانایی های او بستگی دارد.برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-06 08:31:21

سلام اگه پدر و مادر ایرانی برای تفریح به فلاند سفر کنند اونجا زايمان کنند اقامت فلاند میتونند بگیرند

2019-11-01 20:23:58

سلام دوست عزیز خیر امکانش نیست .تیم اعزام GO2TR.

2020-05-21 11:50:56

سلام. من امیر مولوقی ساکن کشور فنلاند میباشم و بیشتر از 10 سال در این کشور زندگی کرده ام. سایت شما بسیار سایت خوبی است و البته نیاز به تصحیحاتی دارد مثلا" در بخش کشور فنلاند اشتباهاتی نوشته شده. در صورت تمایل ایمیل خود را برای من ارسال نمایید تا نظرات خودم را ارسال نمایم[email protected]

2020-04-16 10:43:12

سلام دوست عزیز. باتشکر از توجه و دقت شما.دوستان فعال در این زمینه تمام اطلاعات مندرج در سایت را از منابع موثق تهیه می کنند. در صورت وجود ایراد میتوانید نظر خود را زیر همان مقاله درج کنید.تیم اعزام GO2TR.

2020-04-18 15:17:50

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها