چگونه در سال ۲۰۲۱ جاب آفر کانادا بگیریم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

دریافت جاب آفر کانادا موقعیت فوق‌العاده‌ای برای شروع زندگی جدید است. شروعی که نه تنها آینده‌کاری افراد را تضمین می‌کند بلکه ریسک دریافت ویزای کانادا را به حداقل ممکن می‌رساند. بر‌خلاف تصور بسیاری از افراد برای رسیدن به جاب آفر کانادا نیازی به طی کردن هفت خوان رستم نیست. فقط کافی است؛ شرایط لازم را داشته باشید و از افراد خبره در این زمینه تقاضای کمک کنید.

با دریافت جاب آفر کانادا ریسک دریافت ویزای کار شما به حداقل ممکن می‌رسد. همچنین با مهاجرت از این‌طریق حقوق دریافتی به اندازه‌ای بالا خواهد بود که هزینه‌های زندگی شما را کاملا پوشش می‌دهد.

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر کانادا

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر کانادا

برای دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی داشتن تعدادی از شرایط ضروری است که مهم‌ترین آن عبارت‌اند از:

  1. تسلط بر یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو

شما باید از سطح مناسبی در زمینه‌ زبان انتخابی خود برخوردار باشید. ارائه‌ی مدرک زبان معتبر در اغلب شغل‌های تخصصی مثل: مهندسی‌ها، پزشکی‌ها ضروری است. هر‌چند که در تعدادی از مشاغل کانادا مثل: خیاطی یا آرایشگری نیازی به ارائه‌ی مستقیم مدرک زبان نیست؛ اما معمولا پس از دریافت پیشنهاد کاری مصاحبه‌ای میان کارفرما و متقاضی صورت می‌گیرد که تاثیر زیادی در پذیرش شما خواهد داشت. مصاحبه‌ انجام‌شده‌ توانایی و سطح زبان شما را مشخص می‌کند. شما برای دریافت جاب آفر کانادا در این مشاغل کافیست بتوانید به راحتی به مکالمه بپردازید و پاسخگوی سوالات محاوره‌ای باشید.

داشتن مدرک‌ زبان برای دریافت جاب آفر کانادا در بسیاری از مشاغل جزو مدارک الزامی‌است. مشاغلی هم که به ارائه‌ی مستقیم مدرک زبان نیازی ندارد؛ داشتن مدرک زبان روند دریافت جاب آفر را بدون ریسک و راحت‌تر خواهد‌کرد.

2. مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دریافت پیشنهاد کار کانادا

برای دریافت جاب آفر کانادا داشتن مدرک تحصیلی و تجربه‌ی کاری مرتبط با شغل درخواستی است. سطح مدرک برای دریافت جاب آفر در مشاغل و حرفه های مختلف متفاوت است. هرچه مدرک تحصیلی شما برای دریافت شغل مورد نظر بالاتر باشد؛ شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر خواهید داشت. همچنین داشتن تجربه‌ کاری مرتبط یکی دیگر از شرایطی مهم برای دریافت جاب آفر کانادا است.

داشتن مدرک تحصیلی از کشور کانادا و یا تجربه‌ی کاری در این کشور برای متقاضیان جاب آفر مزیت محسوب می‌شود.

3. تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت جاب آفر

زبان، مدرک تحصیلی، تمکن مالی شرایط مورد نیاز برای دریافت جاب آفر کانادا

آخرین و مهمترین شرایطی که افراد برای دریافت جاب آفر کانادا باید داشته باشند. تمکن مالی است، به گونه‌ای که توانایی تامین هزینه‌های مهاجرتی خود را داشته باشد. تعدادی از این هزینه ها عبارت‌اند از:

  • پرداخت هزینه‌ی حق وکالت
  • خرید بلیط هواپیما
  • داشتن سرمایه‌ی کافی برای تامین هزینه‌های ماه اول زندگی
  • اثبات تمکن مالی برای سفارت
تعداد افرادهزینه‌ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی به دلار کانادا
یک نفر۱۲۹۶۰
دو نفر۱۶۱۳۵
سه نفر۱۹،۸۳۶
چهار نفر۲۴،۰۸۳
پنج نفر۲۷۳۱۵
شش نفر۳۰۸۰۶
هفت نفر۳۴،۲۹۹
به ازای هر نفر بیشتر۳۴۹۲

بررسی لیست مشاغل مورد‌نیاز کانادا برای اخذ جاب آفر

چنانچه شرایط لازم برای دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی را دارید؛ به سراغ لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بروید. کانادا هر سال به منظور تامین نیروی کار خود، لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می‌دهد. اگر شغل مد نظر خود را در لیست مذکور پیدا کردید؛ می توانید به سراغ مرحله‌ی بعدی دریافت جاب آفر کانادا بروید. یکی از مزیت های این لیست تنوع زیاد آن است. به‌گونه‌ای که اغلب مشاغل را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سطحمدرکم مورد نیازنمونه مشاغل
Dمدرک تحصیلی نیاز ندارد.میوه چینی، خدمتکار، پاکبان و…
Cمشاغلی که دیپلم می‌خواهدفروشندگی، گارسونی و..
Bمشاغلی که مدارک فنی حرفه‌ای می‌خواهد.لوله‌کشی، برق کاری، جوش کاری و..
Aمشاغلی که تحصیلات دانشگاهی می‌خواهدمهندسی، پزشکی و…
صفرمشاغل مدیریتیمدیر کارخانه، هتل، آرایشگاه، رستوران و…

مراجعه به موسسه‌های کاریابی

مراجعه به موسسه های کاریابی برای دریافت جاب آفر کانادا

تعداد زیادی موسسه‌ی کاریابی در کشور کانادا وجود دارد؛ که در ازای دریافت مبلغ کمی برای شما کار پیدا می‌کنند. فقط کافی است؛ که در این موسسه‌ها ثبت نام کنید و فرم درخواست کار را تکمیل کنید. اغلب این موسسات اسکن اسنادی همچون؛ مدارک تحصیلی، رزومه، کاورلتر و عکس را از شما می‌خواهند. موسسات کاریابی با توجه به تخصص و تجربه‌ کاری که دارید، رزومه و مدارک شما را به شرکت و ارگان‌های مختلف ارائه می‌دهند. چنانچه مدارک و رزومه‌ شما مورد پذیرش قرار گیرد؛ شما موفق به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی خواهید شد.

لینک تعدادی از موسسه‌های کاریابی کانادا عبارت‌اند از:

Workopolis

Working

emploiquebec.gouv

ارسال درخواست ویزای کار کانادا

اقدام برای ویزا پس از دریافت جاب آفر

پس از اینکه موفق به دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی شدید؛ می‌توانید مدارک لازم را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید تا ویزای کار شما صادر شود. دریافت این ویزا نیازمند صرف هزینه هایی است. هزینه‌هایی مثل: حق وکالت، انگشت نگاری، هزینه‌ی درخواست بررسی مدارک در سفارت و غیره. لازم است بدانید که اخذ ویزا یکی از مدارک لازم برای کار در کانادا است. با این وجود دریافت جاب آفر بدون ویزا نمی‌تواند منجر به کار کردن شما در این کشور شود.

تبریک شما موفق به دریافت جاب آفر کانادا شدید.

پس از اخذ ویزا و جاب آفر کانادا موفق به کار کردن در این کشور می شوید

همان‌طور که ملاحظه کردید با داشتن شرایط لازم و پشت سر گذاشتن مراحل مذکور به سادگی موفق به دریافت جاب آفر کانادا می‌شوید. اکنون که با مراحل دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادا آشنا شدید بهتر است؛ این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید. به دست آوردن جاب‌آفر به تنهایی به معنای اخذ ویزای کار وتضمین روند مهاجرت نیست. چنانچه مراحل دریافت ویزای کار کانادا به درستی صورت نگیرد. زحمات شما به سادگی از بین خواهد رفت. برای جلوگیری از این امر ناگوار بهتر است حتما با وکیل مهاجرت به کانادا در این زمینه مشورت کنید و از او کمک بگیرید تا با خیال راحت رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

هلدینگ بین‌المللی GO2TR با بیش از ۶۰ متخصص مهاجرتی و یک تیم کامل در زمینه‌ به پایان رساندن پرونده‌های مهاجرتی می‌تواند؛ بهترین و کامل‌ترین راهنمای شما در امر مهاجرت باشد.

سوالات متداول

منبع: How to Get a Job Offer From a Canadian Employer

8 thoughts on “چگونه در سال ۲۰۲۱ جاب آفر کانادا بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید