شرایط مهاجرت پسران زیر 18 سال به چه صورت است؟

17 23,108

 نحوه‌ی مهاجرت، هر شخصی با توجه به شرایط اختصاصی آن و قوانین مهاجرتی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید؛ متفاوت است. به همین جهت ما در این محتوا قصد داریم به شرایط مهاجرت پسران زیر ۱۸ سال بپردازیم. افراد زیر 18 سال می‌توانند به روش های مختلف مهاجرت کنند. با این وجود بهترین روش مهاجرت برای پسران زیر 18 سال مهاجرت از طریق تحصیل است.

شرایط مهاجرت پسران زیر 18 سال

به طور معمول پسرانی که پیش از ۱۸ سالگی اقدام به مهاجرت می‌کنند، کسانی هستند؛ که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. با این حال ممکن است افرادی هم باشند؛ که قصد پناهندگی یا هر نوع مهاجرت دیگری را داشته باشند. به هر حال اولین قدمی که پیش روی این افراد وجود دارد؛ دریافت ویزا است. در گذشته افراد زیر ۱۸ سال برای سفر به خارج از کشور، در گذرنامه والدینشان درج می‌شدند؛ اما در حال حاضر شرایط مهاجرت تغییر کرده است و هر فرد باید به طور مستقل دارای گذرنامه باشد. حتی اگر سن وی زیر ۱۸ سال باشد. یعنی حتی کودکی که سن وی یک تا دو سال است؛ نیز باید گذرنامه مستقل بگیرد.

هر پسر زیر ۱۸ سال با داشتن رضایت و اجازه والدین خود می‌تواند؛ مراحل دریافت گذرنامه را طی کرده و شرایط مهاجرت را داشته باشد. در حالی که افراد بالای 18 سال باید مجوز نیروی انتظامی را داشته باشند.

IND

شرایط مهاجرت پسران زیر ۱۸ سال از طریق تحصیل

پسران زیر ۱۸ سال اگر قصد تحصیل در دبیرستان‌های خارج از کشور خود را داشته باشند، باید به یکی از دبیرستان‌هایی که قصد تحصیل در آن را دارند، درخواست پذیرش ارسال کنند. برای پذیرش تحصیلی در کشورهای مختلف باید شرایط های لازم را داشته باشید. شرایط هایی همچون؛

 • داشتن پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • داشتن معدل مناسب
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • داشتن تمکن مالی کافی

روش اثبات تمکن مالی

پسران زیر 18 سالی که قصد دارند؛ از طریق تحصیل مهاجرت کنند. باید تمکن مالی لازم را داشته باشد. همچنین این موضوع رو ثابت کنند. مقدار تمکن مالی در کشورهای مختلف متفاوت است. با این وجود در تعدادی از کشورها مقدار اثبات تمکن مالی به شرح زیر است

کشورهاپول لازم جهت اثبات تمکن مالی
آمریکابیست و پنج هزار دلار
کاناداده هزار دلار کانادا
اغلب کشور های اروپاییدو هزار یورو

در همین رابطه بخوانید :

شرایط مهاجرت با اخذ ویزای دانش آموزی

پسران زیر ۱۸ سالی که قصد دارند برای تحصیل در مدارس بین‌المللی اقدام کنند باید شرایط مهاجرت را داشته باشند. این پسران، ابتدا باید یک مدرسه و یا موسسه باکیفیت را برای تحصیل انتخاب کنند و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند. ویزای دانش آموزی برای همه دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی، صادر می‌شود. برای دریافت ویزای تحصیلی شرایط مختلفی وجود دارد. برای اطلاع یافتن از نحوه‌ی دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید؛ به موسسه مهاجرتی GO2TR مراجعه کنید.

چگونه از مدارس بین‌المللی پذیرش بگیریم؟

ابتدا باید شرایط یکی از دبیرستان‌ها را بگیرید و سپس برای سفر اقدام کنید. اولین مرحله مهاجرت یک دانش آموز پسر زیر ۱۸ سال این است که بتواند از یک دبیرستان بین‌المللی پذیرش بگیرد. برای درخواست در این زمینه ابتدا باید فرم درخواست را در سایت مدرسه پر کنید و زمانی که فرم تایید شد از شما مصاحبه حضوری و یا تلفنی خواسته می‌شود. اگر در زمان خواسته شده مصاحبه خود را انجام دهید و ارزیابی سطح زبان مورد نیاز شما و داشتن تمکن مالی و معدل شما مشکلی نداشته باشد، شما در مدرسه، پذیرش خواهید شد.
پس از اینکه مراحل درخواست شما به پایان رسید، برای اینکه شرایط مهاجرت شما بررسی شود باید مدارک مورد نیاز در این زمینه را تهیه کنید. این مدارک علاوه بر مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی پیشین شما به همراه ترجمه آنها، شامل توصیه‌نامه و فرم مربوط به والدین و یا قیم شما نیز می‌شود.  با ارسال مدارک برای دبیرستان مورد نظرتان، ممکن است در مدت ۱۲ روز الی ۱ماه، پاسخ درخواست شما داده شود.

شرایط مهاجرت والدین به همراه پسران زیر 18 سال

افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور خود را دارند و سن آنها زیر ۱۸ سال است، می‌توانند به طور مستقل و یا به همراه والدین خود راهی کشور مقصد تحصیل شوند. هرچند که این قانون برای همه کشورها صادق نیست. چرا که برخی از کشورها هستند؛ که برای والدین ویزا صادر نمی‌کنند. برای دست یافتن به این هدف، باید شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر را مطالعه کنید؛ و یا از وکیل مهاجرت کمک بگیرید.

انواع ویزای همراه دانش آموز

اگر به عنوان یک پدر و مادر، فرزند زیر ۱۸ سال شما قصد مهاجرت تحصیلی به یک کشور خارجی را دارد، بهتر است نگران تنهایی وی نباشید. زیرا اگر فکر می‌کنید فرزندتان چندان مستقل نیست و شرایط مهاجرت و زندگی را به تنهایی در یک کشور غریب ندارد، می‌توانید او را همراهی کنید. برای همراهی فرزندتان، باید از ویزای همراه والدین استفاده کنید. این نوع ویزا برای والدینی است که فرزند آنها زیر ۱۸ سال است و قصد دارند وی را همراهی کنند.

این ویزا در قالب ویزای توریستی و گاردین در سطح جهان، شناخته می‌شود.

GOV

شرایط مهاجرت همراه با ویزای توریستی

ویزای توریستی توسط والدینی درخواست می‌شود که قصد همراهی فرزند زیر ۱۸ سال خود را دارند. این ویزا اعتباری ۵ ساله دارد اما به صورت ۶ماهه صادر می‌شود. این نوع ویزا، نیازمند تمدید نیست. در سایت سفارت کشور مقصد، شرایط اخذ این نوع ویزا درج شده است و با مراجعه به آن می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. برای اخذ این نوع ویزا پس از طی کردن مراحل آن، ممکن است مدت زمان یک ماه طول بکشد تا پاسخ درخواست ویزای شما داده شود.

شرایط مهاجرت همراه با ویزای همراه گاردین

نوعی دیگر از ویزا که والدین می‌توانند از طریق آن فرزند پسر زیر ۱۸ سال خود را همراهی کنند، ویزای همراه گاردین است. این نوع از ویزا، به والدین دانش‌آموز و یا فردی که پذیرفته است دانش آموز را همراهی کند داده می‌شود. این ویزا با نام ویزای دیداری هم شهرت دارد. این نوع از ویزا برای کسانی است که قصد دارند به عنوان همراه یک پسر زیر ۱۸ سال به خارج بروند و در موقعیت‌های مختلف از وی نگهداری کنند. قیم دانش آموز می‌تواند والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ و یا یکی از اقوام وی باشند.

باید بدانید که شرایط مهاجرت برای فرزند پسر زیر ۱۸ سال، با پذیرش در مدرسه کشور مقصد و دریافت ویزای مستقل برای تحصیل و اثبات تمکن مالی خانواده وی فراهم می‌شود. برای تکمیل این مورد در صورت نیاز و یا تصمیم خانواده، والدین می‌توانند فرزند خود را همراهی کنند.

guardian

شرایط تحصیل با مجوز قانونی

اگر در یک کشور خارجی زندگی می‌کنید و اقامت شما قانونی است. شما مجوز تحصیل دارید و به شما اجازه داده می‌شود به راحتی در دبیرستان‌های آن کشور تحصیل کنید پس نیازی به داشتن پذیرش تحصیلی دبیرستان، ندارید. اما اگر خارج از کشور مقصد خود باشید برای سفر به کشور مقصد باید شرایط مهاجرت را داشته باشید. در این صورت یا باید از ویزای توریستی قانونی استفاده کنید و یا مجوز الکتریکی مسافرت را اخذ کنید. اگر پیش از پایان یافتن مجوز تحصیلی خود در این زمینه، اقدام نکنید جایگاه شما به عنوان دانش آموز، از دست می‌رود.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
17 نظرات
 1. سروش می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون.
  من ۱۶ سال دارم و سطح زبان نسبتا عالیی دارم. معدل نیمه اول سال نهم ۲۰ و سال های گزشته هم تماما ۲۰ شده است. میخواستم برای مهاجرت به کشور آمریکا یا کانادا اقدام کنم. آیا میتونم؟ شرایطش رو دارم؟

  1. تحریریه می گوید

   ممنون از شما – بهترین روش این هست که با مشاوران مهاجرتی گوتو تی آر تماس بگیرید و مطرح کنید شرایط رو

  2. آرین می گوید

   من ۱۷ سال دارم و مدرسه را تمام کردم میخواهم ویزه توریستی بگیرم و بطور مستقل سفر کنم آیا امکان دارد

   1. سارا حقگو می گوید

    سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از این سوال میتونید با مشاورین گو تو تی آر صحبت کنید تا به درستی راهنماییتون کنند.

 2. امیرعلی طلوعی می گوید

  سلام من قصد مهاجرت دارم 14 سالمه و 2 سال دیگه آالس 1 میگیرم و اینکه وضعیته من و برای تحصیل میرم ولی از 16 سالگی با قانون انتخاب مهارت آموزی میخواهم طراحی و ساخت سیستم عامل هوشمند و هوش مصنوعی من باید طی همین مراحل کار هامو برنامه ریزی کم؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، میتونید با مشاورین گوتوتی آ‌ر تماس بگیرید تا به درستی راهنمایتون کنن در این زمینه. با تشکر

 3. سارا می گوید

  سلام، فرزند اولم در حال تحصیل در اول دبستان است و فرزند دومم یکسال دارد. آیا می توانم از طریق ویزای گاردین اقدام به مهاجرت به کانادا نمایم؟ و اینکه باید تا پایان سال تحصیلی و اخذ مدرک کلاس اول صبر کنم؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام با توجه به شرایط اختصاصی که دارید برای اخذ مشاوره با GO2TR تماس بگیرید. ممنون از درج نظرات.

 4. ابوالفضل می گوید

  سلام من با موسسه تون تماس گرفتم ولی جواب ندادین یعنی گفتن منتظر بمون ولی وصل نشد به مشاورتون لطفاً پیگیری کنید ممنون میشم

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام. در صورتی که مشخصات خودتون روثبت کرده باشید. حتما باهاتون تماس می گیرن. موفق باشید.

 5. ایلیا می گوید

  من 13 سال دارم میخواهم به تور مستقل به ترکیه بروم باید چیکار کنم

 6. امیر می گوید

  باسلام.من ۱۶ سالمه زبانمم درسطح‌آیلتس نیست ولی خوب رو ب عالیه.کلاس دهمم توی مدرسه تیزهوشان هم درس میخونم معدل نهمم هم ۲۰ شده.شرایط‌مهاجرت رو‌دارم؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای مهاجرت تحصیلی می‌تونید از مشاورهای GO2TR راهنمایی بگیرید و بهترین مقصد رو که با شرایط شما سازگار است پیدا کنید.

 7. عدنان می گوید

  سلام من ۱۷ سال دارم میخوام واسه تحصیل به استرالیا برم میشه راهنمایی ام کنید ؟

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز
   بعد از اخذ دیپلم یک سال معافیت تحصیلی دارید باید در عرض این یک سال در یکی از دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی پذیرش بگرید. همچنین حداقل آیلتس مورد نیاز برای اخذ پذیرش 6/5 است.

 8. مهربان می گوید

  سلام پسرم کلاس ششم هستن میخوام بفرستمش آلمان برا دوره دبیرستان شرایط چیه ممنون میشم اگه برام توضیح بدید واز کی باید کارهاشو انجام بدم

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   در صورتی که پسر شما پاسپورت آلمان داشته باشد امکان ثبت نام در دبیرستان‌های این کشور را خواهند داشت در غیر این صورت باید دیپلم رو در ایران دریافت کنند، بعد در کالج‌های این کشور ثبت نام کنند و پس از گذراندن دوره‌های کالج وارد دانشگاه شوند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021