۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
درخواست رزرو مشاوره
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

درحال جستجو ...

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس «IELTS» یا «International English Language Testing System» آزمونی بین‌المللی درزمینۀ زبان انگلیسی است که یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در دنیا محسوب می‌شود. با شرکت در این آزمون می­‌توانید ثابت کنید که سطح زبان انگلیسی شما در چه حدی است، در ادامه این مقاله با این آزمون، مراحل و شرایط کلی آن آشنا می‌شوید.

مقدمه

آزمون آیلتس جزء آزمون‌های بسیار معتبر در جهان به‌شمار می‌رود که بسیاری از دانشگاه‌های معروف و برتر جهان برای پذیرش دانشجو، اخد مدرک این آزمون را الزامی می‌دانند. مرکز این آزمون در کشور انگلستان قرار دارد و 3 نهاد «دانشگاه کمبریج»، کنسولگری کشور انگلیس و سازمان آموزشی «IDP»  کشور استرالیا هرساله زیرنظر ESOL این آزمون را برگزار می­‌کنند. شرکت در این آزمون با اهدافی نظیر تحصیل، مهاجرت و کار انجام می­‌گیرد که در 142 کشور جهان معتبر است.

بخش های مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس - IELTS

آزمون آیلتس 4 بخش دارد که به شرح زیر است:

بخش‌های مختلف آزمون آیلتس محتوای بخش‌های مختلف آزمون آیلتس
Listening یا بخش شنیداری این بخش که هم برای نوع آکادمیک و هم عمومی یکسان است، از 4 بخش تشکیل شده که هر کدام 10 سؤال را در خود جای داده‌­اند. شما 30 دقیقه فرصت کسب اطلاعات و 10 دقیقه  زمان وارد کردن اطلاعات را دارید که در مجموع 40 دقیقه زمان خواهید داشت. 2 بخش اول پیرامون موضوعات عمومی هستند و دو بخش آخر پیرامون موضوعات آکادمیک هستند.
Speaking یا گفتاری این بخش بین دو نوع آیلتس یکسان است. سؤالاتی از افراد پرسیده می‌­شود که باید به آن جواب داده و جواب آن‌ها برای ارزیابی بعدی ضبط می­‌گردد. برگه‌ی این قسمت شامل 3 بخش است که در مجموع 11 تا 14 دقیقه طول می‌­کشد. در بخش اول موضوعاتی پرسیده می‌­شوند که فرد با آن‌ها آشنایی دارد (4 تا 5 دقیقه)، بخش دوم آن (3 تا 4 دقیقه)، باید در مورد موضوعی صحبت کنند و در بخش سوم سؤالات عمی­ق‌تر در مورد آن پرسیده می‌­شود (4 تا 5 دقیقه).
Reading یا خوانش این بخش در دو نوع آیلتس متفاوت است. فرق این بخش در بین این دو نوع، در نوع موضوع است. 5 تا 6 متن در اختیار قرار می‌­گیرد که در مجموع 60 دقیقه زمان برای سه بخش و 40 سؤال در اختیار  شما داده می­‌شود. سؤالات تستی، جواب کوتاه، 4 گزینه‌ای و غیره است.
Writing یا نوشتاری این بخش در دو نوع آیلتس متفاوت است. در این بخش دو متن برای نگارش داده شده که متن اول 20 دقیقه و متن دوم 40 دقیقه زمان داده می‌­شود. متن اول شامل نمودارهای استدلالی و جدول‌های ریاضیاتی است که حداقل 150 کلمه و متن دوم به صورت انشایی و توصیفی است که حدود 250 کلمه باید باشد

سوالات آزمون آیلتس

همان‌طور که گفتیم آزمون آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است:

 • Listening
 • Readin
 •  Writing 
 • Speaking

شما در هر دو نوع آزمون عمومی و آکادمیک تعداد سؤالات یکسانی خواهید داشت، تنها تفاوت آن در کاربرد نمره اعلام شده است.

آزمون آیلتس - IELTS

بخش‌های مختلف آزمون تعداد سؤالات
بخش Listening یا شنیداری آزمون آیلتس  این بخش 40 سؤال دارد که برای پاسخ دادن به آن‌ها 40 دقیقه فرصت دارید.
بخش Reading این بخش  نیز 40 سؤال دارد که می‌توانید در حدود 60 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهید.
بخش Writing این بخش  تنها 2 سوال دارد که برای پاسخ دادن به آن‌ها 60 دقیقه فرصت دارید. در این بخش لازم است در مورد موضوعات یا مطالب تعیین شده یک متن بنویسید.
بخش Speaking این بخش  شامل 3 قسمت است. در هر قسمت طراحان آزمون سؤالات جداگانه‌­ای از شما می‌پرسند که باید به آن‌ها پاسخ دهید. سؤالات در مورد شخص شما، محل زندگی، سلیقه­‌ها و عقاید شما است. در قسمت دوم یک موضوع خاص به شما داده می‌شود که باید به سوالات مطرح شده پاسخ دهید و درباره آن موضوع صحبت کنید. در بخش 3 سؤالاتی دقیق‌­تر و جزئی‌تر در مورد موضوع بخش 2 پرسیده خواهد شد و تعداد سؤالات ثابت نبوده و متغیر است.

سیستم نمره‌دهی آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس نمره‌بندی به این شکل است که بین 0 تا 9 تعیین می‌شود. دانشجویان در این آزمون قبول یا مردود نمی‌شوند فقط سطح دانش آن‌ها براساس نمره‌ای که اخذ می‌کنند، تعیین می‌شود. در این امتحان نمره 7 به بالا نمره خوبی محسوب می‌شود.

انواع آزمون آیلتس

به‌طور کلی آزمون آیلتس در دو نوع کلی وجود دارد که شرکت‌کنندگان براساس هدف خود باید یکی از این دو نوع را انتخاب کنند:

 1. آکادمیک
 2. عمومی
 • در نوع آکادمیک، هدف شرکت‌کنندگان استفاده از مدرک آزمون آیلتس برای اهداف آکادمیک و دانشگاهی است که قصد ورود به دانشگاه­‌های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند، آمریکا و کانادا را داشته یا قصد دارند در برنامه­‌های آموزشی بین‌المللی شرکت کنند.
 • نوع عمومی برای کسانی مناسب است که قصد کار در انگلستان، یا مهاجرت به استرالیا، کانادا، انگلستان، نیوزیلند، آمریکا، هنگ کنگ، ایرلند و دیگر کشورها را داشته باشند.
هر دو نوع آزمون آیلتس بخش­‌های Listening و Speaking مشابهی دارند؛ اما Reading و Writing متفاوت است.

اعتبار آزمون آیلتس

در مورد اعتبار آزمون آیلتس در سطح بین‌المللی همان ‌طور که در بخش‌­های پیشین توضیح داده شد، این آزمون از معتبرترین آزمون حال حاضر دنیا است که هر سال به تعداد شرکت‌کنندگان آن افزوده می‌­شود؛ هم اکنون در سطح جهان، بیش از 140 کشور پذیرای این آزمون بوده و در آن‌ها همانند سایر نقاط دنیا، 48 بار در سال یا 4 بار در ماه این آزمون برگزار می­‌گردد.

همچنین آزمون آیلتس در بیش از 9 هزار مؤسسه در سرتاسر دنیا پذیرفته شده است و با این مدرک می­‌توانید به مدت 2 سال تقریبا برای هر جایی از دنیا اقدام کنید. حتی با وجود این‌که در آمریکا تافل بیشتر به رسمیت شناخته می‌­شود، بیش از 3300 مؤسسه­‌ی آموزشی مدرک آزمون آیلتس را قبول دارند.

همچنین کسانی که مایل به انجام و مشغول به کار شدن در کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا، انگلستان، نیوزیلند، آمریکا، هنگ کنگ، ایرلند و دیگر کشورها باشند، این مدرک پذیرفته شده در کشورهای فوق و در نتیجه در سطح بین‌المللی است.

مصاحبه ­آزمون آیلتس

همان‌ طور که گفتیم، آزمون آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است، بخش Speaking مجزا از سه بخش دیگر آزمون گرفته می‌­شود و به‌صورت مصاحبه و حضوری است. این بخش 1 هفته پس از آزمون یا 1 هفته قبل از آزمون آیلتس برگزار می‌­گردد و بین 11 تا 14 دقیقه طول خواهد کشید که در سه بخش سؤالاتی از شما پرسیده خواهد شد.

مصاحبه آزمون آیلتس معمولا و در برخی موارد حتی 3 تا 4 روز پس از آزمون کتبی برگزار شده است؛ همچنین دقت داشته باشید که حدود 10 تا 12 دقیقه قبل از شروع آزمون کتبی، ایمیلی مبنی بر تعیین وقت مصاحبه آزمون آیلتس برای شما ارسال خواهد شد که اگر به ایمیل پاسخ ندهید از طرف خود مؤسسه­ یا مرکز آزمون امتحانی شما زمان مصاحبه برایتان تعیین خواهد گردید؛ هنگامی‌که زمان مصاحبه حضوری تعیین می‌‌شود امکان تغییر آن وجود دارد.

در صورت عدم حضور به هیچ وجه زمان مجدد تعیین نخواهد شد.

بایدها و نبایدهای آزمون آیلتس

در مورد آزمون آیلتس بایدها و نبایدهایی وجود دارد که اگر مایل به موفقیت در این آزمون هستید حتما به آن‌ها عمل کنید. این موارد به شرح زیر هستند:

 • حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و حتما تاریخ انقضای آن را چک کنید. باید پاسپورت شما معتبر بوده و منقضی نشده باشد.
 • باید اصل پاسپورت را در اختیار داشته باشید و به هیچ وجه کپی آن مورد قبول نیست.
 • مکان آزمون را دقیقا چک کنید و بهترین و سریع‌­ترین مسیر را از قبل مشخص کنید. آزمون آیلتس کاملا قانون‌مند بوده و در رأس ساعت مشخص شده درب­‌های محل برگزاری آزمون بسته خواهند شد؛ پس به موقع رسیدن یک امر مهم محسوب می­‌شود.
 • نباید جملات و نمونه سؤالات آزمون‌‌های قبلی را حفظ کنید؛ زیرا به هیچ وجه مشابه هم نخواهند بود و برای این کار باید خود را کاملا آماده کرده باشید.
 • نباید ثبت‌نام آزمون خود را به روزهای آخر موکول کنید چرا که زمان­‌ها محدود و انتخاب شما محدودتر خواهد شد.
 • نگران عقیده­‌ی فردی که از شما سؤال می­‌کند نباشید. سؤالات به گونه‌ه­ایی هستند که هدف سؤال، دقت شما در انتخاب واژگان، سلیس و روان صحبت کردن و تسلط بر واژگان است و درستی و غلطی جوابی که می‌­دهید، مد نظر نیست.

ظرفیت شرکت‌کنندگان

واقعیت ماجرا برای آزمون آیلتس این است که این آزمون سقف ثبت‌نامی ندارد؛ چرا که هر سال به تعداد شرکت‌کنندگان افزوده می­‌شود که در سال 2019 حدود 15% افزایش ثبت‌نام مشاهده شده است. ظرفیت هر حوزه­‌ای امتحانی شاید به دلیل محدودیت مکان، محدود باشد؛ اما سقف کلی شرکت در آزمون، محدود به مقدار خاصی نیست؛ اما برای شما بهتر است که که ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید تا شانس انتخاب حوزه‌­ی امتحانی نزدیک‌­تر را از دست ندهید.

به بیان کلی ظرفیت کلی جهانی آزمون آیلتس هیچ محدودیتی ندارد و هر سال به تعداد آن افزوده می­‌گردد، تنها برخی حوزه‌­های امتحانی ممکن است محدودیت مکان داشته باشند که باید موقع ثبت‌نام به آن توجه کنید.

در همین رابطه بخوانید :

شرایط لازم آزمون آیلتس

آزمون آیلتس - IELTS

آزمون آیلتس هم مثل آزمون­‌های دیگر، دارای شرایطی است که مشخص می‌­کند چه افرادی واجد شرایط شرکت در این آزمون هستند؛ اگر فرد متقاضی حتی فقط یکی از شرایط لازم را نداشته باشد، از ادامه‌­ی روند ثبت‌نام او جلوگیری خواهد شد:

قوانین آزمون آیلتس

 • حداقل سن برای شرکت در آزمون، 16 سال تمام است.
 • متقاضی شرکت در آزمون حتما باید پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای مهلت‌دار داشته باشد.

چه کسانی نیاز به مدرک آیلتس دارند؟

 • افرادی که قصد تحصیل در استرالیا، کانادا، نیوزیلند، آمریکا و انگلستان را داشته باشند.
 • متخصصان و افراد حرفه‌­ای در زمینه­‌ی پزشکی که قصد تحصیل یا کار در استرالیا، آمریکا و انگلستان را دارند.
 • کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان را دارند.

شرایط سنی شرکت در آزمون آیلتس

در برخی مواقع بیان می­‌شود که محدودیت سنی برای آزمون آیلتس زیر 16 سال است. در واقع آزمون آیلتس برای تمامی افراد مجاز بوده و هیچ مانعی ندارد. دلیل این بند در محدودیت سنی در واقع یک توصیه است؛ زیرا هیچ فایده‌ای برای افراد زیر 16 سال ندارد به دلیل این‌که تا 18 سالگی فرد وارد دانشگاه نخواهد شد و مدت زمان اعتبار آزمون آیلتس 2 سال است پس مجدد باید در آزمون شرکت کنند؛ پس برای این افراد شرکت در آزمون آیلتس منطقی نیست.

کاربرد آزمون آیلتس

آزمون آیلتس کاربردها و مزایایی به نسبت دیگر آزمون‌ها دارد که به‌طور کلی به شرح زیر است:

 • اگر قصد تحصیل در دانشگاه­‌های کشورهای خارجی مانند آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و... را داشته باشید، داشتن نمره قبولی عالی در این آزمون به شما کمک بزرگی می­‌کند تا بتوانید برای ادامه تحصیل وارد یکی از دانشگاه‌های تراز اول شوید.
 • داشتن مدرک آیلتس به شما کمک می­‌کند که به عنوان فردی حرفه‌ای شناخته شوید و اعتبار خود را در کشور مقصد بالا ببرید.
 • بیشتر افراد حتی اگر برای تحصیل مهاجرت کنند، نیاز دارند که در کنار تحصیل به انجام کار مشغول شوند. قبولی در این آزمون حتی در پیدا کردن فرصت‌های شغلی بهتر، کاربردی و مفید است.
 • با گرفتن مدرک آیلتس می‌توانید به شرکت‌های برتر کشور مقصد نشان دهید که سطح و دامنه‌ی ارتباطی شما حرفه‌ای و پیشرفته است و توانایی کار در این شرکت‌ها را دارید.
 • یکی از مهم‌ترین ملزومات و پیش‌نیازهای مهاجرت و زندگی در کشورهای خارجی تسلط به زبان انگلیسی است و قبولی در آزمون آیلتس با نمره بالا، این مورد را تأیید و به شما کمک خواهد کرد.
 • برای گرفتن ویزا لازم است که با ارائه‌ی مدرک زبان معتبر، میزان تسلط خود به زبان انگلیسی را اثبات کنید که این آزمون به عنوان معتبرترین مدرک زبان انگلیسی در جهان، نقطه­‌ی اتکا و قدرت بسیار مهمی برای شما محسوب می­‌شود.

معایب و مزایای آزمون کاغذی

همان طور که می‌دانید به مدت چند سال آزمون آیلتس به‌صورت کاغذی اجرا شده و هنوز اجرا می­‌گردد؛ به جزء در مورد آزمون بخش Speaking که به‌صورت حضوری با نماینده­‌ی کمبریج صورت می­‌گیرد، مابقی اجزای آزمون به صورت برگه‌­ی سؤال و جواب است؛ لذا در این بخش قصد داریم به بررسی معایب و مزایای آزمون آیلتس به‌صورت کاغذی بپردازیم.

مزایا

از مزیت­‌های بسیار بزرگ آزمون آیلتس به‌صورت کاغذی، امکان نوت‌برداری، دایره کشیدن و نوشتن نکات مهم مد‌نظر داوطلبان بر روی برگه­‌ی آزمون است. این کار کمک می­‌کند تا فرد داوطلب به راحتی جواب درست را مکان‌یابی کرده، ایده‌­های خود را بررسی و قبل از وارد کردن جواب به داخل برگه­‌ی مربوطه، آن را چک کند.

معایب

از بزرگ‌­ترین عیب­‌هایی که آزمون کاغذی آیلتس دارد، نگرانی داوطلبان بابت دست نوشته­‌ی ناخوانای خود یا بد نوشتن آن است؛ مخصوصا اگر چند بار خط‌ خوردگی پیدا کرده باشد. در این موارد گاهی‌ اوقات فرد تصحیح کننده­‌ی اوراق امتحانی، به علت مشکل در خواندن جواب، نمی‌تواند به شما امتیازی بدهد و به راحتی امتیاز را از دست خواهید داد.

عیب دیگر این نوع آزمون، وارد کردن جواب‌­­ها از برگه­‌ی سؤال به برگه‌­ی جواب است که گاهی اوقات افراد تصحیح‌کننده‌­ متوجه اشتباهاتی نظیر وارد کردن جواب درست در بخش اشتباه و یا غلط انتخاب کردن گزینه‌­ها می‌شوند؛ حتی با وجود این‌که در برگه‌­ی سؤال گزینه­‌ی درست انتخاب شده بوده و این موارد، معایبی هستند که نمی­‌توان به راحتی آن‌ها را نادیده انگاشت.

معایب و مزایای آزمون کامپیوتری

معایب و مزایای آزمون کامپیوتری به شرح زیر است:

مزایا

 • یکی از بزرگ­‌ترین مزایای آزمون کامپیوتری آیلتس، مربوط به گستردگی و دامنه­‌ی انتخاب شما در مورد تاریخ و ساعت امتحان است. در نوع کامپیوتری، شما روزهای بیشتری را در اختیار خواهید داشت تا برای آزمون خود انتخاب کنید؛ ضمن این‌که تعداد مراکز ارائه‌دهندده نسبت به نوع کاغذی آزمون آیلتس بسیار بیشتر هستند؛ همچنین مورد بسیار جالب در مورد نوع سیستمی، امکان انتخاب آزمون Speaking در همان روز آزمون مابقی بخش‌ها است.
 • از دیگر بزرگ‌­ترین مزیت­‌های آزمون آیلتس این است که نتایج آزمون بسیار سریع‌­تر مشخص می­‌شوند و نهایتا 5 تا 7 روز زمان انتظار خواهد بود.
 • از لحاظ نوشتاری، مزیت بسیار بزرگی که در نوع سیستمی نسبت به نوع کاغذی وجود دارد و به تمامی داوطلبان توصیه می‌­شود که تنها برای این مزیت هم که شده، نوع سیستمی را انتخاب کنند، تصحیح اشتباهات تایپی و اضافه و حذف نمودن کلمات به ساده­‌ترین روش ممکن است. مانند هر نرم‌افزار تایپ دیگری، در نوع کامپیوتری می‌­توانید کلمات را حذف و مواردی را بدون خط خوردگی و پاک کردن اضافه نمایید.
 • طبق تحقیقات انجام شده سرعت تایپ معمولی بر روی کاغذ حدود 31 کلمه در دقیقه است؛ ولی در نوع تایپی در کامپیوتر به 40 کلمه در دقیقه می‌‌رسد؛ همین امر سبب صرفه‌جویی بسیار زیادی در زمان خواهد شد.
 • در نوع کامپیوتری آزمون آیلتس، به راحتی می­‌توانید از طریق ساعت کامپیوتر وقت را مدیریت کنید و نگران پرت‌شدن حواس خود نسبت به گذر زمان نباشید؛ ضمن این‌که به کمک نرم افزار موجود در آن، به‌راحتی می­‌توانید تعداد کلمات را شمرده و استرس کمتری داشته باشید.
 • در نوع کامپیوتری تعداد افراد کمتری حضور دارند و همین امر سبب آرامش خاصی در شما خواهد شد.
 • مشکل ورق زدن برگه‌­ها و قاطی کردن سؤالات و فراموشی لحظه‌­ای را نخواهید داشت؛ زیرا صفحه­‌ی کامپیوتر به دو قسمت سؤال و جواب تقسیم می‌شود.

معایب

 • بزرگ­ترین عیب نوع کامپیوتری آزمون آیلتس این است که نمی‌­توانید مانند نوع کاغذی، نکته و موارد را در آن یادداشت کنید و تمرکز بیشتری داشته باشید.
 • عیب دیگر آن، صدای تایپ کلمات کیبورد ممکن است خود عاملی برای حواس‌پرتی باشد.
 • خستگی چشم‌­ها در اثر نگاه کردن طولانی مدت به صفحه­‌ی کامپیوتر می‌­تواند از معایب این نوع آزمون باشد.

کلاس‌‌های آزمون آیلتس

در این قسمت به بررسی انواع دوره‌­ها و کلاس­‌های مرتبط با آزمون آیلتس می‌پردازیم که در سطح جهانی مشهورند و داوطلبان بسیار زیادی دارند:

نام دوره محتوای دوره 
مَگوش یا Magoosh یکی از دوره‌های بسیار مشهور جهانی برای این آزمون است که با بیش از 90 فصل  و 2 میلیون ساعت آموزشی و میلیون‌­ها سؤال در خدمت متقاضیان قرار گرفته تا بتوانند قبل از آزمون اصلی مهارت خود را بسنجند و آمادگی کافی را کسب کنند.
Free IELTS Online Course توسط کنسولگری بریتانیا برگزار می‌شود. این دوره با بهره‌گیری از متخصصان و ویدئوهای آموزشی، در تمام 4 مرحله­‌ی آزمون شامل، Listening، Speaking، Writing و Reading به بهبود مهارت‌های شما کمک می‌کند. این دوره که در جلسات 2 ساعته برگزار می‌شود، 6 هفته طول خواهد کشید.
Udemy یا IELTS Band 7+ Complete Prep Course توسط متخصص طراح سؤالات آزمون آیلتس Keino Campbell با سابقه­‌ بیش از 10 سال، ایده‌پردازی شده است. در این دوره تکنیک‌­ها و استراتژی­‌های مخصوص آزمون با هدف آشنایی کاربر با تمام جنبه‌ها و نکات ریز آن آموزش داده می­‌شود.
edX یا IELTS Academic Test Preparation Course توسط اساتید دانشگاه کوئینزلند طراحی شده و تمامی کلاس­‌های آن به‌صورت اینترنتی برگزار می‌­شوند. این دوره‌ها به شما کمک می‌کند که در مهارت‌های 4 گانه‌ی آزمون آیلتس مهارت کافی را بدست آورید.

منابع آزمون

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌­پردازیم که می‌­توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون آیلتس کنند. به این دلیل معرفی کتاب را در دستور کار قرار ندادیم؛ زیرا روشی قدیمی است و تقریبا تمامی منابع آن مشخص هستند؛ اما منابع آنلاین کم‌تر شناخته شده هستند و پیدا کردن بهترین موارد کار دشواری است که ما آن را برای شما در این قسمت آسان ساخته­‌ایم.

IELTS Buddy

این وب‌سایت برای افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، بسیار عالی است؛ زیرا با فراهم آوردن نمونه سؤال و جواب‌­های بسیار زیاد شما را با نحوه‌ی طراحی سؤالات این آزمون آشنا می‌­سازد و نکاتی را برای هر یک گوشزد می‌­کند.

The British Council

این وب‌سایت منابع بسیار زیادی را برای دانش‌آموزان جهت یادگیری زبان انگلیسی دارند. در این وب‌سایت می­‌توانید به ویدیوها، پادکست­‌ها و مجلات بسیار زیادی دسترسی پیدا کنید که افراد برتر آزمون آیلتس نکاتی را بیان کرده‌اند.

EngVid

این وبسایت صدها ویدیوی رایگان را در اختیار شما قرار می­‌دهد تا در زمینه‌­ی واژگان و گرامر مشکلات خود را حل کنید. در این ویدیوها اصلاحات و عبارات اختصاری و همچنین تفاوت کلمات با معانی یکسان و کاربرد متفاوت هر یک آموزش داده می­‌شود.

IELTS for Free

در این وب‌سایت می­‌توانید به راحتی به تمامی سؤالات و نمونه آزمون­‌های قبلی آیلتس به راحتی و به‌طور رایگان دسترسی داشته باشید.

IELTS Liz

در واقع یک کانال یوتیوب است که توسط Liz مشهورترین استاد زبان انگلیسی در دنیا اداره می‌­شود. در این کانال صدها ویدیو برای متقاضیان آزمون آیلتس فراهم شده که منابع بی‌نظیری برای کمک به شما هستند.

IELTS-Simon

این وب‌سایت توسط Simon که یک فرد آزمون گیرنده در آیلتس است اداره می‌­شود و به شما کمک می­‌کند تا با طرز فکر طراحان سؤال و کسانی که در بخش Speaking با شما مصاحبه می­‌کنند بیشتر و بهتر آشنا شوید.

اعتراض به نتیجه­ آزمون آیلتس

زمانی‌که برگه­‌ی نتایج آزمون آیلتس خود را دریافت می­‌کنید، در صورتی‌که نتیجه‌ی مورد نظر را کسب نکرده باشید، دو گزینه پیش‌روی خود خواهید داشت؛ یا دوباره آزمون دهید و یا اینکه نسبت به نتیجه‌ی‌ آزمون خود اعتراض کنید. در این حالت باید به مرکزی که در آن آزمون آیلتس داده­‌اید مراجعه کرده و فرم مخصوص بررسی نتایج یا EOR را پر کنید؛ البته نسبت به هزینه این کار کاملا جست‌و‌جو کنید؛ چرا که هر مرکز آزمونی، هزینه متفاوتی در قبال این کار دریافت می‌کند.

پس از دریافت این برگه و پرداخت هزینه اعتراض، فرم مربوطه را پر می‌­کنید و نسبت به هر تعداد قسمتی که اعتراض دارید، در فرم مربوطه ذکر می­‌کنید. سخت­‌ترین مرحله این کار، انتظار برای دریافت نتایج اعتراض شما است که از زمان رسیدن فرم شما به مرکز پاسخ‌گویی مربوطه در انگلستان یا استرالیا، بین 6 تا 8 هفته زمان خواهد برد.

در صورتی‌که اعتراض شما تایید گردد، هزینه­­‌ پرداختی شما عودت داده خواهد شد.

هزینه آزمون آیلتس

برای آزمون‌­های آیلتس در تمامی کشورها دوره‌­هایی توسط برخی از مؤسسات برگزار می‌­شود که بسته به عوامل مختلفی مانند هدف آن از برگزاری کلاس (ماهر کردن فرد شرکت کننده در یکی از مهارت­های 4 گانه، ارائه‌­ی نکات تست زنی، بالا بردن سطح کیفی زبان انگلیسی شما، افزایش سرعت خواندن و درک مطلب و...)، تعداد افراد شرکت‌کننده، نوع کشور و شهر، سابقه­‌ی موفقیت مؤسسه­‌ی برگزار کننده­‌ی آزمون و مدت زمان دوره‌­ی آموزشی و حتی درجه­‌ی کیفیت کاری اساتیدی که در این مؤسسه مشغول به کار هستند، تعیین‌کننده­‌ی قیمت نهایی خواهد بود.

به عنوان مثال:

شرکت در کلاس­‌های آزمون آیلتس تنها برای تقویت Speaking شما، هزینه­ های حدود 10.5 تا 160 دلار متحمل خواهید شد که این تفاوت و بازه­‌ی قیمتی زیاد به دلیل تأثیر عوامل گفته شده است. دوره­‌ی آمادگی اولیه و کامل آزمون آیلتس در برخی مؤسسات حدود 13 دلار هزینه در پی دارد.

هزینه شرکت در آزمون

هزینه شرکت در آزمون آیلتس ممکن است از یک موسسه به موسسه­‌ی دیگر متفاوت باشد که این تفاوت ناشی از خدمات بیشتر و باکیفیت‌­تر در مؤسسه­‌ی انتخابی شما است که در واقع سهم خود مرکز برگزاری آزمون خواهد بود. به عنوان مثال صدای واضح‌­تر، سیستم تهویه­‌ی قوی­‌تر، پذیرایی مناسب‌­تر و... از جمله عواملی هستند که سبب می­‌شوند، هزینه­­‌ی نهایی تمام شده برای شما مقداری متفاوت از دیگر مؤسسات باشد.

اما به‌طور کلی برای هر دو نوع آیلتس هزینه‌بالغ بر 201 یورو خواهد بود. برای نوع Life Skills حدود 171 یورو است.

مشاوره

آزمون آیلتس مشتمل بر دو نوع بوده که شما بسته به هدف خود می­‌توانید یکی از این دو نوع را انتخاب نمایید. زمان ثبت‌نام این دو نوع آزمون با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال آیلتس آکادمیک 48 بار در سال برگزار می­‌شود؛ به عبارت دیگر شما هر ماه، 4 بار فرصت ثبت‌نام در این آزمون را خواهید داشت. نوع جنرال یا عمومی آیلتس، 24 بار در سال برگزار می­‌گردد؛ به عبارت دیگر شما 2 بار در ماه فرصت ثبت‌نام خواهید داشت. تاریخ­‌های گفته شده برای هر ماه می‌تواند متفاوت باشد؛ لذا باید تاریخ‌­ها را حتما به‌صورت دقیق چک کنید.

برای ارزیابی و مشاوره در مورد این آزمون می‌توانید با مشاوران هلدینگ GO2TR تماس بگیرید.

مشاوره آزمون آیلتس
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 52,052 نمایش

سوالات متداول

شرکت در آزمون آیلتس بهتر است یا تافل؟

آزمون آیلتس مناسب برای کدام کشورها و دانشگاه ­ها است؟

نمره­ ی قبولی در آزمون آیلتس چند است؟

نظرات

سلام وقتتون بخیر. میخواستم بدونم زمان برگزای ازمون ایلتس کی هست؟ و مدت اعتبار هر ازمون چقدر است؟ ممنون از پاسخگویی تون.

2020-12-26 11:19:42

سلام دوست عزیز، بله آزمون آیلتس برگزار میشود و مدت اعتبار آن 2 سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr

پریزاد عزیزی - 2020-12-28 11:19:23

سلام دوست عزیز، بله آزمون آیلتس برگزار میشود و مدت اعتبار آن 2 سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr

پریزاد عزیزی - 2020-12-28 11:19:23

دانشگاه‌ها

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط