اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

راه‌ های تشخیص موسسات مهاجرتی قانونی از غیرقانونی و جعلی را بشناسید!

20 105,411

در سال‌های اخیر تقاضا برای مهاجرت به خارج از کشور روز‌به روز افزایش پیداکرده، افراد با دلایل متفاوت از جمله سرمایه‌گذاری، تحصیل، تغییر مکان زندگی و … تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که با افزایش تقاضا شرایط پذیرش کشورها هم در حال دشوارتر شدن است. قبل از هر گامی در ابتدا باید هدف از مهاجرت را برای خود مشخص کنیم و ببینیم اصلا شرایط لازم برای مهاجرت را داریم یا نه؟

مقدمه

مقدمه

در صورتی که شما واجد شرایط مهاجرت بودید گام بعدی پیدا کردن یک موسسه قابل اطمینان و قانونی برای انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت است. خدمات مهاجرتی همچون اخذ ویزا ( ویزای تحصیلی، ویزای کاری و اقامتی کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، اروپا و … طی چند سال گذشته به یکی از دغدغه‌های اصلی بخش عمده‌ای از جامعه ایران تبدیل شده است.

بدترین قسمت پروسه‌ی مهاجرت زمانی مشخص می‌شود که متقاضی پس از ماه‌ها مطالعه و تحقیق و با وجود فراهم آوردن تمامی مدارک، در میانه راه، با رد درخواست ویزا یا مهاجرت خود مواجه می‌شود و از آن بدتر اینکه، با اعتماد به موسسات نامعتبر و دروغین و افراد به ظاهر حرفه‌ای، سرمایه، زمان و فرصت‌های خوب مهاجرتی‌اش به‌همین سادگی از بین می‌رود.

در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط لازم برای مهاجرت و راه‌های تشخیص موسسات معتبر و مجاز از موسسات دروغین و نامعتبر آشنا کنیم.

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت کدامند ؟

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت کدامند ؟

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم اولین گام قبل از مهاجرت این است که ببینیم آیا واقعا شرایط کافی برای مهاجرت را داریم یا نه؟ زیرا اگر این ویژگی‌ها را نداشته باشیم روند مهاجرتمان بسیار دشوار و تقریبا ناممکن خواهد بود. حال این شرایط چیست و چرا باید آنها را داشته باشیم؟ در ادامه شما را با این شرایط آشنا خواهیم کرد.

 • پشتکار و عزم راسخ
 • داشتن سرمایه کافی برای مهاجرت
 • داشتن هدف مشخص
 • داشتن مهارت کافی
 • داشتن تحصیلات کافی
 • تسلط به زبان دوم (زبان انگلیسی)
 • استفاده از وکیل و موسسات مهاجرتی معتبر
 • اقدام از طریق راه‌های قانونی

شما بدون کمک از موسسات مهاجرتی هم می‌توانید مهاجرت موفقی داشته باشید، اما این امر برای همه صادق نیست. اگر پرونده مهاجرتی شما پیچیده باشد ممکن است حتی اگر با مشاوره وکیل هم پیش بروید باز موفق نباشید؛ پس از مشاوره با موسسات مهاجرتی نهراسید و برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها گول موسسات غیرقانونی و مجازی را نخورید، اگر آنها به شما قیمت‌های کمتری را پیشنهاد دادند قطعا بدانید کاسه‌ای زیر نیم کاسه است!

چگونه موسسات قانونی و معتبر را از غیرقانونی و نامعتبر تشخیص دهیم؟

چگونه موسسات قانونی و معتبر را از غیرقانونی و نامعتبر تشخیص دهیم؟

کلاهبرداری در امر مهاجرت واقعیت تاسف باری در جهان ماست که به سرعت تبدیل به بدترین کابوس زندگی متقاضیان مهاجرت شده و باعث شده افراد به سختی به موسسات و وکلا مهاجرتی اعتماد کنند، در این قسمت قصد داریم راه‌های شناسایی موسسات تقلبی و غیر‌مجاز را بیان کنیم تا با خیال راحت بتوانید موسسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۱- موسسات معتبر و قانونی باید دفتر رسمی و شعبات متعدد داشته باشند

۱- موسسات معتبر و قانونی باید دفتر رسمی و شعبات متعدد داشته باشند

اگر موسسه‌ای معتبر و دارای مجوز باشد حتما باید دفتری فیزیکی برای بازدید ارباب‌الرجوع را داشته باشد، در غیر این صورت آن موسسه فاقد اعتبار است، موسسات مهاجرتی فاقد اعتبار و جعلی که دفتر رسمی ندارند و فقط در قالب فضای مجازی به شما خدمات ارائه می‌دهند به راحتی در یک شبانه روز میتوانند وب سایت خود را ببندند و دیگر جوابگوی شما نباشند!

گول تبلیغات موسسات مهاجرتی که در ماهواره و فضای مجازی می‌شود را نخورید، ۹۰ درصد این موسسات فاقد اعتبار و جعلی هستند!

از حضور فیزیکی موسسه مهاجرتی اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از موارد بسیاری از افراد و موسسات غیر معتبر، تنها از طریق اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی با شما در تماس هستند.

۲- موسسه مهاجرتی مورد نظر را از لحاظ قانونی استعلام کنید

۲- موسسه مهاجرتی مورد نظر را از لحاظ قانونی استعلام کنید

در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص، ارگانها، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور است و تنها شرکتهایی معتبر هستند که نام آنها در این سامانه موجود باشد، در این سامانه داشتن یکی از ۳ مورد :۱- نام شرکت ۲- شماره ثبت شرکت ۳- شناسه ملی شرکت برای استعلام شرکت، مورد نیاز و ضروری است، با داشتن یکی از این ۳ مورد می‌توان در صورت واقعی بودن آن شرکت، اطلاعات کلی که در ابتدا توضیح داده شد را بدست آورد و به بیان بهتر می توان شناسنامه شرکت را مطالعه نمود.

۳- وب‌سایت موسسه مهاجرتی مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید

۳- وب‌سایت موسسه مهاجرتی مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید

با توجه به حجم بالای کلاهبرداری در این حوزه، بهترین کار این است که وب سایت شرکت‌ مورد‌نظر را به طور کامل مطالعه کنید، وب سایت یک شرکت می‌تواند تا حد زیادی گویای حرفه‌ای بودن یک شرکت و عمق اطلاعات یک شرکت باشد. باید جدا از قرارداد بستن با شرکت‌هایی که یا در دنیای امروز وب سایت ندارند و یا یک وب سایت آماتور با اطلاعات محدود ارائه می‌دهند خودداری کنید.

اگر یک وب سایت مهاجرتی به بازدیدکنندگانش برای مشاوره قیمت‌های بسیار پایینی را ارائه می‌کند، که به نظر غیرواقعی می‌آیند، احتمالا مشکلی در کار است.

۴- دانش مشاوران موسسه مهاجرتی مورد نظر خود را بسنجید

۴- دانش مشاوران موسسه مهاجرتی مورد نظر خود را بسنجید

در حین صحبت با مشاوران موسسه مطمئن شوید که آیا افراد توانایی پاسخ به سوالات شما را دارند؟ آیا از انواع اطلاعات مربوط به وقت سفارت‌ها، مجاری صدور ویزا و مقررات کنسولی و سفارتی، مدارک و شرایط مورد نیاز برای صدور ویزا و روش‌های قانونی مهاجرت اطلاعات کاملی دارند؟

داشتن وکلای معتبر چه در داخل و چه در خارج از ایران، نشان‌دهنده توانایی موسسه در پاسخ‌گویی به نیازهای مهاجران در اسرع وقت است.

۵- از پشتیبانی و پیگیری موسسه مهاجرتی مربوطه اطمینان حاصل کنید

۵- از پشتیبانی و پیگیری موسسه مهاجرتی مربوطه اطمینان حاصل کنید

یکی از مواردی که موجب می‌شود تا متقاضیان مهاجرت با اطمینان بیشتری نسبت به انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی دست بزنند، پشتیبانی و پیگیری از جانب موسسه مربوطه است. بدین معنی که بهترین موسسات مهاجرتی مراحل مختلف اخذ ویزا، مصاحبه و مقدمات پذیرش شما را به عنوان یکی از متقاضیان مهاجرت به دلایل مختلف بر عهده دارند و شما باید اختیار این امور را به موسسه مورد نظرتان واگذار کنید.

موسساتی که از پشتیبانی و پیگیری مستمر و هدفمندی دارند همواره از متقاضیان بیشتری در مقایسه با سایر موسسات مهاجرتی برخوردار است.

۶- برای دستیابی به بهترین موسسات مهاجرتی عجله نکنید

۶- برای دستیابی به بهترین موسسات مهاجرتی عجله نکنید

اولین گزینه در زمینه انتخاب بهترین آژانس‌های مهاجرتی لزوما بهترین گزینه نیست. بهتر است در این زمینه شتابزده عمل نکنید. توصیه می‌کنیم تا زمانی که شرایط شما برای مهاجرت به نوعی تثبیت نشده و نتوانسته اید به انتخاب دقیقی دست بزنید در این زمینه صبور باشید و عجله نکنید.

قبل از شناخت موسسات مربوطه خودسرانه اقدام به ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های نامشخص نکنید. سعی کنید پس از شناسایی و اعتبار سنجی موسسه مربوطه این کار را انجام دهید. هر چند اغلب موسسات معتبر  که در ردیف بهترین موسسات مهاجرتی قرار دارند در این زمینه از اعتبار و صلاحیت لازم برخوردار هستند با این وجود سعی کنید پس از کسب اطمینان کامل دست به این کار بزنید.

یک موسسه مهاجرتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک موسسه مهاجرتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • سوابق و فعالیت‌های درخشان در زمینه مهاجرت دارد
 • متشکل از تیمی حرفه‌ای و وکلای ماهر است
 • مدیریتی مجرب، پویا، باتجربه و فعال دارد
 • صلاحیت و مجوز لازم در حوزه مهاجرت دارد
 • دسترسی آسان و شعبه در شهرهای مختلف دارد

پیشنهاد میکنیم مقاله « کلاهبرداری موسسات مهاجرتی را بشناسید» را حتما بخوانید

تاریخچه‌ی موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR

موسسه حقوقی مهاجرتی گوتوتی‌آر در ابتدا در سال ۲۰۰۹ در ترکیه، آنکارا بصورت B2B Marketing (بازاریابی تجارت به تجارت) در حوزه‌ی پذیرش تحصیلی دانشجویان به سراسر جهان شروع به فعالیت کرد. به مرور زمان، بدلیل سهل‌انگاری دیگر شرکت‌ها در ارائه خدمات به مشتریان تصمیم به تاسیس دفاتر مشاوره و اطلاع‌رسانی به مشتریان کرد. در ابتدا در سال ۲۰۱۶ در حوزه اطلاع رسانی و در سال ۲۰۱۸ دفتر تهران را راه‌اندازی کرد. پس از گذشت مدت کوتاهی بدلیل استقبال مردم، از خدمات خوب و به موقع، پشتیبانی ۲۴ ساعته، کیفیت و قیمت مناسب، این موسسه تصمیم گرفت تا در شهرهای دیگر ایران نظیر: مشهد، تبریز و شیراز هم شعباتی داشته باشد تا مردم به راحتی از خدمات این موسسه استفاده کنند.

همچنین برای رفاه حال مشتریان در اقصی‌نقاط جهان، این موسسه در حال حاضر در کشورهایی همچون «ایتالیا» و «فرانسه» و «ترکیه» هم شعبه دارد.

خدمات موسسه مهاجرتی GO2TR

خدمات موسسه مهاجرتی GO2TR
موسسه گوتوتی‌آر
 • امور مهاجرتی
 • اخذ ویزا
 • خدمات پیکاپ ویزا و وقت سفارت
 • آژانس مسافرتی تیروج پرواز

لیست دفاتر موجود در ایران و جهان

 • تهران شعبه ۱- دفتر مشاوره مهاجرتی
 • تهران شعبه ۲- دفتر خدمات مسافرتی
 • تهران شعبه ۳- دفتر خدمات پشتیبانی و پیگیری پرونده
 • مشهد
 • شیراز
 • تبریز
 • ایتالیا- میلان
 • ترکیه – آنکارا
 • فرانسه – استراسبورگ

لیست خدمات قابل ارائه در آینده

لیست خدمات قابل ارائه در آینده
مشاورین موسسه گوتوتی‌آر
 • راه‌اندازی دارالترجمه رسمی برای ارائه خدمات بهتر
 • راه‌اندازی دفاتر مشاوره در کشورهای: عراق، عمان، بیروت، لبنان، تاجیکستان و آذربایجان برای هموطنان فارس، عرب و ترک‌

اگر این مقاله برایتان مفید بود، حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه دانش و تخصص دارید، تجربه‌ها و دانش خودتان را برای بهبود این مقاله با ما در میان بگذارید.

دیگر مقاله‌های مرتبط دراین زمینه

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
20 نظرات
 1. امیر می گوید

  بسیار عالی

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما دوست عزیز! مرسی که نظراتتون رو مینویسید.

 2. Elahe.rahmani می گوید

  Vaaaaay cheghad khub v be moghe bud in matlab

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، چقدر خوب که براتون مفید بود، خوشحالیم.

 3. Sahar می گوید

  بسیار عالیی????

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما دوست عزیز برای ثبت نظراتتون.

 4. حسين تقوي می گوید

  به نظر من بهترين راه مهاجرت از طريق سرمايه گزاريه و در مرحله ي دوم تحصيلي. ????
  اين متن واسه كسايي كه ميخوان مهاجرت كنند عليه??

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما که نظراتتون رو برامون مینویسید. با تشکر دوست عزیز

 5. Elipour می گوید

  من قصد مهاجرت ندارم اما این موضوع الان تو کشور خیلی زیاد شده و خوشحالم که با این اطلاعات میتونم به دوستام کمک کنم و حتما این مطلب و براشون میفرستم
  عالی و کامل????❤❤❤

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، چقدر خوب که براتون مفیده و نظراتتون رو برامون مینویسید. باتشکر.

 6. علی می گوید

  برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چه میزان سرمایه‌ای میاز هست؟ و کدوم کشورها بهتره و راحتره ؟ ممنون از مقاله‌ی خوبتون

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام دوست عزیز، بهتره در این زمنیه با مشاوران گوتوتی‌ار صحبت کنید تا با دقت جواب سوالتون رو بدن! با تشکر.

 7. فاطمه می گوید

  ممنون از مقاله ی خوبتون منتظر مطلب بعدیتون هستیم.

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما!‌ مرسی که نظراتتون رو ثبت می‌کنید.

 8. میکائیل می گوید

  سلام ،ـآیا راه راستی آزمایی درجه یا موفقیت کیس های وکیل در خارج و یا داخل از طریق منبع مستقل از موسسه وجود دارد ؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام بله تا حد زیادی میتونید متوجه بشید که چند درصد شانس موفقیت داره کیستون، ولی برای جواب دقیق تر لطفا با مشاوران گوتو‌تی‌آر که در وب سایت به صورت ۲۴ ساعته آنلاین هستند یا شماره‌های دفتر تماس بگیرید تا باجزئیات براتون توضیح بدن و راهنماییتون بکنن. ممنون از اینکه نظراتتون رو مینویسید.

 9. رزیتا می گوید

  اگر پرونده در مرحله قبل از مصاحبه ریجکت بشه ،چه میزان از هزینه های دریافتی برگشت داده میشه

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای جواب سوالتون لطفا با مشاوران گوتو‌تی‌آر که در وب سایت به صورت ۲۴ ساعته آنلاین هستند یا شماره‌های دفتر تماس بگیرید تا باجزئیات براتون توضیح بدن و راهنماییتون بکنن. ممنون از اینکه نظراتتون رو مینویسید.

 10. عاطفه می گوید

  خیلی مفید بود، مرسی

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام ممنون از ثبت نظراتتون

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021