وکیل مهاجرت به آلمان

زمان مطالعه: 6 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپا است که شرایط مالی مناسب برخوردار است. نرخ بیکاری جوانان زیر بیست و پنج سال در این کشور کمتر از دو درصد است. همچنین شرایط وجود دانشگاه های معتبر، زندگی ایده‌آل و رفاه نسبتا بالا در این کشور موجب شده است که افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور باشند. برای مهاجرت به آلمان روش های مختلف وجود دارد؛ که هر کدام از آنها شرایط و قوانین مختص به خود را دارند. کمک گرفتن از وکیل مهاجرت آلمان که از این شرایط و قوانین مطلع بوده و آگاهی کافی در این زمینه را دارد. به متقاضی مهاجرت به آلمان کمک می کند تا راحت‌تر پروسه مهاجرت خود را طی کند.

لازم است بدانید؛ که هیچ رشته‌ی تحصیلی در هیچ کدام از دانشگاه های دنیا تحت عنوان وکیل مهاجرت وجود ندارد. منظور از وکیل مهاجرت به آلمان در این محتوا شخصی است؛ که با داشتن مجوزهای لازم و قانونی همچنین تبحر، تجربه و تخصص کافی فرآیند مهاجرت شما به آلمان را مدیریت می کند.

ویژگی های وکیل مهاجرت آلمان

ویژگی های وکیل مهاجرت به آلمان

متقاضیانی که قصد دارند به آلمان مهاجرت کنند و از وکیل مهاجرت به آلمان راهنمایی و کمک می خواهند، می توانند کلیه‌ی پروسه مهاجرت خود را به وکیل مهاجرتی مورد نظر بسپارند. وکیل مهاجرت به آلمان در تمامی مراحل مهاجرت آنها را یاری می کنند و آنها می توانند همه‌ی اطلاعات مربوط به این کشور و فرآیند مهاجرت را از وکیل خود کسب نمایند. با این وجود وکیل مهاجرتی باید دارای تعدادی از خصوصیات باشد؛ تا قابل اعتماد بوده و بتوان پروسه‌ی مهاجرت خود را به او واگذار کرد. تعدادی از این ویژگی ها عبارت‌اند از:

وکیل مهاجرت آلمان و ارائه بهترین روش مهاجرت

بهترین وکیل مهاجرت به آلمان

روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. هر کدام از این روش ها قوانین و شرایط مختص به خود را دارند. لازم است؛ که وکیل مهاجرتی مورد نظر تسلط و دانش کافی بر روی همه‌ی روش های مهاجرتی به آلمان را داشته باشد. همچنین بتواند شرایط اختصاصی هر کدام از متقاضیان را آنالیز کند و با توجه به آن بهترین روش مهاجرتی را به آنها پیشنهاد دهد. به علاوه راهنمایی های لازم را به متقاضیان ارائه دهد. تعدادی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان عبارت‌اند از: تحصیل در آلمان، کار در آلمان، سرمایه گذاری در آلمان، مهاجرت از طریق ازدواج و غیره.

شاید خواندن « آوسبیلدونگ بهترین گزینه جهت مهاجرت کاری به آلمان» برای شما جالب باشد.

ارتباط با وکلای آلمانی

ارتباط وکیل مهاجرت به آلمان با سایر وکلای آلمانی

ار آنجا که قوانین مهاجرتی مدام در حال تغییر است و دستخوش تغییرات سیاسی و اقتصادی کشورها قرار می گیرد. لازم است وکیل مهاجرت به سرعت از این تغییرات اطلاع یافته و آن را در پرونده‌ی مهاجرتی شما اعمال کند. چرا که گاهی کوچکترین اشتباه و یا دیر اطلاع یافتن از یک قانون مهاجرتی باعث می شود؛ که فرآیند مهاجرت افراد با تاخیر زیاد، صرف هزینه‌ی بیشتر و یا با شکست مواجه شود.  

خلاصه پناهندگی در آلمان

قوانین مهاجرتی آلمان

تسلط بر قوانین مهاجرتی آلمان توسط وکیل مهاجرت آلمانی

وکلای مهاجرت آلمان علاوه بر داشتن دانش کافی و تسلط بر قوانین مهاجرتی آلمان بهتر است؛ که از سابقه‌ی کار خوب برخوردار باشند. چرا که در نهایت تجربه‌ و سابقه‌ی یک وکیل مهاجرت آلمان است؛ که موجب می‌شود پروسه‌ی مهاجرت شما با موفقیت روبه رو شود. برای اطلاع یافتن از این موضوع می‌توانید از موکلین قبلی آنها جویا شوید و یا میزان موفقیت موسسه مهاجرتی را در پرونده های مشابه به شرایط خود، از وکیل مهاجرت آلمان بپرسید.

تعیین هزینه

هزینه پرداختی به وکیل مهاجرت به المان

وکیل مهاجرت به آلمان باید مسئولیت پذیر باشد. به گونه ای که به طور مداوم پیگیر فرآیند مهاجرت شما به آلمان باشد. سرعت و مداومت در این امر می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها شود. علاوه بر مسئولیت پذیری لازم است وکیل مهاجرت با شما صادق باشد. به این معنی که شما را از کوچکترین تغییرات در فرایند مهاجرت و همچنین تغییرات در قوانین مهاجرتی مطلع کند. همچنین لازم است آنها به طور تقریبی برای شما مشخص کنند؛ که چه مقدار هزینه برای مهاجرت نیاز دارید و حق الوکاله دریافتی آنها از شما چقدر است.

محرز بودن مشخصات و مجوزهای وکیل مهاجرت آلمان

محرزبودن مشخصات وکیل مهاجرت به آلمان

مشخصات و مجوزهای وکیل مهاجرت باید برای شما آشکار و واضح باشد. به این معنی که وکیل مورد نظر شما حتما باید از مجوزهای لازم برای پیگیری پرونده های مهاجرتی برخوردار باشد؛ تا بتواند فرآیند مهاجرت شما را به صورت قانونی پیگیری کند. برای اطمینان یافتن از این امر می توانید؛ به دفتر وکیل مهاجرت آلمان مراجعه کنید و این امر را از نزدیک بررسی کنید. همچنین می توانید از طریق وب سایت و کانال‌ های اجتماعی وکیل انتخابی خود، این امر را بررسی کنید.

خدمات آنلاین وکیل مهاجرت

خدمات انلاین وکیل مهاجرت به آلمان

صرف داشتن دفتر کار دلیل بر معتبر و معتمد بودن وکیل مهاجرتی نیست. همچنین داشتن هر وب سایتی نیز تضمین کننده‌ی این امر نیست. برای اینکه به یک وب سایت اعتماد کنید؛ فعالیت روزانه‌ی آنها را رصد کنید. اعتماد کردن به وب سایتی که مجموعه ای از اطلاعات تکراری و قدیمی را در اختیار شما قرار می‌دهد. کاری عقلانی نیست. یک موسسه مهاجرتی معتبر که از بهترین وکیل مهاجرت آلمان برخوردار است. علاوه بر داشتن دفتر کار فیزیکی، حتما یک وب سایت معتبر دارد که حاوی اطلاعات مفیدی برای متقاضیان مهاجرت است. فعالیت وب سایت‌های آنها معمولا به صورت روزانه و مستمر است. همچنین آنها از این طریق به صورت مداوم اطلاعات مهاجرتی به روز و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و همه روزه پاسخگوی سوالات مهاجرتی افراد در زمینه‌های مختلف هستند.

مزایای کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به آلمان

مزایای کمک گرفتن از وکیل مهاجرت آلمان
 • کسب اطلاعات صحیح و به‌روز از وضعیت اقتصادی، تحصیلی و کاری کشور آلمان
 • استفاده از دانش و تخصص وکیل مهاجرت آلمان و تسهیل روند مهاجرت آنها
 • پیگیری مداوم پرونده‌ی مهاجرتی شما
 • صرفه جویی در زمان و هزینه مهاجرت
 • پیشنهاد بهترین روش مهاجرت با توجه به شرایط اختصاصی هر کدام از متقاضیان
 • شناسایی فاکتورهای ریسک پذیر در پرونده مهاجرت شما و حذف و یا حل آن
 •  و غیره.

دستمزد وکیل مهاجرت به آلمان

متوسط حقوق ناخالص وکیل مهاجرت در آلمان 95.050 یورو است. یعنی وکلای آلمانی به ازای هر ساعت معادل 46 یورو هزینه دریافت می کنند. علاوه بر این، آنها به طور متوسط در صورت انجام اضافه کاری ساعتی 5.342 یورو هزینه دریافت می‌کنند. لازم است بدانید که این برآورد حقوق بر اساس داده‌های نظرسنجی حقوق و دستمزد که مستقیماً از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در آلمان جمع آوری شده است؛ تهیه گردیده است.

 یک وکیل مهاجرت مبتدی با سابقه کار یک الی سه سال به طور میانگین  66.043 یورو درآمد دارد. از طرف دیگر، یک وکیل مهاجرت با تجربه که بیش از  8 سال تجربه دارد به طور متوسط 118.260 یورو حقوق می گیرد.

بیشتر بخوانیم:

منبع: Immigration Lawyer Salary

4 دیدگاه برای “وکیل مهاجرت به آلمان

 1. سپهر غزالی گفته:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم کلن هزینه وکیل چقدر میشه از صفر
  تا صد ؟

  • pnayebian گفته:

   سپهر عزیز سلام.
   از همراهی شما با خانواده گوتوتی آر ممنونیم.
   برای بررسی شرایط و مدارک خودتون با شماره 02143000021 تماس بگیرید. همکاران ما شما را در اسرع وقت به بهترین نحو راهنمایی می‌کنند.

 2. مریم اکرمی گفته:

  سلام ببخشید من یک پسر معلول ذهنی ۲۳ساله دارم و یک پسر ۲۴ساله آیا آلمان پسر معلول را پذیرش میکند..که ما به آنجا مهاجرت کنیم.

  • pnayebian گفته:

   مریم عزیز سلام.
   از همراهی شما با خانواده گوتوتی آر ممنونیم.
   بله، دولت آلمان از افراد دارای معلولیت حمایت می کند تا مشکلاتی را که افراد معلول به دلیل محدودیت‌های خود دارند، جبران کنند. این کمک ها “Nachteilsausgleich” نامیده می شود. اما همه افراد دارای معلولیت از همه انواع کمک ها و حمایت ها برخوردار نمیشوند، این که چه نوع خدمات و کمک های دریافت میکنید بستگی به وضعیت شخصی، سطح زندگی و درجه معلولیت دارد. برای اینکه بتوانید از دولت درخواست حمایت و کمک کنید، ابتدا باید برای کارت معلولیت (Schwerbehindertenausweis) ثبت نام کنید. فقط کسانی که دارای معلولیت شدید (۵۰ درصد یا بالاتر) باشند می توانند این کارت را دریافت کنند. برای درخواست کارت، شخص معلول، باید فرم مخصوص را پر کند و با تمام مدارک پزشکی خود را به اداره خدمات حمایتی اجتماعی (Versorgungsamt) مربوطه ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید