اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

ویزای لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ *| شرایط ایرانیان برای لاتاری

28 52,155

برای ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۰ به مدارک خاصی احتیاج نیست اما لازم است فرم داخل سایت لاتاری را تمام و کمال با دقت بسیار بالا پر کنید. فرم لاتاری حاوی اطلاعات فردی، تحصیلی، شغلی، اطلاعات همسر، فرزند و … است. به یک قطعه عکس هم احتیاج بوده که در مرحله بعد، نکات مهم آن را به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. ناگفته نماند که شما بعد از ثبت فرم و گذشت زمان، قرعه کشی فرا رسیده و اگر اسم شما درآمد، لاتاری مدارک مورد نیاز را به شما اعلام خواهد کرد. در نتیجه نیاز به نگرانی آماده نبودن مدارک یا پاسپورت خود نباشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

لاتاری چیست؟

خب ما اینجا در کنار شما عزیزان هستیم تا در این مقاله بلندبالا، در خصوص تمامی شرایط لاتاری صحبت کنیم و بهترین راهکارها را برای مهاجرت به آمریکا به شما نشان دهیم. برای مهاجرت به آمریکا راه‌های مختلفی وجود دارد که لاتاری یکی از معروف‌ترین و پربحث ترین آن‌ها است.

در وهله اول می‌خواهیم توضیح مختصری در خصوص تاریخچه لاتاری به شما بدهیم؛ در دهه نود میلادی به دستور کشور آمریکا و مسئولان مهاجرت به آمریکا، قرار بر این شد که افراد به‌صورت آنلاین می‌توانند در لاتاری شرکت کنند. لاتاری در واقع به‌صورت قرعه‌کشی انجام‌شده و برحسب شانس تعدادی افراد برای دریافت لاتاری انتخاب‌ شده و می‌توانند به آمریکا مهاجرت کرده و در نهایت اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند.

برندگان اصلی در صورت داشتن شرایط مناسب، می‌توانند ویزای وگ ۱ را گرفته و در صورت داشتن همسر و فرزند «مجرد» که زیر ۲۱ سال هستند؛ اگر واجد شرایط بودند نیز موفق به کسب ویزای وگ ۲ خواهند بود. پشت پرده لاتاری، فلسفه‌ای نهفته است که قصد دارند از طریق این فرایند با صدور ویزاهای گوناگون، نژادهای گوناگون دیگر را در بین مهاجران آمریکایی جذب کنند. این ویزا برای ساکنان کشورهایی که به‌طور معمول از روش‌های دیگر مهاجران زیادی به آمریکا می‌فرستند صادر نمی‌شود.

در همین راستا، هرساله لیست کشورهایی که مجاز به شرکت در برنامه لاتاری هستند مشخص می‌شوند.

به عنوان نمونه، مردم کشور روسیه می‌توانستند تا سال ۲۰۰۴ در لاتاری شرکت کنند اما بنا به دلایلی دیگر نتوانستند در این برنامه شرکت کنند و تا کنون جزء کشورهای غیرمجاز هستند. کشورهای زیادی بعد از قوانین جدید گرین کارت آمریکا از دور خارج شده و دیگر اجازه ورود به این قرعه کشی را نداشته‌اند. برای نمونه می‌توان به هند، چین و کشور انگلستان اشاره کرد.

در نتیجه قوانین هرساله تغییر کرده و اگر قصد دارید در آن شرکت کنید باید اطلاعات روز را بدانید.

این نکته را باید اضافه کنیم که کشور آمریکا بر طبق قوانین اولیه سالیانه به ۵۵ هزار نفر در سرتاسر دنیا گرین کارت رایگان یا همان لاتاری را اعطا می‌کند. درصورتی‌که متأهل باشید و برنده لاتاری شوید، می‌توانید به‌همراه خانواده اقامت دائم آمریکا بگیرید و بعد در شغل موردعلاقه خود مشغول‌به‌کار شوید. زمان ثبت‌نام در لاتاری هرساله مشخص می‌شود که در ادامه مقاله «ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۱» را به شما اعلام خواهیم کرد.

آخرین اخبار لاتاری

طبق آخرین اطلاعات، وب‌سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا «United States Department of State» اعلام کرده است که به‌دلیل بحران‌های به وجود آمده در سرتاسر جهان تاریخ اعلام تنایج لاتاری، از ۵ می «May» به ۶ جون «June» ۲۰۲۰ یعنی ۱۷ خرداد ۹۹ تغییر یافته است.

شرایط ثبت نام در لاتاری

ثبت‌نام در لاتاری، شرایط خاص خود را دارد و به‌نوبۀ خود سخت است. اگر از جمع‌آوری اطلاعات خود مطمئن نیستید؛ حتماً از کسانی که آموزش‌دیده‌اند کمک بگیرید.

برای شرکت در لاتاری شرایط زیر لازم است:

 • بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • مدارک زیر دیپلم نداشته باشند.

نکته مهم این است که اگر فردی زیر دیپلم باشد، باید در ۵ سال اخیر به مدت دو سال سابقه کار تخصصی داشته باشند تا بتوانند در لاتاری ثبت‌نام کنند. همچنین در صورتی می‌توانید ثبت‌نام کنید که عنوان و موقعیت شغلی شما با اداره کار ایالت متحده یکسان باشد.

شغل‌های آمریکا در شبکه اطلاعات شغلی این کشور در مناطق مختلف ثبت‌شده است و تخصص شما باید در مناطق ۴ یا ۵ قرار داشته باشد. اگر ۱۸ سال و حداقل مدرک دیپلم را دارید؛ به‌راحتی می‌توانید در لاتاری شرکت کنید و شانس خود را امتحان کنید. ناگفته نماند که اگر در دسته شغل‌هایی مانند موارد زیر قرار دارید:

 • کارگاه
 • آرایشگری
 • طراحی وب
 • طراحی گرافیک
 • مدیریت صنعتی کارخانه

بدون شک و تردید، وارد سایت شده و ثبت‌نام خود را انجام دهید. آمریکا شغل‌های فنی را به‌سرعت پذیرفته و در تلاش برای گرفتن مخاطبان خواهد بود. اما با شرایط اکنون آمریکا ترجیحاً باید حتماً درزمینۀ شغلی خود بسیار حرفه‌ای باشید. پیشنهاد ما این است اگر به شک افتاده‌اید، با مشاورین مجرب و حاذق ما در تماس باشید و سوالات خود را از این عزیزان بپرسید.

بهتر است قبل از ثبت‌نام تمام جوانب را در نظر بگیرید تا هزینه‌های سنگین برای مدارک و ثبت‌نام خود متحمل نشوید.

مدارک مورد نیاز

برای ثبت‌نام در لاتاری به مدارک خاصی احتیاج نیست اما لازم است فرم داخل سایت لاتاری را تمام و کمال با دقت بسیار بالا پر کنید.

فرم لاتاری حاوی اطلاعات:

 • فردی
 • شغلی
 • تحصیلی
 • اطلاعات همسر
 • فرزند و … است.

به یک قطعه عکس هم احتیاج است که در مرحله بعد، نکات مهم آن را به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

ناگفته نماند که شما بعد از ثبت فرم و گذشت زمان، قرعه‌کشی فرا رسیده و اگر اسم شما درآمد، لاتاری مدارک موردنیاز را به شما اعلام خواهد کرد. در نتیجه نگران آماده نبودن مدارک یا پاسپورت خود نباشید.

خواهشمندیم اگر درمورد پر کردن فرم لاتاری مشکل دارید یا به زبان انگلیسی تسلط ندارید؛ هرگز به‌تنهایی آن را پر نکنید و حتماً از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. اگر یک مورد را اشتباه پر کنید یا با بی‌دقتی گزینه‌ای دیگر را بزنید؛ اطلاعات شما به‌صورت اشتباه ارسال شده و بعد از آن امکان تصحیح کردن نخواهید داشت، سپس شانس بردتان کاهش یافته و به احتمال خیلی زیاد از دوره حذف خواهید شد. در ایران کافی‌نت یا مکان‌هایی هستند که به‌صورت آنلاین و با حضور شما لاتاری را ثبت‌نام می‌کنند. در صورت امکان با پرداخت هزینه از آن‌ها کمک بخواهید یا از مؤسسات معتبر مهاجرتی کمک بگیرید.

به یاد داشته باشد هر چه با دقت مدارک مورد نیاز لاتاری را مهیا کنید، روند دریافت گرین کارت شما سریع‌تر انجام خواهد شد و در زمان سفارت دیگر مشکلی برای ناقصی مدارک پیش نخواهد آمد.

شرایط ثبت نام لاتاری براساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

در لاتاری قانون ملیت و مهاجرت به آمریکا دارای بندهای یکسان بوده اما سفارت آمریکا در کشورهای مختلف، قوانین مختلفی را وضع کردند و به برخی از آن‌ها به‌آسانی اجازه خروج و مهاجرت به آمریکا را نمی‌دهند.

لازم به تذکر است که برخی افراد به دلیل گرایش‌های مذهب مختلف، مسائل جنسی، ملیت، تفکرات سیاسی و اجتماعی، نژاد و جنگ برای اقامت دائم ایالات‌متحده در لاتاری شرکت می‌کنند.

این را باید اضافه کرد که سالانه برای تمام ملیت‌ها از طرف سازمان مهاجرت آمریکا محدودیت‌هایی وضع می‌شود. در واقع کسانی که با ملیت‌های مختلف قصد ثبت‌نام در لاتاری را دارند؛ بر اساس کشور تابعیتشان در گروه‌های مختلف و خاصی قرار می‌گیرند. اگر تعداد ثبت‌نامی‌های ویزا از تعداد تعیین‌شده سازمان مهاجرت بیشتر باشد، به تقاضای آن‌ها، بر اساس زمانی که تقاضای آن‌ها ثبت‌شده است رسیدگی خواهد شد.

درنتیجه قبل از ثبت‌نام و شرکت در لاتاری، قوانین جدید در خصوص ملیت‌های مختلف را مطالعه کنید. مخصوصاً از زمانی که ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده، قوانین لاتاری نیز دستخوش تغییرات ناگهانی و سخت‌گیرانه‌ای شده که باید حتماً از آن‌ها مطلع شوید.

شاید این قوانین در ظاهر سخت به نظر بیاید، اما شانس کسانی که لیاقت برد لاتاری را دارند بالا رفته و سریع‌تر به اهداف خود می‌رسند.

برای مثال آمریکا برای مخترعین، پزشکان و نوابغ ملیت‌های گوناگون شرایط راحت‌تری برای پذیرش گذاشته و ترجیحاً آن‌ها را انتخاب خواهند کرد. قانون ملیت، یکی از مهم‌ترین قوانین لاتاری است زیرا باوجود آن تقلب در قرعه‌کشی کمتر شده و افرادی که نیازمند این شانس بزرگ هستند برنده خواهند شد.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱

همانطور گفتیم بنا به بند ۲۰۳ C و براساس سازمان مهاجرت آمریکا سالانه، افراد زیادی می‌توانند از طریق شرکت در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا رو دریافت کنند. مانند همیشه با توجه به قرعه‌کشی انجام‌شده به ۵۵ هزار متقاضی برنده لاتاری ویزای اقامت دائم آمریکا تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این اشخاصی که در لاتاری برنده می‌شوند؛ باید واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی نیز باشند. وزارت امور خارجه آمریکا برندگان را به‌صورت تصادفی یا رندوم و توسط برنامه‌های کامپیوتری انتخاب می‌کند.

ناگفته نماند که برنامه لاتاری فقط برای کشورهایی که مجاز به شرکت در این قرعه‌کشی هستند، قابل‌اجرا خواهد بود. هر کشور ۷% مجموع ویزاهای صادرشده را دریافت می‌کند که معادل ۳ هزار و پانصد ویزا است.

این نکته مهم را فراموش نکنید که، ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱ از ۱۱ مهر امسال آغاز شده و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۰:۳۰ در روز ۱۵ آبان سال ۹۹ است.

برخی با اطلاعات اشتباهی که از دیگران دریافت کرده‌اند، فکر می‌کنند این تاریخ قابل تمدید است اما فراموش نکنید لاتاری فقط یک بار اتفاق خواهد افتاد. هر چه سریع‌تر برای ثبت‌نام اقدام کنید بهتر خواهد بود. زیرا با حجم بالای ثبت‌نامی‌ها، سایت لاتاری گاهی دچار مشکل شده و به علت ازدحام اجازه ثبت‌نام را نخواهد داد.

اگر قصد دارید در خانه در لاتاری ثبت‌نام کنید، تمام مدارک موردنیاز را دم دست قرار دهید یا اگر به کافی‌نت می‌روید؛ مدارک را حتماً به همراه داشته باشید.

عکس لاتاری باید چگونه باشد؟

عکس یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ثبت‌نام برای لاتاری، عکس مناسب است. اگر عکس صحیح و باکیفیت طبق دستورات قانون ملیت و مهاجرت آمریکا نگیرید؛ قطعاً رجیستر نشده و فرم شما رد خواهد شد. پس قبل از هر چیزی باید استانداردهای عکس لاتاری را رعایت کنید تا به آسانی به مرحله آخر فرم لاتاری برسید. در این بخش ما تمام نکات مهم در خصوص عکس مناسب لاتاری را به شما آموزش خواهیم داد.

فرد ثبت‌نام کننده و افراد مجازی که قصد دارند به همراه وی ثبت‌نام کنند (همسر و فرزندان) موظف هستند، تصویر مناسب و باکیفیت جهت شرکت در لاتاری را تهیه کنند. حتی اگر کودک یک ماهه دارید، باید جهت شرکت در لاتاری برایش عکس تهیه کنید. اگر کودک یا نوزادتان قادر به نشستن نیست، می‌توانید به‌صورت خوابیده رو به دوربین عکس بگیرد.

برای کودکان زیر ۲ سال مشکلی از لحاظ عکس پیس نیامده و سختگیری برای عکس وجود ندارد؛ اما وجود عکس اجباری است.

 • از رنگی بودن عکس اطمینان حاصل کنید و حتما به عکاس بگویید برای ثبت نام در لاتاری عکس می خواهید. تمام عکاس های حرفه ای با شرایط عکس لاتاری آشنا هستند.
 • زمینه عکس باید سفید یا روشن باشد.
 • حالت چهره خنثی یا پوکر فیس باشد.
 • در حین عکس گرفتن رو به دوربین بنشینید. هرگز حالت زاویه دار به بدن ندهید و کاملا صاف رو به دوربین باشید.
 • سر کاملاً رو به دوربین باشد. نه رو به بالا و نه رو به پایین یا طرفین باشد.
 • لباس معمولی باشد. به هیچ عنوان از لباس های یونیفرم یا سازمان های خاص استفاده نکنید.
 • به هیچ عنوان از عینک چه طبی و چه دودی استفاده نشود. (این قانون از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۶ اجباری شد).
 • از کلاه در عکس استفاده نشود حتی برای کودکان.
 • از هدفون یا هندزفری استفاده نشود.استفاده از سمعک بلامانع است.
 • در صورت حجاب داشتن باشد حتما گردی کامل صورت مشخص باشد.
 • عکس مربعی و ابعاد آن ۵  در ۵ سانت یا ۶۰۰ پیکسل در ۶۰ با زمینه سفید.
 • رزولوشن عکس ۳۰۰ دی پی آی باشد.
 • فرمت فایل jpg  و حجم عکس باید حداکثر ۲۴۰ کیلوبایت باشد.

اگر شرایط عکاسی در خانه را دارید عالی است. اما پیشنهاد ما این است که عکس مخصوص ثبت نام لاتاری را توسط عکاسان حرفه ای بگیرید تا کیفیت عکس نیز دچار مشکل نشود.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری؟

برای شرکت در لاتاری تحصیلات شما نیز حائز اهمیت است. درصورتی‌که تحصیلات شما زیر دیپلم باشد، می‌توانید برای ثبت‌نام در لاتاری را اقدام کنید اما باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته را دارید و طی دو سال گذشته مدام مشغول‌به‌کار بوده‌اید.

اما خوب نکته مهم است است که شغل شما باید جزء مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد.

لازم به تذکر است که نیاز نیست شما حتماً کار کرده باشید. مثلاً کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است می‌تواند به‌عنوان مدیرعامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است.

شغل هایی که ایالت متحده آمریکا پذیرای آنها خواهد بود شامل:

 • برنامه نویسی کامپیوتر و وب
 • طراحی گرافیک
 • نوازندگی سازهای موسیقی
 • مدیریت
 • مربی انواع ورزش ها
 • و مدیریت فروشگاه و خیلی مشاغل دیگر خواهد بود.

اگر در پی به دست آوردن مدارک تحصیلی خود هستید؛ نگران نباشید و شانس خود را امتحان کنید. تا اعلام نتایج این شانس بزرگ، ۶ ماه طول می کشد و اگر در این ۶ ماه مدارک تحصیلی خود را می گیرید نیازی به جایگزین تحصیلی نخواهد بود.

لاتاری نیازمند یک شانس خوب است. پس زیاد نگران مدارک خود نباشید. حتی با یک دیپلم و سابقه کار خوب می‌توانید در این برنامه بزرگ آمریکا شرکت کنید و شانس خود را امتحان کنید. اما در صورت نبردن نیازی به نگرانی نیست و به‌آسانی می‌توانید سال بعد نیز شرکت کنید. فقط قبل از ثبت‌نام تمام مدارک موردنیاز را در کنار خود داشته باشید تا فرصت ثبت‌نام را در این شلوغی‌های لاتاری از دست ندهید.

کشورهای مجاز برای ثبت نام در لاتاری

کشور آمریکا و قانون ملیت و مهاجرت ایالات متحده آمریکا، هرساله قوانین مشخصی را برای ثبت‌نام لاتاری در نظر می‌گیرد. اما بحث اینکه کدام کشورها امکان شرکت در این برنامه مهم را دارند همیشه باب بوده و توجه مردم را به خود جلب کرده است. در این قسمت ما می‌خواهیم در خصوص اینکه کدام کشورها اجازه ثبت‌نام در لاتاری را دارند اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم و بگوییم آیا ایران و ایرانی‌ها می‌توانند رجیستر کنند یا نه. در وهله اول باید گفت که برخی کشورها به‌نوبۀ خود مهاجرپذیر هستند و آن کشورها از لیست واجد شرایط شرکت در لاتاری حذف شده‌اند. جای خوشحالی است که تا کنون ایران در لیست این کشورها نبوده و گربان گیر نبوده است.

حال سوالی که اینجا به وجود می‌آید این است که آیا ایرانیانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند و یک پدر یا مادر ایرانی دارند؛ می‌توانند در لاتاری شرکت کنند؟ قطعاً می‌توانند

برای مثال:

ایرانیانی که پدر و مادر آن‌ها ایرانی هستند و فقط در کشورهایی مانند بریتانیا متولد شده‌اند می‌توانند با استناد به محل تولد پدر و مادرشان در این برنامه بزرگ شرکت کنند و ثبت‌نام لاتاری را بدون دغدغه انجام دهند. لازم به تذکر است که این دسته افراد که از کشورهای دیگر اقدام می‌کنند، شرایط ثبت‌نامشان متفاوت‌تر خواهد بود.

برای شرکت در لاتاری ۲۰۲۱ نگران قرار گرفتن ایرانی‌ها در لیست کشورهای غیرمجاز نباشید. پیشنهاد ما این است که کماکان شانس خود را برای شرکت در لاتاری امتحان کنید. اگر قصد دارید با افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید، ما در کنار شما خواهیم بود و در پر کردن فرم لاتاری گرین کارت به شما کمک خواهیم کرد. در پایان باید اضافه کرد که تعداد کشورهایی که نمی‌توانند در لاتاری شرکت کنند کمتر از کشورهای مجاز است.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری  

بر اساس آخرین گزارشات و ابلاغ ریاست جمهوری، فقط ایرانیانی می‌توانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت می‌کنند که بتوانند معافیت از حکم بند ۹۶۴۵ را به خود اختصاص دهند.

البته این معافیت از طرف ثبت‌نام کننده درخواست می‌شود و صادرکننده معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به‌طورکلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری مثال‌هایی واضح از شرایط معافیت گفته‌شده اما به شما توصیه می‌کنیم برای ثبت‌نام لاتاری این ابلاغ‌ها را نادیده بگیرید و خیلی خود را درگیر آن‌ها نکنید. این‌گونه ابلاغ‌ها در زمانی‌های محدودی صادر می‌شوند و معمولاً حتی درصورتی‌که در زمان این ابلاغ ثبت‌نام کنید، ممکن است در مدت اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدتری صادر شود.

بنابراین هرگز بر اساس ابلاغ‌های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه‌ریزی نکنید و وقت خود را تلف نکنید. به‌طورکلی خود را مشغول قوانین عجیب‌وغریب لاتاری نکنید. برخی از قوانین مانند شیوه ثبت‌نام، مشخصات، مدارک، تحصیلات یا جایگزین تحصیلی که در مراحل قبلی گفتیم از همه لحاظ حائز اهمیت بوده و با درنظر نگرفتن آنها امکان پایین آمدن شانس شما بیشتر خواهد بود.

اما برخی ابلاغ‌ها مانند ریاست جمهوری نیازی به نگرانی نداشته و برعکس اگر وقت و فکر خود را صرف آن کنید، زمان بیشتری از دست می‌دهید. ما سعی کردیم در این مقاله کامل‌ترین و جزئی‌ترین مسائل مربوط به لاتاری را با شما در میان بگذاریم؛ پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

مقایسه لاتاری با روش های دیگر مهاجرت

لاتاری یکی از شانسی‌ترین و بهترین راه‌های ورود به آمریکا است اما ۶ مسیر دیگر برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

آمریکا دارای بهترین دانشگاه ها دنیا و رنگ بالا است. سطح علمی این دانشگاه ها به قدری بالا است که با هیچ کشوری نمی توان آن را مقایسه کرد. اگر قصد دارید به جزء لاتاری، شانس خود را از طریق ویزای تحصیلی آمریکا امتحان کنید، باید اضافه کرد که، امکان پذیرش در سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. البته بسته به سطح دانش و مدرک تحصیلی خود باید به گرفتن مدرک زبان با نمره ی مناسب را اقدام کرده و به دانشگاه ارائه دهید.

بعد از ورودتان به کشور آمریکا و شروع به تحصیل، شخص به صورت میانگین در هفته بین ده تا بیست ساعت اجازه ی کار کردن دارد. ناگفته نماند که همین ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار کردن در آمریکا؛ با توجه به سبک زندگی اش می تواند جوابگوی هزینه های زندگی اش باشد. هزینه های زندگی در آمریکا به طور میانگین ماهیانه هزار دلار خواهد بود. ناگفته نماند که بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود این ساعت افزایش پیدا کرده و بعد از پیدا کردن شغل مناسب می توانید به طور تمام وقت در یک شرکت مشغول به کار شوید و خرج و مخارج زندگی را درآورید.

برخی افراد که شرایط خیلی خوب و مناسبی برای کار و سرمایه گذاری در آمریکا را دارند بعد از لاتاری به سراغ مهاجرت از طریق کار می روند. در مهاجرت به آمریکا، ویزای کار یکی از بهترین و پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرتی است. کشور آمریکا به دلیل اقتصاد باثبات و محکمی که دارد متقاضیان اخذ ویزای کار در اکثر موارد این کشور را در اولویت قرار می دهند. نام ویزای کار آمریکا «H-1B visa» بوده که کسانی که قصد دارند این ویزا را دریافت کنند باید از طریق یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کاری دریافت کنند. بعد برای شخص متقاضی، دعوت نامه کاری فرستاده و برای تهیه مدرک مورد نظر اقدام می کنند.  اگر شخص، کلیه ی مدارک را آماده کرد و موفق به کسب ویزا شد مدت زمان ویزای اولیه برای شخص متقاضی سه سال می باشد. که پس از آن به مدت سه سال دیگر تمدید خواهد شد.

بعد از لاتاری گرین کارت برخی افراد نیز به سمت مهاجرت از طریق تولد نوزاد خود در خاک آمریکا می روند. از لاتاری گذشته، سازمان اعطای تابعیت کشورها بر دو دسته خاک و خون تقسیم می شوند. در سیستم خاک، بدون در نظر گرفتن تابعیت مادر و پدر افراد در هر کشوری که متولد می شوند تابعیت همان کشور را به خود اختصاص می دهند. که این قانون در مهاجرت به آمریکا در کشورهایی نظیر کانادا و آمریکا برقرار است. سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون به این معناست که تابعیت از طریق نسب به کودک متولد شده منتقل می شود. اما به یاد داشته باشید، برای اخذ تابعیت آمریکا شخص باید حتما به سن هجده سال رسیده باشد. پس این سیستم را به خوبی بشناسید و قبل از اقدام اطلاعات مناسبی کسب کنید.

در مقایسه با لاتاری، برخی متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج را برگزیده و در این مسیر نیز موفق می‌شوند. اما ناگفته نماند که در این خصوص نظام حقوقی کشورها با همدیگر متفاوت است. برای مثال در نظام حقوقی ایران قوانین به این صورت است که زن ایرانی اگر با یک مرد ایرانی ازدواج کند تابعیت او را خواهد گرفت. اما اگر مردی که تابعیت کشور دیگر را دارد با یک زن ایرانی مزدوج شود، این ازدواج منجر به اخذ تابعیت نسبت به مرد نمی‌شود. در نتیجه اگر قصد دارید از طریق ازدواج به آمریکا مهاجرت کنید؛ باید فرم‌های مربوط به این موضوع را تکمیل نمایید و مدارکی را به دولت آن کشور تحویل بدهید که بتوانید بعد از آن اقامت آن کشور را به دست آورید. اگر قصد دارید در کشور آمریکا ازدواج کنید، باید با فردی که تابعیت آمریکایی دارد ازدواج کرده و تابعیت وی را بگیرید تا بتوانید برای درخواست اقامت دائم اقدام کنید. اگر شخص دوم گرین کارت آمریکا را داشته باشد روند پروسه بین سه تا چهار سال زمان می‌برد و اگر پاسپورت آمریکا را داشته باشد، فرایند آن بین شش ماه تا یک سال است و خیلی سریع‌تر انجام می‌شود.

AB5 نام مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری است. در انتها اگر موفق به کسب سرمایه‌گذاری در آمریکا باشید می‌توانید، گرین کارت این کشور را دریافت کنید. به یاد داشته باشید، افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه به آمریکا بروند، نیازی به مدرک زبان و سابقه مدیریتی نخواهند داشت. اما باید مبلغ پانصد هزار دلار را در یک تجارت پر ریسک سرمایه‌گذاری کند که این مبلغ پس از گذشت پنج سال به شخص متقاضی برگردانده می‌شود. یکی دیگر از انواع سرمایه‌گذاری، ویزای «A-2» است. این ویزا پرطرفدارترین ویزای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا است. در ابتدا فرد برای دو تا پنج سال برای شخص متقاضی ویزا صادر می‌شود. و از این طریق می‌تواند همسر و فرزندان کمتر از بیست و یک سال را با خود ببرد. در این راستا مخاطب موردنظر باید یک کسب‌وکار به همراه برنامه‌ریزی قوی داشته باشد.

در پایان این قسمت باید اضافه کرد که لاتاری یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به آمریکا و تمام دنیا است. مدت زمان تخمین زده شده، از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است.

هزینه های اداری لاتاری تا رسیدن به گرین کارت حدودا کمتر از ۷۰۰ دلار برای هر نفر است. یکی از مهم‌ترین مزایای لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورود به آمریکا، یک مقیم قانونی ایالات متحده خواهد بود.

نحوه تقسیم ویزای لاتاری میان کشورها

لازم است بدانید که به‌طورکلی، حداکثر ۷% از کل سهمیه لاتاری به کشورهای مجاز اختصاص دارد. البته به طور عمومی هیچ کشوری به این حد نخواهد رسید و لیست را پر نخواهد کرد.

ایران یکی از کشورهایی است که خوشبختانه تقریبا بیش از ۶% از این ویزا را دریافت می کند یعنی بیش از ۳۰۰۰ ویزای لاتاری، سالیانه برای ایرانیان صادر می شود. البته لازم به تذکر است که بعد از انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهوری، این رقم برای ایرانیان کاهش یافت و تعداد ایرانی هایی که شانس برنده شدن در لاتاری را دارند کم خواهد بود. وزارت امور خارجه آمریکا در این سال های متوالی تمام تلاش خود را کرد که ۷ درصد جمعیت بین کشورهای مجاز به صورت عادلانه و یکسان پخش شود. همچنین این موضوع کاملا برای کامپیوتری که از بین میلیون ها نفر قرعه کشی می کند، آشکار است. شنیده ها حاکی از آن بود که ایران در سال های بعد نمی تواند در لاتاری شرکت کند و قرار است در بین کشورهای غیرمجاز قرار بگیرد. اما بعد از مدتی مشخص شد، شایعه ای بیش نبوده و کماکان ایرانیان در ایران و در کل جهان می توانند در برنامه گرین کارت آمریکا شرکت کنند. اما باز هم جای امیدواری هست و حتما شانس خود را برای شرکت در لاتاری ۲۰۲۱ امتحان کنید.

الزامات شرکت در لاتاری

برای شرکت در لاتاری حتما باید به تشخیص هویت فردی خود واقف باشید و تمام شرایط و الزامات شرکت در لاتاری را داشته باشید. یکی از مهمترین این تشخیص ها، این است که باید متولد یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام باشید.

برخی کشورها مانند چین و انگلستان، به دلیل مهاجرت بالایی که قبلا به ایالات متحده داشته اند؛ مجاز برای شرکت در این برنامه نیستند. البته برای شرکت در لاتاری استثناهایی هم وجود دارد. برای مثال اگر متولد یکی از کشورهای غیرمجاز هستید اما پدر یا مادرتان متولد یکی از کشورهای مجاز باشند می توانید از سهمیه آنها بهره ببرید و در لاتاری شرکت کنید.

برای ثبت نام در گرین کارت لاتاری، حداقل تحصیلات باید دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید. جهت راهنمایی بیشتر باید اضافه کرد که، دیپلم دبیرستان در آمریکا ۱۲ ساله است و با دیپلم های جدید ایران ۱۱ ساله منافات دارد. در واقع پیش دانشگاهی ایران معادل دیپلم دبیرستان در آمریکا است. فراموش نکنید تحصیلات فنی حرفه ای ایران، مورد قبول لاتاری نیست مگر اینکه به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک بتوانید حداقل شرایط را به خود اختصاص دهید. این قوانین را سرسری نگیرید و اگر واجد شرایط نیستید تا زمانی که کاملا مدارک تحصیلتان آماده نشده در لاتاری شرکت نکنید.

 پس برای شرکت در لاتاری الزاماتی وجود دارد که فقط در با دارا بودن آن می توانید فرم های مربوطه را پر کنید. اگر برخی شرایط را ندارید لازم است تا دستیابی به آن‌ها صبر کنید. برای مثال اگر فرزندتان هنوز دیپلم را نگرفته، بهتر است تا گرفتن دیپلم او صبر کنید و بعد برای شرکت در لاتاری اقدام کنید.

بالا رفتن شانس در لاتاری

در این قسمت می خواهیم مواردی که باعث می شود، شانس شما برای شرکت در لاتاری بالا برود نکاتی را ارائه دهیم.

لازم به تذکر است که هر فردی می تواند به صورت سالیانه یک بار در لاتاری شرکت کند. هر شخصی حق دارد یک بار در قرعه کشی لاتاری شرکت کند و شانس خود را امتحان کند. اما برخی افراد فکر می کنند می توانند مجدد شرکت کنند و حتی با این کار، شانس خود را پایین آورد و دستگاه امکان دارد آن‌ها را به عنوان فرد متقلب در لاتاری معرفی کند.

پس توصیه می کنیم به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید. به جزء این راه، هیچ راه دیگری برای افزایش شانس وجود ندارد. البته متاهلین به دلیل اینکه هر شخص یک ثبت نام لاتاری می کنند و با ثبت نام لاتاری، یک شانس برای کل خانواده ساخته می شود، شانس دو برابر دارند. اگر می خواهید با همان یک بار ثبت نام و پر کردن فرم لاتاری، برنده شوید بهتر است بر روی ثبت اطلاعات و تحصیلات صحیح خود تمرکز کنید. برخی افراد به اشتباه فکر می کنند هر چه تحصیلات یا زمینه کاری بالایی داشته باشند می توانند شانس بهتری در لاتاری داشته باشند. این فاراد کاملا در اشتباهند. سیستم لاتاری به هیچ عنوان برای تشخیص برتری فردی بر فرد دیگر برنامه ریزی نشده است. در نتیجه اینکه فکر کنید چون دکترا دارید از فردی که دیپلم دارد چند قدم جلوتر هستید، در اشتباه هستید. تنها شانس برد در لاتاری این است که با دقت و وسواس فرم ثبت نام را پر کنید و از هرگونه اشتباه تایپی و زبانی پیشگیری کنید.

کلیه مخارج برنده لاتاری تا آمریکا

هزینه های قبولی بعد از لاتاری متفاوت است و در این بخش ما می خواهیم تمامی اطلاعات در خصوص مخارج برندگان لاتاری را در اختیارتان قرار دهیم پس با ما همراه باشید:

 • در قدم اول باید واکسیناسیون کامل شوید و هر آنچه لاتاری از شما درخواست کرده را انجام دهدی. واکسن در ایران ارزان تر از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ایروان و امارات است پس به آسانی می توانید به انواع واکسن ها دسترسی داشته باشید و همه آنها را بزنید. قیمت واکسن در ایران از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.
 • قدم دوم هزینه ترجمه مدارک است که باز هزینه در ایران به نسبت ارزان تر بوده و برای هر فرد حدود ۲ میلیون تومان یا بیشتر خواهد بود. اگر می خواهید به همراه اعضای خانواده به آمریکا آیید باید مدرک تمامی افراد خانواده ترجمه شده تحویل داده شود. فقط سعی کنید به بهترین و باتجربه ترین مترجم ها، بسپارید.

در حال حاضر اقامت در کشورهای همسایه ایران مانند دبی، ترکیه و ارمنستان که سفارت آمریکا را دارند افزایش یافته اما چاره ای نیست و باید با پرداخت حدود ۶ تا ۱۰ میلیون بسته به تعداد روز، در این کشورها به سر ببرید. البته ناگفته نماند، به نوع پرواز و محل اقامت نیز بستگی دارد. برای چکاپ های قبل از ورود به آمریکا، هر نفر ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار باید به طور نقد در بیمارستان یا مطب پزشک پرداخت کند.

مصاحبه یکی از مهمترین قسمت های بعد از برد در لاتاری است که هم باید در گفتگو دقت کنید هم باید، برای آن قیمتی حدود ۳۳۰ به ازای هر نفر پرداخت کنید. هزینه مصاحبه در سفارت کاملا نقدی است.

برای صدور گرین کارت آمریکا باید هر نفر ۲۲۰ دلار را به صورت آنلاین و با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی پرداخت کند. در پایان می رسیم پرداخت هزینه پرواز به آمریکا. هزینه های بلیط هواپیما به کلاس و فصل پرواز شما مربوط است. از حداقل ۲۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان متغیر میباشد.سایت های زیادی قیمت پرواز به آمریکا را مشخص کرده است. با مراجعه به آن‌ها می توانید قیمت اصلی را پیدا کنید.

لازم به تذکر است که این هزینه ها تا سال ۲۰۲۱ امکان دارد تغییر کند پس مقداری این هزینه ها را بالاتر فرض کنید.

آیا براساس حکم ترامپ لاتاری برای ایرانیان ممنوع شده است؟

بعد از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتظار می رفت؛ تمام مسیرها برای شرکت در لاتاری از بین برود و دیگر ایرانی ها اجازه ثبت نام در لاتاری را نداشته باشند. اما علی رغم میل این رئیس جمهور با شروع سال مالی ۲۰۱۹، مطابق قانون ملیت و مهاجرت امریکا، ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱ آغاز شده و ایرانی ها نیز می توانند در این برنامه بزرگ مهاجرتی شرکت کنند.

مخالفت های ترامپ جهت ورود ایرانی ها یا حتی مسلمانان به آمریکا از زمان حملات تروریستی دایش آغاز شد. در واقع وی قصد داشت از داستان لاتاری استفاده کند؛ تا این طرح مهاجرتی به طور کامل برای ایرانی ها کنسل شود. با این حال وی موفق نشد کماکان ایرانی ها می توانند در برای لاتاری ۲۰۲۱ اقدام کنند.

اما ناگفته نماند که شرایط سختگیرانه تری را برای شرکت در لاتاری گذاشته و در صورت داشتن آن موارد امکان و شانس برد شما در لاتاری گرین کارت بالا خواهد رفت. این در حالی است که در گذشته اعطای اقامت آمریکا آنقدر ساده بود که حتی نیاز به دانستن انگلیسی هم برای متقاضیان و برندگان لاتاری لازم نبود. مصاحبه افرادی که در لاتاری پذیرفته می‌شدند به زبان کشور مادر انجام می‌شد و هیچ پیش نیازی هم لازم در نظر گرفته نمی‌شد. اکنون اولویت با کسانی است که امتیازات بالایی از لحاظ زبان انگلیسی، تحصیلات، سن و سرمایه گذاری دارند. و حدود ۳۰ درصد امتیاز لاتاری به این موارد بستگی دارد.

نکته قابل توجه این است که تاکنون این سختگیری‌ ها جهت شرکت در لاتاری، نتوانسته قوانین مهاجرتی آمریکا را به کشورهای خاصی محدود کند و همچنان ایالت متحده پذیرای اتباع دیگر مانند ایرانی ها خواهد بود. لاتاری گرین کارت، که بزرگترین رویداد مهاجرتی آمریکا است هر ساله برگزار می ‌شود.

تاییدیه ثبت نام لاتاری

بعد از اینکه ثبت نام شما در لاتاری کامل شد یک نامه تاییدیه به نام Digital signature و Confirmation No برای شما ارسال خواهد شد. لازم است بدانید، داشتن این دو هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. حتی اگر یک عدد یا نام را به اشتباه در لاتاری ثبت نام کنید باز هم پس از تکمیل فرم، کدهای تایید را دریافت خواهید کرد. دریافت کد تاییده فقط به معنای پایان تکمیل فرم است و دلیلی بر ثبت نام صحیح یا صحت ثبت نام لاتاری نخواهد بود. به همین دلیل ما اصرار داریم از افراد مطمئن و معتبر در زمینه ثبت نام در لاتاری کمک بگیرید یا با پرداخت هزینه ناچیز به دست آنها بسپارید.

کد تاییدیه یا Confirmation Number یک عدد ۱۶ رقمی است که پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت به شما داده می شود تا در مراحل بعدی جهت اطلاع از نتیجه لاتاری در سایت وارد کرده و از موفقیت یا عدم موفقیت خود  در لاتاری با خبر شوید. اگر این کد ۱۶ رقمی را گم کردید با مراجعه به راهنمای مربوط به بازیابی کد را مطالعه کنید.

نکته بسیار مهم در هنگام شرکت در لاتاری

هرگز به هیچ عنوان اگر نمی توانید در لاتاری شرکت کنید و از پر کردن فرم ها اطلاعاتی ندارید به ثبت نام در لاتاری اقدام نکنید. در واقع شما با این کار جای فرد دیگری را گرفته و شانس افراد دیگر را می سوزانید. اگر قصد جدی دارید حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید. این دسته افراد یا موسسه های مهاجرتی که لاتاری را انجام می دهند؛ به دلیل تجربه های زیاد خطا نکرده و با دقت تمام مدارک شما را کامل در فرم وارد می کنند.

زمان بندی و مهلت ثبت نام در لاتاری

بر طور سالیانه زمان بندی لاتاری مشخص شده و هرگز تمدید نمی شود. برخی افراد به اشتباه فکر می کنند؛ زمان ثبت نام لاتاری تمدید شده و مجدد تکرار می شود؛ به همین دلیل برای شرکت در لاتاری عجله نمی کنند و به لحظات آخر موکول می کنند. زمان بندی لاتاری سالیانه اعلام می شود و بر اساس آن نیز قوانین وضع می شود. همچنین در ادامه باید گفت که این تاریخ هرگز متوقف یا تمدید نخواهد شد. برای مثال از تاریخ اعلام شده هیچ توقفی برای ثبت نام ایجاد نشده و هر روز و هر ساعت اجازه ثبت نام در تاریخ مشخص شده را خواهید داشت. لاتاری یک فرصت جهانی است و به زمان و مکان واحدی محدود نمی شود؛ پس باید در زمان مقرر به سایت آن رجوع کنید و اطلاعات خود را وارد کنید.

در همین راستا باید اضافه کرد که ثبت نام لاتاری از ۱۱ مهر ۱۳۹۸ آغاز شده و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۰:۳۰ روز ۱۵ آبان سال ۱۳۹۸ است. در نتیجه اگر الزامات شرکت در لاتاری را دارید و به ۱۸ سال رسیده اید می توانید به آسانی در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کرده و از مزایای آن بهره ببرید. در صورتی که تعداد اعضای خانواده برای ثبت نام در لاتاری یا تعداد کسانی که قصد دارند در لاتاری شرکت کنند باید زودتر اقدام کنند. زیرا سایت لاتاری به دلیل ازدحام و شلوغی امکان پاسخ دهی به این همه متقاضی را نخواهد داشت. در نتیجه بهتر است در زمان های خاص و خلوت به سایت رجوع کنید.

زمان اعلام نتایج لاتاری

اعلام نتایج لاتاری گرین کارت نیز مانند زمان ثبت نام آن فقط یکبار در سال اتفاق افتاده و اعلام خواهد شد. اما به طور کلی نتایج این برنامه مهاجرتی بزرگ آمریکا، طبق قوانین هر ساله در ماه می (May) یعنی شش ماه پس از ثبت نام انجام می شود. این قرعه کشی کاملا شانسی  و توسط کامپیوتر انجام شده و هیچ انسانی در انتخاب متقاضیان دست نخواهد داشت. تاریخ اعلام نتایج مانند تاریخ شروع ثبت نام جهانی بوده و مخصوص زمان و مکان خاصی نیست. اگر در این تاریخ نتایج اعلام شده را پیگیری نکنید به هیچ عنوان و هیچ راهی دیگر به نتایج دسترسی نداشته و باید مجدد برای سال بعد برای ثبت نام اقدام کنید. به همین دلیل ما اصرار داریم حتما زمان شروع لاتاری و زمان اعلام نتایج لاتاری را محاسبه کرده و در جایی که فراموش نمی کنید یادداشت کنید.

نتایج لاتاری سال ۲۰۲۱ در ۱۷ اردیبهشت اعلام شده و هزاران نفر از اقسا نقاط جهان موفق به کسب آن شده اند. همچنین شانس برنده شدن در لاتاری بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و این به دلیل عدم ثبت نام اکثریت مردم بود. برخی مردم به دلایل گوناگون و نگرانی بابت ریاست جمهوری ترامپ از ثبت نام در لاتاری دست کشیده و ناامید شده اند. اما این تصور اشتباه است و تاکنون ایران در خصوص دریافت لاتاری منع شده است. هرگز به حواشی دقت نکنید، سعی کنید کاماکان شانس خود را امتحان کنید و هر سال در لاتاری شرکت کنید تا برنده شوید.

واجدین شرایط ثبت نام در لاتاری

اگر قصد دارید در لاتاری ثبت نام کنید، باید حداقل مدرک تحصیلی شما دیپلم یا اتمام دوره پیش دانشگاهی باشد. لازم به تذکر است که، دیپلم های فنی حرفه ای و کار و دانش مورد قبول نیست. زیرا ۱۱ سال تحصیل به حساب می آید و دوره تحصیلات شما باید ۱۲سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا باشد. اگر فکر می کنید از لحاظ تحصیلی امکان ثبت نام در لاتاری را ندارید می توانید به وسیله سابقه کاریتان اقدام کنید.

حتما باید متولد کشورهای واجد شرایط لاتاری باشید. سالیانه برخی کشورها از قوانین لاتاری خارج شده و دیگر امکان شرکت در لاتاری را نخواهند داشت پس کشورهای مجاز و غیرمجاز لاتاری را مطالعه کنید.(تنها چین، هند و انگلستان از دوره های لاتاری حذف شده و کماکان جزء کشورهای غیرمجاز لاتاری گرین کارت آمریکا به حساب می آیند.)

بعد از اینکه تمام شرایط و الزامات، شرکت در لاتاری را متوجه شدید می توانید، از طریق یک فرد حرفه ای یا موسسه های مهاجرتی که در این زمینه تبحر دارند، به ثبت نام و برنده شدن لاتاری گرین کارت اقدام کنید.

آموزش نحوه ثبت نام و مراحل گام به گام ثبت نام لاتاری آمریکا، در سایت رسمی لاتاری قرار دارد. در ابتدا وارد سایت رسمی لاتاری شوید. در قسمت بالای سایت، بر روی گزینه Begin Entry (شروع ثبت نام لاتhری) کلیک کرده و پس از وارد کردن کد امنیتی Authentication Code وارد مرحله ثبت نام می شوید.

اگر اکنون وارد شدید و این گزینه بسته بود؛ به این علت است که به تازگی زمان ثبت نام ۲۰۲۱ به پایان رسیده است و نتایج اعلام شده است و برای شروع ثبت نام ۲۰۲۱ باید تا تاریخ ۱ اکتبر سال ۲۰۲۱ صبر کنید تا سایت برای ثبت نام جدید باز شود.

قوانین تکمیل فرم لاتاری

قوانین متعددی جهت تکمیل فرم لاتاری وجود دارد که در این قسمت به آنها می پردازیم. در وهله اول باید عکس مناسب و باکیفیت مخصوص لاتاری را توسط یک عکاس حرفه ای گرفته و در سیستم خود داشته باشید.

با ورود به سایت رسمی لاتاری و کلیک بر روی دکمه شروع ثبت نام شما آغاز خواهد شد. سیستم شرکت در لاتاری گرین کارت از شما تمامی اطلاعات مربوط به شما اعم از اطلاعات شخصی، اطلاعات تحصیلی، در صورت داشتن همسر اطلاعات همسر و فرزند شما را می خواهد.

به طور کلی موارد اول ثبت نام لاتاری، مخصوص اشخاصی است که متاهل هستند و همسر آن ها دارای اقامت دائم و یا شهروند کشور آمریکا نیست. مورد دوم مخصوص کسانی است که با یک شهروند آمریکایی یا شخصی که دارای گرین کارت است ازدواج کرده‌اند.  یکی از مهمترین و سخت ترین مرحله پر کردن فرم لاتاری، نوشتن آدرس به زبان انگلیسی است. آدرس انگلیسی، برعکس فارسی شروع  و به کشور ختم می شود. شما ابتدا باید نام و نام خانوادگی خود، بعد از آن بایستی شماره پلاک یا شماره طبقه را بنویسید. سپس نام کوچه و پس از آن کدپستی و نام شهر، نام استان و نام کشور را نوشته و در پایان آدرس نیز شماره تلفن و کدپستی را بنویسید.(می توانید قبل از نوشتن آدرس در فرم اصلی تمرین کنید)

یکی دیگر از قوانین تکمیل فرم لاتاری، داشتم ایمیل است. برخی افراد که دارای سن بالایی هستند شاید با ایمیل خیلی آشنا نباشد. پس بهتر است فرزندان آنان حتما ایمیلی برایشان ساخته و آن را در قسمت ایمیل لاتاری وارد کنند. به یاد داشته باشید حتما ایمیلی بسازید که پسورد آن را داشته و فراموش نکرده باشید.

تسلط و آشنایی به زبان انگلیسی

این یک واقعیت است که اگر قصد دارید در لاتاری شرکت کنید، باید به صورت متوسطه زبان انگلیسی را بدانید. سایت رسمی لاتاری به زبان انگلیسی است و اگر می خواهید از اشتباهات جلوگیری شود، باید قبل از آن با واژه هایی که در فرم لاتاری قرار دارد آشنا باشید یا به وسیله افراد مجرب در زبان انگلیسی فرم را پر کنید. البته سایت های هستند که به روش فارسی پر کردن فرم لاتاری را توضیح داده است اما کافی نیست و باید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. اما به طور کلی فرض کنید هیچ اندوخته ای از زبان انگلیسی ندارید و می خواهید به کشور مهد انگلیسی زبان ها مهاجرت کنید؛ بدون شک با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد و به آسانی نمی توانید آنها را حل کنید. حتی اگر فرزندان شما زبان بلد باشند و همیشه همراه شما باشند باز هم احتیاج است تا حدودی به این زبان مسلط باشید تا بتوانید در کشور آمریکا گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

داشتن آیلتس و تافل قطعا تاثیر آنچنانی در امتیازات شما نخواهد داشت. و در اولویت بندی قرار نمی گیرید. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید بعد از ورود به آمریکا به مشکل بر نخورید روی زبان انگلیسی خود کار کنید و کلاس بروید. پس تا ۶ ماهی که قرار است قرعه کشی انجام شود روی زبان انگلیسی کار کنید و از فواید آن در هر کجای دنیا حتی ایران بهره ببرید. اگر تازه زبان را شروع کردید و به اندازه پر کردن فرم لاتاری اطلاعات ندارید، می توانید با پرداخت هزینه کمی به برخی موسسات مهاجرتی از آنها درخواست کنید، این کار را برایتان انجام دهند. زیرا امکان ریسک کاهش پیدا کرده و مطمئن خواهید شد که مراحل پر کردن فرم را به درستی انجام داده اید.

شرایط رفتن همراه

سوال های زیادی در خصوص همراه برندگان لاتاری می شود که در این بخش قصد داریم شما را با نکات آن آشنا کنیم و در خصوص پر کردن فرم شما را راهنمایی کنیم. در واقع اگر مجرد هستید، به هیچ عنوان نمی توانید فردی را به عنوان همراه معرفی کنید یا فرم مخصوص متاهلین را پر کند. برای مثال اگر می خواهید تک نفری در این قرعه کشی شرکت کنید، به هیچ عنوان برای همراه مادر، خواهر، برادر و… را معرفی نکنید زیرا خلاف قانون است و حتی شانس برد خود را از دست می دهید از دوره خارج خواهید شد. هر فردی که مجرد است لازم است به تنهایی فرم را پر کرده یک کد دریافت کند. اما بحث افراد متاهل کاملا جدا است.

به طور کلی متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند. هر شخص متاهل حق دارد، یک بار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant در لاتاری ثبت نام کند. اما در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم فرد ضمیمه می شوند. متاهلین دو بار ثبت نام می کنند. یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان به عنوان همراه.

هر کدام از اعضای خانواده، چه پدر چه مادر در این قرعه کشی برنده شوند می توانند تمام اعضای خانواده را به آمریکا ببرند. چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم؟ شما باید همسر و تمام فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید. مجدد تکرار می کنیم که به هیچ عنوان نمی توانید بستگان خود را به عنوان همراه معرفی کنید بلکه فقط همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند را می توانید به عنوان همراه معرفی کنید و مشخصات آنها را پر کنید.

اقدامات لازم بعد از برنده شدن در لاتاری

بعد از برد در لاتاری لازم است اقدامات ضروری را انجام دهید تا سریع تر به پرونده شما رسیدگی شود و برای رفتن به آمریکا آماده شوید.

در قدم اول

حتما برندگان لاتاری گرین کارت باید در اسرع فرم DS-260 را تکمیل کنند و پیش خود نگه دارند. این فرم حاوی اطلاعات کاملی از شرایط فعلی افراد و سوابق تحصیلی و شغلی گذشته است.

عدم تکمیل آن به معنای تمایل نداشتن به ادامه مراحل و تعیین وقت سفارت و نداشتن رغبت برای دریافت گرین کارت خواهد بود.

در مرحله دوم

برندگان باید با توجه به درخواست سفارت و سایت لاتاری تمام مدارک خود را تهیه و ترجمه کرده و در زمان مصاحبه در سفارت ارائه دهند. تهیه این مدارک اهمیت بسیار بالایی دارد و هر گونه نقصی در پرونده منجر به تعویق افتادن پروسه در سفارت می شود و ممکن است به علت عدم وجود زمان کافی جهت تهیه مجدد آنها از دریافت ویزا عقب بمانید. پس زمان را از دست ندهید و بعد از اعلام نتایج و برد سریع برای تهیه مدارک خود اقدام کنید.

در مرحله سوم

می رسیم به واکسیناسیون و چکاپ کامل. واضح است که باید آزمایشات لازم و واکسن های ذکر شده کاملا انجام شود. قطعا هیچ کشوری فردی که دچار بیماری HIV هست را همراهی نخواهد کرد و باید قبل از گرفتن گریم کارت آمریکا از سلامتی شما مطمئن شوند. پس در مصاحبه با سفارت، نیاز به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت یا Panel Physician دارد.

یکی از مهمترین مراحل گرفتن گرین کارت آمریکا، گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق یکی از راه های؛ حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر باشد. هدف سفارت از این مرحله این است که شما توسط آن اثبات کنید؛ توانایی زندگی در آمریکا و برآورد هزینه ها را دارید.

پس از اینکه پرونده شما وارد مرحله عادی و نرمال اداری یا به اصطلاح Current شد، از محل و تاریخ دقیق مصاحبه در سفارت مطلع خواهید شد. به خاطر داشته باشید حضور به موقع در سفارت حائز اهمیت است و اگر خارج ساعت مقرر به مصاحبه بروید به هیچ عنوان پذیرش نخواهید شد. حتما یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل سفارت کشور مورد نظرتان حاضر شوید.

در مرحله آخر نوبت به دریافت گرین کارت آمریکا می رسد. مدت اعتبار ویزای آمریکا  6 ماهه است و تا قبل از اتمام اعتبار ویزا باید وارد خاک آمریکا شوید. در غیر این صورت باطل شده و فرصت و شانس خود را از دست می دهید. هزینه صدور گرین کارت در حال حاضر ۲۲۰ دلار است که می توانید قبل از سفر به آمریکا و یا بعد از ورود هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

آمادگی های پیش از گرفتن وقت سفارت برای لاتاری

قبل از اینکه وقت سفارت بگیرید؛ حتما از داشتن تمامی مدارک مورد نیاز سفارت اطمینان حاصل کنید. ناگفته نماند چون در ایران سفارت آمریکا وجود ندارد باید به کشورهای همسایه نظیر دبی، ترکیه و ایروان سفر کنید. در نتیجه گرفتن وقت سفارت به این راحتی ها نبوده و فقط یکبار می توانید از آن بهره ببرید.

علاوه بر مدارک لازم است، جواب های محکم و صحیحی برای زندگی در آمریکا داشته باشید. شما در وهله اول باید افسر را راضی کنید که قادر به پرداخت مخارج زندگی در آمریکا هستید و به عنوان یک فرد بی هدف و به اصطلاح سر بار به آمریکا نمی روید. به همین دلیل تحقیقات لازم در خصوص سوالات سفارت را از کسانی که تجربه داشته اند بپرسید و آماده باشید. اگر در این مرحله حرفه ای حاضر شوید و بتوانید افسر راضی کنید، خیلی سریع لاتاری گرین کارت شما آمده و آماده رفتن به آمریکا خواهید شد.

اگر به اندازه کافی اطلاع نداشته باشید و نتوانید افسر سفارت را در خصوص گرفتن لاتاری گرین کارت راضی کنید؛ به احتمال خیلی زیاد از دادن گرین کارت خودداری کرده و شما را به کشورتان بازمیگردانند. افسران سفارت به دنبال کسانی هستند که دلایل محکمی مانند راه اندازی کسب و کار، تحصیل، رونق بخشیدن به اقتصاد آمریکا و … برای رفتن به آمریکا دارند. این که خیلی شانسی در لاتاری برد کنید و بخواهید بدون هدف به آمریکا بروید، کافی نخواهد بود و شما را با بن بست رو به رو خواهد کرد. تازه هزینه هایی هم که پرداخت کرده اید از بین خواهد رفت و قابلیت استرداد ندارد.

پس از همان روز اول ثبت نام در لاتاری لازم است بدانید؛ ارزان بودن لاتاری و برد دلیلی بر پذیرش شما برای ورود به آمریکا نیست. مراحل مهمتری نظیر، سفارت و افسران سفارت هست که آینده شما را رقم می زند.

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

کسانی متاهل هستند و قصد دارند در لاتاری شرکت کنند از مزایای زیادی برخوردار بوده و امکان برد آنها بیشتر است. زوجین اگر فرزندی ندارد، می توانند به صورت فردی و پر کردن قسمت مشخصات همسر خود به شرکت در لاتاری اقدام کنند.

 بخش های الزامی برای پر کردن فرم متاهلین شامل

 • نام و نام خانوادگی به لاتین/تاریخ روز، ماه، سال تولد به میلادی/محل تولد
 • میزان تحصیلات
 • وضعیت تاهل
 • عکس

اگر متاهل هستید و دارای فرزند هستید، مرد خانواده به صورت مجزا و به عنوان سرپرست می تواند، همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه معرفی کند و از مزایای آن بهره ببرد. همچنین خانم خانواده به صورت جداگانه، برای بار دوم به عنوان سرپرست و مرد و فرزندان به عنوان افراد تحت تکفل معرفی کند و فرم را پر کند . در این صورت اگر هر کدام برنده شوند، کل خانواده گرین کارت را دریافت خواهند کرد. وزارت امور خارجه آمریکا برای متاهلین امتیازات بهتری را در نظر گرفته به همین دلیل اگر شانس خوبی داشته باشید و در این مسابقه بزرگ ببرید؛ می توانید به همراه کل خانواده مقیم دائم آمریکا شوید. اما در کنار این امتیازات باید در سفارت حرف هایی برای گفتن داشته باشید و بتوانید ثابت کنید خرج و مخارج همسر و کودک خود را می توانید بدهید.

این یکی از بهترین راهکارها برای افرادی است که متاهل هستند و می خواهند شانس خود را در لاتاری امتحان کنند. به یاد داشته باشید اگر خودتان قصد رفتن به آمریکا را ندارید و می خواهید فرزندتان وارد لاتاری شود؛ باید بالای ۱۸ سال باشد. در غیر این صورت امکان ثبت نام برای فرزند خانواده نخواهد بود.

ضمانت ثبت نام صحیح در سایت لاتاری

ثبت نام در لاتاری و پر کردن فرم لاتاری آمریکا، نیازمند دقت و وسواس خاصی است. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید یا در پر کردن فرم شک دارید، به ما اعتماد کنید. مجموعه ما تضمین می دهد درست ترین و بدون اشکال ترین فرم لاتاری را برای شما و فرزندانتان را پر کرده و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

لازم به تذکر است که افراد سودجو زیادی درزمینۀ لاتاری در حال فعالیت هستند و با گرفتن پول‌های هنگفت، ثبت‌نام در لاتاری ۲۰۲۱ را انجام می‌دهند. خواهشمندیم این افراد را شناسایی کرده و هرگز پول و آینده خود را به دست آنها نسپارید. مؤسسات معتبری هستند که با هزینه‌های بسیارکم این کار را برایتان با دقت و بررسی مدارک شما انجام داده و نتیجه کار بهتر خواهد بود. اگر به افراد حرفه‌ای اعتماد کنید و لاتاری را به‌دست آنها بسپارید، ثبت‌نام به موقع انجام شده، وسواس فوق‌العاده در تأیید مدارک و ثبت‌نام آنها و در انتها نتیجه قرعه‌کشی را خودشان توسط ایمیل یا پیامک برایتان ارسال خواهند کرد.

احتمال گرفتن ویزا برای برنده لاتاری

احتمال گرفتن ویزا برای برندگان لاتاری به مراحلی که بعد از قرعه کشی در نظر گرفته شده، بستگی دارد. هر چه این مراحل با دقت و وسواس بیشتری طی شود و در زمان مشخص صورت گیرد امکان دریافت ویزا بیشتر خواهد بود. برخی افراد برای پیشبرد سریع مراحل ویزا، وکیل مهاجرتی می گیرند که شاید برای پرداخت هزینه های وکیل مشکلی ندارند. اما اگر می خواهید به تنهایی این مسیر را طی کنید. حتما باید در زمان مشخصی که سفارت برای شما تعیین کرده تمامی مدارک را تحویل دهید. فقط به یاد داشته باشید، گول هر وکیل یا افراد سودجو را نخورید. زیرا برندگان زیادی در مسیر گرفتن کارت سبز به وکیل های دروغین اعتماد کردند و پول های هنگفتی تیز از دست داده اند.

برخی افراد به دلیل اهمال کاری که دارند، کارها را به زمان آخر موکول کرده و همین موضوع باعث شده روند دریافت ویزا کند پیش رود یا این فرصت طلایی که در زندگی هر کسی رخ نمی دهد را از دست بدهند. اگر واقعا در این مسیر فردی جدی هستید و می خواهید برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنید. زمان را جدی بشمارید و در اولین فرصت بعد از بردتان در لاتاری، به تهیه مدارک و دیگر مراحل اقدام کنید.

وقت سفارت یکی از مهمترین قسمت های دریافت ویزا است. اگر در این مرحله بتوانید به سوالات به درستی پاسخ دهید، قطعا افسر سفارت رضایت داده و طولی نخواهد کشید که گرین کارت آمریکا برای شما صادر خواهد شد.

نتیجه گیری این است که اگر مراحل قبلی را با پیروزی و با دقت بسیار بالا پشت سر بگذارید، احتمال دریافت گرین کارت آمریکا ۱۰۰ درصد خواهد بود.

اعلام ابطال نتایج لاتاری

معقوله ی ابطال اصولا در لاتاری به ندرت پیش می آید و برای آن تدابیری اندیشیده اند. اما طی این سال ها، یک بار در سال ۲۰۱۲ وزارت خارجه آمریکا مجبور شد به دلیل اشتباه پیش آمده در برنامه کامپیوتری، کسانی که جزء برندگان لاتاری گرین کارت بودند را به طور رسمی باطل اعلام کند. ظاهرا بیش از ۲۰ هزار نفری که قبلا نامشان به عنوان برنده لاتاری اعلام شده بود، به طور اشتباه تنها از میان کسانی انتخاب شده‌ بود که در دو روز اول مهلت سی روزه لاتاری، ثبت نام کرده بودند.

وزارت خارجه آمریکا ضمن عذرخواهی از برندگان که در پذیرفتن آنها معذور بودند و تعداد زیادی ایرانی هم در بین آنها قرار داشت؛ اعلام کرد که فرصت دیگری در جولای همان سال به این افراد داده خواهد شد و نیازی به نگرانی نخواهد بود. اما با این حال تعداد زیادی صرف نظر کردند و امید خود را از دست دادند. از سال ۲۰۱۲ تاکنون لاتاری با دقت بیشتری انجام می شود؛ به طوری که اشتباه در آن به صفر رسیده است. وزارت خارجه آمریکا بر اساس Diversity Visa Program، هر ساله ۵۰ هزار نفر از کسانی که برای این برنامه ثبت نام می‌کنند را به صورت تصادفی از طریق کامپیوتر انتخاب می‌کند و برایشان ویزای اقامت دائم آمریکا را صادر می‌ نماید.

فرایند و روند قرعه کشی

در این قسمت می‌خواهیم شما را با روند قرعه‌کشی لاتاری آشنا کنیم تا بدانید بعد از ثبت‌نام چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. وزارت خارجه آمریکا برای برندگان لاتاری یک دستگاه کامپیوتر تهیه کرده تا به طور تصادفی نام‌ها را از بین ۵۵ هزار نفر انتخاب کند. تمام قصدشان از انتخاب تصادفی این است که تقلبی صورت نگیرد و طبق صلاحیت سیستم گزینش شوند.

اگر در منطقه غیرمجاز هستید و ثبت نام کرده اید، به هیچ عنوان در قرعه کشی قبول نشده و به طور اتوماتیک نامتان از لیست حذف خواهد شد. البته کسانی اصول صحیح ثبت نام را رعایت نکرده باشند نیز گرفتار همین موضوع خواهند شد. کسانی که در قرعه کشی ثبت نام کرده اند باید واجد شرایط بوده و تمام الزامات مهاجرت به ایالات متحده را بر طبق قانون لاتاری داشته باشند.  اگر چه برندگان قرعه‌ کشی به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند اما توزیع جغرافیایی خاصی در این قرعه‌ کشی لحاظ می‌شود.

لازم به تذکر است که هیچ کشوری مجاز نیست بیش از ۷ درصد از برنده‌ ها را به خود اختصاص دهد و برای این هفت درصد برنامه ریزی های لازم نیز از قبل انجام شده است.

به علاوه، سهمیه برندگان در مناطق آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی و حوزه کارائیب تقسیم شده و سهم هر منطقه بر حسب تعداد مهاجرانی که در ۵ سال گذشته از آن منطقه به آمریکا رفته‌اند مشخص می‌شود. در این قسمت شما را با روند قرعه کشی آشنا کردیم در نتیجه قبل از ثبت نام به تمام موضوعات لاتاری واقف هستید.

مدت زمان انتظار از ثبت نام تا اعلام نتایج

طبق گزارشات و برنامه ریزی لاتاری سال های گذشته، به احتمال فراوان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱ در سوم یا چهارم اکتبر ۲۰۱۹ شروع شده و به مدت ۳۴ روز به طول می انجامد. لازم به تذکر است که از اتمام ثبت نام تا اعلام نتایج ۶ ماه می گذرد و بعد نتایج اعلام خواهد شد.

اگر قصد دارید در لاتاری امسال شرکت کنید، حتما زمان ثبت نام و اعلام نتایج را در مکانی در دسترس یادداشت کنید تا فراموش نشود. اگر وارد سایت رسمی لاتاری شده اید و مکان ثبت نام را پیدا نکردید به این دلیل است که هنوز تاریخ شروع ثبت نام نیست و دکمه ثبت نام خاموش است.

نقش تحصیلات کامل و بالا در لاتاری

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند هر چه مدارک بیشتری جمع کنند یا مدارک بالای تحصیلی داشته باشند، امکان برد آنها در لاتاری بیشتر است. اما در این بخش می خواهیم به شما توضیح دهیم که مدارک تحصیلی نقشی در انتخاب زود هنگام شما نداشته و تاثیری در شانس شما نخواهد داشت. در واقع ۵۵ هزار نفری که ثبت نام کرده اند، توسط کامپیوتر انتخاب شده و ذهن کامپیوتر قادر به شناخت مدارک شما نخواهد بود. تنها موردی که لاتاری می تواند آن را تشخیص دهد، ثبت نام صحیح است. ما اصرار داریم ثبت نام خود را به دست افراد حرفه ای بسپارید تا واژه های مختص به مدارک شما را با دقت انتخاب کنند. زیرا یک اشتباه تمام ثبت نام را دچار مشکل کرده و حتی اگر کدی دریافت کنید در واقع انگار ثبت نام نکرده اید و از دور برنامه حذف خواهید شد.

فقط پیشنهاد ما این است که حتما مدرک دیپلم داشته باشید یا برای جایگزین آن از شغل مناسب با رزومه کاری ۲ ساله استفاده کنید. در ضمن اگر در ۵ سال گذشته ۲ سال سابقه کار داشته باشید؛ مورد قبول لاتاری هستید در غیر این صورت تا زمان گرفتن دیپلم یا سابقه کار، اجازه ثبت نام نخواهید داشت.

داشتن مدرک بالا تحصیلی به طور مستقیم در لاتاری تاثیرگذار نخواهد بود و شانس و امتیازی به شما تعلق نمی گیرد. اما قطعا بعد از رسیدن به خاک آمریکا در تعیین شغل آینده یا دانشگاه مورد نظرتان کمک کرده و موفقیت های بیشتری در آمریکا نصیب شما خواهد شد.

در صورت برنده نشدن امکان شرکت چند سال پیاپی در لاتاری وجود دارد؟  

اول می خواهیم در خصوص افرادی صحبت کنیم که بیش از یک بار در لاتاری ثبت نام می کنند. این دسته افراد به سرعت شناسایی شده و از دور خارج می شوند. همچنین برای آنها تخلف حساب شده و نمره منفی می گیرند و امکان اینکه در دوره های بعدی نتوانند در لاتاری شرکت کنند بالا می رود. پیشنهاد ما این است از این دسته تقلب ها جلوگیری کنید و فقط یک بار شانس خود را امتحان کنید. اگر بخواهید با تقلب پیش بروید، شانس سال بعد خود را نیز از دست خواهید داد.

قانون لاتاری تنها یک بار ثبت نام برای هر فرد را می پذیرد و این یعنی ارسال یک مدرک. وزارت امور خارجه از فناوری های پیشرفته ای در جهت شناسایی این افراد به کار می گیرد. با این حال زوج ها می توانند هر یک جداگانه شانس خود را امتحان کنند و مقایسه با فرد مجرد از شانس بیشتری برخوردار هستند.

حال اگر برنده نشدید لازم به نگرانی نخواهد بود و سال بعد نیز می توانید مجدد شانس خود را امتحان کنید. در واقع سیستم لاتاری به گونه ای برنامه ریزی شده که سالیانه افراد می توانند ثبت نام کنند. و اینکه برخی افراد می گویند فقط یک بار می تواند شرکت کرد اصلا صحیح نیست.

سعی کنید خود را درگیر شایعات در نکنید و به صحبت های برخی افراد سودجو گوش ندهید. تنها راه دسترسی به واقعیت منابع معتبر لاتاری است. حتی موسسه های مهاجرتی مانند ما می توانند اطلاعات دقیق تری در اختیار شما دوستان قرار دهند.

کشورهای غیر مجاز برای ثبت نام در لاتاری

در بخش‌های قبلی در خصوص کشورهای مجاز برای ثبت‌نام در لاتاری صحبت کردیم. در این بخش به کشورهایی که می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی در لاتاری شرکت کنند اطلاعاتی جامع و مفید را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

قبل از ثبت‌نام در لاتاری کشور خود را چک کنید تا در لیست کشورهای غیرمجاز نباشد. اگر جزء کشورهای غیرمجاز باشید و شروع به ثبت‌نام کنید در واقع از همان اول بازنده لاتاری هستید. زیرا سیستم به‌صورتِ خودکار شما را تشخیص داده و از دور قرعه‌کشی خارج و حذف خواهد کرد. به‌عنوانِ‌مثال اگر در انگلیس زندگی می‌کنید و فردی انگلیسی هستید؛ به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید در لاتاری شرکت کنید. اکثر کشورهای دنیا می‌توانند در لاتاری شرکت کنند. طی یک سال گذشته تأکید می‌شد که امکان دارد ایران نیز از لاتاری حذف شود، اما چنین نشد و همچنان ایران در لیست کشورهای مجاز قرار دارد.

کشورهایی که نمی‌توانند در لاتاری شرکت کنند، به شرح زیر است:

یکی از دلایلی که این کشور ها از لیست کشورهای مجاز خارج شده، این است که به اندازه کافی شهروندان این کشورها به آمریکا مهاجرت کرده و حد و حدود تابعیت آن‌ها در آمریکا پر شده است. آمریکا قصد دارد با برنامه ریزی دقیق تابعیت های مختلف را به آمریکا آورد و از نفع اقتصادی و نیروی کار آنان بهره ببرد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

همانطور در مباحث قبلی گفتیم مراحل متفاوتی دریافت گرین کارت از طریق لاتاری وجود دارد. ناگفته نماند که مراحل بعد از برد در لاتاری زمان بر بوده و نیازمند هزینه است. اما هزینه ها به گونه ای نیست که نتوانید پرداخت کنید. در مرحله اول یک فرم خاص است که باید آن را پر کنید. بعد به ترجمه مدارک مورد نیاز خود پرداخته و آنها را برای سفارت نگه دارید. یکی از مهمترین قسمت های بعد از برنده شدن صحت سلامتی شماست. در این مرحله واکسن های مشخصی انجام شده و با توجه به آزمایش های درخواستی سلامت شما مشخص می شود.

بعد تمامی این مدارک را نزد خود نگه داشته و به سفارت مورد نظرتان ارائه دهید. در مرحله سفارت باید به سوالاتی که افسر سفارت از شما می پرسد جواب دقیق و صحیح دهید تا وی را قانع کنید که می توانید هزینه و مخارج خود در آمریکا را به دست آورید و دست خالی نمی خواهید در آمریکا زندگی کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از ورود به سفارت، از کسانی که تجربه بردن لاتاری را دارند سوال کنید و از تجربه های آنها بپرسید. افراد با تجربه در این زمینه به شما کمک می کنند با آمادگی بیشتری در سفارت حاضر شوید و استرس نداشته باشید. 

هرچه این مراحل را با دقت و تمرکز بیشتری پشت سر بگذارید امکان برد شما برای دریافت گرین کارت آمریکا افزایش پیدا کرده و به سرعت وارد خاک آمریکا خواهید شد. به یاد داشته باشید مدارک را دقیق با توجه به آنچه سفارت از شما می خواهد ارائه دهید؛ نه کمتر نه بیشتر.

میزان تحصیلات برای ثبت نام در لاتاری

در این بخش می‌خواهیم در مورد میزان تحصیلات در ثبت‌نام برای لاتاری صحبت کنیم. مدرک تحصیلی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مدارک شماست. مدرک تحصیلی از شرط‌های بسیار مهم است که اشتباه در این زمینه به عدم دریافت ویزا ختم خواهد شد. نکته مهم اینجاست که فرم‌های تقاضای ویزای در هر کشوری بر اساس قوانین همان کشور تهیه می‌شوند و انتظار می‌رود که بر اساس قوانین همان کشور نیز تکمیل شوند. پس حتماً نوع تحصیل خود را صحیح وارد کنید.

در پروسه ثبت نام لاتاری اشتباهات زیادی صورت می گیرد و یکی از حائز اهمیت ترین این اشتباهات در خصوص تحصیلات است. در صورتی که اعلام کردید دیپلم، لیسانس، فوق یا دکترا دارید و سپس در اردیبهشت سال بعد از برندگان لاتاری گرین کارت بودید، دقت کنید که باید و باید بتوانید مدرک دیپلم معادل را به افسر سفارت ارائه کنید. در غیر این صورت reject خواهید شد.

در حین ثبت نام به نام های انگلیسی دوره تحصیلی خود دقت کنید. برخی به علت اینکه دانش زبانشان پایین است؛ لغات اشتباهی را کلیک کرده و همین بی دقتی ها باعث شده در سفارت رد شوند.

درزیر ما به معادل انگلیسی مدارک دانشگاهی اشاره کرده ایم

 • مدرک پزشکی و فوق تخصص در پزشکی معادل با Doctorate
 • مدرک فوق دیپلم و لیسانس معادل با university degree
 • مدرک فوق لیسانس معادل با advanced degree
 • مدرک دکترا یا PHD معادل با Doctorate degree
 • مدرک فنی حرفه ای معادل با vocational School

نکته مهم: مدارک آموزش از راه دور و مجازی پذیرفته نخواهند شد.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در قدم اول باید وارد سایت رسمی لاتاری آمریکا به نام شوید و بر روی لینک زرد رنگی در زیر صفحه به شما نشان داده را کلیک کنید. در قدم دوم صفحه ای برایتان باز می شود که باز با رنگ زرد نوشته شده Continue.

بر روی کلمه Continue کلیک کرده و وارد مرحله بعد شوید. قدم سوم یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها است که باید با دقت گزینه‌های خالی را پر کنید. در قسمت اول که Confirmation Number نام دارد باید کدی را که در پایان ثبت‌نام به شما داده شده را وارد کنید. در قسمت دوم که نام و نام خانوادگی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمایید. در سمت سوم Year of Birth یا تاریخ تولدتان نام دارد را باید سال تولد خود را به میلادی همانند زمان ثبت‌نام وارد کنید. در قسمت آخر که واژه‌ای به نام Authentication قرار دارد؛ باید عین تصویری (عدد یا حروف) که از شما خواسته را وارد کنید و سپس روی گزینه Submit کلیک نمائید. در انتها اگر با واژه successful مواجه شدید لازم است بدانید در لاتاری برنده شده‌اید. در غیر این صورت شانسی برای برد نداشتید.

برخی افراد به دلیل فاصله زیادی که بین ثبت‌نام و اعلام نتایج لاتاری می‌افتد، کد کانفرمیشن خود را فراموش می‌کنند. اما لازم به نگرانی نیست زیرا برایش راهکار در نظر گرفته‌شده است. در صورتی که کانفرمیشن نامبر خود را فراموش یا گم کرده‌اید، روی گزینه Forgot Confirmation Number کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا کانفرمیشن نامبر شما بازیابی گردد. پیشنهاد ما این است که به‌محض دریافت کد خود را در جایی یادداشت کنید تا گرفتار این موضوع نشوید.

اعلام نتایج لاتاری گرین کارت هر ساله در ماه می یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت گرین کارت اتفاق می افتد. اما امسال به خاطر شیوع کرونا و شرایط ایالت متحده، اعلام نتایج لاتاری گرین کارت ۲۰۲۱ از تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۲۰ ساعت ۱۹:۳۰ در سایت در دسترس است.

سایت ثبت نام لاتاری

بهتر است که بدانید لاتاری فقط یک سایت رسمی دارد، هر سایتی به‌غیراز «Electronic Diversity Visa Lottery» کلاهبرداری است و پیگرد قانونی دارد. بنابراین به‌غیراز این نام به هیچ نام دیگری اعتماد نکنید. دفتر مهاجرت ایالت متحده مدام گوشزد می‌کند که از نسخه انگلیسی و اصل آن برای ثبت‌نام در لاتاری بهره ببرید و پول خود را به افراد نالایق ندهید. برخی افراد تعرفه‌های چندین دلاری گرفته و شما را ثبت‌نام می‌کنند. این کار شاید در نگاه اول راحت و بدون هیچ دردسری باشد؛ اما در واقع شما اطلاعات زندگی خود را دست فردی می‌سپارید که هیچ چشم‌اندازی از او ندارید و مشخص نیست در آینده چه اتفاقی برای شما و اطلاعات شخصی‌تان می‌افتند.

پس نکات و قوانین سایت ثبت‌نام لاتاری را با دقت بخوانید و از تک‌تک آن‌ها پیروی کنید تا با خیالی آسوده رجیستر «Register» شوید و منتظر نتایج بمانید. سایت رسمی لاتاری با دقت بالایی ساخته شده و امکان خطا در ثبت‌نام لاتاری به‌ندرت یا اصلاً پیش نمی‌آید.

هرچیزی که درمورد لاتاری لازم است بدانید

برنده شدن در لاتاری یکی از بزرگ‌ترین و سرنوشت‌سازترین اتفاقات زندگی هر فردی است. ما نیز در این مقاله تمام و کمال به نکات ریز در خصوص لاتاری پرداختیم اما در این قسمت که آخرین بخش مقاله است می‌خواهیم در خصوص مسائل ویژه و مهم‌تری صحبت کنیم. تا می‌توانید در قدم اول برای این موضوع خوشحالی کنید و جشن بگیرید اما بعدازاینکه تصمیم گرفتید به‌صورتِ جدی به دنبال مدارک باشید مراقب افراد سودجو باشید. اطلاعات شخصی و شماره پرونده خود را هرگز به کسی ندهید؛ زیرا می‌توانند شانس دریافت ویزای شما را از بین ببرند.

به برخی افراد ساده می گویند، باید در آمریکا وکیل قانونی بگیرید و کارهای شما را در آمریکا انجام دهند. برندگان لاتاری به هیچ وجه نیاز به اعلام وکالت یک وکیل در آمریکا را ندارند. فرایند لاتاری کار ساده ای است و با هزینه بسیار پایین انجام می شود. فریب این دسته افراد را نخورید.

اگر قصد دارید با موسسه معتبری قرارداد ببندید، حتما یک نسخه از قرارداد را از آنها بخواهید. اگر این کار را نکنید، به راحتی آنها می توانند تقلب کنند و شما را بدهکار کند. پس حتما کپی یا اصلی از قرارداد را از آنها بخواهید. در خصوص هزینه ها باید توصیه کرد که حتی اگر بابت برد لاتاری به موسسه مهاجرتی ۵۰ هزار تومان پرداخت می کنید، رسید دریافت کنید. کلاهبرداری های زیادی با هزینه های هنگفت انجام می شود و از افراد ساده سو استفاده می شود. پس حتی بابت هزینه های کمی که پرداخت می کنید امضا و رسید از موسسه دریافت کنید.

برخی افراد سودجو به شما وعده و وعید می دهند که در لاتاری برنده خواهید شد و به شما امیدواری می دهند. تنها زمانی که می توان اطمینان حاصل کرد که شما لاتاری را می  برید، از طریق سفارت است. در مرحله سفارت مشخص می شود شما چند درصد امکان اخذ گرین کارت آمریکا را خواهید داشت یا نه. پس به حرف هیچ کس بسنده نکنید و سعی کنید واقع بین باشید.

داشتن گرین کارت آمریکا مزایای به خصوصی داشته و باعث شده در آمریکا مانند یک سیتیزن آمریکایی به راحتی از محاسن این کشور بهره ببرید. با ما همراه باشید تا به چند نمونه از امتیازات و مزایا کارت سبز ایالت متحده اشاره کنیم. کسی که در لاتاری، گرین کارت آمریکا را می برد؛ بعد از ورودش به خاک آمریکا شاید یک آمریکایی به حساب نیاید اما می تواند از تمامی مزایای این کشور استفاده کرده و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا باشد.

در خصوص روند کاری افرادی که به آمریکا می آیند باید اضافه کرد که این افراد به محض ورود به آمریکا می توانند مشغول به کار شوند. ناگفته نماند که علاوه بر کارهای خصوصی نیز می توانند در کارهای دولتی آمریکا نیز فعالیت کنند و چی از این بهتر.

همان طور که گفتیم، فردی که گرین کارت خود را دریافت کرده است به وسیله آن می تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به آمریکا آورد. مزایای شهروندی شامل حال کل خانواده خواهد بود. افرادی که گرین کارت آمریکا را دارند می توانند به صورت حمایت کننده یا اسپانسر افراد دیگر باشند. بعد از ۵ سال زندگی در آمریکا می توانید درخواست سیتیزن شیپ دهید و به طور رسمی شهروند آمریکایی شوید. افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند و گرین کارت را دریافت کرده اند می توانند؛ به عنوان مقیم هزینه های کمتری از دانشگاه ها را پرداخت کنند.

دارندگان کارت سبز آمریکا، از مزایای داشتن شماره ملی آمریکایی برخودار می‌شوند. این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

در پایان این مقاله قصد داریم بگوییم اکنون بازار مهاجرت به اقسا نقاط جهان داغ است. در همین راستا کلاهبرداران زیادی وارد عمل شده و جیب مردم را خالی کرده و از اطلاعات شخصی آن‌ها نیز استفاده می‌کنند. از شما عزیزان خواهشمندیم قبل از اقدام به هرکاری، سوابق افراد و مؤسسات را چک کنید و از کسانی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند کمک بگیرید.

استفاده از تجربیات مردم اشتباه نیست بلکه از صدمات و خسارات دیگر جلوگیری خواهد کرد. افراد سودجو نیز هستند که به بهانه ثبت‌نام شما در لاتاری، هزینه‌های بسیار بالایی گرفته و از همه مهم‌تر اطلاعات شخصی شما را دزدیده و با آن‌ها کارهای ناشایستی انجام می‌دهند. پس هرگز اطلاعات شخصی و مدارک خود را در دسترس هر فردی قرار ندهید مگر اینکه به سوابق آن‌ها مطمئن باشید.

تیم حرفه‌ای «GO2TR» با ارائه بهترین و مورد اعتمادترین خدمات پاسخگوی تمام نیازهای شما عزیزان است.

نتیجه‌گیری:

از شما عزیزان خواهشمندیم که برای کسب اطلاعات بیشتر

به وب‌سایت ما: go2tr.com

و یا صفحه اینستاگرام ما به آدرس: go2tr.ir

و یا با شماره‌های: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

در اتنها لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی «Go2TR» یکی از مطمئن‌ترین و یکی از باسابقه‌ترین مؤسسات مهاجرتی درزمینۀ مهاجرت  تحصیلی است. همچنین ما در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی شما را همراهی خواهیم کرد و به شما در  ساختن آینده‌ای روشن کمک می‌کنیم.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
28 نظرات
 1. maral می گوید

  با سلام در سایت ثبت نام لاتاری گفته شده که باید برای ثبت نام اطلاعات پاسپورت را وارد کنیم آیا بدون داشتن پاسپورت نمی تونیم ثبت نام کنیم ودر صورت برنده شدن اطلاعات پاسپورتمان را بدیم چون من برای گرفتن پاسپورت هنوز اقدام نکردم وتا پایان مهلت ثبت نام نیز زمان زیادی باقی نمونده .

 2. anbar می گوید

  سلام در ثبت نام لاتاری شماره پاسپورت باید با حروف قبل از آن نوشته شود؟

 3. فرانک می گوید

  سلام یکی از اقوامم در لاتاری برنده شد اما در مصاحبه رد شد ایشون هم اسپانسر در آمریکا داشتند تحصیلات دانشگاهی و سن زیر ۴۰ سال و شرکت و سابقه کاری و زبان و از تمکن مالی برخوردار است .در زمان مصاحبه چه فاکتورهایی بیشترین اهمیت رو داره تا فرد بتونه گرین کارت رو بگیره!؟

 4. Sayed Rohullah می گوید

  سلام عرض ادب خدمت شما
  ان شاءالله که در لاتری برنده شوم بدون کدام مشکل و من دوست دارم در انجا به تحصیل خود ادامه بدهم به امید کامیابی

 5. نگار می گوید

  زمان ثبت نام لاتاری کی هست؟

 6. مهرداد می گوید

  سلام صبح شما بخیر, توضیحات شما بسیار کامل بود متشکرم, آیا مدارک ترجمه و ارایه شده پس از عدم دریافت ویزا در مصاحبه لاتاری ۲۰۲۰ در سفارت محل مصاحبه نگهداشته می شود ؟ اگر جواب منفی است ایا می توان به تجدیدنظر و دریافت ویزای آمریکا امیدوار بود ؟ با سپاس

 7. هرمز می گوید

  سلام وقت بخیر.. من لاتاری ۲۰۲۰برندهشدم کسی هست که هزینه اشو بگیره وبتونه برای من جاب افر پیدا کنه .در حد یه برگه، برای یه مغازه ساده مثل شیرینی فروشی یا هرچی اصلا فرقی نمیکنه ازم خواستن. لطفا اگه کسی هست بهم خبر بده ۰۹۱۳۹۰۹۱۲۰۰

 8. محمد مختارابادی می گوید

  سلام ببخشید بعد از انتخاب شدن حتما باید اسپانسر داشته باشیم

 9. منو می گوید

  زمان ثبت نام کی هست

  1. Hannaneh می گوید

   سلام وقتتون بخیر. برای اطلاعات بیشتر از زمان بندی و ددلاین این بورسیه ها و شرایط آن با مشاورین ما در GO2TR تماس بگیرید. امیدوارم بتونیم راهنماییتون کنیم. ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱

 10. مناجات می گوید

  سلام. مرسی از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتین

 11. Dyozhen می گوید

  سلام خسته نباشید میگم من مدرک دیپلم فنی حرفه ی دارم ولی ۱۲ سال تحصیل داشتم این چطوری میشه ۱۱

 12. مهدیس حیدری می گوید

  سلام دوست عزیز سنتون چقدره؟ و اینکه آیا سابقه کار دارید؟

 13. مهدیس حیدری می گوید

  خوشحالیم که راضی بودید.

  1. کمال می گوید

   سلام ایا شما در امریکا زندگی میکنید یا در ایران؟؟؟؟؟؟

 14. ش . محبی می گوید

  سلام . آیا کسانی که لاتاری برنده میشوند نیاز به جاب آفر دارند تا بتوانند گرین کارتشون رو دریافت کنند ؟

 15. ظاهرنوری می گوید

  سلام به شما ، من یک سوال داشتم از شما کسی که یکبار برنده شده براشون ویزا نداده آیا میتونه همان کیز خود را دوباره پیگیری نمایید ؟

 16. م ح می گوید

  بهتره مستند”پایان بازی”رو ببینید.

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از ثبت نظراتتون. چشم حتما.

 17. نرگس می گوید

  سلام .وقتتون بخیر من برای فرمان ممنوعیتی ک ترامپ صادر کرده خیلی نگرانم چون خوندم برای معافیت از این فرمان یا باید فامیل درجه یک ک گرین کارت امریکا داشته باشه رو واسطه کنیم یا مثلا مخترع یا پزشک حرفه ای باشیم و … ک من هیچ کودوم از این شرایط رو ندارم..
  ۱۹ سالمه و دیپلم تجربی مدرسه فرزانگان(تیزهوشان)هستم …
  با این شرایط اگه اسمم در بیاد چه کاری میتونم برای معافیت از قانون ترامپ انجام بدم؟😔
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای پاسخ سوالتون بهتره با مشاورین گوتوتی آر صتماس بگیرید تا با دقت جوابتون رو بدن. ممنون از ثبت نظراتتون

 18. محمد می گوید

  سلام.
  من در یک سایت فکر کنم https://samvisa.com خوندم امسال خیلی سخت شده برای ایرانی ها. یعنی احتمال انتخاب شدن سخت شده یا رفتن؟ توی تعداد برای ایرانی ها تغییری ایجاد شده؟ چی باعث میشه بعد برنده شدن گرین کارت ندن؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، اطلاعات دقیقش رو میتونید از مشاورین گوتوتی آر بپرسید تا به درستی جواب سوالتون رو بدن . ممنون از وقتی که میگذارید و مطالب رو میخونید.

 19. میعاد می گوید

  سلام وقت بخیر..ببخشید من میخوام نتیجه لاتاری ۲۰۲۱ رو چک کنم همش میزنه اطلاعات نامعتبر است..در صورت که کد Confirmation و بقیه مشخصات رو دقیق با رعایت حروف بزرگ و کوچیک وارد میکنم…چرا همش میزنه اطلاعات نادرست است؟؟؟؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام دوست عزیز، اگر امکانش هست با مشاوران گوتو تی آر تماس بگیرید تا با دقت جواب سوالتون رو بهتون بدن تا مشکلتون حل بشه! ممنون از وقتی که میذارید.

 20. الهام می گوید

  سلام من کدرهگیری موقع ثبت نامم فراموش شده الان واس چک کردن نتیجه قرعه کشی حتما باید وارد بشه باید چکارکنم ؟لطفا راهنمایم کنید

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام لطفا با مشاورین گوتوتی آر تماس بگیرید تا بتونن در این زمینه راهنماییتون بکنند.

 21. کیمیا می گوید

  سلام پس طبق اطلاعاتی که تو سایت بود ثبت نام از ۱۱ مهر شروع میشه برای امسال درسته

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021