راهنمای جامع اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 18 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

اکنون زمان آن فرا رسیده است تا افرادی که موفق به ثبت‌نام لاتاری آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی شده‌اند، گوش‌به‌زنگ باشند. چراکه اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ نزدیک است و امکان تحقق رویای زندگی در آمریکا برای آن‌ها وجود دارد. سالانه افراد زیادی در لاتاری برنده می‌شوند و پس از آن موفق به اخذ ویزای تنوع الکترونیکی (Electronic Diversity Visa) و مهاجرت به این کشور می‌شوند.

ما در این محتوا از «GO2TR» قصد داریم، راهنمایی کامل از تاریخ و نحوه‌ی دریافت نتایج لاتاری را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه خواستار کسب اطلاعات در این زمینه هستید، ما را تا پایان محتوا همراهی کنید.

ساعت و تاریخ دقیق اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲

تاریخ نتایج لاتاری ۲۰۲۲

به‌طور معمول یکی از سوالات رایج درباره لاتاری اطلاع یافتن از ساعت و تاریخ دقیق اعلام نتیجه است. به همین جهت لازم است بدانید که براساس اعلام وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع (DEV)، نتایج لاتاری۲۰۲۲ در بعدازظهر، تاریخ هشت مه یعنی ۱۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ اعلام می‌شود. بنابراین متقاضیان می‌توانند در این تاریخ از نتایج قرعه‌کشی لاتاری مطلع شوند.

چه کسانی می‌توانند نتایج لاتاری ۲۰۲۲ را دریافت کنند؟

کسانی که در  تاریخ ۷ اکتبر (۱۶ مهر) الی ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) ۲۰۲۰ میلادی موفق به ثبت‌نام آنلاین و شرکت در لاتاری شده‌اند، می‌توانند در تاریخ ۸ می یعنی هجده اردیبهشت ماه نتیجه‌ی قرعه‌کشی لاتاری ۲۰۲۲ را دریافت کنند.

مدارک لازم برای دریافت نتایج لاتاری ۲۰۲۲

مدارک لازم برای دریافت نتایج لاتاری ۲۰۲۲

داوطلب برای دریافت نتایج قرعه‌کشی لاتاری ۲۰۲۲ به مدارک خاصی نیاز ندارد. فقط باید تعدادی از اطلاعات مورد نیاز را در دسترس داشته باشد. این اطلاعات عبارت‌اند از:

  • کد ۱۶ رقمی تأییدیه ثبت‌نام (Confirmation Number)
  • نام خانوادگی
  • سال تولد

کد تایید ثبت نام برای نتایج لاتاری

نتایج لاتاری ۲۰۲۲ و کد پیگیری

کد تایید ثبت‌نام (Confirmation Number) یک کد ۱۶ رقمی است که پس از تکمیل فرایند ثبت‌نام آنلاین لاتاری توسط اداره مهاجرت کشور آمریکا برای متقاضی صادر می‌شود. داشتن این کد برای دریافت اعلام نتایج لاتاری ضروری است. به همین خاطر است که در وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع (DEV) به متقاضی توصیه می‌شود که این کد را حداقل تا پایان ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی (هفت مهر سال ۱۴۰۱) نزد خود نگه‌دارند.

لطفا توجه کنید، دریافت کد تایید ثبت‌نام به این معنی نیست که اطلاعات شما به‌صورت صحیح ثبت شده است و در قرعه‌کشی شرکت خواهید کرد. پس از ثبت‌نام، اطلاعات و تصویر متقاضی توسط کارشناسان اداره مهاجرت آمریکا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و چنانچه صحت اطلاعات تأیید شود، متقاضی در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شود.

مراحل دریافت نتایج لاتاری ۲۰۲۲

مراحل دریافت نتایج لاتاری 2022

دریافت نتایج لاتاری ۲۰۲۲ به‌سادگی امکان‌پذیر است. به عبارتی برای دریافت نتیجه قرعه‌کشی سه مرحله اصلی را پیش رو دارید. این سه مرحله عبارت‌اند از:

  1. ابتدا وارد وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع (E-DV) به آدرس dvprogram.state.gov‌ شوید. سپس روی پیوند بررسی وضعیت (Check the status) کلیک کنید.
  2. اکنون وارد صفحه جدیدی می‌شوید. این صفحه ضمن خوشامدگویی در ابتدای صفحه، به شرکت‌کننده اطلاع می‌دهد که برای دریافت نتایج به چه مواردی نیاز دارد. پس از مطالعه این صفحه می‌توانید بر روی گزینه ادامه (Continue) کلیک کنید.
  3. در این مرحله از متقاضی درخواست می‌شود، اطلاعات موردنظر را در کادرهای مخصوص وارد کند. بنابراین ابتدا باید کد ۱۶ رقمی تأیید ثبت‌نام را در کادر مخصوص درج کنید. سپس نام خانوادگی خود را با حروف انگلیسی مطابق بافرم ثبت‌نام بنویسید. اکنون نوبت واردکردن سال تولد است. سال تولد خود را به میلادی در کادر مخصوص وارد کنید. در مرحله‌ آخر کادر مربوط به احراز هویت را مطابق با تصویری که برای شما به نمایش گذاشته می‌شود، تکمیل کنید. سپس در پایان بر روی گزینه‌ی ارسال (submit) کلیک کنید.

در صورت برنده شدن می‌توانید از متخصص‌های مهاجرتی «GO2TR» در زمینه‌ چگونگی اخذ ویزا و مهاجرت به آمریکا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

برنده لاتاری

متقاضی محترم لطفا این امر را در نظر بگیرید که شما پس از برنده شدن در لاتاری مسیر نسبتا طولانی برای اخذ ویزای آمریکا در پیش‌رو دارید. بنابراین شاید به کمک یک وکیل مهاجرت باتجربه نیاز داشته باشید. همچنین این نکته را مدنظر قرار دهید که وزارت امور خارجه آمریکا هرگز ایمیلی مبنی بر برنده شدن در لاتاری برای شما ارسال نمی‌کند. بنابراین تنها راه آگاهی یافتن از قبولی یا عدم قبولی در لاتاری، مراجعه به وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع (DEV) است. با این حال شما در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی لاتاری، شانس بسیاری برای دریافت گرین کارت آمریکا خواهید داشت. تنها کافی است، مراحل دریافت ویزای DV را با موفقیت و در اسرع وقت پشت سر بگذارید.

برنده شدن در لاتاری هرگز تضمینی برای دریافت ویزا نیست. برای دریافت ویزای DV، افراد منتخب باید کلیه شرایط دریافت آن را طبق قوانین ایالات‌متحده داشته باشند.

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری

مراحل نتایج لاتاری ۲۰۲۲

برای اینکه شرایط دریافت ویزای الکترونیکی تنوع (E_DV) را داشته باشید، باید چند مرحله را پشت سر بگذارید. این مراحل عبارت‌اند از:

۱. تأیید صلاحیت

برای تأیید صلاحیت، متقاضی باید از دیپلم دوازده ساله برخوردار باشد، یا در پنج سال گذشته، در یکی از شغل‌های مورد تایید وزارت کار ایالات‌متحده، دو سال سابقه کار داشته باشد. همچنین دارای شماره گذرنامه معتبر باشد.

۲. ارسال درخواست ثبت‌نام ویزای مهاجرتی و بیگانگان

برای درخواست ثبت‌نام ویزای DV متقاضی اصلی و کلیه اعضای خانواده‌ وی شامل همسر و فرزند زیر بیست و یک سال باید فرم DS-۲۶۰ را تکمیل کرده و به مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) ارسال کنند. همچنین لازم است پس از ارسال آن به‌صورت آنلاین، صفحه تأیید را چاپ کنند. متقاضی باید این صفحه را برای مصاحبه ویزا به همراه داشته باشد.

۳. ارسال اسناد پشتیبانی

بعد از اینکه KCC فرم درخواست DS-۲۶۰ متقاضی و خانواده همراه وی را دریافت و پردازش کرد، اسناد پشتیبان مورد نیاز و دستورالعمل‌های مربوط به نحوه ارائه آن را برای متقاضی ارسال می‌کند. تا زمانی که نسخه‌های اسکن شده از تمام اسناد پشتیبان مورد نیاز را ارائه ندهید، وارد مرحله مصاحبه نخواهید شد.

۴. مصاحبه

بعد از اینکه مرکز کنسولی کنتاکی، فرم DS-۲۶۰ متقاضی را کامل بررسی کرد، در صورت تأیید مدارک پشتیبانی، ایمیلی برای وی ارسال می‌کند تا به او اطلاع دهد، زمان و مکان مصاحبه‌ وی تأیید شده است. بنابراین متقاضی برای مشاهده تاریخ، زمان و مکان مصاحبه خود، باید از طریق وب‌سایت ویزای تنوع الکترونیکی وارد سیستم بررسی وضعیت شود. لازم است متقاضی اطلاعات مربوطه را چاپ کند و با خود به مصاحبه ببرد.

در صورتی که متقاضی، همسر و فرزندان وی ( افراد تحت تکفل برنده)، واجد شرایط دریافت EDV باشند، باید در مصاحبه حضور داشته باشند. پس از مصاحبه، افسر کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که درخواست ویزای او تایید یا رد شده است.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید