خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 22 تیر 1400 توسط مونا گلناری تبریزی

برنده شدن در قرعه‌کشی بزرگ لاتاری، امکان دریافت اقامت دائم، کار و زندگی آزادانه در آمریکا را با صرف کمترین هزینه به اشخاص می‌دهد. به همین دلیل شرکت در آن یک شانس بزرگ برای افرادی محسوب می‌شود که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند. شانسی که هر سال زندگی پنجاه هزار نفر را در اغلب نقاط دنیا دگرگون می‌کند.

اگر آنقدر خوش شانس بودید و در لاتاری امسال برنده شدید حتما ویدیوی زیر را مشاهده کنید، چرا که کلیه‌ مراحلی را که پس از برنده شدن در لاتاری باید پشت بگذارید کاملا به صورت رایگان در این ویدیو آموزش خواهید دید.

چگونه در لاتاری آمریکا برنده شویم؟

ثبت نام برای برنده شدن در لاتاری

برای برنده شدن در لاتاری آمریکا ابتدا باید در قرعه‌کشی بزرگ لاتاری به صورت صحیح ثبت نام کنید. هر سال در ماه اکتبر (مهر ماه) ثبت نام لاتاری آغاز می‌شود و در ماه نوامبر(آبان ماه) فرصت ثبت نام به پایان می‌رسد. برای ثبت نام می‌توانید به صورت مستقل عمل کنید و در وب سایت www.dvprogram.state.gov ثبت‌نام کنید و یا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. برای اینکه بتوانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. باید مجموعه‌ای از شرایط و مدارک لازم را داشته باشید و فرایند ثبت‌نام را به صورت صحیح پشت سر بگذارید. بنابراین چنانچه هنوز در لاتاری ثبت نام نکرده‌اید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب راهنمای جامع ثبت نام در لاتاری را مشاهده کنید تا خود را برای ثبت نام در لاتاری سال آینده آماده کنید و شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری امتحان کنید.

آیا میدانستید که سالانه حدود چهل درصد از ثبت نام کنندگان در لاتاری از قرعه‌کشی حذف می‌شوند. تنها به این دلیل که اشتباه ثبت نام می‌کنند و یا عکس آن‌ها مطالبق با استانداردهای لاتاری نیست!

اعلام نتایج لاتاری

دریافت نتیجه برنده شدن در لاتاری

 هر سال تقریبا شش ماه پس از ثبت‌نام در لاتاری یعنی در ماه می (اردیبهشت) نتایج لاتاری مشخص می‌شود و اسامی برندگان لاتاری توسط وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع (E-DV) اعلام خواهد شد. لطفا به این نکته توجه کنید که هرگز ایمیل و یا پیامکی از سوی وب‌سایت ویزای الکترونیکی تنوع مبنی بر برنده نشدن یا برنده شدن در لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود بلکه لازم است که خودتان نتیجه قرعه کشی را چک کنید و یا از طریق موسسه‌ای ‌که با کمک آن اقدام به ثبت نام کرده‌اید، از نتایج لاتاری مطلع شود. بنابراین چنانچه در لاتاری امسال شرکت کرده‌اید و منتظر نتایج آن هستید، می‌توانید مطلب راهنمای جامع اعلام نتایج لاتاری را مطالعه کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

پس از برنده شدن در لاتاری

برنده شدن در لاتاری و دریافت ویزا

نباید فراموش کنید که برنده شدن در لاتاری تضمینی برای دریافت ویزای آمریکا نیست! به عبارتی برنده شدن در این قرعه‌کشی به تنهایی منجر به دریافت خودکار کارت سبز (green card) از طریق پست نمی‌شود. اگر آنقدر خوش شانس باشید که در لاتاری برنده شوید، یعنی شما فرصت درخواست گرین کارت را کسب کرده‌اید. بنابراین پس از برنده شدن در لاتاری لازم است که شخص مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و خود را برای مصاحبه لاتاری آماده کند.

شاید شرکت در مصاحبه لاتاری و عملکرد صحیح در این مرحله بیشترین اهمیت در فرایند ثبت نام و موفقیت در لاتاری را داشته باشد. به همین جهت برای موفقیت در این مرحله بهتر است از یک وکیل مهاجرت به آمریکا کمک بگیرید. معمولا تعیین تکلیف نهایی برندگان لاتاری پس از مصاحبه صورت می‌گیرد. تعیین تکلیف و یا به اصطلاح بسته شدن پرونده لاتاری اشخاص به طور تقریبی دو سال پس از شرکت در لاتاری و قبولی در آن انجام می‌شود.

برای درک بهتر زمان‌بندی دقیق برنامه لاتاری آمریکا جدول زیر را مشاهده بفرمایید.

زمان ثبت‌نامزمان اعلام نتایجزمان تعیین تکلیف برنده
سال ۲۰۱۸سال ۲۰۱۹لاتاری ۲۰۲۰
سال ۲۰۱۹سال ۲۰۲۰لاتاری ۲۰۲۱
سال ۲۰۲۰سال ۲۰۲۱لاتاری ۲۰۲۲
سال ۲۰۲۱سال ۲۰۲۲لاتاری ۲۰۲۳

پس از موفق شدن در مصاحبه لاتاری

برنده شدن در لاتاری و شرکت در مصاحبه

شخصی که در مصاحبه پذیرفته می‌شود، در نهایت موفق به دریافت گرین کارت آمریکا خواهد شد. این کارت توسط خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) صادر می‌شود. صاحب گرین کارت آمریکا حق کار و زندگی دائم در این کشور را دارد. همچنین با داشتن این کارت می‌تواند از کلیه امکانات بهداشتی، آموزشی و اجتماعی آمریکا برخوردار شود.

گرین کارت در واقع، یک نام محاوره‌ای برای کارت شناسایی است که نشان‌دهنده حق اقامت دائم و نامحدود در ایالات متحده آمریکا است. گرین کارت به دلیل اینکه از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ میلادی سبز رنگ بوده‌اند، این نام مستعار را یافته است.

راهکارهای افزایش شانس برای برنده شدن در لاتاری

برنده شدن در لاتاری برای متاهل ها

یکی از سوالات رایج درباره لاتاری آمریکا که همواره مطرح می‌شود، روش‌های افزایش شانس برای برنده شدن در قرعه‌کشی است. در واقع لازم است بدانید که فرایند برنده شدن در لاتاری کاملا شانسی است. قرعه‌کشی به صورت تصادفی و به وسیله رایانه انجام می‌شود. با این وجود چند راهکار قانونی و رایگان برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد.

چنانچه متاهل هستید، شما و همسرتان به طور جداگانه در لاتاری ثبت‌نام کنید. این‌گونه در صورتی که هرکدام از شما برنده شود، می‌تواند همسر و فرزندان زیر بیست یک سال خود را به آمریکا ببرد. بنابراین شانس پذیرش شما دو برابر می‌شود. به علاوه از آنجا که هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد اعضای خانواده برای شرکت در لاتاری وجود ندارد، فرزندان شما نیز اگر واجد شرایط شرکت در قرعه‌کشی هستند می‌توانند شانس خود را امتحان کنند. هرچند که آنها نمی‌توانند شما را بلافاصله با خود به آمریکا ببرند اما می توانند در آینده بر روند ورود شما به آمریکا تاثیر مثبت داشته باشند.

نکات طلایی که شرکت کنندگان لاتاری باید بدانند!

  • ثبت نام در لاتاری باید کاملا صحیح انجام شود تا در قرعه‌کشی شرکت داده شوید.
  • قرعه‌کشی لاتاری به وسیله رایانه انجام می‌شود و کاملا شانسی است.
  • خود باید جویای دریافت نتایج لاتاری باشید.
  • ثبت نام در لاتاری کاملا رایگان است.
  • شانس سهم بزرگی در فرایند برنده شدن در لاتاری دارد اما اخذ لاتاری گرین کارت نیازمند عملکرد صحیح است.

منبع

investopedia

2 دیدگاه برای “خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021