x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

جمهوری دومینیکن

جمهوری دومینیکن از بخش های شمال با اقیانوس اطلس و از سمت مغرب با هائیتی همسایه است از سوی دیگر این کشور از بخش های جنوبی با دریای کارائیب مرز مشترک دارد. جمهوری دومینیکن یک بخش خاوری جزیره هیسپانیولا محسوب می‌شود و بخش باختری این کشور هائیتی نامیده می‌شود. جمهوری دومینیکن دارای سه خلیج مهم به اسم‌های لویا ، سامانا و اوکوا بوده است. سواحل زیبای پونتا کانا باعث رشد صنعتی گردشگری در جمهوری دومینیکن شده است. بی تا و ایزابلا دو دماغه مهم در جمهوری دومینیکن محسوب می‌شوند و رودهای مهم جمهوری دومینیکن نیز شامل ریویاک و ریویونا است. در بین قلل مختلفی که در جمهوری دومینیکن دیده می‌شود تینائی و گالو دو مورد بسیار مهم هستند. هر یک از جزایر جمهوری دومینیکن دارای دیدنی های مخصوصی هستند. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در جمهوری دومینیکن از 1.36 درصد به مرز 12.65 درصد رسیده است. وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در این کشور 14.00 درصد ارزیابی شده است. تولید ناخالص داخلی در جمهوری دومینیکن در حدود 81.30 میلیارد USD است. تولید ناخالص داخلی سرانه 7750.93 USD است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Dominican Republic عربی: جمهورية الدومينيكان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزوی معادل با 0.019 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 001-809
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 76
 • پایتخت: سانتو دومینگو
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از ,10.77 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-4) utc-4:00
 • دامنه اینترنتی: .do
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 75.93 billion USD

سفر به جمهوری دومینیکن

جمهوری دومینیکن دارای آب و هوای گرمسیری است وضعیت گرمسیری در این کشور بر اساس تغییرات درجه دمای موجود ارزیابی می‌شود و هر فصل با یک درجه دمای مخصوص همراه است. اینطور که مشخص است این کشور در وسط خود یک کمربند است که می‌تواند موقعیت طوفانی را نشان دارد، نزدیک شدن به این کمربند ارزیابی شده است و مشخص است که باید در فصل مشخصی از سال به این کمربند نزدیک نشد. این موقعیت منطقه‌ای وابسته به سیاست های مخصوص ارزیابی می‌شود. خشکسالی در این بخش وابسته به دوره های مخصوصی ارزیابی می‌شود. در این کشور یک سری موقعیت های گردشگری خوب دیده می‌شود. مشخص است که برای فضای گردشگری این کشور افراد نیاز است که فضای گردشگری خوبی را شکل دهند. موقعیت گردشگری در این کشور به واسطه جو آب و هوایی بیشتر در فصل بهار است. تور تفریحی یک روزه به آبشار جاراباکوآ یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید در طول زندگی خود داشته باشید. این جاذبه طبیعی در کل دنیا زبانزد است و مهمترین مکان گردشگری جمهوری دومینیکن محسوب می‌شود.

سفر به جمهوری دومینیکن

زندگی در جمهوری دومینیکن

جمهوری دومینیکن را با دومینیکا اشتباه نگیرید! جمهوری دومینیکن یک کشور در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا است این جمهوری به طور کلی به پایتختی سانتو دومینگو قرار دارد و زبان رسمی مردم این کشور نیز اسپانیایی است، مردم این کشور از پول رایج پزوی استفاده می‌کنند. جمهوری دومینیکن دارای 10 میلیون نفر جمعیت است و مساحت آن در حدود 48445 کیلومتر مربع است پس از کوبا این کشور دومین کشور بزرگ در حوزه کارائیب محسوب می‌شود به طوریکه از سده هفتم این موقعیت در زمینه شایعات مختلف بررسی شده است. در جمهوری دومینیکن وضعیت حقوق برای سال 2016 در حدود 18273 DOP است مشخص است که این حقوق می‌تواند وابستگی‌های اقتصادی زیادی را داشته باشد شرایط این حقوق به این صورت است که اولاً باید سود افزایش حقوق در سال های پیش رو بررسی شود. میانگین حقوق در سال 2017 به ارزش 18949 DOP بوده است و رشد 4 درصدی خود را حفظ کرده است در سال 2018 وضعیت حقوق به رشد 3 درصدی رسیده و دولت هیچ رقم ثابتی را در این راستا اعلام نکرد.

زندگی در جمهوری دومینیکن

مهاجرت به جمهوری دومینیکن

شما برای اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکن نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه دارید که البته نیاز است از طریق پلیس fbi ارزیابی شده باشد و مشخص شود هیچ سابقه کیفری ندارید مشخص است که این رویکرد باید برای 5 سال اخیر باشد و در نهایت از طریق محل اقامت شما نیز بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد. در صورتی که در مدت سی روز در این کشور یا بیشتر زندگی کرده‌اید در طول دوره اقامت خود پیش از درخواست شهروندی نیاز است که تقاضای 16 سال خود را داشته باشید تا پاسپورت شما اعتبار تحت هر شرایط برای بیش از 15 سال داشته باشد. افراد باید 9 قطعه عکس در اندازه پاسپورتی داشته باشند نیاز است که 6 قطعه عکس به صورت تمام رخ و 3 قطعه عکس به صورت نیم رخ راست گرفته شود و در صورتی که فرد کمتر از 16 سال سن دارد باید 5 قطعه عکس در اندازه پاسپورتی به طوریکه 3 قطعه تمام رخ و 2 قطعه نیم رخ راست است ارزیابی شود.

مهاجرت به جمهوری دومینیکن

تحصیل در جمهوری دومینیکن

مرحله مدرسه ابتدایی سیستم آموزش جمهوری دومینیکن هشت سال طول کشیده و برای کودکان 6 تا 14 ساله تعیین شده است. آموزش ابتدایی در جمهوری دومینیکن اجباری است. این آموزش به دو چرخه مختلف تقسیم می شود. چرخه اول درجه 1-4 برای کودکان 6-10 ساله و چرخه دوم درجه 5-8 و برای کودکان 10-14 سال است.هر سطح کلاس شامل 10 ماه تدریس است. آموزش متوسطه توسط جمهوری دومینیکن تأمین شده است ، اما این سطح از آموزش اجباری نیست. برای تکمیل دوره متوسطه چهار سال مدرسه لازم است و این برای کودکان 14-18 ساله است. چهار سال به دو چرخه تقسیم می‌شوند که هر سال دو سال طول می‌کشد. چرخه اول شامل آموزش عمومی و اجباری است. از لحاظ ساختاری ، دانشگاه خودمختار سانتو دومینگو از الگوی دانشگاه آلکالی دو هنرس پیروی می کرد.

تحصیل در جمهوری دومینیکن

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

با سلام بنده میخوام توریستی به هائیتی سفر کنم و از انجا درخواست ویزا دومنیکن را بکنم ایا به بنده ویزا میدهند و شدنیست و چه مدارکی احتیاج هست

2020-02-12 21:48:53