x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در جمهوری دومینیکن

مرحله مدرسه ابتدایی سیستم آموزش جمهوری دومینیکن هشت سال طول کشیده و برای کودکان 6 تا 14 ساله تعیین شده است. آموزش ابتدایی در جمهوری دومینیکن اجباری است. این آموزش به دو چرخه مختلف تقسیم می شود. چرخه اول درجه 1-4 برای کودکان 6-10 ساله و چرخه دوم درجه 5-8 و برای کودکان 10-14 سال است.هر سطح کلاس شامل 10 ماه تدریس است. آموزش متوسطه توسط جمهوری دومینیکن تأمین شده است ، اما این سطح از آموزش اجباری نیست. برای تکمیل دوره متوسطه چهار سال مدرسه لازم است و این برای کودکان 14-18 ساله است. چهار سال به دو چرخه تقسیم می‌شوند که هر سال دو سال طول می‌کشد. چرخه اول شامل آموزش عمومی و اجباری است. از لحاظ ساختاری ، دانشگاه خودمختار سانتو دومینگو از الگوی دانشگاه آلکالی دو هنرس پیروی می کرد. این دانشگاه پیشنهادات خود را در چهار مدرسه پزشکی ، حقوق ، الهیات و هنر ترتیب داده است.امروز ، این دانشگاه به هشت بخش گسترش یافته است: علوم انسانی ، هنر ، حقوق و علوم سیاسی ، علوم بهداشتی ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علوم ، مهندسی و معماری و علوم کشاورزی. شما برای هر یک از این بخش ها شانس ورود به کار دارید در واقع موقعیت کاری به واسطه نوع تخصص شما ارزیابی می‌شود.

مشاوره تحصیل در جمهوری دومینیکن
فهرست

تحصیل رایگان در جمهوری دومینیکن

تحصیل رایگان در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در زیر اسامی دانشکده هایی که برای شما روند تحصیل رایگان یا بورسیه جمهوری دومینیکن را فراهم می‌سازند اعلام کرده‌ایم به این ترتیب موقعیت تحصیل برای شما ساده‌تر می‌شود:

 دانشکده علوم اجتماعی و اداری: مدیریت تجارت، مدیریت هتل، قانون ، ارتباطات اجتماعی ، مدیریت مالی و حسابرسی ، بازاریابی ، روانشناسی ، اقتصاد ، اکولوژی و مدیریت محیط زیست .

در این دانشکده شما به واسطه آزمون ورودی که برگزار می‌شود تعیین سطح می‌شوید و در نهایت برای رشته تحصیلی مورد نظر خود اقدام می‌کنید. مدیریت هتل در جمهوری دومینیکن بدون آزمون است اما باید آزمایش های لازم در خصوص سلامت جسمی و روحی شما به همراه تسلط شما به زبان انگلیسی ارزیابی شود.

 • دانشکده مهندسی: مهندسی صنایع ، سیستم ها و مهندسی کامپیوتر ، مهندسی Telematics ، مهندسی عمران ، مهندسی الکترومکانیک ، مهندسی الکترونیک . در این دانشگاه در صورتی که بتوانید ثابت کنید حداقل یک زبان برنامه نویسی را بلد هستید به سادگی پذیرش صورت می‌گیرد در واقع آزمون ورودی نیز قطعه کدی است که باید به درستی اجرا گرفته شود موقعیت این دانشکده در فضای مهندسی بسیار خوب است.

 

 • دانشکده علوم و علوم انسانی: معماری ، آموزش ابتدایی‌، آموزش متوسطه ، فلسفه . برای گروه های معماری آزمون ورودی به شکل کتبی صورت می‌گیرد این در حالی است که موقعیت علوم انسانی در این کشور دسته بندی مخصوص به خود را دارد گروه های علوم انسانی در این کشور بسیار قابل قبول هستند.
 • دانشکده علوم پزشکی: فیزیوتراپی ، پزشکی ، دندانپزشکی‌، پرستاری . برای رشته های پزشکی و شاخه های مربوطه به آن نیاز است در آزمون ورودی شرکت کنید که به نسبت سایر بخش‌ها سخت تر است و نیاز است تا حدی تسلط به زبان داشته باشید.

بورسیه تحصیلی در جمهوری دومینیکن

بورسیه تحصیلی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

دانشگاه Adventist جمهوری دومینیکن (Universidad Adventista Dominicana - UNAD)یک دانشگاه آموزشی Adventistist است که در جمهوری دومینیکن واقع شده و توسط انجمن اعتباربخشی Adventist معتبر است. UNAD درجه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. این دانشگاه دو موقعیت بورسیه تحصیلی برای برخی از رشته ها در نظر گرفته است مشخص است که موقعیت دانشگاه در سال های اخیر رشد زیادی داشته است یک بورسیه تحصیلی به این صورت است که شخص برای مقطع لیسانس اقدام می‌کند و در آزمون ورودی شرکت می‌کند، موقعیت دیگر اینکه شخص برای مقطع فوق لیسانس اقدام می‌کند چنین شخصی اگر دوره لیسانس را در داخل این دانشگاه پشت سر گذاشته باشد به سادگی می‌تواند بر اساس رزومه تحصیلی و همینطور ریز نمراتی که دارد دسته بندی صورت می‌گیرد. موقعیت این رشته تحصیلی مشخص است و البته که این دانشگاه می‌بایست قابل قبول به نظر برسد. در جمهوری دومینیکن موقعیت دقیق بورسیه تحصیلی واقعی تر از سایر بخش ها ارزیابی می‌شود. انجمن های اعتبار بخشی برای این منطقه بسیار قابل قبول هستند و زیر نظر دولت براساس بورسیه تحصیلی دنبال شده است این دانشگاه در صدد است بهترین فضای اقتصادی را در نظر بگیرد و موفق هم بوده است. دوره فوق لیسانس در این دانشگاه با هزینه کمتری دنبال می‌شود. موقعیت این دانشگاه می‌تواند دقیق تر بررسی شود اما اینطور که مشخص است در سال های اخیر دولت در صدد است که وضعیت تحصیلی برای این دانشگاه را زیر نظر حمایت های اقتصادی بررسی نماید البته که آزمون‌های ورودی هر یک دارای مشخصه های دقیقی هستند.

اعتبار دانشگاه های جمهوری دومینیکن و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های جمهوری دومینیکن و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشکده علوم اجتماعی آمریکای لاتین ( اسپانیایی : Facultad Latinoamericana de Ciencias Sociales یا FLACSO ) یک سیستم دانشگاهی فارغ التحصیل و یک سازمان خودمختار بین دولتی برای آمریکای لاتین است که به تحقیق ، تدریس و گسترش علوم اجتماعی اختصاص دارد .

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های مشهور در جمهوری دومینیکن است و به واسطه موقعیت اقتصادی خود توانسته رتبه بالایی نیز داشته باشد. این دانشگاه به واسطه موقعیت منطقه ای خود موقعیت رفت و آمد به واسطه اتوبوس رانی را بهبود داده است. موقعیت این دانشگاه خوب است و زیر نظر دولت حمایت شده است در دانشگاه علوم اجتماعی دروس در قالب های تئوری به بهترین نحو در اختیار افراد قرار می‌گیرد. موقعیت دانشگاه نیز از سوی دولت تعیین می‌شود و شرایط خوب است این سیستم یکپارچه دارای رتبه جهانی کمتر از 11 هزار بوده و هزینه تحصیل در جمهوری دومینیکن برای این دانشگاه ارزان و مناسب و قابل قبول است و شرایط به صورت جدی دنبال می‌شود. علوم اجتماعی یکی از دروس واحد در فضای گسترش ملی است و جمهوری دومینیکن در این زمینه ثابت قدم بوده است.

موقعیت این دانشگاه دقیق بررسی شده است و توانسته فضای ابتکار خوبی نیز شکل دهد در سال های اخیر این دانشگاه رویکرد بسیار واقعی داشته است و حمایت دولت نیز دخالت داشته است.

این بنا در 17 آوریل 1957 ، به واسطه ابتکار یونسکو در کنفرانس علوم اجتماعی آمریکای لاتین در ریو دوژانیرو ایجاد شد . هدف آن ترویج تحقیق و توسعه دانشگاهی در منطقه بود. 

 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در جمهوری دومینیکن

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه Adventist Dominican (UNAD) در یک ملک 247 هکتار در جامعه Sonador ، Bonao در منطقه مرکزی جمهوری دومینیکن قرار دارد. رسیدن به مدرسه با اتومبیل ، حدود یک ساعت و نیم از پایتخت سانتو دومینگو طول می‌کشد.

در سال 2007‌، این دانشگاه 1،143 دانشجو و 105 استاد دانشگاه داشت. از سال 2013 ، نزدیک به 4000 دانش آموز در سه دانشگاه ، سونادور ، سانتو دومینگو ، و سان پدرو د مکوریس توزیع شدند. در حال حاضر، UNAD بیش از 200 استاد دانشگاه دارد که تعداد قابل توجهی از آنها دارای مدرک تحصیلات تکمیلی در حوزه تدریس خود هستند. برای ورود به این دانشگاه تا سال 2007 موقعیت آزمون دیده نمی‌شد اما امروزه فضا برای ورود در قالب آزمون‌هایی است که براساس دوره‌های تحصیلی مختلفی بررسی می‌شود که در زیر اعلام شده است. در واقع شما برای ورود به رشته‌های زیر باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنید که البته بیشتر در زمینه عمومی، سوالات طرح می‌شود و طرح سوالات سخت نبوده و یا ساختار دشواری دنبال نمی‌شود از سوی دیگر برای ورود به تحصیلات تکمیلی برای این کشور بهتر است بتوانید در طرح‌های اقتصادی ورود کنید و از بورسیه تحصیلی استفاده کنید اگر در آزمون های ورودی موقعیت بهتری داشته باشید به سادگی تسلط شما به زبان بررسی شده و موقعیت جذب صورت می‌گیرد. آزمون‌هایی که به قصد ورود افراد به این دانشگاه برگزار می‌شود همگی رسمی و در سطح ملی هستند مشخص است که سطح آزمون‌ها دقیقتر بررسی می‌شود و می‌تواند قابل قبول باشد.

                                                                                               

همه دوره های زیر با آزمون ورودی همراه هستند:

 1. لیسانس الهیات
 2. لیسانس مدیریت بازرگانی
 3. لیسانس تعلیم و تربیت
 4. لیسانس بازاریابی
 5. لیسانس کشاورزی
 6. لیسانس زبانهای نوین (انگلیسی و فرانسوی)
 7. لیسانس روانشناسی
 8. لیسانس علوم
 9. لیسانس آموزش پیش دبستانی

برنامه

کلاس ها

سال تحصیلی رسمی در اوت هر سال آغاز می‌شود. ترم اول از اوت تا دسامبر و ترم دوم از ژانویه تا ژوئن برگزار می‌شود. نیم ماه ترم کلاس ها در ماه های تابستان از ژوئن تا آگوست ارائه می‌شود.

معادل سازی مدارک در جمهوری دومینیکن

معادل سازی مدارک در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 1982، دانشگاه دومینیکن با قطعنامه ریاست جمهوری‌، حکم شماره 3482 در 11 اوت 1982 توسط دولت جمهوری دومینیکن به رسمیت شناخته شد. این شناخت رسمی به UNAD اجازه داد تا مدرک دانشگاهی را با اعتبار مشابه سایر کالج‌های دومینیکن اعطا کند. از نخستین لیسانس هایی که در این زمینه ارائه می‌شد ، مدیریت بازرگانی ، آموزش و پرورش ، الهیات بودند. هم اکنون این کالج بیش از 15 برنامه کارشناسی و سه تا چهار برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد. معادل سازی مدارک تحصیلی برای این دانشگاه و البته بسیاری از دانشگاه‌های جمهوری دومینیکن در زمینه دوره‌های لیسانس صورت می‌گیرد برنامه های کارشناسی ارشد و برنامه‌هایی که در روند تحصیلات تکمیلی دنبال می‌شوند اغلب نیاز به بازنگری دارد. برای رشته مدیریت بازرگانی به میزان 32 واحد درسی در صورتی که نمرات شخص بالا و دانشگاه مورد اعتباری داشته باشد قابل تمدید است این در حالی است که موقعیت معادلسازی برخی از دیگر مدارک در این کشور به واسطه دانشگاه مبدأ ارزیابی شده است، رسمیت شناخته شدن این بخش ارزیابی شده است و البته که سیاست‌های کلان در این راستا می‌تواند بررسی شود هر یک از دانشگاه‌های جمهوری دومینیکن بر اساس موقعیت و رتبه درون کشوری شرایط معادل سازی را فراهم می‌سازند این دانشگاه نیز توانسته طبق آخرین قطعنامه خود موقعیت یادگیری دروس مخصوص را بررسی نماید مشخص است که موقعیت این دانشگاه می بایست دقیق و قابل رویت باشد.

خوابگاه در جمهوری دومینیکن

خوابگاه در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه خوابگاه خوبی داشته باشید می بایست در ابتدا دانشگاه خوبی انتخاب کرده باشید.

 ( Universidad Acción Pro-Educación y Cultura ) ( UNAPEC) یک دانشگاه خصوصی است که در سانتو دومینگو ، جمهوری دومینیکن واقع شده است . در سال 1965 با نام Instituto de Estudios Superiores (موسسه مطالعات عالی) تأسیس شد. مدیریت‌، علوم دبیرخانه اجرایی اسپانیایی و دو زبانه و حسابداری‌، اولین رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه بودند. وضعیت خوابگاهی برای رشته مدیریت در این دانشگاه تکمیل است و برای رشته حسابداری هنوز می‌توان به افزایش ظرفیت امیدوار بود مشخص است که این دانشگاه در سال های اخیر بر اساس موقعیتی که دارد تعیین سطح خوابگاهی دارد.

در سال 1968 ، دولت جمهوری دومینیکن اعتبار دانشگاه APEC را به عنوان دانشگاه دارای حق اعطای مدرک تحصیلات عالی اعطا کرد. دانشگاه در تاریخ 11 اوت 1983 نام خود را به دوره فعلی (Universidad APEC) تغییر داد. چنین تغییراتی در سال 1985 توسط دولت دومینیکن تأیید شد. به این ترتیب ساخت و ساز در بخش خوابگاهی برای این دانشگاه افزایش داشته و موقعیت ساخت و ساز نیز بیشتر شد و این رویکرد سبب شد تا دانشگاه سیاست های واقعی را دنبال کند خوابگاه‌های بیرون از شهر در این بخش دارای موقعیت بسیار خوبی بوده و دولت نیز در صدد است موقعیت خوابگاهی را بهبود دهد.

رشته های زیر برای این دانشگاه در زمینه اخذ خوابگاه نیاز به رزرو اینترنتی دارند و دانشجو باید به زمان اعلام شده دقت نماید:

 • حسابداری
 • هنر و ارتباطات
 • علوم کامپیوتر
 • علوم اقتصادی و کارآفرینی
 • مهندسی و فناوری
 • زبان ها
 • قانون
 • مدیریت
 • بازاریابی
 • گردشگری

امتیازات کارت دانشجویی در جمهوری دومینیکن

امتیازات کارت دانشجویی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Universidad Autónoma de Santo Domingo (UASD) (دانشگاه خودمختار سانتو دومینگو) یک سیستم دانشگاه دولتی در جمهوری دومینیکن است که دارای پردیس پرچمدار خود در Ciudad Universitaria سانتو دومینگو و با دانشگاه های منطقه ای در بسیاری از شهرهای جمهوری است. این دانشگاه توسط ژوزه گابریل گارسیا و امیلیانو Tejera در سال 1866 به عنوان انستیتوی حرفه ای تأسیس شد و جایگزین Universidad سابق سانتو توماس آکوئینو ، یکی از اولین دانشگاه های نیمکره غربی (قاره آمریکا) شد که در سال 1538 توسط یک فرد پاپ غیر رسمی تاسیس شد ، رسماً با حكم سلطنتی در 1558 و در سال 1822 تعطیل شد. بعداً در سال 1914 به دانشگاه سانتو دومینگو تغییر نام یافت. این توضیحات را دادیم تا مشخص کنیم داشتن کارت دانشجویی این دانشگاه چه مزیت‌هایی دارد در واقع شما با کارت دانشجویی می‌توانید به سادگی از موقعیت بهداشت و درمان برخوردار شوید، موقعیت خوبی خواهید داشت تا بتوانید به مدارس بین المللی بروید و زیر نظر دولت کلاس هایی با هزینه ارزان داشته باشید از سوی دیگر به واسطه کارت دانشجویی این دانشگاه ورود شما به بخش های کنفرانسی بسیار عالی می‌شود و الگوی درمان و بهداشت در یک شرایط واقعی صورت می‌گیرد موقعیت این بخش دقیق‌تر از سایر بخش‌ها بررسی شده است و دولت سهمیه اقتصادی بیشتری را شامل شده است، موقعیت کارت دانشجویی این دانشگاه در شهربازی ها و سایر بخش های تفریحی بسیار ارزشمند است.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از لحاظ ساختاری ، دانشگاه خودمختار سانتو دومینگو از الگوی دانشگاه آلکالی دو هنرس پیروی می‌کرد. این دانشگاه پیشنهادات خود را در چهار مدرسه پزشکی ، حقوق ، الهیات و هنر ترتیب داده است.امروز، این دانشگاه به هشت بخش گسترش یافته است: علوم انسانی ، هنر ، حقوق و علوم سیاسی ، علوم بهداشتی ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علوم ، مهندسی و معماری و علوم کشاورزی. شما برای هر یک از این بخش ها شانس ورود به کار دارید در واقع موقعیت کاری به واسطه نوع تخصص شما ارزیابی می‌شود مثلاً در بخش علوم بهداشتی می‌توانید در آزمایشگاه‌های داخل دانشگاه و یا بیمارستان‌های طرف قرارداد وارد شوید در بخش مربوط به اقتصاد و علوم اجتماعی می‌توانید به سادگی وارد حیطه‌های آموزشی شوید و یا مشاور باشید، در زمینه هنر هم می‌توانید هنر آموز باشید و هم اطلاعات هنری خوبی را در نظر بگیرید. این دانشگاه موقعیت دانشگاهی بسیار خوبی دارد و زیر نظر دولت ارزیابی شده است و البته که از نظر اقتصادی نیز سطح خوبی را شامل شده است.

این دانشگاه پایه و اساس خود را به یک حوزه علمیه دومینیکن که در سال 1538 تأسیس شده است ، ردیابی می‌کند. این توسط دانشگاه Papal Bull In Apostolatus Culmine ، که توسط پاپ پل سوم در 28 اکتبر 1538 صادر شده بود ، به وضعیت دانشگاهی ارتقاء یافت و همان حقوق و اختیارات اسپانیایی را به دست آورد. دانشگاه Alcalá de Henares . این دانشگاه ابتدا در چهار دانشکده و به دنبال الگوی دانشگاه‌های قرون وسطایی اروپا برگزار شد: الهیات ، حقوق ، پزشکی و هنر . 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در جمهوری دومینیکن

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 1866 موسسه حرفه ای Instituto (توسط خوزه گابریل گارسیا و امیلیانو Tejera در سانتو دومینگو ایجاد شد و تحصیلات عالی را در این شهر ارائه داد. این موسسه در سال 1891 بسته شد ، اما در سال 1895 مجدداً گشوده شد. در 16 نوامبر 1914 ، رئیس جمهور رامین بوز (که او همچنین مدرس مؤسسه بود) آن را با نام "دانشگاه سانتو دومینگو" به مقام دانشگاه ارتقا داد. این دانشگاه جدید از سال 1916 تا 1924 توسط اشغال ایالات متحده مجبور به بستن شد. پس از شروع دیکتاتوری رافائل لئونیداس تروژیلو در سال 1930 ، این دانشگاه نتوانست به طور مستقل فعالیت کند. تنها در 31 دسامبر 1961 ، پس از مرگ تروژیلو ، قانونی به تصویب رسید که استقلال خود را به دست آورد. به این ترتیب هنوز هم پذیرش موقعیت واقعی کار دانشجویی برای رشته های علوم انسانی و همینطور بخش ارتباطات اجتماعی ارزیابی شده است مشخص است که در بین دانشگاه های این بخش رشته های فلسفه و مردم شناسی و زبان های خارجی موقعیت کاری درون دانشگاهی به خصوص برای مقطع لیسانس تا 12 ساعت را شامل شده است. موقعیت کاری در این بخش می‌تواند قابل قبول به نظر برسد و از سوی دیگر ادبیات و روانشناسی برای این دانشگاه در زمینه ورود به شغل کمی دشوار تر هستند در دوره‌های گذشته کار دانشجویی در جمهوری دومینیکن بسیار سخت بود اما امروزه این رویه تغییراتی داشته است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Universidad Nacional Pedro Henríquez Urrea (همچنین به آن UNPHU نیز گفته می شود) یک دانشگاه خصوصی ، آموزشی و آموزشی در سانتو دومینگو ، جمهوری دومینیکن است .

این دانشگاه در 21 آوریل 1966 و طبق مقررات قانون شماره 273 از تاریخ 27 ژوئیه به عنوان یک مؤسسه خصوصی و غیرانتفاعی تأسیس شد. این قانون با حكم دولت شماره 1090 مورخ 21 مارس 1967 اعطا شده است. در این حكم آمده است كه این دانشگاه مجاز است مدارك دانشگاهی را كاملاً معتبر و شناخته شده توسط وزارت آموزش و پرورش صادر كند.

این دانشگاه فعالیتهای دانشگاهی و اداری خود را طبق مقررات اساسنامه و آئین نامه مصوب هیئت امنا ، در 14 دسامبر 1970 تنظیم می‌کند.

بنیانگذاران این دانشگاه درخشش هایی با سوابق حرفه‌ای و دانشگاهی متنوعی داشتند که تخصص خود را برای ایجاد سازمانی به نام "Fundación Universitaria Dominicana، Inc" که عضو هیئت امنای دانشگاه بود ، جمع کردند.

در این دانشگاه درمانگاه های بهداشت و درمان در قالب‌های چندگانه فعالیت دارند موقعیت درمانگاه ها بر اساس موقعیت منطقه‌ای بررسی می‌شود از سوی دیگر در این دانشگاه بهترین سیاست های قالب اقتصادی بررسی شده است و بیمه می‌تواند موقعیت درمان بیماری های دشوار را نیز پوشش دهد موقعیت درمان بیماری های سخت برای این دانشگاه به واسطه موقعیت درمانگاه های و بهداشتی ارزیابی می‌شود. موقعیت دانشگاه بسیار خوب است و دوره های درمانی بر اساس سوابق حرفه‌ای بررسی می‌شود. دولت در صدد است موقعیت درمانی برای این دانشگاه را به واسطه سرمایه گذاری‌های قالب رشد دهد.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج سازمان و روش یا ( کالج O&M) یک دانشگاه در سانتو دومینگو در جمهوری دومینیکن است . در سال 1966 توسط خوزه رافائل ابینادر تأسیس شد. این دانشگاه دارای موقعیت بانکداری و خدمات بانکداری در شهرهای دیگر مانند، سانتیاگو دو لوس کابالروس ، لا رومانا ، سان خوزه د اوکوا ، سان فیلیپه د پورتو پلاتا ، موکا ، سانتو دومینگو استه دارد .در لیست خدمات بانکداری برای این بانک چندین موقعیت دیده می‌شود اول اینکه نظام بانکداری واقعی دنبال می‌شود، موقعیت بانکداری دقیق و زیر نظر دولت است و دانشجویان دارای حساب های پس انداز واقعی هستند، موقعیت این بانکداری بسیار ارزشمند است و سازمان‌های مخصوصی را دنبال کرده است، موقعیت بانکداری برای این سیستم دقیق تر از گذشته بررسی می‌شود، موقعیت بانکداری خود یک شاخص بسیار پر اهمیت است و رویکرد بانکی را رشد می‌دهد، حساب های بانکی برای این بخش ارزیابی شده‌اند در حساب های بانکی موقعیت سرمایه شخص ارزیابی می شود و لیست سرمایه ها بررسی و در نهایت مشخص می‌شود سرمایه گذاری باید بر چه اساسی بررسی شده باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در جمهوری دومینیکن

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های جمهوری دومینیکن مورد تایید وزارت علوم نیستند

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در جمهوری دومینیکن

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های جمهوری دومینیکن مورد تایید وزارت بهداشت نیستند

دانشگاه های برتر در جمهوری دومینیکن

دانشگاه های برتر در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه فناوری Tecnológico de Santo Domingo —or Santo Domingo(همچنین به عنوان INTEC شناخته می شود) ، یک دانشگاه خصوصی بوده و برای آموزش زبان درسانتو دومینگو ، جمهوری دومینیکن است . این سازمان در 9 اکتبر 1972 توسط گروهی از متخصصان خبره تأسیس شد و بهترین موسسه فناوری در کشور محسوب می‌شود. شعار این دانشگاه" چالش را بپذیرید" است و در یک موقعیت شهری قرار دارد رنگ های به کار رفته برای این دانشگاه قرمز و سفید و خاکستری است و البته که در گروه های مختلفی قرار دارد این دانشگاه در رتبه بندی‌0های مخصوصی ورود داشته است و در لیست دانشگاه‌های مخصوص قرار دارد. البته که برای این دانشگاه موقعیت منطقه ای بسیار مهم است در نهایت رویکرد دانشگاه واقعی و قابل دفاع است.

موسسه ISAL یک دانشگاه معتبر آنلاین است که دارای دانش‌آموزانی در سراسر جهان ، عمدتاً از آفریقا و آسیا است . موسسه ISAL در سال 2010 در هند آغاز به کار کرد. جمهوری دومینیکن موسسه ISAL را به عنوان اولین دانشگاه آنلاین معتبر خود تأیید کرد. ISAL اکنون به دنبال مجوز دانشگاه از امارات متحده عربی است . موسسه ISAL موارد زیر را ارائه می دهد.

 • طراحی و طراحی HVAC
 • کاد اتومبیل
 • NDT
 • طراحی لوله کشی
 • طراحی برق
 • مربیگری PSC

انستیتوی ISAL دارای دفتر نودل در جده ، KSA است

 • رئیس جمهور: آلدیروشان
 • تعداد کل دانشجویان: 70
 • تعداد کل دانشکده ها: 5

مؤسسه ISAL در سال 2019 به عنوان ABAB INSTITUTE معرفی شد.

موقعیت تحصیلی برای جمهوری دومینیکن به شکلی است که اگر افراد به واسطه رشته تحصیلی خود ورود به برخی از بخش‌ها داشته باشند دولت بخشی از سرمایه را تقبل می‌کند این رویکرد سبب شده است که این دانشگاه دقیقاً در بهترین شرایط ورود داشته باشد و دانشگاهی قابل قبول برای همه بخش ها باشد موقعیت تحصیلی برای این دانشگاه خوب است و زیر نظر موسسه های مالی بررسی صورت می‌گیرد البته که سیاست‌های تحصیلی برای این دانشگاه توسط دولت‌های مختلف تعیین شده است و دسته بندی هایی داشته است.

نظام آموزشی جمهوری دومینیکن

نظام آموزشی جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزش جمهوری دومینیکن توسط چهار سازمان دولتی اداره می‌شود: دبیرخانه دولت آموزش و پرورش (بخشی از قوه مجریه دولت) ، مسئولیت مدیریت و جهت گیری سیستم آموزش و پرورش. وزارت آموزش و پرورش؛ وزارت آموزش عالی ، علوم و فناوری؛ و انستیتوی ملی آموزش حرفه ای و فنی. 

سال تحصیلی در جمهوری دومینیکن از نیمه اوت آغاز می‌شود و کلاس ها از دوشنبه تا جمعه برگزار می‌شود. سال تحصیلی شامل دو اصطلاح است که با تعطیلات کریسمس در فصل زمستان و یک استراحت هشت هفته ای در تابستان از هم جدا می‌شوند. ساختار سال در جدول زیر خلاصه شده است.

سن

مقطع تحصیلی

مؤسسات آموزشی

3-4

مادرانه

آموزش پیش دبستانی 

( Nivel Inicial )

مدرسه ویژه 

(تحصیلات ویژه )

4-5

کیندر

5-6

پیش دبستان

6-7

1

دبستان 

( Nivel Básico ) 

آموزش اجباری

7-8

2

8-9

3

9-10

4

10-11

5

11-12

6

12-13

7

13-14

8

14-15

1

دبیرستان / دبیرستان 

( Nivel Medio ، معروف به Bachillerato )

موسسه فناوری 

(Politécnico)

15-16

2

16-17

3

17-18

4

مدرسه قبل از دبستان

مرحله مقدماتی آموزش در جمهوری دومینیکن شامل کودکان زیر 6 سال است. سه مرحله از مرحله قبل از دبستان وجود دارد. چرخه اول مربوط به كودكان 0 تا 2 ساله است ، چرخه دوم مربوط به كودكان 2 تا 4 سال و دوره سوم مربوط به كودكان 4 تا 6 ساله است. جمهوری دومینیکن سال گذشته آموزش پیش از دبستان را برای خانواده ها فراهم می‌کند و امسال اجباری محسوب می‌شود. سالهای اولیه توسط جمهوری دومینیکن پرداخت نمی‌شود و بنابراین لازم نیست.

دبستان

مرحله مدرسه ابتدایی سیستم آموزش جمهوری دومینیکن هشت سال طول کشیده و برای کودکان 6 تا 14 ساله تعیین شده است. آموزش ابتدایی در جمهوری دومینیکن اجباری و جهانی است. این به دو چرخه مختلف تقسیم می‌شود. چرخه اول درجه 1-4 برای کودکان 6-10 ساله و چرخه دوم درجه 5-8 و برای کودکان 10-14 سال است.هر سطح کلاس شامل 10 ماه تدریس است. 

مدرسه متوسطه

آموزش متوسطه توسط جمهوری دومینیکن تأمین شده است ، اما این سطح از آموزش اجباری نیست. برای تکمیل دوره متوسطه چهار سال مدرسه لازم است و این برای کودکان 14-18 ساله است. چهار سال به دو چرخه تقسیم می‌شوند که هر سال دو سال طول می‌کشد. چرخه اول شامل آموزش عمومی و اجباری است. چرخه دوم دارای برنامه درسی بسیار انعطاف پذیر است و به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا روی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یا هنرها متمرکز شوند. مسیر حرفه‌ای و فنی دانشجویان را برای ورود به حرفه‌ها و فعالیت‌های خاصی آماده می‌کند. این آهنگ بر آموزش دانشجویان به صنعت‌، کشاورزی و سایر خدمات متمرکز است. مسیر آموزش هنر بر توسعه خلاقیت دانش آموزان متمرکز است. دانش آموزان می‌توانند در زمینه موسیقی ، هنرهای تجسمی ، هنرهای نمایشی و هنرهای کاربردی تخصص پیدا کنند.دانش آموختگان برای فارغ التحصیلی از دوره متوسطه باید در امتحانات ملی‌، کلاسهایشان نمره قبولی بگیرند و در یک برنامه خدمات اجتماعی شرکت کنند.

لیسانس در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در جمهوری دومینیکن

لیسانس در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعاتی که در زیر آمده است در خصوص رویکرد لیسانس در دانشگاه Universidad Autónoma de Santo Domingo است و البته که شما برای ورود به این مقطع تحصیلی باید مدرک دیپلم داشته باشید و ریزنمرات خود را ارائه دهید این موقعیت تحصیلی به طور کلی دارای فضای اقتصادی خوبی است و زیر نظر دولت ارزیابی می‌شود.

علوم انسانی 

دانشکده علوم انسانی از دانشکده های ارتباطات اجتماعی‌، فلسفه و مردم شناسی ، تاریخ، زبان های خارجی ، ادبیات و روانشناسی تشکیل شده است .

دانشکده علوم زراعت و دامپزشکی از دانشکده های مهندسی زراعت ، ژئوتکنیک و دانشکده علوم دامپزشکی تشکیل شده است .

دانشکده حقوق و علوم سیاسی از دانشکده‌های حقوق و دانشکده‌های علوم سیاسی تشکیل شده است .

دانشکده حقوق و علوم سیاسی به عناوین معتبر در رشته حقوق و مجوز در علوم سیاسی اعطا می‌شود. دومی دارای سه رشته اصلی است: مطالعات بین المللی ، مطالعات اجتماعی اقتصادی و روابط بین المللی . موسسه جرم شناسی بخشی از دانشکده است.

اقتصاد و علوم اجتماعی 

با قانون 4412 مورخ 24 مارس 1956 ، قانون سازمان دانشگاه در 21 اكتبر 1937 اصلاح شد و دانشكده اقتصاد و تجارت را به دانشكده هاي موجود اضافه كرد. این دانشکده جدید موفق به اخذ مدارک لیسانس علوم تجاری و دکترای اقتصاد و علوم بازرگانی می‌شود.

در همین زمان ، قانون 4413 حكم داد كه چهار دوره "دوره دوم" دانشكده برتر حسابدار ، كه با حكم 2383 تأسیس شده است. از 12 اكتبر 1956 به دانشكده اقتصاد و بازرگانی دانشگاه سانتو دومینگو واگذار شد. تحت نام گروه علوم بازرگانی ".

قانون 4439 مورخ 4 مه 1956 نام "دانشکده اقتصاد و تجارت" را به "دانشکده اقتصاد ، دارایی و بازرگانی" تغییر داد. همین قانون مجاز به فارغ التحصیلان دانشکده برتر فنی حسابداری ، با عنوان تکنسین حسابدار "برای آنها مجوز فعالیت حرفه‌ای حسابدار رسمی و حمل عنوان در علوم بازرگانی را فراهم می‌کند و به آنها امکان می‌دهد برای انتخاب دکتری در علوم بازرگانی با ارائه یک پایان نامه‌، به دنبال آیین نامه ای که توسط شورای دانشگاه به تصویب رسیده است.

هم اکنون دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی از دانشکده‌های اقتصاد، حسابدار، آمار، جامعه شناسی، بازاریابی و مدیریت تشکیل شده است .

فوق لیسانس در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در جمهوری دومینیکن

فوق لیسانس در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای دانشکده علوم نیاز است مدارک و شرایط مشخصی داشته باشید که عبارت است از: داشتن مدرک لیسانس به همراه ریز نمراتی که به واسطه موقعیت منطقه‌ای ارزیابی می‌شود. داشتن مدرک تخصصی برای بخش فیزیک و تسلط به زبان براساس جدیدترین اطلاعیه دانشگاه است. در زیر لیست رشته‌های دانشکده علوم که پوشش دهی این شرایط را دارند قید شده است.

دانشکده علوم از دانشکده های زیست شناسی ، علوم جغرافیایی ، فیزیک ، ریاضیات ،میکروبیولوژی و انگل شناسی ، شیمی و دانشکده های محاسبات تشکیل شده است .

 

برای علوم بهداشتی نیاز است دوره های بهداشتی به مدت مشخص شش ماه پشت سر گذاشته شود. موقعیت دروس در این دانشکده مهم است و شخص باید بتواند در آزمون های ورودی شرکت نماید. علوم بهداشتی در لیست رشته هایی قرار دارد که موقعیت بهداشتی و خوبی را شامل شده است و نیاز است شخص یک دوره یش نیاز یک ساله را پشت سر بگذارد این دوره‌ها بسیار ارزشمند است و موقعیت واقعی دارد. رشته‌های زیر قید شده اند:

دانشکده علوم بهداشتی از دانشکده های داروسازی‌، تصویربرداری ، انفورماتیک ،ادنتولوژی ، بیوآنالیز‌، پزشکی ، بهداشت عمومی ، پرستاری ، فیزیولوژی و مورفولوژی تشکیل شده است .

هنر

دانشکده هنر از دانشکده های نقد و تاریخ هنر ، تبلیغات‌، تئاتر ، موسیقی ، فیلم ، تلویزیون، تلویزیون و عکاسی‌، طراحی صنعتی و مدارس هنری مد و پلاستیک تشکیل شده است. در این دانشگاه ورود برای مقطع فوق لیسانس نیاز به سری تست‌های حضوری دارد و شخص باید به واسطه موقعیتی که دارد خود را ثابت نماید در این مجموعه شما باید سابقه کاری نیز داشته باشید و موقعیت دقیقتری را شامل شوید.

دکترا در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش دکترا در جمهوری دومینیکن

دکترا در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش دکترا در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موقعیت دکترا در جمهوری دومینیکن به واسطه توضیحات دانشگاه زیر دنبال کنید:

دانشگاه تجربی فلیکس آدام (به زبان اسپانیایی : "Universidad Experimental Felix Adam" (UNEFA) ) یک دانشگاه خصوصی در جمهوری دومینیکن است که در 14 فوریه 1996 در سانتو دومینگو ، Distrito Nacional تأسیس شد. این موسسه تحت حمایت بنیادAcademia de Profesores است ، (اساتید آکادمی صلح جهانی) ، که در سال 1991 تأسیس شد. شورای ملی آموزش عالی دومینیکن (CONES) UNEFA را با قطعنامه شماره 010/96 تصویب کرد.

UNEFA سه نوع برنامه مطالعاتی ارائه می‌دهد: مطالعات باز نظارت شده (EUAS) ، روشی متشکل از حضور در پاره وقت و مطالعات نظارت شده ، که توسط اساتید و مجریان نظارت می‌شود. مطالعات آزاد آزاد (ELIS) ​​، مستلزم داشتن تماس پاره وقت از دانشگاه با حداقل یک چهارم رشته های اصلی هر دانشگاه است. اعتباربخشی دانش با تجربه (PAAPE) ، که یک فرایند مداوم است که در آن دانش به دست آمده به اتمام یک مدرک منتخب ، بر اساس مکاتبات آن با سطوح مورد نیاز مطالعات آموزش عالی ، اعتبار می‌یابد.

این دانشگاه به نام فلیکس آدام نامگذاری شده است که به ریشه کن کردن بی سوادی در کشورهای کارائیب مانند کوبا و جمهوری دومینیکن کمک کرده است. آمریکای مرکزی ، مانند کاستاریکا ، پاناما ، هندوراس ، نیکاراگوئه و السالوادور؛ و در آمریکای جنوبی در پرو ، بولیوی و اروگوئه. وی براساس تجربه ونزوئلائی خود ، در این کشورها فعالیتهای سوادآموزی ، مزارع مدارس و مراکز آموزش بزرگسالان را ترتیب داد. وی به دلیل کمکهای برجسته خود در آمریکای لاتین و کارائیب ، در سال 1967 جایزه جهانی سوادآموزی محمد رضا پهلوی را دریافت کرد ، که یونسکو برای اولین بار اعطا کرد. مسلماً مهمترین سهم وی در آموزش و پرورش در سال 1971 ساخته شد که وی بزرگترین اثر "آندراگوگی: علم آموزش بزرگسالان" را توسط یونسکو مورد بررسی قرار داد.

این دانشگاه توانسته موقعیت آموزش عالی واقعی داشته باشد و از سوی دولت برای دانشجویان دکترا یک سری وام‌های مازاد در نظر گرفته شود این دانشگاه واقعی و مورد اعتبار است. دکترا 5 سال زمان نیاز دارد و موقعیت مطالعاتی سه گانه را پوشش می‌دهد.

پزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در جمهوری دومینیکن

پزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بخش های مهم رشته پزشکی در جمهوری دومینیکن ارزیابی واحدهای عفونتی است که اغلب زمانبر و بسیار طولانی و ارزشمند است در زیر لیستی از واحدهای پزشکی بر اساس موقعیت عفونتی ارزیابی می‌شود و شرایط این موقعیت‌ها بررسی شده است:

1 – معاينه نورولوژيك (تاريخچه يك بيمار عصبي، فعاليت عاليه قشري، حافظه، تكلم، شناخت انواع افازيها، ديسارتري، آپراكسي، شرح راه هاي هرمي و خارج هرمي، فيزيوپاتولوژي، اختلالات مخچه اي، رفلكسها، معاينات حسي و حركتي   3 ساعت

2 – فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان سردردها                              1 ساعت

3 – پاتوفيزيولوژي گردش خون مغزي، ضايعات عروقي مغزي                    3 ساعت

4 – اتيولوژي، مكانيسم ايجاد، فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان صرع              3 ساعت

5دمانس                                                       1 ساعت

6 – فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان انواع ميوپاتي و بيماريهاي صفحه محركه        2 ساعت

7 – فيزيوپاتولوژي اعصاب محيطي، تشخيص و درمان انواع نوروپاتي               2 ساعت

8 – فيزيوپاتولوژي نخاع، تشخيص افتراقي و درمان انواع ضايعات نخاعي            2 ساعت

9 – فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان مالتيپل اسكلروزيس                       1 ساعت

10 – فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان بيماريهاي اكستراپيراميدال و اختلالات حركتي مربوطه3 ساعت

11 – ضايعات فضاگيرمغز (تومور، آبسه، هماتوم سوب دورال،

هماتوم اپي دورال)                                                  2 ساعت

12افزايش فشار داخل جمجمه                                        1 ساعت

13 – اتيولوژي، فيزيوپاتولوژي، مكانيسم ايجاد اغما، لوكاليزه كردن محل ضايعه، تشخيص و درمان اغماء     2 ساعت

14سرگيچه                                                     1 ساعت

15- بررسي راههاي بينائي، فيزيوپاتولوژي، تشخيص و درمان

بيماريهاي مربوط به آن                                              1 ساعت

16عوارض عصبي بيماريهاي عفوني                                    2 ساعت

17 عوارض عصبي بيماريهاي داخلي                                    2 ساعت

18 – بيماريهاي توام پوست و سيستم عصبي                                1 ساعت

19 بررسي پاراكلينيكي بيماريهاي اعصاب                                1 ساعت

 

برای پزشکی عمومی در جمهوری دومینیکن نیاز است حداقل 4 سال زمان بگذارید و همینطور مدرک زبان آیلتس را کسب کرده باشید. پزشکی عمومی در این کشور موقعیت تدریس و کسب درآمد در حین تحصیل را فراهم می‌سازد. موقعیت مشخص پزشکی عمومی در جمهوری دومینیکن ارزیابی شده و وابسته به سیاست های هر دانشگاه کمی متفاوت است.

دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن

دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انگل شناسی در جمهوری دومینیکن اهمیت زیادی برای رشته دندانپزشکی دارد. در واقع انگل شناسی الوین گامی برای دندانپزشکی است. برای ورود به این رشته تحصیلی می‌بایست آزمون ورودی را پشت سر بگذارید مشخص است که باید بتوانید مدرک زبان نیز داشته باشید و مدرک زبان شما مشخص شده باشد.

هدف: آشنائي با بيماريهاي انگلي و قارچي كه در محوطه دهان و مخاط آن ايجاد ضايعه كرده و يا بطور آزاد در آنجا زندگي مي‌كنند و نيز آلودگيهاي انگلي كه از طرف دندانپزشك ممكن است به بيمار منتقل شود و يا آنكه خود وي بدان مبتلا باشد و بايد آگاهي نسبت بدان داشته باشد.

سرفصل دروس نظري:

الف) كليات انگل شناسي:

1 – تعريف انگل – تقسيم بندي انگلها – رابطه انگل با ميزبان و بالعكس – نمک ذاري انگلها – عوامل انگلي آلوده كننده دهان

2 – تك ياخته‌ها تعريف و مشخصات تك ياخته‌ها و انواع آن‌ها

3 – خصوصيات آميب ها: آنتاميباژنژيواليس

4 – خصوصيات تريكوموناسها و تريكومونانتاكس

5 – ليشمانيا

6 – توكسوپلاسما و پنوموسيستيس

7 – كليات كرمها و انواع كرمها – فاسيولاوديكروسليوم

ب) كليات قارچ شناسي:

1 – كانديديازيس برفك – پرلش و علائم باليني

2 – اكينومايكوزيس و ژئوتريكوزيس

3 – اسپروزيلويس – موكورومايكوزيس

4 – رنوسيوروديوزيس و اسپوروتريكوزيس

5 0قارچ هاي دو شكل پاتوژن بلاستومايكوزيس هيستوپلاسموزيس

سرفصل دروس عملي:

1 –كرم شناسي نمونه نماتود و سستود: فاسيولا و ديكروسليوم

2 – تك ياخته شناسي آميبها – تريكومونا: ليشمانيا – توكسوپلاسما

3 – تشخيص آزمايشگاهي كانديازيس

4- تشخيص آزمايشگاهي آسپرژيلوس – اسپروتريكوز – موكور – اسپورتريكوز – هيستوپلاسموز

تخصص پزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در جمهوری دومینیکن

تخصص پزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای افرادی که قصد دارند جراح شوند بسیار مهم است که دروسی را بررسی کنند که موقعیت پذیرش خوبی دارد و البته که بیماری های عفونتی در این راستا اهمیت زیادی دارد در تخصص پزشکی شما باید این دوره از واحدهای نظری را طی کنید مشخص است که این دوره 3 سال زمان را بسته به شاخه انتخابی و همینطور مدرک زبان معتبر را نیاز دارد. موقعیت تخصص پزشکی در این بخش ارزیابی شده است و همه رویکرد‌های مخصوص در این زمینه ارزیابی شده است در رده‌بندی های مختلف جمهوری دومینیکن توانسته به بهترین شکل ابزارهای لازم در این راستا را فراهم سازد و موفق هم بوده است.

 

نوع واحد: نظري

پيش نياز: ندارد

سرفصل دروس: نظري (170 ساعت)

1 – آب و الكتروليتها در بيمار عمل شده، تركيب طبيعي مايعات بدن – آب و الكتروليت مورد نياز بيماران عمل شده – فاكتورهائي كه موجب نقصان تغيير ميزان احتياج مي‌شوند.                              2 ساعت

2 – از دست دادن غير طبيعي مايعات بدن – شيفت مايعات – نقصان و ازدياد حجم مايعات و الكتروليت هاي بدن     1 ساعت

3 – تعادل اسيدوباز – اسيدوز و آلكالوزمتابوليك و تنفسي                      1 ساعت

4 –اهميت تغذيه در بيمار جراحي و تغذيه وريدي                            2 ساعت

5 – هموستاز و خونريزيهاي جراحي – بررسي بيمار جراحي از نظر خونريزي – مواد ضد انعقادي1 ساعت

6 مسائل مربوط به ترانسفوزيون                                        1 ساعت

7 شوك هموراژيك                                               2 ساعت

8 – شوك گرام منفي                      1 ساعت

9 – كليات عفونتهاي جراحي             2 ساعت

بيماريهاي قفسه سينه: (9 ساعت)

1 –كليات جراحي قفسه سينه                                          1 ساعت

2 – تروماي قفسه سينه (شامل ضايعات جنگي)                              2 ساعت

3كيست هيداتيدريه                                                1 ساعت

4 – بيماريهاي ديافراگم                                              1 ساعت

5 – تومورهاي مدياستن                                              1 ساعت

6 – سرطانهاي ريه                                                  1 ساعت

7 – جراحي قلب                                                   1 ساعت

8 – جراحي عروق بزرگ                                             1 ساعت

بيماريهاي دستگاه گوارش: (39 ساعت)

1 – مري                                                         4 ساعت

2 – معده و اثني عشر                                                4 ساعت

3 – پانكراس                                                      2 ساعت

4 – كيسه صفرا و مجاري صفراوي                                       3 ساعت

5- بيماريهاي كبد                                                  3 ساعت

6 – انسداد روده                                                   2 ساعت

7 – بيماريهاي جراحي روده كوچك                                     1 ساعت

8 – بيماريهاي جراحي روده بزرگ                                      2 ساعت

9 – بيماريهاي جراحي مقعد و ركتوم                                     2 ساعت

10 – تومورهاي روده بزرگ                                           2 ساعت

11 – آپانديسيت                                                   2 ساعت

12 –حفره صفاق وپريتوان (شامل پريتونيت سلي) – پريتونيت حاد – پرفوراسيونهاي احشائي – تومورها – فتق ها      3 ساعت

13 – بيماريهاي طحال                                               1 ساعت

14 – هيپرتانسيون پورتال                                             2 ساعت

15- خونريزيهاي دستگاه گوارش                                       2 ساعت

16 – ضربه هاي شكمي – خونريزي هاي داخل شكم – ضربه هاي غير نافذ – ضربه هاي نافذ و ضايعات جنگي داخل شكم    4 ساعت

تخصص دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن

تخصص دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تخصص دندانپزشکی در جمهوری دومینیکن یک بار دیگر موقعیت تخصص دندانپزشکی ارزیابی می‌شود: در این راستا بسیار مهم است که سیاست های تخصصی بررسی شود و طول دوره تحصیلی نیز 5 سال است سابقه کاری یک ساله و مدرک زبان آیلتس بالای 6 در این زمینه مشخص شده است:

17 - بافت شناسي انساني

تعداد و نوع واحد: 3 واحد (2 واحد نظري و 1 واحد عملي)

هدف: قرار گرفتن ساختمان سلولي و ميكروسكوپي بدن انسان

1 – 17 – بافت شناسي انساني نظري (2 واحد)

2 – 17 – بافت شناسي انساني عملي (1 واحد)

1–17–بافت شناسي انساني نظري (2 واحد)

سرفصل دروس:

1 – سلول و مقدمات بافت شناسي

2 – انواع بافت پوششي

3 – بافت همبند خاص (سلولها)

4 – بافت همبند خاص (رشته و ماده بنيادي)

5 – انواع بافت همبند (استخوان و انواع آن – عضله و انواع آن – غضروف و انواع آن)

6 – خون و لنف

7 – اعصاب (مركزي – محيطي و انتهاي عصب)

8 – گردش خون

9 – دستگاه دفاعي و عقده لنفاوي

10 – طحال و تيموس

11 – بافتهاي لنفوئيد

12 – پوست و ضمائم پوست

13 – غدد بزاقي

14 – دهان

15 –حلق

16- زبان

17 – مري

18 – دندان

19 – معده و غدد آن

20 – روده ها و آپانديس

21 – كبد

22 – كيسه صفرا و پانكرآس

23 – بيني

24- سينوسها

25 – حنجره

26 – ناي

27 – ريه و جنب

28 – كليه

29 – مجاري ادراري

30 – بيضه

31- مجاري مني بر

32 – پروستات

34 – رحم

35 – لوله رحم

36 – مثانه

37 – غدد داخلي

38 – اعصاب مركزي

39 – گوش

رشته های غیر پزشکی در جمهوری دومینیکن

رشته های غیر پزشکی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه میدری و میستری Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra در 9 سپتامبر 1962 تأسیس شده و به یکی از مؤسسات برتر آموزش عالی کشور تبدیل شده است. این نخستین دانشگاهی بود که مشاغل مهندسی صنعتی ، برق ، مکانیک و الکترونیک را ارائه داد. این دانشگاه همچنین دارای مدرک تحصیلات تکمیلی و مدارک دوتایی با دانشگاه های مرتبط در ایالات متحده و فرانسه است. اخیراً این دانشگاه با رتبه‌بندی در 205 از میان 250 دانشگاه برتر منطقه‌، در دانشگاه های Quacquarelli Symonds برترین دانشگاه‌های آمریکای لاتین 2012 شناخته شده است. دانشکده بازرگانی PUCMM همچنین مرتفع ترین مدرسه کسب و کار در جمهوری دومینیکن است که به دنبال آن دانشکده تجارت UASD است. این رتبه بندی توسط Eduniversal Rankings و رتبه بندی معتبر مدارس تجاری Palmes آنها انجام شده است. PUCMM رتبه 2 پالمز را دریافت کرد که نشان دهنده یک مدرسه تجاری خوب با نفوذ منطقه‌ای است. در سال 1991، این مؤسسه به عنوان مسئول ثبت دامنه کشور، یعنی دامنه های .do به آن واگذار شد. به سادگی با بررسی موقعیت دانشگاهی می‌توانید خودتان را برای یکی از رشته های تحصیلی که مشخص شده است آماده کنید خوشبختانه این دانشگاه هم از نظر امتیازبندی شرایط خوبی دارد و هم به واسطه موقعیتی که برای رشته‌های تجاری در نظر گرفته است به یک مدرسه تجاری واقعی تبدیل شده است. این دانشگاه از سوی دولت جمهوری دومینیکن به بهترین شرایط تحصیلی دست یافته است و می‌تواند شرایط مخصوصی داشته باشد. موقعیت کسب و کار در این کشور خوب است و کارهای دانشجویی در موقعیت گسترده‌ای دیده می‌شود  و دانشگاه سطح بین المللی خوبی دارد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن

خطرات احتمالی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

  بدانید به کجا بروید و کجا نباید بروید. اگرچه بیشتر مناطق پونتا کانا و سایر مناطق توریستی در جمهوری دومینیکن نسبتاً بی خطر هستند ، اگر از جایی که بیشتر مسافران از آنجا دور مانده و به نقاط دیگر کشور ختم می‌شوند گمراه شوید ، می‌توانید خود را در مکان هایی که به دلیل میزان بالای جرم خشونت آمیز شناخته شده است ، پیدا کنید. حتی در Punta Cana ، نسبت به سارقان و کلاهبرداران بخصوص در ساحل و در نزدیکی فرودگاه هوشیار باشید.

   از رانندگی در جمهوری دومینیکن خودداری کنید. شرایط جاده ها و الگوهای ترافیکی می‌تواند خطرناک و غیرقابل پیش بینی باشد ، به خصوص برای رانندگانی که فقط به مسیرهای ایالات متحده عادت دارند. در عوض ، از یک شرکت تور معتبر استفاده کنید یا یک راننده شخصی را که از تفرجگاه شما یا یک آژانس مسافرتی با بازبینی مناسب توصیه می‌شود ، استخدام کنید.

  اجتناب از تماس با فروشندگان مواد مخدر یکی از موارد بسیار هم محسوب می‌شود شاید فکر کنید این موضوع بسیار ساده و آشکار است ، اما افراد محلی مانند رانندگان کابین و یا فروشندگان ساحل می‌توانند مقدار کمی ماری جوانا یا کوکائین به شما پیشنهاد دهند. اگرچه ممکن است در حال حاضر بی ضرر به نظر برسد ، سیستم حقوقی جمهوری دومینیکن جرایم مواد مخدر را بسیار جدی می‌گیرد و هر کسی که مظنون به داشتن آن است - به حبس یک سال بازداشت حتی قبل از محاکمه دعوت می‌کند که بسیار دردسرساز است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در جمهوری دومینیکن

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه Adventist Dominican ، UNAD به زبان اسپانیایی ، منشاء آن را در کالج Adventist دومینیکن ، تاسیس در سال 1947 ، در سانتو دومینگو دنبال شد. در سال 1962 این مدرسه 207 دانش آموز داشت و در سال 1972 ، آن را به هررا‌، در حدود 12 مایل (19 کیلومتری) از مرکز پایتخت منتقل کرد، جایی که به عنوان یک آکادمی شبانه روزی فعالیت می‌کرد. امکانات آن کلاس های درس ، دفاتر و خوابگاه‌ها را ارائه می‌دهد. در سال 1975 ، آن را به Bonao‌، در حدود 44 مایل (74 کیلومتری) از پایتخت منتقل کرد‌، جایی که هنوز هم فعالیت می‌کند. در همان سال‌، مدرسه شروع به ارائه دوره های سطح کالج در الهیات ، آموزش و تجارت و دوره منشی کرد. در سال 1976 این دانشکده از کمیسیون ارزیابی بین آمریکایی اعتبار دریافت کرد. این مدرسه دوره های تجارت را بهترین موقعیت می‌داند و امروزه توانسته سیاست‌های یکسانی با نسخه دانشگاهی در نظر بگیرد مشخص است که موقعیت این مدرسه در طول دوره‌های زمانی تغییراتی دارد و البته که فضای خوابگاهی برای آن بررسی شده‌اند. ارائه موقعیت این دانشگاه دسته بندی شده است و دانش آموزان می‌توانند از موقعیت فوق برنامه بالایی استفاده کنند بهتر است بدانید که یک شعبه دیگر از این مدرسه در بخش های مختلفی دیده می‌شود و سبب شده است افراد زیادی از آن برخوردار شوند. هزینه تحصیل در جمهوری دومینیکن به واسطه این مدرسه دولتی بسیار خوب است و هزینه های اضافی در نظر گرفته نخواهد شد مشخص است که این دانشگاه شیوه های آموزش واقعی ا بررسی کرده است. اعتبار مدرسه زیاد است.

 

چاپ مقالات علمی در جمهوری دومینیکن و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در جمهوری دومینیکن و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه كاتولیك مدری و میستری كلیسا ) كه نام آن به صورت محرمانه چاپ شده است ، به معنی مادر و معلم ، ( PUCMM به دلیل اختصار اسپانیایی آن)استفاده می‌شود وی اولین شخصی است كه كاتولیك رومی دارد، تحصیلات تکمیلی ، دانشگاهی در جمهوری دومینیکن (به استثناء دوران استعمار را نیز شامل شده است.). این دانشگاه از طریق سه پردیس ، مدرک دانشگاهی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و حرفه ای را اعطا می‌کند.( پردیس اصلی آن در شهر Santiago de los Caballeros قرار دارد و دارای دانشگاه کمتری در سانتو دومینگو و یک ضمیمه در پورتو پلاتا است . PUCMM توسط QS رتبه‌های دانشگاه آمریکای لاتین به عنوان دومین دانشگاه برتر جمهوری دومینیکن ، پس از UNIBE ، ثبت شده است. این دانشگاه برای به ثبت رسیدن مقالات شما دو روش را اعلام کرده است روش اول ثبت مقالات به صورت آنلاین است که شما هنوز پذیرش این دانشگاه را ندارید و به واسطه موقعیت پذیرش خود سعی می‌کنید عملکرد بهتری داشته باشید روش دوم به صورت حضوری و برای کسانی است که قبلاً در این دانشگاه پذیرش دارند و مقالات سبب می‌شود که موقعیت دانشگاهی برای افراد بررسی شده باشد. این دانشگاه زیر نظر برخی از شرایط ارزیابی شده است و البته که مقالات به چاپ رسیده یک رزومه قوی برای ورود به دکترا خواهد بود. ورود به دکترا قالب بندی های مخصوصی دارد از سوی دولت نیز این موقعیت بررسی می‌شود و البته که مقالاتی که برای بخش دکترا مورد حمایت قرار می‌گیرند همگی دارای موقعیت خوب امتیازبندی شده هستند و رتبه بالایی کسب می‌کنند.

شرکت در آزمون های بین المللی در جمهوری دومینیکن

شرکت در آزمون های بین المللی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

DELE دیپلم های اسپانیایی به شش سطح تقسیم می شوند:

 • دیپلم اسپانیایی سطح A1 (دستیابی به موفقیت) 

گواهی می‌دهد که دانش آموز قادر است با استفاده از زبان به روشی اساسی در موقعیت هایی که با نیازهای فوری یا شرایط روزمره ارتباط برقرار کند.

 • دیپلم اسپانیایی سطح A2 (ایستگاه ایستاده) 

گواهی می‌دهد که داوطلب می‌تواند عبارات روزمره مربوط به حوزه‌های تجربه به ویژه برای آنها را درک کند (اطلاعات اساسی در مورد خود و خانواده های آنها ، خرید ، مکانهای مورد علاقه ، کار و غیره).

 • دیپلم اسپانیایی سطح B1 (آستانه) 

در صورت وجود مباحث شناخته شده مربوط به کار ، تحصیلات یا اوقات فراغت ، ظرفیت نامزدها را برای درک اصلی متون روشن ، به زبان استاندارد ، تأیید می‌کند. همچنین توانایی دانش آموزان را برای مقابله با بیشتر موقعیت‌هایی که هنگام مسافرت در مناطقی که به زبان اسپانیایی صحبت می‌شود ، تأیید می‌کند. تولید متون ساده و منسجم در مورد موضوعات آشنا یا موضوعات مورد علاقه شخصی. و در آخر این که بتواند تجربیات ، رویدادها‌، آرزوها و امیدها را توصیف کند و همچنین بتواند به طور‌خلاصه نظرات خود را بیان کند یا برنامه ها را توضیح دهد.

 • مدرک دیپلم اسپانیایی سطح B2 (Vantage) 

توانایی دانش آموزان در تعامل با بلندگوهای بومی را با میزان کافی از تسلط و خودجوش بودن‌، برای برقراری ارتباط آسان و طبیعی بین متقابل ، تأیید می‌کند. متن‌های واضح و مفصلی را در مورد موضوعات متنوعی تهیه می‌کنید ، همچنین از عقیده در مورد موضوعات کلی دفاع می‌کنید ، برای هر استدلال جوانب مثبت و منفی را بیان می‌کنید. نکته آخر اینکه ، مفاهیم متون پیچیده راجع به موضوعات بتن و انتزاعی ، از جمله متون فنی ، به شرط اینکه در حوزه تخصص کاندیداها باشند ، درک می‌کنید.

این آزمون دو سطح فوق پیشرفته دیگر نیز دارد که برای جمهوری دومینیکن نیاز نخواهد بود.

کنفرانس های علمی در جمهوری دومینیکن

کنفرانس های علمی در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه فناوری سانتیاگو با هدف مشارکت در تحولات اجتماعی کشور ، بهبود مستمر کیفیت زندگی و حفظ میراث اخلاقی و مادی آغاز شد. این قانون به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی با استفاده از فرمان ریاست جمهوری شماره یک گنجانده شده است. در 15 ژوئن 1972. فعالیتهای اصلی علمی شامل برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ، آموزش دائمی و تحقیقات علمی بود. در سال 1973 ، دانشگاه سایر رشته های تحصیلی را در برنامه درسی خود ادغام کرد. ساختار درسی کنونی آن مبتنی بر سیستم است و برنامه های دانشگاهی را در مهندسی ، مدیریت تجارت ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می‌دهد . به این ترتیب موقعیت کنفرانس های علمی برای این دانشگاه برای رشته های تجارت، علوم انسانی در شاخه‌بندی‌های مختلفی دیده می‌شود هم اکنون رتبه دانشگاهی برای این بخش بهترین موقعیت را دارد و در نهایت اصول یادگیری دروس پزشکی برای این دانشگاه می‌تواند مشارکتی باشد. اهدافی که در این دانشگاه مدیریت می‌شود ساختاربندی شده است ادغام فضای کنفرانس با رویکرد مقالات علمی در این دانشگاه بسیار ارزشمند بوده و پیوندهای خارجی نیز با سایر موقعیت های علمی تحصیلی صورت گرفته است. این دانشگاه برای موقعیت کنفرانسی خود هزینه زیادی در بر گرفته است که بسیار قابل قبول به نظر می‌رسد. رشد فناوری برای این دانشگاه قوی تر از سایر بخش ها دنبال می‌شود و کنفرانس هایی که قالب تجاری دارند اغلب مورد پذیرش ارگان‌های مختلفی هستند و زیر نظر اساتید برتر دنیا برگزار می‌شوند.

 

جشن های دانشگاه ها در جمهوری دومینیکن

جشن های دانشگاه ها در جمهوری دومینیکن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این جشنواره سالانه سانتو دومینگو که از اواخر ماه ژوئیه آغاز می‌شود و همزمان با سالگرد 4 آگوست تأسیس این شهر ، Malecón با صدای طناب زنده می‌شود. چندین تن از بهترین رقصندگان و نوازندگان جهان ضمن لذت بردن از نمایشگاه های غذا و صنایع دستی جداگانه به صورت زنده اجرا می‌کنند.

Fuerte San Felipe محل اصلی این جشنواره پر جنب و جوش اکتبر در دانشگاه بخش ساحل شمالی جمهوری دومینیکن است. با استعداد ترین نوازندگان عامیانه ، بلوز ، جاز و ساده لوح در مراسم رژه های روزانه ، نمایشگاه های غذا و رقص اجرا می‌کنند. روحانیان آفریقایی نیز بخشی از سنت هستند.