x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کلمبیا

کلمبیا

کشور کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی محسوب می‌شود یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره است. این کشور با ونزوئلا و برزیل و اکوادور و پرو و پاناما دارای مرز مشترک زمینی است. این کشور به طور کلی دارای زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های دیدنی و تاریخی زیادی است. درک بیشتر فرهنگ در این کشور بخشی از شرایط زندگی محسوب می‌شود. مردم کشور کلمبیا دارای فضای طبیعی بسیار عالی هستند و به طور کلی در طبیعت این کشور می‌تواند بخش مهمی از روند اقتصادی باشد. 

در سفر به کشور کلمبیا اغلب افراد علاقه زیادی به بازدید از پایتخت این کشور یعنی شهر بوگوتا دارند مشخص است که پیشرفت‌های حرفه‌ای در این شهر به صورت دقیق دیده می‌شود.‌ تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور به مرز 13 درصدی رسیده است و البته که وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور نیز رشد 17 درصدی دارد. وضعیت تولید ناخالص از ساخت در این کشور مرز 27 درصدی را طی می‌کند. وضعیت تولید ناخالص از معادن در این کشور 12 درصد بیشتر شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Columbia عربی: كولومبيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: آمریندیان، انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزوی کلمبیا 0.00029 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 0057
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 129
 • پایتخت: بوگوتا
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 50.565 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT- 5)
 • دامنه اینترنتی: .co
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 381.90 میلیارد دلار USD

سفر به کلمبیا

سفر به کلمبیا، سفر به کشور زیبایی است که به خاطر زمردها، اسطوره ال دورادو، مناظر گرمسیری و پایتخت آن که در قله‌های آند واقع شده، معروف است. کشور کلمبیا در شمال‌غربی‌ آمریکای جنوبی واقع است. این کشور در مرز جنوبی، با کشورهای اکوادور و پرو، در مرز شرقی با ونزوئلا، در مرز جنوب شرقی با برزیل و در مرز شمال غربی با کشور پاناما همسایه است. نواحی شمالی کلمبیا در کناره دریای کارائیب واقع شده که از طریق این دریا به اقیانوس اطلس شمالی راه دارد و از غرب با اقیانوس آرام دارای ‌مرز آبی است. در تاریخ سفر به کلمبیا می‌خوانید که شکارچیان در ده هزار سال پیش،  اولین ساکنان این ناحیه بوده و در هزار سال قبل از میلاد سرخپوستان در آنجا سکنی گزیدند. در سده 1500 میلادی، کاشفان دریانورد اسپانیایی به این کشور آمدند و نام کلمبیا از نام کریستف کلمب، دریانورد کاشف آمریکا، گرفته شده است. با حاکمیت استعمارگران در این کشور، چندین شورش از جانب مخالفین برپا شد، تا آنکه با پیروزی سیمون بولیوار در سال 1810 اولین ریاست جمهوری این کشور انتخاب گردید.

سفر به کلمبیا

زندگی در کلمبیا

کشور کلمبیا چهارمین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. در لیست پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره است. این کشور با ونزوئلا، برزیل و اکوادور و همینطور پاناما و پرو دارای مرز مشترک است. زیبایی‌های طبیعی این کشور زیبا است و به طور کلی دارای دیدنی‌های تاریخی زیادی است و فرهنگ قالب را شکل می‌دهد. بوگوتا پایتخت و بزرگترین شهر کشور کلمبیا است. این شهر دارای فرهنگ هنری زیادی بوده و البته که رشه‌کوه‌های آند در آن واقع شده است. اقتصاد کشور کلمبیا بر اساس مواد اولیه‌ای که تولید می‌شود رشد می‌کند. در این کشور جمعیت بالای با سواد وجود دارد و واحد پولی بسیار با ارزشی رویت شده است. کشور کلمبیا پس از دوره‌هایی از رشد اقتصادی توانسته درآمد ناخالص داخلی خود را از مرز 3.5 درصدی نیز بیشتر نماید. تقاضای داخلی و خارجی در کشور کلمبیا کم است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور کلمبیا در ابتدا 1.30 درصد بوده که امروزه این نرخ وضعیت 3.50 درصدی را پوشش داده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در این کشور به 8.60 درصد رسیده است.

زندگی در کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا

مهاجران به کشور کلمبیا معتقد هستند که غذای سالم و متنوع و تازه‌ای در این کشور توزیع می‌شود به این ترتیب سرآمد سلامت در کشور کلمبیا بسیار استاندارد است. وضعیت خرید خانه در کشور کلمبیا و گرفتن اقامت موضوعی بسیار مهم است به این ترتیب قیمت خانه‌ها ارزان بوده و مشکلی از این دست دیده نمی‌شود. آمار مهاجرانی که به قصد سرمایه‌گذاری به کشور کلمبیا می‌روند روز به روز بیشتر می‌شود، به طور کلی مهاجران رضایت بیش از 79.26 درصدی را در راستای زندگی در کشور کلمبیا اعلام کرده‌اند و این موضوع سبب می‌شود که زندگی در کشور کلمبیا در وضعیت واقعی خود قرار داشته باشد.  شرایط حمل و نقل نیز در این کشور بسیار درست و مقرون به صرفه اعلام شده است. در این کشور شرایط برای تابعیت دوگانه بر اساس قانون اساسی وجود دارد و شخص می‌تواند در کلمبیا تابعیت دوگانه داشته باشند. از دست دادن تابعیت در این کشور ارادی و داوطلبانه و همینطور غیر اداری صورت می‌گیرد.

مهاجرت به کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

نظام آموزشی در کشور کلمبیا به این صورت است که شما باید یک دوره 5 ساله را در مدارس ابتدایی پشت سر بگذارید. دانش‌آموزان می‌بایست از سن 6 سالگی اقدام به ثبت‌نام در مدارس کشور کلمبیا داشته باشند و تحصیل پس از دوره ابتدایی در این کشور شامل یک دوره متوسطه و همینطور یک دوره دبیرستان است. دوره متوسطه در کشور کلمبیا 4 ساله است و دوره دبیرستان دو ساله در نظر گرفته می‌شود که پس از آن دانش‌آموز می‌تواند با دریافت مدرک تحصیلی مورد نظر خود وارد دانشگاه‌های کشور کلمبیا شوند. برای بورسیه تحصیلی در کشور کلمبیا نیاز است که مقاطع مختلف تحصیلی لحاظ شود به هر صورت دولت سعی خود را کرده است تا با ارائه یک سری روند کمک هزینه تحصیلی اجازه دهد افراد بیشتری از امکانات تحصیلی کشور کلمبیا استفاده کنند به هر صورت برای بورسیه‌های تحصیلی در این کشور نیاز است که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و همینطور فوق دکترا را بررسی کنید. بورسیه‌های تحصیلی بیشتر برای رشته MBA و شاخه‌های وابسته به این رشته لحاظ می‌شود.

تحصیل در کلمبیا

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها