x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
مکزیک

مکزیک

مردم کشور مکزیک بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند. در آن غذاهای بسیار خوش طمعی دیده می‌شود. از نظر زمانی این کشور در منطقه زمانی منفی 6 قرار دارد و 10  ساعت از تهران عقب تر است. زبان رسمی در مکزیک اسپانیایی است. واحد پول این کشور پزو است. آب و هوای مکزیک بسیار متنوع است به طوری که در بخش ارتفاعات داخلی هوا خشک است و در رشته‌کوه‌ها و فلات جنوبی هوا مرطوب تر است. این کشور دارای تابستان‌های پر بارانی است. از بخش‌های اقتصادی ارزشمند در مکزیک پتروشیمی، نساجی و وسایل نقلیه موتوری است که توانسته روتین مشخصی را ایجاد نماید. فرآورده‌های غذایی بخش مهمی از اقتصاد کشور مکزیک را تشکیل می‌دهد و بیشترین صادرات نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. روز به روز به رشد نیروی کار ماهر در مکزیک افزوده است و این موضوع سبب شد تا توسعه و پیشرفت زیادی در بخش اقتصادی این کشور روتین شود. بانک مرکزی در مکزیک در سال‌های اخیر تغییرات زیادی را پیش‌بینی کرده است و قانون پولی این کشور از سال 1925 تصویب شد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Mexico عربی: المكسيك
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ناواتلی و یوکاتک مایا و لاکاندون و زبان انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزوی مکزیک 0.051 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0052
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 147
 • پایتخت: مکزیکوسیتی
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 132.564 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-6)
 • دامنه اینترنتی: .mx
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.22 تریلیون دلار آمریکا

سفر به مکزیک

وضعیت موقعیت کشور مکزیک به صورتی است که جریان آب و هوای خاصی را فراهم می‌سازد. آب و هوای گرمسیری خاصی است و به طور کلی کشور مکزیک دارای دمای بالایی است. به طور کلی شرایط آب و هوای در این بخش معتدل است و البته که به طور کلی زمستان‌های سردی ندارد، این شهر بسیار پر مسافر بوده و البته که در بیشتر ماه‌های سال تراکم جمعیت در این کشور بالا است. هزینه‌های زندگی نیز بالا می‌باشد. از یاد نبرید که به طور کلی به صرفه‌ترین ماه‌هایی که برای سفر به کشور مکزیک مناسب است می و ژوئن و سپتامبر است. البته که هوا در ماه‌های نوامبر و اکتبر نیز خوب است. در نوک شبه جزیره یوکاتان یک منطقه باشکوهی دیده می‌شود و بیش از 5 میلیون بازدید در این منطقه دیده می‌شود. به طور کلی 20 درصد از درآمد کل کشور مکزیک در تولید این منطقه دیده می‌شود.

سفر به مکزیک

زندگی در مکزیک

کشور مکزیک یک سرزمین بسیار زیبا با تنوع زیاد است که شور و شوق در آن جریان دارد. در این کشور از غذاهای خوش طعم مکزیکی تست می‌کنید و آثار تاریخی آن را مشاهده می‌کنید. این کشور دارای آثاری به جا مانده از تمدن مایا بوده و جنگل‌های انبوه زیادی نیز در آن دیده می‌شود. جاذبه‌های شهری زیادی در این کشور دیده می‌شود. از نظر زمانی مکزیک 10 ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد پول مکزیک پزو اعلام شده است.در مکزیک آب و هوای متنوعی دیده می‌شود. کشور دارای مناطق ساحل غربی و ارتفاعات زیادی است که آب و هوا در این بخش‌ها خشک است. دستمزد در تولید در کشور مکزیک از موضوعاتی است که تحلیلگران اقتصادی بارها بر روی آن تأکید داشته‌اند و به طور کلی وضعیت دستمزد در تولید برای هر سال در حدود 3.60 دلار آمریکا ارزیابی شده است. حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است.

زندگی در مکزیک

مهاجرت به مکزیک

شهر مکزیکوسیتی یکی از شهرهای بسیار مهم در کشور مکزیک است که پایتخت این کشور نیز محسوب می‌شود. به طور کلی این شهر چهل و ششمین شهر بزرگ در دنیا بوده و در آن شرایط زندگی ایده‌آلی دیده می شود. این شهر برای ویزای توریستی و کاری و سرمایه‌گذاری بی نظیر است. کشور مکزیک در لیست کشورهایی قرار دارد که با آغوش باز از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند این رویه سبب شده است که این کشور در لیست UNCTAD به عنوان حامی سرمایه‌گذاران دیده شود. به طور کلی مکزیک رتبه 13 برای دریافت سرمایه گذاران خارجی را دارد که رقم بزرگی است. مشخص است که جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور به ورود و خروج گروه‌های بزرگ بستگی زیادی دارد اما جریان سرمایه‌گذاری در این کشور سبب شده است که گردش مالی بسیار زیادی رویت شود. در صورتی که ازدواج در مکزیک را انتخاب کرده‌اید اطمینان داشته باشید که ازدواج شما معتبر است بهتر است که شرایط لازم اقامت دائم همسر نیز ارزیابی شود.

مهاجرت به مکزیک

تحصیل در مکزیک

یکی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی در کشور مکزیک بورسیه دوره فوق لیسانس و دکترا است که به صورت کامل پوشش داده می‌شود این بورسیه تحصیلی دارای سطح مشخصی است و البته که برای روند تحصیل رایگان باید این طرح به صورت حرفه‌ای دنبال شده باشد در بورسیه‌های تحصیلی که در کشور مکزیک برای مقطع فوق‌لیسانس و دکترا رویت شده است 69 درصد از طرفین به رشته‌های مهندسی برق و مکانیک و کامپیوتر اختصاص داشته و تنها 2 درصد از فضای موضوع شامل رشته‌های هنر خواهد بود. 71 درصد از داده‌های آموزشی برای رشته‌های وابسته به ریاضی و حسابرسی هستند و الباقی به بخش پزشکی و انسانی اختصاص دارد. اگر به فکر تحصیل رایگان در کشور مکزیک هستید بهتر است که همه نکات را به طور دقیق بررسی کنید. شما می‌توانید از طرح دوره‌های تخصصی و ویژه استفاده کنید که می‌تواند برای شما تحصیل در دانشگاه‌های وابسته به کشور مکزیک را نیز صورت دهد این طرح در سال‌های اخیر بسیار مورد حمایت قرار گرفته است و دولت نیز سهم 41 درصد را به این بخش اختصاص داده است.

تحصیل در مکزیک