x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

کوبا

کشور کوبا جزیره ای زیبا است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته است. این کشور دارای مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور شهر زیبای هاوانا است و به طور کلی طبق سرشماری های اخیر در حدود 13 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وضعیت آب و هوایی کشور کوبا نیمه گرمسیری است به طوری که گاهاً بادهای شدید در این بخش می وزد و همینطور رطوبت و هوای کشور کوبا نیز کاهش خواهد داشت بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های دسامبر تا ماه می است. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور کوبا در حدود 51.11 میلیارد دلار است. به طور کلی در حدود 4.6 درصد آن در بخش کشاورزی شامل شده است و در حدود 26.1 درصد نیز در بخش صنعتی ارزیابی شده است. 69.3 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. تولید ناخالص داخلی کشور کوبا نیز بررسی می شود. در حدود 4 میلیون و 853 هزار نفر در این کشور نیروی کار وجود دارد. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 1.9 درصد است در این کشور شرایط نرخ تورم 3.6 درصد پیش بینی شده است. موازنه تجاری در کشور کوبا منفی است و مشخص است که شرایط حساب جاری در کشور کوبا نیز بهبود داشته است.

نام انگلیسی: Cuba
نام عربی: كوبا
پایتخت: هاوانا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
زبان‌های رسمی: اسپانیایی
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: پزوی کوبا معادل با 1.00 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
جمعیت: بیش از ,11.48 نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT-4)
دامنه اینترنتی: (GMT-4)
پیش شماره تلفن: 0053

سفر به کوبا

کشور کوبا یک جزیره در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک است و به طور کلی مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع دارد پایتخت این کشور شهر هاوانا است و بر اساس آخرین سرشماری که صورت گرفته است این کشور در حدود 13 میلیون نفر جمعیت دارد. وضعیت ب و هوایی این کشور نیمه گرمسیری است و بادهایی که در این بخش می وزد گاهاً شدید بوده و گام هم رطوبت و گرمای هوا نیز کاهش دارد موقعیت آب و هوایی در این کشور رویکرد مخصوصی دارد در این منطقه به طور کلی بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های آذر و دی اعلام شده است یعنی اواخر پاییز و و اوایل زمستان موقعیت آب و هوایی این منطقه بهبود خوبی داشته است مشخص است که این دوره آب و هوایی موقعیت بهتری دارد. هاوانای قدیمی یک محله بسیار جذاب و تاریخی در کشور کوبا است که در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است این محله با خیابان های سنگ فرش خود شناسایی می شود و می توانید ساعت ها در  خیابان های این بخش قدم بزنید. ساختمان های باروک به همراه موقعیت معماری نئوکلاسیک در این منطقه ارزش زیادی دارد. شما در این محله به راحتی می توانید به 200 سال پیش سفر کنید و تاریخ کشور کوبا را با هزینه ای ارزان بازدید کنید. در این محله زیبا مناطقی از قبلی پالزا د لا کتدرال و همینطور رستوران های افسانه ای بسیار مورد بازدید قرار می گیرد یک بخش دیدنی و جذاب در این منطقه قلعه سلطنتی است.

سفر به کوبا

مهاجرت به کوبا

برای ویزای توریستی کشور کوبا اصل پاسپورت فعلی و قبلی در کشور کوبا بسیار مهم است در نظر داشته باشید که افراد باید دو قطعه عکس رنگی داشته باشند نیاز است که عکس رنگی شما در سایز درستی ارائه شود. شما در صورت داشتن ملک در کشور کوبا باید سند ملکی خود را ارائه دهید سند ملکی شما مشخص می کند که رویکرد توریستی در کشور کوبا بر چه اساسی است مشخص است که هر یک از اسناد ملکی در کشور کوبا می بایست ترجمه شده و با مهر مترجم همراه باشد. کشور کوبا کشور ثروتمندی نیست مردم این کشور مقاومت در برابر فقر را چشیده اند و به نوعی به آن عادت کرده اند. مردم کشور کوبا بسیار ماهر هستند مثلاً در این کشور اتومبیل های دهه 50 یعنی قدیمی ترین اتومبیل که به طور عجیبی مورد استفاده و نگهداری قرار گرفته است مجموعه از ماشین های قدیمی سرحال که بازدید مشخصی دارند. کمبود غذا و برق همیشه در کشور کوبا احساس شده است و قطعی های تلفن از سوی مردم نیز ارزیابی می شود. فرصت های زندگی در کشور کوبا به طور مدام در حال تغییر است این رویکرد موقعیت مهاجرتی کشور کوبا را نیز تغییر می دهد. آمار مهاجرانی که در کشور کوبا رستوران داری را انتخاب کرده اند بیشتر از قبل است مشخص است که این رستوران ها بر اساس فضای لوکسی که دارد ارزیابی می شود به طور کلی رستوران های بین المللی در این کشور بررسی شده است

مهاجرت به کوبا

زندگی در کوبا

کشور کوبا یک جزیره است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک قرار دارد و مساحت این کشور در حدود 110.861 کیلومتر مربع است و البته که پایتخت کشور کوبا شهر هاوالا است که به صورت لاهابالا تلفظ می شود طبق سرشماری های موجود این کشور توانسته فضای جغرافیایی مخصوصی داشته است . رطوبت و گرمای این بخش بسیار کم است.منابع طبیعی در این کشور بیشتر در زمینه کبالت و نیکل و آهن است یبشتر رویکرد اقتصادی نیز در خصوص همین موارد دنبال می شود در واقع موقعیت اقتصادی کشور کوبا وابسته به همین محصولاتی است که می تواند درجه بندی شده باشد. دولت متمرکز در این کشور بر اساس قوانین اقتصادی ارزیابی شده است. هدف از بهبود کارکرد در این بخش اقتصادی بیشتر برای رشد موسسات تجاری است. در واقع در این کشور خوراک کمتری دیده می شود مشخص است که بهبود کالاهای مصرف شده در این کشور بر اساس موقعیت دقیق استاندارد زندگی ارزیابی می شود. در این کشور کاهش قطع برق در لیست نیازها و برنامه های اقتصادی محسوب می شود وضعیت درآمدزایی در اقتصاد این کشور بر اساس سیاست های سرمایه گذاری بررسی می شود.متوسط دستمزد ساعتی در کوبا به این صورت ارزیابی می شود که در ابتدا باید میزان تخصص شخص ارزیابی شده باشد و سپس به صورت میانگین می توان گفت که میزان حقوق در ساعت 128 CUP ارزیابی شده است یعنی شخص برای هر ساعت کار باید حداقل این میزان حقوق را دریافتی داشته باشد. دستمزد و حقوق در این راستا به صورت دقیق ارزیابی می شود یعنی میزان دستمزد از سوی دولت و زیر نظر دولت بررسی خواهد داشت.

زندگی در کوبا

تحصیل در کوبا

حضور در مدرسه کوبا از سنین 6 تا 15 یا 16 سالگی (پایان دوره متوسطه) اجباری است و کلیه دانش آموزان ، صرف نظر از سن و جنس ، لباس مدرسه را با سطح نماد رنگ نشان می دهند. آموزش ابتدایی شش سال به طول می انجامد. این دوره از کلاس های 1 تا 6 تشکیل شده است. آموزش متوسطه به پایه و آموزش متوسطه قبل از دانشگاه تقسیم می شود.  برنامه درسی مدارس ابتدایی و متوسطه بر پایه اصول "سخت کوشی ، خود نظم و انضباط و عشق به کشور" است. برنامه درسی دوره ابتدایی شامل رقص و باغبانی ، دروس بهداشت و تاریخ انقلابی کوبا است در پایان دوره آموزش متوسطه ابتدایی ، دانش آموزان می توانند بین آموزش پیش دانشگاهی و آموزش فنی و حرفه ای انتخاب کنند. از ماه مه سال 2010 ، کوبا برای همه بازدید کنندگان خارجی داشتن بیمه درمانی واجب شده است.  چک های تصادفی در فرودگاه انجام می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک نسخه چاپی از خط مشی خود آورده اید. اگر در بیمارستان به سر می برید ، برای کمک به بیمه و کمک پزشکی با آسستور تماس بگیرید .  علاوه بر دفتر خود در هاوانا ، دفاتر دیگری در Varadero ، Cayo Coco ، Guardalavaca و Santiago de Cuba دارد. با توجه به بحران اقتصادی ، تحریم اقتصادی ایالات متحده در کوبا ، مازاد کارمندان دولت و بهره وری کم ، کاهش درآمدهای ناشی از فعالیت های گردشگری و معدن ، دولت تصمیم گرفته است تا در ابتدای سال 2020 ، نیروی کار را با 500000 شغل مشترک کاهش دهد.

تحصیل در کوبا

کشور کوبا جزیره ای زیبا است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته است. این کشور دارای مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور شهر زیبای هاوانا است و به طور کلی طبق سرشماری های اخیر در حدود 13 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وضعیت آب و هوایی کشور کوبا نیمه گرمسیری است به طوری که گاهاً بادهای شدید در این بخش می وزد و همینطور رطوبت و هوای کشور کوبا نیز کاهش خواهد داشت بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های دسامبر تا ماه می است. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور کوبا در حدود 51.11 میلیارد دلار است. به طور کلی در حدود 4.6 درصد آن در بخش کشاورزی شامل شده است و در حدود 26.1 درصد نیز در بخش صنعتی ارزیابی شده است. 69.3 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. تولید ناخالص داخلی کشور کوبا نیز بررسی می شود. در حدود 4 میلیون و 853 هزار نفر در این کشور نیروی کار وجود دارد. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 1.9 درصد است در این کشور شرایط نرخ تورم 3.6 درصد پیش بینی شده است. موازنه تجاری در کشور کوبا منفی است و مشخص است که شرایط حساب جاری در کشور کوبا نیز بهبود داشته است. وضعیت واردات کشور کوبا در حدود 14707.00 میلیون CUC اعلام شده و شرایط صادرات در کشور کوبا به ارزش 5870.00 میلیون CUC مشخص شده است. وضعیت شاخص تروریسم در این کشور 0 درصد ارزیابی شده است. تولید نفت خام در این کشور 57.90 بی بی ال دی کا ارزیابی شده است.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کوبا

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کوبا

وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور کوبا در حدود 51.11 میلیارد دلار است. به طور کلی در حدود 4.6 درصد آن در بخش کشاورزی شامل شده است و در حدود 26.1 درصد نیز در بخش صنعتی ارزیابی شده است. 69.3 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. تولید ناخالص داخلی کشور کوبا نیز بررسی می شود. در حدود 4 میلیون و 853 هزار نفر در این کشور نیروی کار وجود دارد. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 1.9 درصد است در این کشور شرایط نرخ تورم 3.6 درصد پیش بینی شده است. محصولات صادراتی این کشور شامل شکر و نیکل و تنباکو و ماهی بوده و وابسته به کشورهای هلند و کانادا ارزیابی شده است. محصولات صادراتی در کشور کوبا وابسته به کشورهای چین و اسپانیا و کانادا است. به طور کلی صادرات این کشور می تواند ریتم صادراتی را پیش بینی نماید.

محصولات وارداتی کشور کوبا شامل نفت و مواد غذایی و ماشین آلات و مواد شیمیایی است. البته که بیشترین محصولات وارداتی کشور کوبا از کشورهای ونزوئلا و چین و همینطور اسپانیا ارزیابی شده است. محصولات وارداتی این کشور وابسته به کشورهای برزیل و آمریکا نیز رویت شده است. اقتصاد و منابع مالی در این کشور می تواند به صورت جدی بررسی شود. اقتصاد و منابع مالی در این کشور می تواند شامل محصولات پزشکی باشد. در این کشور صادرات مرکبات وابسته به ریتم صادراتی پیش بینی می شود. منابع مالی می تواند یکی از بهترین مسیر های درآمدزایی در کشور کوبا باشد. اقتصاد کشور کوبا رشد نسبی داشته است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کوبا

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کوبا

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور کوبا به میزان 12.10 درصد ارزیابی می شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کوبا نیز به ارزش 96.85 میلیارد دلار آمریکا شده است. تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 6664.70 دلار آمریکا ارزیابی شده است. PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور به میزان 21016.65 دلار آمریکا ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در کشور کوبا نیز در حدود 57025.00 میلیون CUC ارزیابی شده است.

موازنه تجاری در کشور کوبا منفی است و مشخص است که شرایط حساب جاری در کشور کوبا نیز بهبود داشته است. وضعیت واردات کشور کوبا در حدود 14707.00 میلیون CUC اعلام شده و شرایط صادرات در کشور کوبا به ارزش 5870.00 میلیون CUC مشخص شده است. وضعیت شاخص تروریسم در این کشور 0 درصد ارزیابی شده است. تولید نفت خام در این کشور 57.90 بی بی ال دی کا ارزیابی شده است.

شرایط تولید صنعتی در کشور کوبا 17.80 درصد اعلام شده است، رتبه تولید صنعتی در کشور کوبا نیز 18.70 درصد پیش بینی شده است. در این کشور شرایط تولید فولاد به ارزش 36.00 هزار تن رسیده است و شاخص فساد مالی در کشور کوبا نیز با امتیاز 48.00 همراه است و رتبه فساد مالی در کشور کوبا نیز به مرز مشخص 69.00 پیش بینی می شود. رتبه های جهانی در کشور کوبا به طور کلی پیش بینی شده است و وضعیت مالی در این کشور بر اساس شاخص های روتین پیش بینی شده است. رتبه های جهانی در کشور کوبا یکی از بخش های مهم اقتصادی است.

 

نوع حکومت و ساختار سیاسی کوبا

نوع حکومت و ساختار سیاسی کوبا

مجلس ملی قدرت خلق کوبا دارای اعضای 31 نفره است که از سوی شورای حکومتی کوبا ارزیابی شده است و این شورا به نوبه خود رئیس جمهوری را انتخاب می کنند. رئیس جمهور در این کشور برای مدت 5 ساله انتخاب می شود و البته که در انتخاب مجدد و هیچ محدودیتی ندارد و دیده شده یک رئیس جمهور برای دوره های سوم و چهارم نیز انتخاب شود. مجلس ملی قدرت خلق عالی ترین مرجع دولتی کشور کوبا محسوب می شود و برای قانونگذاری را به صورت دقیق شکل می دهد. نمایندگان در این کشور برای دوره های 5 ساله انتخاب می شود. در کاندیدای نمایندگی مجلس ملی کشور کوبا یک سری دوره های انتخاباتی سراسری برگزار می شود. همه شهروندان کوبایی در این کشور که دارای بالای 16 سال سن هستند و هیچ نوع پرونده اعمال مجرمانه ندارند واجد شرایط رأی دادن هستند. اینطور که مشخص است بر اساس ماده 131 قانون اساسی که در کشور کوبا دیده می شود رأی گیری به صورت غیر علنی ارزیابی می شود. مشخص است که در ماده 136 قانون اساسی کشور کوبا ارزیابی شده است. برای انتخاب هر نماینده نیاز است که بیش از نیمی از آرای حوزه انتخابیه ضروری ارزیابی شود. هیچ حزب سیاسی در این کشور مجاز به معرفی کاندیدا برای انجام تبلیغات نیستند و این روال در انتخابات این کشور ارزیابی می شود. از سال 1975 حزب کمونیست کشور کوبا 5 بار جلسات کنگره احزاب تشکیل می شود.

حکومت سیاسی در کشور کوبا به طور کلی وابسته به دوره های اقتصادی پیشبینی شده اند. حکومت سیاسی در این کشور یک اصل مهم است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ کوبا

پایتخت و 9 شهر بزرگ کوبا

هاوانا پایتخت زیبا و شگفت انگیز کشور کوبا یکی از بهترین شهرهای گردشگری تاریخی محسوب می شود. ساختمان های این شهر شکل تاریخی خود را حفظ کرده اند ساختمان ها دارای گنبد های نوک تیز بوده و پنجره های زیبا و بلندی دارد. به طور کلی در پایتخت کشور کوبا هر آنچه فکرش را بکنید در اختیار شما قرار می گیرد مشخص است که در بین شهرهای بزرگ این کشور مردم این مورد را بهتر از سایر شهرها در نظر می گیرند. هاوانا در شمال غربی کشور کوبا قرار دارد و ساحل این شهر به اقیانوس اطلس متصل می شود. این شهر از سمت جنوب و غرب کشور کوبا در حال پیشرفت است و رودخانه های وسیعی را شامل شده است. مرتفع ترین مکان در این کشور با ارتفاع 200 متر از جنس آهک است. به طور کلی این شهر دارای قلعه های استعماری زیبایی است و تپه های غربی خوبی دارد.

از دیگر شهرهای کشور کوبا می توان با بایامو اشاره کرد، بایامو در استان گرانما قرار دارد و به طور کلی در لیست شهرهایی قرار گرفته است که مردمانی بسیار مهربانی دارد.

شهر آرتمیسا از دیگر شهرهای تاریخی کشور کوبا است که مردم علاقه زیادی به بازدید از آن دارند این شهر به نوبه خود توانسته بهترین مسیر های گردشگری را شامل شود. به طور کلی این شهر دارای بافت دیدنی و جذابی است. این شهر دارای فضای گردشگری خوبی است.  شهر ماتانزاس از دیگر شهرهای مهم کشور کوبا است که می تواند جمعیت زیادی را در نظر بگیرد و مورد حمایت گروه های مختلفی قرار گرفته است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کوبا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کوبا

برای ثبت شرکت در کشور کوبا ایرانیان ورود به بخش خدمات را بهتر از بخش های دیگر می دانند و معتقد هستند که ثبت شرکت در این راستا می تواند با سود اقتصادی بالاتری همراه باشد. هر شخص در کشور کوبا برای سرمایه گذاری و مسیر های ثبت شرکتی می بایست روتین های اقتصادی خاصی را ارزیابی کند. در هر صورت میزان مالیات در کشور کوبا به طور کلی وابسته به مشاغل حرفه ای پیش بینی می شود و نرخ نهایی برای برخی از شرکت هایی که وابسته به اصول حرفه ای هستند ارزش دقیق تری دارد. فرصت های مناسب سرمایه گذاری در این کشور فراهم شده است. افراد نیاز است که فرم های درخواست ثبت شرکت را ارائه دهند و نیاز به زمان مشخصی است تا ارزیابی فرم های مخصوص صورت بگیرد. آنچه در مسیر ثبت شرکت در کشور کوبا نیاز است روتین هایی که می بایست مورد حمایت قرار بگیرد. جمعیت ایرانی در این کشور بیشتر در زمینه اقتصاد حرفه ای پیش بینی می شود.گواهی تمکن مالی برای افراد در کشور کوبا نیاز است و نیاز به یک سری رزومه های شغلی و تحصیلی برای بهبود روند ثبتی است. هر شخص باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد و نیاز است که طرح اقتصادی مشخصی بررسی شود. در هر صورت مردم برای بررسی شرایط اقتصادی در کشور کوبا نیاز است که شرایط سرمایه ای را پیش بینی کنند. پرداخت هزینه های ویزا در کشور کوبا برای همه افراد در نظر گرفته می شود و غیر قابل بازپرداخت است. مشخص است که جمعیت ایرانی این کشور شعبه برای شرکت مادر را بیشتر قبول دارند.

عجایب کوبا

عجایب کوبا

 

یکی از بخش های گردشگری خوب در کشور کوبا گردش در مالکون هاوانا است، مالکون هاوانا یک جواهر گردشگری محسوب می شود و یک مکان بسیار عالی برای توریست ها خواهد بود به طوری که می توانید از خیابان های پر از گودال ویراژ دهید و همینطور می توانید اجرا کننده های خیابانی را مورد حمایت قرار دهید. برنامه های زنده در این منطقه بسیار زیاد است و اهمیت تاریخی زیادی دارد به طوری که به سبک باروک و هنر دکو نیز ارزیابی شده است. اهمیت تاریخی در این منطقه با رنگ های صورتی و زرد ادغام شده است.

موزه ملی هنر در بلاز در یک خیابان تاریخی و قدیمی کشور کوبا قرار دارد و آثار تاریخی این بخش برای دوره های مختلفی است و مردم نیاز علاقه زیادی به بازدید از این موزه زیبا دارند. در این موزه پرتره های فدریکو و مجسمه های مدرن دیتا دیده می شود و آثار تاریخی بسیار گسترده ای را شامل می شود.

مقبره چگوارا یکی از دیدنی های بسیار جذاب در کشور کوبا است که در خیابان سانتاکلارا واقع شده است و از مهمترین شخصیت های این سرزمین محسوب می شود. خانه ابدی چگوارا در این منطقه بسیار ارزشمند است و تعداد بی شماری عکس و آثار معماری را شامل شده است. به طور کلی این مقبره شامل شخصیت های رادیکالی زیادی است. این منطقه برای بازدید بی نظیر است.

بقایای قلعه در سان پدرو در حاشیه جنوب شرقی جزیره قرار دارد و بسیار دورتر از خیابان هاوانا قرار دهد. این قلعه در نیمه اول قرن 17 رویت می شود و یک معمار ایتالیایی این بخش را طراحی کرده است.

خلاصه تاریخ کوبا

خلاصه تاریخ کوبا

کشور کوبا از آب های شمالی خود با آمریکا همسایه است و این بخش وی با تاریخ آن عجین شده است. کشور کوبا از شمال شرق با باهاماس و سایر جزایر تمرکز همسایه است. این کشور از بخش جنوبی با جامائیکا همسایه است و از سمت غرب نیز با مکزیک همسایه است. در کشور کوبا تنوع فرهنگ بسیار زیاد است و به طور کلی فرهنگ اسپانیایی در این کشور وابسته به بردگان ارزیابی می شود. اقوام منطقه کشور کوبا بر فرهنگ این کشور در طول سال ها مورد تأثیر قرار گرفته است. خلبانان کوبایی در جنگ جهانی اول به کمک گروه های فرانسوی وارد کشور کوبا شدند و در جنگ جهانی دوم هم کشور کوبا به آمریکا مسیر های صادرات شکر را آغاز کرد به طوری که تاریخ کشور کوبا وابسته به همین بخش است. در این زمینه یک جاسوس آلمانی در کشور کوبا اعدام شده است. پس از تدوین و تصویب قانون اساسی در سال 1976 جمهوری سوسیالیستی مورد حمایت قرار می گیرد. قانون اساسی در سال 1976 کوبا تصویب شد و در سال 1992 نیز جای خود را به قانون اساسی جدیدی را شامل شده است و تدوین در این زمینه مسیر های انقلاب کوبایی و مارکس را پیش بینی کرده است. در این کشور قانون اساسی وابسته به حزب کمونیست کوبا تحت عنوان نیروی راهبر جامعه ارزیابی می شود و دولت کشور کوبا قلمداد مشخصی در این راستا را شامل شده است. تاریخ کشور کوبا می تواند بخشی از سیاست کشور کوبا نیز باشد به طوری که پرچم کشور کوبا با طراحی قرمز و سفید و آبی یک رتبه مهم سیاسی محسوب می شود.

خلاصه ای از جغرافیای کوبا

خلاصه ای از جغرافیای کوبا

کشور کوبا جزیره ای زیبا است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته است. این کشور دارای مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور شهر زیبای هاوانا است و به طور کلی طبق سرشماری های اخیر در حدود 13 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وضعیت آب و هوایی کشور کوبا نیمه گرمسیری است به طوری که گاهاً بادهای شدید در این بخش می وزد و همینطور رطوبت و هوای کشور کوبا نیز کاهش خواهد داشت بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های دسامبر تا ماه می است. همینطور کوبا در بین ماه های آگوست تا اکتبر نیز مورد بازدید قرار گرفته است و گردشگران زیادی در این کشور هستند که با شرایط جوی روبرو می شوند.

کشور کوبا یک مقصد گردشگری ارزان قیمت برای مردم محسوب می شود به طور کلی مردم این کشور سعی خود را می کنند که شیوه های گردشگری خاصی را شامل می شود. مردم سعی می کنند کشور کوبا را برای گردشگری انتخاب نمایند و سفرهای خانوادگی به این منطقه بسیار عالی است. در سال های اخیر خلاصه ای از فضای جغرافیایی در کشور کوبا رویت شده است.

کشور کوبا یکی از کشورهای زیبا محسوب می شود که مسیر های اقامتی خوبی را پیش بینی کرده است مشخص است که این روند گردشگری در کشور کوبا می تواند به رشد اقتصادی آن نیز منجر شود. کشور کوبا یکی از کشورهایی است که مردم علاقه زیادی به جاذبه های گردشگری آن دارند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کوبا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کوبا

آنا سلینا یکی از چهره های زیبا در کشور کوبا است که در سال 1988 متولد شده است و اهل کشور کوبا است. او هنرپیشه و صداپیشه بسیار مشهوری است و توانسته شهرت زیادی در این راستا داشته باشد. او هم اکنون در لس آنجلس زندگی می کند. او در مدلینگ نیز فعالیت زیادی داشته است و به طور کلی تحصیلات مدرسه وی در زمینه تئاتر دنبال شده است. اولین فیلم او گل رز از فرانسه است و توانست از سن 16 سالگی به رشد خوبی برسد.

دانای گارسیا یکی از بازیگران کشور کوبا محسوب می شود که که در سال 1984 متولد شده است و ملیت کوبایی دارد او از سال های گذشته تا به امروز توانسته رشد خوبی در فضای بازیگری داشته باشد. بازی او از سال 2006 آغاز شد و در فیلم فرار از زندان به شهرت زیادی رسیده است.او در فیلم های مختلفی ایفای نقش کرده است که شامل فیلم مایرا، فیلم کمیله توز و همینطور فیلم پاک کن بوده است. او در سریال های زیادی نیز ایفای نقش کرده است.

سلنیس لیوا یک هنرپیشه اهل کوبا است که فیلم های زیادی به ثبت رسانده است. او در عصر یخبندان بسیار عالی نقش آفرینی داشته است و همینطور در فیلم دیدبان نیز توانست به شهرت خود بیافزاید. مشخص است که در لیست هنرپیشه هایی که برای کشور کوبا رویت می شود او یکی از بهترین ها محسوب می شود. حجاب کشور کوبا آزاد است این موضوع از نوع پوشش در سینمای کشور کوبا مشخص است.

کشورها و مناطق وابسته کوبا

کشورها و مناطق وابسته کوبا

کشور کوبا در سال 1492 میلادی توسط کلمب کشف شده است و از آن دوره به بعد این کشور در لیست کشورهای وابسته به اسپانیا قرار گرفت. در سال 1511 میلادی بود که اولین اقامتگاه های گروه های اسپانیایی در این کشور تأسیس شد. در ادامه در حدود 100 هزار نفر از مردم بومی این کشور این جزیره را تحت حمایت خود در نظر گرفتند به طور کلی جستجوی طلا در این دوره از تاریخ در کشور کوبا دیده می شود. کشور کوبا به مدت 400 سال تحت اشغال اسپانیا بوده است و در این دوره فعالیت اقتصادی این کشور بر پایه کشاورزی و معدن و صادرات شکر و قهوه شکل گرفته است. جنگ های اسپانیا و آمریکا در این کشور شرایطی ایجاد کردند که کشور کوبا بتواند تا حدی خود را از اشغال اسپانیا دور نماید. این کشور پس از گذشت از اتفاقات مختلف و همینطور معاده های سیاسی در سال 1952 میلادی توانست به صورت رسمی استقلال خود را از کشور اسپانیا اعلام نماید. در سال 1902 میلادی یعنی 50 سال پیش از جدایی کار از اسپانیا این کشور جمهوری کوبا را به عنوان نامی مشخصی برای خود انتخاب کرد. در هر صورت فضای رسمی در این کشور رشد خوبی داشته است و حمایت از بخش های اقتصادی نیز پس از استقلال کشور کوبا رویت شد. مشخص است که وضعیت گردشگری در کشور کوبا بهبود داشته است. در سال های اخیر مردم می توانند به صورت رسمی مسیر های گردشگری را وارد رده های اقتصادی در نظر بگیرند.

فرهنگ مردم کوبا

فرهنگ مردم کوبا

زبان کشور کوبا بیشتر مشابه با زبان اسپانیایی است و از لهجه های ریتمیک در آن استفاده شده است. عقاید مذهبی زیادی در این کشور به قوت سایر کشورها ارزیابی شده است. عقاید مذهبی در این کشور به قوت سایر کشورهای همسایه نیست. حجاب کشور کوبا به این صورت است که بانوان علاقه به لباس های شیک و جذاب دارند و هزینه زیادی نیز برای این لباس ها در نظر گرفته می شود. آقایان علاقه به شلوار جین و یا کتان دارند و اغلب لباس های اسپرت را قبول می کنند. مردم در ساحل اجازه استفاده از لباس های آزاد را تا حدی دارند اما در رستوران های این کشور هیچ کس حق ندارد لباس های بسیار باز استفاده کند. لباس های سنتی در این کشور تحت تأثیر از اسپانیا است. مردم در لباس پوشیدن جنبه های توریستی را نیز در نظر می گیرند.مردم کشور کوبا فرهنگ زندگی مشخصی را ارزیابی می کنند غذاهای سنتی و ملی در کشور کوبا نیز بیشتر از قبل استفاده می شود اما فرهنگ غذا خوردن در این کشور با پایه اصلی مرغ همراه است.

پیشرفت در کوبا

پیشرفت در کوبا

آشپزی در کشور کوبا رشد زیادی داشته است به تعداد رستوران های کشور کوبا افزوده شده است و این موضوع سبب شد تا نرخ پزوی کشور کوبا افزایش داشته باشد به طوری که قیمت پزوی کشور کوبا در نرخ نهایی غذا و فعالیت های رستورانی تأثیرگذار بوده است. مردم در کشور کوبا اغلب سعی می کنند از غذاهای سنتی استفاده کنند.

کشاورزی در کشور کوبا بیشتر به شکر اختصاص یافته است و این موضوع جنبه های اقتصادی بالایی دارد اما پیشرفت در این راستا به صورت روتینی ارزیابی می شود.

مردم کشور کوبا در مهمان نوازی بسیار دست و دل باز هستند، مشخص است که در این کشور هیجان زندگی بیشتر از قبل است و پیشرفت در این زمینه نیز رویت شده است به طوری که گردشگری یک بخش مهم اقتصادی محسوب می شود. در این کشور احترام به گردشگران یک قانون است.

پرچم کشور کوبا دارای رنگ های خاصی است، استفاده از رنگ های خاص و مشخص برای پرچم به این معنی است که سیاست کشور کوبا نیز بسیار رشد کرده است. مشخص است که مردم در این کشور سعی می کنند پیشرفت اقتصادی درستی داشته باشند.پیشرفت مردم کشور کوبا بیشتر در زمینه کشاورزی و همینطور گردشگری است.

قوانین عمومی در کوبا

قوانین عمومی در کوبا

مردم کشور کوبا به مهمان نوازی شهرت زیادی دارند سعی می کنند این موضوع را یک قانون بدانند به طوری که اجازه ندارند از حصارهای فلزی برای منازل خود استفاده نمایند و این موضوع برایشان بسیار مهم است که بتوانند از مهمان بسیار پذیرایی کنند. کوبایی ها دوست دارند با هیجان با هم بحث کنند و این موضوع بخشی از قانون زندگی در کشور کوبا محسوب می شود

عقاید جامعه گرایی به کودکان در مدارس این کشور آموزش داده می شود و بخشی از قوانین مهم کشوری محسوب می شود. مشخص است که مردم این عقاید را شانس مهم گردشگری در نظر می گیرند.

فردگرایی در این کشور تا حدی وجود دارد به طوری که افراد در ابتدا خود را به سایرین ترجیح می دهند. مهارت های اجتماعی در این کشور بر روی کارهای کشاورزی بسیار تأثیر دارد مشخص است که آینده شغلی در بین مردم این کشور وابسته به مهارت های لازم صورت می گیرد.

در هر یک از شهرهای کشور کوبا جشن ها و رویدادهای عجیبی برگزار می شود که قوانین استفاده از پوشش مناسب را شامل می شود به طور کلی جشن های سال نو در این کشور وابسته به کارناوال های بزرگ پیش بینی می شود و البته که شهرهای مختلف این کشور رشد خوبی داشته است. قوانین کشور کوبا وابسته به شرایط مخصوصی است و رانندگی این کشور نیز یک سری قوانین جدید وجود دارد. 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021