x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کوبا

کوبا

کشور کوبا جزیره ای زیبا است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته است. این کشور دارای مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور شهر زیبای هاوانا است و به طور کلی طبق سرشماری های اخیر در حدود 13 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وضعیت آب و هوایی کشور کوبا نیمه گرمسیری است به طوری که گاهاً بادهای شدید در این بخش می وزد و همینطور رطوبت و هوای کشور کوبا نیز کاهش خواهد داشت بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های دسامبر تا ماه می است. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور کوبا در حدود 51.11 میلیارد دلار است. به طور کلی در حدود 4.6 درصد آن در بخش کشاورزی شامل شده است و در حدود 26.1 درصد نیز در بخش صنعتی ارزیابی شده است. 69.3 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. تولید ناخالص داخلی کشور کوبا نیز بررسی می شود. در حدود 4 میلیون و 853 هزار نفر در این کشور نیروی کار وجود دارد. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 1.9 درصد است در این کشور شرایط نرخ تورم 3.6 درصد پیش بینی شده است. موازنه تجاری در کشور کوبا منفی است و مشخص است که شرایط حساب جاری در کشور کوبا نیز بهبود داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Cuba عربی: كوبا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزوی کوبا معادل با 1.00 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0053
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
 • پایتخت: هاوانا
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از ,11.48 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-4)
 • دامنه اینترنتی: .cu
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 87.13 billion USD

سفر به کوبا

کشور کوبا یک جزیره در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک است و به طور کلی مساحتی در حدود 110.861 کیلومتر مربع دارد پایتخت این کشور شهر هاوانا است و بر اساس آخرین سرشماری که صورت گرفته است این کشور در حدود 13 میلیون نفر جمعیت دارد. وضعیت ب و هوایی این کشور نیمه گرمسیری است و بادهایی که در این بخش می وزد گاهاً شدید بوده و گام هم رطوبت و گرمای هوا نیز کاهش دارد موقعیت آب و هوایی در این کشور رویکرد مخصوصی دارد در این منطقه به طور کلی بهترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های آذر و دی اعلام شده است یعنی اواخر پاییز و و اوایل زمستان موقعیت آب و هوایی این منطقه بهبود خوبی داشته است مشخص است که این دوره آب و هوایی موقعیت بهتری دارد. هاوانای قدیمی یک محله بسیار جذاب و تاریخی در کشور کوبا است که در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است این محله با خیابان های سنگ فرش خود شناسایی می شود و می توانید ساعت ها در  خیابان های این بخش قدم بزنید. ساختمان های باروک به همراه موقعیت معماری نئوکلاسیک در این منطقه ارزش زیادی دارد. شما در این محله به راحتی می توانید به 200 سال پیش سفر کنید و تاریخ کشور کوبا را با هزینه ای ارزان بازدید کنید. در این محله زیبا مناطقی از قبلی پالزا د لا کتدرال و همینطور رستوران های افسانه ای بسیار مورد بازدید قرار می گیرد یک بخش دیدنی و جذاب در این منطقه قلعه سلطنتی است.

سفر به کوبا

زندگی در کوبا

کشور کوبا یک جزیره است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک قرار دارد و مساحت این کشور در حدود 110.861 کیلومتر مربع است و البته که پایتخت کشور کوبا شهر هاوالا است که به صورت لاهابالا تلفظ می شود طبق سرشماری های موجود این کشور توانسته فضای جغرافیایی مخصوصی داشته است . رطوبت و گرمای این بخش بسیار کم است.منابع طبیعی در این کشور بیشتر در زمینه کبالت و نیکل و آهن است یبشتر رویکرد اقتصادی نیز در خصوص همین موارد دنبال می شود در واقع موقعیت اقتصادی کشور کوبا وابسته به همین محصولاتی است که می تواند درجه بندی شده باشد. دولت متمرکز در این کشور بر اساس قوانین اقتصادی ارزیابی شده است. هدف از بهبود کارکرد در این بخش اقتصادی بیشتر برای رشد موسسات تجاری است. در واقع در این کشور خوراک کمتری دیده می شود مشخص است که بهبود کالاهای مصرف شده در این کشور بر اساس موقعیت دقیق استاندارد زندگی ارزیابی می شود. در این کشور کاهش قطع برق در لیست نیازها و برنامه های اقتصادی محسوب می شود وضعیت درآمدزایی در اقتصاد این کشور بر اساس سیاست های سرمایه گذاری بررسی می شود.متوسط دستمزد ساعتی در کوبا به این صورت ارزیابی می شود که در ابتدا باید میزان تخصص شخص ارزیابی شده باشد و سپس به صورت میانگین می توان گفت که میزان حقوق در ساعت 128 CUP ارزیابی شده است یعنی شخص برای هر ساعت کار باید حداقل این میزان حقوق را دریافتی داشته باشد. دستمزد و حقوق در این راستا به صورت دقیق ارزیابی می شود یعنی میزان دستمزد از سوی دولت و زیر نظر دولت بررسی خواهد داشت.

زندگی در کوبا

مهاجرت به کوبا

برای ویزای توریستی کشور کوبا اصل پاسپورت فعلی و قبلی در کشور کوبا بسیار مهم است در نظر داشته باشید که افراد باید دو قطعه عکس رنگی داشته باشند نیاز است که عکس رنگی شما در سایز درستی ارائه شود. شما در صورت داشتن ملک در کشور کوبا باید سند ملکی خود را ارائه دهید سند ملکی شما مشخص می کند که رویکرد توریستی در کشور کوبا بر چه اساسی است مشخص است که هر یک از اسناد ملکی در کشور کوبا می بایست ترجمه شده و با مهر مترجم همراه باشد. کشور کوبا کشور ثروتمندی نیست مردم این کشور مقاومت در برابر فقر را چشیده اند و به نوعی به آن عادت کرده اند. مردم کشور کوبا بسیار ماهر هستند مثلاً در این کشور اتومبیل های دهه 50 یعنی قدیمی ترین اتومبیل که به طور عجیبی مورد استفاده و نگهداری قرار گرفته است مجموعه از ماشین های قدیمی سرحال که بازدید مشخصی دارند. کمبود غذا و برق همیشه در کشور کوبا احساس شده است و قطعی های تلفن از سوی مردم نیز ارزیابی می شود. فرصت های زندگی در کشور کوبا به طور مدام در حال تغییر است این رویکرد موقعیت مهاجرتی کشور کوبا را نیز تغییر می دهد. آمار مهاجرانی که در کشور کوبا رستوران داری را انتخاب کرده اند بیشتر از قبل است مشخص است که این رستوران ها بر اساس فضای لوکسی که دارد ارزیابی می شود به طور کلی رستوران های بین المللی در این کشور بررسی شده است

مهاجرت به کوبا

تحصیل در کوبا

حضور در مدرسه کوبا از سنین 6 تا 15 یا 16 سالگی (پایان دوره متوسطه) اجباری است و کلیه دانش آموزان ، صرف نظر از سن و جنس ، لباس مدرسه را با سطح نماد رنگ نشان می دهند. آموزش ابتدایی شش سال به طول می انجامد. این دوره از کلاس های 1 تا 6 تشکیل شده است. آموزش متوسطه به پایه و آموزش متوسطه قبل از دانشگاه تقسیم می شود.  برنامه درسی مدارس ابتدایی و متوسطه بر پایه اصول "سخت کوشی ، خود نظم و انضباط و عشق به کشور" است. برنامه درسی دوره ابتدایی شامل رقص و باغبانی ، دروس بهداشت و تاریخ انقلابی کوبا است در پایان دوره آموزش متوسطه ابتدایی ، دانش آموزان می توانند بین آموزش پیش دانشگاهی و آموزش فنی و حرفه ای انتخاب کنند. از ماه مه سال 2010 ، کوبا برای همه بازدید کنندگان خارجی داشتن بیمه درمانی واجب شده است.  چک های تصادفی در فرودگاه انجام می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک نسخه چاپی از خط مشی خود آورده اید. اگر در بیمارستان به سر می برید ، برای کمک به بیمه و کمک پزشکی با آسستور تماس بگیرید .  علاوه بر دفتر خود در هاوانا ، دفاتر دیگری در Varadero ، Cayo Coco ، Guardalavaca و Santiago de Cuba دارد. با توجه به بحران اقتصادی ، تحریم اقتصادی ایالات متحده در کوبا ، مازاد کارمندان دولت و بهره وری کم ، کاهش درآمدهای ناشی از فعالیت های گردشگری و معدن ، دولت تصمیم گرفته است تا در ابتدای سال 2020 ، نیروی کار را با 500000 شغل مشترک کاهش دهد.

تحصیل در کوبا