x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

بلژیک

مردم کشور بلژیک به زبان فرانسوی و هلندی صحبت می کنند. تفاوت‌های زیادی بین نواحی ساحلی در فصل تابستان و همینطور بخش های مرتفع در فصل زمستان کشور بلژیک دیده می شود اما در کل آب و هوای بلژیک معتدل است.آتروپ یکی از مهمترین مراکز تجارت الماس در دنیا محسوب می شود اینطور که آمارها نشان می دهد در طول روز 200 میلیون دلار الماس به این شهر وارد و یا از این شهر صادر می شود. در این شهر بزرگ در حدود 7 شرکت بزرگ از 10 شرکت برتر پتروشیمی دنیا قرار دارد که سبب شده است که کشور بلژیک یکی از پایگاه های مهم اقتصادی و تجاری در قاره اروپا باشد. این کشور توانسته خرید و فروش محصولات را به نرخ واقعی در دنیا نمایش دهد و یکی از پیشرفت های مهم کشور بلژیک در زمینه قدرت خرید مردم این کشور است که خوشبختانه توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: belgium عربی: بلجيكا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نخست وزیری
 • زبان های رایج: گویش فلاندری
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو بلژیک هر یورو بلژیک 1.14دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۲
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
 • پایتخت: بروکسل
 • زبان های رسمی: هلندی
 • جمعیت: بیش از 11.35 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: utc+1 (CET) . GMT+2
 • دامنه اینترنتی: .be
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 530.77میلیارد یورو

سفر به بلژیک

سفر به بلژیک، سفر به یک مقصد گردشگری جذاب است که شما را به چشم اندازی سرسبز از یک کشور اروپایی می‌­برد. بلژیک، کشوری در غرب اروپا ست که با هلند، فرانسه، آلمان و لوکزامبورگ همسایه است و در شمال غربی با دریای شمال، مرز آبی دارد. در بروکسل، پایتخت این کشور، سایت های تحسین برانگیزی جزء میراث یونسکو وجود دارد. شهر گنت دارای جذاب ترین مکان‌های تاریخی مذهبی وکلیسای بزرگ با معماری گوتیک و سردابه های دوران روم قدیم است. دره سرسبز سموآ که آثار تاریخی زیادی را در برگرفته، از جاذبه‌های طبیعی این کشور است. این ملت کوچک در طی سالها، در خط مقدم تاریخ اروپا بوده است، و بسیاری از رویدادهای مهم قاره اروپا، از جمله نبرد واترلو در زمان ناپلئون، در این کشور اتفاق افتاده است. جمعیت کشور حدود 11 میلیون نفر است. حدود شصت در صد مناطق بلژیک به زبان هلندی و در 40 درصد که بیشتر مناطق جنوبی است، به زبان فرانسوی صحبت می­‌کنند. 

سفر به بلژیک

زندگی در بلژیک

مساحت کشور بلژیک در حدود 30528 کیلومتر مربع اعلام شده است، در این کشور دشت های ساحلی در بخش شمال غربی ، فلات مرکزی و کوه های آردن در جنوب شرقی هستند. دشت ساحلی عموماً تپه های شنی هستند.بانوان در کشور بلژیک در سن 65 سالگی بازنشسته میشوند و آقایان در این کشور در سن 66 سالگی به بازنشستگی می رسند. هزینه زندگی خانواده در کشور بلژیک برای هر ماه 1600.00 یورو در ماه اعلام شده است و اگر بخواهید تنها زندگی کنید هزینه زندگی شما 1110.00 یورو برای هر ماه است.  در این کشور همگرایی وسیعی با کشورهای همسایه دیده می شود و مشخص است روابط تجاری کشور بلژیک به نسبت سایر کشورها بیشتر است. کشور بلژیک در سال 1800 اولین کشوری بود که دستخوش انقلاب صنعتی شده است. برخی از شهرهای کشور بلژیک در صنایع معدن و فولادسازی توانستند به توسعه جهانی دست یابند، کشور بلژیک تا به امروز توانسته رکودهای اقتصادی زیادی را پشت سر بگذارد.

زندگی در بلژیک

مهاجرت به بلژیک

ارزیابی هایی که در زمینه مهاجرت به بلژیک دیده می شود نشان می دهد که کار در این کشور به شکل روتین فراهم نشده است و میزان تغییر شغل در افراد زیاد است. پاسپورت کشور بلژیک اجازه می دهد که بدون ویزا به 165 کشور در جهان سفر کنید و این موضوع از دیگر شاخص های رضایت از مهاجرت به کشور بلژیک محسوب می شود. اولین نوع ویزای کشور بلژیک مشهور به ویزای c است که از نوع اقامت موقت محسوب می شود و به افراد اجازه می دهد که به مدت 90 روز در این کشور زندگی کنند. این 90 روز در بین 180 روز شکسته می شود به این معنی که اعتبار ویزا 180 روز و شما در طول این مدت اجازه دارید 90 روز را در بلژیک بمانید.برخی از افراد که توان مالی برای تحصیل در بلژیک ندارند می توانند به طور گسترده در پژوهش های علمی شرکت نمایند و به این ترتیب به سادگی می توانند بورسیه تحصیلی این کشور شوند.

مهاجرت به بلژیک

تحصیل در بلژیک

دانشگاه‌های کشور بلژیک نیز مانند سایر دانشگاه‌های جهان، شهریه ثبت نام در هر ترم تحصیلی از دانشجویان دریافت می کند. برخی از این هزینه ها ممکن است از نظر دانشجویان بین المللی زیاد باشد اما اعتبار دانشگاه های این کشور ارزش بیشتری دارد. این کشور، فرصت های عالی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا بتوانند علاوه بر لذت بردن از مناظر طبیعی و  زیبایی های شهر در یک محیط آرام به تحصیل خود مشغول شوند. پایتخت کشور بلژیک یعنی شهر بروکسل از نظر ارتباطات بین المللی در سطح عالی قرار دارد. کشور بلژیک در یک منطقه اروپایی قرار دارد و واحد پول این کشور یورو است. ادامه تحصیل در تمام رشته‌های دانشگاهی در مقطع لیسانس تا دکتری برای دانشجویان علاقه مند امکان پذیر است.دلایل زیادی دارد که دانشجویان بین المللی قصدادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور بلژیک را دارند. برترین دانشگاه های جهان در کشور بلژیک قرار دارند.

تحصیل در بلژیک

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سلام پر درامدترین شغل در بلژیک چی

2020-03-09 19:44:08

چه شغلی در بلژیک پر درامد هست؟و نیاز به اون شغل هست

2020-05-08 20:59:50