کشور آنگولا

آنگولا تقریباً به شکل مربع شکل و حداکثر عرض آن حدود 800 مایل (1300 کیلومتر) از جمله تعطیلات کابیندا ، که در امتداد ساحل اقیانوس اطلس درست در شمال مرز آنگولا با جمهوری دموکراتیک کنگو واقع شده است. آنگولا با شمال غربی با جمهوری کنگو ، از شمال و شمال شرقی با جمهوری دموکراتیک کنگو ، از جنوب شرقی با زامبیا ، از جنوب با نامیبیا و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز است .با وجود پیشرفت چشمگیر در ثبات اقتصاد کلان و اصلاحات ساختاری ، آنگولا هنوز هم از اثرات پایین آمدن قیمت نفت و سطح تولید رنج می‌برد ، با انقباض تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سال 2018 حدود 1.2 درصد است.

آنگولا تقریباً به شکل مربع شکل و حداکثر عرض آن حدود 800 مایل (1300 کیلومتر) از جمله تعطیلات کابیندا ، که در امتداد ساحل اقیانوس اطلس درست در شمال مرز آنگولا با جمهوری دموکراتیک کنگو واقع شده است. آنگولا با شمال غربی با جمهوری کنگو ، از شمال و شمال شرقی با جمهوری دموکراتیک کنگو ، از جنوب شرقی با زامبیا ، از جنوب با نامیبیا و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز است .با وجود پیشرفت چشمگیر در ثبات اقتصاد کلان و اصلاحات ساختاری ، آنگولا هنوز هم از اثرات پایین آمدن قیمت نفت و سطح تولید رنج می‌برد ، با انقباض تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سال 2018 حدود 1.2 درصد است. بخش نفت یک سوم تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و بیش از 90٪ صادرات تبدیل اقتصاد نفتی به رهبری به یک الگوی رشد تحت نظارت بخش خصوصی یک فرآیند پیچیده و طولانی مدت است و بخش نفت همچنان در این دوره انتقال نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. ثبات اقتصاد کلان از طریق یک رژیم انعطاف پذیر نرخ ارز، سیاست محدودکننده پولی و ادغام مالی احیا و حفظ شده است. برنامه اصلاحات با سه سال تمدید قرارداد تحت تسهیلات صندوق تمدید شده (EFF) از صندوق بین‌المللی پول (3.7 میلیارد دلار) و یک سری برنامه‌ای از تأمین مالی سیاست توسعه (DPF) از بانک جهانی (500 میلیون دلار) پشتیبانی می‌شود. آنگولا از زمان پایان جنگ داخلی 27 ساله در 2002 ، ثبات سیاسی را حفظ كرده است. در سال 2010 ، قانون اساسی یك سیستم پارلمانی ریاست جمهوری را با رئیس جمهور تأسیس كرد كه دیگر با رأی مستقیم مردمی انتخاب نشود ، بلكه در عوض به عنوان رئیس حزب بیشترین كرسی را بدست می‌آورد. . قانون اساسی سال 2010 محدودیت دو دوره پنج ساله ریاست جمهوری را تعیین می‌کند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آنگولا

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آنگولا

بررسی اجمالی اقتصادی

با وجود پیشرفت چشمگیر در ثبات اقتصاد کلان و اصلاحات ساختاری ، آنگولا هنوز هم از اثرات پایین آمدن قیمت نفت و سطح تولید رنج می‌برد ، با انقباض تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سال 2018 حدود 1.2 درصد است. بخش نفت یک سوم تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و بیش از 90٪ صادرات تبدیل اقتصاد نفتی به رهبری به یک الگوی رشد تحت نظارت بخش خصوصی یک فرآیند پیچیده و طولانی مدت است و بخش نفت همچنان در این دوره انتقال نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

دولت از زمان تصدی مقام در سال 2017 اصلاحات اساسی را انجام داده است. دو قانون ضروری برای تقویت رشد و رقابت با محوریت بخش خصوصی ضروری است: قانون سرمایه‌گذاری خصوصی و قانون ضد انحصار  و پس از آن ایجاد مرجع رقابت. دولت نخستین اقدامات را برای اصلاح خدمات عمومی، تعرفه های ابزار و یارانه‌ها و خصوصی‌سازی یا نقدینگی برخی شرکت‌های دولتی با ایجاد IGAPE – آژانس نظارتی شرکت‌های دولتی (SOE) برداشت. دولت همچنین برای محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد در برابر اصلاحات ، یك دفترچه ثبت‌احوال تأسیس كرد.

ثبات اقتصاد کلان از طریق یک رژیم انعطاف‌پذیر نرخ ارز ، سیاست محدودکننده پولی و ادغام مالی احیا و حفظ شده است. برنامه اصلاحات با سه سال تمدید قرارداد تحت تسهیلات صندوق تمدید شده (EFF) از صندوق بین المللی پول (3.7 میلیارد دلار) و یک سری برنامه‌ای از تأمین مالی سیاست توسعه (DPF) از بانک جهانی (500 میلیون دلار) پشتیبانی می‌شود.

پاسخ این سیاست از اواخر سال 2017 در کاهش عدم تعادل داخلی کافی و مؤثر بوده است. بانکو Nacional د آنگولا (BNA) یک سیاست پولی محدود برای لنگر تورم و جبران تأثیر کاهش ارزش ارز اتخاذ کرد. با این حال ، موضع تنگ سیاست پولی در سال 2019 با کاهش نرخ بهره در ژانویه و مه برای تحریک فعالیت‌های اقتصادی ، تا حدودی آرام شده است. تورم همچنان بالاست؛ اما همچنان از 18.6٪ در پایان سال 2018 به 17.2٪ در ژوئیه 2019 کاهش یافته است که نشان دهنده فعالیت اقتصادی ضعیف و قطع نرخ ارز خاموش است.

مقامات به طور جدی در مورد نقاط ضعف بخش مالی پرداخته‌اند. BNA حداقل سرمایه مورد نیاز بانک‌ها را افزایش داد و این منجر به تعطیلی سه بانک شد. وامهای غیرحرفه‌ای (NPL) در 28٪ از کل وام‌های ناخالص بالا باقی مانده‌اند؛ اما آنها در Banco de Poupança e Crédito (BPC) متمرکز شده‌اند که ساختار بازسازی بخشی از برنامه صندوق بین‌المللی پول است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آنگولا

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آنگولا

رتبه آنگولا در فضای اقتصادی بر اساس موقعیت آماری ارزیابی می‌شود و البته که رتبه کشاورزی برای این کشور متوسط اعلام شده است. و پروژه StatCap :  برای بهبود داده‌ها برای سنجش فقر و تخصیص بهتر منابع برای برنامه‌های اجتماعی ، WBG پروژه Statcap را در 26 مه 2017 آغاز به کار کرد که هدف از آن ارتقاء ظرفیت آماری است. این پروژه شامل سیستم نظارت بر کشاورزی [سرشماری RAPP- کشاورزی و بررسی‌های پیگیری (24 میلیون دلار) است. پیش آزمون RAPP در اوایل ژوئیه 2017 با موفقیت انجام شد و پیش بینی می‌شود جمع آوری اصلی داده‌ها در سراسر کشور تا پایان دسامبر 2019 تکمیل شود. 

 

پروژه توسعه كشاورزی مشاغل كوچك بازار (MOSAP) :  با ارائه آموزش و فن آوری‌های جدید ، بهبود مهارت‌های سازمانی و بازاریابی و بهبود دسترسی آنها به خدمات پسوند و ورودی‌های كشاورزی ، از ذینفعان پشتیبانی می‌ند. همچنین از تقویت تشکل‌های کشاورزان حمایت کرد. حدود 725 مدرسه میدانی کشاورزان توسط این پروژه ایجاد شده و به آموزش بیش از 500000 قشر کوچک برای افزایش تولید عمده محصولات کشاورزی هدفمند از این پروژه کمک کرده است.

یادگیری برای همه پروژه :  بهبود مهارت‌ها و دانش معلمان و همچنین مدیریت مدرسه در مناطق تعیین‌شده پروژه را پیش‌بینی می‌کند. این پروژه همچنین پیش بینی می‌کند سیستمی برای ارزیابی منظم دانش‌آموزان ایجاد کند. 

این پروژه 167 منطقه تأثیر گذار از طریق آموزش (ZIP) در مناطق اجرای پروژه ایجاد کرده است. مدل ZIP یک شبکه مدرسه ایجاد می‌کند که در آن مدارس در کارهای روزانه خود برای ارائه آموزش با کیفیت بالا با یکدیگر همکاری می‌کنند. هر پستی شامل شش تا هفت مدرسه ابتدایی است که در رادیو از 10 کیلومتر تجاوز نمی‌کنند و توسط یک هماهنگ کننده که توسط این پروژه آموزش دیده است به عنوان مربی مربیان هدایت می‌شود.

این پروژه تاکنون 167 ZIP ایجاد کرده است و چهار مورد از شش ماژول برنامه ریزی شده برای برنامه آموزشی را پوشش داده است. در این ماژول‌ها ، در کل نزدیک به 15000 معلم در مورد روش تدریس زبان پرتغالی ، ریاضیات ، نظارت آموزشی ، ارزیابی در کلاس و تمایز آموزشی آموزش دیده‌اند.  رتبه ارزیابی آموزشی برای آنگولا در بخش های مشخص خوب است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی آنگولا

نوع حکومت و ساختار سیاسی آنگولا

آنگولا از زمان پایان جنگ داخلی 27 ساله در 2002 ، ثبات سیاسی را حفظ كرده است. در سال 2010 ، قانون اساسی یك سیستم پارلمانی ریاست جمهوری را با رئیس جمهور تأسیس كرد كه دیگر با رأی مستقیم مردمی انتخاب نشود، بلكه در عوض به عنوان رئیس حزب بیشترین كرسی را به دست می‌آورد. . قانون اساسی سال 2010 محدودیت دو دوره پنج ساله ریاست جمهوری را تعیین می‌کند. اولین انتخابات محلی کشور برای سال 2020 برنامه‌ریزی شده است.

در سطح بین المللی ، آنگولا بیشتر قاطع می‌شود و تعهد پایدار تری به صلح و ثبات در آفریقا ، به ویژه در منطقه دریاچه‌های بزرگ نشان می‌دهد. اخیراً توافق نامه‌ای برای پایان دادن به تنش بین همسایگان رواندا و اوگاندا تسهیل شد.  

 

احزاب عمده در آنگولا MPLA ، UNITA ، جبهه ملی برای آزادسازی آنگولا (Frente Nacional de a Libertação de Angola؛ FNLA) ، حزب لیبرال دموکرات ، و حزب تجدید اجتماعی. FNLA یکی از سه گروهی بود که از آغاز دهه 1960 برای استقلال آنگولا جنگید. رهبر آن ، هولدن روبرتو ، پس از سال 1975 آنگولا را ترک کرد و تا سال 1991 برنگشت. تا سال 1992 MPLA تنها حزب سیاسی قانونی در کشور بود. انتخابات چند جانبه در آن سال کرسی هایی را در مجلس شورای ملی به نمایندگان 12 حزب سیاسی از جمله یونیتا داد. در اوایل قرن بیست و یکم ، زنان حدود 15 درصد از مجلس شورای ملی را تشکیل می‌دادند. آنها به عنوان وزیر در دولت آنگولا خدمت کرده‌اند و یک زن همچنین معاون رئیس دیوان عالی کشور را بر عهده داشته است.

سازمان زنان آنگولا در اواخر دهه 1970 تحت کنترل MPLA قرار گرفت؛ اما هنوز استقلال را حفظ کرد. این مرکز به عنوان منبع مشارکت زنان در جامعه خدمت می‌کرد. جنبش مردمی برای آزادسازی آنگولا – جنبش جوانان به عنوان مجرای عضویت در حزب در اواخر دهه 1970 خدمت می‌کرد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ آنگولا

پایتخت و 9 شهر بزرگ آنگولا

لواندا ، پایتخت آنگولا ، شهری بندری در سواحل غربی آفریقای جنوبی است. تفرجگاه ساحلی معروف به مارژینال در کنار خلیج Luanda است. در نزدیکی قلعه به خوبی حفظ شده قرن شانزدهم سائو میگوئل قرار دارد که هم اکنون دارای موزه نیروهای مسلح است. این قلعه دارای منظره‌ای از بندر و Ilha do Cabo است‌، شبه جزیره‌ای باریک در خلیج که سواحل ، بارها و رستوران‌ها در آن قرار دارد.

تاندو ، سابقا ویلا سالازار ، شهری است با 161.584 نفر جمعیت و یک کمون در شهرداری Cazengo استان کوانزا نورته در آنگولا. همچنین محل استقرار شهرداری کازنگو و مرکز استان است

 

هوامبو که قبلاً نوا لیسبو بود ، بعد از پایتخت لوآندا و لوبانگو ، سومین شهر بزرگ در آنگولا است، با جمعیت 595304 در این شهر و جمعیت 713،134 نفری در شهرداری هوامبو قرار دارد.

 

 

نام

جمعیت

طول جغرافیایی عرض جغرافیایی

1

لواندا   ، لواندا

2،776،168

-8.837 / 13.234

2

ندالاتاندو   ، کوانزا نورته

383،100

-9.298 / 14.912

3

هوامبو  ، هوامبو

226،145

-12.776 / 15.739

4

لوبیتو   ، بنگوئلا

207،932

-12.364 / 13.536

5

بررسیهای رستوران   بنگولا ، بنگوئلا

151،226

-12.576 / 13.405

6

Kuito در   ، BIE

113،624

-12.383 / 16.933

7

لوبانگو   ، هویلا

102،541

-14.917 / 13.492

8

مالانژه، آنگولا   ، Malanja

87،046

-9.54 / 16.341

9

ناميب   ، ناميب

80،149

-15.196 / 12.152

10

سویو   ، زائر

67،491

-6.135 / 12.369

11

بررسی رستوران  Cabinda ، کابیندا

66،020

-5.55 / 12.2

12

اویج  ، اویج

   

 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آنگولا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آنگولا

آنگولا دارای ذخایر عظیم معدنی و نفتی است و اقتصاد آن جزء سریعترین رشد در جهان به ویژه پس از پایان جنگ داخلی است. به رغم این ، سطح زندگی برای اکثر مردم پایین است و امید به زندگی و میزان مرگ و میر نوزادان در آنگولا از بدترین وضعیت در جهان است.  رشد اقتصادی آنگولا بسیار نابرابر است ، با اکثر ثروت کشور در بخش کوچکی از جمعیت به طور نامتناسب متمرکز شده است 

این لیست شامل شرکتهای قابل توجه با دفتر مرکزی مستقر در کشور است. صنعت و بخش از طبقه‌بندی معیار طبقه بندی صنعت پیروی می‌کنند . سازمان‌هایی که فعالیت خود را متوقف کرده‌اند شامل نقصان شناخته می‌شوند.

شرکت های قابل توجه  Defunct  متعلق به دولت
     
فعال          

نام

صنعت

بخش

مرکز فرماندهی

تأسیس شد

یادداشت

هوانوردی

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

لواندا

2001

منشور هواپیمایی

انجمن تولید کنندگان الماس آفریقایی

مواد اولیه

الماس و سنگهای قیمتی

لواندا

2006

آژانس سیاست گذاری برای صنعت

هوا 26

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

لواندا

2006

شرکت هواپیمایی

بالدار

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

لواندا

1995

خطوط هوایی ، بدون نقص 2010

آنکار

کالاهای مصرفی

اتومبیل

لواندا

2001

خودرو ، در حال حاضر غیرفعال است

منشور هوایی آنگولا

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

لواندا

1987

منشور هواپیمایی

کابل های آنگولا

ارتباطات از راه دور

ارتباطات خط ثابت

لواندا

2009

فیبرهای نوری

آنگولا LNG

نفت و گاز

اکتشاف و تولید

سویو

2008

گاز طبیعی

بورس اوراق بهادار آنگولا و مشتقات

مالی

خدمات مالی

لواندا

2016

تبادل

مخابرات آنگولا

ارتباطات از راه دور

ارتباطات خط ثابت

لواندا

1992

ارتباطات دولتی

Banco Angolano de Investimentos (BAI)

مالی

بانک ها

لواندا

1996

بانک خصوصی

بانک تجارت و صنعت (BCI)

مالی

بانک ها

لواندا

1991

بانک تجارت و صنعت

بانک پس انداز و اعتبار (BPC)

مالی

بانک ها

لواندا

1956

بانک دولتی

بانک اقتصادی

مالی

بانک ها

لواندا

2001

بانک خصوصی ، که قبلاً بخشی از بانکو اسپرسو سانتو (پرتغال) بود

آبجو کوکا

کالاهای مصرفی

آبجو

لواندا

1947

آبجو

دیامانگ

مواد اولیه

الماس و سنگهای قیمتی

لواندا

1917

الماس ، دیماه 1988

دی اکسیم اکسپرس

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

لواندا

2003

شرکت هواپیمایی

نسخه های نوامبر

خدمات مصرف کننده

انتشارات

لواندا

1923

ناشر ایالتی (Jornal de آنگولا ، Jornal de Eco

 

عجایب آنگولا

عجایب آنگولا

شکاف Tundavala یک منظره پانوراما دیدنی از اطراف را در ارتفاعی در حدود 2600 متری از سطح دریا ارائه می‌دهد. این یکی از بهترین شگفتی‌های طبیعی آنگولا است. جدا از چهره‌های صخره‌ای شیب‌دار و صخره‌های غیر معمول ، شکاف Tundavala دارای تکه‌هایی از مناظر جنگلی و چمنزارها است.

شکاف در ارتفاعی بین لوبانگو و نامیب واقع شده است. این مکان برای پیاده‌روی مناسب است و بسیاری از افراد در مناطقی که در نزدیکی آن قرار دارند گشت و گذار می‌کنند.

یکی از شگفت انگیزترین آبشارها – نه تنها در آنگولا بلکه در کل جهان – آبشارهای کالندولا است. این زیبایی زمین‌شناسی طبیعت در رودخانه لوکالا در مالانژ ، آنگولا قرار دارد. کالندولا 105 متر ارتفاع دارد و یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای آفریقا به حساب می‌آید. برخلاف آبشارهای مشهور آفریقا ، مانند آبشار ویکتوریا ، کالندولا هنوز پناهگاهی برای آرامش است. غالباً می‌توان تنهایی را از این منظره تحسین و لذت برد.

پونگو اندونگو مکانی اسطوره و افسانه است و به عنوان پایتخت پادشاهی Ndongo خدمت می‌کند. گفته می‌شود که ردپاهای King Rei Ngola Kiluanji و ملکه Rainha Ginga در صخره ها تعبیه شده‌اند. شایعه می‌گوید که در حالی که ملکه حمام می‌کرد در یک بروک در پای صخره‌ها ، توسط سربازان دیده می‌شد و چون فرار می‌کرد ، ردپاهای خود را پشت سر می‌گذاشت. برداشت‌های کوچک که می‌تواند ردپایی باشد به راحتی می‌توان در یک پناهگاه بتونی محافظت کرد.

خلاصه تاریخ آنگولا

خلاصه تاریخ آنگولا

بسیاری از مردم مدرن آنگولا از کشاورزی توسعه فرهنگ وجود دارد که از حدود 1000-500 سال قبل از میلاد ، که توسط قرن اول م همچنین آهن مشغول به کار بودند. این افراد احتمالاً از نسخه‌های اجدادی زبانهای فعلی آنگولا سخن می‌گفتند. همچنین ممکن است در آن زمان جوامع پیچیده ای تأسیس شده باشند و تا سال 1500 چندین پادشاهی بزرگ قلمرو آنگولا را به اشغال خود درآوردند. از این میان ، کنگو ، واقع در شمال کشور ، در جنوب رودخانه کنگو ، بزرگترین و متمرکزترین بود. Ndongo ، با مرکزیت خود در ارتفاعات بین Cuanza(كوانزا) و رودخانه‌های لوكالا ، رقیب مهمی بود. ایالت‌های دیگر ، مانند پادشاهی بنگوئلا در بیله فلات ، کمتر شناخته شده‌اند. ایالت‌های کوچکتر ، از جمله Bailundu ، Ciyaka و Kwanhama ، بین پادشاهی های بزرگتر پراکنده شدند ، که گاه مستقل باقی می‌مانند و بعضی اوقات تحت کنترل پادشاهی‌های بزرگتر قرار می‌گرفتند. چکو ، اگر چه آنها یک دولت متمرکز را نداشته باشند، تاسیس یک مرکز فرهنگی مهم در بخش شمال شرقی کشور است.

آرایش مذهبی کنونی آنگولا ریشه در تاریخ این کشور دارد. در دوران پیش از استعمار ، فرشتگان گروههای مختلف از سنتهای مذهبی کاملاً مشابهی پیروی می‌کردند که حول اجداد ارجمند می‌چرخیدند و به پرستش خدایان سرزمینی تحت خدای بلند مرتبه خالق (که اغلب به نامهای نزامبی یا سوکو شناخته می‌شوند) مشغول بودند. آن سیستم دینی به نوعی در بسیاری جاها امروز ادامه دارد. پرتغالی‌ها در قرن پانزدهم مسیحیت را به پادشاهی کنگو معرفی کردند. از اواسط قرن شانزدهم ، اکثر کنگو خود را مسیحی دانسته‌اند ، اگرچه عملکرد آنها غالباً عقاید مسیحی و سنتی را با هم مخلوط کرده است. هنگامی که مستعمره آنگولا در سال 1575 تأسیس شد ، پرتغالی‌ها همچنان به گسترش مسیحیت در مناطقی از داخل لواندا و مناطق اطراف آن ادامه دادند.

خلاصه ای از جغرافیای آنگولا

خلاصه ای از جغرافیای آنگولا

آنگولا تقریباً به شکل مربع شکل و حداکثر عرض آن حدود 800 مایل (1300 کیلومتر) از جمله تعطیلات کابیندا ، که در امتداد ساحل اقیانوس اطلس درست در شمال مرز آنگولا با جمهوری دموکراتیک کنگو واقع شده است. آنگولا با شمال غربی با جمهوری کنگو ، از شمال و شمال شرقی با جمهوری دموکراتیک کنگو ، از جنوب شرقی با زامبیا ، از جنوب با نامیبیا و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز است .از یک دشت ساحلی باریک ، این زمین به طور ناگهانی در یک سری سوارکاری به ارتفاعات ناهموار ، که پس از آن به سمت مرکز قاره شیب می‌رود ، ناگهان به سمت شرق می‌رود. جلگه ساحلی از حدود 125 مایل (200 کیلومتر) در منطقه جنوب لواندا تا 15 مایل (25 کیلومتر) در نزدیکی بنگولا متغیر است . بیو پلاتو در شرق بنگوئلا چهار ضلعی خشن از زمین را بالاتر از علامت 5000 فوت (1.500 متری) تشکیل می‌دهد و در حدود 8،600 پا (2600 متر) به اوج می‌رسد و حدود یک دهم سطح کشور را پوشش می‌دهد.

Lunda Divide حوضه‌ای در فلات را تشکیل می‌دهد و رودخانه‌های شمالی و جنوبی را از هم جدا می‌کند. در شمال شرقی رودخانه‌هایی مانند Cuango (Kwango) از آنگولا به سمت رودخانه قدرتمند کنگو خارج می‌شوند که مرز بین آنگولا و جمهوری دموکراتیک کنگو را برای 90 مایل پایانی (145 کیلومتری) مسیر آن تشکیل می‌دهد. قسمت مرکزی فلات توسط رودخانه تخلیه می‌شودكوانزا (كوانزا) ، بزرگترین رودخانه كامل در مرزهای آنگولا است كه طول آن حدود 620 مایل (1000 كیلومتر) است. این شهر تقریباً نیمی از طول آن را در جهت شمالی پیش از خم شدن به سمت غرب از طریق وقفه در فراز کوه بین ارتفاعات Malanje و بیو فلات اجرا می‌کند و در حدود 40 مایل (65 کیلومتری) جنوب لواندا به دریا می‌رود.

جلگه ساحلی از آبرفت ، گچ و ماسه تشکیل شده است که در زیر دو سوم سازه‌های روغنی تحت پوشش قرار گرفته است. بستر بلوری دوره پرکامبرین (در حدود 540 میلیون تا 4 میلیارد سال قدمت) در امتداد فرار پدیدار می‌شود و کانسارهای معدنی گاهی نزدیک به سطح قرار دارند. فرسایش قابل توجهی در این منطقه رخ داده است و سازنده‌های جانبی متداول هستند. رودخانه های شمال شرقی حاوی الماس است و لوله‌های نادر کیمبرلیت در این منطقه رخ می‌دهد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آنگولا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آنگولا

جوناس ساویبی

سیاستمدار

Jonas Malheiro Savimbi یک رهبر سیاسی و نظامی آنگولا بود. او UNITA را تاسیس و رهبری کرد ، جنبشی که برای اولین بار جنگ چریکی را علیه استعمار پرتغالی به راه انداخت ، 1966-1974 ، سپس در جریان درگیری استعمار ، 1974- 1974 با مخالفان MPLA مقابله کرد و پس از استقلال در 1975 با MPLA حاکم در آنگولا مدنی مبارزه کرد. جنگ تا زمان مرگ وی در درگیری با سربازان دولتی در سال 2002.

مانوچو

هافبک فوتبال

ماتئوس آلبرتو Contreiras Gonçalves ، معروف به Manucho ، یک فوتبالیست اهل آنگولا است که برای باشگاه اسپانیایی Real Valladolid بازی می‌کند. وی در ژانویه 2008 از پترو اتلتیکو به منچستریونایتد نقل مکان کرد؛ اما پیش از بازی برای یونایتد ، او به دلیل مشکلات مربوط به دریافت مجوز کار در انگلیس به تیم یونانی Panathinaikos وام داده شد. مانوچو بلافاصله پس از بازگشت به منچستریونایتد برای تمرینات قبل از فصل در ژوئیه 2008 مجوز کار دریافت کرد و اولین حضور خود را برای این باشگاه در جام لیگ برابر میدلزبورو در 23 سپتامبر 2008 دریافت کرد؛ اما کوتاهترین فرصت‌های تیم اول در اولدترافورد‌، اما 16 ژانویه 2009 وی به طور قرضی به هال سیتی پیوست تا پایان فصل 2008-09. مانوچو با عدم موفقیت در تیم اول منچستریونایتد ، در ژوئیه 2009 به رئال وادادولید پیوست.

خوزه ادواردو دوس سانتوس

سیاستمدار

خوزه ادواردو دوس سانتوس سیاستمدار آنگولا است که از سال 1979 به عنوان رئیس جمهور آنگولا فعالیت می‌کند. به عنوان رئیس جمهور ، ژوزه ادواردو دوس سانتوس همچنین فرمانده کل نیروهای مسلح آنگولا و رئیس جمهور جنبش خلق برای آزادی آنگولا است ، حزبی که از آنجایی که در سال 1975 استقلال به دست آورد ، آنگولا را اداره کرد.

ریو ماوبوبا

فوتبال

ریو آنتونیو زوبا ماوبا فوتبالیست برای لیل و فرانسه است.

لیلا لوپس

زن

لیلا لولیانا دا Costa Vieira Lopes ملکه زیبایی آنگولا است که موفق به کسب عناوین Miss Angola UK 2010 ، Miss Angola 2010 و Miss Universe 2011 شد.

بانگا

خواننده ترانه سرا

بونگا کوندا ، معروف تر به بونگا ، خواننده و ترانه سرا و سمبا اهل آنگولا است.

آگوستینیو نتو

سیاستمدار

آنتونیو آگوستینیو نتو پس از رهبری جنبش مردمی برای آزادی آنگولا در جنگ برای استقلال ، به عنوان اولین رئیس جمهور آنگولا خدمت کرد. تا زمان مرگ ، وی رهبری MPLA را در جنگ داخلی به عهده داشت. روز تولد او به عنوان روز ملی قهرمانان ، یک تعطیلات عمومی در آنگولا جشن می‌گیرد.

کشورها و مناطق وابسته آنگولا

کشورها و مناطق وابسته آنگولا

پادشاهی کنگو ، قدرتمندترین کشور برای توسعه در منطقه ، در قرن 14th با ظهور مردم کنگو به سمت جنوب از منطقه رودخانه کنگو به شمال آنگولا ظهور کرد. در آنجا آنها Mbanza Kongo را به عنوان پایتخت خود تأسیس کردند. ناوگان پرتغالی در سال 1483 به کنگو ، در شمال غربی ، رسیدند و پس از آن وارد روابط دیپلماتیک با پادشاهی شدند. علاوه بر این ، پادشاه کونگو به مسیحیت گروید و پسرش Mvemba a Nzinga نام مسیحی را گرفتافونسو اول ، ایجاد دین به طور دائم در این کشور ، همراه با سواد در آداب و رسوم پرتغال و اروپا. اختلافات در مورد کنترل تجارت ، به ویژه در مورد بردگان کنگو و همسایگان آن ، باعث شد پرتغالی‌ها به دنبال متحدان جدید ، به ویژه پادشاهی Ndongo باشند. پس از انجام چندین ماموریت در آنجا ، پرتغالی‌ها در سال 1575 مستعمره ای در لواندا ایجاد كردند . جنگهای بعدی با Ndongo ، به ویژه پس از سال 1617 ، با وجود مقاومت ملكه Njinga Mbande از Ndongo و Matamba ، قلمرو پرتغالی‌ها را به مراتب بیشتر كرد . گسترش پرتغال تا حدود زیادی در سال 1670 به پایان رسید و درگیری بیشتر شامل تلاش برای تغییر مسیر یا تجارت مالیاتی شد.

در قرن 18 و 19 ، بندر کابیندا یک کار بزرگ بود ، جایی که بردگان کالایی مهم بودند. صادرات برده‌ها در آنگولا در سال 1836 ممنوع شد؛ اما این تجارت به پایان نرسید تا در اوایل دهه 1850 بازار برزیل بسته شود. خود برده داری در سال 1875 به طور قانونی در امپراتوری پرتغال لغو شد ، اما تا سال 1911 و در بسیاری از موارد تا دهه 1960 به شکل های کاملاً مبدل ادامه داشت. برده‌ها به مزارع قهوه و کاکائو سائو توئه صادر می‌شدند از دهه 1860 و در آنگولا برای تولید قهوه ، پنبه ، شکر و ماهی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

فرهنگ مردم آنگولا

فرهنگ مردم آنگولا

فرهنگ پیش از استعمار در آنگولا از یک طرف کشور به دیگری شباهت داشت؛ البته با تغییرات محلی و برخی اختلافات ناشی از زبانهای بسیاری ، گرچه بیشتر مربوط به آن ، در این منطقه صحبت می‌شد. فرهنگ سنتی متداول هنوز در آنگولا مورد توجه است.

مخلوط فرهنگ پرتغالی و آفریقایی باعث شده است آنگولا شهری ، به ویژه منطقه لواندا ، بیشتر شبیه یک آمریکای لاتین باشد تا یک کشور آفریقایی. کلوپ‌های شبانه ، رستوران‌ها و سالانه کارناوال آن ممکن است در خانه در برزیل به نظر برسد ، اگر جنگ نبود و اقدامات امنیتی این نوع زندگی اجتماعی را دشوار می‌کرد. با این وجود ، این کشور در آشپزخانه ها ، جشنواره ها و آداب و رسوم هنری خود ، مراسم‌های زیادی برای جشن گرفتن دارد.

همانطور که در بیشتر کشورهای جنوب صحرای آفریقا ، روغن نخل جزء ضروری بسیاری از غذاهای آنگولا است و تعدادی از ظروف بر عشق مردم آنگولا به غذاهای دریایی تأکید می‌کنند. جشننگانجا ، که معمولاً در ماه آوریل برگزار می‌شود ، جشنواره‌ای برای برداشت محصول است که در طی آن کودکان ذرت بو می‌کنند. بازار Futungo ، در نزدیکی لواندا ، مکانی برای فروش صنایع دستی خود در اختیار صنعتگران قرار می‌دهد.

تماس پرتقالی‌ها از اواخر قرن پانزدهم میلادی ، پوششی از فرهنگ اروپایی را به وجود آورد که در بیشتر مناطق شمال غربی این کشور درجات مختلفی پذیرفته شد. پرتغالی‌ها در سال 1575 در لواندا اقامت گزیدند و هسته آنگولا استعماری را در این منطقه تقریباً 90 مایلی (150 کیلومتری) از لواندا مستقر کردند . در اواسط قرن هفدهم میلادی ، مخلوطی از فرهنگ موندوندو و فرهنگ پرتغالی در منطقه پدید آمده بود و در قرن 18th لواندا ، کیمبوندو (زبان Mbundu) به عنوان زبان نخبگان غالب بود. حتی پرتغالی‌ها با قدمت قابل توجهی که در محل زندگی می‌کردند صحبت می‌کردند.کیمبوندو ، اغلب در اولویت پرتغالی‌ها. در قرن نوزدهم ، نخبگان لواندا هم فرهنگ و زبان کیمبوندو و پرتغالی را پذیرفتند و هم از نظر ماهیت آمیخته آنها ارزش قائل بودند ، و سرانجام قطع کیمبوندو به عنوان زبان نخبگان تا بعد از 1910 رخ نداد.

پیشرفت در آنگولا

پیشرفت در آنگولا

آنگولا از زمان پایان جنگ در سال 2002 پیشرفت چشمگیری در زمینه اقتصادی و سیاسی داشته است. بازسازی زیرساخت های آن؛ و بهبود ظرفیت نهادی ، حاکمیت ، سیستم‌های مدیریت مالی عمومی ، شاخص‌های توسعه انسانی و شرایط زندگی مردم.

جیب‌های زیادی از جمعیت بدون دسترسی کافی به خدمات اساسی در فقر زندگی می‌کنند و کشور می‌تواند از سیاست‌های توسعه فراگیر تر بهره ببرد. دولت در حال ایجاد یک برنامه طرح حمایت اجتماعی با هدف کمک به فقیرترین فقیران است.

بانک جهانی (WB) با ارائه پشتیبانی در زمینه‌های زیر با موفقیت در توسعه آنگولا همکاری داشته است:

صندوق اقدام اجتماعی آنگولا ، که معمولاً با نام “Fundo de Apoio Social” (FAS) شناخته می‌شود‌، اصلی‌ترین برنامه پشتیبانی بانک جهانی گروه (WBG) است که به ارتقاء عدم تمرکز کمک می‌کند. این پروژه که باعث بهبود دسترسی جوامع ضعیف به زیرساختهای اساسی اجتماعی و اقتصادی و ارائه خدمات شده است ، از سال 1994 در فازهای مختلف در حال اجرا است. این پروژه که اکنون پروژه توسعه محلی نامیده می‌شود  (PDL)، در مرحله چهارم خود است ، از جمله تأمین اعتبار اضافی بانک بین‌المللی بازسازی و توسعه (IBRD). این پروژه حمایت های مستقیم مالی و کمک به توسعه ظرفیت را برای جوامع فقیر فراهم می‌کند و تلاش‌های دولت در روند تمرکززدایی را تکمیل می‌کند. در مرحله سوم این پروژه ، در هر 18 استان کشور ، 1.575 قطعه زیرساختهای جامعه احداث و بهسازی شده و حدود 2.3 میلیون آنگولا امکان دسترسی به خدمات اساسی اجتماعی و اقتصادی را دارند. سازوکارها و شیوه هایی برای سیستم‌های مدیریت مشارکتی ایجاد شده‌اند که در آن دولت‌های محلی به طور فزاینده‌ای نسبت به حوزه‌های انتخابیه خود پاسخگو هستند. حدود 7،200 نفر از فعالیت‌های توسعه ظرفیت پروژه بهره‌مند شده‌اند که نیمی از آنها آموزش رسمی دریافت کرده‌اند.

قوانین عمومی در آنگولا

قوانین عمومی در آنگولا

در آنگولا بانوان اجازه سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی را ندارند و با مخالفت روبرو می‌شوند.

در صورتی که مردی بخواهد همسرش را طلاق بدهد باید از نظر مالی شرایط خوبی داشته باشد.

اگر کودکی نخواهد به مدرسه برود از نظر روانشناسی بررسی می‌شود.

سرمایه گذاری در آنگولا یک قدرت حساب می‌شود.

مردم این کشور احترام ویژه‌ای برای یک ظاهر ترسناک قائل هستند که البته ریشه در خرافتشان دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱