آزمون SAT

آزمون «SAT» که مخفف عبارت «Scholastic Aptitude Test» است برای آن دسته از افرادی است که در کلاس یازدهم یا دوازدهم دبیرستان قرار دارند و قصد دارند وارد دانشگاه شوند. با شرکت در این آزمون عیار مهارت‌های آموخته‌شده و نحوه به‌کارگیری آن‌ها در دانشگاه سنجیده می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مایل به شرکت در این آزمون هستید پیشنهاد می‌کنیم به‌هیچ‌وجه این مقاله را از دست ندهید تا هرآنچه درمورد آزمون SAT باید بدانید را کسب کنید. با ما همراه باشید.

مقدمه

آزمون SAT برای دانشجویان انگلیسی‌زبانی است که قصد ورود به دانشگاه‌هایی در کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نروژ و دیگر کشورها را داشته باشند. این آزمون در کشور آمریکا و اولین بار در سال ۱۹۲۶  توسط مؤسسه غیرانتفاعی «College Board» پایه‌گذاری شده است و توسط سرویس آزمون تحصیلی «ETS» یا «Educational Testing Service» مدیریت می‌گردد. این آزمون جنبه سنجش تحصیلی دارد و برای تمامی افرادی است که با حداقل سن ۱۷ تا ۱۸ سال و دارا بودن مدرک دیپلم هدف ادامه تحصیل داشته باشند. هرساله تعداد افرادی که در آزمون SAT شرکت می‌کنند روبه‌بالا است و این آزمون در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است. SAT یکی از پراستفاده‌ترین آزمون‌ها برای تحصیل در ترکیه به شمار می‌رود.

ظرفیت شرکت کنندگان در آزمون SAT

واقعیت ماجرا برای آزمون SAT این است که این آزمون سقف ثبت‌نام ندارد؛ چراکه هرساله به تعداد شرکت‌کنندگان آن افزوده می‌شود. بهتر است بدانید که یکی از دلایل افزایش استقبال از آزمون SAT این است که قبولی در این آزمون به‌معنای کسب جواز ورود به دانشگاه‌های مطرح آمریکا و دنیا مانند دانشگاه هاروارد و دانشگاه کلمبیا ، دانشگاه مک گیل و غیره است. لازم به ذکر است که ظرفیت هر حوزه امتحانی ممکن است به‌دلیل محدودیت مکان کم باشد؛ اما سقف کلی شرکت در آزمون محدود به مقدار خاصی نیست. بهتر است که ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید تا شانس انتخاب حوزه‌ امتحانی نزدیک‌تر را از دست ندهید.

به بیان کلی ظرفیت کلی جهانی آزمون SAT هیچ محدودیتی ندارد و هرساله به تعداد آن افزوده می‌گردد و تنها برخی حوزه‌های امتحانی ممکن است محدودیت مکان داشته باشند که باید موقع ثبت‌نام به آن توجه کنید.اما به این نکته باید توجه داشت که به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کرونا ، مهم‌ترین اولویت‌های کالج بورد برای برگزاری آزمون ، سلامت و ایمنی داوطلبان و اساتید است و به دلیل محدودیت‌های بهداشت عمومی ، در برخی مناطق و حوزه‌های برگزاری آزمون محدود است و به همین دلیل دانش آموزان مرتبا باید ایمیل خود را چک کنند تا در خصوص باز بودن حوزه امتحانی خود آگاه شوند .

معایب و مزایای آزمون

معایب و مزایای آزمون «SAT» به شرح زیر است:

 • آزمون کاغذی است

همان طور که می‌دانید آزمون SAT به‌مدت چند سال به‌صورت کاغذی اجرا شده است و هنوز برگزار می­‌گردد. لذا در این بخش قصد داریم به بررسی معایب و مزایای آزمون به‌صورت کاغذی بپردازیم.

مزایا : 

از مزیت‌های بسیار بزرگ آزمون SAT به‌صورت کاغذی، امکان نوت‌برداری، دایره کشیدن و نوشتن نکات مهم مدنظر داوطلبان روی برگه آزمون است. این کار به فرد داوطلب کمک می‌کند تا به‌راحتی جواب درست را مکان‌یابی کرده، ایده‌های خود را بررسی و قبل از وارد کردن جواب به داخل برگه مربوطه، آن را چک کند.

معایب

از بزرگ‌ترین عیب‌هایی که آزمون کاغذی دارد، نگرانی داوطلبان بابت دست‌نوشته ناخوانای خود یا بد نوشتن آن است مخصوصاً اگر چندین بار خط‌خوردگی پیدا کرده باشد. در این موارد گاهی اوقات فرد تصحیح کننده اوراق امتحانی، به‌علت مشکل در خواندن جواب، نخواهد توانست به شما امتیازی بدهد و به‌راحتی امتیاز از دست خواهید داد. عیب دیگر این نوع آزمون، وارد کردن جواب‌ها از برگه سؤال به برگه جواب است که گاهی اوقات افراد تصحیح کننده متوجه اشتباهاتی نظیر واردکردن جواب درست در بخش اشتباه و یا غلط انتخاب کردن گزینه‌ها باوجوداینکه در برگه سؤال گزینه درست انتخاب‌شده بوده است. لذا این موارد معایبی هستند که نمی‌توان به‌راحتی آن‌ها را نادیده گرفت.

 • آزمون کامپیوتری

مزایا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای آزمون SAT کامپیوتری، مربوط به گستردگی و دامنه انتخاب شما درمورد تاریخ و ساعت امتحان است. در نوع کامپیوتری شما روزهای بیشتری را در اختیار خواهید داشت تا انتخاب کنید ضمن اینکه تعداد مراکز ارائه‌دهنده نسبت‌به نوع کاغذی بسیار بیشتر هستند.

ازلحاظ نوشتاری، مزیت بسیار بزرگی که در نوع سیستمی نسبت به نوع کاغذی وجود دارد و به‌تمامی داوطلبان توصیه می‌شود که تنها برای این مزیت هم که شده، نوع سیستمی را انتخاب کنند، تصحیح اشتباهات تایپی و اضافه و حذف کردن کلمات به ساده‌ترین روش ممکن است. مانند هر نرم‌افزار تایپ دیگری، در نوع کامپیوتری نیز می‌توانید کلمات را حذف و مواردی را بدون خط‌خوردگی و پاک کردن اضافه نمایید.

طبق تحقیقات انجام‌شده سرعت تایپ معمولی روی کاغذ حدود ۳۱کلمه در دقیقه است ولی در نوع تایپی در کامپیوتر به ۴۰ کلمه در دقیقه می‌رسد. همین امر سبب صرفه‌جویی بسیار زیادی در زمان خواهد شد. در نوع کامپیوتری آزمون SAT، به‌راحتی می‌توانید از طریق ساعت کامپیوتر وقت را مدیریت کنید و نگران پرت‌شدن حواس خود نسبت‌به گذر زمان نباشید؛ ضمن اینکه به کمک نرم‌افزار موجود در آن، به‌راحتی می‌توانید تعداد کلمات را شمرده و استرس کمتری داشته باشید.

در نوع کامپیوتری تعداد افراد کمتری حضور دارند و همین امر سبب آرامش خاصی در شما خواهد شد. مشکل ورق‌زدن برگه‌ها و قاطی کردن سؤالات و فراموشی لحظه‌ای را نخواهید داشت زیرا صفحه کامپیوتر به دو قسمت سؤال و جواب تقسیم می‌گردد.

معایب

بزرگ‌ترین عیب نوع کامپیوتری آزمون SAT این است که نمی‌توانید مانند نوع کاغذی، نکته و موارد را در آن یادداشت کنید و تمرکز بیشتری داشته باشید. عیب دیگر آن نیز، صدای تایپ کلمات کیبورد ممکن است خود عاملی برای حواس‌پرتی باشد. خستگی چشم‌ها در اثر نگاه کردن طولانی‌مدت به صفحه کامپیوتر نیز می‌تواند از معایب این نوع آزمون باشد.

فرایند و پروسه‌­ کلی آزمون

ابتدا برای ثبت‌نام آزمون SAT وارد سایت مربوطه می‌شوید و نوع آزمون خود «کاغذی یا اینترنتی» و «Essay» را انتخاب می‌کنید. سپس تاریخی که در آن مایل به امتحان دادن هستید را انتخاب کرده و حساب جداگانه‌ «College Board» را ایجاد می‌کنید. در انتها نیز پس از پرداخت هزینه‌ آزمون، ثبت‌نام را نهایی خواهید کرد. در روز برگزاری آزمون SAT نیز به سؤالات سه‌گانه که متشکل از «Reading»، «Mathematics» و «Essay» است، در طی مدت‌زمان مشخص‌شده برای هر بخش جواب خواهید داد که کل مدت‌زمان آزمون ۳ ساعت و با احتساب بخش اختیاری Essay، به مدت ۳ساعت ۵۰ خواهد بود که بخش مقاله به دلیل بیماری کرونا کنار گذاشته شده است .

در انتها نیز مبتنی بر نوعی از آزمون SAT که انتخاب کرده باشید و همچنین زمان انتخابی برای شرکت در آزمون، نتایج آن را بین ۲تا ۶ هفته پس از آزمون دریافت خواهید کرد.

گونه­‌‌های آزمون SAT

آزمون SAT در دو نوع برگزار می‌شود که نوع اول همان آزمون معمول SAT است که به بخش ریاضی و هوش و زبان انگلیسی تمرکز دارد و نوع دوم می‌تواند بر بخش علمی خاصی مثل زیست، شیمی یا فیزیک تمرکز داشته باشد. شرکت‌کنندگان بر اساس هدف خود در آن شرکت می‌کنند؛ البته توجه داشته باشید که در این آزمون براساس رشته‌ انتخابی خود می‌توانید بخش Essay را نیز انتخاب کنید. به‌طور کلی آزمون SAT با هدف سنجش عیار علمی و درک ریاضیات دانش‌آموختگان مقطع دبیرستان است و اینکه تا چه میزان می‌توانند از اطلاعات آموخته‌شده در مقاطع دانشگاهی استفاده کنند.

به طور کلی دو نوع آزمون SAT به صورت زیر است:

 1. SAT General  ( آزمون عمومی ) : این آزمون به دو صورت با انشاء و بدون انشاء می باشد.
 2. SAT Subject ( آزمون موضوعی ) : متمرکز بر چند درس اختصاصی ؛ ریاضی ، فیزیک ، شیمی ،زیست.
قبولی در این آزمون به‌منزلۀ کسب جواز ورود به دانشگاه‌های آمریکا، انگلستان، فرانسه، استرالیا، نروژ و دیگر کشورهای جهان است و در بیش از ۷۰۰ مؤسسه‌ غیرانتفاعی قابل‌قبول است.

بخش‌بندی‌های مختلف آزمون SAT

آزمون SAT از سه بخش مختلف تشکیل شده است که عبارت‌اند از:

بخش‌بندی‌های مختلف آزمون محتوای بخش‌بندی‌های مختلف تعداد سؤالات بخش‌بندی‌های مختلف زمان‌بندی بخش‌بندی‌های مختلف
بخش اول این بخش مرتبط با درک مطلب و نگارش است، در این بخش سؤالاتی درزمینۀ کلمات مرتبط در متن، ارجاع‌دهی در متن، بیان ایده‌ها و مکالمات استاندارد انگلیسی طراحی‌شده است. بخش درک مطلب خود شامل ۵۲ سؤال استاندارد چندگزینه‌ای است و بخش نگارش نیز شامل ۴۴ سؤال چندگزینه‌ای استاندارد است. به‌طور کلی ۱۰۰دقیقه زمان برای بخش اول در نظر گرفته‌شده است که بخش درک مطلب ۶۵ دقیقه و بخش نگارش نیز ۸۵ دقیقه را به خود اختصاص داده است.
بخش دوم این بخش شامل سؤالاتی درزمینۀ ریاضیات است، سؤالات درزمینۀ هندسه، ریاضیات پیشرفته، حل‌المسائل و آنالیز داده‌ها هستند. ۴۵ سؤال چندگزینه‌ای طراحی‌شده است.  برای این بخش نیز ۸۰ دقیقه زمان در نظر گرفته‌شده که ۲۵ دقیقه به سؤالاتی اختصاص پیدا می‌کند که برای آن‌ها مجاز به استفاده از ماشین‌حساب نیستند و ۵۵ دقیقه نیز به سؤالاتی اختصاص‌یافته که برای جواب دادن به آن‌ها می‌توانید از ماشین‌حساب استفاده کنید.
بخش سوم این بخش از آزمون SAT اختیاری است و دررابطه‌با نگارش مقاله مرتبط با موضوع درخواستی است. —— برای این بخش ۵۰ دقیقه زمان در نظر گرفته‌شده است. لذا بدون احتساب این بخش زمان کلی این آزمون ۳ ساعت و با احتساب این بخش ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه خواهد بود.

دوره‌ها و کلاس‌های مرتبط

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌پردازیم که می‌توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون SAT کنند و همچنین در سطح جهانی مشهور هستند و داوطلبان بسیار زیادی نیز دارند.

نام دوره آموزشی محتوای دوره آموزشی
یکی از دوره‌های بسیار مشهور جهانی برای آزمون «SAT» مؤسسه «Kaplan» است.  در این دوره علاوه بر کتاب، مقالات و دیگر اطلاعات را درمورد این آزمون و فرایند پذیرش دانشگاه در اختیار دانشجویان متقاضی قرار خواهد گرفت. دوره‌های آمادگی آزمون SAT در این مرکز کاملاً با اهداف آزمون اصلی یکسان است و بالاترین کیفیت آموزشی را دارند.
دوره بعدی به‌نامِ «The Princeton Review» است که ازجمله دوره‌ها و کلاس‌های مشهور به‌شمار می‌رود.  این دوره آموزشی شامل اطلاعات موردنیاز برای پذیرش آزمون SAT قرار دارد؛ همچنین تست‌ها و نمونه سؤالات جهت آشنایی با ساختار آزمون را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. دوره‌های این مؤسسه به‌صورت آنلاین نیز برگزار می‌گردند. تعداد جلسات نیز بستگی به رشته‌ موردنظر در دانشگاه، متفاوت است.
دوره و کلاس مشهور بعدی، دوره‌های نهاد آکادمیک «Ivy Bound Test Prep» است. هم به‌صورت آنلاین قابل برگزاری و هم به‌صورت حضوری امکان‌پذیر است. کسانی که در دوره‌های این نهاد شرکت کرده‌اند توانسته‌اند در آزمون SAT، جزء ۱% برتر باشند. مدت‌زمان دوره وابستگی شدید به رشته انتخابی شما برای مقطع لیسانس دارد.

دوره­ های بعدی نیز عبارت‌اند از:

 • College Prep Genius
 • Applerouth
 • Saturday Academy
 • Education Unlimited

زمان برگزاری آزمون

آزمون «SAT» برای کسانی که در آمریکا زندگی می‌کنند به مدت‌زمان ۷  بار در سال و در طی ماه‌های مارس، می، ژوئن، آگوست، اکتبر، نوامبر و دسامبر برگزار می‌گردد. در غیر این صورت به مدت‌زمان ۴ بار در سال و در ماه‌های مارس، می، اکتبر و دسامبر برگزار می‌گردد؛ البته روزهای برگزاری آزمون در کشورهای مختلف متغیر هستند.

لذا اگر قصد ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه‌های آمریکا یا کانادا، استرالیا، انگلستان و نروژ و دیگر کشورها را دارید، می‌توانید تا ۴ هفته قبل از برگزاری آزمون به‌صورت آنلاین، ثبت‌نام کنید.

مهلت اعتبار آزمون

هر زمان که شما مدرک آزمون SAT خود را دریافت کنید، از آن تاریخ به‌مدت ۲ سال اعتبار دارد. لازم به ذکر است پس از گذشت این زمان موظف به شرکت مجدد در آزمون خواهید بود.

بهتر است بدانید به ۲ دلیل مدرک آزمون SAT به‌مدت ۲ سال معتبر است:

 1. در طی ۲ سال امکان تغییر قواعد و شرایط آزمون وجود دارد و فرد دارنده مدرک موظف است خود را با آخرین تغییرات اعمال‌شده همگام سازد و تنها راه اثبات این موضوع، شرکت مجدد در آزمون و کسب نمره قبولی است.
 2. در طی ۲ سال به‌علت فرار بودن زبان و واژگان انگلیسی، امکان فراموش‌شدن آن توسط فرد دارنده مدرک وجود دارد، لذا برای به‌خاطر سپردن و اثبات تسلط خود، باید در آزمون شرکت کند.

اعتراض به نتیجه­ آزمون

آزمون SAT همانند هر آزمون دیگری، فرصت اعتراض به نمره در آن وجود دارد که اگر دانشجویان نسبت‌به نمره خود اعتراضی داشته باشند، در فرصت تعیین‌شده «معمولاً تا ۵ ماه بعد از اعلام نتایج آزمون SAT» فرم مربوطه را پر کرده و با توضیحات کامل و ارسال فرم فیش واریزی «۵۵ دلار به ازای هر بخش» نسبت‌به نمره خود اعتراض می‌کنند. دانشگاه مربوطه نیز پس از دریافت فرم نسبت‌به بررسی آن اقدام می‌نماید. نتایج بازبینی نمرات شما ۳تا ۵ هفته بعد اعلام خواهد شد.

درصورتی‌که اعتراض شما تأیید گردد، هزینه پرداختی عودت داده می‌شود و در غیر این صورت، هزینه دریافت شده عودت نخواهد شد.

نکته‌ای که درمورد اعتراض به نمرات آزمون SAT وجود دارد این است که؛ بخش Essay تنها در صورتی بازبینی خواهد شد که این بخش به‌درستی اسکن نشده باشد. همچنین اگر نمره‌ بخش Essay به‌دلیل بد نوشتن شما یا نوشتن با مدادی به‌جز نوع درخواست شده، باشد، پول شما عودت داده نخواهد شد.

مدت‌زمان آزمون

مدت‌زمانی که آزمون SAT طول می‌کشد ۳ ساعت و با انتخاب بخش Essay که (Optional) است، ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه است و نحوه مدیریت زمان در این آزمون بسیار مهم است. زیرا اکثر افراد از کمبود وقت خود شکایت دارند. در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم که چگونه برای هر قسمت عمل کنید تا با این مشکل روبه‌رو نشوید.

Reading

 • دستورالعمل‌ها و هرآنچه سؤال از شما می­‌خواهد را به‌دقت بخوانید.
 • اگر معنای برخی کلمات را نمی‌­دانید اصلاً نترسید و تنها از آن‌ها عبور کنید , یا سعی کنید حدس کلمه انجام دهید در غیر این صورت وقت خود را تلف نکنید.
 • ابتدا سؤالات را بخوانید و متوجه شوید در این بخش، باید دنبال چه موردی باشید و سپس شروع به خواندن متن کنید.
 • بیش از حد تعیین شده وقت خود را روی یک سؤال نگذارید.
 • زمان گشتن، خواندن و درک مطلب را برای هر سؤال تعیین کنید و تا انتها مطابق آن پیش بروید.
 • جواب سؤالات به‌ترتیب در متن آورده شده و از این بابت وقت خود را تلف نکنید.

Mathematics

 • بهترین کار، تمرکز بر روی سؤالاتی است که می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و رها کردن سؤالاتی که در جواب دادن به آن‌ها شک‌وتردید دارید. بهتر است این سؤالات را در انتهای آزمون، درصورتی‌که وقت اضافه‌ای داشتید، پاسخ دهید.

Essay

 • برای این بخش نیز ابتدا درمورد موضوع خواسته‌شده به‌طور کامل فکر کنید و هر چیزی که به ذهن شما می‌رسد در قالب کلمات کلیدی بر روی یک برگه بنویسید. سپس با توجه به کلمات کلیدی که نوشته‌اید شروع به نوشتن نمایید و سعی کنید تمام اصول نگارشی را رعایت کنید؛ زیرا یکی از دلایل کمبود وقت برای متقاضیان اشتباهات نگارشی و املایی است که تصحیح این موارد وقت زیادی را هدر خواهد داد.

ثبت نام در آزمون

 آزمون «SAT» به مدت ۷ بار در سال برگزار می‌شود و ماه‌های برگزاری آزمون نیز مشخص هستند. بخشی از این ماه‌ها در فصل تابستان و بخشی دیگر نیز در خارج از این فصل برگزار می‌گردند. در حین فرایند ثبت‌نام، علاوه بر اینکه مکان و نوع آزمون را مشخص می‌کنید، زمان شرکت در آزمون را نیز مشخص خواهید کرد.

ضمناً برای انتخاب تاریخ برگزاری آزمون SAT، تا ۴ و نهایتاً ۲ هفته قبل از آن فرصت دارید؛ در غیر این صورت تاریخ موردنظر بسته خواهد شد و برای انجام ثبت‌نام با تأخیر، باید جریمه دیرکرد را پرداخت کنید. البته توجه کنید که لزوما اگر دو هفته قبل اقدام کنید هم حتما ظرفیت باز نخواهد بود.

قوانین

آزمون «SAT» همانند تمامی آزمون‌های Local و بین‌المللی دارای شرایط و قوانین خاص خود است که هر فرد ملزم به رعایت آن‌ها است.

قوانین آزمون عبارت‌اند از:

 • خارج کردن برگه­ امتحانی تنها در صورت هماهنگی مجاز است.
 • خروج فرد از محل برگزاری امتحان بدون هماهنگی تخلف است.
 • به‌هیچ‌وجه در طول امتحان حق صحبت با فرد کناری خود را ندارید.
 • همراه داشتن هایلایت، لاک غلط‌گیر و مدادرنگی اکیداً ممنوع است.
 • همراه داشتن ساعت‌مچی، خوراکی و کشیدن سیگار اکیداً ممنوع است.
 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است و کپی پاسپورت به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
 • درب حوزه­ امتحانی پس از زمان مقرر بسته شده و پس از آن حق ورود به حوزه­ امتحانی را نخواهید داشت و حتی در این صورت مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.
 • آزمون SAT توصیه شده برای افراد بالای ۱۶ سال و کسانی که دارای مدرک دیپلم باشند، یا در مقاطع یازدهم و دوازدهم دبیرستان باشند؛ اما در واقع هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد.
 • همراه داشتن دیکشنری، وسایل الکترونیکی و کپی‌برداری به‌شدت ممنوع است و در صورت مشاهده توسط دوربین مداربسته، از جلسه­ امتحان و شرکت در این حوزه محروم خواهید شد.
 • نتایج آزمون تنها به خود فرد تحویل داده خواهد شد و عواقب در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی به دیگران برعهدۀ­ خود فرد است.
  شما تا ۴ هفته قبل از برگزاری آزمون SAT مجاز به ثبت‌نام هستید و تا ۲ هفته قبل از زمان برگزاری مشمول پرداخت جریمه­ دیرکرد خواهید بود.

نمره قبولی آزمون SAT

نمره کلی یا سقف نمره در این آزمون ۱۶۰۰ است؛ که هربخش به‌صورت جداگانه نمره دارد. به‌صورتی که در بخش ریاضیات، نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دریافت می‌کنید و برای بخش شفاهی که شامل درک مطلب، نگارش و زبان است نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰  دارد. مجموع نمرات دریافتی این دو بخش برای شما تعیین‌کننده نمره‌ نهایی است؛ اما این موضوع که نمره قبولی در این طیف چه نمره‌ای می‌تواند باشد بستگی به اهداف شما، دانشگاه مدنظر و رشته انتخابی دارد و هیچ قانون کلی برای آن موجود نیست.

به‌صورت کلی اگر بتوانید نمره بالای ۱۰۶ کسب کنید می‌توانیم بگوییم عملکرد عالی داشته‌اید. بااین‌حال همان‌ طور که مطرح گردید ممکن است برای یک دانشگاه، نمره ۸۰۰ عالی بوده و قبولی در نظر بگیرد.

منابع آزمون SAT

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌پردازیم که می‌توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون SAT کنند. به این دلیل معرفی کتاب را در دستور کار قرار نداده‌ایم زیرا روشی قدیمی است و تقریباً تمامی منابع آن مشخص هستند اما منابع آنلاین کمتر شناخته‌شده هستند و پیدا کردن بهترین موارد کار دشواری است که ما آن را برای شما در این قسمت آسان ساخته‌ایم.

نام منبع محتوای منابع آموزشی
«Khan Academy»  یک مؤسسه خصوصی است که منابع رایگان با کلاس جهانی را برای هر فرد در هرجایی مهیا می‌سازد تا همگی بتوانند از شرایط ایدئال آن استفاده نموده و برای آزمون SAT آماده گردند. در این منبع آنلاین شما قادر هستید هزاران نمونه سؤال و ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنید.
«PrepScholar»  کسانی که در دوره‌های آنلاین این مؤسسه شرکت کرده‌اند همیشه در رتبه‌ بالای ۹۹% شرکت‌کنندگان بوده‌اند. دوره‌های آنلاین آن روی منابع و بخش‌های انتخابی شما تمرکز خواهند کرد و شما نیاز به گذراندن کل دوره نخواهید بود. هزاران تست و نمونه سؤال، موضوعات مختلف برای تمرین مقاله‌نویسی و… ازجمله مواردی هستند که در این دوره آموزش می‌بینید. هر میزان که این دوره طول بکشد تا ۱ سال هم می‌توانید به موارد تدریس شده دسترسی داشته باشید. هزینه‌ شرکت در این دوره‌ آنلاین بین ۴۰۰ تا ۶۹۰۰ دلار است. ۵ روز اول شما می‌توانید در این دوره شرکت کنید که اگر تمایل به ادامه نداشتید می‌توانید پولتان را پس بگیرید.

شرایط سنی

در برخی مواقع بیان می‌شود که محدودیت سنی برای آزمون SAT زیر ۱۶ سال است. درواقع آزمون SAT برای تمامی افراد مجاز است و هیچ مانعی ندارد. دلیل این بند در محدودیت سنی، درواقع یک توصیه است زیرا هیچ فایده‌ای برای افراد زیر ۱۶ سال نخواهد داشت. به دلیل اینکه تا ۱۸ سالگی فرد وارد دانشگاه نخواهد شد و مدت‌زمان اعتبار آزمون SAT نیز ۲ سال است لذا مجدد باید در آزمون شرکت کنند. پس برای این افراد شرکت در آزمون SAT منطقی نیست. از طرفی دیگر نیز تا زمانی که شما دوره‌ دبیرستان را تمام نکرده باشید، مجوز ثبت‌نام در آزمون به شما داده نخواهد شد.

استفاده از نمونه سؤالات

برخی از داوطلبان پیشنهاد می­‌کنند که برای آشنایی بیشتر با جو و فضای آزمون ، بهتر است از نمونه سؤالات آزمون­‌های قبلی نیز کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه­ بهتری را کسب کنید.

لذا در این قسمت به معرفی بهترین موارد می‌­پردازیم:

 • مجموعه سؤالات و نمونه مسائل بخش ریاضی آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Math Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • مجموعه سؤالات و نمونه موضوعات بخش Reading آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Reading Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • مجموعه سؤالات و نمونه موضوعات بخش Writing آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Writing Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • BARRON NEW SAT
 • SAT PREP BALCKBOOK
ضمن اینکه می‌­توانید از نمونه سؤالات آزمون‌­های قبلی که در سایت «College Board» نیز وجود دارد استفاده کنید و در کنار آن از سایت «4Tests» به رایگان نمونه سؤال دریافت نمایید.

آزمون SAT در دسته‌ آزمون‌های بین‌المللی قرار دارد و برای افرادی طراحی شده است که قصد ادامه‌تحصیل در مقطع کارشناسی، در محیط انگلیسی‌زبان را دارند لذا با هر زبان مادری و در هر جای دنیا که قرار داشته باشید، زبان آزمون SAT انگلیسی است و هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

هزینه­‌ آزمون SAT

 

هزینه شرکت در آزمون SAT ممکن است از یک مؤسسه به مؤسسه دیگر متفاوت باشد؛ که این تفاوت ناشی از خدمات بیشتر و باکیفیت‌تر در مؤسسه انتخابی شما است که درواقع سهم خود مرکز برگزاری آزمون است. به‌عنوان‌مثال سیستم تهویه قوی‌تر، پذیرایی مناسب‌تر و… ازجمله عواملی هستند که سبب می‌شوند هزینه نهایی تمام‌شده برای شما مقداری متفاوت از دیگر مؤسسات باشد. به‌طور کلی هزینه ثبت‌نام این آزمون ۵۲ دلار است که در صورت انتخاب بخش سوم آزمون، هزینه ۶۸ دلاری در پی خواهد داشت.

درصورتی‌که ثبت‌نام با تأخیر انجام دهید هزینه‌ اضافی معادل ۳۰ دلار متقبل خواهید شد. درصورتی‌که به‌صورت تلفنی مایل به ثبت‌نام باشید باید هزینه‌ اضافی ۱۵ دلاری را بپردازید. در صورتی هم که تاریخ آزمون، نوع و مکان برگزاری آزمون خود را تغییر دهید، ۳۰ دلار اضافه‌تر باید پرداخت نمایید. در صورتی که فرد بخواهد خارج از زمان ثبت‌نام در لیست انتظار آزمون باشد باید ۵۳ دلار پرداخت کند.

همچنین اگر مایل باشید تا نتایج خود را زودتر دریافت کنید، ۳۱ دلار باید بپردازید.

مشاوره برای SAT

موسسه GO2TR به شما پیشنهاد می‌دهد که دوره SAT را در پوزای ترکیه با ما بگذرانید و یکی از فواید آن این است که دوره SAT به دلیل اینکه به زبان انگلیسی است دانشجو نیمی از راه را طی می‌کند. توجه داشته باشید که چون دانشگاه یا کشور مقصد پذیرش نهایی شما را بررسی می­­‌کند بسته به نوع دانشگاه یا کشور می­‌توان انتظار معیارهای متفاوتی را داشت. در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی شرایط فعلی و همچنین شرکت در کلاس‌های SAT می‌توانید با مشاوران هلدینگ GO2TR تماس حاصل فرمایید.

ارزیابی
برای ارزیابی ، با موسسه ما تماس بگیرید.
کاربرد آزمون ست چیست؟
شاید از خود بپرسید کاربرد آزمون SAT چیست و چه مزایایی دارد؟ چرا باید در این آزمون شرکت کنم و ضرورت آن چیست؟ جواب کامل این سؤال پیش ماست. کاربردها و مزایای آزمون SAT به طور کلی به شرح زیر است: اگر قصد تحصیل در دانشگاه­های کشورهای خارجی مانند آمریکا و دیگر کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، کانادا، استرالیا و نروژ و دیگر کشورها را داشته باشید آزمون SAT و داشتن نمره­ی قبولی عالی به شما کمک بسیار زیادی می­کند (تا حدود 50%!) تا در دانشگاه­های تراز اول مشغول به تحصیل گردید. به شما کمک می­کند تا به عنوان فردی حرفه­­ای شناخته شوید و اعتبار خود را در کشور مقصد بالا ببرید. اکثر افراد حتی اگر برای تحصیل نیز مهاجرت کنند، در کنار تحصیل باید به انجام کار نیز مشغول شوند. قبولی در آزمون SAT، حتی در پیدا کردن فرصت­های شغلی بهتر نیز کاربرد دارد. قبولی در آزمون SAT سبب می­شود به شرکت­های برتر در کشور مقصد نشان دهید که سطح و دامنه­ی ارتباطی شما حرفه­ای و پیشرفته بوده و توانایی کار در این شرکت­ها را دارید. در این آزمون عیار مهارت­های محاسباتی، درک مطلب و نگارشی شما سنجیده می­شود و مشخص می­گردد که در این 3 حیطه­ی بسیار حیاتی، تا چه میزان حرفه­ای هستید و تا چه میزان قادر هستید از مطالب آموخته شده در مقطع دبیرستان، در دانشگاه مقصد استفاده کنید.
محل برگزاری آزمون SAT در کدام کشورها و مؤسسات است؟
هم اکنون آزمون SAT در هزاران مرکز آزمون در داخل کشور آمریکا و در سطح بین المللی در حال برگزاری است. بهترین کار برای پیدا کردن نزدیک­ترین محل برگزاری آزمون نسبت به محل زندگی خود، مراجعه به وب­سایت College Board است تا در بین لیست ارائه شده نزدیک­ترین مکان را انتخاب کنید. اگر بخواهیم به صورت کلی نام برخی از کشورهای برگزار کننده­ی آزمون SAT را، به جزء کشور آمریکا، نام ببریم به شرح زیر است: کانادا، انگلستان، نروژ، استرالیا، جامائیکا، ژاپن، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان، اتریش، باهاما، بلژیک، جردن، بلغارستان، میانمار، لاتویا، مکزیک، چین، هلند، کلمبیا، قبرس، نیوزیلند، جمهوری چک، پاکستان، مصر، استونی، فیلیپین، قطر، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، یونان، سنگاپور، هندوراس، هنگ کنگ، آفریقای جنوبی، کره­ی جنوبی، اسپانیا، هند، سوئیس، تایلند، ترکیه، اوکراین، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا و ویتنام. در مجموع در بیش از 700 مؤسسه و ده ­ها کشور این آزمون پذیرفته شده است و شما با قبولی در این آزمون، فرصت‌­ها و گزینه‌­های زیادی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی خواهید داشت.
چه افرادی واجد شرایط شرکت در آزمون هستند؟
آزمون SAT همانند تمامی آزمون­ های دیگر دارای شرایطی است که در آن مشخص می­کند چه افرادی واجد شرایط و چه کسانی غیر واجد شرایط برای شرکت در این آزمون هستند. چنانچه یکی از مواردی که در زیر ارائه می­ گردند منطبق با شرایط نباشد، از ادامه­ ی روند ثبت نام جلوگیری خواهد شد. افراد واجد شرایط: کسانی که تحصیلات عالی دبیرستان را گذرانده باشند و مدرک لازم برای ورود به دانشگاه آن­ها SAT است واجد شرایط شرکت در آزمون SAT هستند. کسانی که حداقل سطح فردی زبان انگلیسی آنها متوسط به بالا باشد. کسانی که مایل به تحصیل در مقطع لیسانس در کشورهایی باشند که زبان اول آنها انگلیسی است. افراد غیر واجد شرایط: اگر زیر 16 سال سن دارید برای شما توصیه نمی­شود زیرا مدت اعتبار آن 2 سال بوده و تازه در سن 18 سالگی جواز حضور برای ورود به دانشگاه را پیدا می­کنید لذا در تاریخ مقرر، اعتبار مدرک شما به اتمام رسیده است. اگر سطح زبان انگلیسی شما از متوسط کمتر باشد واجد شرایط محسوب نخواهید شد زیرا در چنین وضعیتی حتی قادر نخواهید بود اهداف سؤالات آزمون را برای پاسخ دادن متوجه شوید. به طوریکه گفته می­شود معمولا سؤالات آسان در ابتدای آزمون و سؤالات سخت و مفهومی در انتهای آزمون هستند.
زمان اعلام نتیجه‌­ی آزمون چند وقت بعد است؟
در آزمون SAT اعلام نتایج، زمان متفاوتی دارد که این مورد وابسته به روز و موقعی است که شما در آزمون شرکت می­کنید. اگر شما در هر روز و تاریخی به جز در فصل تابستان یعنی (اکتبر، نوامبر، دسامبر، مارس یا می) در آزمون SAT شرکت کنید، شما نتایج آزمون خود را حدود 2 تا 3 هفته پس از روز امتحان دریافت خواهید کرد و حدود 10 روز بعد نیز، دانشگاه­ها نمرات شما را دریافت می­کنند. اگر در این آزمون بخش essay را نیز انتخاب کرده باشید که بخشی اختیاری است، نمرات آن جداگانه اعلام می­شود. نمرات بخش essay در آزمون SAT نیز حدود 5 روز پس از اعلام نتایج قبلی منتشر می­­گردد. اما اگر در فصل تابستان یعنی در ماه­های ژوئن و آگوست در آزمون SAT شرکت نمائید، فرایند اعلام نتایج آن 6 هفته طول خواهد کشید که البته اکثر دانشجویان نیز در همین مواقع در آزمون شرکت می­کنند.
آزمون SAT مناسب برای کدام کشورها و دانشگاه­‌ها است؟
همانطور که در مطالب قبلی بیان شد، در ده­ها کشور از جمله آمریکا، نروژ، استرالیا، کانادا، انگلستان و غیره، دانش آموزانی که مدرک دیپلم را دریافت کرده باشند و خواهان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در کشورهای فوق را داشته باشند باید در آزمون SAT شرکت کنند که اگر طبق معیارهای دانشگاه مد نظر، نمره­ ی قبولی را کسب کنند می­توانند وارد مقطع کارشناسی شوند. هم اکنون این آزمون در ده­ها کشور و بیش از 700 مؤسسه در سرتاسر دنیا معتبر است و دارای هزاران مراکز برگزاری آزمون در جهان است. اگر قصد ادامه تحصیل با شرایط فوق را دارید، حتما نسبت به ثبت‌نام در این آزمون در زمان­ های مقرر اقدام نمایید.
آیا آزمون SAT سخت است؟
حتما هنگامی که خواسته­ اید برای ثبت نام آزمون SAT اقدام کنید متوجه صحبت­ های این چنینی شده ­اید: SAT خیلی سخت است، SAT نسبت به هر آزمون مهارت سنجی سخت­تر است مخصوصا بخش­های Reading و mathematics و غیره. اما حقیقت ماجرا چیست؟ SAT استانداردترین آزمون برگزار شده در سطح جهانی بوده و کاملا منصفانه است. تنها اهداف سؤالات آزمون SAT سنجش عیار واژگان و قدرت درک مطلب شما و همچنین قدرت شما در حل مسأله و بکارگیری مطالب آموخته شده توسط شما در دوره­ی دانشگاه است و هیچ هدفی مانند حقه زدن و تست نظرات و عقاید در آن نیست و سؤالات کاملا واضح هستند و فرد آزمون دهنده به راحتی متوجه هدف سؤال می­شود. شرایط و میزان آمادگی شما تعیین می­کند که این آزمون تا چه میزان برای شما سخت خواهد بود. ولی اگر بخواهیم به سؤال فوق بسیار کوتاه جواب دهیم؛ بله SAT سخت است و شما بدون درک کافی از سؤالات قادر نخواهید بود نمره­ ی خوبی کسب کنید اما به طور کلی مهارت و دقت شما تعیین کننده­ی سختی کلی آزمون SAT است و معمولا سؤالات از آسان به سخت مرتب شده­اند و چالش برانگیز نیز هستند.
تعداد سؤالات آزمون چه مقدار است؟
همانطور که در مطالب قبلی عنوان گردید، آزمون SAT شامل سه بخش کلی است: بخش درک مطلب و نگارش، ریاضیات و تألیف. در بخش اول، برای Reading 52 سؤال طرح می­گردد و برای قسمت نگارش نیز 44 سؤال مطرح می­شود که در کل برای بخش اول 100 دقیقه در نظر گرفته شده است که 65 دقیقه برای Reading و 35 دقیقه برای Writing است. بخش ریاضیات نیز 45 سؤال را در خود جای داده که خود به دو بخش تقسیم می­شود: در بخش اول به دانش آموزان اجازه­ی استفاده از ماشین حساب داده نمی­شود و برای بخش دوم می­توانند با ماشین حساب، به سؤالات جواب دهند. در بخشی که ماشین حساب مجاز است 55 دقیقه فرصت دارید و برای بخشی که استفاده از ماشین حساب مجاز نیست، 25 دقیقه و در مجموع برای سؤالات ریاضی 80 دقیقه زمان دارید. بخش سوم نیز اختیاری است و در صورتی که مایل باشید باید هزینه ­ی اضافی موقع ثبت نام پرداخت کنید و برای آن 50 دقیقه زمان برای 1 سؤال در نظر گرفته شده است.
آیا SAT اعتبار بین المللی دارد؟
اعتبار آزمون SAT بدین نحو است که دانش آموختگان مقطع دبیرستان به شرط داشتن مدرک دیپلم و با هدف ورود به دانشگاه، باید در آزمون SAT شرکت کنند تا جواز ورود به مقطع لیسانس را در کشورهایی همچون فرانسه، مکزیک، آمریکا، انگلستان، نروژ، استرالیا و دیگر کشورهای جهان کسب کنند. در واقع این دانشگاه با امتیاز این آزمون متوجه می­شوند که فارغ التحصیل مقطع دبیرستان تا چه میزان می­تواند اطلاعات آموخته شده را در دانشگاه بکار گیرد و عیار علمی خود را نشان دهد. لذا این دانشگاه در بیش از 700 مؤسسه ­­ی عالی و در ده­ ها کشور مورد پذیرش واقع شده است. به همین دلیل می­ توانیم بگوییم اعتبار بین المللی آزمون SAT قابل توجه است و از جمله آزمون ­های مهم به شمار می­ رود.
آيا اهمیت بخش‌­های مختلف آزمون SAT در نمره دهی متفاوت است؟
بخش­ های مختلف آزمون SAT اهمیت یکسانی در نمره ­دهی دارند و نمره­ی کلی آزمون بین 400 تا 1600 است لذا هر بخش بین 200 تا 800 نمره را شامل می­گردد. تنها بخش سوم اختیاری است که برخی دانش‌آموختگان برای ورود به مقطع لیسانس برخی رشته ­ها مانند علوم انسانی اگر این بخش را انتخاب کنند و نمره­ی قابل قبولی نیز کسب کنند نسبت به بقیه شانس بیشتری خواهند داشت در غیر این صورت تمامی بخش­ ها اهمیت یکسانی دارند. در صورت کسب نمره­ی قبولی مد نظر دانشگاه انتخابی می­توانید در رشته­ ی مورد نظر برای مقطع لیسانس اقدام نمایید.
زمان مصاحبه‌­ ی آزمون SAT چه وقت است؟
آزمون SAT فاقد مصاحبه است. شیوه­ ی کار این آزمون بدین صورت است که اگر قصد ادامه تحصیل تنها در کشور ترکیه را داشته باشید، دانشگاه مد نظر را انتخاب نموده و پس از طی کردن فرایند ثبت نام، در آزمون شرکت می ­کنید. پس از قبولی در آزمون، مجوز ورود به دانشگاه انتخابی در رشته­ ی مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد و نیازی به انجام مصاحبه­ ی خاصی نخواهید داشت.
بایدها و نبایدهای آزمون SAT چیست ؟
در مورد آزمون SAT بایدها و نبایدهایی وجود دارد که اگر مایل به موفقیت در این آزمون هستید حتما به آنها عمل کنید. این موارد به شرح زیر هستند: حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و حتما تاریخ انقضای آن را چک کنید. باید پاسپورت شما معتبر بوده و منقضی نشده باشد. باید اصل پاسپورت را در اختیار داشته باشید و به هیچ وجه کپی آن مورد قبول نیست. مکان آزمون را دقیقا چک کنید و بهترین و سریع­ترین مسیر را از قبل مشخص کنید. آزمون SAT کاملا قانونمند بوده و در رأس ساعت مشخص شده درب­های محل برگزاری آزمون بسته خواهند شد. پس به موقع رسیدن یک امر مهم محسوب می­شود. نباید جملات و نمونه سؤالات آزمون­ های قبلی را حفظ کنید زیرا به هیچ وجه مشابه هم نخواهند بود و برای این کار باید خود را کاملا آماده کرده باشید. نباید ثبت نام آزمون خود را به روزهای آخر موکول کنید چرا که زمان ­ها محدود و انتخاب شما نیز محدودتر خواهد شد. در صورتی که رشته­ی انتخابی شما نیازی به بخش essay ندارد نباید هزینه ­ی اضافی بابت آن پرداخت کنید، زیرا در صورت کسب حداکثر نمره نیز هیچ تأثیری در قبولی یا پذیرش شما نخواهد داشت.
معایب و مزایای شرکت در آزمون SAT در کشور خودمان چیست؟
گاهی اوقات سؤال پیش می­آید و شاید هم شنیده باشید که برخی افراد ادعا می­کنند که به دلیل آسان­تر بودن آزمون SAT مایل هستند به کشور دیگری رفته و در آنجا آزمون بدهند و تنها عیب این کار را هزینه­ی زیادتر می­دانند. اما باید بدانید آزمون SAT آزمونی جهانی است و هیچ تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور این آزمون را پشت سر بگذارید. اما باید بدانید این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در این آزمون باید به کشورهایی مانند ترکیه،امارات و آذربایجان سفر کنید تا بتوانید در این آزمون شرکت کنید.
معایب و مزایای شرکت در آزمون SAT در کشورهای دیگر چیست ؟
شاید گاهی اوقات شنیده باشید و یا در ذهن خود متصور شده باشید که اگر برای شرکت در آزمون SAT به آمریکا بروید یا کسانی که در این کشور هستند، آزمون سخت­تری خواهند داشت یا به عنوان مثال در صورتی که به روسیه سفر کنید و آزمون SAT را در آنجا شرکت کنید برای شما بسیار آسان­تر خواهد بود و دستیابی به نمرات بالاتر، بهتر خواهد بود. اما حقیقت ماجرا این است که هیچ گونه تفاوتی بین شرکت در آزمون SAT با یک کشور و کشور دیگر وجود ندارد و هیچ ضرری را نیز متحمل نخواهید شد و یا در صورت حضور در کشوری خاص، هیچ منفعت خاصی نصیب شما نخواهد گشت.
شرکت در آزمون SAT بهتر است یا ACT؟
هر دو آزمون «SAT» و «ACT» محتوای آموزشی یکسانی دارند و در هر دو عیار علمی و محاسباتی و همچنین نوشتاری فارغ‌التحصیلان مقطع دبیرستان سنجیده می‌شود تا بر اساس نمره کسب‌شده، جواز قبولی برای متقاضیان ورود به مقطع لیسانس داده شود. باید دقت داشته باشید که دانشگاه موردنظر شما در آمریکا و کشورهای دیگر نمرات کدام آزمون را ترجیح می‌دهند. تعداد سوالات آزمون SAT کمتر از ACT است؛ ولی به لحاظ زمانی با هم فرقی ندارند. 


18 دیدگاه برای “آزمون SAT

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام روزتونن بخیر. آزمون SAT تو چه کشورهایی برگزار میشه؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، این آزمون در کشور های بسیاری برگزار میشود که در همسایگی ما میتوان به کشور ترکیه اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 2. Avatar
  Kimia گفته:

  سلام وقت بخیر سوالات این ازمون برای رشته های فنی حرفه ای مثل طراحی لباس هم به همین صورته؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  این آزمون امکان اینکه شما برای موضوع خاصی اقدام کنید را دارد. برای اطلاعات بیشتر با موسسه GO2TR به شماره 4300021-(021) تماس بگیرید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 3. Avatar
  حمید گفته:

  سلام موسساتی اعلام میکنند سوالات آزمون را 48 ساعت قبل از زمان آزمون میفروشند آیا این حقیقت دارد ؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  این موضوع صحت ندارد و هم چنین غیرقابل اعتماد است و ممکن است کل ‍مراحل مهاجرت شما را با مشکل مواجه کند.
  ممنون از شما هلدینگ مهاجرتی G02tr

 4. Avatar
  امیر حسین گفته:

  سلام روز بخیر. یا تو ابن چند روزه توی ترکیه آزمون sat داریم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  این آزمون به مدت‌زمان 4 بار در سال و در ماه‌های مارس، می، اکتبر و دسامبر برگزار می‌گردد؛ البته روزهای برگزاری آزمون در کشورهای مختلف متغیر هستند.
  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.

  • Avatar
   حمید گفته:

   سلام پارسال هم آزمون شهریور برگزار شد هم آزمون مهر البته آزمون اسفند به خاطر کرونا کنسل شده بود امسال در تقویم کالج برد هم 6 شهریور پیش بینی شده هم 10 مهر امکانش هست هر دو آزمون امسال برگزار بشه ( آزمون اسفند برگزار شد )چون ست موضوعی دیگه برگزار نمیشود

   • Avatar
    امیرعلی مقدم گفته:

    سلام دوست عزیز
    امکان این که هر دو آزمون امسال برگزار شود نسبت به سال گذشته محتمل تر است.
    ممنون از شما Go2tr

 5. Avatar
  Mobina گفته:

  سلام خسته نباشيد من امسال كنكور دارم و بخاطر همون نتونستم براي sat درس بخونم توي اين مدتي كه مونده ميتونم بخونم يا بايد وايسم براي سال بعد؟ سطح زبانم هم خوبه. ممنون ميشم جوا بدين

  پاسخ:
  سلام
  با توجه به زمانی که باقی مانده امکان موفقیت در آزمون ممکن است پایین باشد اگر برای سال دیگر اقدام کنید قطعا شانس بالاتری خواهید داشت.
  با تشکر

  • Avatar
   امیرحسین حسینی گفته:

   سلام مخاطب عزیز GO2TR،
   بله این آزمون برای تخصص های خاص مانند هنر های نمایشی و موسیقی نیز برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی مورد شما با موسسه به شماره (43000021-021) تماس بگیرید.
   با سپاس از پیام شما

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای کسب پذیرش در تمام دانشگاه های معتبر ترکیه شما باید در آزمون های یوس یا SAT پذیرفته شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.
   ممنون از همراهی شما Go2tr

 6. Avatar
  امیررضا گفته:

  سلام اگه میشه یه توضیحی بدید که چطور میشه برای آزمون sat به ترکیه رفت یعنی به عنوان مهاجرت تحصیلی باید رفت؟ و اینکه نحوه ثبت نام چطوره؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید با زمان بندی صحیح به عنوان توریست وارد این کشور شده و در این آزمون شرکت کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   نیازی به شرکت در تمامی دفعات آزمون نیست.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

 7. Avatar
  سیما گفته:

  سلام وقتتون بخیر. با دیپلم ایران میتونیم ثبت نام کنیم؟ مدارک مورد نیازش چیه؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله با مدرک دیپلم نیز می توانید در این آزمون شرکت کنید.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل - آزمون
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱