۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

آزمون SAT

آزمون «SAT» که مخفف عبارت «Scholastic Aptitude Test» است برای آن دسته از افرادی است که در کلاس یازدهم یا دوازدهم دبیرستان قرار دارند و قصد دارند وارد دانشگاه شوند. با شرکت در این آزمون عیار مهارت‌های آموخته‌شده و نحوه به‌کارگیری آن‌ها در دانشگاه سنجیده می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مایل به شرکت در این آزمون هستید پیشنهاد می­‌کنیم به‌هیچ‌وجه این مقاله را از دست ندهید تا هرآنچه درمورد آزمون SAT باید بدانید را کسب کنید. با ما همراه باشید.

مقدمه

آزمون SAT برای دانشجویان انگلیسی‌زبانی است که قصد ورود به دانشگاه‌هایی در کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نروژ و دیگر کشورها را داشته باشند. این آزمون در کشور آمریکا و اولین بار در سال 1926 توسط مؤسسه غیرانتفاعی «College Board» پایه‌گذاری شده است و توسط سرویس آزمون تحصیلی «ETS» یا «Educational Testing Service» مدیریت می‌گردد. این آزمون جنبه سنجش تحصیلی دارد و برای تمامی افرادی است که با حداقل سن 17 تا 18 سال و دارا بودن مدرک دیپلم هدف ادامه تحصیل داشته باشند. هرساله تعداد افرادی که در آزمون SAT شرکت می‌کنند روبه‌بالا است و این آزمون در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است. SAT یکی از پراستفاده‌ترین آزمون‌ها برای تحصیل در ترکیه به شمار می‌رود.

ظرفیت شرکت کنندگان در آزمون SAT

واقعیت ماجرا برای آزمون SAT این است که این آزمون سقف ثبت‌نام ندارد؛ چراکه هرساله به تعداد شرکت‌کنندگان آن افزوده می‌شود. بهتر است بدانید که یکی از دلایل افزایش استقبال از آزمون SAT این است که قبولی در این آزمون به‌معنای کسب جواز ورود به دانشگاه‌های مطرح آمریکا و دنیا مانند دانشگاه هاروارد و غیره است. لازم به ذکر است که ظرفیت هر حوزه امتحانی ممکن است به‌دلیل محدودیت مکان کم باشد؛ اما سقف کلی شرکت در آزمون محدود به مقدار خاصی نیست. بهتر است که ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید تا شانس انتخاب حوزه‌ امتحانی نزدیک‌تر را از دست ندهید.

به بیان کلی ظرفیت کلی جهانی آزمون SAT هیچ محدودیتی ندارد و هرساله به تعداد آن افزوده می‌گردد و تنها برخی حوزه‌های امتحانی ممکن است محدودیت مکان داشته باشند که باید موقع ثبت‌نام به آن توجه کنید.

معایب و مزایای آزمون

معایب و مزایای آزمون «SAT» به شرح زیر است:

 • آزمون کاغذی

همان طور که می‌دانید آزمون SAT به‌مدت چند سال به‌صورت کاغذی اجرا شده است و هنوز برگزار می­‌گردد. لذا در این بخش قصد داریم به بررسی معایب و مزایای آزمون به‌صورت کاغذی بپردازیم.

مزایا

از مزیت‌های بسیار بزرگ آزمون SAT به‌صورت کاغذی، امکان نوت‌برداری، دایره کشیدن و نوشتن نکات مهم مدنظر داوطلبان روی برگه آزمون است. این کار به فرد داوطلب کمک می‌کند تا به‌راحتی جواب درست را مکان‌یابی کرده، ایده‌های خود را بررسی و قبل از وارد کردن جواب به داخل برگه مربوطه، آن را چک کند.

معایب

از بزرگ‌ترین عیب‌هایی که آزمون کاغذی دارد، نگرانی داوطلبان بابت دست‌نوشته ناخوانای خود یا بد نوشتن آن است مخصوصاً اگر چندین بار خط‌خوردگی پیدا کرده باشد. در این موارد گاهی اوقات فرد تصحیح کننده اوراق امتحانی، به‌علت مشکل در خواندن جواب، نخواهد توانست به شما امتیازی بدهد و به‌راحتی امتیاز از دست خواهید داد. عیب دیگر این نوع آزمون، وارد کردن جواب‌ها از برگه سؤال به برگه جواب است که گاهی اوقات افراد تصحیح کننده متوجه اشتباهاتی نظیر واردکردن جواب درست در بخش اشتباه و یا غلط انتخاب کردن گزینه‌ها باوجوداینکه در برگه سؤال گزینه درست انتخاب‌شده بوده است. لذا این موارد معایبی هستند که نمی‌توان به‌راحتی آن‌ها را نادیده گرفت.

 • آزمون کامپیوتری

مزایا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای آزمون SAT کامپیوتری، مربوط به گستردگی و دامنه انتخاب شما درمورد تاریخ و ساعت امتحان است. در نوع کامپیوتری شما روزهای بیشتری را در اختیار خواهید داشت تا انتخاب کنید ضمن اینکه تعداد مراکز ارائه‌دهنده نسبت‌به نوع کاغذی بسیار بیشتر هستند.

ازلحاظ نوشتاری، مزیت بسیار بزرگی که در نوع سیستمی نسبت به نوع کاغذی وجود دارد و به‌تمامی داوطلبان توصیه می‌شود که تنها برای این مزیت هم که شده، نوع سیستمی را انتخاب کنند، تصحیح اشتباهات تایپی و اضافه و حذف کردن کلمات به ساده‌ترین روش ممکن است. مانند هر نرم‌افزار تایپ دیگری، در نوع کامپیوتری نیز می‌توانید کلمات را حذف و مواردی را بدون خط‌خوردگی و پاک کردن اضافه نمایید.

طبق تحقیقات انجام‌شده سرعت تایپ معمولی روی کاغذ حدود 31 کلمه در دقیقه است ولی در نوع تایپی در کامپیوتر به 40 کلمه در دقیقه می‌رسد. همین امر سبب صرفه‌جویی بسیار زیادی در زمان خواهد شد. در نوع کامپیوتری آزمون SAT، به‌راحتی می‌توانید از طریق ساعت کامپیوتر وقت را مدیریت کنید و نگران پرت‌شدن حواس خود نسبت‌به گذر زمان نباشید؛ ضمن اینکه به کمک نرم‌افزار موجود در آن، به‌راحتی می‌توانید تعداد کلمات را شمرده و استرس کمتری داشته باشید.

در نوع کامپیوتری تعداد افراد کمتری حضور دارند و همین امر سبب آرامش خاصی در شما خواهد شد. مشکل ورق‌زدن برگه‌ها و قاطی کردن سؤالات و فراموشی لحظه‌ای را نخواهید داشت زیرا صفحه کامپیوتر به دو قسمت سؤال و جواب تقسیم می‌گردد.

معایب

بزرگ‌ترین عیب نوع کامپیوتری آزمون SAT این است که نمی‌توانید مانند نوع کاغذی، نکته و موارد را در آن یادداشت کنید و تمرکز بیشتری داشته باشید. عیب دیگر آن نیز، صدای تایپ کلمات کیبورد ممکن است خود عاملی برای حواس‌پرتی باشد. خستگی چشم‌ها در اثر نگاه کردن طولانی‌مدت به صفحه کامپیوتر نیز می‌تواند از معایب این نوع آزمون باشد.

فرایند و پروسه‌­ کلی آزمون

ابتدا برای ثبت‌نام آزمون SAT وارد سایت مربوطه می‌شوید و نوع آزمون خود «کاغذی یا اینترنتی» و «Essay» را انتخاب می‌کنید. سپس تاریخی که در آن مایل به امتحان دادن هستید را انتخاب کرده و حساب جداگانه‌ «College Board» را ایجاد می‌کنید. در انتها نیز پس از پرداخت هزینه‌ آزمون، ثبت‌نام را نهایی خواهید کرد. در روز برگزاری آزمون SAT نیز به سؤالات سه‌گانه که متشکل از «Reading»، «Mathematics» و «Essay» است، در طی مدت‌زمان مشخص‌شده برای هر بخش جواب خواهید داد که کل مدت‌زمان آزمون 3 ساعت و با احتساب بخش اختیاری Essay، به مدت 3 ساعت و 50 دقیقه خواهد بود.

در انتها نیز مبتنی بر نوعی از آزمون SAT که انتخاب کرده باشید و همچنین زمان انتخابی برای شرکت در آزمون، نتایج آن را بین 2 تا 6 هفته پس از آزمون دریافت خواهید کرد.

گونه­‌‌های آزمون SAT

آزمون SAT در دو نوع برگزار می‌شود که نوع اول همان آزمون معمول sat است که به بخش ریاضی و هوش و زبان انگلیسی تمرکز دارد و نوع دوم می‌تواند بر بخش علمی خاصی مثل زیست، شیمی یا فیزیک تمرکز داشته باشد. شرکت‌کنندگان بر اساس هدف خود در آن شرکت می‌کنند؛ البته توجه داشته باشید که در این آزمون براساس رشته‌ انتخابی خود می‌توانید بخش Essay را نیز انتخاب کنید. به‌طور کلی آزمون SAT با هدف سنجش عیار علمی و درک ریاضیات دانش‌آموختگان مقطع دبیرستان است و اینکه تا چه میزان می‌توانند از اطلاعات آموخته‌شده در مقاطع دانشگاهی استفاده کنند.

قبولی در این آزمون به‌منزلۀ کسب جواز ورود به دانشگاه‌های آمریکا، انگلستان، فرانسه، استرالیا، نروژ و دیگر کشورهای جهان است و در بیش از 700 مؤسسه‌ غیرانتفاعی قابل‌قبول است.

بخش‌بندی‌های مختلف آزمون SAT

آزمون SAT

آزمون SAT از سه بخش مختلف تشکیل شده است که عبارت‌اند از:

بخش‌بندی‌های مختلف آزمون محتوای بخش‌بندی‌های مختلف تعداد سؤالات بخش‌بندی‌های مختلف زمان‌بندی بخش‌بندی‌های مختلف
بخش اول این بخش مرتبط با درک مطلب و نگارش است، در این بخش سؤالاتی درزمینۀ کلمات مرتبط در متن، ارجاع‌دهی در متن، بیان ایده‌ها و مکالمات استاندارد انگلیسی طراحی‌شده است. بخش درک مطلب خود شامل 52 سؤال استاندارد چندگزینه‌ای است و بخش نگارش نیز شامل 44 سؤال چندگزینه‌ای استاندارد است. به‌طور کلی 100 دقیقه زمان برای بخش اول در نظر گرفته‌شده است که بخش درک مطلب 65 دقیقه و بخش نگارش نیز 35 دقیقه را به خود اختصاص داده است.
بخش دوم این بخش شامل سؤالاتی درزمینۀ ریاضیات است، سؤالات درزمینۀ هندسه، ریاضیات پیشرفته، حل‌المسائل و آنالیز داده‌ها هستند. 45 سؤال چندگزینه‌ای طراحی‌شده است.  برای این بخش نیز 80 دقیقه زمان در نظر گرفته‌شده که 25 دقیقه به سؤالاتی اختصاص پیدا می‌کند که برای آن‌ها مجاز به استفاده از ماشین‌حساب نیستند و 55 دقیقه نیز به سؤالاتی اختصاص‌یافته که برای جواب دادن به آن‌ها می‌توانید از ماشین‌حساب استفاده کنید.
بخش سوم این بخش از آزمون SAT اختیاری است و دررابطه‌با نگارش مقاله مرتبط با موضوع درخواستی است. ------ برای این بخش 50 دقیقه زمان در نظر گرفته‌شده است. لذا بدون احتساب این بخش زمان کلی این آزمون 3 ساعت و با احتساب این بخش 3 ساعت و 50 دقیقه خواهد بود.

دوره‌ها و کلاس‌های مرتبط

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌پردازیم که می‌توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون SAT کنند و همچنین در سطح جهانی مشهور هستند و داوطلبان بسیار زیادی نیز دارند.

نام دوره آموزشی محتوای دوره آموزشی
یکی از دوره‌های بسیار مشهور جهانی برای آزمون «SAT» مؤسسه «Kaplan» است.  در این دوره علاوه بر کتاب، مقالات و دیگر اطلاعات را درمورد این آزمون و فرایند پذیرش دانشگاه در اختیار دانشجویان متقاضی قرار خواهد گرفت. دوره‌های آمادگی آزمون SAT در این مرکز کاملاً با اهداف آزمون اصلی یکسان است و بالاترین کیفیت آموزشی را دارند.
دوره بعدی به‌نامِ «The Princeton Review» است که ازجمله دوره‌ها و کلاس‌های مشهور به‌شمار می‌رود.  این دوره آموزشی شامل اطلاعات موردنیاز برای پذیرش آزمون SAT قرار دارد؛ همچنین تست‌ها و نمونه سؤالات جهت آشنایی با ساختار آزمون را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. دوره‌های این مؤسسه به‌صورت آنلاین نیز برگزار می‌گردند. تعداد جلسات نیز بستگی به رشته‌ موردنظر در دانشگاه، متفاوت است.
دوره و کلاس مشهور بعدی، دوره‌های نهاد آکادمیک «Ivy Bound Test Prep» است. هم به‌صورت آنلاین قابل برگزاری و هم به‌صورت حضوری امکان‌پذیر است. کسانی که در دوره‌های این نهاد شرکت کرده‌اند توانسته‌اند در آزمون SAT، جزء 1% برتر باشند. مدت‌زمان دوره وابستگی شدید به رشته انتخابی شما برای مقطع لیسانس دارد.

دوره­ های بعدی نیز عبارت‌اند از:

 • College Prep Genius
 • Applerouth
 • Saturday Academy
 • Education Unlimited

زمان برگزاری آزمون

آزمون «SAT» برای کسانی که در آمریکا زندگی می‌کنند به مدت‌زمان 7 بار در سال و در طی ماه‌های مارس، می، ژوئن، آگوست، اکتبر، نوامبر و دسامبر برگزار می‌گردد. در غیر این صورت به مدت‌زمان 4 بار در سال و در ماه‌های مارس، می، اکتبر و دسامبر برگزار می‌گردد؛ البته روزهای برگزاری آزمون در کشورهای مختلف متغیر هستند 

لذا اگر قصد ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه‌های آمریکا یا کانادا، استرالیا، انگلستان و نروژ و دیگر کشورها را دارید، می‌توانید تا 4 هفته قبل از برگزاری آزمون به‌صورت آنلاین، ثبت‌نام کنید.

مهلت اعتبار آزمون

هر زمان که شما مدرک آزمون SAT خود را دریافت کنید، از آن تاریخ به‌مدت 2 سال اعتبار دارد. لازم به ذکر است پس از گذشت این زمان موظف به شرکت مجدد در آزمون خواهید بود.

بهتر است بدانید به 2 دلیل مدرک آزمون SAT به‌مدت 2 سال معتبر است:

 1. در طی 2 سال امکان تغییر قواعد و شرایط آزمون وجود دارد و فرد دارنده مدرک موظف است خود را با آخرین تغییرات اعمال‌شده همگام سازد و تنها راه اثبات این موضوع، شرکت مجدد در آزمون و کسب نمره قبولی است.
 2. در طی 2 سال به‌علت فرار بودن زبان و واژگان انگلیسی، امکان فراموش‌شدن آن توسط فرد دارنده مدرک وجود دارد، لذا برای به‌خاطر سپردن و اثبات تسلط خود، باید در آزمون شرکت کند.

اعتراض به نتیجه­ آزمون

آزمون SAT همانند هر آزمون دیگری، فرصت اعتراض به نمره در آن وجود دارد که اگر دانشجویان نسبت‌به نمره خود اعتراضی داشته باشند، در فرصت تعیین‌شده «معمولاً تا 5 ماه بعد از اعلام نتایج آزمون SAT» فرم مربوطه را پر کرده و با توضیحات کامل و ارسال فرم فیش واریزی «55 دلار به ازای هر بخش» نسبت‌به نمره خود اعتراض می‌کنند. دانشگاه مربوطه نیز پس از دریافت فرم نسبت‌به بررسی آن اقدام می‌نماید. نتایج بازبینی نمرات شما 3 تا 5 هفته بعد اعلام خواهد شد.

درصورتی‌که اعتراض شما تأیید گردد، هزینه پرداختی عودت داده می‌شود و در غیر این صورت، هزینه دریافت شده عودت نخواهد شد.

نکته‌ای که درمورد اعتراض به نمرات آزمون SAT وجود دارد این است که؛ بخش Essay تنها در صورتی بازبینی خواهد شد که این بخش به‌درستی اسکن نشده باشد. همچنین اگر نمره‌ بخش Essay به‌دلیل بد نوشتن شما یا نوشتن با مدادی به‌جز نوع درخواست شده، باشد، پول شما عودت داده نخواهد شد.

مدت‌زمان آزمون

مدت‌زمانی که آزمون SAT طول می‌کشد 3 ساعت و با انتخاب بخش Essay که (Optional) است، 3 ساعت و 50 دقیقه است و نحوه مدیریت زمان در این آزمون بسیار مهم است. زیرا اکثر افراد از کمبود وقت خود شکایت دارند. در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم که چگونه برای هر قسمت عمل کنید تا با این مشکل روبه‌رو نشوید.

Reading

 • دستورالعمل‌ها و هرآنچه سؤال از شما می­‌خواهد را به‌دقت بخوانید.
 • اگر معنای برخی کلمات را نمی‌­دانید اصلاً نترسید و تنها از آن‌ها عبور کنید , یا سعی کنید حدس کلمه انجام دهید در غیر این صورت وقت خود را تلف نکنید.
 • ابتدا سؤالات را بخوانید و متوجه شوید در این بخش، باید دنبال چه موردی باشید و سپس شروع به خواندن متن کنید.
 • بیش از حد تعیین شده وقت خود را روی یک سؤال نگذارید.
 • زمان گشتن، خواندن و درک مطلب را برای هر سؤال تعیین کنید و تا انتها مطابق آن پیش بروید.
 • جواب سؤالات به‌ترتیب در متن آورده شده و از این بابت وقت خود را تلف نکنید.

Mathematics

بهترین کار، تمرکز بر روی سؤالاتی است که می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و رها کردن سؤالاتی که در جواب دادن به آن‌ها شک‌وتردید دارید. بهتر است این سؤالات را در انتهای آزمون، درصورتی‌که وقت اضافه‌ای داشتید، پاسخ دهید.

Essay

برای این بخش نیز ابتدا درمورد موضوع خواسته‌شده به‌طور کامل فکر کنید و هر چیزی که به ذهن شما می‌رسد در قالب کلمات کلیدی بر روی یک برگه بنویسید. سپس با توجه به کلمات کلیدی که نوشته‌اید شروع به نوشتن نمایید و سعی کنید تمام اصول نگارشی را رعایت کنید؛ زیرا یکی از دلایل کمبود وقت برای متقاضیان اشتباهات نگارشی و املایی است که تصحیح این موارد وقت زیادی را هدر خواهد داد.

ثبت نام در آزمون

زمان ثبت‌نام آزمون آزمون «SAT» به مدت 7 بار در سال برگزار می‌شود و ماه‌های برگزاری آزمون نیز مشخص هستند. بخشی از این ماه‌ها در فصل تابستان و بخشی دیگر نیز در خارج از این فصل برگزار می‌گردند. در حین فرایند ثبت‌نام، علاوه بر اینکه مکان و نوع آزمون را مشخص می‌کنید، زمان شرکت در آزمون را نیز مشخص خواهید کرد.

ضمناً برای انتخاب تاریخ برگزاری آزمون SAT، تا 4 و نهایتاً 2 هفته قبل از آن فرصت دارید؛ در غیر این صورت تاریخ موردنظر بسته خواهد شد و برای انجام ثبت‌نام با تأخیر، باید جریمه دیرکرد را پرداخت کنید. البته توجه کنید که لزوما اگر دو هفته قبل اقدام کنید هم حتما ظرفیت باز نخواهد بود. 

قوانین

آزمون «SAT» همانند تمامی آزمون‌های Local و بین‌المللی دارای شرایط و قوانین خاص خود است که هر فرد ملزم به رعایت آن‌ها است.

قوانین آزمون عبارت‌اند از:

 • خارج کردن برگه­ امتحانی تنها در صورت هماهنگی مجاز است.
 • خروج فرد از محل برگزاری امتحان بدون هماهنگی تخلف است.
 • به‌هیچ‌وجه در طول امتحان حق صحبت با فرد کناری خود را ندارید.
 • همراه داشتن هایلایت، لاک غلط‌گیر و مدادرنگی اکیداً ممنوع است.
 • همراه داشتن ساعت‌مچی، خوراکی و کشیدن سیگار اکیداً ممنوع است.
 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است و کپی پاسپورت به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
 • درب حوزه­ امتحانی پس از زمان مقرر بسته شده و پس از آن حق ورود به حوزه­ امتحانی را نخواهید داشت و حتی در این صورت مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.
 • آزمون SAT توصیه شده برای افراد بالای 16 سال و کسانی که دارای مدرک دیپلم باشند، یا در مقاطع یازدهم و دوازدهم دبیرستان باشند؛ اما در واقع هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد.
 • همراه داشتن دیکشنری، وسایل الکترونیکی و کپی‌برداری به‌شدت ممنوع است و در صورت مشاهده توسط دوربین مداربسته، از جلسه­ امتحان و شرکت در این حوزه محروم خواهید شد.
 • نتایج آزمون تنها به خود فرد تحویل داده خواهد شد و عواقب در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی به دیگران برعهدۀ­ خود فرد است.
  شما تا 4 هفته قبل از برگزاری آزمون SAT مجاز به ثبت‌نام هستید و تا 2 هفته قبل از زمان برگزاری مشمول پرداخت جریمه­ دیرکرد خواهید بود.

نمره قبولی آزمون SAT

نمره کلی یا سقف نمره در این آزمون «1600» است؛ که هربخش به‌صورت جداگانه نمره دارد. به‌صورتی که در بخش ریاضیات، نمره‌ای بین 200 تا 800 دریافت می‌کنید و برای بخش شفاهی که شامل درک مطلب، نگارش و زبان است نمره‌ای بین 200 تا 800 دارد. مجموع نمرات دریافتی این دو بخش برای شما تعیین‌کننده نمره‌ نهایی است؛ اما این موضوع که نمره قبولی در این طیف چه نمره‌ای می‌تواند باشد بستگی به اهداف شما، دانشگاه مدنظر و رشته انتخابی دارد و هیچ قانون کلی برای آن موجود نیست.

به‌صورت کلی اگر بتوانید نمره بالای 1068 کسب کنید می‌توانیم بگوییم عملکرد عالی داشته‌اید. بااین‌حال همان‌ طور که مطرح گردید ممکن است برای یک دانشگاه، نمره 800 عالی بوده و قبولی در نظر بگیرد.

منابع آزمون SAT

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌پردازیم که می‌توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون SAT کنند. به این دلیل معرفی کتاب را در دستور کار قرار نداده‌ایم زیرا روشی قدیمی است و تقریباً تمامی منابع آن مشخص هستند اما منابع آنلاین کمتر شناخته‌شده هستند و پیدا کردن بهترین موارد کار دشواری است که ما آن را برای شما در این قسمت آسان ساخته‌ایم.

نام منبع محتوای منابع آموزشی
«Khan Academy»  یک مؤسسه خصوصی است که منابع رایگان با کلاس جهانی را برای هر فرد در هرجایی مهیا می‌سازد تا همگی بتوانند از شرایط ایدئال آن استفاده نموده و برای آزمون SAT آماده گردند. در این منبع آنلاین شما قادر هستید هزاران نمونه سؤال و ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنید.
«PrepScholar»  کسانی که در دوره‌های آنلاین این مؤسسه شرکت کرده‌اند همیشه در رتبه‌ بالای 99% شرکت‌کنندگان بوده‌اند. دوره‌های آنلاین آن روی منابع و بخش‌های انتخابی شما تمرکز خواهند کرد و شما نیاز به گذراندن کل دوره نخواهید بود. هزاران تست و نمونه سؤال، موضوعات مختلف برای تمرین مقاله‌نویسی و... ازجمله مواردی هستند که در این دوره آموزش می‌بینید. هر میزان که این دوره طول بکشد تا 1 سال هم می‌توانید به موارد تدریس شده دسترسی داشته باشید. هزینه‌ شرکت در این دوره‌ آنلاین بین 400 تا 6900 دلار است. 5روز اول شما می‌توانید در این دوره شرکت کنید که اگر تمایل به ادامه نداشتید می‌توانید پولتان را پس بگیرید. 

شرایط سنی

در برخی مواقع بیان می‌شود که محدودیت سنی برای آزمون SAT زیر 16 سال است. درواقع آزمون SAT برای تمامی افراد مجاز است و هیچ مانعی ندارد. دلیل این بند در محدودیت سنی، درواقع یک توصیه است زیرا هیچ فایده‌ای برای افراد زیر 16 سال نخواهد داشت. به دلیل اینکه تا 18 سالگی فرد وارد دانشگاه نخواهد شد و مدت‌زمان اعتبار آزمون SAT نیز 2 سال است لذا مجدد باید در آزمون شرکت کنند. پس برای این افراد شرکت در آزمون SAT منطقی نیست. از طرفی دیگر نیز تا زمانی که شما دوره‌ دبیرستان را تمام نکرده باشید، مجوز ثبت‌نام در آزمون به شما داده نخواهد شد.

استفاده از نمونه سؤالات

برخی از داوطلبان پیشنهاد می­‌کنند که برای آشنایی بیشتر با جو و فضای آزمون ، بهتر است از نمونه سؤالات آزمون­ های قبلی نیز کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه­ بهتری را کسب کنید.

لذا در این قسمت به معرفی بهترین موارد می‌­پردازیم:

 • مجموعه سؤالات و نمونه مسائل بخش ریاضی آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Math Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • مجموعه سؤالات و نمونه موضوعات بخش Reading آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Reading Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • مجموعه سؤالات و نمونه موضوعات بخش Writing آزمون SAT توسط مجموعه کتاب­‌های «Mometrix SAT Writing Practice Test» که در آن به‌طور کامل با این بخش آشنایی پیدا خواهید کرد.
 • BARRON NEW SAT
 • SAT PREP BALCKBOOK
ضمن اینکه می‌­توانید از نمونه سؤالات آزمون‌­های قبلی که در سایت «College Board» نیز وجود دارد استفاده کنید و در کنار آن از سایت «4Tests» به رایگان نمونه سؤال دریافت نمایید.

آزمون SAT در دسته‌ آزمون‌های بین‌المللی قرار دارد و برای افرادی طراحی شده است که قصد ادامه‌تحصیل در مقطع کارشناسی، در محیط انگلیسی‌زبان را دارند لذا با هر زبان مادری و در هر جای دنیا که قرار داشته باشید، زبان آزمون SAT انگلیسی است و هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

هزینه­‌ آزمون SAT

آزمون SAT

هزینه شرکت در آزمون SAT ممکن است از یک مؤسسه به مؤسسه دیگر متفاوت باشد؛ که این تفاوت ناشی از خدمات بیشتر و باکیفیت‌تر در مؤسسه انتخابی شما است که درواقع سهم خود مرکز برگزاری آزمون است. به‌عنوان‌مثال سیستم تهویه قوی‌تر، پذیرایی مناسب‌تر و... ازجمله عواملی هستند که سبب می‌شوند هزینه نهایی تمام‌شده برای شما مقداری متفاوت از دیگر مؤسسات باشد. به‌طور کلی هزینه ثبت‌نام این آزمون 49.5 دلار است که انتخاب بخش سوم آزمون، هزینه 64.5 دلاری در پی خواهد داشت.

درصورتی‌که ثبت‌نام با تأخیر انجام دهید «2 هفته مانده به زمان برگزاری آزمون» هزینه‌ اضافی معادل 30 دلار متقبل خواهید شد. درصورتی‌که به‌صورت تلفنی مایل به ثبت‌نام باشید باید هزینه‌ اضافی 15 دلاری را بپردازید. در صورتی هم که تاریخ آزمون، نوع و مکان برگزاری آزمون خود را تغییر دهید، 30 دلار اضافه‌تر باید پرداخت نمایید. در صورتی که فرد بخواهد خارج از زمان ثبت‌نام در لیست انتظار آزمون باشد باید 53 دلار پرداخت کند.

همچنین اگر مایل باشید تا نتایج خود را زودتر دریافت کنید، 12 دلار باید بپردازید.

مشاوره برای SAT

موسسه GO2TR به شما پیشنهاد می‌دهد که دوره SAT را در پوزای ترکیه با ما بگذرانید و یکی از فواید آن این است که دوره SAT به دلیل اینکه به زبان انگلیسی است دانشجو نیمی از راه را طی می‌کند. توجه داشته باشید که چون دانشگاه یا کشور مقصد پذیرش نهایی شما را بررسی می­­‌کند بسته به نوع دانشگاه یا کشور می­‌توان انتظار معیارهای متفاوتی را داشت. در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی شرایط فعلی و همچنین شرکت در کلاس‌های SAT می‌توانید با مشاوران هلدینگ GO2TR تماس حاصل فرمایید.


حوریا قاسمی

حوریا قاسمی؛ دانشجو کارشناسی دانشگاه هنر سوره هستم. ۳ ساله که در موسسه مهاجرتی گوتوتی آر در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنم؛ در همین مجموعه آموزش دیده و تلاش می کنم صفحات کاربردی و مطابق با به روزترین اطلاعات مهاجرتی را در اختیارتان قرار دهم.

مشاوره آزمون SAT
آخرین ویرایش: ‏1 هفته پیش - 24,007 نمایش

فایل‌های قابل دانلود

دانلود آزمون SAT - 372.04 کیلوبایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۱)
دانلود آزمون SAT - 4.78 مگابایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۲)
دانلود آزمون SAT - 268.33 کیلوبایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۳)

سوالات متداول

آزمون SAT مناسب برای کدام کشورها و دانشگاه­‌ها است؟

آیا آزمون SAT سخت است؟

کاربرد آزمون ست چیست؟

نظرات

سلام روزتونن بخیر. آزمون SAT تو چه کشورهایی برگزار میشه؟

2020-12-26 11:21:29

سلام دوست عزیز، این آزمون در کشور های بسیاری برگزار میشود که در همسایگی ما میتوان به کشور ترکیه اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

سهند یوسفی - 2020-12-28 09:38:59

سلام دوست عزیز، این آزمون در کشور های بسیاری برگزار میشود که در همسایگی ما میتوان به کشور ترکیه اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

سهند یوسفی - 2020-12-28 09:38:59

دانشگاه‌ها

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط