۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

آزمون یوس

یوس‌(YOS) که مخفف کلمه‌ «Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı» است، آزمونی است که هرسال از سمت دانشگاه‌های خصوصی و دولتی کشور ترکیه برگزار می­‌گردد. این آزمون مختص دانشجویان خارجی یا به عبارت دیگر معیاری برای سنجش دانشجویان غیراتباع است که قصد دارند در کشور ترکیه و به زبان ترکی تحصیل کنند. در ادامه مقاله به معرفی آزمون یوس، منابع و همچنین شرایط ثبت‌نام خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مقدمه

آزمون YOS تا سال 2010 به صورت سراسری و توسط نظام آموزشی این کشور برگزار می‌­شد و نتایج توسط همان سازمان سنجش اعلام می­‌گردید؛ اما از سال 2012، طبق قوانین مصوب شده، این آزمون به صورت جداگانه توسط اکثر دانشگاه‌ها برگزار می­‌گردد. برخی دانشگاه‌ها این آزمون را برگزار نمی‌کنند و باتوجه‌به نتیجه آزمون بقیه دانشگاه‌ها دانشجویان را پذیرش می‌کنند. دانشجویان ابتدا باید دانشگاه خود را انتخاب کرده و باتوجه‌به تاریخ مقررشده توسط دانشگاه، در آزمون YOS شرکت نمایند.

تا سال 2010 تعداد سؤالات 80 عدد بود که 45 سؤال تست هوش، 30 سؤال ریاضی و 5 سؤال هندسه آن را تشکیل می­‌داد؛ اما بعد از مصوبه­‌ مذکور، تعداد و نحوه سؤالات باتوجه‌به شرایط هر دانشگاه و توسط سیستم آموزشی آن تعیین می­‌گردد.

معرفی آزمون یوس «Yös exam»

همان طور که بیان شد، چنانچه متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های کشور ترکیه هستید، باید در آزمون یوس شرکت کنید. دانشگاه‌های ترکیه موظف هستند تا باتوجه‌به ظرفیت در نظر گرفته برای دانشجویان در مقطع لیسانس برای رشته­‌های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، مهندسی و علوم‌انسانی، نسبت‌به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون YOS اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون YOS نمره قبولی را کسب کنند علاوه‌بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­‌های گفته شده، شهریه­‌ تحصیلی کم‌تری پرداخت می‌کنند.

شرایط سنی شرکت در آزمون یوس

در برخی مواقع بیان می‌شود که محدودیت سنی برای آزمون YOS زیر 16 سال است. در واقع آزمون YOS برای تمامی افراد مجاز بوده و هیچ مانعی ندارد. دلیل این بند در محدودیت سنی در واقع یک توصیه است؛ زیرا هیچ فایده­‌ای برای افراد زیر 16 سال ندارد و تا 18 سالگی فرد وارد دانشگاه نخواهد شد و مدت زمان اعتبار این آزمون 2 سال خواهد بود و فرد باید مجدد در آزمون شرکت کند پس برای این افراد شرکت در آزمون YOS منطقی نیست. از طرفی دیگر تا زمانی که شما دوره­ دبیرستان را تمام نکرده باشید، مجوز ثبت‌نام در آزمون به شما داده نخواهد شد.

زمان برگزاری آزمون یوس

آزمون YOS از لحاظ زمان برگزاری مقداری محدود است و برخلاف آزمون آیلتس و تافل، شما فرصت شرکت زیادی نخواهید داشت. هرسال به ماه شمسی در ماه بهمن شروع ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی برای آزمون YOS است و سال بعد از اردیبهشت تا تیر ماه زمان برگزاری آزمون خواهد بود؛ لذا برای ثبت‌نام می­‌توانید طبق تاریخ معین‌شده توسط خود دانشگاه در این بازه­‌ی زمانی اقدام به ثبت‌نام کنید. نکته‌ حائز اهمیت این است که اگر مایل باشید تا در بیشتر از یک دانشگاه اقدام به ثبت‌نام آزمون YOS نمایید مشکلی وجود ندارد؛ زیرا زمان برگزاری آزمون دانشگاه‌ها با هم تداخلی نخواهند داشت.

توجه داشته باشید که زمان ثبت‌نام قابل تمدید نیست؛ لذا از قبل نسبت‌به تهیه­‌ مدارک و هزینه­ ها اقدام نمایید تا بتوانید در فرصت معین‌شده، در بهمن ماه، ثبت‌نام کنید.

شرایط شرکت در آزمون یوس

آزمون یوس YOS

آزمون YOS همانند تمامی آزمون­‌های لوکال و بین‌المللی دارای شرایط و قوانین خاص خود است که هر فرد ملزم به رعایت آن‌ها خواهد بود. آزمون YOS توصیه‌شده برای تمامی سنین است؛ به شرط اینکه قوانین زیر رعایت شده باشند:

 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.
 • کپی پاسپورت به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
 • خارج کردن برگه­ امتحانی تنها در صورت هماهنگی مجاز است.
 • خروج فرد از محل برگزاری امتحان بدون هماهنگی تخلف است.
 • به‌هیچ‌وجه در طول امتحان حق صحبت با فرد کناری خود را ندارید.
 • همراه داشتن هایلایت، لاک غلط‌گیر و مدادرنگی اکیداً ممنوع است.
 • همراه داشتن ساعت‌مچی، خوراکی و کشیدن سیگار اکیداً ممنوع است.
 • نتایج آزمون تنها به خود فرد تحویل داده خواهد شد و عواقب در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی به دیگران برعهدۀ­ خود فرد است.
 • درب حوزه­ امتحانی پس از زمان مقرر بسته شده و پس از آن حق ورود به حوزه­ امتحانی را نخواهید داشت و حتی در این صورت مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.
 • همراه داشتن دیکشنری، وسایل الکترونیکی و کپی‌برداری اکیدا ممنوع است و در صورت مشاهده توسط دوربین مداربسته، از جلسه­ امتحان و شرکت در این حوزه محروم خواهید شد.
 • افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند مجاز به شرکت در آزمون YOS نیستند.
 • حتما باید در مقطع دبیرستان فارغ‌التحصیل شده باشید یا دانش‌آموز سال آخر باشید.
 • اگر جزء اتباع ترکیه باشید اما دوره‌­ دبیرستان خود را در خارج از کشور ترکیه گذرانده باشید، می­‌توانید در آزمون YOS شرکت کنید.

کلاس­‌‌های مرتبط با آزمون یوس

در این قسمت به بررسی انواع دوره­‌ها و کلاس‌های مرتبط با آزمون YOS می‌پردازیم که هم در سطح جهانی مشهور هستند و هم داوطلبان بسیار زیادی دارند. یکی از دوره­‌هایی که در زمینه­‌ی آماده‌سازی آزمون YOS برگزار می‌شود، YOS Project است. در این دوره تمامی اطلاعات لازم به دانشجویان بین‌المللی خواهان تحصیل در ترکیه آموزش داده شده و با برگزاری آزمون­‌های شبیه‌سازی‌شده، آماده‌سازی دانشجویان انجام می‌گیرد.

نام دوره آموزشی محتوای دوره آموزشی
دوره­‌ آموزشی ALS  یکی از دور‌ه‌ها و کلاس‌های مرتبط با آزمون YOS است که تمامی آموزش­‌های لازم و نمونه سؤالات در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد و آن‌ها را جهت کسب نمره‌­ی حدنصاب کمک می­‌کند.
دوره پوزا کلاس‌های این دوره به صورت تخصصی زیر نظر اساتید مجرب که خود از طراحان سوالات آزمون یوس هستند، برگزار می‌شود. در این دوره دانشجو فارغ از این که کلاس‌های آموزشی خود را می‌گذراند، آخر هر هفته در آزمون آزمایشی شرکت خواهد کرد که پس از آن اساتید به رفع اشکال دانشجو خواهند پرداخت. همچنین یکی از مزیت‌های این دوره اختصاص دادن یک زمان دو ماهه قبل از شروع آزمون اصلی برای حل کردن آزمون‌های یوس سال‌های گذشته است.
همچنین دوره­‌ها و کلاس­‌های فشرده­ هفتگی و ماهانه وجود دارند که طی ساعات طولانی و به صورت کاملا فشرده تمامی نمونه سؤالات شبیه‌سازی‌شده­‌ سال‌های قبل مرتبط با آزمون YOS را با دانشجویان بین‌المللی کار می­‌کنند. بنابراین حضور و شرکت در این دوره‌ها و ثبت نام در آن یک پشنهاد ویژه توسط مؤسسه ‌GO2TR به شماست که بهتر است آن را جدی بگیرید؛ چرا که رقابت با دانشجویانی که دوره آکادمی پوزا را می‌گذرانند کار بسیار دشواری است.

زمان اعلام نتیجه­‌ آزمون یوس

در صورتی که در آزمون YOS شرکت کنید اعلام نتایج طبق زمانبندی اولیه به شما اعلام خواهد شد. در آزمون YOS که برای ورود به دانشگاه‌­های ترکیه در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس برگزار می‌گردد، بسته به اینکه چه دانشگاهی را انتخاب کرده باشید، زمان اعلام نتایج متفاوت خواهد بود و باید به زمانبندی داده شده در فرم تأییدیه­ ثبت‌نام اکتفا کنید؛ اما معمولا مدت زمانی که طول می­‌کشد تا نمرات دانشجویان شرکت‌کننده در آزمون YOS منتشر شود حدود 2 هفته است. برای مشاهده­ نتایج آزمون YOS هر دانشجو باید به سایت دانشگاه انتخابی خود مراجعه کند و در صفحه­ مربوط به آزمون YOS نتایج آن را مشاهده نماید؛ اما همان طور که گفته شد این زمان تقریبی بوده و هر سال باید به جدول زمانبندی داده‌شده دقت کنید تا در زمان درست اقدام به پیشبرد مراحل آزمون کرده باشید.

کیفیت آزمون یوس

حتما هنگامی که خواسته­‌اید برای ثبت‌نام آزمون YOS اقدام کنید متوجه صحبت‌های این‌چنینی شده‌اید: آزمون YOS خیلی سخت است یا مثلا YOS نسبت‌به هر آزمونی سخت­‎تر است و غیره.

اما حقیقت ماجرا چیست؟

YOS استانداردترین آزمون برگزارشده در سطح کشور ترکیه بوده و تنها هدف سؤالات آزمون YOS سنجش میزان هوش، تسلط به ریاضی و هندسه و همچنین تسلط شما نسبت‌به زبان ترکی شماست و هیچ هدفی مانند حقه‌زدن و تست نظرات و عقاید در آن نیست و سؤالات کاملا واضح هستند و فرد آزمون‌دهنده به راحتی متوجه هدف سؤال می­‌شود. شرایط و میزان آمادگی شما تعیین می­‌کند که این آزمون تا چه میزان برای شما سخت است؛ ولی اگر بخواهیم به سؤال فوق بسیار کوتاه جواب دهیم باید بگوییم خیر YOS سخت نیست.

اعتراض به نتیجه آزمون یوس

در آزمون YOS همانند هر آزمون دیگری فرصت اعتراض به نمره در آن وجود دارد که دانشجویان اگر نسبت‌به نمره­ خود اعتراضی داشته باشند، در فرصت تعیین‌شده، فرم مربوطه را پر کرده و با توضیحات کامل نسبت‌به نمره خود اعتراض می‌کنند. دانشگاه مربوطه پس از دریافت فرم نسبت‌به بررسی آن اقدام می‌نماید. در صورتی که اعتراض شما تأیید گردد، هزینه پرداختی عودت داده می‌شود و در غیر این صورت بازگشت پول را نخواهید داشت. نکته‌ای که در مورد اعتراض نسبت‌به نتیجه­ آزمون YOS وجود دارد این است که چون این آزمون توسط هر دانشگاهی طراحی و برگزار می‌­گردد زمان اعتراض نسبت‌به آن همانند روز برگزاری آزمون می‌تواند متفاوت بوده و یکسان نباشد.

اعتبار آزمون یوس

آزمون یوس YOS

همان طور که در بخش­‌های پیشین اشاره نمودیم، آزمون YOS، آزمونی است که تنها در کشور ترکیه و توسط دانشگاه­‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور طراحی و برگزار می­‌گردد و اعتبار آن 2 سال و تنها نزد دانشگاه انتخابی است؛ لذا همان طور که از گفته­‌ها مشخص است آزمون YOS اعتبار بین‌المللی خاصی نداشته و در واقع یک نوع آزمون بومی محسوب می­‌گردد. این آزمون تنها برای مواقعی کاربرد دارد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در رشته­‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، شاخه‌های مهندسی، هنر، حقوق و علوم انسانی را در کشور ترکیه داشته باشید؛ پس اعتبار و کلاس جهانی نداشته و مورد پذیرش سیستم آموزش عالی کشور ترکیه و قبرس شمالی است.

معایب و مزایای شرکت در آزمون یوس در کشور خودمان

گاهی اوقات افراد برای پرداخت هزینه کم‌تر و یا راحت پیمودن مسیر امتحان، کشورهای همسایه یا بقیه کشورها را برای آزمون‌دادن انتخاب می‌نمایند. باید بدانید آزمون YOS آزمونی جهانی است و هیچ تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور این آزمون را پشت سر بگذارید. عیب خاصی در مورد شرکت در آزمون YOS در کشور خودمان وجود ندارد و تنها مزیت آن برگزاری این آزمون بین‌المللی در داخل کشور بوده که مجبور نخواهید بود هزینه­ گزاف بابت سفر به کشور دیگر و شرکت در آزمون پرداخت کنید و زمان شرکت در آزمون طبق منطقه­ زمانی کشور خودمان بوده و از اعتبار یکسانی برخوردار است.

آزمون YOS بین‌المللی است و در زمان مصاحبه­ آن نماینده­ دانشگاه کمبریج حضور خواهد داشت و تحت هیچ شرایطی یک فرد ایرانی با شما مصاحبه نخواهد کرد؛ در نتیجه از این لحاظ مزیتی در کار نخواهد بود. بهترین کار تمرکز بیشتر بر روی آزمون و تسلط بر جواب دادن به سؤالات است.

معایب و مزایای شرکت در آزمون یوس

برخی از متقاضیان شرکت در آزمون YOS بر این باور غلط هستند که این آزمون در کشور ترکیه سخت‌تر از باقی کشورهاست؛ اما واقعیت این است که میزان سختی این آزمون در همه کشورها یکسان است و فرقی ندارد که شما در کدام کشور امتحان می‌دهید. حقیقت ماجرا این است که هیچ‌گونه تفاوتی بین شرکت در آزمون YOS با یک کشور و کشور دیگر وجود ندارد و هیچ ضرری را متحمل نخواهید شد و یا در صورت حضور در کشوری خاص، هیچ منفعت خاصی نصیب شما نمی‌شود.

آزمون YOS کاملا استاندارد، هماهنگ و یکسان است و افرادی که از شما آزمون می‌­گیرند افراد مورد اعتماد دانشگاه­‌ها بوده که ماه‌­ها و حتی سال‌­ها تست­‌های سخت‌گیرانه و استانداردهای دانشگاه‌­ها و مؤسسات برگزاری آزمون YOS را گذرانده‌­اند و حتی هیچ تفاوتی مابین کسانی که زبان اول آن‌ها زبان ترکی باشد با سایر افراد قائل نخواهند شد. از طرفی مورد دیگری که شاید دلیل اصلی مطرح شدن این سؤال در ذهن باشد این است که مصاحبه وجود ندارد و این آزمون بدون انجام مصاحبه است.

منابع آزمون یوس

در این قسمت به معرفی منابع آنلاین می‌­پردازیم که می­‌توانند کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون YOS کنند. این آزمون برخلاف آزمون­‌های دیگر منابع آنلاین بسیار کم‌تری دارد و بیشتر به صورت نکات ارائه شده در کلاس­‌ها و جزوات و کتاب است؛ زیرا این آزمون فاقد بخش‌های 4 گانه­ آزمون‌­های آیلتس و تافل است.

در مجموع کتاب­‌هایی که برای آزمون YOS مورد استفاده قرار می‌­گیرند شامل 3 دسته کلی هستند که به شرح زیر است:

موضوع کتاب محتوای کتاب
کتاب­‌هایی که در زمینه­ تست­ های هوش یا IQ هستند در گروه اول قرار می‌گیرند. در این کتاب­‌ها به شکل­‌های مختلف شما را با 45 تست بخش هوش آزمون YOS آشنا می‌­سازند.
کتاب­‌هایی که در زمینه ریاضیات هستند در گروه دوم قرار می­‌گیرند. در این مجموعه کتاب­‌ها تمامی تست­‌های ریاضیات در مباحث مورد نظر طراحان آزمون قرار داده شده که به شما کمک می‌­کنند با این نوع سؤالات کاملا آشنا گردید.
کتاب‌هایی که در زمینه­ سؤالات بخش دوم آزمون YOS فعالیت دارند. تمامی نمونه سؤالات آزمون زبان ترکی را گردآوری نموده‌­اند.

استفاده از نمونه سؤالات آزمون­‌‌های قبلی

برخی از داوطلبان پیشنهاد می‌کنند که برای آشنایی بیشتر با جو و فضای آزمون YOS بهتر است از نمونه سؤالات آزمون­‌های قبلی کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه­ بهتری را کسب کنید؛ لذا در این قسمت به معرفی بهترین این موارد می‌­پردازیم.

نمونه سوالات محتوای کتاب
مجموعه سؤالات کتاب «YOS Practice Exam»  شامل 50 آزمون و نمونه سؤال آزمون YOS است.
مجموعه سؤالات کتاب «YOS Intelligence Quantity (IQ) Practice Exams» دارای صدها نمونه سؤال هوش آزمون YOS است.
کتاب «YOS Questions and Answers Between 1981 and 2018» تمامی نمونه سؤالات آزمون را در بازه­ زمانی مشخص‌شده گردآوری نموده است.
نمونه سؤالات «YOS Mathematics 1-with Subject Explanations and Sample Questions with Solutions» منبع خوبی برای آزمون YOS است.

موارد آزمون و نمرات هر بخش

همان طور که در مطالب قبلی عنوان گردید بخش‌های مختلف آزمون YOS به شرح زیر است:

دفترچه­ سؤالات آزمون YOS متشکل از دو بخش اصلی است که بخش اول مربوط به آزمون هوش و ریاضی است و بخش دوم آن متشکل از سؤالاتی جهت سنجش میزان تسلط فرد داوطلب در زمینه­ زبان ترکی است.

بخش‌های مختلف آزمون سوالات بخش‌های مختلف آزمون

بخش اول و اصلی آزمون درزمینۀ هوش و ریاضی است.

80 سؤال

سؤالات بخش ریاضی 30 عدد و در حوزه­ مباحثی همچون ریاضیات عمومی و مثلثات است و 5 سؤال را هندسه تشکیل می­‌دهد. بخش هوش شامل 45 سؤال است که در حوزه­ تفکر منطقی و اشکال سه بعدی است.

بخش دوم آزمون YOS جهت سنجش میزان تسلط داوطلب در زبان ترکی است. برخلاف بخش اول نمرات به صورت کیفی بیان شده و معیار قبولی داوطلب نیست. نمره­ این بخش به صورت کیفی یعنی B,A وC تعیین می­‌گردد و برای پاسخ دهی به سؤالات این بخش 60 دقیقه زمان فرصت دارید و بسته به نوع دانشگاه هم زمان این بخش می‌­تواند متفاوت باشد و هم اینکه ممکن است به شما موضوعی داده شود و بخواهند پیرامون آن مطلبی بنویسید.

تعداد سؤالات بخش اول آزمون YOS بسته به دانشگاه متغیر است و می­‌تواند بین 80 تا 100 باشد؛ همچنین نسبت 30:5:45 می‌تواند بسته به صلاحدید دانشگاه موردنظر متفاوت باشد. زمان پاسخگویی به سؤالات این بخش هم بستگی به دانشگاه انتخابی طی فرایند ثبت‌نام دارد و بین 100 تا 120 دقیقه متفاوت است. برای اطلاع دقیق از تعداد و زمان پاسخگویی به سؤالات بخش اول آزمون YOS باید به سایت دانشگاه منتخب خود مراجعه نمایید.

نکته­ ای که در مورد بخش دوم آزمون YOS وجود دارد این است که اگر داوطلب نمره­ حد نصاب این بخش را کسب نکند باید قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود 6 ماه دوره زبان ترکی را بگذراند که این دوره ها در آکادمی پوزا به صورت پکیج‌های ویژه از طرف GO2TR  به شما ارائه خواهد شد.

ثبت‌نام آزمون یوس

همان طور که عنوان گردید آزمون YOS توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه طراحی و اجرا می­‌گردد. معمولا هرسال در ماه­ بهمن زمان ثبت‌نام این آزمون شروع می‌­گردد که به دلیل طراحی سؤال توسط دانشگاه‌­های مختلف زمان ثبت‌نام و روز برگزاری آزمون متفاوت است؛ اما تمامی تاریخ ثبت‌نام‌­ها در همان بهمن ماه صورت می­‌گیرد و تنها در روز ثبت‌نام با یکدیگر متفاوت هستند.

مراحل ثبت‌نام 

 ابتدا برای ثبت‌نام آزمون YOS وارد سایت دانشگاه یا مؤسسه مربوطه ­‌شوید و پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و انتخاب شهر مدنظر اسکن صفحه­ اول پاسپورت را آپلود کنید. بعد از اینکه فرم را ارسال کردید ایمیل تأییدیه را دریافت خواهید نمود که در آن شماره­ درخواست وجود دارد و از طریق آن حساب کاربری شما در دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید فعال می‌­گردد.

نام کاربری و پسورد خود را تأیید و اطلاعات درخواستی را تکمیل ­کنید که وقتی ایمیل تأییدیه­­ اطلاعات واردشده برای شما ارسال گردید، بقیه­ روند آزمون YOS را طی کنید. بعد از مرحله اول، در سایت دانشگاه ثبت‌نام کنید و تمامی اطلاعات را تکمیل و مدارک لازم را ارسال نمایید. در نهایت باید منتظر دریافت کارت ورود به جلسه ­امتحان تا حدود 1 تا 2 هفته قبل از برگزاری آزمون YOS باشید.

در روز آزمون به سؤالات دو بخش در دفترچه­ سؤال آزمون YOS پاسخ داده و 2 هفته بعد نتایج را دریافت خواهید کرد.

مشاوره

برای مشاوره و ارزیابی شرایط فعلی می‌توانید با مشاوران هلدینگ GO2TR تماس حاصل فرمایید تا به شما برای انتخاب بهترین مسیر کمک کنند.

مشاوره آزمون یوس
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 33,067 نمایش

سوالات متداول

محل برگزاری آزمون YOS در کدام کشورها و مؤسسات است؟

هزینه‌ کلاس‌‌­های آزمون یوس چقدر است؟

آزمون YOS مناسب برای کدام کشورها و دانشگاه ­‌ها است ؟

نظرات

سلام خسته نباشید . میخواستم بدونم اگه مدرک کارشناسی هم داشته باشیم بازم میتونیم تو این ازمون شرکت کنیم

2020-12-06 07:42:25

سلام دوست عزیز به طور کلی فارغ از مدرک تحصیلی شما،برای ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه شما نیاز به پذیرفته شدن در این آزمون دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

امیرعلی مقدم - 2020-12-06 12:22:29

سلام دوست عزیز به طور کلی فارغ از مدرک تحصیلی شما،برای ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه شما نیاز به پذیرفته شدن در این آزمون دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

امیرعلی مقدم - 2020-12-06 12:22:29

این آزمون برای چه رشته های تحصیلی صورت میگیره؟

2020-12-18 19:41:15

سلام دوست عزیز، بله آزمون یوس آزمونی جامع برای تمامی رشته های تحصیلی دانشگاهی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

سهند یوسفی - 2020-12-19 06:45:05

دانشگاه‌ها

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط