x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
بنگلادش

بنگلادش

کشور بنگلادش در کنار خلیج بنگال قرار گرفته است و این موضوع سبب شده است که آب و هوای گرم و مرطوب برای کشور بنگلادش اعلام شود. تابستان‌های این کشور اغلب با سیل های ناشی از جریان های موسمی شکل گرفته است و شرایط آسیب پذیری دارند.زبان رسمی در کشور بنگلادش بنگالی است و البته که واحد پول نیز تاکا نامیده شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت عقب تر از تهران است. کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا و همینطور در شبه قاره هند قرار دارد. وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش در ابتدا 25.00 درصد بوده است این در حالی است که شرایط نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز در ابتدا 25 درصدی ارزیابی شده است اما امروزه در جریان‌های دقیق اعلام شده وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش رتبه 40 درصدی دارد و شرایط برای نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز رتبه 30 درصدی را طی کرده است. مشخص است که جریان‌های نرخ مالیات بر فروش در کشور بنگلادش به ارزش 15 درصدی اعلام شده است. زبان‌های رسمی در این کشور به طور کلی در بین بزرگسالان بررسی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bangladesh عربی:بنغلاديش
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: تاکای بنگلادشی معادل با 0.012 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00880
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 50
 • پایتخت: داکا
 • زبان های رسمی: بنگالی
 • جمعیت: بیش از 164.7 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+6)
 • دامنه اینترنتی: .bd
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از billion USD 249.7

سفر به بنگلادش

سفر به بنگلادش، سفر به کشوری است که علاوه بر جاذبه­های دیدنی، قطب تولید پوشاک برندهای معروف جهان است. کشور بنگلادش  Bangladeshاز نظر موقعیت جغرافیایی  در شبه قاره هند و جنوب قاره آسیا واقع شده‌است. این کشور از سه سمت شمال و شرق و غرب با هندوستان مرز مشترک داشته و از جنوب شرقی مرز کوتاهی با کشور میانمار دارد.
خلیج بنگال در مرز ناحیه جنوبی بنگلادش قرار دارد. در تاریخ سفر به بنگلادش می­خوانید که این کشور در گذشته پاکستان شرقی نام داشت که در تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۷۱ پس از جنگ آزادی ‌بخش بنگلادش، به کمک هند و به رهبری شیخ مجیب‌الرحمن از کشور پاکستان امروزی جدا شده و کشوری مستقل را تاسیس کردند. از سال ۱۹۹۱ نظام سیاسی کشور به نظام پارلمانی تغییر یافت. از نظر جغرافیای سیاسی، بنگلادش شدیداً تحت تأثیر هند است و بیشترین روابط بین المللی را با این کشور دارد.

سفر به بنگلادش

زندگی در بنگلادش

کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا قرار دارد. این کشور از بخش‌های شمال و شرق و غرب به هندوستان ختم می‌شود. در قسمتی از جنوب شرقی این کشور نیز برمه دیده شده است. پایتخت کشور بنگلادش شهر زیبای داکا است. داکا در لیست شهرهایی قرار دارد که بیش از 12 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. مساحت این شهر به طور کلی 147.570 کیلومتر مربع است. هزینه زندگی خانواده در کشور بنگلادش به مرز 15100.00 BDT برای هر ماه گزارش شده است اینطور که مشخص است هزینه زندگی انفرادی در کشور بنگلادش نیز در حدود 8090.00 BDT برای هر ماه ارزیابی شده است. سن بازنشستگی در کشور بنگلادش برای هر دو جنسیت 59 سال اعلام شده است. وضعیت دستمزد در کشور بنگلادش به میزان نوع مهارت افراد انتخاب می‌شود به طوریکه اگر فرد مهارت بالا  داشته باشد درآمد 9690.00 BDT در ماه بوده و برای کسانی که مهارت پایین دارند این رقم به 5210.00 BDT در ماه اعلام شده است. هزینه زندگی در کشور بنگلادش در حدود 17.15 درصد از ایران کمتر است و این یعنی رشد اقتصادی شما در کشور بنگلادش بهتر از ایران خواهد بود. شما برای اجاره خانه در کشور بنگلادش باید در حدود 62.28 درصد کمتر از ایران هزینه پرداخت کنید!

زندگی در بنگلادش

مهاجرت به بنگلادش

کشور بنگلادش نیاز به گروه‌های سرمایه گذار بسیار گسترده دارد به این ترتیب که قطب های مورد توجه مختلفی را پوشش دهد. از سوی دیگر واحد پول این کشور نیز در انتخاب نوع روند سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد. کشور بنگلادش در لیست بهترین کشورهایی است که سعی خود را می‌کند وابسته به زمین های حاصلخیز شرایطی را برای سرمایه گذاری ایجاد کند. سرمایه گذاری در خصوص محصولات زراعی از اهمیت زیادی برخوردار است. مورد بعدی اینکه این کشور وابسته به اصول تجاری دنبال شده است.میزان رضایت از وضعیت کاری در کشور بنگلادش مناسب است اما موضوع اینکه طبق آخرین اخباری که به دست ما رسیده است نیروی کار موقت زیادی در این کشور رویت می‌شود به این ترتیب سطح جهانی تولید زیر سوال رفته و افراد شغل طولانی مدتی ندارند بیشتر از نیمی از این جمعیت سعی می‌کنند خود یک شغل دوم داشته باشند مشخص است که اصول مهاجرتی در این کشور می‌تواند سیاست‌های بین‌المللی را ایجاد کند. کشور بنگلادش در لیست کشورهایی قرار دارد که مردمآن سعی می‌کنند وابسته به بهداشت و درمان موضوعاتی را ارزیابی کنند بهداشت و درمان در این کشور با رضایت 29 درصدی همراه است.

مهاجرت به بنگلادش

تحصیل در بنگلادش

اولین دوره نظام آموزشی کشور بنگلادش مهد کودک است. دانش‌آموز می‌تواند از سن 3 الی 5 سالگی وارد مهد کودک شده و البته که این مرحله تحصیلی رایگان و اختیاری است. دوره بعدی پیش دبستانی است که تنها یک سری مدرسه محدود خصوصی رویت می‌شود و دوره اول تحصیلی اجباری در این کشور ابتدایی است که از سن 6 سالگی آغاز شده و تا پایان 10 سالگی دنبال می‌شود این دوره تحصیلی 5 سال زمان نیاز دارد و طبق اطلاعات وجود این دوره تحصیلی برای بیش از 62 هزار مدرسه ابتدایی ارزیابی می‌شود. یکی از بهترین موقعیت های تحصیل در کشور بنگلادش فضای تخفیف و شرایط شهریه ارزان قیمت آن است . یک نمونه از بورسیه تحصیلی بسیار عالی که مشهور به تحصیل رایگان در کشور بنگلادش است talent hunt نامیده می‌شود این بورسیه توسط دولت کشور بنگلادش ارائه شده و محل تحصیل برای افرادی که در این بورسیه پذیرفته شده باشند دانشگاه بین المللی دافودیل است. افرادی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی ارشد از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند باید تحصیل در دانشگاه خولنا کشور بنگلادش را انتخاب نمایند این بورسیه تحصیلی برای سال 2020 مورد تأیید قرار گرفته است و هم اکنون زمان ثبت نام و پیگیری آن است.نام دقیق و علمی که برای این بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده است kcc fsm بوده که برای دانشجویان خارجی در مقطع فوق لیسانس در نظر گرفته می‌شود.

تحصیل در بنگلادش