x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

بنگلادش

کشور بنگلادش در کنار خلیج بنگال قرار گرفته است و این موضوع سبب شده است که آب و هوای گرم و مرطوب برای کشور بنگلادش اعلام شود. تابستان‌های این کشور اغلب با سیل های ناشی از جریان های موسمی شکل گرفته است و شرایط آسیب پذیری دارند.زبان رسمی در کشور بنگلادش بنگالی است و البته که واحد پول نیز تاکا نامیده شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت عقب تر از تهران است. کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا و همینطور در شبه قاره هند قرار دارد. وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش در ابتدا 25.00 درصد بوده است این در حالی است که شرایط نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز در ابتدا 25 درصدی ارزیابی شده است اما امروزه در جریان‌های دقیق اعلام شده وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش رتبه 40 درصدی دارد و شرایط برای نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز رتبه 30 درصدی را طی کرده است. مشخص است که جریان‌های نرخ مالیات بر فروش در کشور بنگلادش به ارزش 15 درصدی اعلام شده است. زبان‌های رسمی در این کشور به طور کلی در بین بزرگسالان بررسی شده است.

نام انگلیسی: Bangladesh
نام عربی: بنغلاديش
پایتخت: داکا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: بنگالی
زبان‌های رایج: لهجه های محلی
واحد پول: تاکای بنگلادشی معادل با 0.012 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 50
جمعیت: بیش از 164.7 میلیون نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+6)
دامنه اینترنتی: (GMT+6)
پیش شماره تلفن: 00880

سفر به بنگلادش

سفر به بنگلادش، سفر به کشوری است که علاوه بر جاذبه­های دیدنی، قطب تولید پوشاک برندهای معروف جهان است. کشور بنگلادش  Bangladeshاز نظر موقعیت جغرافیایی  در شبه قاره هند و جنوب قاره آسیا واقع شده‌است. این کشور از سه سمت شمال و شرق و غرب با هندوستان مرز مشترک داشته و از جنوب شرقی مرز کوتاهی با کشور میانمار دارد.خلیج بنگال در مرز ناحیه جنوبی بنگلادش قرار دارد. در تاریخ سفر به بنگلادش می­خوانید که این کشور در گذشته پاکستان شرقی نام داشت که در تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۷۱ پس از جنگ آزادی ‌بخش بنگلادش، به کمک هند و به رهبری شیخ مجیب‌الرحمن از کشور پاکستان امروزی جدا شده و کشوری مستقل را تاسیس کردند. از سال ۱۹۹۱ نظام سیاسی کشور به نظام پارلمانی تغییر یافت. از نظر جغرافیای سیاسی، بنگلادش شدیداً تحت تأثیر هند است و بیشترین روابط بین المللی را با این کشور دارد.

سفر به بنگلادش

مهاجرت به بنگلادش

کشور بنگلادش نیاز به گروه‌های سرمایه گذار بسیار گسترده دارد به این ترتیب که قطب های مورد توجه مختلفی را پوشش دهد. از سوی دیگر واحد پول این کشور نیز در انتخاب نوع روند سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد. کشور بنگلادش در لیست بهترین کشورهایی است که سعی خود را می‌کند وابسته به زمین های حاصلخیز شرایطی را برای سرمایه گذاری ایجاد کند. سرمایه گذاری در خصوص محصولات زراعی از اهمیت زیادی برخوردار است. مورد بعدی اینکه این کشور وابسته به اصول تجاری دنبال شده است.میزان رضایت از وضعیت کاری در کشور بنگلادش مناسب است اما موضوع اینکه طبق آخرین اخباری که به دست ما رسیده است نیروی کار موقت زیادی در این کشور رویت می‌شود به این ترتیب سطح جهانی تولید زیر سوال رفته و افراد شغل طولانی مدتی ندارند بیشتر از نیمی از این جمعیت سعی می‌کنند خود یک شغل دوم داشته باشند مشخص است که اصول مهاجرتی در این کشور می‌تواند سیاست‌های بین‌المللی را ایجاد کند. کشور بنگلادش در لیست کشورهایی قرار دارد که مردمآن سعی می‌کنند وابسته به بهداشت و درمان موضوعاتی را ارزیابی کنند بهداشت و درمان در این کشور با رضایت 29 درصدی همراه است.

مهاجرت به بنگلادش

زندگی در بنگلادش

کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا قرار دارد. این کشور از بخش‌های شمال و شرق و غرب به هندوستان ختم می‌شود. در قسمتی از جنوب شرقی این کشور نیز برمه دیده شده است. پایتخت کشور بنگلادش شهر زیبای داکا است. داکا در لیست شهرهایی قرار دارد که بیش از 12 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. مساحت این شهر به طور کلی 147.570 کیلومتر مربع است. هزینه زندگی خانواده در کشور بنگلادش به مرز 15100.00 BDT برای هر ماه گزارش شده است اینطور که مشخص است هزینه زندگی انفرادی در کشور بنگلادش نیز در حدود 8090.00 BDT برای هر ماه ارزیابی شده است. سن بازنشستگی در کشور بنگلادش برای هر دو جنسیت 59 سال اعلام شده است. وضعیت دستمزد در کشور بنگلادش به میزان نوع مهارت افراد انتخاب می‌شود به طوریکه اگر فرد مهارت بالا  داشته باشد درآمد 9690.00 BDT در ماه بوده و برای کسانی که مهارت پایین دارند این رقم به 5210.00 BDT در ماه اعلام شده است. هزینه زندگی در کشور بنگلادش در حدود 17.15 درصد از ایران کمتر است و این یعنی رشد اقتصادی شما در کشور بنگلادش بهتر از ایران خواهد بود. شما برای اجاره خانه در کشور بنگلادش باید در حدود 62.28 درصد کمتر از ایران هزینه پرداخت کنید!

زندگی در بنگلادش

تحصیل در بنگلادش

اولین دوره نظام آموزشی کشور بنگلادش مهد کودک است. دانش‌آموز می‌تواند از سن 3 الی 5 سالگی وارد مهد کودک شده و البته که این مرحله تحصیلی رایگان و اختیاری است. دوره بعدی پیش دبستانی است که تنها یک سری مدرسه محدود خصوصی رویت می‌شود و دوره اول تحصیلی اجباری در این کشور ابتدایی است که از سن 6 سالگی آغاز شده و تا پایان 10 سالگی دنبال می‌شود این دوره تحصیلی 5 سال زمان نیاز دارد و طبق اطلاعات وجود این دوره تحصیلی برای بیش از 62 هزار مدرسه ابتدایی ارزیابی می‌شود. یکی از بهترین موقعیت های تحصیل در کشور بنگلادش فضای تخفیف و شرایط شهریه ارزان قیمت آن است . یک نمونه از بورسیه تحصیلی بسیار عالی که مشهور به تحصیل رایگان در کشور بنگلادش است talent hunt نامیده می‌شود این بورسیه توسط دولت کشور بنگلادش ارائه شده و محل تحصیل برای افرادی که در این بورسیه پذیرفته شده باشند دانشگاه بین المللی دافودیل است. افرادی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی ارشد از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند باید تحصیل در دانشگاه خولنا کشور بنگلادش را انتخاب نمایند این بورسیه تحصیلی برای سال 2020 مورد تأیید قرار گرفته است و هم اکنون زمان ثبت نام و پیگیری آن است.نام دقیق و علمی که برای این بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده است kcc fsm بوده که برای دانشجویان خارجی در مقطع فوق لیسانس در نظر گرفته می‌شود.

تحصیل در بنگلادش

کشور بنگلادش در کنار خلیج بنگال قرار گرفته است و این موضوع سبب شده است که آب و هوای گرم و مرطوب برای کشور بنگلادش اعلام شود. تابستان‌های این کشور اغلب با سیل های ناشی از جریان های موسمی شکل گرفته است و شرایط آسیب پذیری دارند.زبان رسمی در کشور بنگلادش بنگالی است و البته که واحد پول نیز تاکا نامیده شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت عقب تر از تهران است. کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا و همینطور در شبه قاره هند قرار دارد. وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش در ابتدا 25.00 درصد بوده است این در حالی است که شرایط نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز در ابتدا 25 درصدی ارزیابی شده است اما امروزه در جریان‌های دقیق اعلام شده وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش رتبه 40 درصدی دارد و شرایط برای نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز رتبه 30 درصدی را طی کرده است. مشخص است که جریان‌های نرخ مالیات بر فروش در کشور بنگلادش به ارزش 15 درصدی اعلام شده است. زبان‌های رسمی در این کشور به طور کلی در بین بزرگسالان بررسی شده است. مردم در کشور بنگلادش براساس شرایط زندگی کار می‌کنند و علاقه ای به فرسودگی از کار ندارند به این ترتیب کار برای همه افراد فراهم است و نرخ بیکاری در کشور بنگلادش بسیار کم است. بیش از 83 درصد از مردم کشور بنگلادش مسلمان هستند و البته که بیش از 90 درصد مردم نژاد بنگالی دارند. فرهنگ کشور بنگلادش در راستای حرفه‌ای رویت شده است. کشور بنگلادش در زمینه معدن بسیار رشد داشته است و شغل‌های وابسته به معدن در کشور بنگلادش افزوده شده است.  مشخص است که کار در فضای معدن در این کشور بسیار دقیق است و از بهترین تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود. در سال های اخیر پیشرفت کشور بنگلادش در این زمینه بهبود داشته و دولت سعی کرده است که شرایط صنعتی را پیش ببرد. استان باریسال یکی از استان های مشخص در کشور بنگلادش است که شرایط خاص خود را دارد، همه ساختمان های اداری در این شهر قرار دارد و در لیست ناحیه 6 در کشور بنگلادش قرار دارد. استان چیتاگونگ یکی از استان‌های تاریخی کشور بنگلادش است و مرکز اداری مشخص در این کشور و شرایط خاص خود را دارد این استان به طور کلی از 11 ناحیه تشکیل شده است و البته که تقسیمات کوچک تری را نیز شکل داده است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بنگلادش

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بنگلادش

تولید ناخالص داخلی در کشور بنگلادش به وضعیت 7.206 میلیارد دلار رسیده است، در این کشور به طور کلی بیش از 96 میلیون و 400 هزار نفر نیروی کار دیده می‌شود و اغلب آنها در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند و اقتصاد کشور بنگلادش وابستگی مشخصی به کشاورزی دارد. تعداد زیادی از نیروی کار از کشور بنگلادش به عربستان و کویت و همینطور امارات و عمان مهاجرت کرده‌اند. نرخ بیکاری در کشور بنگلادش تنها یک درصد اعلام شده و کمتر کسی در این کشور درگیر مشکل بیکاری است و کار به میزان مشخص فراهم شده است. نرخ تورم در کشور بنگلادش به مرز 4.8 درصد رسیده است. صادرات در کشور بنگلادش از موضوعات پر اهمیت محسوب می‌شود. بیشتر صادرات محصولات پوشاک و کنف و همینطور چرم و ماهی است که به کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس صادر می‌شود و بیشترین صادرات با رتبه 25 درصدی به کشور آمریکا صورت می‌گیرد. محصولات وارداتی نیز در این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات است و مواد شیمیایی و آهن و استیل نیز در این راستا اهمیت دارد. محصولات وارداتی بیشتر از چین و هند و سنگاپور وارد می‌شود و رتبه های 7.17 درصدی، 12.5 درصدی و 5.5 درصدی را شکل می‌دهد. واردات از هنگ کنگ به کشور بنگلادش از دیگر بخش های اقتصادی را شامل می‌شود و ارزش خاص خود را دارد. اقتصاد کشور بنگلادش در ابتدا تنها وابسته به کشاورزی بوده است اما امروزه این رویه تغییراتی داشته است. قیمت تاکای کشور بنگلادش به دلار آمریکا برآورد می‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بنگلادش

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بنگلادش

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور بنگلادش به ارزش 7.90 درصد رسیده است، وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور نیز از مرز 274.03 میلیارد دلار گذشته است. مشخص است که شرایط تولید ناخالص داخلی در این کشور بر اساس قیمت‌های ثابت به رشد 11 درصدی رسیده است. تولید ناخالص ملی در این کشور نیز از موضوعات پر اهمیت بوده و رشد خوبی داشته است. رشد تولید داخلی سرانه در کشور بنگلادش 1203.20 دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در کشور بنگلادش نیز رشد 10 درصدی داشته است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در کشور بنگلادش واسطه‌های 8 درصدی را طی کرده است و امروزه شرایط برای تولید ناخالص داخلی از ساخت به مرز 2 درصدی می‌رسد. تولید ناخالص داخلی از معادن در این کشور رشد 18 درصدی دارد. تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی رشد 3 درصدی دارد. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی از خدمات در کشور بنگلادش نیز رشد 14 درصدی داشته است. تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی در کشور بنگلادش نیز شرایط 11 درصدی دارد. تولید ناخالص داخلی از خدمات رفاهی به مرز 16 درصدی رسیده است. نرخ تاکای کشور بنگلادش نیز به دو شکل بررسی می‌شود.

رتبه های جهانی در کشور بنگلادش بر اساس روند اقتصادی نوینی ارزیابی شده و شانس پذیرش در این کشور رو به رشد است. مشخص است که رتبه های جهانی کشور بنگلادش در سال های اخیر بهبود داشته است. پیش بینی های صورت گرفته در کشور بنگلادش شانس پذیرش چند برابری در معامله های اقتصادی را شکل می‌دهد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی بنگلادش

نوع حکومت و ساختار سیاسی بنگلادش

رئیس جمهور در کشور بنگلادش رئیس حکومت است و در دوره زمانی مشخص کشور بنگلادش توسط دولت موقت اداره می‌شد که در سال‌های اخیر انتخابات عمومی نیز شکل گرفته است. رئیس دولت نخست وزیر است و اختیارات محدودتری به نسبت سایر رئیسان دولت دارد و البته که در نظام‌های سیاسی شکل گرفته است. برای انتخاب رئیس جمهور نیاز به رأی مجلس ملی بوده و رئیس جمهور در این کشور برای دوره های 5 ساله انتخاب می‌شود. نخست وزیر در کشور بنگلادش کسی است که به عنوان یک رئیس حزب عمل کرده و بیشترین کرسی های مجلس ملی را شکل می‌دهد. مجلس ملی در کشور بنگلادش 300 کرسی دارد و نمایندگان در این کشور با رأی مردم انتخاب می‌شوند. دوره‌های نمایندگی در این کشور نیز دوره 5 ساله را طی می‌کند. ساختار سیاسی در کشور بنگلادش در دوره‌های زمانی مختلف ارزیابی شده و ساختار سیاسی بخش مهم زندگی مردم شده است. حکومت سعی خود را کرده است که مسیر های سیاسی در کشور بنگلادش را بهبود دهد و در این زمینه بسیار عالی پیش رفته است. حکومت ملی و سیاسی در کشور بنگلادش بر اساس ریاست دولتی ارزیابی می‌شود دولت سعی کرده است که وضعیت حکومت را راندمان بندی کند و مشخص است که سیاست این کشور می‌تواند دوره های مشخصی داشته باشد. وضعیت ساختار سیاسی در این کشور بر اساس رأی نماینده های مشخص ارزیابی می‌شود. حکومت و سیاست در کشور بنگلادش اختیارات محدودتری دارد. حکومت و سیاست دو موضوع مهم است که موازی پیش می رود. زبان کشور بنگلادش بنگالی اعلام شده است. مردم به پرچم کشور بنگلادش بسیار احترام می‌گذارند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ بنگلادش

پایتخت و 9 شهر بزرگ بنگلادش

کشور بنگلادش به طور کلی به 4 استان تقسیم شده است، استان اول داکا است که یکی از بهترین استان‌های دیدنی در کشور بنگلادش محسوب می‌شود و به طور کلی بازدید از شهرهای این استان در اولویت سفر قرار می‌گیرد.

استان باریسال یکی از استان های مشخص در کشور بنگلادش است که شرایط خاص خود را دارد، همه ساختمان های اداری در این شهر قرار دارد و در لیست ناحیه 6 در کشور بنگلادش قرار دارد.

استان چیتاگونگ یکی از استان های تاریخی کشور بنگلادش است و مرکز اداری مشخص در این کشور و شرایط خاص خود را دارد این استان به طور کلی از 11 ناحیه تشکیل شده است و البته که تقسیمات کوچک تری را نیز شکل داده است.

یک استان بسیار دیدنی و جذاب در کشور بنگلادش وجود دارد که راج شاهی نام دارد و ناحیه 8 حساب می‌شود در این استان فضای سبز دل انگیز و درختان سر به فلک کشیده رویت می‌شود این استان به طور کلی یکی از بهترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود و شرایط خاص خود را دارد در این استان تقسیم بندی های زمانی کوتاه مدتی رویت می‌شود.

استان سیلهت با وجود وسعت کمی که دارد در لیست استان‌های دیدنی کشور بنگلادش قرار گرفته و البته که عکاسان زیادی از سراسر دنیا را به سمت خود می‌کشاند این استان دارای دیدنی‌های جذابی است و یکی از بهترین استان های گردشگری محسوب می‌شود. بازدید از این استان در سال های اخیر از سوی مردم ارزیابی شده است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بنگلادش

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بنگلادش

وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش در ابتدا 25.00 درصد بوده است این در حالی است که شرایط نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز در ابتدا 25 درصدی ارزیابی شده است اما امروزه در جریان های دقیق اعلام شده وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور بنگلادش رتبه 40 درصدی دارد و شرایط برای نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز رتبه 30 درصدی را طی کرده است. مشخص است که جریان های نرخ مالیات بر فروش در کشور بنگلادش به ارزش 15 درصدی اعلام شده است. جمعیت های ایرانی و شرکت‌های مشخصی که در کشور بنگلادش رویت می‌شود بر اساس تقویم اقتصادی ارزیابی شده است ارزش های فعلی در این کشور بر اساس پیش‌بینی‌های آماری دسته‌های مشخصی را طی کرده‌اند. نرخ مالیات شرکتی در سال‌های اخیر بسیار مشخص بوده و رتبه‌های اقتصادی در این کشور نیز این موضوع را تأیید می‌کند. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که شرکت های ایرانی که در کشور بنگلادش هستند همگی می‌بایست شرایط دقیقی را شکل دهند مشخص است که در این کشور ماکزیمم جمعیت ایرانی در رده بندی های خاص رویت شده است و البته که ثبت شرکت در این کشور در ساده ترین شرایط می‌تواند نمودار اقتصادی درستی داشته باشد. پیش بینی‌های اقتصادی در کشور بنگلادش می‌تواند یکی از عملکرد های مشخص دولت باشد و دولت در این زمینه باید بتواند دو پارت اقتصادی را بهبود دهد. در کشور بنگلادش همه کسانی که درگیر مالیات هستند شرایط مخصوص به خود را دارند.

عجایب بنگلادش

عجایب بنگلادش

آهسان منزیل یک عمارت بسیار شگفت انگیز در کشور بنگلادش است که اگر به استان داکا سفر کنید قطعاً مورد توجه شما قرار می‌گیرد. این بسیار زیبا است و می‌توانید به همراه خانواده و دوستان خود به آن سری بزنید. به طور کلی این بنا تا اواخر قرن 19 ساخته و در لیست اقامتگاه‌های رسمی فرماندار داکا قرار گرفته به طوریکه بعد از گذشت 150 سال هنوز هم یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی در کشور بنگلادش محسوب می‌شود و معماری دل انگیزی دارد. این عمارت سال ها مورد بازسازی قرار گرفته است.

جاذبه‌های دیدنی سادارگات منطقه‌ای پرجمعیت و شلوغ است و به طور کلی یک منطقه قایق سواری بسیار لذت بخش محسوب می‌شود عکاسان زیادی از سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند و از سوژه های جالب و دیدنی موجود دیدن می‌کنند. این منطقه تفریحی به طور کلی هیجان انگیز و شاد است و حس زندگی را به شما هدیه می‌دهد.

مرکز خرید مصطفی در لیست مکان های دیدنی عجیب در کشور بنگلادش قرار دارد و دقیقاً در مرکز شهر داکا قرار دارد و به طور کلی مغازه های متنوعی دارد و پوشاک و عطر در این مرکز خرید با قیمت عالی تهیه می‌شود. قیمت ها بسیار مناسب هستند و به طورکلی این مرکز خرید یک فضای بین المللی داشته و می‌تواند یکی از بهترین دیدنی های کشور بنگلادش محسوب شود. اگر می‌خواهید به زبان کشور بنگلادش تسلط داشته باشید این بازار بهترین گزینه است.

خلاصه تاریخ بنگلادش

خلاصه تاریخ بنگلادش

تاریخ این کشور وابسته به مرزهای قدیمی آن است که در جنوب آسیا هنوز شناخته نشده‌اند. در تاریخ و کتاب‌های تاریخی مارکوپولو یکی از خاطرات مهم کشور بنگلادش محسوب می‌شود. به طور کلی بخش های کاچار در این کشور در ترکیبات مشخصی ارزیابی شده است و تسلط بریتانیا نیز در تاریخ کشور بنگلادش رویت شده است. اینطور که مشخص است تاریخ نگاران مختلف یک سری نام‌های گوناگون به این منطقه جغرافیایی داده‌اند، اولین کشور بنگلادش برای دوره های سلطنتی اکبرشاه ارزیابی شده بود و مشخص است که استان های شرقی این رویه را تغییر داده‌اند. اگر دقت کرده باشید در تاریخ این کشور قسمت های مختلفی شامل بنگال خاص، ایالت بیهار و همینطور مناطق اریسا و چوتانگپور در بخش‌های غربی دیده می‌شود و بخشی از دره سورما در شمال شرقی رویت شده است. ایالت های آسام در این کشور شرایط مخصوصی دارد و مشخص است که به ایالت جدید واگذار شده است. بنگال‌های شرقی و همینطور آسام در این کشور یک ترکیب 15 بخشی بسیار جالب هستند که قومیت های مختلفی را شکل می‌دهد. مشخص است که دوره‌های تاریخی در کشور بنگلادش شانس پذیرش مرز های خاصی را شکل داده است و البته که این کشور در سال های اخیر به ساده‌ترین شکل ممکن رویکردهای تاریخی را مورد ارزیابی قرار داده است. این کشور هر ساله تا شبه قاره هند نیز رویکرد تاریخی مشخصی دارد. تاریخ این کشور وابستگی‌های زیادی را پوشش داده است که همگی ارزش خاص خود را دارد.

خلاصه ای از جغرافیای بنگلادش

خلاصه ای از جغرافیای بنگلادش

کشور بنگلادش در کنار خلیج بنگال قرار گرفته است و این موضوع سبب شده است که آب و هوای گرم و مرطوب برای کشور بنگلادش اعلام شود. تابستان‌های این کشور اغلب با سیل های ناشی از جریان های موسمی شکل گرفته است و شرایط آسیب پذیری دارند.زبان رسمی در کشور بنگلادش بنگالی است و البته که واحد پول نیز تاکا نامیده شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت عقب تر از تهران است. کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا و همینطور در شبه قاره هند قرار دارد. این کشور از بخش‌های شمال و شرق و همینطور غرب با هندوستان همسایه است. مشخص است که قسمت جنوبی این کشور با خلیج بنگال شرایط ویژه‌ای را شکل داده است. پایتخت کشور بنگلادش شهر زیبای داکا است و بیش از 147.570 کیلومتر مربع مساحت دارد. از مهمترین شهرهای کشور بنگلادش چیتاکونگ ، خولنا و راجشاهی نامیده می‌شود. کشور بنگلادش به طور کلی به دو منطقه طبیعی تقسیم می‌شود، در حدود 90 درصد از کشور توسط جلگه های آبرفتی وسیعی تشکیل شده است و دو سوم از بخش شرقی آن بزرگترین دلتای جهان است. این کشور از نظر طبیعی در جلگه هموار بنگال قرار گرفته است و به طور کلی به خط استوا بسیار نزدیک است. کشور بنگلادش دارای رودهای مهمی است که رود گنگ و جمونا و پدما مهمترین رود آن هستند. زیباترین چشم اندازهای طبیعی کشور بنگلادش رودخانه‌های بی‌شمار آن هستند.

سرزمین کشور بنگلادش بسیار حاصلخیز است و امکان زندگی خوبی را فراهم می‌سازد. در بخش جنوب شرقی این کشور یک سری جنگل‌های خیزران دیده می‌شود و باران‌های موسمی در این زمینه شرایط مخصوصی دارد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بنگلادش

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بنگلادش

شکیب خان یکی از هنرپیشه‌های بسیار مشهور در کشور بنگلادش است که از سال 1999 میلادی توانست فعالیت خود را به صورت دقیق و درست آغاز نماید به طوریکه پس از چندین سال توانست یکی از موفق ترین و گران ترین هنرپیشه های تاریخ کشور بنگلادش شناخته شود. این هنرپیشه توانسته جوایز مختلفی را کسب نمایند و از جشنواره های ملی فیلم کشور بنگلادش نیز به رتبه خوبی رسیده است. او در سال های اخیر نقش علمی و ادبی بسیار قوی را شکل داده است.

سوبهاش دوتا یک کارگران حرفه‌ای اهل کشور بنگلادش است که بیشتر عمر خود را صرف تئاتر کرده است. او به طور کلی در پوستر فیلم های مختلفی ایفای نقش داشته است. او پس از کارگردانی و بازیگری دست به نویسندگی در حد حرفه‌ای زد و تا حد زیادی در این مسیر موفق ظاهر شده است. وی در فیلم‌های زیادی نقش آفرینی داشته است.

بازیگری در این کشور بر پایه رسانه شکل می گیرد و رسانه نقش بسیار مهمی در فضا سازی های بنیادی دارد. عملکردهای بازیگری در کشور بنگلادش روز به روز بهتر می‌شود و مشخص است که بازیگران در این کشور می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند. رسانه و ملیت در این کشور رده بندی های خاصی دارد. در سال‌های اخیر شرایط مخصوصی شکل گرفته است. رده بندی های خاص و حرفه‌ای در کشور بنگلادش رده های درستی را شکل داده است. مشخص است  که رسانه‌های علمی در کشور بنگلادش پشتیبانی فنی را صورت می‌دهد.

کشورها و مناطق وابسته بنگلادش

کشورها و مناطق وابسته بنگلادش

کشور بنگلادش در دوره‌های زمانی مشخص تحت تسلط بریتانیا بوده است به طوریکه با شبه جزیره هند نیز مشکلات وابستگی مشخصی را طی کرده است. از سال های گذشته تا به امروز جنگل‌های داخلی در این کشور شرایط مستقلی را طی کرده‌اند. تجزیه فضای وابستگی مشخص و تسلط هایی که از سوی بریتانیا برای کشور بنگلادش رویت شده است از یک ترکیب پانزده بخشی درست شکل گرفته است. اینطور که مشخص است بریتانیا کشور بنگلادش را تجزیه کرد و در این مسیر شرایط وابستگی به این کشور بسیار دشوار شد. مشخص است که دولت استقلال خود در مسیر علمی را شکل داده و ایالت های مختلفی را در این زمینه واگذار کرده است. در سال‌های اخیر کشور بنگلادش دولت سعی کرده است که برای جنگل‌های داخلی شرایط مخصوصی ایجاد نماید و در مسیر جنگ‌های داخلی این کشور دوره‌های سلطنتی دقیق و اصولی ارزیابی شده است. تجزیه هند و بریتانیا در کشور بنگلادش از موضوعات پراهمیتی بوده است و مناطق جغرافیایی مختلفی را فراهم می‌سازد.بی عدالتی‌ها برای بررسی مناطق وابسته به کشور بنگلادش از موضوعات پر اهمیت بوده و سعی زیادی صورت گرفته است که نیروهای منظم در این راستا ورود داشته باشند. در سال‌های اخیر دولت سعی داشته تا بتواند شرایط مستقلی فراهم سازد و قانون اساسی در این زمینه نیز حکومت نظامی را شکل داده است. قانون اساسی در این کشور می‌تواند یک مبنای نامنظم را نیز شکل دهد و تا حد زیادی این موضوع ارزیابی و مورد پذیرش قرار گرفته است. مناطق وابسته به کشور بنگلادش از دسته های اعتباری درست و کاملی تشکیل شده‌اند و مشخص است که قانون اساسی در این زمینه شرایط خوبی را شکل داده است.

فرهنگ مردم بنگلادش

فرهنگ مردم بنگلادش

بافت اجتماعی در کشور بنگلادش حتی در بخش روستایی نیز دیده می‌شود. فرهنگ اجتماعی قوی در کشور بنگلادش بسیار ارزشمند بوده و شرایط خوبی دارد، امید به زندگی در بین مردم این کشور یک فرهنگ کلی محسوب می‌شود و شرایط در این زمینه به طور کلی برای مسلمانان در این کشور زبان رسمی خود را به صورت بنگالی شکل داده‌اند. زبان های رسمی در این کشور به طور کلی در بین بزرگسالان بررسی شده است. مردم در کشور بنگلادش براساس شرایط زندگی کار می‌کنند و علاقه‌ای به فرسودگی از کار ندارند به این ترتیب کار برای همه افراد فراهم است و نرخ بیکاری در کشور بنگلادش بسیار کم است. بیش از 83 درصد از مردم کشور بنگلادش مسلمان هستند و البته که بیش از 90 درصد مردم نژاد بنگالی دارند. فرهنگ کشور بنگلادش در راستای حرفه‌ای رویت شده است و مشخص است که جنگل‌های مختلفی در این کشور شرایط خاص خود را دارد از یاد نبرید که برای زندگی در کشور بنگلادش نیاز است که بتوانید تجهیزات حرفه‌ای داشته باشید و این موضوع در سفر به کشور بنگلادش نیز شکل گرفته است. صادرات و واردات بخش مهمی از تجارت و فرهنگ تجاری کشور بنگلادش محسوب می‌شود و منابع گاز طبیعی در این کشور می‌تواند در دقیق ترین شرایط بررسی شود. دولت سعی خود را کرده است که وضعیت پوشش جنگلی در کشور بنگلادش را نیز بهبود دهد و گردشگری از شغل‌های پر درآمد در کشور بنگلادش محسوب می‌شود.

پیشرفت در بنگلادش

پیشرفت در بنگلادش

وضعیت تولید صنعتی در کشور بنگلادش 30.40 درصد است که پیش از 24 درصدی را شکل داده است که در رتبه بندی‌های پایین و بالا عملکرد درستی را ایجاد کرده است. اینطور که مشخص است وضعیت سرعت اینترنت در کشور بنگلادش بیش از 4 درصد پیشرفت داشته است و شغل های وابسته به اینترنت در این کشور نیز رشد کرده و مورد حمایت قرار گرفته است. کشور بنگلادش در زمینه تولید الکتریسیته کمتر به نتیجه رسیده اما کیفیت برق رسانی در این کشور بیشتر شده است. شاخص های رقابتی در این کشور به طورکلی 52.08 درصدی ارزیابی شده است. رتبه های رقابتی در این کشور به طور کلی میانگین 118.00 درصدی بوده است. شاخص فساد مالی در این کشور به ارزش 28.00 امتیاز است. مشخص است که رتبه‌های فساد مالی در این کشور بر اساس پیش بینی های آماری صورت می‌گیرد. دولت سعی کرده است که پیشرفت در بخش بهداشت و درمان را نیز به شرایط زندگی در این کشور بیافزاید و در این زمینه موفق نیز بوده است. از یاد نبرید که پیشرفت در کشور بنگلادش یکی از بهترین شرایط اقتصادی محسوب می‌شود و آمارها نیز این مورد را تأیید کرده‌اند. کشور بنگلادش در زمینه معدن بسیار رشد داشته است و شغل‌های وابسته به معدن در کشور بنگلادش افزوده شده است.  مشخص است که کار در فضای معدن در این کشور بسیار دقیق است و از بهترین تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود. در سال های اخیر پیشرفت کشور بنگلادش در این زمینه بهبود داشته و دولت سعی کرده است که شرایط صنعتی را پیش ببرد.

قوانین عمومی در بنگلادش

قوانین عمومی در بنگلادش

قوانین کشور بنگلادش در زمینه سنت شکنی بسیار مهم است. به طوریکه اگر فردی در کشور بنگلادش اهل سنت باشد باید بداند که ریتم های مهم اقتصادی در زمینه سنت شکنی بسیار پر اهمیت است. جمعیت اهل سنت در این کشور بر اساس مذهب چهارگانه رشد می‌کند.

در قوانین مشخصی که در کشور بنگلادش رویت می‌شود افراد باید بتوانند شرایط ویژه‌ای را شکل دهند مثلاً شما باید بتوانید امید به زندگی در این کشور را بررسی کنید. به تازگی در اعماق خلیج بنگال یک سری منابع گاز طبیعی دیده می‌شود که شرایط خاص خود را دارد.

قوانین پیروی شده در کشور بنگلادش مشخص کرده است که شرایط علمی و اصولی در این کشور دسته بندی شده است. مردم این کشور می‌توانند یکی از بزرگترین شرایط زندگی خود را وابسته به دعا و اصول و تعلیم قرآن و سنت در نظر داشته باشند. بیماری‌هایی در کشور بنگلادش رویت شده است که نیاز است رعایت اصول بهداشتی در این کشور بیشتر صورت بگیرد. از یاد نبرید که پیروی قوانین گردشگری در کشور بنگلادش اینطور مشخص است که هر شخص می‌بایست بتواند در شرایط سنتی دقیقی شرایط را ارزیابی کند.

مساجد زیادی در کشور بنگلادش دیده می‌شود که هر یک دارای بافت اجتماعی و فرهنگی مشخصی هستند و البته که قوانین ورود و خروج از آن به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود. پیروان مذهبی در این زمینه بسیار مهم و اصولی هستند. دوران شکوفایی در این کشور شرایط مخصوصی است.  در قوانین این کشور رانندگی اصول ویژه‌ای دارد.

 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021