x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
بنین

بنین

اطلاعات کلی درباره بنین

کشور بنین در گذشته داهومی نامیده شده است این سرزمین کوچک است و بین نیجریه و توگو قرار دارد اینطور که مشخص است این کشور دارای مساحت 112.622 کیلومتر مربعی است و از سمت شمال به کشور نیجر و از سمت شرق به نیجریه وصل می­شود این کشور از سمت غرب نی به توگو وصل شده است. کشور بنین به صورت یک نوار باریک است که از خلیج بنین به سوی شمال کشیده شده است در شمال غرب این کشور کوه آتاکورا قرار دارد. در بخش شمال شرقی این کشور جلگه­هایی دیده می­شود که به دره نیجر روانه شده است. کشور بنین دارای فلات­های مرکزی بوده و به منطقه کم ارتفاع حاصلخیزی در جنوب منتهی می­شود این کشور در پشت جلگه­ای ساحلی قرار دارد و به طور کلی باریک­های مردابی را شامل می شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور بنین به مرز 18.12 میلیارد دلار رسیده است این رشد به نسبت سال­های گذشته بیش از 5 درصد بوده است اینطور که بررسی­ها نشان می­دهد وضعیت نیروی کار در این کشور بیش از 5 میلیون و 380 هزار نفر اعلام شده است البته که آمار مشخص از نرخ بیکاری در کشور بنین به دست ما نرسیده است اما اینکه حداقل 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر هستند یک موضوع کاملاً مشهود است مشخص است که وضعیت نرخ تورم در این کشور 2.5 درصد اعلام شده است موقعیت اقتصادی در فضای صادراتی ارزیابی می­شود. محصولات صادراتی این کشور بیشتر شامل پنبه و بادام هندی و همینطور منسوجات است و البته که بیشترین صادرات به کشور چین صورت می­گیرد که با 9.29 درصد ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Benin country عربی: بنين البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: --
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک سی اف ای
 • پیش شماره تلفن: 00229
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
 • پایتخت: پورتو نووو
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 11.18 million نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .bn
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 9.274 billion USD

سفر به بنین

کشور بنین دو فصل بسیار مشخص دارد - مرطوب و خشک. فصل مرطوب مطابق با نیمکره شمالی تابستان ماه مه / ژوئن تا سپتامبر است ، در حالی که فصل خشک ماه­های باقی مانده از سال را پر می­کند. شاید فکر کنید بهترین زمان برای بازدید از بنین در فصل خشک است و این تا حد زیادی درست است ، اما مطمئنا ما در مورد آب و هوا صحبت می­کنیم بنابراین هیچ چیز به این سادگی به نظر نمی­رسد. فصل مرطوب در ابتدا رطوبت زیادی ندارد - حداقل در مقایسه با برخی از کشورهای دیگر در این بلوک. مطمئنا در جنوب ، بیشتر روزها باران می بارد و وقتی این کار را انجام داد ، بسیار سنگین است. پورتو نوو از هر طرف پر از باغ و پارک است. تاریخ پرتغال در پورتو نوو در دنیای امروز مشهور  زیادی دارد. کاخ سلطنتی یکی از مرکز جذابیت های مکان است. موزه­های پادشاهان پورتو نوو چیزی است که باید در هنگام حضور در این مکان تماشا کنید. اگر می­خواهید از فشار و شلوغی زندگی شهر لذت ببرید ، گراند پوپو بهترین مکان برای تعطیلات آخر هفته است. هتل­ها و استراحتگاه­های زیادی وجود دارند که یک دروازه مناسب برای داشتن یک آخر هفته زیبا و عاشقانه را برای شما فراهم می کنند. سواحل بسیار زیبا و ماسه­ها بسیار نرم هستند و کل مکان کاملاً دلپذیر است.

سفر به بنین

زندگی در بنین

بنین ، یک نوار باریک و شمالی و جنوبی در غرب آفریقا ، بین عرض­های جغرافیایی 6 درجه و 13 درجه سانتی گراد و طول جغرافیایی 0 و 4 درجه سانتی گراد قرار دارد . بنین از غرب به توگو محدود می­شود ، از بورکینا فاسو و نیجر از شمال ، نیجریه در شرق و نبرد بنین از جنوب. فاصله از رودخانه نیجر در شمال تا اقیانوس اطلس در جنوب کشور در حدود 650 کیلومتر (404 مایل) است. اگرچه خط ساحلی 121 کیلومتر (75 مایل) اندازه گیری می­کند ، اما کشور در حدود 325 کیلومتر (202 مایل) در وسیع­ترین نقطه خود اندازه گیری می­کند. بنین تولید ناخالص داخلی (PPP) 15.64 میلیارد دلار یا 1.600 دلار سرانه دارد که رتبه آن در رتبه 135 جهان است. اگرچه از زمان دستیابی به استقلال در 1960 و بعد از انتقال به دموکراسی در دهه 1990 ، برخی از بی­ثباتی­های اقتصادی را تجربه کرده است ، اما بنین هر سال از سال 1991 رشد اقتصادی در حدود 5٪ را نشان می دهد و این نشانگر شروع بهبود اقتصادی است.

زندگی در بنین

مهاجرت به بنین

موجی از مهاجرت اخیر در بنین بسیاری از اتباع آفریقایی دیگر را به این کشور از جمله توگولیس و Ingerians وارد کرده است . همچنین یک گروه از هندی­ها و لبنانی­ها در منطقه برای تجارت وجود دارند. جمعیت اروپایی در حدود 5 هزار و 500 نفر وجود دارد که بیشتر آن­ها شامل کارکنان سفارتخانه­ها ، ماموریت­های کمک­های خارجی و گروه­های مبلغین هستند. بنین جمعیت جوانی دارد که امید به زندگی آنها فقط 59 سال است. 42 گروه قومی مختلف آفریقایی وجود دارد ، اجداد تعدادی از گروه­ها که طی قرن­ها در این منطقه ساکن شده و به این کشور مهاجرت کرده­اند. گروه­های قومی عمده شامل یوروبا در جنوب شرقی (که از نیجریه مهاجرت کرده اند) ، دندی در منطقه شمال مرکزی که مبدا مالی آن بودند . بنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان پنبه در آفریقا است ، و این صنعت به تنهایی 40٪ از تولید ناخالص داخلی ملی و 80٪ از صادرات آنها را تشکیل می دهد. سایر صادرات متداول از بنین شامل منسوجات ، لوبیا کاکائو ، ذرت ، لوبیا ، برنج ، آجیل و غده­های مختلف است. بدون وجود صنایع مهم دیگر ، رونق اقتصادی در بنین دشوار بوده است. با این حال ، پاتریس تالون - رئیس جمهور منتخب سال 2016 ، در تلاش است تا صادرات خصوصی را گسترش دهد که انتظار می رود با اجازه دادن به بنین به صادرات به کشورهای بیشتری ، رشد را ترغیب کند. اقامت  بنین برای ایرانیان در بهترین شرایط در لاین سرمایه گذاری رویت می­شود.

 

 

مهاجرت به بنین

تحصیل در بنین

کشور بنین هزینه­های اضافی مدرسه را لغو کرده و توصیه­های مجمع آموزشی 2007 خود را انجام می­دهد. (سیستم آموزشی آن رایگان نبوده است. در سال 1996 ، میزان ثبت نام ناخالص ابتدایی 72.5 درصد و نرخ ثبت نام خالص ابتدایی 59.3 درصد بود. درصد بسیار بیشتری از پسران نسبت به دختران در مدرسه ثبت نام می کنند: در سال 1996 ، میزان ثبت نام ناخالص ابتدایی پسران 88.4 درصد بود در حالی که 55.7 درصد برای دختران بود. نرخ ثبت نام خالص ثبت نام اولیه برای پسران 71.6 درصد و برای دختران 46.2 درصد بود. بنین در آفریقای غربی ممکن است کوچک و نسبتاً ناشناخته باشد ، اما مطمئنا دانش آموزان و دانشمندانی هستند که تصمیم به انجام مطالعات و تحقیقات در آنجا می­گیرند. بنین مانند بسیاری از کشورهای زیر صحرایی فقیر است. کمبود و بحران­های مراقبت­های بهداشتی وجود دارد - HIV / AIDS و مالاریا یک مشکل مداوم و همچنین یک سیستم آموزشی ضعیف است. بنین مستعمره سابق فرانسه است که در سال 1960 استقلال به دست آورد و پس از آن یک دوره پر تحرک کودتاهای سیاسی و بی ثباتی به وجود آمده است. بنین یک کشور دوستانه و صلح طلب محسوب می­شود و اگرچه مردم آن واقعاً خوب و مورد استقبال هستند ، اما باید از این واقعیت آگاه باشید که سرقت­های خرد ، جنایات خشونت آمیز و کلاهبرداری و همچنین کلاهبرداری اداری در این کشور زیاد است.

تحصیل در بنین