x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

برونئی

کشور بنین در گذشته داهومی نامیده شده است این سرزمین کوچک است و بین نیجریه و توگو قرار دارد اینطور که مشخص است این کشور دارای مساحت 112.622 کیلومتر مربعی است و از سمت شمال به کشور نیجر و از سمت شرق به نیجریه وصل می­شود این کشور از سمت غرب نی به توگو وصل شده است. کشور بنین به صورت یک نوار باریک است که از خلیج بنین به سوی شمال کشیده شده است در شمال غرب این کشور کوه آتاکورا قرار دارد. در بخش شمال شرقی این کشور جلگه­هایی دیده می­شود که به دره نیجر روانه شده است. کشور بنین دارای فلات­های مرکزی بوده و به منطقه کم ارتفاع حاصلخیزی در جنوب منتهی می­شود این کشور در پشت جلگه­ای ساحلی قرار دارد و به طور کلی باریک­های مردابی را شامل می شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور بنین به مرز 18.12 میلیارد دلار رسیده است این رشد به نسبت سال­های گذشته بیش از 5 درصد بوده است اینطور که بررسی­ها نشان می­دهد وضعیت نیروی کار در این کشور بیش از 5 میلیون و 380 هزار نفر اعلام شده است البته که آمار مشخص از نرخ بیکاری در کشور بنین به دست ما نرسیده است اما اینکه حداقل 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر هستند یک موضوع کاملاً مشهود است مشخص است که وضعیت نرخ تورم در این کشور 2.5 درصد اعلام شده است موقعیت اقتصادی در فضای صادراتی ارزیابی می­شود. محصولات صادراتی این کشور بیشتر شامل پنبه و بادام هندی و همینطور منسوجات است و البته که بیشترین صادرات به کشور چین صورت می­گیرد که با 9.29 درصد ارزیابی شده است.

نام انگلیسی: Brunei
نام عربی: بروناي
پایتخت: پورتو نووو
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: فرانسوی
زبان‌های رایج: --
واحد پول: فرانک سی اف ای
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
جمعیت: بیش از 11.18 million نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+1)
دامنه اینترنتی: (GMT+1)
پیش شماره تلفن: 00229

سفر به بنین

کشور بنین دو فصل بسیار مشخص دارد - مرطوب و خشک. فصل مرطوب مطابق با نیمکره شمالی تابستان ماه مه / ژوئن تا سپتامبر است ، در حالی که فصل خشک ماه­های باقی مانده از سال را پر می­کند. شاید فکر کنید بهترین زمان برای بازدید از بنین در فصل خشک است و این تا حد زیادی درست است ، اما مطمئنا ما در مورد آب و هوا صحبت می­کنیم بنابراین هیچ چیز به این سادگی به نظر نمی­رسد. فصل مرطوب در ابتدا رطوبت زیادی ندارد - حداقل در مقایسه با برخی از کشورهای دیگر در این بلوک. مطمئنا در جنوب ، بیشتر روزها باران می بارد و وقتی این کار را انجام داد ، بسیار سنگین است. پورتو نوو از هر طرف پر از باغ و پارک است. تاریخ پرتغال در پورتو نوو در دنیای امروز مشهور  زیادی دارد. کاخ سلطنتی یکی از مرکز جذابیت های مکان است. موزه­های پادشاهان پورتو نوو چیزی است که باید در هنگام حضور در این مکان تماشا کنید. اگر می­خواهید از فشار و شلوغی زندگی شهر لذت ببرید ، گراند پوپو بهترین مکان برای تعطیلات آخر هفته است. هتل­ها و استراحتگاه­های زیادی وجود دارند که یک دروازه مناسب برای داشتن یک آخر هفته زیبا و عاشقانه را برای شما فراهم می کنند. سواحل بسیار زیبا و ماسه­ها بسیار نرم هستند و کل مکان کاملاً دلپذیر است.

سفر به بنین

مهاجرت به بنین

موجی از مهاجرت اخیر در بنین بسیاری از اتباع آفریقایی دیگر را به این کشور از جمله توگولیس و Ingerians وارد کرده است . همچنین یک گروه از هندی­ها و لبنانی­ها در منطقه برای تجارت وجود دارند. جمعیت اروپایی در حدود 5 هزار و 500 نفر وجود دارد که بیشتر آن­ها شامل کارکنان سفارتخانه­ها ، ماموریت­های کمک­های خارجی و گروه­های مبلغین هستند. بنین جمعیت جوانی دارد که امید به زندگی آنها فقط 59 سال است. 42 گروه قومی مختلف آفریقایی وجود دارد ، اجداد تعدادی از گروه­ها که طی قرن­ها در این منطقه ساکن شده و به این کشور مهاجرت کرده­اند. گروه­های قومی عمده شامل یوروبا در جنوب شرقی (که از نیجریه مهاجرت کرده اند) ، دندی در منطقه شمال مرکزی که مبدا مالی آن بودند . بنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان پنبه در آفریقا است ، و این صنعت به تنهایی 40٪ از تولید ناخالص داخلی ملی و 80٪ از صادرات آنها را تشکیل می دهد. سایر صادرات متداول از بنین شامل منسوجات ، لوبیا کاکائو ، ذرت ، لوبیا ، برنج ، آجیل و غده­های مختلف است. بدون وجود صنایع مهم دیگر ، رونق اقتصادی در بنین دشوار بوده است. با این حال ، پاتریس تالون - رئیس جمهور منتخب سال 2016 ، در تلاش است تا صادرات خصوصی را گسترش دهد که انتظار می رود با اجازه دادن به بنین به صادرات به کشورهای بیشتری ، رشد را ترغیب کند. اقامت  بنین برای ایرانیان در بهترین شرایط در لاین سرمایه گذاری رویت می­شود.    

مهاجرت به بنین

زندگی در بنین

بنین ، یک نوار باریک و شمالی و جنوبی در غرب آفریقا ، بین عرض­های جغرافیایی 6 درجه و 13 درجه سانتی گراد و طول جغرافیایی 0 و 4 درجه سانتی گراد قرار دارد . بنین از غرب به توگو محدود می­شود ، از بورکینا فاسو و نیجر از شمال ، نیجریه در شرق و نبرد بنین از جنوب. فاصله از رودخانه نیجر در شمال تا اقیانوس اطلس در جنوب کشور در حدود 650 کیلومتر (404 مایل) است. اگرچه خط ساحلی 121 کیلومتر (75 مایل) اندازه گیری می­کند ، اما کشور در حدود 325 کیلومتر (202 مایل) در وسیع­ترین نقطه خود اندازه گیری می­کند. بنین تولید ناخالص داخلی (PPP) 15.64 میلیارد دلار یا 1.600 دلار سرانه دارد که رتبه آن در رتبه 135 جهان است. اگرچه از زمان دستیابی به استقلال در 1960 و بعد از انتقال به دموکراسی در دهه 1990 ، برخی از بی­ثباتی­های اقتصادی را تجربه کرده است ، اما بنین هر سال از سال 1991 رشد اقتصادی در حدود 5٪ را نشان می دهد و این نشانگر شروع بهبود اقتصادی است.

زندگی در بنین

تحصیل در بنین

کشور بنین هزینه­های اضافی مدرسه را لغو کرده و توصیه­های مجمع آموزشی 2007 خود را انجام می­دهد. (سیستم آموزشی آن رایگان نبوده است. در سال 1996 ، میزان ثبت نام ناخالص ابتدایی 72.5 درصد و نرخ ثبت نام خالص ابتدایی 59.3 درصد بود. درصد بسیار بیشتری از پسران نسبت به دختران در مدرسه ثبت نام می کنند: در سال 1996 ، میزان ثبت نام ناخالص ابتدایی پسران 88.4 درصد بود در حالی که 55.7 درصد برای دختران بود. نرخ ثبت نام خالص ثبت نام اولیه برای پسران 71.6 درصد و برای دختران 46.2 درصد بود. بنین در آفریقای غربی ممکن است کوچک و نسبتاً ناشناخته باشد ، اما مطمئنا دانش آموزان و دانشمندانی هستند که تصمیم به انجام مطالعات و تحقیقات در آنجا می­گیرند. بنین مانند بسیاری از کشورهای زیر صحرایی فقیر است. کمبود و بحران­های مراقبت­های بهداشتی وجود دارد - HIV / AIDS و مالاریا یک مشکل مداوم و همچنین یک سیستم آموزشی ضعیف است. بنین مستعمره سابق فرانسه است که در سال 1960 استقلال به دست آورد و پس از آن یک دوره پر تحرک کودتاهای سیاسی و بی ثباتی به وجود آمده است. بنین یک کشور دوستانه و صلح طلب محسوب می­شود و اگرچه مردم آن واقعاً خوب و مورد استقبال هستند ، اما باید از این واقعیت آگاه باشید که سرقت­های خرد ، جنایات خشونت آمیز و کلاهبرداری و همچنین کلاهبرداری اداری در این کشور زیاد است.

تحصیل در بنین

کشور بنین در گذشته داهومی نامیده شده است این سرزمین کوچک است و بین نیجریه و توگو قرار دارد اینطور که مشخص است این کشور دارای مساحت 112.622 کیلومتر مربعی است و از سمت شمال به کشور نیجر و از سمت شرق به نیجریه وصل می­شود این کشور از سمت غرب نی به توگو وصل شده است. کشور بنین به صورت یک نوار باریک است که از خلیج بنین به سوی شمال کشیده شده است در شمال غرب این کشور کوه آتاکورا قرار دارد. در بخش شمال شرقی این کشور جلگه­هایی دیده می­شود که به دره نیجر روانه شده است. کشور بنین دارای فلات­های مرکزی بوده و به منطقه کم ارتفاع حاصلخیزی در جنوب منتهی می­شود این کشور در پشت جلگه­ای ساحلی قرار دارد و به طور کلی باریک­های مردابی را شامل می شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور بنین به مرز 18.12 میلیارد دلار رسیده است این رشد به نسبت سال­های گذشته بیش از 5 درصد بوده است اینطور که بررسی­ها نشان می­دهد وضعیت نیروی کار در این کشور بیش از 5 میلیون و 380 هزار نفر اعلام شده است البته که آمار مشخص از نرخ بیکاری در کشور بنین به دست ما نرسیده است اما اینکه حداقل 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر هستند یک موضوع کاملاً مشهود است مشخص است که وضعیت نرخ تورم در این کشور 2.5 درصد اعلام شده است موقعیت اقتصادی در فضای صادراتی ارزیابی می­شود. محصولات صادراتی این کشور بیشتر شامل پنبه و بادام هندی و همینطور منسوجات است و البته که بیشترین صادرات به کشور چین صورت می­گیرد که با 9.29 درصد ارزیابی شده است. حکومت سیاسی در کشور بنین به صورت راست جمهوری است یعنی رئیس جمهور در این کشور ریاست حکومت و ریاست دولت را در دست دارد البته این رویکرد در گذشته به ندرت دیده شده است اما امروزه موقعیت سیاسی در کشور بنین دسته بندی شده و مشخص است که رئیس جمهور در کشور بنین باید بر اساس حکومت سیاسی یک سری شرایط را بررسی کرده باشد. در فضای قانون گذاری مشخص است که تعیین قانون بین دولت و مجلس صورت می­گیرد و هیچ یک به تنهایی نمی­توانند موقعیت قانونمندی برای کشور بنین فراهم سازند از سوی دیگر در فضای سیاسی این کشور قوه قضاییه نیز دیده می­شود قوه قضاییه از مجلس و دولت مستقل است. آب و هوای کشور بنین گرم و مرطوب است در بخش جنوبی این کشور باران­های بسیاری دیده می­شود و وضعیت آب و هوایی در این بخش استوایی به نظر می­رسد با حرکت به سمت شمال این کشور از مقدار بارندگی کم می­شود به طور کلی پوشش گیاهی بخش های شمالی و جنوبی کشور بنین با هم فرق زیادی دارند و موقعیت هر بخش از بخش دیگر متمایز است.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بنین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بنین

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور بنین به مرز 18.12 میلیارد دلار رسیده است این رشد به نسبت سال­های گذشته بیش از 5 درصد بوده است اینطور که بررسی­ها نشان می­دهد وضعیت نیروی کار در این کشور بیش از 5 میلیون و 380 هزار نفر اعلام شده است البته که آمار مشخص از نرخ بیکاری در کشور بنین به دست ما نرسیده است اما اینکه حداقل 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر هستند یک موضوع کاملاً مشهود است مشخص است که وضعیت نرخ تورم در این کشور 2.5 درصد اعلام شده است موقعیت اقتصادی در فضای صادراتی ارزیابی می­شود. محصولات صادراتی این کشور بیشتر شامل پنبه و بادام هندی و همینطور منسوجات است و البته که بیشترین صادرات به کشور چین صورت می­گیرد که با 9.29 درصد ارزیابی شده است صادرات از کشور بنین به کشور اندونزی در حدود 7.7 درصد است و به هند نیز با رویکرد 7 درصدی همراه است موقعیت صادرات این کشور به هلند در حدود 2.6 درصد اعلام شده است این کشور به واسطه موقعیت صادراتی که دارد دسته بندی شده است و سیاست­های صادراتی می تواند قابل قبول به نظر برسد موقعیت صادرات این کشور به توگو نیز رشد زیادی داشته است و اغلب محصولات صادراتی بیشتر از قبل هستند موقعیت اقتصادی این کشور می­تواند دسته بندی شود و در نهایت موقعیت صادراتی بررسی می­شود اقتصاد و منابع مالی در این کشور می­بایست یک موقعیت قابل قبول باشد رویکرد صادراتی در سال­های اخیر بیش از 7 درصد رشد را شامل شده است و منابع مالی و درآمدزایی در این کشور می­بایست قابل رویت باشد البته که صادرات می­تواند یک بخش مهم و قابل رویت باشد و رویکرد صادراتی به واسطه سیاست­های مخصوص دسته بندی می­شود صادرات بخش مهمی از رویکرد کشور بنین است و در نهایت موقعیت را بررسی می­کند منابع مالی در این کشور می­بایست زیر نظر دولت بررسی شده باشد و رویکرد منابع مالی نیز بهبود داشته است. صادرات و اقتصادی دو بخش وابسته به هم هستند و زیر نظر هم ارزیابی می­شوند.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بنین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بنین

در زیر لیستی از موقعیت کشور بنین در راستای تولیدات ناخالص داخلی و سرانه در بخش­های مختلف اعلام شده است مشخص است که رتبه­های جهانی این کشور در زمینه بهترین سیاست­های مشخص ارزیابی شده است این کشور تولیدات ناخالص را بسیار واقعی در نظر گرفته و به رشد رسیده است.

بنین تولید ناخالص داخلی

گذشته

قبلی

بالاترین

پایین ترین

واحد

 

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه

7.60

7.60

9.95

-4.90

در صد

 

تولید ناخالص داخلی

10.36

9.25

10.36

0.23

USD - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی سرانه

896.30

862.10

896.30

503.60

USD

 

تولید ناخالص داخلی سرانه PPP

2151.50

2069.30

2151.50

1462.70

USD

 

تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت

4629.70

4323.80

4629.70

490.10

XOF - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی از کشاورزی

983.50

900.20

983.50

180.00

XOF - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی از ساخت

1012.80

943.50

1012.80

63.20

XOF - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی از معادن

15.90

15.00

15.90

-9.00

XOF - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی

330.00

314.00

330.00

45.90

XOF - میلیارد

 

تولید ناخالص داخلی از خدمات

1696.10

1593.00

1696.10

171.00

XOF - میلیارد

 

 

 

 

بنین تجارت

گذشته

قبلی

بالاترین

پایین ترین

واحد

 

موازنه تجاری

-164.98

-363.77

-8.30

-679.56

CFA - فرانک - میلیارد

 

حساب جاری

-927.31

-808.84

10.55

-927.31

USD - میلیون

 

حساب جاری به تولید ناخالص داخلی

-10.80

-11.20

0.66

-29.75

در صد

 

واردات

349.28

514.33

744.61

27.40

CFA - فرانک - میلیارد

 

صادرات

184.30

150.56

184.30

0.80

CFA - فرانک - میلیارد

 

شاخص تروریسم

0.00

0.00

0.46

0.00

 

 

 

 

نوع حکومت و ساختار سیاسی بنین

نوع حکومت و ساختار سیاسی بنین

حکومت سیاسی در کشور بنین به صورت راست جمهوری است یعنی رئیس جمهور در این کشور ریاست حکومت و ریاست دولت را در دست دارد البته این رویکرد در گذشته به ندرت دیده شده است اما امروزه موقعیت سیاسی در کشور بنین دسته بندی شده و مشخص است که رئیس جمهور در کشور بنین باید بر اساس حکومت سیاسی یک سری شرایط را بررسی کرده باشد. در فضای قانون گذاری مشخص است که تعیین قانون بین دولت و مجلس صورت می­گیرد و هیچ یک به تنهایی نمی­توانند موقعیت قانونمندی برای کشور بنین فراهم سازند از سوی دیگر در فضای سیاسی این کشور قوه قضاییه نیز دیده می­شود قوه قضاییه از مجلس و دولت مستقل است و فعالیت وی به صورت رسمی دنبال می­شود رویکرد قوه قضاییه بر اساس موقعیت سیاسی بررسی شده است سیاست­های حکومتی در این کشور دسته بندی می­شود در این کشور برخی از موقعیت سیاسی هستند که اجازه می­دهند دولت بتواند در این راستا به رشد برسد رشد اقتصادی برای دولت دسته بندی می­شود وضعیت سیاسی در کشور بنین به واسطه رویکردهای علمی دسته بندی شده است. سیاست در کشور بنین می­بایست قابل رویت باشد از سوی دیگر این کشور ساختار سیاسی را دسته بندی کرده است و البته که موقعیت سیاسی می­بایست زیر نظر گروه­های تحلیلگر سیاسی دنبال شده باشد حکومت­های سیاسی در این کشور اغلب وابسته به شرایط خاصی هستند مشخص است که در موقعیت سیاسی این کشور در صدد است که ساختار مشخص را دنبال کند حکومت و سیاست هر یک می­بایست دو لاین قابل قبول باشد و زیر نظر دولت بررسی می­شود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ بنین

پایتخت و 9 شهر بزرگ بنین

شهر کوتونو پایتخت اقتصادی و بزرگترین شهر این کشور محسوب می­شود که اغلب نهادهای دولتی در این شهر قرار دارند مشخص است که پایتخت رسمی این شهر به واسطه موقعیتی که دارد دسته بندی می­شود این شهر دارای سیاست­های خوبی در بخش جنوب خاوری است و در بین اقیانوس­های اطلس و دریاچه نوکوئه قرار دارد مشخص است که این بندرگاه توانسته موقعیت منطقه­ای خوبی داشته باشد.

پاراکو یک شهر بزرگ در استان بورگو است پاراکو در لیست شهرهایی قرار دارد که مردم آن بسیار مهربان هستند موقعیت این شهر به واسطه سیاست­های مخصوص دنبال می­شوند پاراکو به طور کلی موقعیت منطقه ای خوبی دارد و در لیست شهرهایی قرار دارد که قرار است زیر نظر دولت بررسی شود از سوی دیگر این شهر دارای موقعیت زمانی خوبی است و یک شهر بزرگ با موقعیت گردشگری بی نظیر است.

کندی یکی از شهرهای مهم کشور بنین است که در استان آلیبوری قرار دارد این شهر دارای موقعیت تاریخی بسیار خوبی است و در سال 1992 بیشترین جمعیت خود را داشته است این شهر به واسطه ارتفاع 291 متر از سطح زمین ارزیابی می­شود موقعیت این شهر دقیق و قابل رویت است و در لیست شهرهایی قرار دارد که مردم آن در صدد هستند موقعیت ارتفاعی شهر را بررسی کرده باشند این شهر دارای تراکم جمعیت مشخصی است موقعیت شهر دسته بندی شده است و رویکرد دقیق آن به منظور سیاست­های واقعی بررسی می­شود این شهر در سال­های اخیر بهتری موقعیت را برای سیاست­های اقتصادی داشته است البته که موقعیت اقتصادی آن نیز قابل بررسی است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بنین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بنین

موقعیت مالیات بر فروش در این کشور به بالاترین حد خود یعنی 20 درصد رسیده ست موقعیت فروش در این کشور به واسطه سیاست­های مالیاتی ارزیابی می­شود دولت در صدد است که موقعیت مالیاتی در کشور بنین را بررسی نماید و کاهش رویکرد را شامل شود نرخ مالیت بر فروش در این کشور در دوره­های قبلی 18.00 درصد بوده است سیاست­های مالیاتی بیش از 7 درصد تغییر می­کند و برخی از موقعیت­های اقتصادی در کشور بنین وجود دارد که سطح مالیاتی را بهبود می­دهد این کشور توانسته به نسبت قبل دوره های بهتری را شامل شود اینطور که مشخص است موقعیت مالیاتی می­بایست بر اساس نوع شرکتی که به ثبت رسیده است ارزیابی شده باشد.

به جدول زیر توجه کنید در این جدول به صورت رسمی موقعیت دقیق رویکرد رقابتی و وضعیت فساد مالی بر اساس سیاست­های تکنولوژی موجود رویت می­شود بنابراین در این کشور ثبت شرکت باید واسطه بندی شده باشد البته که تجارت یک سیاست خنثی در کشور بنین است و قرار است موقعیت سیاسی این کشور به واسطه فضای تجاری با تغییراتی همراه باشد.

 

بنین تجارت

گذشته

قبلی

بالاترین

پایین ترین

واحد

 

سرعت اینترنت

1516.62

1641.59

1641.59

164.95

KBps

 

آدرس های IP

5580.00

5652.00

6405.00

1243.00

IP

 

آسانی کسب و کار

149.00

153.00

175.00

149.00

 

 

استفاده از ظرفیت

76.30

60.40

78.30

46.90

در صد

 

شاخص رقابتی

45.82

44.40

45.82

3.42

امتیاز

 

رتبه رقابتی

125.00

123.00

130.00

103.00

 

 

شاخص فساد مالی

40.00

39.00

40.00

25.00

امتیاز

 

رتبه فساد مالی

85.00

85.00

121.00

77.00

 

 

تولید صنعتی

19.40

10.70

48.80

-29.20

در صد

 

 

عجایب بنین

عجایب بنین

موزه دا سیلوا در لیست جاذبه­های توریستی بی نظیر کشور بنین است این موزه در پایتخت این کشور قرار دارد و یک موقعیت تاریخی و میراثی خاص است این موزه به طور کلی ساختاری با یک ساختمان قرون وسطایی است و البته که آثار برزیلی داخل آن بسیار عجیب هستند این موزه برای کسانی که قصد دارند از عجایب کشور بنین دیدن کنند بسیار عالی است.

مجسمه یادبود ستاره قرمز در مرکز شهر کوتونو قرار دارد این مجسمه به دوره مارکسیستی باز می­گردد و بزرگترین بنا در کل کشور محسوب می­شود که قدمت آن به سال 1975 باز می­گردد این مجسمه دیدنی و بسیار جذاب است و شهرت زیادی دارد.

پل آنسین یکی از مکان­های دیدنی خوب در کشور بنین است که رای موقعیت تجاری مورد استفاده قرار می گیرد این پل دارای یک نقطه عطف بسیار زیبایی است و سبب شهرت بالای آن شده است. برای بازدید از این پل باید ساعت خاصی را انتخاب کنید و البته که بسیار مواظب باشید.

خلاصه تاریخ بنین

خلاصه تاریخ بنین

کشور بنین از پادشاهی داهومی ایجاد شده و در واقع داهومی یک گروه سلطان نشینی بوده است که به سده هفتم وابسته است این منطقه دارای موقعیت منطقه­ای وسیعی است و وسعت زیادی دارد اینطور که مشخص است اسیران جنگلی در این کشور مشهور به برده­های اروپایی هستند و مشخص است که یک دژ قدیمی پرتغالی در این کشور رویت شده است که وابستگی زیادی به تاریخ آن دارد این دژ امروزه یک موزه محسوب می­شود و وابسته به دوران تجارت برده­ها است. از سده هجدهم امپراتوری داهومی فروپاشی شد و اینطور بود که موقعیت این منطقه زیر سوال رفت و در نهایت بخش­های بزرگی است این کشور در کنترل گروه­های دیگر درآمد مشخص است که در این کشور موقعیت منطقه­ای اهمیت زیادی دارد. در تاریخ این کشور هنوز هم سیاست­های واقعی رویت شده است و شرایط خودمختاری را شامل می­شود.

خلاصه ای از جغرافیای بنین

خلاصه ای از جغرافیای بنین

کشور بنین در گذشته داهومی نامیده شده است این سرزمین کوچک است و بین نیجریه و توگو قرار دارد اینطور که مشخص است این کشور دارای مساحت 112.622 کیلومتر مربعی است و از سمت شمال به کشور نیجر و از سمت شرق به نیجریه وصل می­شود این کشور از سمت غرب نیز به توگو وصل شده است. کشور بنین به صورت یک نوار باریک است که از خلیج بنین به سوی شمال کشیده شده است در شمال غرب این کشور کوه آتاکورا قرار دارد. در بخش شمال شرقی این کشور جلگه­هایی دیده می­شود که به دره نیجر روانه شده است. کشور بنین دارای فلات­های مرکزی بوده و به منطقه کم ارتفاع حاصلخیزی در جنوب منتهی می­شود این کشور در پشت جلگه­ای ساحلی قرار دارد و به طور کلی باریک­های مردابی را شامل می شود.

آب و هوای کشور بنین گرم و مرطوب است در بخش جنوبی این کشور باران­های بسیاری دیده می­شود و وضعیت آب و هوایی در این بخش استوایی به نظر می­رسد با حرکت به سمت شمال این کشور از مقدار بارندگی کم می­شود به طور کلی پوشش گیاهی بخش­های شمالی و جنوبی کشور بنین با هم فرق زیادی دارند و موقعیت هر بخش از بخش دیگر متمایز است. کوتونو یکی از شهرهای مهم کشور بنین محسوب می شود این شهر موقعیت خوبی دارد و در تقسیمات کشوری ، کشور بنین دارای 12 استان است. این کشور دارای رودهای مهمی است که به بخش کشاورزی کم زیادی کرده­اند و موقعیت خوبی را فراهم ساخته­اند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بنین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بنین

جایمن هانسو یک هنرپیشه اهل کشور بنین است که در سال 1989 توانسته آغاز خوبی در فضای سینمایی داشته باشد او در فیلم الماس خونین و گلادیاتور به رشد خوبی رسیده است او بسیار سریع و خشن نقش بازی می­کرد و مشهور به یک بازیگر جدی اما شوخ است او توانسته به صورت جدی موقعیت علمی و ادبی خوبی داشته باشد.

ازاک دو بانوله نیز یک بازیگر اهل کشور بنین است که نقش آفرینی وی به نسبت سایر افراد بسیار ایده آل است او توانسته موقعیت هنرپیشگی را بهبود دهد در این زمینه وی به صورت واقعی به رشد رسیده است و البته که مشاهیر علمی و ادبی خوبی را شامل می­شود موقعیت بازیگری وی در دوره­های مختلف دسته بندی شده است و نیاز است که مشاهیر علمی برای وی بررسی شود.

در لیست مشاهیر علمی که در کشور بنین دیده می­شود برخی از مشاهیر هستند که می­توانند رویکرد واقعی علمی را در صدد داشته باشند موقعیت این مشاهیر دقیق است.

کشورها و مناطق وابسته بنین

کشورها و مناطق وابسته بنین

کشور بنین در غرب آفریقا قرار گرفته است این کشور توانسته تا سال 975 با نام داهومی فعالیت خود را ادامه دهد اما پس از دوره­ای موقعیت این کشور تغییرات زیادی داشته است. کشور بنین از سمت غرب با توگو و از سمت شرق به نیجریه همسایه است این کشور از سمت شمال با بروکینافاسو و از سمت جنوب نیز ساحل کوچکی است که در کنار خلیج بنین قرار دارد مشخص است که این کشور به واسطه یک سری مسائل تحت اشغال گروه­های دیگر قرار گرفته است.

پایتخت کشور بنین پورتو نووو است که مقر دولت در شهر کوتونو قرار دارد در تاریخ کشور بنین مشخص است که در سال 1892 این کشور تحت سلطه فرانسه بوده است و برای ارزیابی استقلال این کشور موقعیت آن برای سال 1960 ارزیابی شده است. در 12 سال اول پس از استقلال درگیری­ها و یک سری خشونت های قومی زیاد شده است موقعیت این کشور دسته بندی شده است و البته که یکی از بهترین کشورهایی است که مردم به واسطه موقعیت آن را مورد حمایت قرار می­دهند این کشور در راستای درگیری­های صورت گرفته به رویکرد دقیق­تری رسیده است پایتخت کشور بنین به واسطه موقعیتی که دارد دسته بندی می شود اغلب بخش­های این کشور می­تواند در درگیری­های موجود قابل قبول به نظر رسیده باشد. موقعیت کشور می­تواند بر اساس مناطقی که زیر نظر گرفته می­شود ارزیابی می­شود کشور بنین در لیست کشورهایی قرار دارد که دولت در صدد است آن را دسته بندی کند و موقعیت منطقه­ای آن را تغییر دهد.

فرهنگ مردم بنین

فرهنگ مردم بنین

جمعیت کشور بنین به بیش از 8 میلیون نفر می­رسد اینطور که مشخص است بیشتر مردم این کشور در رده سنی 7 الی 17 سال هستند و جوانان گروه­های اصلی فرهنگی کشور بنین محسوب می­شوند این موقعیت سبب شده است مردم کشور بنین مردمانی شاد باشند همیشه بخندند و شادی در این کشور هزینه زیادی در بر می­گیرد اینطور که مشخص است امید به زندگی برای بانوان در کشور بنین در حدود 63 سال است و برای آقایان نیز به مرز 58 سال رسیده است به طور کلی در فرهنگ این کشور عدم رعایت موارد بهداشتی به خصوص در فضای آب و غذای آلوده دیده می­شود و این رویکرد سبب مرگ افراد زیادی نیز شده است از سمت دیگر در فرهنگ این کشور بیش از 42 درصد از مردم مسیحی هستند و 24 درصد نیز مسلمان هستند این رویکرد سبب شده است که موقعیت مذهبی کشور بنین اهمیت زیادی داشته باشد مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می­کنند اما یک سری لهجه­های محلی نیز در این کشور به وضوح استفاده می­شود در هر صورت در کشور بنین فرهنگ زندگی در سطح متوسط قرار دارد. ارتباطات در این کشور اهمیت زیادی دارد مثلاً روزنامه بسیار مهم است و یک روزنامه نگار نیز درآمد خوبی خواهد داشت مشخص است که روزنامه نگاری در یک فضای دقیق و درست اقتصادی ارزیابی می­شود و افرادی که روزنامه نگاری را دنبال کرده­اند در این زمینه موفق هستند روزنامه نگاری در لیست شغل­های خوب این کشور است.

پیشرفت در بنین

پیشرفت در بنین

رویکرد وارداتی در کشور بنین تغییرات زیادی داشت است در واقع تولید مواد غذایی در کشور بنین در ابتدا بسیار ضعیف بوده و این موضوع دردسرهای زیادی ایجاد کرده است امروزه با توجه به فضای وارداتی محصولات مواد غذایی ارگانیک این کشور به خوبی توانسته موقعیت دقیق واردات را بررسی کرده باشد مشخص است که واردات و همینطور کالاهای اساسی در کشور بنین می­بایست در فضای درست اقتصادی به رشد رسیده باشد از سمت دیگر یک سری محصولات پتروشیمی تولید شده در کشور بنین در شرایط خوب قرار نداشته و امروزه موقعیت محصولات پتروشیمی به نسبت گذشته با تغییراتی همراه بوده است محصولات پتروشیمی که در کشور بنین وارد می­شود به طور دقیق دسته بندی شده و موقعیت این محصولات ارزیابی می­شود آن طور که مشخص است واردات یکی از بهترین پیشرفت­های کشور بنین محسوب شده است و توانسته موقعیت واردات را بهتر از قبل در نظر بگیرد دولت در صدد است که موقعیت دانشگاهی در کشور بنین را به رشد زیادی برساند در این راستا تا حدودی نیز موفق بوده است البته که محصولات وارداتی باید دسته بندی شده باشند و رویکرد دقیق هر دسته به نسبت دسته قبل مشخص باشد در این کشور واردات و صادرات از بخش­های مهم محسوب می­شوند موقعیت صادراتی می­توانند بر اساس دوره­های آماری دسته بندی شده باشد صادرات و واردات هر دو سیاست­های مخصوصی هستند و زیر نظر دولت بررسی می­شوند کالاهای اساسی در این کشور پیشرفته­تر از قبل بوده و می­تواند یک موقعیت دقیق علمی را بررسی کرده باشد در هر صورت صادرات در این کشور بیشتر در زمینه بادام هندی است که گردش اقتصادی بالایی شکل داده است. موقعیت صادرات وارد غذای دریایی در کشور بنین خوب است و نیاز به ارزیابی بالایی ندارد این کشور سهم اقتصادی خود را تعیین کرده است و رشد بهتری را شامل می­شود.

 

قوانین عمومی در بنین

قوانین عمومی در بنین

در کشور بنین یک سری قوانین مشخص برای زندگی دیده می­شود که عبارت است از:

1-    در این کشور هیچ کس در زمان صرف صبحانه به فرد دیگری صحبت نمی کند.

2-    مردم سعی می کنند زیر نظر والدین خود یک تصمیم بگیرند.

3-    کودکان باید تا سن مشخصی فقط شادی و بازی کرده و اجازه کار ندارند.

4-    در کشور بنین اصراف یک جرم محسوب می شود.

5-    افرادی که بودجه مالی بالایی دارند مالیات بیشتری پرداخت می کنند.

6-    مردم در صدد هستند با فامیل خود ازدواج کنند.

7-    عدم فرزندآوری در این کشور به ندرت دیده می شود و مردم علاقه به فرزند دارند.

8-    مردم به حجاب کشور بنین اهمیت می­دهند.

9-    زبان کشور بنین فرانسوی است اما زبان­های ترکیبی نیز قابل قبول هستند.

10-  در طراحی پرچم کشور بنین استفاده از برخی از رنگ­ها ممنوع است.

 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021