x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کشور بولیوی

بولیوی

کشور بولیوی در منطقه مرکزی آمریکای جنوبی ، بین 57 ° 26'- 69 ° 38'W و 9 ° 38'-22 ° 53'S واقع شده است. با مساحت 1،098،581 کیلومتر مربع (424،164 مایل مربع) ، بولیوی بیست و هشتمین کشور بزرگ جهان و پنجمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی که از طریق بخش هایی از گران چاکو ، پنتانال و تا آنجا از آند مرکزی امتداد دارد. اقتصاد بولیوی الگوی تاریخی تمرکز تک کالایی را داشته است. از نقره گرفته تا قلع و کوک ، بولیوی تنها دوره های متنوع تنوع اقتصادی را تجربه کرده است. بی ثباتی سیاسی و توپوگرافی دشوار تلاش های خود را برای مدرن سازی بخش کشاورزی محدود ساخته است. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bolivia عربی: بوليفيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: 34 زبان دیگر
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: بولیویانوی بولیوی معادل با 0.15 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00591
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 79
 • پایتخت: سوکره
 • زبان های رسمی: اسپانیایی، کچوا، آپمارا، گوارانی
 • جمعیت: بیش از 11.05 million در سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT-4)
 • دامنه اینترنتی: bl.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 37.51 billion USD

سفر به بولیوی

فصل خشک در بولیوی فصل پرباری است زیرا آسمانهای شفاف و باران کم باران باعث می‌شود گردشگران بتوانند پیاده روی خوبی کنند. بهترین ماه‌ها برای ماجراهای در فضای باز از ماه مه تا آگوست است که احتمال باران منفی است. نکته منفی این است که در این زمان از سال می‌تواند در ارتفاعات سرد شود. بیشتر هتل های بولیوی دارای گرمایشی نیستند ، بنابراین حتما لباس های گرم زیادی را بسته بندی کنید. این مهمترین اهمیت در سفرهای یک شب که با اتوبوس های بدون عایق و عایق بندی شده است دارید. دولت بولیوی در صورت مسافرت از کشوری که دارای خطر تب زرد است ، نیاز به اثبات واکسیناسیون تب زرد دارد . وزارت بهداشت بولیوی همچنین اظهار داشت که کلیه مسافرانی که به مناطق خطرناک تب زرد مراجعه می‌کنند ، باید اثبات واکسیناسیون تب زرد را داشته باشند .

سفر به بولیوی

زندگی در بولیوی

ویزاهای هدف خاص برای کسانی که مایل به سفر به بولیوی هستند و به هر منظور غیر از گردشگری نیاز است. ویزای هدف خاص از طرف کسانی که قصد دارند درگیر مشاغل ، تحصیلات ، کار با حقوق و دستمزد شوند ، طبق قانون بولیوی و هرگونه فعالیت قانونی دیگر که به گردشگری مربوط نمی شود ، ازدواج کنند. ویزاهای هدف خاص پس از ارسال درخواست تمدید به اداره مهاجرت در بولیوی 30 روز اعتبار دارند و قابل تمدید هستند. هنگام درخواست یک نامه ، نامه معرفی لازم است که باید هدف خاص سفر ، تاریخ سفر را بیان کند و هزینه ها توسط شرکت یا مؤسسه ارسال کننده یا میزبان تأمین شود. این الزامات برای مدیران تجاری ، خدمه فیلم ، مبلغین ، کارگران داوطلبانه و غیره اعمال می شود. یک سری تشابهات فرهنگی در بولیوی دیده می شود که به طور کلی موقعیت این کشور را شامل شده است مثلاً استفاده از کلمه لطفا در این کشور و در ایران بسیار دیده می‌شود. معیارهای فرهنگی در این منطقه رویکرد خوبی را شامل شده است.

زندگی در بولیوی

مهاجرت به بولیوی

بولیوی در گزارش بانک جهانی تجارت جهانی کار در سال 2020 ، رتبه 150 از 190 کشور جهان را به خود اختصاص داده است. با کسب شش مقام نسبت به سال گذشته. با این حال ، حتی اگر دولت بولیوی اظهار داشته باشد که دوست دارد FDI بیشتری جذب کند ، اما برای این کار اندک انجام داده است. یکی از مهمترین سیاست هایی که برای جذب سرمایه گذاری وضع شده است تصویب قانون سرمایه گذاری در سال 2014 است که می گوید هر وزارتخانه مشوق هایی برای سرمایه گذاری خاص بخش فراهم می‌کند ، تصریح می‌کند که دولت می تواند سرمایه گذاری را در بخش های خاصی که به سهم خود مشارکت می‌کنند تشویق کند. بولیوی بیش از 8 میلیارد دلار کالا و خدمات در سال 2017 صادر کرده است که مقصد های صادراتی برتر از جمله برزیل (1.41 میلیارد دلار در سال 2017) ، آرژانتین (1.24B دلار آمریکا) ، کره جنوبی (574 میلیون دلار آمریکا) ، هند (552 میلیون دلار آمریکا) ) و ایالات متحده (542 میلیون دلار آمریکا. بنزین گازی 32.1 درصد از کل صادرات کشور را نشان می‌دهد . توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و بطور خاص هدف آن ارتقاء سرمایه گذاری در اکتشاف و بهره برداری از هیدروکربن ها است.

مهاجرت به بولیوی

تحصیل در بولیوی

بولیوی در مجموع 50 دانشگاه دارد اما سیستم آموزش مدرسه بولیوی از بسیاری جهات دارای نقص است. زمان مدرسه به 2 شیفت (صبح و بعد از ظهر) تقسیم می‌شود بنابراین همه چیز فشرده می شود و زمان کمی برای چیزهایی وجود دارد که باعث می شود آموزش لذت بخش باشد. مدارس دولتی کمبود بودجه و در مرمت ضعیف نیز هستند. 6 سال اول در دبستان رایگان و از نظر تئوری اجباری است ، اگرچه در عمل تقریباً 20٪ از کودکان هیچ سودی دریافت نمی‌کنند. تأمین اجتماعی برای ساکنانی که به طور فعال در کشور کار می‌کنند و پرداخت های آنها الزامی است ، برقرار است. در سال 2010 قانونی جدید به تصویب رسید که مهاجران باید پرداخت های تأمین اجتماعی را انجام دهند. این سیستم پرداخت دوگانه که کارفرمایان و کارمندان هر دو در آن سهیم هستند ، پس اندازهایی را فراهم می‌کند که می‌تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی در برخی از امکانات کشور را تأمین کند.

تحصیل در بولیوی