x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کیپ ورد

کیپ ورد

پرایا پایتخت و بزرگترین شهر در کشور کیپ ورد محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی در اقیانوس اطلس قرار دارد و البته که در غرب سنگال قرار گرفته است. این کشور به طور کلی موقعیت اقتصادی بالایی ندارد اما توانسته به واسطه موقعیت جغرافیایی خود در شهرسازی بسیار رشد نماید. پرایا از جمله شهرهای خوب کشور کیپ ورد محسوب می‌شود و رویکرد دقیق و قابل دفاعی را شامل می‌شود. این کشور مشخص است که موقعیت شهری بالایی را در بر می‌گیرد. از دیگر شهرهای مهم در کشور کیپ ورد می‌توان به میدنلو اشاره کرد این شهر در زمینه تولید محصولات پوشاک بسیار رشد داشته است، پوشاک در این شهر در رده بندی‌های اصلی ارزیابی می‌شود مشخص است که پوشاک می‌تواند سیاست‌های اقتصادی بالایی داشته باشد. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کیپ ورد به میزان 709/3 میلیارد دلار است به طوریکه در این کشور در حدود 120 هزار نفر نیروی کار وجود دارد مشخص است که وضعیت نرخ بیکاری در این کشور امروزه به 21 درصد رسیده است و 30 درصد از مردم زیر خط فقر هستند. مشخص است که رویداد اقتصاد و منابع مالی این کشور در رده بندی‌های مشخصی دنبال شده است. اینطور که مشخص است محصولات وارداتی این کشور به نسبت محصولات صادراتی رتبه کمتری دارند در هر صورت محصولات صادراتی کشور کیپ ورد بیشتر در زمینه سوخت و کفش و پوشاک و ماهی هستند. وضعیت کشور کیپ ورد در زمینه نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در حدود 13.60 درصد بوده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Cape Verde عربی: الرأس الأخضر
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نخست وزیری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: اسکودوی
 • پیش شماره تلفن: 00238
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 45
 • پایتخت: پاریا
 • زبان های رسمی: پرتغالی
 • جمعیت: بیش از 546.388 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-1)
 • دامنه اینترنتی: .cv
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.754 billion USD

سفر به کیپ ورد

آب و هوا در کشور کیپ ورد در تمام سال به قدری معتدل و خشک است که جزایر کشور کیپ ورد اغلب "جزایر تابستان ابدی" نامیده می‌شوند. این مجمع الجزایر با نه جزیره مسکونی در اقیانوس اطلس متعلق به ایالت جزیره آفریقایی کیپ ورد است. در تمام طول سال‌، جمهوری کابو ورد‌، همانطور که رسماً خوانده می‌شود. بازدیدکننده‌هایی از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. آب و هوای اقیانوسی خفیفی دارد که با باد تجارت شمال شرقی ترکیب می‌شود. همانطور که از جدول آب و هوا در زیر می‌بینید، در این کشور رطوبت و بارندگی بسیار کم است. در جزایر محبوب کیپ‌ورد شهرهای سال، بوآ ویستا یا سانتا ماریا متوسط ​​دما در طول سال بین 23 تا 30 درجه سانتیگراد است. با این وجود بهترین زمان سفر برای جزایر کیپ ورد هنوز هم می‌تواند برای شما انتخاب شود. کیپ ورد چهار فصل ندارد‌، فقط دو فصل دارد: فصل بادی (Tempo das Brisas) از اواسط اکتبر تا اواسط ژوئیه و فصل بارانی (Tempo das chuvas) از اواسط اوت تا اواسط اکتبر که داغترین فصل نیز در همان زمان است. اما احتمال باران حتی در فصل بارانی هم کم  است. بنابراین‌، اساساً تمام ماه‌های سال برای یک تعطیلات خوب در کیپ ورد مناسب است. در داخل Torre de Belém‌، جذاب‌ترین موزه Mindelo نمایشی از تاریخ سائو ویسنته‌، از نقش این جزیره در تجارت مثلث گرفته تا نهنگ در اواخر قرن 19 ارائه می‌دهد.

سفر به کیپ ورد

زندگی در کیپ ورد

از نظر زمین شناسی، جزایر کیپ ورد، با مساحت ترکیبی کمی بیش از 4،033 کیلومتر مربع (1.557 مایل مربع)، عمدتاً از سنگهای آذرین تشکیل شده‌اند که ساختارهای آتشفشانی و بقایای پیروکلاستیک شامل اکثریت کل حجم مجمع الجزایر هستند. سنگهای آتشفشانی و پلوتونیک کاملاً اساسی هستند. مجمع الجزایر یک استان پتروگرافی سودا قلیایی است، با یک جانشینی نفتی مشابه آنچه در سایر جزایر ماکارونزیایی یافت می‌شود. ناهنجاری‌های مغناطیسی که در مجاورت مجمع الجزایر مشخص شده‌اند نشان می‌دهد که سازه‌های تشکیل دهنده جزایر قدمت 125-150 میلیون سال دارند: این جزایر از 8 میلیون (در غرب) تا 20 میلیون سال (در شرق) قدمت دارند. قدیمی‌ترین صخره‌های در معرض در مائو و شبه جزیره شمالی سانتیاگو رخ داده است و گاوهای بالشی 128-131 میلیون ساله است. اولین مرحله آتشفشانی در جزایر در اوایل میوسن آغاز شد و در اواخر این دوره یعنی زمانی که جزایر به حداکثر اندازه خود رسیدند، به اوج خود رسید. آتشفشان تاریخی (در شهرک انسانی) به جزیره فگو محدود شده است. کیپ ورد سالانه با تأمین هزینه کمک‌های خارجی و حواله‌های مهاجران، کسری تجاری بالایی را متحمل می‌شود. حواله‌ها بیشتر از 20٪ تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهند. اصلاحات اقتصادی که توسط دولت دموکراتیک جدید در سال 1991 آغاز شده است، با هدف توسعه بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای متنوع‌سازی اقتصاد انجام می‌شود.

زندگی در کیپ ورد

مهاجرت به کیپ ورد

کشور کیپ ورد در رابطه با بازار ملک خود بارهای سختی را تحمل کرده است، اما اخیراً شاهد افزایش قابل توجهی تقاضا بوده و این موضوع نشان خود را به عنوان مکانی بسیار جالب برای سرمایه‌گذاران جهانی در نظر گرفته است. تمام سرمایه‌گذاری‌ها در کیپ ورد در Escudo انجام می‌شود‌، پول محلی در حالی که بازده با GBP پرداخت می‌شود - علیرغم اینکه این کشور مستعمره سابق پرتغالی است و عمدتا با یورو فعالیت می‌کند. اگرچه کیپ ورد بیشتر از آنچه در آستانه استقلال، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و سایر مراکز بهداشتی درمانی بیشتری دارد، اما این تنها بخشی از دلایل دستاوردهای آن است. سیاست‌گذاران این کشور نگاه گسترده‌تری به بهداشت و توجه به اطمینان از دسترسی جهانی به مراقبت‌های بهداشتی و ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی اولیه دارند.  شرایط ویزا برای شهروندان کیپ وردی: محدودیت ورود اداری توسط مقامات سایر ایالت‌ها است که بر روی شهروندان کیپ ورد قرار دارند . از تاریخ 2 ژوئیه سال 2019 ، شهروندان کیپ وردی بدون دسترسی به ویزا یا ویزا در هنگام ورود به 65 کشور و سرزمین، وی را مطابق با شاخص گذرنامه هنلی‌، گذرنامه کیپ وردان 79 کشور را از نظر میزان آزادی سفر (گره خورده با گذرنامه از اوگاندا رتبه‌بندی کردند.

مهاجرت به کیپ ورد

تحصیل در کیپ ورد

آموزش دبستان در کشور کیپ ورد بین سنین 6 تا 14 سال و برای کودکان 6 تا 12 سال رایگان است. در سال 1997‌، میزان ثبت‌نام ناخالص اولیه 148.8 درصد بود.  میزان حضور در مدارس ابتدایی از سال 2001 برای کیپ ورد در دسترس نیست.  در حالی که میزان ثبت‌نام نشانگر میزان تعهد به آموزش است‌، اما همیشه نشانگر مشارکت کودکان در مدرسه نیست. کتاب‌های درسی برای 90 درصد از کودکان مدرسه فراهم شده است‌، و 90 درصد معلمان در دوره آموزش در بخش خدمت معلمان شرکت کرده‌اند. میزان سواد از سال 2010 از 75 تا 80 درصد و بالاترین میزان در کل غرب آفریقا در جنوب صحرای جنوبی است. بورسیه‌های تحصیلی مارشال پاپوورث برای کشورهای در حال توسعه آزاد است. این بورس تحصیلی به برنامه‌های کارشناسی ارشد، دوره کوتاه مدت آموزش و پرورش در زمینه کشاورزی، دامداری، توسعه روستایی، ارتباطات، جنگلداری، مدیریت آفات، آنتولوژی، فناوری برداشت، مدیریت پروژه، حیوانات اختصاص داده می‌شود. علوم دانشگاه Aberystwyth، دانشگاه Cranfield، دانشگاه Bangor، دانشگاه Harper Adams ، University of Reading ، College Writtle University را شامل شده و مهلت این بورس تحصیلی آوریل 2020 (سالانه) است. Universidade de Santiago (مخفف: US) یک دانشگاه خصوصی در کیپ ورد است. پردیس اصلی در Assomada (زیر مجموعه Bolanha) است که در وسط جزیره سانتیاگو واقع شده است.

تحصیل در کیپ ورد