x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

شیلی

کشور شیلی یکی از کشورهای آمریکا جنوبی محسوب می‌شود و پایتخت آن شهر زیبای سانتیاگو است. این کشور در حاشیه میان کوه‌های رشته‌کوه آند در بخش شرق اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور دارای مرزهای مشترک زیادی است و مساحت آن نیز در وضعیت 756 کیلومتری ارزیابی می‌شود. به طور کلی طبق سرشماری‌های صورت گرفته جمعیت این کشور بیش از 19 میلیون نفر است. زبان رسمی در کشور شیلی اسپانیولی است، واحد پول این کشور پزوی شیلی است و از نظر زمانی این کشور 6 ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. آب و هوای کشور شیلی به طور کلی بسیار متنوع است. در کشور شیلی محصولات صادراتی زیادی دیده می‌شود که شامل مس و میوه و کاغذ هستند، تولید کاغذ در کشور شیلی یک بخش اقتصادی بسیار معتبر است به طوری که بهترین و مرغوب‌ترین جنس کاغذ در این کشور عرضه می‌شود. صادرات کاغذ از کشور شیلی به کشورهایی مانند آمریکا و ژاپن و هلند یکی از بهترین شرایط گردش سرمایه در کشور شیلی محسوب می‌شود کاغذ در این کشور عملکرد اقتصادی دقیقی دارد مردم در این کشور کاغذ را یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی می‌دانند و فضای چاپ در کشور شیلی نیز رونق زیادی دارد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Chile عربی: تشيلي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: آلمانی، انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزوی شیلی 0.0013 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 0056
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 160
 • پایتخت: سانتیاگو
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از19 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT- 3)
 • دامنه اینترنتی: .cl
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 298.20 میلیارد دلار USD

سفر به شیلی

سفر به شیلی، سفر به کشوری طولانی و باریک است که در حاشیه غربی آمریکای جنوبی امتداد دارد. شیلی Chile، دارای بیش از 6000 کیلومتر نوار ساحلی با اقیانوس آرام بوده و تمامی مرز غربی این کشور را اقیانوس آرام در برگرفته است. در مرز شمال با کشور پرو، در مرز شمال شرق با کشور بولیوی، در مرز شرقی با کشور آرژانتین همسایه است و در منتهی نقطه جنوبی کشور، مرزی با گذرگاه دریک دارد. خط مرزی ساحلی کشور شیلی با اقیانوس آرام جنوبی درازای ۶۴۳۵ کیلومتری دارد. در تاریخ سفر به شیلی می­خوانید،  اولین ساکنین شیلی مردمان سرخپوست در ده هزار سال پیش بودند و حکومت اینکاها برخی نواحی این کشور را در برگرفته بود. در قرن 15 میلادی اروپائیان به این کشور روی آوردند و پس از بروز جنگهایی با مردم بومی، سرانجام به توافق رسیده و مبادلات تجاری بین ایشان برقرار گردید. یکی از با اهمیت ترین وقایع کشور شیلی، کودتای پینوشه در سال 1973 بود که بر علیه آلنده رهبر حزب کمونیست انجام گردید که در تاریخ سفر به شیلی می‌خوانید پس از آن دوران جنگ سرد آغاز گردید.

سفر به شیلی

زندگی در شیلی

کشور شیلی در لیست کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد و با وجود فضای بیابانی گسترده‌ای که دارد یکی از بهترین کشورهایی است که مردم علاقه به بازدید از آن دارند. فضای سبز این کشور بسیار رشد داشته است و جنگل‌ها با نظافت و نظارت قوی خود به بهترین شکل برای گردشگری مناسب است. سانتیاگو پایتخت کشور شیلی است و به طور کلی اگر به نقشه این کشور دقت کنید یک نوار بلندی است که در برخی از بخش‌های آن کوه‌هایی با رشته کوه‌های بلند دیده می‌شود. وضعیت برای نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور در حدود 60.37 درصد ارزیابی است این نرخ در دوره‌های گذشته در حدود 59.20 درصد بوده است. دستمزد در این کشور برای هر ساعت در صورتی که شرایط تولید لحاظ نشود 4894.52. CLP/ساعت است.  در صورتی که دستمزد در تولید در این کشور بر اساس نقاط شاخص 143.51 اعلام شده است این نرخ برای سال‌های گذشته 115.60 بوده است. برخی از شغل‌ها در ردیف مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی مکانیک، راهسازی و جاده‌سازی، ایمن‌سازی شهر، شغل‌های هوایی و دریایی و همینطور فعالیت برای بخش سود آور کارخانه‌ای در این کشور نیاز به مهارت بالایی دارند و به میزان مهارتی که نیاز است حقوق ارزیابی می‌شود.

زندگی در شیلی

مهاجرت به شیلی

صدور پاسپورت در کشور شیلی برای کسانی که به جاذبه‌های طبیعی مانند جنگل‌ها و همینطور دریاچه‌ها احترام نمی‌گذارند به هیچ عنوان صورت نمی‌گیرد. از یاد نبرید که سفارت کشور شیلی در تهران از سال 2016 شروع به کار کرده و این موضوع فضای مهاجرت به شیلی را بیشتر از قبل کرده است. مشخص است که افراد برای اخذ پاسپورت کشور شیلی نیاز به رعایت سه موضوع مهم دارند. پاسپورت این کشور می‌تواند برای جوانان نیز صادر شود. نخبگان کارآفرین از دیگر گزینه‌های مناسب برای اخذ پاسپورت هستند. اقامت کشور شیلی برای سال 2020 با رشد 10 درصد در وضعیت تمکن مالی همراه شده است. شرایط برای کار و تحصیل شما به خوبی فراهم می‌شود. می‌توانید در کشورهای آمریکایی تردد کنید و این موضوع یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به کشور شیلی بوده و رضایت بیش از 71 درصد از مهاجران را شکل داده است. شما به طور دائم نیاز به حضور فیزیکی ندارید این موضوع شرایط زندگی در این کشور را برای شما بسیار آسانتر می‌کند. به سادگی به شما این امکان داده می‌شود که اقامت دائم و پاسپورت شیلی را پس از 5 سال داشته باشید. از یاد نبرید که رضایت در بخش بهداشت و درمان در شیلی بسیار عالی اعلام شده است.

مهاجرت به شیلی

تحصیل در شیلی

سن ورود به آموزش پیش دبستانی در کشور شیلی در حدود 3 سالگی است و اغلب تا شش سالگی کودک می‌تواند در فضای پیش دبستانی ارزیابی شود. اینطور که مشخص است شما برای آموزش پیش‌دبستانی در این کشور نیاز است که رده‌های سنی مختلفی را ارزیابی کنید. شخص برای بررسی نظام آموزشی در کشور شیلی نیاز است که مقاطع تحصیلی مشخص را ارزیابی نمایند. اینطور که مشخص است مقطع تحصیلی ابتدایی در این کشور از سن 7 سالگی آغاز می‌شود و شخص باید در ابتدا سواد خواندن و نوشتن را یاد بگیرد، پس از این دوره شخص می‌بایست با اعداد و ریاضیات در حد مقدمه آشنا شود. در صورتی که قصد شما تحصیل برای دانشگاه‌های دولتی کشور شیلی است حتماً نیاز است که در آزمون PSU شرکت کرده باشید این آزمون برای ارزیابی سطح علمی شما برای زبان اسپانیایی است و در لیست آزمون‌هایی قرار دارد که شخص برای ورود به رشته‌های علوم اجتماعی، دامپزشکی، دارو، اقتصاد و تجارت و فلسفه و علوم انسانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بررسی‌های بین‌المللی مشخص کرده است که شرایط این آزمون بر اساس صنایع غذایی بررسی می‌شود.

تحصیل در شیلی