x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

گابن

کشور گابن در لیست کشورهایی قرار دارد که در آفریقای مرکزی قرار داشته و به طور کلی در کنار خلیج گینه و سواحل شرقی بخش هایی از اقیانوس اطلس واقع شده است این کشور زیبا با جمهور کنگو و همینطور گینه استوایی همسایه است و با کامرون نیز مرز مشترک دارد. کشور گابن در استوا قرار دارد به این ترتیب با سفر به خاک این کشور با مجموعه ای دیدنی و بسیار دل انگیز همراه هستید و البته که جنگل های بارانی زیادی در آن دیده می شود. کسانی که به طبیعت علاقه دارند کشور گابن را بهترین گزینه می دانند. طبیعت بکر در این کشور از سوی سواحل فوق العاده سفید بررسی شده است و این کشور دارای طبیعت بی نظیر و بکر است. بیش از 70 درصد از صادرات کشور گابن وابسته به نفت خام است و مشخص است که گردش سرمایه زیادی را شکل می دهد. از دیگر محصولات مهم در این کشور الوار و منگنز بوده و البته که صادرات اورانیوم به کشور آمریکا به ارزش 6.27 درصدی ارزیابی شده است.

نام انگلیسی: Gabon
نام عربی: الغابون
پایتخت: لیبرویل
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: فرانسوی
زبان‌های رایج: --
واحد پول: فرانک گابن
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 59
جمعیت: بیش از 1454867 نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+1)
دامنه اینترنتی: (GMT+1)
پیش شماره تلفن: 00241

سفر به گابن

کشور گابن دارای آب و هوای گرم و مرطوب است این شرایط آب و هوایی برای برخی از افراد بسیار دردسرساز بوده و علاقه ای به سفر با این آب و هوا ندارند اما به هر صورت وضعیت آب و هوایی کشور گابن  در برخی از نقاط بهبود یافته است. سواحل این کشور دارای آب و هوای اقیانوسی هستند. اینطور که مشخص است وضعیت بارش باران در بیشتر نقاط سبب ایجاد سرسبزی شده است. مشخص است که جریان های سرسبز آب و هوایی در این کشور سبب می شود که مردم علاقه زیادی به بازدید از پارک های ملی و سواحل داشته باشند. جشن تخم گذاری لاکپشت ها یکی از بهترین فستیوال های عمومی در کشور گابن محسوب می شود. این جشن بزرگ در پارک ملی پوناگارا برگزار می شود. در این پارک کلبه های شگفت انگیز گسترده ای دیده می شود. سواحل زیبا و رویایی در این منطقه رویت می شود.

سفر به گابن

مهاجرت به گابن

اکثر مردم کشور گابن مسیحی هستند و از زبان بومی برای صحبت استفاده می کنند اما فرهنگ های چندگانه در این کشور ارتباط با مردم آن را آسانتر کرده است مشخص است که تبعیض نژادی در این کشور در شرایط حداقلی قرار دارد. در تولیدات اقتصادی کشور گابن مشخص است که شرکای تجاری به صورت حرفه ای به رتبه خوبی دست یافته اند.کشور گابن یکی از مهمترین کشورهای آفریقایی در زمینه سرمایه گذاری نفتی نیز محسوب می شود.این توضیحات مشخص کرده است که کشور گابن می تواند از نظر اقتصادی در شرایط خوبی قرار بگیرد و شرکای تجاری این کشور نیز بسیار قوی هستند به این ترتیب رشد مهاجر به منزله ورود سرمایه گذاران بزرگ است که می تواند شراکت تجاری در این کشور را واقعی تر از سطح مشخصی دنبال کند. کشور گابن در زمینه ذخایر غنی طلا و نقره به رتبه خوبی رسیده است در رده بندی های صورت گرفته مشخص است که در رشد معدن در این کشور می تواند در بهترین شرایط بررسی شود. نرخ تولید ناخالص داخلی کشور گابن نیز بیشتر از دوره های قبل بررسی شده است.

مهاجرت به گابن

زندگی در گابن

کشور گابن یکی از کشورهای مهم آفریقایی است که مساحت آن 267 هزار و 667 کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور در بخش غربی آفریقا قرار گرفته است. این کشور در محیط خشک دو هزار و 551 کیلومتری از سمت شمال به طول 350 کیلومتر از کشور گینه فاصله دارد. کشور گابن یک سرزمین نسبتاً هموار است به طوری که پست ترین نقطه در آن در ساحل اقیانوس اطلس قرار گرفته باشند. بلندترین نقطه در قله ایبونجی در ارتفاع 1575 متری دیده می شود. کشور گابن وضعیت حداقل دستمزد خود را بر اساس میزان حقوق کارگران ارزیابی کرده است به طوری که کارفرما اجازه ندارد کمتر از این میزان را پوشش دهد اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت حداقل دستمزد در کشور گابن به صورت ارز رسمی این کشور نیز ارزیابی می شود. حداقل دستمزد کشور گابن در حدود 150000 فرانک CFA است. این هزینه در ماه در حدود 225 دلار ارزیابی شده است.

زندگی در گابن

تحصیل در گابن

طبق قانون آموزش و پرورش در کشور گابن کودکان باید برای سن 6 الی 16 سال به صورت اجباری تحصیل کنند به طور کلی بیشتر کودکان در کشور گابن دوره های مشخصی را در مهدکودک ها را در نظر می گیرند و پس از آن دوره های دبستان نیز در دوره های 6 ساله برگزار می شود. دوره دبستان یک دوره با شش الی هفت پایه را تشکیل می دهد. سن مورد نظر برای فارغ التحصیلی 19 سال است و دوره های متوسطه برای ورود به دانشگاه ها نیز ارزیابی می شود. آموزش عالی مانند دانشکده های مهندسی و یا مدارس بازرگانی خواهد بود. بورسیه تحصیلی که در کشور گابن در رشته های بهداشت و درمان رویت شده است این بورسیه تحصیلی وابسته به صندوق یادبود jeroen ensink  بوده و برای پیگیری برنامه های کارشناسی ارشد ارائه می شود کسانی که درخواست لازم برای این بورسیه تحصیلی را دارند در نهایت از بورسیه تحصیلی پزشکی msc استفاده می کنند مشخص است که دانشکده های بهداشت و پزشکی در این کشور می تواند وابسته به سلامت عمومی پیش بینی شده باشد.

تحصیل در گابن

کشور گابن در لیست کشورهایی قرار دارد که در آفریقای مرکزی قرار داشته و به طور کلی در کنار خلیج گینه و سواحل شرقی بخش هایی از اقیانوس اطلس واقع شده است این کشور زیبا با جمهور کنگو و همینطور گینه استوایی همسایه است و با کامرون نیز مرز مشترک دارد. کشور گابن در استوا قرار دارد به این ترتیب با سفر به خاک این کشور با مجموعه ای دیدنی و بسیار دل انگیز همراه هستید و البته که جنگل های بارانی زیادی در آن دیده می شود. کسانی که به طبیعت علاقه دارند کشور گابن را بهترین گزینه می دانند. طبیعت بکر در این کشور از سوی سواحل فوق العاده سفید بررسی شده است و این کشور دارای طبیعت بی نظیر و بکر است. بیش از 70 درصد از صادرات کشور گابن وابسته به نفت خام است و مشخص است که گردش سرمایه زیادی را شکل می دهد. از دیگر محصولات مهم در این کشور الوار و منگنز بوده و البته که صادرات اورانیوم به کشور آمریکا به ارزش 6.27 درصدی ارزیابی شده است. صادرات در کشور گابن به چین نیز به درصد 15 درصدی همراه است. صادرات از کشور گابن به فرانسه نیز با 8 درصد اعلام شده است. وضعیت گردش سرمایه در این کشور بر اساس کالاهای اساسی بررسی می شود و این موضوع در کشور گابن کمی مشکل ساز بوده است اما درصد گذاری های سرمایه ای می تواند این شرایط را بهبود دهد. رتبه های جهانی کشور گابن در زمینه خرید و فروش نیز بالاتر از سایر بخش ها اعلام شده است و گردش سرمایه به صورت نمادین بررسی و پیگیری می شود مشخص است که دولت سهم اقتصادی را تغییر نداده است. شرکت های ایرانی در کشور گابن اغلب در زمینه صادرات نفت خام و یا سهام در این بخش فعالیت دارند به طور کلی مسیر های ثبت شرکت در کشور گابن در سال های گذشته پیشرفت زیادی نداشته است اما امروزه این رتبه تغییراتی داشته است. مالیات در این کشور از سوی دولت ارزیابی شده است اینطور که مشخص است که مالیات از 7 درصد به مرز 15 درصد رسیده است این مقدار در سال های اخیر شرایط مخصوصی را طی کرده است. در جمعیت ایرانی این کشور اغلب افراد ورود به صادرات و خدمات را بهتر از سایر بخش ها دانسته و سود اقتصادی در این راستا بیشتر از سایر بخش ها رویت شده است. پارک ملی کشور گابن یکی از بهترین مناطقی است که توانسته با جنگل های بارانی بابونه خود بسیار رشد داشته باشد. این جنگل به طور کلی دارای حیوانات زیادی است و می توانید از میمون و فیل و پرندگان این جنگل دیدن کنید که بسیار جذاب و دیدنی هستند فضای ماجراجویانه در این کشور شرایط خاص خود را دارد. وسعت این پارک به 4970 کیلومتر مربع رسیده است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گابن

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گابن

کشور گابن در لیست کشورهای با ثبات قرار داشته که در بین لیست کشورهای غرب آفریقا شهرت زیادی دارد و این موضوع بیشتر از حیث سیاسی و اقتصادی بررسی می شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور گابن به 20.09 میلیارد دلار ارزیابی شده است. به طور کلی 8.5 درصد از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی رویت شده و در حدود 9 درصد نیز بخش صنعت را به خود اختصاص داده است و سایر مقدار برای خدمات بررسی شده است و مشخص است که اقتصاد کشور گابن بیشتر از سایر بخش ها وابسته به خدمات است.

در این کشور بیش از 852 هزار نفر نیروی کار وجود دارد که فضای کاری مخصوصی را طی کرده است. وضعیت نرخ بیکاری در این کشور به 21 درصد رسیده است که مادامی که نرخ بیکاری دو رقمی باشد شرایط نا به سامانی رویت شده است. وضعیتی که برای نرخ تورم در کشور گابن دیده می شود 5 درصدی اعلام شده است.بیش از 70 درصد از صادرات کشور گابن وابسته به نفت خام است و مشخص است که گردش سرمایه زیادی را شکل می دهد. از دیگر محصولات مهم در این کشور الوار و منگنز بوده و البته که صادرات اورانیوم به کشور آمریکا به ارزش 6.27 درصدی ارزیابی شده است. صادرات در کشور گابن به چین نیز به درصد 15 درصدی همراه است. صادرات از کشور گابن به فرانسه نیز با 8 درصد اعلام شده است. البته که تایلند نیز در لیست کشورهای طرف قرارداد این کشور محسوب می شود و ارزش اقتصادی و مالی مخصوص به خود دارد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گابن

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گابن

در فضای قراردادی کشور گابن بیشتر شامل صادرات و واردات است. محصولات وارداتی کشور گابن بیشتر شامل ماشین آلات و تجهیزات است و البته که مواد غذایی و مواد شیمیایی نیز از کشورهای فرانسه و آمریکا به کشور گابن وارد می شود. در سال های اخیر تولید کالاهای اساسی در کشور گابن بسیار محدود بوده و واردات از کشورهای کامرون و بلژیک به داخل این کشور صورت می گیرد و ارزش اقتصادی بالایی دارد و می تواند یک شرایط اقتصادی صحیح را شکل دهد. در رتبه بندی های اقتصادی کشور گابن به طور کلی سهم بزرگ از نفت خام را کسب کرده است و موفق نیز بوده است. مشخص است که رتبه های جهانی این کشور می تواند ارزش گذاری های منطقی و صحیحی را شکل دهد و در این زمینه دولت سعی خود را به صورت دقیق داشته است

رتبه جهانی کشور گابن در زمینه مواد غذایی و پوشاک نیز بهتر از سایر گروه ها اعلام شده است. در رتبه های جهانی صورت گرفته این کشور وضعیتی که برای پوشاک بررسی کرده است را به صورت خاص پیش برده و البته که این موضوع شرایط مخصوص خود را دارد. وضعیت گردش سرمایه در این کشور بر اساس کالاهای اساسی بررسی می شود و این موضوع در کشور گابن کمی مشکل ساز بوده است اما درصد گذاری های سرمایه ای می تواند این شرایط را بهبود دهد. رتبه های جهانی کشور گابن در زمینه خرید و فروش نیز بالاتر از سایر بخش ها اعلام شده است و گردش سرمایه به صورت نمادین بررسی و پیگیری می شود مشخص است که دولت سهم اقتصادی را تغییر نداده است.

 

نوع حکومت و ساختار سیاسی گابن

نوع حکومت و ساختار سیاسی گابن

 

در سال 1991 قانون اساسی در کشور گابن تصویب شد که امروزه نیز همین قانون اساسی به صورت دقیق و درست ارزیابی می شود. رئیس جمهور در این کشور به طور کلی شرایط و اصول مخصوص به خود را دارد. رئیس جمهور در این کشور در سال 1967 این سمت را کسب کرده است. طبق قانون اساسی رئیس جمهور می تواند برای دوره های هفت ساله از سوی مردم و طبق برنامه رأی گیری انتخاب شود و البته که این دوره به نوبه خود شرایط مخصوصی دارد. رئیس جمهور می بایست نخست وزیر را انتخاب کند و البته که نخست وزیر مسئول انتخاب رئیس کابینه نیز خواهد بود و اعضای هیأت وزیران را منصوب می کند. سن قانونی برای کاندیدای سیاسی و یا برای رأی گیری 21 سال اعلام شده است. به طور کلی در این کشور دو مجلس مهم فعالیت دارند، اولین مورد مجلس سنا است که دارای 91 کرسی بوده و برای دوره های 7 ساله انتخاب می شود و مجلس دوم مجلس ملی است که با 120 کرسی  فعالیت می کند. سیاست در کشور گابن ثبات بالایی داشته و ایت موضوع استقلال این کشور را تغییر نداده است. به طور کلی کشور گابن یک کشور کم جمعیت است اما در آن سیستم چند حزبی سیاسی و سرمایه گذاری های خارجی دیده می شود که سبب می شود در لیست با ثبات ترین کشورهای سیاسی منطقه قرار دارد. به طور کلی حکومت و سیاست در این کشور بر اساس شرایط منطقه ای ارزیابی می شود و اینطور که مشخص است که اصول سیاسی به صورت دقیق تری پیش می رود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ گابن

پایتخت و 9 شهر بزرگ گابن

استیور یکی از شهرهای کشور گابن محسوب می شود که در بخش های شمالی این کشور قرار دارد، این شهر دو بخش مهم دارد، البته که این شهر در راستای قیمت فرانک کشور گابن در لیست شهرهای بسیار گران قیمت قرار گرفته و زندگی در آن شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد اما به طور کلی استیور شهری لوکس برای یک مهاجرت با کیفیت محسوب می شود.

شهر گونیه یکی از شهرهای مهم زیر بخش کشور گابن محسوب می شود که در فضای جنوبی این کشور قرار دارد این شهر بر روی نقشه بسیار کوچک دیده می شود اما وسعت زیادی داشته و فضای شهرنشینی گسترده ای را شکل می دهد.

شهر هائوت یکی از شهرهای بسیار مهم در کشور گابن است که در سایت های هواشناسی همیشه شهرت به شهری بارانی داشته و در لیست شهرهایی قرار دارد که مردمانش همیشه چتر به دست دارند ، شهر هائوت از بهترین شهرهای کشور گابن محسوب می شود که طبیعتی زیبا و هوایی پاک دارد.

شهر نیاگا یک شهر تاریخی است این شهر به طور کلی دارای فضای گردشگری مشخصی است و البته که شرایط تاریخی در این شهر به صورت خاصی رویت شده است. این شهر دارای سه بخش مهم است و فضای پارک و گردشگری در این شهر بسیار محدود دیده می شود اما موزه و کلیساهای زیادی در این منطقه رویت شده است. این شهر دارای منطقه های گردشگری مشخصی است و البته که در فضای شهری خود به رشد خوبی رسیده است

شهر ولئو یکی از شهرهای منطقه گردشگری کشور گابن محسوب می شود که توریسم سلامت زیادی را هر ساله برای بخش آب درمانی به سمت خود می کشاند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گابن

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گابن

شرکت های ایرانی در کشور گابن اغلب در زمینه صادرات نفت خام و یا سهام در این بخش فعالیت دارند به طور کلی مسیر های ثبت شرکت در کشور گابن در سال های گذشته پیشرفت زیادی نداشته است اما امروزه این رتبه تغییراتی داشته است. مالیات در این کشور از سوی دولت ارزیابی شده است اینطور که مشخص است که مالیات از 7 درصد به مرز 15 درصد رسیده است این مقدار در سال های اخیر شرایط مخصوصی را طی کرده است. در جمعیت ایرانی این کشور اغلب افراد ورود به صادرات و خدمات را بهتر از سایر بخش ها دانسته و سود اقتصادی در این راستا بیشتر از سایر بخش ها رویت شده است. در لیست شرکت های ایرانی این کشور شرایط مخصوصی رویت شده است. دولت ارزیابی های خود را در راستای جمعیت ایرانی و شرکت هایی که زمینه مشخصی دارد شکل داده است. زبان رسمی در بین مردم این کشور فرانسوی اعلام شده است و این موضوع نیز در رشد ثبت شرکت تأثیر داشته و فرانسوی زبانان زیادی را به سمت خود کشیده است. کشور گابن بیشترین میزان تولید منگنز در دنیا را دارد و شرکت های صادراتی در این زمینه نیز بسیار دیده می شود در این کشور فرآورده های نفتی زیادی نیز رویت می شود و البته که شرکت های ایرانی در این کشور رتبه های خاص خود را دارند. مشخص است که وضعیت سود اقتصادی در این کشور از سوی دولت ارزیابی شده است. ذخایر غنی طلا و نقره در این کشور نیز امتیازات زیادی را شکل داده اند.

عجایب گابن

عجایب گابن

پارک ملی کشور گابن یکی از بهترین مناطقی است که توانسته با جنگل های بارانی بابونه خود بسیار رشد داشته باشد. این جنگل به طور کلی دارای حیوانات زیادی است و می توانید از میمون و فیل و پرندگان این جنگل دیدن کنید که بسیار جذاب و دیدنی هستند فضای ماجراجویانه در این کشور شرایط خاص خود را دارد. وسعت این پارک به 4970 کیلومتر مربع رسیده است و بیشترین جنگل های بارانی را در بر دارد. در این منطقه زیبا فیل های بیشتری زندگی می کنند و البته که گونه های پرندگان نایاب در آن بسیار عالی و دل انگیز هستند. گونه های پرندگان در این منطقه بسیار نادر هستند. بوزینه های بزرگ و وحشی در این منطقه یکی از دلایل بازدید محسوب می شوند.

اگر علاقه به خصوص ساحلی کشور گابن داشته باشید پارک ملی لوانگو نیز در لیست دیدنی های کشور گابن قرار دارد که دارای رودخانه ها و دشت های بسیار وسیعی بوده و تنوع حیوانات و جانوران در این پارک زیادی است. برای ماهیگیری در این بخش نیاز است که زمان مناسبی انتخاب شود و البته که ماه های نوامبر و آوریل بهترین ماه هایی هستند که فضای ساحلی را شکل می دهند. پیش از ماهیگیری نیاز است که مجوز لازم ارائه شود و باید همه مسائل ارزیابی شود.

بازدید از این پارک در طول شب کمی خوف انگیز بوده و بهتر است که در پیش از تاریکی هوا این پارک را ترک کنید. البته که بخش های شمالی پارک دارای فضای اسکان هستند که در مورد امنیت این بخش توضیحی دیده نشده است.

خلاصه تاریخ گابن

خلاصه تاریخ گابن

در تاریخ کشور گابن اینطور مشخص است که کشور گابن از سال 1866 در لیست مستعمرات کشور فرانسه قرار دارد و البته که مستعمرات استوایی فرانسه نام گرفته بود. طبق آمارهای تاریخی در سال 1960 استقلال این کشور از فرانسه اعلام شد. به طور کلی کشور گابن در سده پانزدهم از سوی پرتغالی ها کشف شده است و تا سده نوزدهم نیز تحت سیطره کشور گابن بوده است. از سال 1890 کشور گابن بخشی از فرانسه محسوب شد و مشخص است که شرایط به صورت مستعمره های مجزا فعالیت کرده است. استقلال کشور گابن در تاریخ این کشور اهمیت زیادی دارد. در تحلیل های صورت گرفته در خصوص این کشور مشخص است که بسیاری از افراد و گروه های مختلف سعی به زندگی در این کشور داشتند و تا حد زیادی موفق نیز بوده اند. به طور کلی شرایط استعمار در کشور گابن از سوی پرتغالی ها ارزیابی می شود. تاریخ کشور گابن وابسته به نفت خام بوده و شرایط خاص خود را دارد این کشور شرایط زندگی و تاریخی برای مردم خود را به فضای مرفه وابسته دانسته است. در تاریخ کشور گابن نوح حکومت گذاری به خصوص پرچم کشور گابن از اهمیت زیادی برخوردار است و زمان و هزینه زیادی برای بررسی آن صورت گرفته است به طوری که کشف این موضوع از عملکردهای مهمی دولتی ارزیابی می شود. مشخص است که فضای تاریخی در این کشور از مسیرهای دقیقی پیش رفته داشته است. نفوذ دولت در این کشور راندمان مخصوصی دارد و البته که شرایط تاریخی به صورت دقیقی بررسی می شود.

خلاصه ای از جغرافیای گابن

خلاصه ای از جغرافیای گابن

کشور گابن در لیست کشورهایی قرار دارد که در آفریقای مرکزی قرار داشته و به طور کلی در کنار خلیج گینه و سواحل شرقی بخش هایی از اقیانوس اطلس واقع شده است این کشور زیبا با جمهور کنگو و همینطور گینه استوایی همسایه است و با کامرون نیز مرز مشترک دارد. کشور گابن در استوا قرار دارد به این ترتیب با سفر به خاک این کشور با مجموعه ای دیدنی و بسیار دل انگیز همراه هستید و البته که جنگل های بارانی زیادی در آن دیده می شود. کسانی که به طبیعت علاقه دارند کشور گابن را بهترین گزینه می دانند. طبیعت بکر در این کشور از سوی سواحل فوق العاده سفید بررسی شده است و این کشور دارای طبیعت بی نظیر و بکر است. مساحت کشور گابن 267 هزار کیلومتر مربع اعلام شده است که دقیقاً در بخش غربی آفریقا قرار دارد. اگر دقت کرده باشید این کشور در محیط خشک دو هزار قرار دارد. کشور گابن یک سرزمین هموار است که به طور کلی پست ترین نقطه ساحلی محسوب می شود و البته که با خط استوا همجواری دارد. کشور گابن دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است و البته که بارش مناسب باران در بسیاری از مناطق آن رویت می شود و فضای سرسبزی را شکل می دهد. بخش های جنوبی و غربی این کشور بارش زیادی دارد. گابن در لیست جنگلی ترین کشورهای آفریقایی قرار گرفته است به طور کلی لقب بیشترین تعداد پارک را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای مناطق بلندی است و فضای بسیار دیدنی و خاصی دارد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گابن

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گابن

حاج عمر بونگو که یک نام مستعار است که برای یک شخص سیاستمدار انتخاب شده است. او اولین رئیس جمهور کشور گابن بوده است که توانسته دوره های سیاسی دقیق و درستی در این کشور راه اندازی نماید و تا حد زیادی نیز موفق بوده است. عمر بونگو در حدود 41 سال در این کشور در فضای سیاسی رویت شده است و پس از آن نیز پسرش علی بونگو ریاست کشور گابن را به عهده گرفته است. در فضای تحلیل گران سیاسی این کشور شرایط حمایتی خاصی دیده می شود. ژان ایگه اندونگ از دیگر چهره های سیاسی در کشور گابن محسوب می شود که از سوی بونگو به عنوان نخست وزیر انتخاب شده است و فضای سیاسی موجود در کشور گابن را به طور دقیق سازماندهی کرده است. او توانسته مسیر قدرت سیاسی را به خوبی طی کند و این موضوع جوامع بین المللی در این منطقه را بر اساس عملکرد های مهم دولتی به نتیجه رسانده است. در سازمان های بین المللی که در کشور گابن دیده شده است چهره های سیاسی گسترده ای دیده می شوند. چهره های هنری در این کشور محدودتر هستند و بیشتر کسانی که شهرت دارند فعالیت های سیاسی خود را به ثمر رسانده اند مشخص است که به رسمیت شناختن فضای سیاسی در این کشور می تواند بر اساس صندوق بین المللی توسعه ارزیابی شود و البته که ترمیم و توسعه دقیقی را شکل می دهد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد فضای تحلیل گرانه در کشور گابن شانس اقتصادی را نیز بیشتر کرده است.

کشورها و مناطق وابسته گابن

کشورها و مناطق وابسته گابن

وقتی اسم کشور گابن شنیده می شود شرایط استعمار گروه های فرانسوی دیده می شود و این کشور در سال های اول به دست مستعمرات استوایی فرانسه تغییراتی داشته است. این موضوع سبب شده است وضعیت استقلال کشور گابن درگیر شرایط خاصی بوده است. استقلال  به سال 1960 باز می گردد که در طی فضای سیاسی خاصی صورت گرفته است و مناطق وابسته به کشور گابن در این راستا اهمیت زیادی را شکل داده اند البته که در سده 15 کشور گابن توسط گروهی از پرتغالی ها کشف شده است و این مورد تا سده نوزدهم نیز ادامه داشته است این موضوع به طور کلی در لیست مستعمرات کشور گابن ارزیابی شده است. از سال 1890 گروهی جدید کشور گابن را تحت استعمار گرفته و این موضوع سبب تجزیه بخشی از خاک کشور گابن شد و شرایط به صورت دقیقی ارزیابی شد که بتواند مسیر گردشگری این کشور را بهبود دهد. در سال 1960 کشور گابن توانست استقلال خود را برای همیشه بررسی نماید. به هر صورت این موضوع از سوی فرانسویان نیز ارزیابی شده است و این اعتقاد مطرح است که جداسازی کشور گابن از فرانسه وابسته به نرخ فرانک کشور گابن بوده و شرایط اقتصادی بسیار پر اهمیت است. در روال های سیاسی کشور گابن انگیزه های مهاجرتی بیش از 75 درصد دیده شده است تاریخ این کشور گروه های زیادی را در فضای استعماری اعلام کرده است و مشخص است که در این وضعیت گروه های زیادی جان خود را از دست داده اند و خسارت زیادی رویت شده است.

فرهنگ مردم گابن

فرهنگ مردم گابن

فرهنگ کشور گابن با فضای قبیله ای موجود گره خورده است به طوری که 28 درصد از مردم این کشور اهل قبایل فانگ بوده و 10 درصد از آنها را قبایل پونو تشکیل داده است و 9 درصد نیز برای قوم های نزبی هستند. مناطق مختلف گابن عشایری دوما در این کشور وجود دارد و البته که از فرهنگ های مسیحی و سیاه پوستی نیز در کشور گابن نیز استفاده شده است. زبان کشور گابن در گفتار های روزمره بومی است اما زبان رسمی در این کشور در فضای کاری و سیاسی و بازرگانی فرانسوی اعلام شده است. سطح سواد در این کشور برای آقایان 87 درصد و برای بانوان 65 درصدی اعلام شده است. بیش از 90 درصد از مردم این کشور دین مسیحی را انتخاب کرده اند و 3 درصد نیز پیرو دین اسلام هستند. شاخص های بهداشتی و درمانی در فرهنگ کشور گابن رو به پیشرفت خوبی است و این موضوع سبب شده است که امکانات رفاهی در این منطقه رویت شود. فرهنگ روستا نشینی در کشور گابن هنوز هم مشکلات خود را دارد به عنوان مثال حجاب کشور گابن در مناطق روستایی با سختگیری بیشتری همراه است و البته که شرایط فرهنگی به شکل خاصی رویت شده است. مشخص است که زندگی در این کشور می تواند مسیر سیاسی و اقتصادی خود را طی کند. از یاد نبرید که در مسیر های فرهنگی کشور گابن همه افراد شرایط خاصی را طی می کنند و فرهنگ زندگی شهری و دانشگاهی نیز در این کشور امکانات خاص خود را دارد. گفتارهای روزمره در این کشور از سوی مردم بررسی می شود.

پیشرفت در گابن

پیشرفت در گابن

پیشرفت کشور گابن در زمینه کشاورزی قابل قبول است به طوری که در این کشور محصولاتی مانند موز و نارگیل و برنج و شکر و ذرت با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا کاشت و برداشت می شود. همینطور رشد نرخ صادرات نفت خام به سایر کشورها در کشور گابن بسیار بیشتر از قبل رویت شده است. تولیدات صنعتی به خصوص اورانیوم در این کشور پیشرفت زیادی داشته است

کشور گابن توانسته سرانه درآمدزایی خود را از سوی دولت تغییر دهد و به این ترتیب دومین کشور مطمئن دنیا در راستای درآمدزایی محسوب می شود. در این کشور بیش از 600 هزار نفر نیروی کار رویت می شود که رشد بالایی به نسبت سال های گذشته داشته است.

می دانیم که کشور گابن بزرگترین تولید کننده منگنز در دنیا محسوب می شود و این موضوع از نظر ذخایر معدنی شرایط خود را طی کرده است وضعیت برای ذخایر عظیم اورانیومی در این کشور بر اساس نیروگاه های اتمی ارزیابی می شود. مشخص است که ذخایر غنی از طلا در این کشور در سطح کلان ارزیابی و پرداخت شده است.

کشور گابن در راستای نرخ تولید ناخالص داخلی خود توانسته رشد 7 درصدی را در طی یک سال رقم بزند که این موضوع میانگین نرخ رشد تولید ناخالص داخلی را تا حد زیادی کاهش داده است و فاصله های تولیدی در این کشور امتیازات مخصوص به خود را طی خواهد کرد. مشخص است که دولت سعی خود را برای تولید و شرایط بهتر نیز در نظر گرفته است. پیشرفت علمی و فرهنگی در این کشور نیز راندمان مخصوص خود را دارد.

قوانین عمومی در گابن

قوانین عمومی در گابن

قوانین زندگی در کشور گابن برای گروه های با سواد و کم سواد فرق دارد، مردم با سواد زمان درستی در زمینه صرف صبحانه و عصرانه دارند و برنامه های ورزشی مخصوصی دارند.

در قوانین اجاره خانه در کشور گابن نیاز است که همه هزینه در ابتدا پرداخت شود

برای بررسی شرایط اجاره ای در این کشور نیاز است که دولت هزینه های مشخصی را بررسی نماید.

نظام مالیاتی در این کشور قوانین خاص خود را طی کرده است و البته که وضعیت مالیاتی می تواند اصول خاص خود را طی نماید، مالیات در این کشور از سوی دولت و طبق شرایط مشخصی ارزیابی شده است.

نظام سرمایه ای در این منطقه از سوی حکومت و طبق شرایط دقیق تری بررسی شده و سرمایه گذاری در بانک های این کشور نظام مالیاتی دقیقی دارد و میزان سود سپرده از سوی دولت اعلام می شود.

در قوانین بهداشت و درمان کشور گابن پوشش 17 درصدی در نظام مالیاتی رویت شده است و بیمه های مخصوصی برای بومیان در نظر گرفته شده است.

دولت هزینه تحصیل در سال 2020 را 12 درصد کمتر از سال گذشته اعلام کرده تا نرخ با سواد در کشور گابن به نتیجه درستی برسد و عملکرد دولت در این زمینه به شکل دقیقی بررسی شده باشد. شرایط پذیرش دانشگاهی در این کشور نیز بهبود داشته است.

رشد قوانین صنعتی در بخش های کارخانه های بهتر شده است و فضای شرکتی و کارخانه ای رشد بیش از 13 درصدی را طی کرده اند. فضای شرکتی در این کشور از سوی دولت بررسی شده و عملکرد خاص خود را دارد.

 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱