x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
گابن

گابن

کشور گابن در لیست کشورهایی قرار دارد که در آفریقای مرکزی قرار داشته و به طور کلی در کنار خلیج گینه و سواحل شرقی بخش هایی از اقیانوس اطلس واقع شده است این کشور زیبا با جمهور کنگو و همینطور گینه استوایی همسایه است و با کامرون نیز مرز مشترک دارد. کشور گابن در استوا قرار دارد به این ترتیب با سفر به خاک این کشور با مجموعه ای دیدنی و بسیار دل انگیز همراه هستید و البته که جنگل های بارانی زیادی در آن دیده می شود. کسانی که به طبیعت علاقه دارند کشور گابن را بهترین گزینه می دانند. طبیعت بکر در این کشور از سوی سواحل فوق العاده سفید بررسی شده است و این کشور دارای طبیعت بی نظیر و بکر است. بیش از 70 درصد از صادرات کشور گابن وابسته به نفت خام است و مشخص است که گردش سرمایه زیادی را شکل می دهد. از دیگر محصولات مهم در این کشور الوار و منگنز بوده و البته که صادرات اورانیوم به کشور آمریکا به ارزش 6.27 درصدی ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Gabonaise عربی: الغابون
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: --
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک گابن
 • پیش شماره تلفن: 00241
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 59
 • پایتخت: لیبرویل
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 1454867 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .ga
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 7,220.69

سفر به گابن

کشور گابن دارای آب و هوای گرم و مرطوب است این شرایط آب و هوایی برای برخی از افراد بسیار دردسرساز بوده و علاقه ای به سفر با این آب و هوا ندارند اما به هر صورت وضعیت آب و هوایی کشور گابن  در برخی از نقاط بهبود یافته است. سواحل این کشور دارای آب و هوای اقیانوسی هستند. اینطور که مشخص است وضعیت بارش باران در بیشتر نقاط سبب ایجاد سرسبزی شده است. مشخص است که جریان های سرسبز آب و هوایی در این کشور سبب می شود که مردم علاقه زیادی به بازدید از پارک های ملی و سواحل داشته باشند.

جشن تخم گذاری لاکپشت ها یکی از بهترین فستیوال های عمومی در کشور گابن محسوب می شود. این جشن بزرگ در پارک ملی پوناگارا برگزار می شود. در این پارک کلبه های شگفت انگیز گسترده ای دیده می شود. سواحل زیبا و رویایی در این منطقه رویت می شود.

سفر به گابن

زندگی در گابن

کشور گابن یکی از کشورهای مهم آفریقایی است که مساحت آن 267 هزار و 667 کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور در بخش غربی آفریقا قرار گرفته است. این کشور در محیط خشک دو هزار و 551 کیلومتری از سمت شمال به طول 350 کیلومتر از کشور گینه فاصله دارد. کشور گابن یک سرزمین نسبتاً هموار است به طوری که پست ترین نقطه در آن در ساحل اقیانوس اطلس قرار گرفته باشند. بلندترین نقطه در قله ایبونجی در ارتفاع 1575 متری دیده می شود. کشور گابن وضعیت حداقل دستمزد خود را بر اساس میزان حقوق کارگران ارزیابی کرده است به طوری که کارفرما اجازه ندارد کمتر از این میزان را پوشش دهد اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت حداقل دستمزد در کشور گابن به صورت ارز رسمی این کشور نیز ارزیابی می شود. حداقل دستمزد کشور گابن در حدود 150000 فرانک CFA است. این هزینه در ماه در حدود 225 دلار ارزیابی شده است.

زندگی در گابن

مهاجرت به گابن

اکثر مردم کشور گابن مسیحی هستند و از زبان بومی برای صحبت استفاده می کنند اما فرهنگ های چندگانه در این کشور ارتباط با مردم آن را آسانتر کرده است مشخص است که تبعیض نژادی در این کشور در شرایط حداقلی قرار دارد. در تولیدات اقتصادی کشور گابن مشخص است که شرکای تجاری به صورت حرفه ای به رتبه خوبی دست یافته اند.کشور گابن یکی از مهمترین کشورهای آفریقایی در زمینه سرمایه گذاری نفتی نیز محسوب می شود.این توضیحات مشخص کرده است که کشور گابن می تواند از نظر اقتصادی در شرایط خوبی قرار بگیرد و شرکای تجاری این کشور نیز بسیار قوی هستند به این ترتیب رشد مهاجر به منزله ورود سرمایه گذاران بزرگ است که می تواند شراکت تجاری در این کشور را واقعی تر از سطح مشخصی دنبال کند. کشور گابن در زمینه ذخایر غنی طلا و نقره به رتبه خوبی رسیده است در رده بندی های صورت گرفته مشخص است که در رشد معدن در این کشور می تواند در بهترین شرایط بررسی شود. نرخ تولید ناخالص داخلی کشور گابن نیز بیشتر از دوره های قبل بررسی شده است.

مهاجرت به گابن

تحصیل در گابن

طبق قانون آموزش و پرورش در کشور گابن کودکان باید برای سن 6 الی 16 سال به صورت اجباری تحصیل کنند به طور کلی بیشتر کودکان در کشور گابن دوره های مشخصی را در مهدکودک ها را در نظر می گیرند و پس از آن دوره های دبستان نیز در دوره های 6 ساله برگزار می شود. دوره دبستان یک دوره با شش الی هفت پایه را تشکیل می دهد. سن مورد نظر برای فارغ التحصیلی 19 سال است و دوره های متوسطه برای ورود به دانشگاه ها نیز ارزیابی می شود. آموزش عالی مانند دانشکده های مهندسی و یا مدارس بازرگانی خواهد بود. بورسیه تحصیلی که در کشور گابن در رشته های بهداشت و درمان رویت شده است این بورسیه تحصیلی وابسته به صندوق یادبود jeroen ensink  بوده و برای پیگیری برنامه های کارشناسی ارشد ارائه می شود کسانی که درخواست لازم برای این بورسیه تحصیلی را دارند در نهایت از بورسیه تحصیلی پزشکی msc استفاده می کنند مشخص است که دانشکده های بهداشت و پزشکی در این کشور می تواند وابسته به سلامت عمومی پیش بینی شده باشد.

تحصیل در گابن