x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

گامبیا

کشور گامبیا دارای 10 هزار و 689 کیلومتر مربع مساحت است. به هرروی این کشور در بخش ساحل غربی قاره آفریقا قرار دارد و البته که کوچکترین کشور در این قاره به نظر می‌رسد. اینطور که مشخص است گسترش این کشور در راستای طول جغرافیایی است و طول گامبیا به 320 کیلومتر می‌رسد. گامبیا یک باریکه مشخص در طول شرقی محسوب می‌شود و در داخل سنگال دنبال می‌شود. این باریکه در غرب این کشور با اقیانوس اطلس هم‌مرز می‌شود. در حدود 18 درصد از خاک گامبیا برای کشاورزی مناسب است و 9 درصد مراتع طبیعی در این کشور و 28 درصد دیگر حالت جنگلی دارد. موقعیت این کشور در شرایط جغرافیایی بررسی شده است. رود گامبیا در حدود 1127 کیلومتر طول دارد. وضعیت تولید ناخالص در کشور گامبیا به میزان 338.1 میلیارد دلار رسیده است و در حدود 400 هزار نفر در این کشور نیروی کار حضور دارد که در این بین در حدود 75 درصد از افراد در بخش کشاورزی فعالیت دارند. وضعیت نرخ تورم در کشور گامبیا به میزان 5.3 درصد اعلام شده است. این نرخ به واسطه موقعیت اقتصادی کشور گامبیا کمی عجیب به نظر می‌رسد و نیاز است که بازبینی دقیق نرخ اقلام اساسی زندگی در کشور گامبیا توسط دولت صورت بگیرد. در لاین تجارت به خصوص داده و ستد صادرات بیشتر به هند صورت می‌گیرد.

نام انگلیسی: Gambia
نام عربی: غامبيا
پایتخت: بانجول
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: انگلیسی
زبان‌های رایج: ماندینکا،فولا
واحد پول: دالاسی گامبیا معادل 0.019 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 39
جمعیت: بیش از 2.101 میلیون نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT)
دامنه اینترنتی: (GMT)
پیش شماره تلفن: 00220

سفر به گامبیا

اگرفضای کمی آرام‌تر را ترجیح می‌دهید در ماه می‌، متوسط دما کشور گامبیا در حدود 32 درجه سانتی‌گراد است. رطوبت به آرامی شروع به افزایش می‌کند اما هنوز بارانی وجود ندارد. تعداد پروازها و گردشگران کمتری وجود دارد. برخی از هتل‌ها و رستوران‌ها تعطیل هستند اما بسیاری از آنها باز هستند و سواحل به طرز شگفت‌انگیزی ساکت هستند. بیشتر ماه ژوئن با داشتن ساعات طولانی آفتاب خشک و ساکت است‌، اما تا اواخر ماه معمولا باران به شکل گاه به گاه رخ می‌دهد و رطوبت آن بیشتر است. بازدید از فضای تاریخی کشور گامبیا شما را با محیط مشخصی روبرو می‌سازد این کشور به واسطه موقعیت تاریخی که دارند بررسی می‌شود. موزه Kachikally یک موزه اداره جامعه است. این مجموعه دارای حدود 1000 اثر باستانی تاریخی در معرض نمایش است. موزه مردم‌نگاری تاریخچه منطقه باکائو را نشان می‌دهد و غنای فرهنگی گامبیا را به نمایش می‌گذارد.  قوس یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر در نزدیکی پایتخت گامبیا است و به دلیل دیدنی‌های این شهر از بالای پشت‌بام آن مشهور است. بیشتر مواقع گردشگران برای دیدن متن دست نوشته سخنرانی رئیس جمهور در موزه در نزدیکی این بنای تاریخی دیدن نمی‌کنند.

سفر به گامبیا

مهاجرت به گامبیا

مجوز اقامت معمولاً پس از ورود به گامبیا از شخص مربوطه باید اخذ شود و اجازه ورود اعضای فوری خانواده مهاجران را در برمی‌گیرد.  پایتخت گامبیا بانجول، که دارای یک جمعیت شهرستانی 35000.نفر است. منطقه بزرگ بانژول با جمعیتی معادل 380،000 نفر با تراکم جمعیت شهری 3،800 نفر در هر کیلومتر مربع (9 هزار و 900 مایل مربع) محاسبه می‌شود. بزرگترین شهر گامبیا سرکوندا است که 350 هزار نفر جمعیت در آن زندگی می‌کنند. اگرچه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تقریباً در همه بخش‌های اقتصاد گامبیا مورد تشویق قرار گرفته است‌، اما دولت بالاترین فرصت‌ها و اولویت‌ها را به آنها داده است و به خصوص مشتاق افزایش جریان سرمایه‌گذاری به مناطق خاص است. خرید خانه در  گامبیا و گرفتن اقامت مجاز نیست.

مهاجرت به گامبیا

زندگی در گامبیا

گامبیا آب و هوای نیمه گرمسیری با تابش آفتاب در طول سال دارد و میانگین دمای آن بین 29 درجه و 34 درجه سانتی‌گراد است. دو فصل مجزا وجود دارد: به پایان اواخر ماه اکتبر، فصل خشک شروع می‌شود و تا اواسط ماه ژوئن نیست که باران دوباره دیده می‌شود، که نشانه شروع فصل سبز است. گامبیا به شدت بر کشاورزی متکی است.  گامبیا دارای منابع معدنی و منابع طبیعی دیگری نیست و از پایگاه کشاورزی محدودی برخوردار است. حدود 75٪ از جمعیت به دلیل معیشت آن به محصولات زراعی و دامداری بستگی دارند. فعالیت تولیدی در مقیاس کوچک شامل پردازش بادام زمینی، ماهی و مخفیگاه حیوانات است. پیشرفت گامبیا در کوتاه مدت همچنان وابسته به کمک‌های خارجی و مدیریت گامبیا، دولت مسئول است که توسط کمک و مشاوره فنی صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی شده است.

زندگی در گامبیا

تحصیل در گامبیا

برای تحصیل به زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه‌های کشور گامبیا، ممکن است به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته باشید. چندین تست انگلیسی استاندارد وجود دارد که می‌توانید برای اثبات سطح انگلیسی خود از جمله PTE (آزمون پیرسون انگلیسی)، TOEFL (تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) ، CAE (Cambridge Advanced English) و IELTS (بین المللی انگلیسی زبان) استفاده کنید. سیستم تست)، ارائه شده توسط شورای بریتانیا و IDP. آیلتس محبوب‌ترین این آزمون‌ها است، به طوریکه شورای بریتانیا بیش از 500 مکان آزمون را ارائه می‌دهد و توسط بیش از 9000 سازمان در سطح جهان پذیرفته می‌شود. طبق ارزیابی یونسکو، در سال 2002/2003 تعداد ثبت‌نام‌های کل در مدارس ابتدایی 79 درصد کودکان در گروه سنی مربوطه (پسران 79 درصد ؛ دختران 78 درصد) بود، در حالی که ثبت نام متوسطه فقط 33 درصد از گروه سنی مناسب (پسران) بود. دختران 27 درصد).میزان سواد در گامبیا برای مردان 9/63 درصد و برای زنان 6/47 درصد است. دانشگاه گامبیا یک مؤسسه نسبتاً جدید است که در ماه مارس 1999 توسط قانون مجلس شورای ملی گامبیا تأسیس شد. وظایف اساسی در دندانپزشکی حل مشکلات مرتبط با بیماری‌های دهان و دندان بیماران است. وظایف دندانپزشکی در این زمینه پزشکی شامل تحقیق‌، درمان و مشاوره است.

تحصیل در گامبیا

کشور گامبیا دارای 10 هزار و 689 کیلومتر مربع مساحت است. به هرروی این کشور در بخش ساحل غربی قاره آفریقا قرار دارد و البته که کوچکترین کشور در این قاره به نظر می‌رسد. اینطور که مشخص است گسترش این کشور در راستای طول جغرافیایی است و طول گامبیا به 320 کیلومتر می‌رسد. گامبیا یک باریکه مشخص در طول شرقی محسوب می‌شود و در داخل سنگال دنبال می‌شود. این باریکه در غرب این کشور با اقیانوس اطلس هم‌مرز می‌شود. در حدود 18 درصد از خاک گامبیا برای کشاورزی مناسب است و 9 درصد مراتع طبیعی در این کشور و 28 درصد دیگر حالت جنگلی دارد. موقعیت این کشور در شرایط جغرافیایی بررسی شده است. رود گامبیا در حدود 1127 کیلومتر طول دارد. وضعیت تولید ناخالص در کشور گامبیا به میزان 338.1 میلیارد دلار رسیده است و در حدود 400 هزار نفر در این کشور نیروی کار حضور دارد که در این بین در حدود 75 درصد از افراد در بخش کشاورزی فعالیت دارند. وضعیت نرخ تورم در کشور گامبیا به میزان 5.3 درصد اعلام شده است. این نرخ به واسطه موقعیت اقتصادی کشور گامبیا کمی عجیب به نظر می‌رسد و نیاز است که بازبینی دقیق نرخ اقلام اساسی زندگی در کشور گامبیا توسط دولت صورت بگیرد. در لاین تجارت به خصوص داده و ستد صادرات بیشتر به هند صورت می‌گیرد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور گامبیا به میزان 12.39 درصد اعلام شده است در گذشته این نرخ تنها در شرایط 6.50 درصد تصویب شده بود و این رویکرد سبب شد تا موقعیت گامبیا در زمینه فضای اقتصادی بهبود داشته باشد. در کشور گامبیا شرایط تولید ناخالص داخلی در دسته بندی‌های زیادی دیده می‌شود به طوریکه به طور دقیق تولید ناخالص داخلی در کشور گامبیا به میزان 1.62 میلیارد دلار آمریکا رسیده است در کشور گامبیا موقعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در حدود 537.70 دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور در موقعیت 12314152034.00 GMD ارزیابی شده است.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گامبیا

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گامبیا

وضعیت تولید ناخالص در کشور گامبیا به میزان 338.1 میلیارد دلار رسیده است و در حدود 400 هزار نفر در این کشور نیروی کار حضور دارد که در این بین در حدود 75 درصد از افراد در بخش کشاورزی فعالیت دارند. وضعیت نرخ تورم در این کشور به میزان 5.3 درصد اعلام شده است. این نرخ به واسطه موقعیت اقتصادی گامبیا کمی عجیب به نظر می‌رسد و نیاز است که بازبینی دقیق نرخ اقلام اساسی زندگی در کشور گامبیا توسط دولت صورت بگیرد. در لاین تجارت به خصوص داده و ستد صادرات گامبیا بیشتر به هند صورت می‌گیرد و محصولات صادراتی شامل پنبه و کالاهای ترانزیتی و همینطور بادام زمینی هستند. مشخص است که موقعیت محصولاتی که صادر می‌شود در اقتصاد دنیا تأثیر دارد. در بین محصولات صادراتی که در گامبیا دیده می‌شود برخی از محصولات نماد حرفه‌ای دارند و در راستای اقتصاد بین‌الملل این کشور توانسته رویکرد بهتری داشته باشد. وضعیت واردات در گامبیا در زمینه تولیدات کارخانه‌ای است. در کشور گامبیا تعداد کارخانه بسیار محدودی وجود دارد، این موقعیت سبب می‌شود که افراد از موقعیت اقتصادی خوب استفاده نمایند. مشخص است که محصولات وارداتی در این کشور رویکرد دقیق و قابل قبول‌تری دارند. در هر صورت در بین محصولات وارداتی این کشور می‌توان مواد غذایی را مهمترین گزینه در نظر داشت. مشخص است که رویکرد اقتصاد و منابع مالی کشور گامبیا با تعرفه‌های خاصی همراه هستند و وضعیت اقتصادی این کشور دسته‌بندی شده است.

 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گامبیا

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گامبیا

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور گامبیا به میزان 12.39 درصد اعلام شده است. در گذشته این نرخ تنها در شرایط 6.50 درصد تصویب شده بود و این رویکرد سبب شد تا موقعیت کشور گامبیا در زمینه فضای اقتصادی بهبود داشته باشد. در این کشور شرایط تولید ناخالص داخلی در دسته‌بندی‌های زیادی دیده می‌شود به طوریکه تولید ناخالص داخلی در گامبیا به میزان 1.62 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. در کشور گامبیا موقعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در حدود 537.70 دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور در موقعیت 12314152034.00 GMD ارزیابی شده است. مشخص است که رتبه جهانی این کشور در سال‌های اخیر دسته‌بندی‌های زیادی داشته است. مشخص است که موقعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور نیز رشد داشته است. البته که مشخص است وضعیت این کشور می‌تواند سیاست‌های کاربردی بهبود یافته‌ای داشته باشد. در کشور گامبیا موقعیت گردشگری به میزان مشخصی دنبال شده است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و معدن رویکرد دقیق علمی را در بر می‌گیرد، مشخص است که رتبه‌های گردشگری این کشور می‌تواند وضعیت حمل و نقلی خوبی داشته باشد.

وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور سبب شده است که ساخت و ساز به واسطه موقعیت اقتصادی ارزیابی شده باشد و در نهایت رتبه این کشور در راستای ساخت و ساز نیز خوب و قابل دفاع است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی گامبیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی گامبیا

وضعیت حکومتی در کشور گامبیا به این صورت است که رئیس‌جمهور در این کشور با رأی مردم انتخاب می‌شود و دوره انتخابی وی برای 5 سال ارزیابی شده است. موقعیت سیاسی در این کشور به این صورت است که رئیس جمهور باید بتواند ریاست دولت را بر عهده بگیرد و هر وظیفه‌ای که رئیس دولت دارد می‌بایست رئیس جمهور ارزیابی و ترتیب اثر داده شود. این موقعیت در سال‌های اخیر بارها مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه بخش هم بوده است. از سوی دیگر رئیس جمهور در این کشور، رئیس دولت نیز محسوب می‌شود. در واقع وی باید اعضای کابینه را نیز انتخاب نماید. مشخص است که انتخاب اعضای کابینه یکی از موارد بسیار مهم است و شخص باید بتواند در انتخاب این بخش دقت نظر داشته باشد. یک رویکرد دیگر اینکه انتخاب رئیس جمهور در این کشور بر اساس موقعیت رئیس جمهور دنبال می‌شود یعنی شخص باید در موقعیت درست سیاسی قرار بگیرد تا بتواند اصول دقیق اقتصادی را بررسی کرده باشد. مجلس در کشور گامبیا دارای 53 کرسی است به طور کلی در این بین مجلس قرار است که رأی مردم را برای دوره‌های 5 ساله لحاظ نماید که البته رأی مردم باید مشخص و قابل رویت به نظر برسد و شفاف‌سازی رأی مردم خود یکی از موضوعات بسیار پر اهمیت در این کشور محسوب می‌شود. ساختار سیاسی در کشور گامبیا در شرایط کنترل شده قرار دارد و این شرایط به واسطه موقعیت اقتصادی کشور می‌تواند یک ساختار خوب محسوب شود.

 

پایتخت و 9 شهر بزرگ گامبیا

پایتخت و 9 شهر بزرگ گامبیا

شهرهای زیادی در کشور گامبیا وجود ندارد. در واقع موقعیت شهرها بسیار کم است و در لیست شهرهای کوچک قرار گرفته است. سرکوندا بزرگترین شهر در کشور گامبیا محسوب می‌شود. این شهر در جنوب باختری این کشور قرار دارد. البته که پایتخت  این کشورهم نیز محسوب می‌شود. این شهر دارای جمعیت مشخصی است و در نهایت موقعیت گردشگری مشخصی را دنبال می‌کند. در هر صورت این شهر به واسطه موقعیتی که دارد برای گردشگرانی که دوست دارند سفر لوکس به کشور گامبیا داشته باشند فراهم شده است. در واقع می‌توان اینطور در نظر گرفت که شهر بانجول پایتخت اصلی کشور گامبیا محسوب می‌شود اما به این دلیل که شهر سرکوندا موقعیت خوب اقتصادی دارد، بسیاری از مردم این شهر را ترجیح می‌دهند. مشخص است که سرکوندا به دلیلی بازاری که دارد و موقعیت درختان کتان در این شهر فضای سرسبز و خوبی را شکل داده است. این شهر دارای بازارهای وسیعی است و موقعیت خوب و زمین‌های کشت گیری بسیار زیادی دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای بازدید از این شهر تلاش خود را داشته باشید تا موقعیت دقیق اقتصادی را بررسی کنید. مشخص است که سرکوندا یکی از شهرهایی است که افراد می‌توانند به واسطه فضای گردشگری که دارد از آن به عنوان بهترین شهر تفریحی نیز یاد نمایند. موقعیت این شهر خوب است و بهترین خاطرات را برایتان به ارمغان می‌آورد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گامبیا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گامبیا

در خصوص روابط ایران با کشور گامبیا شرایط به این صورت بوده که در دهه 2000 بین کشور گامبیا و ایران روابط نزدیکی دیده می‌شد به طوری که در سفر احمدی نژاد به این کشور توافق نامه‌ای امضا شد تا موقعیت تجاری بین ایران کشور گامبیا صورت بگیرد. در این راستا گروهی که به قصد سرمایه‌گذاری این کشور را انتخاب کرده بودند از فضای موجود راضی بوده و در نظر داشتند که شرکت‌های ایرانی بیشتری در کشور گامبیا تأسیس نمایند، این رویکرد سبب شد تا ثبت شرکت برای خرید و فروش اسلحه در گامبیا توسط گروه‌های ایرانی صورت بگیرد و موقعیت تجاری خوبی گزارش شود. اما در سال 2010 دولت نیجریه در حدود 13 کانتینر اسلحه را وارد این کشور کرد و موقعیت انفجاری این کشور را بهبود داد. مشخص است که مصالح ساختمانی از ایران بارگیری شد که درنهایت در شرایط توقیف قرار گرفت. دولت این کشور از اتفاق افتاده ناامید شد و این رویکرد سبب شد تا وزارت خارجه ایران موقعیت کشور گامبیا را در زمینه روابطی پیش بینی نماید. در این کشور روابط در سال 2013 به طور کامل قطع شد به طوریکه بسیاری از شرکت‌های ایرانی در کشور گامبیا نتوانستند کار خود را ادامه دهند و درگیر مشکلاتی شدند که به نوبه خود ارزش گذاری شده بود و در نهایت نرخ مالیاتی بالایی برایشان رقم خورد. مشخص است که جمعیت ایرانی این کشور موقعیت خوب اقتصادی را شامل شده است و در نهایت سرمایه‌گذاری در این کشور رویکرد دقیق و ایده‌آلی داشته است. موقعیت تجاری کشور گامبیا یک موقعیت همه گیر و قابل دفاع است.

عجایب گامبیا

عجایب گامبیا

کشور گامبیا کوچکترین کشور در قاره آفریقا محسوب می‌شود. این کشور به نوبه خود فضای گردشگری خوبی داشته است و در داخل کشور سنگال از سمت شرق به غرب قرار گرفته است. این کشور به طور کلی دارای فضای طبیعی بکر و شگفت‌انگیزی است و موقعیت ماجراجویی خوبی دارد. این کشور طبیعت بکری دارد، موقعیت این کشور بیشتر بر اساس فضای گردشگری خوبی که دارد شناخته شده است. این منطقه به طور کلی برای طبیعت گردی بسیار خوب است و دارای گیاهان و جانوران بومی و مشخصی است. در کشور گامبیا یک موزه ملی دیده می‌شود که دیدنی‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. دروازه شهر بانجول خود یک دیدنی جذاب محسوب می‌شود به طور کلی معماری خیره کننده‌ای برای دروازه این شهر وجود دارد و یک سری عکس های زیبا نیز در این بخش دیده می‌شود. هر یک از دیدنی های کشور گامبیا بر اساس موقعیتی که دارند قیمت‌گذاری شده‌اند و قیمت هر بخش به نسبت بخش‌های دیگر فرق دارد. مشخص است که در عجایب این کشور برخی از بخش‌ها هستند که افراد به واسطه آنها می‌توانند از دیدنی‌های این کشور لذت ببرند.

خلاصه تاریخ گامبیا

خلاصه تاریخ گامبیا

در تاریخ کشور گامبیا شرایط به این صورت است که در سال 1455 میلادی پرتغالی‌ها وارد خاک این کشور شدند. این رویکرد سبب شد تا فضای اشغالی این کشور بهبود خوبی داشته باشد. مشخص است که در تاریخ این کشور موقعیت اقتصادی به صورت روتین ارزیابی می‌شود اما این کشور در لیست کشورهایی قرار دارد که 3 قرن بعد در سال 1765 تحت اشغال بریتانیا قرار گرفت در این دوره بسیاری از ادارات به آتش کشیده شد و بانوان برای حضور در اجتماع کمی نگرانی داشتند. این دوره تاریخی کشور گامبیا بسیار عجیب بوده و موقعیت این کشور درگیری‌های زیادی داشته است. کشور گامبیا بعد از مبارزه‌های طولانی که در سال 1965 داشت توانست استقلال خود را به صورت کامل به دست آورد به طوریکه همه کشورهای اشغالگر از کشور گامبیا دست کشیدند و این رویکرد سبب شد تا موقعیت گردشگری این کشور بهبود داشته باشند. در سال 1981 یک کنفدراسیون از سنگال و کشور گامبیا تشکیل شد که نام سنگامبی برای آن انتخاب شد دلایل زیادی وجود داشت تا چنین نامی برای این دو کشور انتخاب شود و البته که موقعیت کشور گامبیا در این زمینه به صورت دقیق و جدی بررسی شده بود. در این راستا رئیس‌جمهور کشور گامبیا به عنوان نائب رئیس در کشور انتخاب شد و در عین حال این دو کشور حاکمیت خود را حفظ کردند. این قانون هنوز هم اجرا می‌شود و در نهایت موقعیت این دو کشور بر اساس رویکرد اقتصادی بررسی شد.

خلاصه ای از جغرافیای گامبیا

خلاصه ای از جغرافیای گامبیا

کشور گامبیا دارای 10 هزار و 689 کیلومتر مربع مساحت است. به هرروی این کشور در بخش ساحل غربی قاره آفریقا قرار دارد و البته که کوچکترین کشور در این قاره به نظر می‌رسد اینطور که مشخص است گسترش این کشور در راستای طول جغرافیایی است و طول کشور گامبیا به 320 کیلومتر می‌رسد. کشور گامبیا یک باریکه مشخص در طول شرقی محسوب می‌شود و در داخل سنگال دنبال می‌شود. این باریکه در غرب این کشور با اقیانوس اطلس هم مرز می‌شود. در حدود 18 درصد از خاک این کشور برای کشاورزی مناسب است و 9 درصد مراتع طبیعی در این کشور و 28 درصد دیگر حالت جنگلی دارد. موقعیت این کشور در شرایط جغرافیایی بررسی شده است. رود گامبیا در حدود 1127 کیلومتر طول دارد و دارای آبرفت‌های مشخصی است از سوی دیگر در این کشور یک نوعی حاصلخیز نیز دیده می‌شود. کشور گامبیا دارای موقعیت استوایی مشخصی است و در نهایت این رویکرد سبب می‌شود که آب و هوای این کشور در وضعیت گرمسیری قرار بگیرد. کشور گامبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که موقعیت اقتصادی آن بسیار قوی است در واقع در جغرافیای این کشور موقعیت گردشگری نیز دیده می‌شود. دولت تلاش خود را برای هم مرزسازی این کشور انجام داده است. در تقسیمات کشوری موجود در این کشور می‌توان 6 بخش را رویت کرد که از دیگر مراکز پرجمعیت کشور گامبیا می‌توان سرکوندا را معرفی کرد. وضعیت اقتصادی ناپایدار و ضعیف است و شرایط توسعه اقتصادی این کشور بهبود داشته است.

 

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گامبیا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گامبیا

ابوزید یکی از آموزگاران بسیار مشهور اهل کشور گامبیا است او توانسته در فقیه رتبه بالایی برای خود داشته باشد البته که او در تونس تحصیل کرده است و دوره های تحصیلی خود را وابسته به موقعیت علمی و ادبی دنبال کرده است او توانسته به واسطه موقعیت دقیق تحصیلی که دارد شرایط علمی و ادبی خوبی داشته باشد در فضای هنری وی توانسته به صورت علمی بررسی هایی داشته باشند در هر صورت او به واسطه موقعیت تحصیلی که داشته توانسته رویکرد آموزگاری را حفظ کند مشخص است که مشاهیر علمی و سیاسی و هنری در کشور گامبیا هر یک دارای شرایط علمی و ادبی قابل قبولی هستند در این کشور بسیاری از موقعیت های اقتصادی نیز توسط افراد دیگری گزارش شده است و مشخص است که دوره های علمی بهبود یافته ای را در بر می گیرد این کشور توانسته موقعیت اقتصادی خود را بیش از 75 درصد اعلام نمایند.

کشورها و مناطق وابسته گامبیا

کشورها و مناطق وابسته گامبیا

در موقعیت تاریخی کشور گامبیا اعلام شده است که پرتغالی‌ها و گروه‌های بریتانیا این کشور را تحت اشغال درآوردند و این رویکرد سبب شد تا دولت کشور گامبیا به صورت جدی‌تر به فکر آزاد سازی خود از موقعیت تاریخی باشد. این رویکرد در سال‌های اخیر به صورت حرفه‌ای ارزیابی شد. مشخص است که این کشور بعد از اینکه مبارزات طولانی را دنبال کرد توانسته در این کشور موقعیت مقرری داشته باشد. کشور سنگال و گامبیا در لیست کشورهایی قرار گرفتند که دولت مقرری برایشان تشکیل شد و در این زمینه قانونی تصویب شد تا هر دو کشور بتوانند از آن استفاده نمایند.

در دوره یحیی جامع و در تاریخ 21 آذر سال 1394 کشور گامبیا تبدیل به جمهوری اسلامی شد و این تغییر نام سبب شد تا موقعیت این کشور پس از یک دوره مشخص ارزیابی شود. در هر صورت این کشور نتوانست موقعیت خوب سیاسی خود را حفظ نماید و پس از خروج یحیی جامع از این کشور موقعیت تاریخی کشور تغییراتی داشته و در نهایت این کشور در ده بهمن سال بعد سقوط کرد و دیگر شرایط جمهوری اسلامی برای آن مطرح نبود و حتی تغییر نام نیز رویت شد تا موقعیت دقیق کشور مشخص شده باشد، این موضوع دردسرهای زیادی به همراه داشت.

فرهنگ مردم گامبیا

فرهنگ مردم گامبیا

جمعیت در کشور گامبیا به میزان 1 میلیون و 688 هزار نفر می‌رسد مشخص است که این جمعیت به نسبت سایر کشورها موقعیت بهتری دارد. رده سنی بین 8 الی 17 سال در این کشور دیده می‌شود که فرهنگ زندگی تقریباً مشابه‌ای دارند. نوجوانان امید به زندگی بالایی دارند و در یادگیری مهارت‌های روز دنیا بسیار دقیق هستند. این رویکرد در کودکان بیشتر جنبه انجام کارهای خوب را دارد به طوریکه کارهای خوب بتواند در نهایت موقعیت اقتصادی خوبی برای این افراد رقم بزند. اینطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد امید به زندگی برای بانوان در این کشور به عدد 56 رسیده است و آقایان نیز موقعیت امید به زندگی خود را به مرز 52 سال رسانده‌اند. در فرهنگ مردم کشور گامبیا زمان زیادی برای دیدن تلویزیون اختصاص می‌گیرد. در واقع مردم این کشور دوست دارند برنامه‌های تلویزیون را دنبال کنند و سعی کنند وابسته به برنامه‌های تلویزیون، خودشان را وقف دهند و ارتباطات را جدی بگیرند. از سوی دیگر در این کشور موقعیت خوبی برای فرهنگ شهرنشینی دیده می‌شود. مردم در شهرها کمتر در زندگی هم دخالت می‌کنند و کمتر با هم در راستای مسائل شخصی شرایط را دنبال می‌کنند. موقعیت شهرنشینی در کشور گامبیا بر اساس سیاست‌های اقتصادی که دارد رزیابی می‌شود و سیاست‌های کلان در این کشور سهم گردشگری خوبی خواهد داشت. در سال‌های اخیر دولت سرمایه‌گذاری اقتصادی این کشور را بهترین موقعیت در نظر گرفته است و سعی خود را برای رشد سرمایه‌گذاری دارد. موقعیت اقتصادی کشور گامبیا می‌تواند یک مکانیزم دقیق اقتصادی باشد و این رویکرد در رده‌بندی‌های مشخصی دنبال می‌شود.

پیشرفت در گامبیا

پیشرفت در گامبیا

پیشرفت کشور گامبیا بیشتر در زمینه بادام زمینی و ماهی است. البته که این موضوع به دلیل فضای تولید و پروش محصولات آبزی در کشور گامبیا است که شرایط خاص خود را دارد اینطور که بررسی‌ها نشان داده است موقعیت پیشرفت کشور گامبیا بیشتر در راستای محصولات سوختی دیده می‌شود. واردات این محصولات با هزینه‌های بالایی همراه بود به این ترتیب دولت تصمیم به خودکفایی در قالب محصولات سوختی گرفت و تا حد زیادی در این راستا برنده بوده است. مشخص است که محصولات سوختی در این کشور می‌تواند یک موقعیت اقتصادی قابل رویت باشد. این کشور یکی از کشورهای بسیار مهم در راستای پیشرفت اقتصادی محسوب می‌شود. پیشرفت این کشور در زمینه کشاورزی با استفاده از دستگاه‌های روز دنیا از دیگر موارد قابل ارزش است و البته که مردم این کشور روش‌های سنتی را روش‌های منسوخ شده تلقی می‌کنند و موقعیت دستگاه‌های جدید را برای رسیدن به سود اقتصادی بهتر در نظر می‌گیرند. یک موضوع دیگر این است که در کشور گامبیا موقعیت خوب برای تحصیل کم است به این ترتیب چندین گروه از سرمایه‌گذاران خارجی وارد این کشور شده و موقعیت دقیق اقتصادی در راستای تأسیس موسسه‌های تحصیلی را در نظر گرفتند به این ترتیب دولت نیز موقعیت خوبی در اختیار افراد در زمینه ثبت شرکت قرار داد تا رویکرد اقتصادی و تحصیلی به صورت منظم و قابل دفاع ارزیابی شود. در این کشور رویکرد دقیق اقتصادی برای رسیدن به ایده‌آل‌های بین‌المللی دیده می‌شود اما نیاز به رسیدگی خواهد داشت.

 

قوانین عمومی در گامبیا

قوانین عمومی در گامبیا

 

ارتباطات در کشور گامبیا از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود. وضعیت رسانه‌ها در این کشور به این صورت است که توسعه شبکه‌های مخابراتی یک رویکرد دقیق رسانه‌ای محسوب می‌شود در هر صورت در این کشور قوانینی در خصوص خرید تلفن ثابت دیده می‌شود و شخص تنها اجازه خرید یک خط تلفن به نام خود را دارد به طوریکه سود اقتصادی در فضای ارتباطات این کشور غیر قابل قبول و غیر قانونی محسوب می‌شود. در این کشور وضعیت شماره تلفن همراه نیز در راستای موقعیت ارتباطی محسوب می‌شود. اگر دقت کنید زبان کشور گامبیا در مطبوعات این کشور بسیار تأثیرگذار بوده است.

رسانه‌های نوشتاری و مطبوعات در این کشور توسعه نیمه داشته‌اند و هنوز هم قوانین سختی برای بخش هفته نامه‌ها در کشور گامبیا دیده می‌شود اینطور که مشخص است مطبوعات این کشور یک رویکرد دقیق توسعه یافته محسوب می‌شود. مردم تلاش خود را در رسیدن به موقعیت خوب زندگی در کشور گامبیا می‌کنند.

موضوع دیگر اینکه کشور گامبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که می‌تواند سیاست‌های کلانی را در نظر بگیرد. موقعیت این کشور در زمینه فضای اقتصادی بررسی می‌شود. در این کشور دولت تلاش خود را کرده است که سیاست‌هایی که وابسته به موقعیت ارتباطی هستند دنبال نمایند. در این کشور یک سری رویکرد اقتصادی دیده می‌شود که نشان از قوانین قدرت در خصوص تعیین قیمت دالاسی کشور گامبیا است. تعیین نرخ دالاسی کشور گامبیا می‌تواند ساخت یافته و قابل قبول به نظر برسد.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021