x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
گامبیا

گامبیا

کشور گامبیا دارای 10 هزار و 689 کیلومتر مربع مساحت است. به هرروی این کشور در بخش ساحل غربی قاره آفریقا قرار دارد و البته که کوچکترین کشور در این قاره به نظر می‌رسد. اینطور که مشخص است گسترش این کشور در راستای طول جغرافیایی است و طول گامبیا به 320 کیلومتر می‌رسد. گامبیا یک باریکه مشخص در طول شرقی محسوب می‌شود و در داخل سنگال دنبال می‌شود. این باریکه در غرب این کشور با اقیانوس اطلس هم‌مرز می‌شود. در حدود 18 درصد از خاک گامبیا برای کشاورزی مناسب است و 9 درصد مراتع طبیعی در این کشور و 28 درصد دیگر حالت جنگلی دارد. موقعیت این کشور در شرایط جغرافیایی بررسی شده است. رود گامبیا در حدود 1127 کیلومتر طول دارد. وضعیت تولید ناخالص در کشور گامبیا به میزان 338.1 میلیارد دلار رسیده است و در حدود 400 هزار نفر در این کشور نیروی کار حضور دارد که در این بین در حدود 75 درصد از افراد در بخش کشاورزی فعالیت دارند. وضعیت نرخ تورم در کشور گامبیا به میزان 5.3 درصد اعلام شده است. این نرخ به واسطه موقعیت اقتصادی کشور گامبیا کمی عجیب به نظر می‌رسد و نیاز است که بازبینی دقیق نرخ اقلام اساسی زندگی در کشور گامبیا توسط دولت صورت بگیرد. در لاین تجارت به خصوص داده و ستد صادرات بیشتر به هند صورت می‌گیرد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Gambia عربی: غامبيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ماندینکا،فولا
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دالاسی گامبیا معادل 0.019 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00220
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 39
 • پایتخت: بانجول
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 2.101 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT)
 • دامنه اینترنتی: .gm
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.015 billion USD

سفر به گامبیا

اگرفضای کمی آرام‌تر را ترجیح می‌دهید در ماه می‌، متوسط دما کشور گامبیا در حدود 32 درجه سانتی‌گراد است. رطوبت به آرامی شروع به افزایش می‌کند اما هنوز بارانی وجود ندارد. تعداد پروازها و گردشگران کمتری وجود دارد. برخی از هتل‌ها و رستوران‌ها تعطیل هستند اما بسیاری از آنها باز هستند و سواحل به طرز شگفت‌انگیزی ساکت هستند. بیشتر ماه ژوئن با داشتن ساعات طولانی آفتاب خشک و ساکت است‌، اما تا اواخر ماه معمولا باران به شکل گاه به گاه رخ می‌دهد و رطوبت آن بیشتر است. بازدید از فضای تاریخی کشور گامبیا شما را با محیط مشخصی روبرو می‌سازد این کشور به واسطه موقعیت تاریخی که دارند بررسی می‌شود. موزه Kachikally یک موزه اداره جامعه است. این مجموعه دارای حدود 1000 اثر باستانی تاریخی در معرض نمایش است. موزه مردم‌نگاری تاریخچه منطقه باکائو را نشان می‌دهد و غنای فرهنگی گامبیا را به نمایش می‌گذارد.  قوس یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر در نزدیکی پایتخت گامبیا است و به دلیل دیدنی‌های این شهر از بالای پشت‌بام آن مشهور است. بیشتر مواقع گردشگران برای دیدن متن دست نوشته سخنرانی رئیس جمهور در موزه در نزدیکی این بنای تاریخی دیدن نمی‌کنند.

سفر به گامبیا

زندگی در گامبیا

گامبیا آب و هوای نیمه گرمسیری با تابش آفتاب در طول سال دارد و میانگین دمای آن بین 29 درجه و 34 درجه سانتی‌گراد است. دو فصل مجزا وجود دارد: به پایان اواخر ماه اکتبر، فصل خشک شروع می‌شود و تا اواسط ماه ژوئن نیست که باران دوباره دیده می‌شود، که نشانه شروع فصل سبز است. گامبیا به شدت بر کشاورزی متکی است.  گامبیا دارای منابع معدنی و منابع طبیعی دیگری نیست و از پایگاه کشاورزی محدودی برخوردار است. حدود 75٪ از جمعیت به دلیل معیشت آن به محصولات زراعی و دامداری بستگی دارند. فعالیت تولیدی در مقیاس کوچک شامل پردازش بادام زمینی، ماهی و مخفیگاه حیوانات است. پیشرفت گامبیا در کوتاه مدت همچنان وابسته به کمک‌های خارجی و مدیریت گامبیا، دولت مسئول است که توسط کمک و مشاوره فنی صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی شده است.

زندگی در گامبیا

مهاجرت به گامبیا

مجوز اقامت معمولاً پس از ورود به گامبیا از شخص مربوطه باید اخذ شود و اجازه ورود اعضای فوری خانواده مهاجران را در برمی‌گیرد.  پایتخت گامبیا بانجول، که دارای یک جمعیت شهرستانی 35000.نفر است. منطقه بزرگ بانژول با جمعیتی معادل 380،000 نفر با تراکم جمعیت شهری 3،800 نفر در هر کیلومتر مربع (9 هزار و 900 مایل مربع) محاسبه می‌شود. بزرگترین شهر گامبیا سرکوندا است که 350 هزار نفر جمعیت در آن زندگی می‌کنند. اگرچه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تقریباً در همه بخش‌های اقتصاد گامبیا مورد تشویق قرار گرفته است‌، اما دولت بالاترین فرصت‌ها و اولویت‌ها را به آنها داده است و به خصوص مشتاق افزایش جریان سرمایه‌گذاری به مناطق خاص است. خرید خانه در  گامبیا و گرفتن اقامت مجاز نیست.

مهاجرت به گامبیا

تحصیل در گامبیا

برای تحصیل به زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه‌های کشور گامبیا، ممکن است به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته باشید. چندین تست انگلیسی استاندارد وجود دارد که می‌توانید برای اثبات سطح انگلیسی خود از جمله PTE (آزمون پیرسون انگلیسی)، TOEFL (تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) ، CAE (Cambridge Advanced English) و IELTS (بین المللی انگلیسی زبان) استفاده کنید. سیستم تست)، ارائه شده توسط شورای بریتانیا و IDP. آیلتس محبوب‌ترین این آزمون‌ها است، به طوریکه شورای بریتانیا بیش از 500 مکان آزمون را ارائه می‌دهد و توسط بیش از 9000 سازمان در سطح جهان پذیرفته می‌شود. طبق ارزیابی یونسکو، در سال 2002/2003 تعداد ثبت‌نام‌های کل در مدارس ابتدایی 79 درصد کودکان در گروه سنی مربوطه (پسران 79 درصد ؛ دختران 78 درصد) بود، در حالی که ثبت نام متوسطه فقط 33 درصد از گروه سنی مناسب (پسران) بود. دختران 27 درصد).میزان سواد در گامبیا برای مردان 9/63 درصد و برای زنان 6/47 درصد است. دانشگاه گامبیا یک مؤسسه نسبتاً جدید است که در ماه مارس 1999 توسط قانون مجلس شورای ملی گامبیا تأسیس شد. وظایف اساسی در دندانپزشکی حل مشکلات مرتبط با بیماری‌های دهان و دندان بیماران است. وظایف دندانپزشکی در این زمینه پزشکی شامل تحقیق‌، درمان و مشاوره است.

تحصیل در گامبیا