x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

غنا

کشور غنا در بخش غربی قاره آفریقا قرار دارد که بیش از 98 درصد از مردم این کشور سیاه پوست هستند و از دین مسیحیت پیروی می‌کنند. این کشور آفریقایی دقیقاً در کناره اقیانوس اطلس قرار دارد و البته که در همسایگی کشورهای ساحل عاج در بخش غربی قرار گرفته است. بورکینافاسو یکی از کشورهای همسایه در شمال غنا است و به طور کلی از نظر آب و هوایی غنا یک کشور نیمه کوهستانی است. این نواحی مرتفع در مرکز و خاور قرار دارد. جلگه‌های این کشور در نواحی جنوبی و پیرامون رود ولتا قرار دارد و شاخه‌های آن به صورت دوره‌ای ارزیابی می‌شود. در غنا دو فصل مرطوب و خشک دیده می‌شود. نرخ مالیات درآمد شرکتی در کشور غنا به ارزش 32.5 درصد است و البته این نرخ در سال های گذشته به میزان ثابت 25 درصد دیده شده است و تغییری نداشته است. البته که نرخ مالیات بر فروش در کشور غنا نیز در ابتدا 12.00 درصد بوده که امروز به 15.00 درصد رسیده است و سیستم مالیاتی در این کشور به صورتی است که شامل شرایط دقیقی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Ghana عربی: غنى
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: Akan (اکان)، Dagaare(داگاره)، Dangbe (دانگبه)
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: سدی غنا 0.18 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00233
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 67
 • پایتخت: آکرا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 30.598 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT)
 • دامنه اینترنتی: .gh
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 65.56 میلیارد دلار آمریکا

سفر به غنا

وضعیت آب و هوایی کشور غنا گرمسیری است به طوری که افراد باید آب زیادی بنوشند و مشخص است که استفاده از آب به مقدار زیاد در این یکی از موضوعات بسیار مهم در سفر محسوب می‌شود. این کشور دارای دو بخش هوای خشک و مرطوب دارد و در دوره‌هایی که آب و هوای خشک دیده شده است خشکی هوا بسیار زیاد است و زمانی که هوا مرطوب است رطوبت هوا بسیار زیاد است و البته که شرایط آب و هوایی این منطقه بسیار گسترده‌تر از قبل است. شما می‌توانید برای استفاده از فضای بارانی بخش‌های جنوبی را انتخاب نمایند. نمایشگاه بین‌المللی گیاه‌شناسی هر ساله در باغ گیاه‌شناسی آبوری کشور غنا برگزار می‌شود. در این نمایشگاه که در شهر آکرا بر روی یک تپه بسیار زیبا صورت می‌گیرد، فضای بازدید برای عموم باز است و ساعت بازدید نیز از 8 و 30 دقیقه روز آغاز شده و تا 5 بعد از ظهر نیز ادامه دارد. آبوری یک مکان بسیار مناسب برای کسانی است که قصد دارند از شلوغی‌های شهر دور باشند و به طور کلی فشار شهری را دوست ندارند. این منطقه بسیار خوش آب و هوا است و مناظری بسیار دلچسب دارد. این باغ هر ساله میزبان مردم از کشور غنا و سراسر دنیا است و بازدیدکنندگان زیادی را جذب می‌کند.

سفر به غنا

زندگی در غنا

کشور غنا در بخش غرب آفریقا قرار دارد و آکرا پایتخت این کشور است. واحد پول غنا سدی اعلام شده است. مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و البته که تکلم مردم این کشور کمی متفاوت از سایر افراد است. در این کشور بیش از 30 میلیون جمعیت زندگی می‌کنند و قوم آکان بیش از 17 درصد از مردم را تشکیل داده است. بیش از 98 درصد از مردم این کشور سیاه پوست هستند. مساحت غنا 238.535 کیلومتر مربع اعلان شده است و از نظر وسعت رتبه 80 کشورهای جهانی را کسب کرده است. شرایطی که فرد بخواهد با مهارت بالا وارد شغلی در کشور غنا شود که در کشور خود در آن موفق بوده است و سابقه کاری بالایی دارد، این موضوع از سوی دولت دو معنی دارد، یا شما حقوق کمی در کشور خود بابت شغل مورد نظر دریافت نکرده‌اید، یا کارفرما دیگر علاقه‌ای به ادامه فعالیت شما نداشته است که در نهایت هر دو مسیر منجر به مهاجرت کاری به کشور غنا می‌شود. در صورتی که شخص از میزان حقوق خود ناراضی باشد باید در فرم درخواست خود قید نماید که اولاً میزان مهارت وی به چه میزان است و ثانیاً به چه مقدار حقوق رضایت می‌دهد. 

زندگی در غنا

مهاجرت به غنا

شما با ثبت شرکت در کشور غنا می‌توانید به طور رسمی امر تجارت را آغاز کنید و همینطور حساب بانکی مخصوص خود را داشته باشید. شرکت می‌تواند با نام یا بدون نام باشد. در صورتی که شرکت بدون‌نام به ثبت رسیده باشد شماره ثبت آن به صورت خودکار به عنوان نام شرکت انتخاب می‌شود این روش به طور کلی سریعترین روش ثبت شرکت در کشور غنا محسوب می‌شود. در صورتی که نام پیشنهادی مورد قبول قرار نگیرد نیاز است که نام جدیدی انتخاب شود. به طور کلی در این پروسه به فرد اجازه انتخاب یک الی 4 نام داده می‌شود و البته که برای رزرو هر نام شرکت نیاز به هزینه 50 راند است. شما برای ثبت شرکت خصوص نیاز به 125 راند دارید. آمار مهاجرانی که تحصیل در کشور غنا را انتخاب کرده‌اند به طور کلی بر اساس روند مهارتی مختلفی ارزیابی می‌شود البته که سازه‌های تحصیلی در این کشور طبق مهارت شرایط درستی دارد.

مهاجرت به غنا

تحصیل در غنا

سال اول تحصیل در کشور غنا وابسته به آموزش ابتدایی و مقدماتی متوسطه است و به این ترتیب این موارد در لیست نظام آموزش پایه کشور غنا قرار دارد و شرایط رایگان و اجباری است. در این دوره هستند یادگیری یک سری مهارت‌های زندگی به علاوه خواندن و نوشتن از موضوعات پر اهمیت محسوب می‌شود. دوره‌های آموزشی مقدماتی متوسطه در کشور غنا در رده‌بندی‌های خاصی رخ می‌دهد. به طور کلی برخی از آزمون‌های تکمیلی دانشگاهی با کسب دیپلم صورت می‌گیرد. برخی از دانشکده‌های فنی و ترتیب معلم صورت می‌گیرد. در سال 2017 یک اطلاعیه از سوی دانشگاه ملی کشور غنا صادر شد، در این اطلاعیه مشخص شد که دولت نیاز زیادی به رشته روزنامه‌نگاری دارد و طی اطلاعیه اعلام شد که برخی از دانشگاه‌ها می‌توانند بورسیه تحصیلی خود را در این راستا در نظر داشته باشند. به این ترتیب رشته روزنامه نگاری اولین راه استفاده از بورسیه تحصیلی در کشور غنا است.

تحصیل در غنا