x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
گواتمالا

گواتمالا

مساحت کشور گواتمالا 108.889 کیلومتر مربع اعلام شده است و مساحتی بیشتر از اصفهان دارد. این کشور به طور کلی شرایط جغرافیایی دارد که در شمالی ترین بخش آمریکای مرکزی قرار دارد. این کشور با مکزیک همسایه است و البته که از سمت شمال شرقی نیز با بلیز مرز مشترک دارد. از سمت شرق با هندوراس و از سمت جنوب شرقی نیز دارای همسایه‌های محدودتری است. کشور گواتمالا به طور کلی به دو بخش مهم تقسیم شده است. اقتصاد کشور گواتمالا وابسته به پارچه و مصالح ساختمانی بوده و لاستیک و سایر محصولات شرایط مخصوص به خود را دارند. در کشور گواتمالا منابع طبیعی زیادی نیز در زمینه نیکل و الوار و همینطور میگو دیده می‌شود. واردات در کشور گواتمالا نیز شامل لوازم زندگی و همینطور ماشین آلات بوده و مواد شیمیایی مشخصی را شکل می‌دهد. این کشور به طور کلی طرف عمده داده و ستد با آلمان است و البته که با ژاپن و سایر منابع مالی نیز در ارتباط است . تشکیل سرمایه در این کشور رشد 39 درصدی داشته است و البته که فضا برای تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد 14 درصدی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Guatemala عربی: غواتيمالا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: زبان های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کوتزال
 • پیش شماره تلفن: 00502
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 126
 • پایتخت: گواتمالاسیتی
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: 17/704/792 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (UTC-6)
 • دامنه اینترنتی: .gt
 • رتبه تولید ناخالص: بیش 4470.99 میلیارد USD

سفر به گواتمالا

کشور گواتمالا یک سرزمین با جنگل های انبوه است و دارای آتشفشان هایی خاص و صحرایی خشک بوده و البته که دارای دریاچه ای زیبا است. این کشور به طور کلی دارای زمین های پست بوده و سواحل اقیانوسی آرام و اطلس را شامل شده است. کشور گواتمالا دارای رشته کوه های از هم جدا بوده و همه این موارد بر روی وضعیت آب و هوایی کشور گواتمالا تأثیر می‌گذارد. کشور گواتمالا دارای آب و هوای جلگه ای ساحلی است اما اینطور که مشخص است مناطق کوهستانی این کشور معتدل تر است. برای اخذ ویزای توریستی کشور گواتمالا نیاز است که هر شخص به صورت جداگانه اصل گذرنامه معتبر با اعتبار بالای 6 ماه داشته باشد. نیاز است که شخص اصل گذرنامه باطل شده و فتوکپی از صفحه اول گذرنامه و همینطور از همه ویزاهای قبلی به همراه مهرهای موجود در گذرنامه داشته باشد. شخص می‌بایست اصل فرم درخواست ویزا را با امضا مسافر ارزیابی کند. نیاز است که فرم مشخصات فردی به طور دقیق تکمیل شده باشد.

سفر به گواتمالا

زندگی در گواتمالا

مساحت کشور گواتمالا 108.889 کیلومتر مربع است، مساحت این کشور کمی بیشتر از استان اصفهان اعلام شده است. جمعیت در این کشور بر پایه برآوردهای صورت گرفته پیش رفته است. کشور گواتمالا در شمالی ترین بخش آمریکای مرکزی قرار دارد و مکزیک همسایه این کشور است. در شمال شرقی این کشور بلیز قرار دارد و هندوراس نیز در بخش مشرقی قرار گرفته است. کشور گواتمالا دارای دو ناحیه است که شامل زمین‌های بلند سرد با بیشترین جمعیت بوده و همینطور منطقه گرمسیری که در طول ساحل اقیانوس آرام قرار گرفته است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور گواتمالا به رشد 8 درصدی رسیده است. هزینه زندگی یک خانواده در کشور گواتمالا در حدود 4850.00 GTQ در ماه اعلام شده است که این رقم به نسبت رقم دستمزدی که در ماه برای مهارت بالا ارزیابی شده است پوشش دهی خوبی دارد اما اگر افراد از حقوق با مهارت پایین برخوردار باشند کفاف هزینه زندگی خانواده در کشور گواتمالا را نخواهد داد. هزینه زندگی انفرادی در کشور گواتمالا به طور کلی به مرز 2500.00 GTQ در ماه می‌رسد وضعیت حقوق و مزایا در این کشور به نسبت ایران کمی بهتر است. حقوق متوسط در این کشور برای هر ماه 7656 GTQ است.

زندگی در گواتمالا

مهاجرت به گواتمالا

در کشور گواتمالا چیزی به عنوان ویزای کارآفرینی به صورت مستقیم وجود ندارد اما زیر شاخه مهمی از ویزای کاری محسوب می‌شود. برای کارآفرینی در کشور گواتمالا سن متقاضی نباید کمتر از 55 سال باشد این شرط بدون ثبت اعلام شده است اما در اغلب مواقع اجرا می‌شود. کارآفرینی در کشور گواتمالا دارای امتیاز بندی خاصی است. شما برای امتیازبندی در این کشور نیاز به کسب نمره 65 دارید و بهتر است که سعی کنید در کسب امتیاز ایده کاری خود دقت داشته باشید. درآمد ملی کشور گواتمالا وابسته به موز و پنبه هم بوده و این روال در صادرات کشور گواتمالا تأثیر گذار است. دولت کشور گواتمالا به طور کلی اقدام به جذب نیروی کار در بخش کشاورزی داشته و از این رو وضعیت نیروی کار در کشاورزی در این کشور 53 درصدی اعلام شده است که به رشد مهاجرپذیری کشور گواتمالا رسیده است. یکی از روش های بسیار آسان برای مهاجرت به گواتمالا سرمایه گذاری است، سرمایه گذاری در هر بخشی که باید نیاز بازار ارزیابی شود نتیجه بخش است

مهاجرت به گواتمالا

تحصیل در گواتمالا

در کشور گواتمالا از تحصیل سه لایه استفاده می‌شود که شامل دوره ابتدایی، متوسطه و دبیرستان است. کودکان در این کشور اغلب از سن 12 سالگی تحصیل را آغاز می‌کنند اما سن دقیق تحصیل در این کشور 7 سالگی است. نابرابری جنسیتی در بین نظام آموزشی کشور گواتمالا رویت می‌شود به طور کلی مردم سعی می‌کنند از نظر تحصیلی شرایط را بررسی کنند اغلب بخش های آموزشی در این کشور با هزینه دولت است.یک بورسیه تحصیلی 3 هزار دلاری در کشور گواتمالا دیده می‌شود ،این بورسیه برای گروه های نرم افزار، برق، الکترونیک، مکانیک، عمران، معماری و زیر شاخه های مربوط به آنها بوده و برای بخش کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود در این بورسیه تحصیلی شخص باید در یک آزمون ورودی شرکت نماید تا بتواند طبق رتبه به دست آمده شرایط را پیش بینی کند. خدمات تغذیه در کشور گواتمالا بسیار محدود است و یا رستوران های بزرگ و گران قیمتی در این کشور وجود دارد که تهیه غذا از این رستوران ها کار دشواری محسوب می‌شود به این ترتیب یکی از امتیازاتی که کارت دانشجویی فراهم می‌سازد خرید غذا با قیمت ارزانتر است غذاهایی که گرانتر هستند با درصد بیشتر تخفیف همراه می‌شود.

تحصیل در گواتمالا