x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
هائیتی

هائیتی

کشور هائیتی یک کشور ساحلی است که در جزیره هیسپانیولا قرار گرفته است که از طرف شمال با اقیانوس اطلس همسایه است. این کشور از بخش شمالی با اقیانوس اطلس و از بخش جنوبی نیز با دریای کارائیب هم مرز است. اکثر سواحل این کشور زیبا هستند بیش از دو سوم از مردم کشور هائیتی کشاورز هستند و مهمترین کالاهای صادراتی در این کشور شامل قهوه است. صادرات به کشور هائیتی بیشتر در زمینه پوشاک و کالاهای تولیدی صورت می گیرد به طوری که کالاهای تولیدی در این کشور یک بخش مهم درآمدزایی را شامل شده است. در کشور هائیتی انواع روغن و نارگیل نیز صادر می شود و البته که انواع کاکائو و انبه نیز در بخش صادراتی کشور هائیتی رویت شده است. موازنه تجاری در کشور هائیتی رتبه منفی دارد به همین دلیل وضعیت حساب جاری در این کشور به ارزش 225.35 میلیون دلار آمریکا ارزیابی شده است. وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد 0.76 درصدی را شکل داده است. در سال های اخیر رتبه هایی که برای بخش صادراتی کشور هائیتی رویت شده است در حدود 137.84 میلیون دلار آمریکا ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Haiti عربی:هايتي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: کرئول
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: گورد هائیتی معادل با 0.010 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00509
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 31
 • پایتخت: پورتوپرنس
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 10.98 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-4)
 • دامنه اینترنتی: .ht
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 14.14 میلیون دلار آمریکا

سفر به هائیتی

 

کشور هائیتی در لیست کشورهای آمریکای مرکزی قرار دارد و این کشور از سمت شمال به اقیانوس اطلس وابسته شده است. کشور هائیتی در بخش غربی جزیره هیسپانویلا قرار دارد و وضعیت آب و هوایی این کشور در برخی از بخش ها استوایی و در برخی از بخش ها معتدل است. بخش هایی که دارای ارتفاع و دریا هستند وضعیت آب و هوایی معتدل دارد و یک سری بخش ها نیز به واسطه موقعیت مشخصی ارزیابی می شود. در عوارض جغرافیای مهم کشور هائیتی دماغه فوکس دیده می شود که موقعیت بارندگی برای این دامنه گسترده تر است در بخش خلیج سنت مارک نیز موقعیت دریاچه مخصوصی رویت می شود مشخص است که عوارض جغرافیایی در این بخش دسته بندی شده است در این کشور موقعیت استوایی بالایی گزارش شده است. وضعیت آب و هوایی برای این بخش دسته بندی شده است. در سیاست های بانکداری در کشور هائیتی بهترین شرایط برای افرادی است که قصد دارند سرمایه خود را وابسته به نظام بانکداری این کشور ارزیابی کنند در واقع سیاست های بانکی در این کشور سبب شده است شما بتوانید کارت های بانکی همه جانبه داشته باشید تا هم خرید از فروشگاه داشته باشید و هم موقعیت اقتصادی و مالی برای گردشگری را بررسی کنید موقعیت بانکی و مالی در کشور هائیتی ارزیابی شده است فضای گردشگری در این کشور به واسطه تبادل ارز نیز رشد اقتصادی زیادی داشته است.

سفر به هائیتی

زندگی در هائیتی

کشور هائیتی از بخش جنوب به دریای کارائیب متصل است از سوی دیگر این کشور دارای رشته کوه های مشخصی است که تا غرب این کشور امتداد دارد و در بین دره ها و جلگه های پرجمعیت قرار دارد. آب و هوای استوایی در کشور هائیتی وابسته به ارتفاع و شرایط دریا ارزیابی می شود. لس کایس یکی از شهرهای مهم کشور هائیتی محسوب می شود از سوی دیگر این شهر در جزیره های مهم کشور هائیتی قرار دارد عوارض جغرافیایی مهم در این کشور بررسی شده است در موقعیت آب و هوایی این منطقه موقعیت خوبی دیده شده است.وضعیت حقوق و دستمزد در کشور هائیتی به ازای هر ساعت نیز تعیین می شود به طوری که پرداخت برای هر ساعت در همه مشاغل در حدود 398 HTG در نظر گرفته شده است یک فرد متوسط حقوق خود در ساعت را مشخص کرده و رویکرد دقیق و قابل قبولی در این زمینه دیده می شود حقوق و دستمزد در این کشور به واسطه محاسبات دقیقتری بررسی می شود و هزینه سالانه در این کشور بر اساس فرمول های سالانه ارزیابی می شود فرض بر این است که شما 5 روز کاری در هفته دارید و 8 ساعت کاری نیز در این زمینه برای شما ارزیابی خواهد شد مشخص است که استانداردهای شغلی در کشور هائیتی ارزیابی می شود.

زندگی در هائیتی

مهاجرت به هائیتی

برای اقامت در کشور هائیتی نیاز به یک سری مدارک دارید. مدارک شناسایی شما شامل کارت ملی ، شناسنامه و کارت پایان خدمت است از سوی دیگر نیاز است که مدارک خود را ترجمه کرده باشید ترجمه مدارک در کشور هائیتی یک موقعیت خوب اقتصادی را شامل می شود. شخص نیاز به دو قطعه عکس رنگی دارد که می بایست با پس زمینه سفید گرفته شده باشد و ابعاد 6 در 4 برای آن ارزیابی می شود.برای اقامت در کشور هائیتی نیاز به گردش حساب بانکی دارید و گردش حساب بانکی شما باید 6 ماهه باشد نیاز است که سوابق کاری و تحصیلی داشته باشید و همینطور در صورتی که ملکی خریداری کرده اید بهتر است که سند ملکی مشخصی را ارائه دهید. نیاز است که مشخص شود محل زندگی کجاست و در محل زندگی خود چه رویکرد اقتصادی را دنبال می کنید

اگر قرار است فرد اصلی وارد کشور هائیتی شود مبلغ 400000 دلار در ابتدا کفایت می کند در صورتی که قرار است به همراه همسر خود وارد کشور هائیتی شود باید مبلغ 25000 دلار به هزینه قبل اضافه شود و در صورتی که سه وابسته برای فرد لحاظ شود نیاز است که 50000 به مبلغ اول اضافه شود.

مهاجرت به هائیتی

تحصیل در هائیتی

نظام آموزشی در کشور هائیتی به طور کلی بر اساس موقعیت تحصیلی دقیقی ارزیابی می شود. تحصیل ابتدایی در کشور هائیتی از سن 6 سالگی آغاز می شود و اغلب تا 7 سالگی دنبال می شود سیستم های آموزشی در این راستا بر 4 مقطع بررسی شده است مدت زمان تحصیل در کشور هائیتی برای برخی از مدارس با سایر بخش ها فرق دارد. در این کشور کمتر کودکی به کودکستان می رود اما کودکان 4 تا 5 ساله اغلب کودکستان را انتخاب می کنند و مشخص است که از سن 6 الی 11 سالگی برای مدارس ابتدایی انتخاب می شود دوره تحصیلی برای مدارس مقدماتی متوسطه 12 الی 14 سال ارزیابی می شود و برای دوره های 15 الی 17 ساله نیز دوره تحصیلی تکمیلی متوسطه دنبال می شود. اکثر مدارس در کشور هائیتی دارای موقعیت تحصیلی متوسطی هستند و امکانات موقعیت مختلفی را دنبال می کنند دانشگاه اینوکایی از دانشگاه های خوب کشور هائیتی است و تحصیل در این دانشگاه های اخیر بسیار بیشتر دیده شده است این دانشگاه موقعیت خوبی در فضای اقتصادی دارد و تحصیل رایگان در آن به درستی صورت می گیرد اینطور که مشخص است رتبه جهانی این دانشگاه بین 4 هزار الی 5 هزار است موقعیت آموزش عالی در این دانشگاه دوره ها و برنامه های مختلفی را بررسی می کند دریافت مدارک عالی در این منطقه ارزیابی شده است.

تحصیل در هائیتی